Coltzul microbistilor - discutzii "amicale"

discutii pe care nu stii unde sa le incepi, haz de orice caz; ca intre prieteni

Moderator: anjin-san

Coltzul microbistilor - discutzii "amicale"

Mesajde eyewitness » Vin Aug 25, 2006 11:07 am

ienbiemu scrie:fa matale, te rog, un thread pe folbal de porcaieli intre suporterii diferitelor echipe, unde sa se reverse frustrarile folbalistice


pe folbal nu putem face insa facem aici, pe caterinci

deci, aici este coltzul microbijtilor infocati si nu numai, stelijti, rapidijti, dinamovisti etc. aveti dreptu sa va loati de echipele adverse, de jucatori, de antrenori,suporteri, in cele mai plastice forme si esprimari tipice dexului si stadionului. refulati cat vreti insa nu se accepta atacu direct la persuana/user al fc

succes!
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde pacha » Vin Aug 25, 2006 11:09 am

Incep eu.

Fotbal,rahat. :)
Si asta trece !
pacha
 
Mesaje: 2042
Membru din: Vin Mai 14, 2004 11:00 pm

Mesajde MiG29 » Vin Aug 25, 2006 11:11 am

pai deci. vorba lu unu status de mess lyon, real, kiev, 6meciuri-o puncte:D Acuma sincer, grupa mai grea ca asta iera greu. Numa sa fi intrat Arsenal sau Barca in locu lu real.
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Mesajde cutuma© » Vin Aug 25, 2006 11:16 am

M-am razgandit, nu-i raspund lui hova c-ar insemna sa ma cobor la nivelul jenant al logicii sale mai mult lipsa :D

Migurila, Kiev-ul si Steaua sunt cam la acelasi nivel. Nu-s diferente prea mari. Da, Real si Lyon sunt din alta galaxie. Mai ales francezii. Pe spanioli daca-i prindem intr-o zi proasta le luam un punct in Ghencea. Mai mult nu.

Daca ar fi dupa mine as zice asa : 1-2 si 0-3 cu Lyon ; 1-1 si 0-2 cu Real ; 2-0 si 0-0 cu Kievu'

Sa nu uit ... imi doresc din tot sufletul sa picati cu Tottenham azi iar inaripatii cu West Ham.
Prohíbanos que odiamos cuervos

Decret despre Steaua - Sevilla : http://decret.blogspot.com
Avatar utilizator
cutuma©
 
Mesaje: 3047
Membru din: Vin Mar 01, 2002 12:00 am

Mesajde memetshot » Vin Aug 25, 2006 11:19 am

pe de oparte: realu nu mai ie ala de anu trecut. Sincer anu asta ii vad prin finala.
lyonu: tot din galaxia real. mai avem pana acolo
daca prindem o zi maxim doo bune: poate le lom un punct.
kievu: 4 puncte.



bai, dinamovistii sunt ei cum is, dar atata frustrare ca la rapid, nam vazt niciodata.
tinere hova. anu trecut atzi fost mai buni ca noi?
1. in meciul tur din campionat, atz jucat 60 de minute cu un om in plus, desi noi ar fi trebuit sa jucam 80 in superioritate. 0-0, lejer.
2. in mUEFA, atz dat UN gol si ala dintro duda alu carlos. Dar voi atz fost mai buni.
3. in campionat atz batut 2-0 intrun meci in care daca fanclupu isi facea echipa, dadea un 5-0 scurt unor jucatori care toma isi futusera singuri 4 goluri la boro, ratand astfel ocazia sa juace o finala de cupa europeana.
4. in conditiile in care rapidul a blatuit meciuri, nu va mai cacatz pe voi ca steaua a furat cu doo meciuri mai mult. Cand te manjesti la gura nu te plangi ca altu a fo mai mizerabil. Plm, adevarul e ca dupa ce faci instructie cu betisu in spania, nu ai cum sa castigi un meci cu FCM Bacau, de exemplu.

deci rapidistii...gura mica. Va asteptam ori pa voi ori pa caini, la anu in CL
I'm sorry, but the position of annoying, incoherent talking animal has already been taken
meropi, ramane cum am stabilit
Avatar utilizator
memetshot
 
