incercare de serial homemade?

discutii pe care nu stii unde sa le incepi, haz de orice caz; ca intre prieteni

Moderator: anjin-san

incercare de serial homemade?

Mesajde LOTR » Sâm Aug 04, 2007 4:56 pm

exact cum spune si titlul...incercare de serial homemade romanesc...subscribe daca va place ca sa stiti cand apare episodul doi http://www.youtube.com/watch?v=jFD79Vrl01Q . exista si blog pentru chestia asta http://hutzulik.wordpress.com . Pareri? Comentarii?
Avatar utilizator
LOTR
Junior Member
 
Mesaje: 56
Membru din: Vin Mar 04, 2005 12:00 am

Mesajde SEFU_SCARII » Sâm Aug 04, 2007 10:25 pm

copilu` esti patetic si nu pot decat sa te compatimesc, citeste o cronica de film (ti le recomand pe cele ale lui Robinson, Kenneth Turan
si Gorzo, urmareste tot ce tine de geniul Tarkovsky, Hitchcock, Scorsese samd. Ti-am prezentat un statement valid, realizat intr-o deplina cunostinta a circumstantelor. Nu ti se pare ca, ocupandu-ma cu asa ceva (scriindu-i cronica), stiu despre ce este vorba in episod ...mr cineast de carton ?? Apropo, ai putea sa-i faci si tu o cronica sau sa-mi aduci mai mult de 3 argumente (corespunzatoare) cum ca acesta e un film asa cum l-ai categorisit tu? (cu un limbaj fluent, stiintific si adecvat , fara locutiuni si termeni pe care ii folosesti cu baietii, in fata blocului). Parerea mea este ca pana atunci ramai la statutul de paralel cu cinematografia si arta cineasta si ca asta este un film pentru oameni subdotati. a bon etendeur...
SEFU_SCARII
Junior Member
 
Mesaje: 218
Membru din: Mie Iul 23, 2003 10:22 pm
Localitate: Europa Româneascã

patetism? e relativa treaba.

Mesajde LOTR » Dum Aug 05, 2007 7:37 am

Dintre noi doi cine e mai patetic? Eu? care iti prezint o chestie facuta acasa si care nu m-am pretins vreun Spielberg,Scorsese sau altii...sau tu...care in paranoia ta si in CUNOSTINTELE TALE DESPRE CINEMATOGRAFIE te iei de mine pentru ca nu ma ridic la inaltimea regizorilor de la hollywood? Bai omule...ti-am prezentat munca mea facuta pentru distractie si pentru alte alea si tu imi zici ca nu sunt Hitchcock!? Ai facut asta pentru ca nu gandesti sau pentru ca iti place sa te lauzi ca le ai cu cinematografia...repet...mie mi se pare ca cel patetic esti tu...
Avatar utilizator
LOTR
Junior Member
 
Mesaje: 56
Membru din: Vin Mar 04, 2005 12:00 am

Mesajde kant emir » Dum Aug 05, 2007 2:21 pm

Ai facut asta pentru ca nu gandesti sau pentru ca iti place sa te lauzi ca le ai cu cinematografia...repet...mie mi se pare ca cel patetic esti tu...

nop
lotrule, nu pune la inima, ca omu a facut mijto de tine (shanume: o luat un post pe care i-l adresase youdare4more exact lui, sefului scarii, si tzi lo vandut tzie, la suprapretz; ai pus botu, ai loato - gata, nu fi trist; da-l si tu mai departe)
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde SEFU_SCARII » Dum Aug 05, 2007 3:15 pm

LOTRica, nu te supara frate.
n-am nica cu serialul tau, "mai citeste din cand in cand o cronica de film, nu am de gand sa dau raspuns tuturor ineptiilor si intrebarilor teribiliste de "script-kiddie" (intreaba si tu un sociolog, eventual o curva... si vei primi reply-ul corespunzator dilemelor tale existentiale asta in contextul in care sunt constient de faptul ca habar nu ai la ce m-am referit anterior )." iesti bieton. ma scuzi :P
SEFU_SCARII
Junior Member
 
Mesaje: 218
Membru din: Mie Iul 23, 2003 10:22 pm
Localitate: Europa Româneascã

oookey...

