Forum mort? Ce facem?

discutii pe care nu stii unde sa le incepi, haz de orice caz; ca intre prieteni

Moderator: anjin-san

Mesajde jl_rona » Vin Mar 28, 2008 12:35 pm

kant emir scrie:pijke, no0ne, rona: nu va mai impungeti atata, lasati mitocaneala pentru alte colturi de forum (va puteti sudui incrucisat de pe jurnale, de pe caterinci etc)


smorio ca mii penibil sa mai fac trimiteri la regulament, la aia nushcati ani de pe acasa, la averturi si ban


pe de alta parte, nici sa las mizeria la vedere nu prea pot, asa ca tresa editez/sterg intruna


deci (numa daca nu vii prea greu): loatz in serios rugamintea unuia care inca mai ia fanclubu in serios, si nu va mai balacariti pe aici


Kantemire, nu e nici o mitocaneala. E tachinare placuta iar in cazu lu Pishky a fost chair ceva sentiment. Ce naiba n-ai simtu umorului?

Sau bag seama ca esti gelos! :n:

Mie-mi plac injuraturile lu Pishky. Ma distreaza si ma excita in acelasi timp.

Care mizerie? Am compus mai mult de doua ore la fabula aia pentru Pishky, pe care am postat-o aicea ca sa o vada si el, iar tu dai un edit, un cut si un paste si o muti. Mare smecherie faci tu!

Am postat-o aicea ca acuma baiatu e pe locomotiva si probabil nu mai citeste nici un jurnal de aici (nici nu-mi faceam iluzii ca l-a citit pe-al meu vreodata).

Mor cand ii vad pe moderatorii astia cum le place sa se bage-n seama.

Hai ca am treaba. Mai certati-va putin si vine si jeleu sa va tina companie.

Am reusit sa resuscitez forumu! :n:

Avand in vedere ca ma pish pe R.V. Neagu, nu mai tin mortis la acest forum, dar acuma ca tot am muncit sa-l resuscitez, poate ar merita sa mai insist putin.

Hai pa! Ne vedem mai incolo.

:*
“Love, work and knowledge are the wellsprings of our lives, they should also govern it.â€Â
jl_rona
Junior Member
 
Mesaje: 887
Membru din: Mar Mai 29, 2007 9:32 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde piskeshu » Vin Mar 28, 2008 12:54 pm

sa-mi trimiti fabula pe pm, ca n-am vazut-o, a venit pudibondu si s-a jenat.
Prezumtia de prostie se aplica tuturor !!!
"This used to be a fun house, but now is full of evil clowns..."
Avatar utilizator
piskeshu
banned
 
Mesaje: 5692
Membru din: Vin Noi 14, 2003 12:00 am

Mesajde nbm » Vin Mar 28, 2008 1:18 pm

who the fuck is RV Neagu? si ce cauta el in discutie? :D
GOD must love STUPID PEOPLE. HE made SO MANY!!!
Avatar utilizator
nbm
 
Mesaje: 4958
Membru din: Dum Iul 25, 2004 11:00 pm

Mesajde cr3tz » Vin Mar 28, 2008 4:49 pm

cica excita...
cr3tz
 
Mesaje: 3427
Membru din: Vin Dec 24, 2004 12:00 am

Mesajde kant emir » Vin Mar 28, 2008 7:08 pm

Kantemire, nu e nici o mitocaneala.
...
Sau bag seama ca esti gelos!
...
m postat-o aicea ca sa o vada si el, iar tu dai un edit, un cut si un paste si o muti. Mare smecherie faci tu!
...
Mor cand ii vad pe moderatorii astia cum le place sa se bage-n seama.

esti si neatenta, si ofticata

n-am facut decat sa-ti mut superproductia pe jurnal - ar fi fost dragutz dimpartea ta sami multumesti ca am fost dragutz
a venit pudibondu si s-a jenat.

nu m-am jenat, dar nu e locul e aici

pentru ca e o mitocaneala vulgara si nesarata, ca si poeziile pentru minunatu lipovan care ie inpotent si nu stie cei bun pe lume

iar despre interventile de moderatoareala, imi permit sa iti amintesc ca tu esti mult mai repezit la avertizari verbale, sters si editat posturi si dat sanctiuni
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde jl_rona » Vin Mar 28, 2008 10:02 pm

kant emir scrie:ziceai ca esti forumista cu experienta, dar se pare ca nu prea intelegi ce se intampla


ba inteleg foarte bine, cu toate ca experienta mea e adunata de pe alte forumuri si nu capatata aici, get it? Cu toate ca mare diferenta nu poate sa fie, d-aia imi mai permit sa dau lectii cate-odata.


cr3tz scrie:nai jl_rona. esti angajat/a sa te loghezi aici sau o faci din placere ca mine?

raspunde in pana mea la intrebari de bun simt, si apoi tine prelegeri.


Cretule, tu ai un fix sau esti papagal?

piskeshu scrie:n-am la ce sa dau hint, adica nu creca ai tu de unde sti.


Pishky, nu ma dezamagi.

Pampalau scrie:Nu odata au venit aici oameni de bun simt care aveau cate ceva in capatzana, numai pentru a fi luati cu parul de o gasca de intriganti mistocari.

Pai si ce e rau in asta cu mistoul? D-aia ti-ai ales ID-ul ala sugestiv?

Pampalau scrie:Era suficient ca ideile respectivului sa nu convina]ad hominem[/I] in masa, care suna cam asa: "nu ma intereseaza (sau nu pot combate) argumentul tau, dar iti demonstrez ca esti un idiot congenital si prin urmare ce spui tu e egal cu zero".