Mesaje: 7050
Membru din: Mar Iul 01, 2003 11:00 pm

Mesajde gaga » Vin Aug 25, 2006 11:24 am

daca e pe kterinic am voie sa zic si io?
nu suntetzi intregi la cabesa nici unu "noi", "voi", plm va platesc aia sa le aparati cu atata ardoare colorile? sa muara titirica daca nu microbizmu asta atinge paroxizmu.

ce draq aveti de castigat io nu pricep, de va aprindeti asa, auzi la memet, ati fost voi mai buni ca noi? daca va dadeau aia macar o aripa de mertzan ca premiu intelejeam.
plm.

in rest cum zice pacha si hai sportu
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Mesajde cubu » Vin Aug 25, 2006 11:27 am

MiG29 scrie:6meciuri-o puncte

Deci baiatu ala mai bine invata care e diferenta dintre o si 0, sau pune mana pe o carte de gramatica. :D Daca ai gresit tu, hai ca sunt indulgent, o iau ca un typo. :D

Io zica era mai grea grupa cu Barca si Chelsea. Realu, din cate stiu io, a avut neste amicale si nu prea aratat mare lucru. Dar sunt doar niste amicale pana la urma.
indescifrabil
Avatar utilizator
cubu
 
Mesaje: 6237
Membru din: Mar Mar 18, 2003 12:00 am

Mesajde memetshot » Vin Aug 25, 2006 11:30 am

ce draq aveti de castigat io nu pricep, de va aprindeti asa, auzi la memet, ati fost voi mai buni ca noi?

poi asta e esenta lu microbizm. ca ajungi sa te simti parte din echipa. plm. io ma luam de tanar, nai tu treaba
I'm sorry, but the position of annoying, incoherent talking animal has already been taken
meropi, ramane cum am stabilit
Avatar utilizator
memetshot
 
Mesaje: 7050
Membru din: Mar Iul 01, 2003 11:00 pm

Mesajde MiG29 » Vin Aug 25, 2006 11:31 am

deci decret , acuma sincer nu cred ca Tottenham sunt mai buni decar ierau Everton-u acum un an. Ma rog, io sincer imi doresca sa picam cu nejte anonimi:P
gaga, ca sa citez nijte clasici in viatza, si anume biugimafia(~P) :aici ie vorba de onuare, de coloane vertebrale, nu de parale":n:

cubule, ce vrei bre? crezi ca daca pun atata pasiune, mai am tinp si de scuala?:D
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Mesajde SOD » Vin Aug 25, 2006 11:32 am

asadar, borcea e omul cu colana vertebrala, sau cum? sau are onoare? ok, atunci, pana la urma, ce are borcea, in afara de spume la gura?
Rape me tender 'cos I'm verry sensitive
FOUR OF A KIND
Avatar utilizator
SOD
 
Mesaje: 6035
Membru din: Mar Apr 23, 2002 11:00 pm

Mesajde MiG29 » Vin Aug 25, 2006 11:35 am

ai bre, sodi, acuma da-l in plm pe borcea, vorbim de uamini seriosi, tu, io, decret, memetu:P
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Mesajde nbm » Vin Aug 25, 2006 11:36 am

Acest subiect este vizionat in acest moment de : 10 (10 membri si 0 vizitatori)
nbm, cubu, memetShol, MiG29, Pinguinu sadic, piskeshu, shiona

iaca audientza. pare-se ca avui idee buna :D

bre, dupe parerea mea, toate trei sunt echipe romanesti. ai dreptul sa nu fii entuziasmat de succesul lor, chiar si sa nu te poti bucura de victoria sau calificarea uneia dintre ele, dar e cale lunga pina la denigrarea acestuia. la urma urmei, toate trei reprezinta Romania si pe romani (plus niste minoritati :D), si ar trebui ca toti romanii - microbisti au ba - sa fie mindri de succesul romanilor peste hotare.

oricit de mult nu i-as putea suporta pe dinamovisti, tot sunt mindru de nenumaratele medalii olimpice si mondiale cucerite, de exemplu, de canotoarea Elisabeta Lipa, legitimata la Dinamo. si daca va mai concura o voi sustine din toata inima pentru ca reprezinta in primul rind Romania si abia apoi clubul la care e legitimata. la fel si in cazul echipelor de handbal sau de tenis de masa sau mai stiu eu...

dar, de multe ori, mi se pare ca eu sunt minoritatea si ca eu sunt cel care gindeste eronat :(
GOD must love STUPID PEOPLE. HE made SO MANY!!!
Avatar utilizator
nbm
 
Mesaje: 4958
Membru din: Dum Iul 25, 2004 11:00 pm

Mesajde cutuma© » Vin Aug 25, 2006 11:36 am

bre gaga. Hai sa-ti fac o schema. Microbismul pentru tine e ca CM-ul pentru mine. Un fenomen pe care nu-l inteleg si pe care am decis sa-l ignor ~p
Prohíbanos que odiamos cuervos

Decret despre Steaua - Sevilla : http://decret.blogspot.com
Avatar utilizator
cutuma©
 
Mesaje: 3047
Membru din: Vin Mar 01, 2002 12:00 am

Mesajde eyewitness » Vin Aug 25, 2006 11:40 am

gaga, ce plm nu stai pe halelile tele, te bagasi ca curca-n lemne ~p
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde memetshot » Vin Aug 25, 2006 11:44 am

pana la urma, ce are borcea, in afara de spume la gura?

cum bre, ce are. are teveu spart de din cauza lu serii de miercuri
I'm sorry, but the position of annoying, incoherent talking animal has already been taken
meropi, ramane cum am stabilit
Avatar utilizator
memetshot
 
Mesaje: 7050
Membru din: Mar Iul 01, 2003 11:00 pm

Mesajde cubu » Vin Aug 25, 2006 11:50 am

nbm scrie:dar, de multe ori, mi se pare ca eu sunt minoritatea si ca eu sunt cel care gindeste eronat :(

Nu e asa bre, sunt de acord cu tine si cunosc multi care gandesc la fel. Da aia nu ies in evidenta ca Migu si h0va, stau in banca lor. :D

Cu precizarea ca, atunci cand e vorba de campionatul intern, porcaiala sa admite. :D
indescifrabil
Avatar utilizator
cubu
 
Mesaje: 6237
Membru din: Mar Mar 18, 2003 12:00 am

Mesajde MiG29 » Vin Aug 25, 2006 11:51 am

lasa bre, nu-l planje pe borcea, ca ie in stare sa-l vanda pe moti ca sa-si cunpere plasma:P
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Mesajde eyewitness » Vin Aug 25, 2006 11:56 am

sa-l vanda pe moti ca sa-si cunpere plasma


maciuci, cu banii de pe moti nu-si ia nici reshou ~p
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde cubu » Vin Aug 25, 2006 12:03 pm

aiule, ma gandesca daca eri au intrat tzspemii de vizitatori pe lincu lu memetu, cu tredu asta s-ar putea sa ai ceva de lucru pe kterinci in viitoru apropiat. :D
indescifrabil
Avatar utilizator
cubu
 
Mesaje: 6237
Membru din: Mar Mar 18, 2003 12:00 am

Mesajde eyewitness » Vin Aug 25, 2006 12:12 pm

cubule, noi sa fim sanatoji ca belele curg, ieri fura 3, real,lion si kiev si azi doo, vedem noi care :D
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde Necko » Vin Aug 25, 2006 12:44 pm

eyewitness scrie:gaga, ce plm nu stai pe halelile tele, te bagasi ca curca-n lemne ~p


sigur, acuma gaga ie de vina ! v-aruncarati ca hienele pe prada ! huooooooooooo !

pe pariu ca Steaua trece de grupa? le-o da lu kievu si lu madridu de nu se vad !
aizzz&co
only one animal kills just for the sport of it... guess which...
Bless the Beasts & Children (Glendon Swarthout)
Avatar utilizator
Necko
 
Mesaje: 4348
Membru din: Dum Noi 09, 2003 12:00 am

Mesajde pacha » Vin Aug 25, 2006 1:10 pm

Sunt mandru de Necko.Dovedeste realism si luciditate in abordarea realitatii.
Felicitari !
Si asta trece !
pacha
 
Mesaje: 2042
Membru din: Vin Mai 14, 2004 11:00 pm

Mesajde jeorj » Vin Aug 25, 2006 1:12 pm

deci aici am voie sa zic si io ceva
la cata energie e emanata in gol de catre toti microbistii, daca ar fi sa fie transformata in energie electrica,ar da faliment astia de fac facturi pe gaz si pe curent
mare e gradina domnului da multi o sarit parleazul
Avatar utilizator
jeorj
Junior Member
 
Mesaje: 1138
Membru din: Joi Ian 20, 2005 12:00 am

Mesajde piskeshu » Vin Aug 25, 2006 1:13 pm

Io creca iar o scapat copilu lu Necko pe net.
Prezumtia de prostie se aplica tuturor !!!
"This used to be a fun house, but now is full of evil clowns..."
Avatar utilizator
piskeshu
banned
 
Mesaje: 5692
Membru din: Vin Noi 14, 2003 12:00 am

Mesajde RajaF » Vin Aug 25, 2006 4:05 pm

Da asta nu era thread de "fineturi"? :P

Oricum e bine ca avem threadul asta, ca o sa intre din ce in ce mai multi stelisti inainte de primul meci in CL, si in euforia momentului o sa se ajunga la pronosticuri de gen Steaua-Real 5-0. Si atunci o sa fie minim haios :D
Live fast, die young!
Avatar utilizator
RajaF
Junior Member
 
Mesaje: 596
Membru din: Dum Dec 04, 2005 12:00 am

Mesajde memetshot » Vin Aug 25, 2006 4:10 pm

5-0? 5-0 numa daca steaua juaca cu rezervele. plm, realu asta cine dreaq e? ce mare scula de echipa is? au ei in palmares victorii contra lu fc vaslui? Nau. asa ca sa ma lase.

si, aia, lyon. ce mare scula pe bascula de echipa is si astia? au castigat vrun titlu in romania? nu? ei bine, steaua are deja 23.

deci: steaua - real 13-0 (aici) si numa 5-1 acolo (nu putem sai umilim pe teren propriu)
steaua lyon: 8-0 acolo (oboseala) si 2-2 aici (sa castige si ei un punt de la noi mai ales ca noi o sa fim calificati la ora aia)
I'm sorry, but the position of annoying, incoherent talking animal has already been taken
meropi, ramane cum am stabilit
Avatar utilizator
memetshot
 
Mesaje: 7050
Membru din: Mar Iul 01, 2003 11:00 pm

Mesajde RajaF » Vin Aug 25, 2006 4:14 pm

memet, las-o in plm, numa 8 boabe cu lyon. Pai va faceti de rusine. Si zi asa, kiev ar face bine sa nici nu se prezinte ca faceti record de golaveraj :P
Live fast, die young!
Avatar utilizator
RajaF
Junior Member
 
Mesaje: 596
Membru din: Dum Dec 04, 2005 12:00 am

Mesajde memetshot » Vin Aug 25, 2006 4:18 pm

bai...tzam explicat. o sa fie obositi ca tuata nuapte or sa stea sa bea prin barurile din lyon.
culmea e ca cu kievul or sa fie finutz. numa 7-0 si acolo si aici. nu de alta dar casa le ia fatza alora de la real.
I'm sorry, but the position of annoying, incoherent talking animal has already been taken
meropi, ramane cum am stabilit
Avatar utilizator
memetshot
 
Mesaje: 7050
Membru din: Mar Iul 01, 2003 11:00 pm

Mesajde RajaF » Vin Aug 25, 2006 4:23 pm

Eu tot mi-e frica de un lucru: ca o sa il vada Nesu pe Ronaldo cum vine pufaind asa lent spre el, si o sa scoata o foaie si un creion de la chilot ca sa ii ceara autografu :D
Live fast, die young!
Avatar utilizator
RajaF
Junior Member
 
Mesaje: 596
Membru din: Dum Dec 04, 2005 12:00 am

Mesajde memetshot » Vin Aug 25, 2006 4:34 pm

bre..da dinamu cand da de Emmanuel Olisadebe nu ssa sperie?
I'm sorry, but the position of annoying, incoherent talking animal has already been taken
meropi, ramane cum am stabilit
Avatar utilizator
memetshot
 
Mesaje: 7050
Membru din: Mar Iul 01, 2003 11:00 pm

Următorul

Înapoi la Mai in gluma mai in serios. mai mult in gluma

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 5 vizitatori