Mesajde LOTR » Dum Aug 05, 2007 8:42 pm

am inteles sefu scarii...si nu mi-am imbunatatit parerea despre tine...adica tu te certi cu youdare4more...si dintr-un anume motiv necunoscut copii un post de-al lui la threadul meu,schimband cateva chestii...mi se pare sincer o chestie idioata,dar probabil ca tot eu sunt cel "necunoscator" ca doar nu-s pe forum din 2003...ma...eu stiu asa...daca nu ai o parere a ta sau daca pur si simplu nu-ti place ceva spui tu si nu postezi mesaje doar ca sa te afli in treaba. Mare e gradina ta Doamne,si multi frustrati sunt in ea...da sefu scarii...ma auto-jignesc...eu sunt unul dintre ei.
Avatar utilizator
LOTR
Junior Member
 
Mesaje: 56
Membru din: Vin Mar 04, 2005 12:00 am

Mesajde SEFU_SCARII » Dum Aug 05, 2007 9:21 pm

ai pus la inima, vezi? nu ma certam cu nimeni, chiar ma amuza posturile lui youdare4more, de asta ti leam transmis , ca sati vad reactia.
e idoata chestia din punctul tau de vedere. asta inseamna ca esti idiot? nu cred!
deci, nu am avut niciodata intentia sa te fac sa suferi. imi cer scuze public
SEFU_SCARII
Junior Member
 
Mesaje: 218
Membru din: Mie Iul 23, 2003 10:22 pm
Localitate: Europa Româneascã

=))

Mesajde LOTR » Dum Aug 05, 2007 10:13 pm

bai frate :)) pentru voi chiar e fun...aici din nou n-am inteles de ce daca ceva mi se pare idiot...trebuie sa fiu si eu idiot. Iti cer scuze public? WTF!?? Singurul lucru pe care nu il inteleg este postatul de dragul postatului...:-?? "sa-ti vad reactia"...ai vazut-o...m-am atacat...normal ca ma atac cand e munca mea si e privita de sus...si totusi nu asta e problema...critica stiu sa o accept dar din nou...ai postat de dragul postatului...si asta m-a derutat...anyway...banuiesc ca si forumul asta creeaza pasiuni. Hai sa incheiem conflictul(asta daca a fost vreunul). deci..lume? pareri?comentarii?critici?
Avatar utilizator
LOTR
Junior Member
 
Mesaje: 56
Membru din: Vin Mar 04, 2005 12:00 am

Episodul 2

Mesajde LOTR » Mar Aug 14, 2007 7:01 pm

http://www.youtube.com/watch?v=vw3RuSgR7bs Cu chiu cu vai am scos si episodul doi. COMENTATI,NU INJURATI, DATI NOTE,CRITICATI ETC.!! \:/
Avatar utilizator
LOTR
Junior Member
 
Mesaje: 56
Membru din: Vin Mar 04, 2005 12:00 am

Mesajde Bulldoser » Mar Aug 14, 2007 10:41 pm

Bravo, domnu'. Spre deosebire de unii care se limiteaza la copy-paste, tu te dovedeshti a fi omu' care face. Continua! Sper ca in cazul tau rezultatul sa fie unul pozitiv.
Shit... i've lost my brakes! Watch oouuuuuuuuuuuuut!
Avatar utilizator
Bulldoser
Junior Member
 
Mesaje: 54
Membru din: Joi Dec 23, 2004 12:00 am

Mesajde Daimon » Mie Aug 15, 2007 12:56 am

mishto, pushtiule ;)
Avatar utilizator
Daimon
 
Mesaje: 5074
Membru din: Mie Noi 26, 2003 12:00 am
Localitate: timisoara

Mesajde SEFU_SCARII » Mie Aug 15, 2007 11:10 am

se observa progrese! sper ca in curand o sa fii la fel da tare ca "Tarkovsky, Hitchcock, Scorsese samd".(copy-paste)
SEFU_SCARII
Junior Member
 
Mesaje: 218
Membru din: Mie Iul 23, 2003 10:22 pm
Localitate: Europa Româneascã

thx

Mesajde LOTR » Joi Aug 16, 2007 2:25 pm

=))) mersi mult =)))
Avatar utilizator
LOTR
Junior Member
 
Mesaje: 56
Membru din: Vin Mar 04, 2005 12:00 am

Mesajde LOTR » Vin Oct 05, 2007 11:55 am

Avatar utilizator
LOTR
Junior Member
 
Mesaje: 56
Membru din: Vin Mar 04, 2005 12:00 am

Mesajde Inuyasha » Vin Oct 05, 2007 10:43 pm

Hey
Eu tin sa te felicit pentru ceea ce faci. Abia am vazut primul episod, dar cu siguranta o sa le vizionez pe toate. Mie chiar imi place, sper sa nu renunti la pasiunea asta. Chiar ai talent. Incepand de azi, ai o telespectatoare fidela.