Disutiile pe forum sau la carciuma sau unde vrei tu sunt, prin definitie, in contradictoriu, ca asta e firea omului: sa le dea impresia celor din jur ca el e mai cu mot, dar daca dai un search (pe site-uri oficiale, daca e posibil) si faci o analiza a ceea ce ai gasit pe net unde e material suficient referitor la mai tot ce vrei, il ingropi p-ala care pretinde ca le stie pe toate (asa cum pretindea Kantemir ca "adultii nu fac sex pe bulion", de ex) si te simti si tu bine si odata cu research-ul facut, INVETI SI TU ceva.

Pai ma intreaba lumea: colegi de servici si alti handicapati: CUM poti sa pierzi tu noptile pe net?

Uite-asa, citind si invatand si culturalizandu-ma. Ca doar la anii mei n-o sa mai fac cyber sau sa stau sa zic asl pls pe mess.

Daca citesti o carte adormi, dar fiindca aici chestia e interactiva si fiindca dorinta de a arata ca esti mai breaz decat altii bate de multe ori dorinta sincera de cultura, fiind pe un forum PRACTIC SE TRAGE DE TINE sa citesti.

Un alt avantaj e ca subiectele sunt diverse si nu citesti acelasi fel de material tot timpul, cum ai fi tentat sa faci daca ai fi singur.

Netul E cultura! Daca stii sa-l folosesti.

Asta e frumusetea pe net, da tre sa muncesti mult ca sa faci chestia asta cu research-ul si sa nu arunci fraze la intamplare.

Pampalau scrie:Inutil sa mai zic ca in majoritatea cazurilor la baza acelor demonstratii stateau amanunte neesentiale, de pilda mici greseli de ortografie sau exprimare, greseli de nume sau date, etc.


Pai la alea le dai ignore sau vezi tu, ca esti baiat mare.


Pampalau scrie:Acum intrigantii au cam disparut, dar s-au dus si oamenii de valoare. N-ar fi nici primul nici ultimul forum care moare sau se transforma in *beep* din cauza asta.


Pai cam asa se intampla peste tot. Eu am facut politica (un fel de jurnalism). Ajunsesem mare, frate, am ajuns sa scriu si la global research (imi place rau sa ma mandresc cu asta!), dar din cauza oboselii a cam trebuit sa renunt si deci am inceput si eu sa scriu barfa ieftina ca toata lumea.

E greu, greu sa gandesti high. Asta cere un mare consum de energie de care lumea nici nu e in stare si nici nu e dispusa la asemenea efort.

Oameni "de valoare" cum le zici tu, nu sunt pe toate drumurile, iar intr-un forum "cu de toate" cum e asta, nu prea stau, nu stiu de ce.

Am incercat sa gasesc forumuri mai de valoare dar ori erau pline de snobi, ori am gasit intr-adevar unul tare de psihologie unde trebuia sa fii citit BINE, tata, ca sa rezisti acolo, dar in marea, foarte marea lor majoritate, oamenii sunt mai politicosi la inceput, incearca sa iasa in fatza cu ce au si ei mai bun, iar pe urma degenereaza.

Pai eu, de unde faceam filozofii politice GRELE, cu harti, cu conducte, cu tratate, cu astea, am ajuns sa-mi public un jurnal pe un forum strain ca barem sa nu uit engleza pe care am invatat-o in toti anii astia si imi barfeam acolo colegii. Penibil!

Dar repet, e GREU, foarte greu sa faci filozofii ca lumea, pentru care tre sa citesti MULT, iar in lipsa de timp asa cum suntem noi astia cu servicii de 12 ore, lumea se complace in ignoranta si cacaturi. Asta e.

Pampalau scrie:Ma scuzi daca am luat prea in serios postul tau ]

Nu, a fost misto. Imi plac discutiile adevarate SAU mistourile bine facute.

Mai e o chestie: daca scrii prea putin NU poti sa exprimi tot ceea ce ai vrea sa spui, daca scrii prea mult risti sa fii luat lu HUO asa cum ai fost luat si tu si cum o sa fiu luata si eu acum.

Tre sa fii mult mult prea inteligent ca sa condensezi totul intr-o fraza simpla si pe intelesul tuturor. Recunosc ca nu sunt in stare de asta, dar am cunoscut un forumist care era. Unul singur, cu o cultura fantastica si cu un simt al umorului cel putin cat al lui Pishky. Tipul era ideal.

cr3tz scrie:pampalau esti ruda cu jl_rona? lucrati in acelas loc?


Cretule, do you really have a point? Make up your mind please and tell me what's up.

piskeshu scrie:sa-mi trimiti fabula pe pm, ca n-am vazut-o, a venit pudibondu si s-a jenat.


Nu ti-o trimit decat daca-mi dai ID-ul de yahoo.

EDIT: Nu mai e nevoie. :n:

Forum maximiliene, daca treci prin cluj, da si un mail la piskeshu@yahoo.com, esti cel mai adevarat individ pe care l-am gasit pe net in ultima vreme. ...
http://www.publicitatepelumeacealalta.ro/mesaje.php - 140k - Cached - Similar pages


http://www.google.ro/search?hl=en&q=yahoo+piskeshu

nbm scrie:who the fuck is RV Neagu? si ce cauta el in discutie? :D


R.V. Neagu e un dobitoc impotent bolnav la cap si care "nu se simte atras de mine" pentru ca are o prietena mult mai urata, mai taranca, imbracata fara nici un simt estetic si slaba intelectual dar la care "tine foarte mult".

kant emir scrie:esti si neatenta, si ofticata


Neatenta? De ce?!

Ofticos esti tu. Esti un tip de treaba, dar esti genul de mascul care se face cocos si-i creste creasta pe spate cand nu intelege o gluma sau nu o admite ca pe o gluma. Ai criterii mult prea rigide de apreciere, esti prea clasic si d-aia ti se pare ca toti se iau de tine. Nu e asa. A fi clasic nu e rau, dar risti sa suni narrow-minded si e pacat.

Tu pari mai citit decat Pishky, de ex., dar citania asta pare ca ti-a luat un pic zambetul si relaxarea.

kant emir scrie:n-am facut decat sa-ti mut superproductia pe jurnal - ar fi fost dragutz dimpartea ta sami multumesti ca am fost dragutz

nu m-am jenat, dar nu e locul e aici


Ba te-ai jenat. :n:

kant emir scrie:pentru ca e o mitocaneala vulgara si nesarata,

ca si poeziile pentru minunatu lipovan care ie inpotent si nu stie cei bun pe lume


Nu e nici o mitocaneala. Daca ii spui unei femei cand esti cu ea in intimitate ca vrei sa i-o bagi adanc si sa i-o scoti si astea, asta tot mitocanie e?

O sa zici ca aicea suntem pe forum. Asa sunt eu, mai exhibitionista. Va trebui sa te obisnuiesti cu asta.

Eu nu zic ca scriu grozav. Scriu cam fortat si agitat din varii motive: agitat pentru ca asa e firea mea latina si fortat pentru simt nevoia sa dau o forma bombastica la ceea ce frecvent nu am de fapt de spus. De multe ori e mai mult forma decat continut si asta se simte.

In orice caz, daca esti dragut, poate scrii tu niste versuri "mai bune" ca sa ne demonstrezi ce-i aia poezie. Eventual poti sa i le dedici chiar lu Pishky. :n:
“Love, work and knowledge are the wellsprings of our lives, they should also govern it.â€Â
jl_rona
Junior Member
 
Mesaje: 887
Membru din: Mar Mai 29, 2007 9:32 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde jl_rona » Vin Mar 28, 2008 10:03 pm

cr3tz scrie:cica excita...


cine excita Cretule?
“Love, work and knowledge are the wellsprings of our lives, they should also govern it.â€Â
jl_rona
Junior Member
 
Mesaje: 887
Membru din: Mar Mai 29, 2007 9:32 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde cr3tz » Vin Mar 28, 2008 10:11 pm

cine stie cum.
cr3tz
 
Mesaje: 3427
Membru din: Vin Dec 24, 2004 12:00 am

Mesajde kant emir » Vin Mar 28, 2008 10:32 pm

Asa sunt eu, mai exhibitionista. Va trebui sa te obisnuiesti cu asta.

cand ziceam ca degeaba te lauzi ca esti forumista cu experienta, exact la asta ma gandeam: ca nu prea pari sa intelegi ca un forum are o sama de reguli, si de ce anume are el nevoie si de reguli

asa ca obisnuieste-te tu cu ideea ca eu n-o sa ma obisnuiesc cu eschibitzionizmu tau, daca o faci in alta parte decat: pe jurnalul tau, pe sex sau pe caterinci

e greu?
daca esti dragut, poate scrii tu niste versuri "mai bune" ca sa ne demonstrezi ce-i aia poezie.

nu tin sa te conving nici ca is dragutzel, nici ca scriu versuri mai bune, nici satz demonstrez ceva in scopul de a-mi justifica faptele si vorbele; comentez si basta - poti sa iei in serios ideile (care este) de dincolo de poanta (care este), sau poti sa nu si nu
Esti un tip de treaba, dar esti genul de mascul care se face cocos si-i creste creasta pe spate cand nu intelege o gluma sau nu o admite ca pe o gluma.

nai de unsa stii daca chiar is de treaba, or numa vanez lutze; pentru restul te-ai intins mai mult decat tzii plapuma, nu stii despre ce vorbesti
ai criterii mult prea rigide de apreciere, esti prea clasic si d-aia ti se pare ca toti se iau de tine

la fel, plapumiuara o scapat de supt control
(si, de obicei, io is ala care se ia de lume; daca nu ma crezi, ami intreaba p'aci)
dar risti sa suni narrow-minded si e pacat

mpoi nah, pune tu pe nea culitza sa aleaga intre un ren brand si rapirea din serai

anticipezi?
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde jl_rona » Sâm Mar 29, 2008 4:41 am

[quote="kant emir"]cand ziceam ca degeaba te lauzi ca esti forumista cu experienta, exact la asta ma gandeam: ca nu prea pari sa intelegi ca un forum are o sama de reguli, si de ce anume are el nevoie si de reguli

asa ca obisnuieste-te tu cu ideea ca eu n-o sa ma obisnuiesc cu eschibitzionizmu tau, daca o faci in alta parte decat: pe jurnalul tau, pe sex sau pe caterinci

e greu?

nu tin sa te conving nici ca is dragutzel, nici ca scriu versuri mai bune, nici satz demonstrez ceva in scopul de a-mi justifica faptele si vorbele]

Nu ma obisnuiesc cu nici o regula. UNA E sa imi spui de ex. ca n-am voie sa postez in jurnalul altuia (asta e de la sine inteles, ca nu suntem idioti! - AIA E O REGULA DE BUN SIMT, sa nu-i stric omului treaba) si alta e sa incerci sa imi faci tu mie educatia si sa imi spui cum si ce sa vorbesc. Asta-i culmea!

Da nu-i problem, ca am fost banata cu IP-ul din toate forumurile prin care m-am preumblat (in afara de unu singur unde sunt oameni de 40 de ani si peste si care nu mai fac puerilisme d-astea cu banatul).

Simplul fapt ca recurgi la sintagma "regula" te face narrow-minded in my views, iar faptul ca nu am inceput nici de o saptamana discutia cu voi si s-a ajuns deja la subiectul asta e pathetic!

In viata de zi cu zi ce faci cand te-njura unul sau cand vorbeste stricat? Ii dai un pumn in gura? Butonul de la ban exact cu asta echivaleaza.

Oamenii carora nu li se potriveste un tip de forum vor cauta EI SINGURI locul care li se potriveste si vor migra intr-acolo. Asta se cheama selectie naturala.

Crezi ca n-am fost si eu sefa de tarla ca tine? In VIATA MEA nu am sters sau editat vreun mesaj si nu am banat pe nimeni, in numele dreptului la libera exprimare si in numele diplomatiei, pacifismului si al bunului gust.
“Love, work and knowledge are the wellsprings of our lives, they should also govern it.â€Â
jl_rona
Junior Member
 
Mesaje: 887
Membru din: Mar Mai 29, 2007 9:32 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde kant emir » Sâm Mar 29, 2008 6:42 am

Nu ma obisnuiesc cu nici o regula.

aham, exact asa ie tuata pujtanimea cea rebela de dragul rebelirii

ai permis? conduci? daca da, atunci sa nu-mi mai zici mie ca nu te obisnuiesti cu regulile
daca nu, imagineazatz ca ie plin carosabilu de rebeli dajtia care nu se pot obijnui cu mersu pe dreapta, cu opritu la semafor, cu datu de prioritate samd
si alta e sa incerci sa imi faci tu mie educatia si sa imi spui cum si ce sa vorbesc. Asta-i culmea!

uite vezi? deja imposibilitatea de a duce un ratinament pana la doua schioape mai incolo de libertatea pe care tzo ingradesc io te face sa interpretezi prosteste - n-am nica cu tine, si nici nu-ti spun ce sa vorbesti

numai ca nu vorbesti ce vrei si unde vrei - si asta ar trebui sa stii si tu, din educatia pe care sugerezi ca o ai, si ca e finalizata cu succes

da' hai sa te educ inainte, ca doar alta treaba nici n-am: stii cati copii intra pe un forum? stii ca restrictionarea (pe asemenea criterii) este practic imposibila? ca daca plodul se inregistreaza si isi da varsta reala, atunci nu vede forumul de sex, dar daca pune o varsta din burta vede tot

si nu ne spargem in pudibonderii, dar poate ca pe unele persoane (nu mai zic de plozi acuma) le deranjeaza "ridicatul poalelor" - asa ca forumul este impartit in mai multe sectiuni:

cele serioase (unde nu sare nimeni cu ciomagu pentru o vorba scapata mai cu patos, numai ca nici nu se incurajeaza exhibitionismul de doua parale), pentru discutii serioase si politicoase, care sa nu devina respingatoare prin ton si vocabular si

cele de caterinca, unde poti sa spui ce-ti trece prin cap si in modul in care esti tu obisnuita


un tread care aluneca in vulgar (sau in alta directie incompatibila cu sectiunea in care a fost creat) ori este curatza la sange, ori este sters, ori este mutat - nu e mare lucru, dar se poate intampla sa se piarda o discutie interesanta

si nu mai sari tu asa de iute sa aperi libertati de mahala - cel putin nu in numele:
dreptului la libera exprimare si in numele diplomatiei, pacifismului si al bunului gust.


si uite de ce zic asta:
Lui ii plac manelele
Si ata intrata-n cur,
...
Cu nesat le comenteaza
Frecandu-si pula sub masa
...

Legat cu sfoara de glie
El e mare patriot
Cand cultura romaneasca
O-mprastie peste tot.

...
Cand se satura de laba
Numarand tzatze si buci,
Trist el se refugiaza
La carciuma 2 papuci.



...

Cu el toate converseaza
Iar cand jurnalu-i citesc,
Isteric se masturbeaza
Pana cand innebunesc.

El povesteste cu haz
Cat de bine le-ar mai fute,
Dandu-le cu pula mare
Orgasme atat de multe.

Ele il cred pe cuvant
Si se straduiesc sa para
Bune si atragatoare
Pentru pula lui mortala
...

Caciula de blana-i sare
De pe ochi, cand pula-i mare,
Si cand pielea si-o beleste
Injurand pe romaneste.

Doamne, futu-ti sfintii-n gat!
Ca is tare amarat
Nici o pizda nu se-opreste
Sa ma lase sa o fut.

Zi de zi ma uit pe geam
Si ma masturbez pe forum;
Ce e viata asta trista
Fara nici un pic de pizda?

Da-mi si mie Doamne-o tzatza
Sa o sug si sa-i soptesc
Ca un bebe neintarcat
Cat de mult eu o iubesc!
...
...

Doamne, care este scopul
Astei puli care mi-ai dat-o?
Daca nu imi dai femeie
Sa stii ca maine-am taiat-o!
...

Vreau una buna de pula
Ca de nu, aici raman
Sa imi povestesc romanul
De onanist misogin.

...

Ce ele-s mai fericite
Cand se trag de tate-n baie
Si se fut cu facaletul
Visand o pula cu coaie?

Una mare, sanatoasa,
Lunga sa fie si lata,
Sa o simta cum le bate
Si scobeste ca o dalta.

Oare a mea le-o ajunge?...
De ce sa ma fac de ras?
Mai bine mi-o iau la laba
Si-asa cel mai tare is.
...

R. V. Neagu e exemplul
Care trebuie urmat:
Pizda nu e buna, tata,
...

Pizdele ce nu gandesc
Sa vad pula cum cersesc.

Barmanite, profesoare,
Doamne intelectuale
Toate au numai un scop:
Sa isi faca pula dop.

Sa le-o dau si-n buci si-n gura
Ar vrea orisicum, de-i pula,

...


diplomata si plina de bun gust aceasta exprimare libera a ta, este? esti o noua blandianautza
Oamenii carora nu li se potriveste un tip de forum vor cauta EI SINGURI locul care li se potriveste si vor migra intr-acolo.

da, da pana sa se lamureasca poetul valoros ca nu gusta nimeni mizeria pe care o genereaza (si sa nu-l mai intereseze "dreptul la libera exprimare" si sa migreze acolo unde ii este locul), impute un forum intreg; posturile unui rebelush d'asta carele muare daca nu comunica si nu exprima liber is ca reclamele - nu poti sa le ocolesti, desi nu te intereseaza, ori chiar te deranjeaza


asa ca nu te mai repezi la cuvinte cu inteles care depaseste puterea ta de procesare


Da nu-i problem, ca am fost banata cu IP-ul din toate forumurile prin care m-am preumblat

si asta nu-ti da de gandit? poate ca pofta ta de libertatea de exprimare plictiseste si sufoca si oripileaza, si poate ca bunul tau gust strica aerul de nu mai respira nimeni


sau poate ca nu ti-ai gasit, inca, forumul care sa te aprecieze la justa si incontestabila ta valoare - nu te opri, mai cautal

si mai judeca un aspect: daca io tresa instruiesc si sa lamuresc pe fiecare rebel d'asta ce-i cu forumu si comunitatea si regulile (care nu ingradesc drepturile tale, ci poate ca le ocrotesc pe ale celorlati de agresivitatea ta), am mai multa treaba decat sisifu din poveste (si am zis sisifu, ca cine nu vrea sa priceapa, nu pricepe si basta: lui tresai dai voie sa se ushureze sub arcu de triunf, ca alfel nu simt ca o comunicat un punt de vedere)
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde Shaki » Sâm Mar 29, 2008 9:24 am

emire, de ce ai dat quote la chestia aia scrisa cu litere albe? ca am citit - pe sarite- si mi-a stricat dimineatza
bleah
aliatzi, right? :D

A little girl went out to play, lost in the marketplace as if half-born...
Avatar utilizator
Shaki
 
Mesaje: 7089
Membru din: Lun Mar 10, 2003 12:00 am

Mesajde jl_rona » Sâm Mar 29, 2008 12:11 pm

kant emir scrie:aham, exact asa ie tuata pujtanimea cea rebela de dragul rebelirii

ai permis? conduci? daca da, atunci sa nu-mi mai zici mie ca nu te obisnuiesti cu regulile
daca nu, imagineazatz ca ie plin carosabilu de rebeli dajtia care nu se pot obijnui cu mersu pe dreapta, cu opritu la semafor, cu datu de prioritate samd

uite vezi? deja imposibilitatea de a duce un ratinament pana la doua schioape mai incolo de libertatea pe care tzo ingradesc io te face sa interpretezi prosteste - n-am nica cu tine, si nici nu-ti spun ce sa vorbesti

numai ca nu vorbesti ce vrei si unde vrei - si asta ar trebui sa stii si tu, din educatia pe care sugerezi ca o ai, si ca e finalizata cu succes

da' hai sa te educ inainte, ca doar alta treaba nici n-am: stii cati copii intra pe un forum? stii ca restrictionarea (pe asemenea criterii) este practic imposibila? ca daca plodul se inregistreaza si isi da varsta reala, atunci nu vede forumul de sex, dar daca pune o varsta din burta vede tot

si nu ne spargem in pudibonderii, dar poate ca pe unele persoane (nu mai zic de plozi acuma) le deranjeaza "ridicatul poalelor" - asa ca forumul este impartit in mai multe sectiuni:

cele serioase (unde nu sare nimeni cu ciomagu pentru o vorba scapata mai cu patos, numai ca nici nu se incurajeaza exhibitionismul de doua parale), pentru discutii serioase si politicoase, care sa nu devina respingatoare prin ton si vocabular si

cele de caterinca, unde poti sa spui ce-ti trece prin cap si in modul in care esti tu obisnuita


un tread care aluneca in vulgar (sau in alta directie incompatibila cu sectiunea in care a fost creat) ori este curatza la sange, ori este sters, ori este mutat - nu e mare lucru, dar se poate intampla sa se piarda o discutie interesanta

si nu mai sari tu asa de iute sa aperi libertati de mahala - cel putin nu in numele:


si uite de ce zic asta:


diplomata si plina de bun gust aceasta exprimare libera a ta, este? esti o noua blandianautza

da, da pana sa se lamureasca poetul valoros ca nu gusta nimeni mizeria pe care o genereaza (si sa nu-l mai intereseze "dreptul la libera exprimare" si sa migreze acolo unde ii este locul), impute un forum intreg] libertatea de exprimare [/I]plictiseste si sufoca si oripileaza, si poate ca bunul tau gust strica aerul de nu mai respira nimeni


sau poate ca nu ti-ai gasit, inca, forumul care sa te aprecieze la justa si incontestabila ta valoare - nu te opri, mai cautal

si mai judeca un aspect: daca io tresa instruiesc si sa lamuresc pe fiecare rebel d'asta ce-i cu forumu si comunitatea si regulile (care nu ingradesc drepturile tale, ci poate ca le ocrotesc pe ale celorlati de agresivitatea ta), am mai multa treaba decat sisifu din poveste (si am zis sisifu, ca cine nu vrea sa priceapa, nu pricepe si basta: lui tresai dai voie sa se ushureze sub arcu de triunf, ca alfel nu simt ca o comunicat un punt de vedere)


Kantemire, hai recunoaste ca ti-ai facut laba pe fabula mea si ca n-ai vrut sa i-o lasi si lu Piskeshu, ca sa nu se masturbeze si el.
“Love, work and knowledge are the wellsprings of our lives, they should also govern it.â€Â
jl_rona
Junior Member
 
Mesaje: 887
Membru din: Mar Mai 29, 2007 9:32 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde jl_rona » Sâm Mar 29, 2008 12:13 pm

Shaki scrie:emire, de ce ai dat quote la chestia aia scrisa cu litere albe? ca am citit - pe sarite- si mi-a stricat dimineatza
bleah


literele-s galbene.
“Love, work and knowledge are the wellsprings of our lives, they should also govern it.â€Â
jl_rona
Junior Member
 
Mesaje: 887
Membru din: Mar Mai 29, 2007 9:32 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde jl_rona » Sâm Mar 29, 2008 12:29 pm

kant emir scrie:aham, exact asa ie tuata pujtanimea cea rebela de dragul rebelirii

ai permis? conduci? daca da, atunci sa nu-mi mai zici mie ca nu te obisnuiesti cu regulile
daca nu, imagineazatz ca ie plin carosabilu de rebeli dajtia care nu se pot obijnui cu mersu pe dreapta, cu opritu la semafor, cu datu de prioritate samd

uite vezi? deja imposibilitatea de a duce un ratinament pana la doua schioape mai incolo de libertatea pe care tzo ingradesc io te face sa interpretezi prosteste - n-am nica cu tine, si nici nu-ti spun ce sa vorbesti

numai ca nu vorbesti ce vrei si unde vrei - si asta ar trebui sa stii si tu, din educatia pe care sugerezi ca o ai, si ca e finalizata cu succes

da' hai sa te educ inainte, ca doar alta treaba nici n-am: stii cati copii intra pe un forum? stii ca restrictionarea (pe asemenea criterii) este practic imposibila? ca daca plodul se inregistreaza si isi da varsta reala, atunci nu vede forumul de sex, dar daca pune o varsta din burta vede tot

si nu ne spargem in pudibonderii, dar poate ca pe unele persoane (nu mai zic de plozi acuma) le deranjeaza "ridicatul poalelor" - asa ca forumul este impartit in mai multe sectiuni:

cele serioase (unde nu sare nimeni cu ciomagu pentru o vorba scapata mai cu patos, numai ca nici nu se incurajeaza exhibitionismul de doua parale), pentru discutii serioase si politicoase, care sa nu devina respingatoare prin ton si vocabular si

cele de caterinca, unde poti sa spui ce-ti trece prin cap si in modul in care esti tu obisnuita


un tread care aluneca in vulgar (sau in alta directie incompatibila cu sectiunea in care a fost creat) ori este curatza la sange, ori este sters, ori este mutat - nu e mare lucru, dar se poate intampla sa se piarda o discutie interesanta

si nu mai sari tu asa de iute sa aperi libertati de mahala - cel putin nu in numele:


si uite de ce zic asta:


diplomata si plina de bun gust aceasta exprimare libera a ta, este? esti o noua blandianautza

da, da pana sa se lamureasca poetul valoros ca nu gusta nimeni mizeria pe care o genereaza (si sa nu-l mai intereseze "dreptul la libera exprimare" si sa migreze acolo unde ii este locul), impute un forum intreg] libertatea de exprimare [/I]plictiseste si sufoca si oripileaza, si poate ca bunul tau gust strica aerul de nu mai respira nimeni


sau poate ca nu ti-ai gasit, inca, forumul care sa te aprecieze la justa si incontestabila ta valoare - nu te opri, mai cautal

si mai judeca un aspect: daca io tresa instruiesc si sa lamuresc pe fiecare rebel d'asta ce-i cu forumu si comunitatea si regulile (care nu ingradesc drepturile tale, ci poate ca le ocrotesc pe ale celorlati de agresivitatea ta), am mai multa treaba decat sisifu din poveste (si am zis sisifu, ca cine nu vrea sa priceapa, nu pricepe si basta: lui tresai dai voie sa se ushureze sub arcu de triunf, ca alfel nu simt ca o comunicat un punt de vedere)


Acuma la modul serios, motivele pentru care am fost banata au fost oricare altele decat vulgaritatea. Din punctul meu de vedere continui sa te comporti ca una care s-a dus la manastire si si-a cusut himenul cu ata.

Eu nu vad cum pe unii i-ar deranja denumiri de organe anatomice, cum ar fi pula sau pizda. Inseamna ca nu sunt intregi la cap.

NIMIC din ceea ce exista pe pamant nu e de ascuns iar in nici un caz tu sau altii ca tine nu ar trebui sa ai caderea sa faca selectii, ci numai Dumnezeu.

Si iara ma intorc la selectia naturala, o sintagma extrem de simpla dar tare greu de inteles pentru majoritatea.

Acu nu ca fac eu pe desteapta, ca doar atatea carti am citit si eu: Freud, Jung si Reich, dar mai culturalizeaza-te si tu, vezi cum se defineste o dictatura, vezi ce zic aia despre modul artificial in care a fost construita societatea, care nu este altceva decat un sir indefinit de restrictii care duc la frustrari de toate felurile, in loc sa se urmeze cursul firesc al naturii.

Vezi citatul de mai jos!
“Love, work and knowledge are the wellsprings of our lives, they should also govern it.â€Â
jl_rona
Junior Member
 
Mesaje: 887
Membru din: Mar Mai 29, 2007 9:32 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde kant emir » Sâm Mar 29, 2008 12:57 pm

jl_rona, cu toata bunavointa mea, m-am plictist: am scris o gramada si nici macar nu te-ao obosit sa citesti, sa afli pentru ce am tastat io atata

asa ca nu mai binevoi sa mi te adresezi, ca n-are rost sa vorbim separat




si treadul se muta pe bascalii
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde piskeshu » Sâm Mar 29, 2008 2:16 pm

am citit fabula, chiar mi-a placut, atata ca nu e fabula, in rest jeleu l-a pishat pe kanty ~p
Prezumtia de prostie se aplica tuturor !!!
"This used to be a fun house, but now is full of evil clowns..."
Avatar utilizator
piskeshu
banned
 
Mesaje: 5692
Membru din: Vin Noi 14, 2003 12:00 am

Mesajde kant emir » Sâm Mar 29, 2008 3:51 pm

pai dupa scara ta (si se pare ca si a ei) de valori, si dupa genul/modul de comunicare & maniera abordate, cred ca da: mio ziso, mio inchis gura, mo incuiat - brafa iei, ie cea mai tare



pe cat facem prinsoare ca vine fata pe loco si se mai si integreaza repede?
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde piskeshu » Sâm Mar 29, 2008 4:09 pm

e un pariu tardiv kanty, deja l-ai castigat. nush partea cu integrarea.

oricum nu poti contesta c-o duce capu mai departe decat pe tine. ~p
Prezumtia de prostie se aplica tuturor !!!
"This used to be a fun house, but now is full of evil clowns..."
Avatar utilizator
piskeshu
banned
 
Mesaje: 5692
Membru din: Vin Noi 14, 2003 12:00 am

Mesajde kant emir » Dum Mar 30, 2008 3:02 am

mai departe? cam cat de departe?

man, pricepe ca nu m-au interesat niciodata asemenea judecati (x e mai tare decat tine, sau igrec tea facut, sau zet tea pishat)

si stii de ce? pentru ca e (prin definitie) prosteasca si lipsita de substantza o asemenea evaluare (asta a fost unu) si pentru ca tu imi esti inamic (traditional deacuma!) si esti gata sa te aliezi cu (aproape) oricine daca dujmanul comun is io (asta o fo doi) si pentru ca eu nu te iau in serios, ca esti si patimash, si p'afarist (vorbesc strict de judecatile - pe care le emani tu - de genul asta)


si cu pariul cum ie, sho facut cont? acelash nic? (se integreaza, stai linistit; o sa gaseasca pe multz pe mintea si pe apucaturile iei)
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde Shaki » Dum Mar 30, 2008 4:58 pm

jl_rona scrie:literele-s galbene.
posibil, nu te contrazic, vad prost, tre sa ma duc la control :)
aliatzi, right? :D

A little girl went out to play, lost in the marketplace as if half-born...
Avatar utilizator
Shaki
 
Mesaje: 7089
Membru din: Lun Mar 10, 2003 12:00 am

Mesajde jl_rona » Dum Mar 30, 2008 6:27 pm

[quote="kant emir"]mai departe? cam cat de departe?

man, pricepe ca nu m-au interesat niciodata asemenea judecati (x e mai tare decat tine, sau igrec tea facut, sau zet tea pishat)

si stii de ce? pentru ca e (prin definitie) prosteasca si lipsita de substantza o asemenea evaluare (asta a fost unu) si pentru ca tu imi esti inamic (traditional deacuma!) si esti gata sa te aliezi cu (aproape) oricine daca dujmanul comun is io (asta o fo doi) si pentru ca eu nu te iau in serios, ca esti si patimash, si p'afarist (vorbesc strict de judecatile - pe care le emani tu - de genul asta)


si cu pariul cum ie, sho facut cont? acelash nic? (se integreaza, stai linistit]

Kantemire, rad cu lacrimi aicea, tata.

Pai nu mai fi asa terifiat, ca nu te las asa usor iubitule. O sa activez si colo si colo, stai linistit, da' deja simt ca nu prea mai am ce sa iti spun, ca cam bati pasul pe loc.

Fa si tu un thread nou, ceva, ca eu ti-am dat un picior in cur si te-am scos din hazna, acuma scutura-te de cacat si descurca-te, ca esti baiat mare.

Shaki, vezi ca au astia la Medicover un aparat care se uita in fundul ochilor tai si mai vorbeste si englezeste pe deasupra.
“Love, work and knowledge are the wellsprings of our lives, they should also govern it.â€Â
jl_rona
Junior Member
 
Mesaje: 887
Membru din: Mar Mai 29, 2007 9:32 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde Shaki » Dum Mar 30, 2008 6:31 pm

nu ma intereseaza in ce limba vorbeste, ma intereseaza sa fie in stare sa puna un diagnostic corect :)
aliatzi, right? :D

A little girl went out to play, lost in the marketplace as if half-born...
Avatar utilizator
Shaki
 
Mesaje: 7089
Membru din: Lun Mar 10, 2003 12:00 am

Mesajde jl_rona » Dum Mar 30, 2008 6:43 pm

Mama, sa ma fut in ea de locomotiva! M-au banat! Ca cica n-am citit regulamentul.

Pishky sau altii, daca mai aveti chef de vorba, asta e ID-ul meu de yahoo: jl_rona

Cu cretinii aia am terminat. Niste labagii inculti.

Aicea o sa raman totusi. E mai bun forumu asta, am zis eu de la-nceput. Am fler.
“Love, work and knowledge are the wellsprings of our lives, they should also govern it.â€Â
jl_rona
Junior Member
 
Mesaje: 887
Membru din: Mar Mai 29, 2007 9:32 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde jl_rona » Dum Mar 30, 2008 6:45 pm

Shaki scrie:nu ma intereseaza in ce limba vorbeste, ma intereseaza sa fie in stare sa puna un diagnostic corect :)


glumeam si eu puiu.

Chiar exista un aparat, dar nu e cine stie ce.
“Love, work and knowledge are the wellsprings of our lives, they should also govern it.â€Â
jl_rona
Junior Member
 
Mesaje: 887
Membru din: Mar Mai 29, 2007 9:32 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde kant emir » Dum Mar 30, 2008 6:50 pm

Mama, sa ma fut in ea de locomotiva! M-au banat! Ca cica n-am citit regulamentul.

pai nici aici nu esti chiar asa de departe de oarece restrictii, ca te cam intreci cu gluma

Cu cretinii aia am terminat. Niste labagii inculti.

pai si de negu cela ai zis (dupa ce iai inchinat un milion de ode scolaresti) ca ie tzaran prost si inpotent si nu stie sa aprecieze pe adevarata femee (adica pe tine) si soncurcat cu o tzuapa mica si urata si inculta

daca totz din juru tau is najpa, poate ca problema ie la tine
nujtu, zic sio


(aoz, hai fa un efort si renutza la puiule si la iubitule si la alte asemenea desmerdari, potz? ca am un disconfort)
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde jl_rona » Dum Mar 30, 2008 7:05 pm

Bai, daca un forum te da afara pentru SAPTE zile ca cica ai postat consecutiv, cand se intampla ca tu sa fii si in concediu zilele astea si sa n-ai ce sa faci, ti se urca sangele la cap si te duci in altul, nu e normal?

Sunt imputiti ca pielea de pe pula nespalata si prosti tot asa.

Pe unul l-au banat ca i s-a adresat nu stiu carui "domn" de acolo cu "pishat". Asta inseamna sa fii bolovanos de prost sa te oftici pe asa ceva si sa apesi pe butonul de ban.

Crezi ca eu nu pot sa vorbesc academic? Ti-am demonstrat ca pot sa vorbesc si asa si asa, dar consider ca e mai simpatic sa vorbesc cum imi vine la gura, e mai spontan, suna mai natural.

In tot cazul, asta cu banul ma scoate din minti.

R.V. Neagu e un taran. Am hotarat ca e taran si asa trebuie sa ramana, ca nu vreau sa imi petrec restul zilelor scriindu-i versuri in timp ce el o fute pe stramba aia care e mai naspa ca mine, ok?

R.V. Neagu e doar o poza cu plete blonde si craci misto, in rest e full of shit ca si cei din locomotiva care m-au banat.

Sa se futa in ea, ca a fost goala toata ziua, numai eu am scris p-acolo.

Daca nu merge, o sa ma intorc una-doua la forumul meu rusesc (acum american - ca a trecut in custodia lor) si unde NU EXISTA notiunea de ban si treburile merg foarte bine.

Atata doar ca acolo imi povestisem toata viata si mi se cam urase sa ma ia babele alea si sa ma faca de comanda toata ziua.

Dar daca vad ca nu merge civilizat si fara banuri ca acolo, am plecat. Netul e plin de forumuri.
“Love, work and knowledge are the wellsprings of our lives, they should also govern it.â€Â
jl_rona
Junior Member
 
Mesaje: 887
Membru din: Mar Mai 29, 2007 9:32 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde kant emir » Dum Mar 30, 2008 7:10 pm

mah, tu de ce nu pricepi ca fiecare regula are si o motivatie? chiar daca nu o intelegi tu, ea exista

nu poti sa monopolizezi pagini intregi cu consecutive, asa ca editezi; daca nu vrei sa iei in seama regulile comunitatii (reguli pe care toata lumea le ia in serios), comunitatea te respinge
Dar daca vad ca nu merge civilizat si fara banuri ca acolo, am plecat. Netul e plin de forumuri.

ce e asa de complicat? ca si comunitatea iti spune tie la fel: nu-ti place la noi si cu noi, du-te pe pustii, ca e plin netul de forumuri



da io merg inainte cu prinsoarea (ca o sa devii locomanca de nadejde)
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde jl_rona » Dum Mar 30, 2008 7:15 pm

Poti sa mergi inainte cu orice.

ATATA TIMP CAT AM FOST 5 ANI intr-un forum in care nu exista ban, nu imi spune tu de reguli, ca AM VAZUT CU OCHII MEI ca merge si fara reguli.

Motivul pentru care NU DAU EDIT decat cand gresesc este ca cel de dupa mine mai poate posta ceva care sa schimbe cu totul datele problemei, iar editul meu poate sa ma faca de cacat ca am spus si eu niste tampenii la spartul targului. Ai inteles ce zic eu?

Si ca sati fac placerea si sa dau edit acuma: Oamenii aia din forumul ala in care am fost 5 ani iti spun cu frumosul cand ceva e aiurea: de ex nu aveai voie sa postezi linkuri porno, si intelegi ce ti se spune, ca doar nu esti cretin.

Nu trebuie sa se apese pe nici un buton, ci doar sa se vorbeasca civilizat.

Pana si in locomotiva ma conformasem cu cacatul lor de edit, dar mai postam cand si cand consecutiv pentru ca asa eram obisnuita.

Dar daca oamenii nu au avut cateva zile rabdare sa ma obisnuiesc cu sistemul si s-au repezit sa ma baneze, atuncea ii fut in morti.

Mai degraba cred ca m-au banat pentru ca am declarat ca nu o sa citesc niciodata regulamentul.
“Love, work and knowledge are the wellsprings of our lives, they should also govern it.â€Â
jl_rona
Junior Member
 
Mesaje: 887
Membru din: Mar Mai 29, 2007 9:32 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde ZOROX » Dum Mar 30, 2008 7:36 pm

ce doamna frustrata esti draga jil_rona.
nu stiu cum poti sa injuri asa: "ii fut in morti" niste oameni pt o chestie insignifianta.
esti cea mai mare doamna. felicitari
ZOROX
Junior Member
 
Mesaje: 535
Membru din: Joi Dec 14, 2006 12:00 am

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Mai in gluma mai in serios. mai mult in gluma

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 30 vizitatori

cron