edit- le-am vazut pe toate, astept altele noi

edit2 - mai astept si niste parodii, m-a amuzat teribil filmuletul cu "stars are blind"
Grow me a garden of roses, paint me the colors of sky and rain, teach me to speak with their voices, show me the way and i'll try again.
Avatar utilizator
Inuyasha
Junior Member
 
Mesaje: 160
Membru din: Mie Feb 14, 2007 12:00 am

Mesajde LOTR » Sâm Oct 06, 2007 8:41 am

" Incepand de azi, ai o telespectatoare fidela. "
Mersi mult pentru apreciere. Conteaza mai mult decat ti-ai putea imagina >:D<
Avatar utilizator
LOTR
Junior Member
 
Mesaje: 56
Membru din: Vin Mar 04, 2005 12:00 am

Mesajde Inuyasha » Sâm Oct 06, 2007 10:06 pm

Sunt sigura ca nu-s singura care ti-a zis asta :)
Oricum, astept urmatorul filmulet. Si daca ai timp, te-as ruga sa mai faci si niste parodii.
Grow me a garden of roses, paint me the colors of sky and rain, teach me to speak with their voices, show me the way and i'll try again.
Avatar utilizator
Inuyasha
Junior Member
 
Mesaje: 160
Membru din: Mie Feb 14, 2007 12:00 am

episodul 5

Mesajde LOTR » Dum Oct 14, 2007 11:47 am

well...daca mai citeste cineva pe aici si mai e intersat...episodul 5: http://www.youtube.com/watch?v=MgzCijhcFZs
Avatar utilizator
LOTR
Junior Member
 
Mesaje: 56
Membru din: Vin Mar 04, 2005 12:00 am

Mesajde Inuyasha » Dum Oct 14, 2007 12:01 pm

Bravo, bravo, bravo!!! Imi plac la nebunie filmuletele astea. Toate-s faine, iar tu joci foarte bine! Pe cand un nou episod?
Grow me a garden of roses, paint me the colors of sky and rain, teach me to speak with their voices, show me the way and i'll try again.
Avatar utilizator
Inuyasha
Junior Member
 
Mesaje: 160
Membru din: Mie Feb 14, 2007 12:00 am

thenks a lot

Mesajde LOTR » Dum Oct 14, 2007 2:38 pm

habar nu am...probabil saptamana viitoare daca imi permite timpul. ma bucur mult ca iti plac episoadele.esti cam singura de pe aici dar e bine>:D<>:D<
Avatar utilizator
LOTR
Junior Member
 
Mesaje: 56
Membru din: Vin Mar 04, 2005 12:00 am

Mesajde Inuyasha » Dum Oct 14, 2007 6:48 pm

Nu prea mai intra lumea pe forum, de asta :) cel putin nu utilizatorii inregistrati ..oricum, am vazut ca ai o gramada de viewuri ..sunt sigura ca-s o multime de persoane ce-ti vizioneaza filmuletul
Grow me a garden of roses, paint me the colors of sky and rain, teach me to speak with their voices, show me the way and i'll try again.
Avatar utilizator
Inuyasha
Junior Member
 
Mesaje: 160
Membru din: Mie Feb 14, 2007 12:00 am

Mesajde LOTR » Dum Oct 14, 2007 8:09 pm

mmm :)) prietenii mai mult. oricum, repet ma bucur mult ca iti place.
Avatar utilizator
LOTR
Junior Member
 
Mesaje: 56
Membru din: Vin Mar 04, 2005 12:00 am

Mesajde Drikar » Mar Mar 18, 2008 10:34 pm

felicitari....e misto ce ai facut acolo,sunt multi care dispun de conditii dar n'au curajul,inspiratia sau mai stiu eu ce ... keep going!
Drikar
Junior Member
 
Mesaje: 10
Membru din: Lun Oct 15, 2007 8:48 pm
Localitate: hell,cazanu 33

Thenks

Mesajde LOTR » Joi Mar 20, 2008 2:50 pm

hehe. Thenks. de cand nu am mai intrat au aparut si episoadele 6,7,8 dar le gasiti pe toate aici : [url]http: //hutzulik.wordpress.com/about[/url][url]http: //hutzulik.wordpress.com/about[/url]
Avatar utilizator
LOTR
Junior Member
 
Mesaje: 56
Membru din: Vin Mar 04, 2005 12:00 am


Înapoi la Mai in gluma mai in serios. mai mult in gluma

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori