Forum mort? Ce facem?

discutii pe care nu stii unde sa le incepi, haz de orice caz; ca intre prieteni

Moderator: anjin-san

Mesajde piskeshu » Mie Mar 26, 2008 9:24 am

jeleu, io chiar am pus suflet in forumu asta, dintre sufletisti sa zic asa am ramas io cu kanty, insa pana si io m-am scarbit, deci a ramas kanty.

in rest, am anumite banuieli cine esti, asa ca s-o lasam balta.
Prezumtia de prostie se aplica tuturor !!!
"This used to be a fun house, but now is full of evil clowns..."
Avatar utilizator
piskeshu
banned
 
Mesaje: 5692
Membru din: Vin Noi 14, 2003 12:00 am

Mesajde cr3tz » Mie Mar 26, 2008 9:29 am

si eu nu am pus suflet? :(
cr3tz
 
Mesaje: 3427
Membru din: Vin Dec 24, 2004 12:00 am

Mesajde noOne2 » Mie Mar 26, 2008 9:31 am

si tu ai pus, cr3tz, si tu:)))numa ca pijke are un lapsus:P
plm, pa locomania nu mai scrie nime?
Avatar utilizator
noOne2
Junior Member
 
Mesaje: 143
Membru din: Sâm Mar 10, 2007 12:00 am

Mesajde noOne2 » Mie Mar 26, 2008 9:45 am

jl rona e angajata de sri, cr3tz, ca sa tina sub supraveghere elementele turbulente pe durata summitului nato;)
.
Avatar utilizator
noOne2
Junior Member
 
Mesaje: 143
Membru din: Sâm Mar 10, 2007 12:00 am

Mesajde kant emir » Mie Mar 26, 2008 11:03 am

am anumite banuieli cine esti,

cine breh? zi si mie

sau macar da un hint
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde piskeshu » Mie Mar 26, 2008 11:19 am

n-am la ce sa dau hint, adica nu creca ai tu de unde sti.
Prezumtia de prostie se aplica tuturor !!!
"This used to be a fun house, but now is full of evil clowns..."
Avatar utilizator
piskeshu
banned
 
Mesaje: 5692
Membru din: Vin Noi 14, 2003 12:00 am

Mesajde whatever » Mie Mar 26, 2008 1:11 pm

de fapt si eu am ramas, mai mult sau mai putin.
Avatar utilizator
whatever
 
Mesaje: 2848
Membru din: Dum Feb 15, 2004 12:00 am

Mesajde Pampalau » Mie Mar 26, 2008 4:13 pm

jl_rona scrie:Forum mort? Ce facem pentru a-l readuce pe linia de plutire?

Parerea mea e ca nu facem.

Atata timp cat vad (si sper ca inca mai vad bine) ca sunt vizitatori pe aproape toate subforumurile, daca nimeni dintre cei inscrisi nu posteaza nimic si daca chiar si atunci cand posteaza cineva, nu i se raspunde


Nu stiu de cand esti tu aici si ce vremuri ai prins, dar te asigur ca au existat vremuri in care ti se raspundea chiar mai mult decat iti doreai. Nu odata au venit aici oameni de bun simt care aveau cate ceva in capatzana, numai pentru a fi luati cu parul de o gasca de intriganti mistocari. Era suficient ca ideile respectivului sa nu convina]ad hominem[/I] in masa, care suna cam asa: "nu ma intereseaza (sau nu pot combate) argumentul tau, dar iti demonstrez ca esti un idiot congenital si prin urmare ce spui tu e egal cu zero". Inutil sa mai zic ca in majoritatea cazurilor la baza acelor demonstratii stateau amanunte neesentiale, de pilda mici greseli de ortografie sau exprimare, greseli de nume sau date, etc.
Acum intrigantii au cam disparut, dar s-au dus si oamenii de valoare. N-ar fi nici primul nici ultimul forum care moare sau se transforma in *beep* din cauza asta.
Ma scuzi daca am luat prea in serios postul tau ;-)
Pampalau
Junior Member
 
Mesaje: 12
Membru din: Mie Mai 03, 2006 1:29 am
Localitate: Pampas

Mesajde kant emir » Mie Mar 26, 2008 5:28 pm

Nu odata au venit aici oameni de bun simt care aveau cate ceva in capatzana, numai pentru a fi luati cu parul de o gasca de intriganti mistocari.

mneata ejt omu de bun simtz carele are ceva in capatzana? si daca da, ce anume? ca de aici sare in ochi, in primul rand, tonul arogant si superior (atat de superior, of!)

deci in cazu asta io is intrigantu mijtocar, dea dreptu zeflemist
Inutil sa mai zic ca in majoritatea cazurilor la baza acelor demonstratii stateau amanunte neesentiale, de pilda mici greseli de ortografie sau exprimare, greseli de nume sau date, etc.

adevarat, inutila precizarea
(cam cat de mici greselile alea? si cam cat de multe? ca uneori greseluta nu e mare lucru, dar se poate se denote una-alta - intrigantu stie! si la fel si mijtocaru)
Acum intrigantii au cam disparut, dar s-au dus si oamenii de valoare.

nu si nici

adica nu totz

so orcum n-au disparut, ci doar s-au dus in alta parte (si acolo tot de "intrigi" si de mijtocareala se tzin, stai linistit)
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde jl_rona » Mie Mar 26, 2008 7:40 pm

piskeshu scrie:
am anumite banuieli cine esti, asa ca s-o lasam balta.


[-X


Pishky

[...]
blablablabla (mutat pe jurnalul fetii)
[...]

~lui Piskeshu
26.03.2008


[color=Red]mod edit: conitza, uacior lenguigi, pliz ("generalitati" ie o sectiune serioasa a forumului]
“Love, work and knowledge are the wellsprings of our lives, they should also govern it.â€Â
jl_rona
Junior Member
 
Mesaje: 887
Membru din: Mar Mai 29, 2007 9:32 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde kant emir » Mie Mar 26, 2008 8:42 pm

pijke, no0ne, rona: nu va mai impungeti atata, lasati mitocaneala pentru alte colturi de forum (va puteti sudui incrucisat de pe jurnale, de pe caterinci etc)


smorio ca mii penibil sa mai fac trimiteri la regulament, la aia nushcati ani de pe acasa, la averturi si ban


pe de alta parte, nici sa las mizeria la vedere nu prea pot, asa ca tresa editez/sterg intruna


deci (numa daca nu vii prea greu): loatz in serios rugamintea unuia care inca mai ia fanclubu in serios, si nu va mai balacariti pe aici
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde Pampalau » Mie Mar 26, 2008 9:12 pm

kant emir scrie:mneata ejt omu de bun simtz carele are ceva in capatzana? si daca da, ce anume? ca de aici sare in ochi, in primul rand, tonul arogant si superior (atat de superior, of!)


Asa... si in al doilea rand ce sare, sau deja ai obosit?
Emire, emire... unde vezi tu ma atata aroganta si superioritate in postul ala? Ia uita-te un pic ce scrie individu in general (ce naiba, esti mai vechi pe-aici, cel putin “oficialâ€Â
Pampalau
Junior Member
 
Mesaje: 12
Membru din: Mie Mai 03, 2006 1:29 am
Localitate: Pampas

Mesajde kant emir » Mie Mar 26, 2008 10:00 pm

Zic eu c-am fost destul de temperat si politicos.

zici tu
te plangi ca o virginica de aroganta si superioritate.

nu ma plang, iti fac inputari, si pe buna dreptate ti le fac

Eu zic sa stai calm!

stau, dar nu pentru ca imi zici tu
nu te confund (nici macar nu ma interesezi), cu cine naiba sa te confund? cel mult te identific, ca apartinand unei anume categorii (si creca am voie sa-mi dau cu parerea, nu?)

n-am altele mai bune de facut decat sa intru in jocuri de douajde bani

ai intrat deja, nu vezi? si daca ai altele mai bune de facut - cine te retine?
Vezi sa nu-ti intorc intrebarea

ia sa vad
(care intrebare?)
s-ar putea sa ramai in pana de cuvinte

ochei, ghimi ior best!
Ma mir cum ti se inflameaza sfincterele

da' de cand te freaca pe tine grija sfincterelor mele? esti pasionat de sfinctere?
la cea mai mica urma de ironie

cand te dai destept (raspunzand cuiva care a postat o chestie cu cativa ani in urma - dar sa trecem peste acesti ani!), trebuie sa ai mare grija, sa si fii destept, nu doar sa incerci sa pari; altfel nu esti autorizat sa ironizezi, sa satirizezi, pentru ca exista riscul ca ironia ta sa mearga pe langa tinta, sa inconjoare pamantul si sa te atinga tot pe tine

si ramai in sfincteru gol, si nui bun, nununu!

ironiile (nu vorbim de glumitze amabile, da?) ti le permiti fie cu apropiatii, fie cu gogomanii care spun prostii de neiertat, si atunci se cheama ca iei atitudine (iti faci datoria de cetatean care tine la societatea lui si o apara de degradare si de ignoranta si de pervertire)

tu arunci ditai lopata de zeflemea si te mai si lauzi cu asta.

pai da, imi creste inima in piept cand stiu ca mi-am facut datoria de bun cetatean

incat nici nu-ti dai seama cum te adresezi?

ba imi dau seama, credema ca imi dau tuata seama
asa ca te sfatuiesc prieteneste

sfatuieste-ti prieteneste prietenii, nu pe mine

ca mie nu-mi plac sfaturile, in general, si sfaturile nesolicitate (in special), si nici sfaturile nesolicitate de la necunoscuti neinteresanti, plini de ei si care par sa nu aiba pareri avizate (de tine am zis la urma)
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde Pampalau » Mie Mar 26, 2008 10:42 pm

kant emir scrie:nu te confund (nici macar nu ma interesezi), cu cine naiba sa te confund? cel mult te identific, ca apartinand unei anume categorii (si creca am voie sa-mi dau cu parerea, nu)


Devreme ce nu ma gasesti interesant la ce naiba imi tot raspunzi? Si daca parerile mele nu te intereseaza, ce te face sa crezi ca ale tale m-ar interesa?


kant emir scrie:ia sa vad
(care intrebare?)


Se vede treaba ca te-ai incins asa tare c-ai si pierdut din vedere intrebarea. Repet, era.. da tu ce ai in cap? Altfel spus, inainte de a-ti da cu parerea cu privire la cat de avizate sunt parerile mele, dovedeste-mi ca exista un singur motiv pentru care ar trebui sa te tratez altfel decat o fac! Jdemii de posturi la activ sau statutul pe care-l ai aici nu conteaza! Pana una alta eu am venit cu argumente si trimiteri, tu?

kant emir scrie: ochei, ghimi ior best!?


not necessarily the best, da ia spune la ce m-am referit cand am dat Mica Tiganiada ca exemplu de melodie cu ritm exotic? As prefera raspunsul acum (ca te vad pe-aici), si nu dupa 2 zile , timp in care iti poti intreba toti prietenii rockeri. Asta asa, macar sa arati ca ai citit si inteles ce-am scris eu acolo!

kant emir scrie: da' de cand te freaca pe tine grija sfincterelor mele? esti pasionat de sfinctere?


Da, tu nu? Nasol de tine! (te asigur ca nu de ale tale-s pasionat totusi, sa nu-ti faci griji).

kant emir scrie: cand te dai destept (raspunzand cuiva care a postat o chestie cu cativa ani in urma - dar sa trecem peste acesti ani!), trebuie sa ai mare grija, sa si fii destept, nu doar sa incerci sa pari]

Iarasi, nu mi-e clar ce te face pe tine juriu. Astept lamuriri.


kant emir scrie:

sfatuieste-ti prieteneste prietenii, nu pe mine


Daca astea-s regulile dupa care joci, fain! Da nu eu am fost primul care si-a permis familiaritati nepotrivite!
Pampalau
Junior Member
 
Mesaje: 12
Membru din: Mie Mai 03, 2006 1:29 am
Localitate: Pampas

Mesajde kant emir » Mie Mar 26, 2008 11:16 pm

Pampalau scrie:Devreme ce nu ma gasesti interesant la ce naiba imi tot raspunzi?


pai iti raspund pentru ca asta mii ocupatiunea pe forum: sa raspund unora, sa stresez pe altii

d'astea

Si daca parerile mele nu te intereseaza, ce te face sa crezi ca ale tale m-ar interesa?

ce cauta acel "si daca" in fraza ta?
si nu-i nicio legatura intre ce m-ar putea interesa pe mine si intre ce te-ar putea interesa pe tine

ca doar n-avem contract cu clauza de reciprocitate intru interesare si co-interesare, pana ce muartea ne va despartzi



Se vede treaba ca te-ai incins asa tare

nu m-am incins, asta mii felu
c-ai si pierdut din vedere intrebarea.

nu, faceam misto de tine si de agitatia ta
Repet, era.. da tu ce ai in cap?

nui asta treaba ta
Altfel spus, inainte de a-ti da cu parerea cu privire la cat de avizate sunt parerile mele, dovedeste-mi ca exista un singur motiv pentru care ar trebui sa te tratez altfel decat o fac!

pana una-alta nu-s dator sa-ti explic nimic, nu trebuie sa-mi justific in fata ta actele si atitudinea, nu trebuie sa-ti dovedesc absolut nimic

si nici nu poti sa ma impiedici sa-mi dau cu parerea la ... orice, inclusiv la "cat de avizate is parerile tale"

si nici nu ma tratezi in vreun fel, ci doar incerci sa pari ca ma tratezi
Jdemii de posturi la activ sau statutul pe care-l ai aici nu conteaza!

asta e o miselie din partea ta - a spus cineva ca is eu mai important decat tine pentru ca is mai vechi si am contorizate multe posturi? si daca nu, de ce te agiti? e vina mea ca si mai vechi si am mai multe posturi? complexatule
Pana una alta eu am venit cu argumente si trimiteri

nu
tu?
eu da


da ia spune la ce m-am referit cand am dat Mica Tiganiada ca exemplu de melodie cu ritm exotic?

ma examinezi? ai tu autoritatea sa ma examinezi? (si de ce ar trebui sa explic eu ce ai avut tu in cap? nu ti se pare cam halucinanta cererea ta?)
As prefera raspunsul acum

e treaba ta ce preferi]timp in care iti poti intreba toti prietenii rockeri.[/QUOTE]
poi puate precinii mei is projt ca mine, or chear mai rau!
Asta asa, macar sa arati ca ai citit si inteles ce-am scris eu acolo!

sa repet? nu am de aratat nimic, mai ales la asemenea somatie (si nu pierde din vedere ca poate nici nu ma intereseaza!)

Iarasi, nu mi-e clar ce te face pe tine juriu.

acuma nu ca "ba pea matii", dar tu esti cel care pune intrebari si e gata sa dea calificative; pe tine ce te face juriu si presedinte de comisie? ai o patalama sdravana si necsumultrista?
Astept lamuriri.

menajeazate
Daca astea-s regulile dupa care joci,

care reguli? si care joc?
Da nu eu am fost primul care si-a permis familiaritati nepotrivite!

nu? uite, repet trimiterea
e cazul sa iau cu quote si sa bolduiesc? ca as putea sa explic multe cu ce ai pus tu acolo (de la stupida arogantza cu care te-ai apucat de dat lectii si pana la imposibilitatea de a intelege enunturi relativ simple)
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde pacha » Mie Mar 26, 2008 11:16 pm

Salut emire,mai lupti pe aici?
:)) nu prea s-au inteles multe pe aici dar cum drac ai rabdare sa scrii atata :))

Deci da,sa-i fie virtualul usor!
Si asta trece !
pacha
 
Mesaje: 2042
Membru din: Vin Mai 14, 2004 11:00 pm

Mesajde kant emir » Mie Mar 26, 2008 11:21 pm

cum drac ai rabdare sa scrii atata

pai daca io nash avea rapdare, atunci de unde a aiba pampalau atatza draci? tresa fii meticulos casa posa nerfezi oamenii calumea
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde Pampalau » Mie Mar 26, 2008 11:36 pm

kant emir scrie:eu te indemn un singur lucru: cunoajtetz lungu nasului, exprima-ti opiniile cu oarece deferenta fata de aughitoriu si, in situatia in care o sa vrei sa ma examinezi, cere-mi voie, pofteste-ma la joaca si pe urma mai vedem )


lol bah, lol, cine vorbeste!

kant emir scrie:acuma nu ca "ba pea matii", dar tu esti cel care pune intrebari si e gata sa dea calificative]pe tine[/I] ce te face juriu si presedinte de comisie?


De ex faptul ca sunt singurul care am adus niste argumente in discutia asta, in timp ce tu continui sa baigui gogomanii si sa fandezi la orice intrebare!

kant emir scrie:poi puate precinii mei is projt ca mine, or chear mai rau!)


Bine ca recunosti! Da atunci de ce te bagi? Eu nu tie ma adresam in postul ala.

kant emir scrie:e cazul sa iau cu quote si sa bolduiesc? ca as putea sa explic multe cu ce ai pus tu acolo (de la stupida arogantza cu care te-ai apucat de dat lectii si pana la imposibilitatea de a intelege enunturi relativ simple)

Nu, nu are rost, pentru ca oricum esti dislexic!

Hai gata, mucles ca devii jenant! E gata joaca, te-am pupat!

Pese: nu te obosi cu sters posturi, amenintari, ban sau avert. Daca te uiti la cat am postat aici (exceptand azi), e clar cam cat e de esential fanclub pentru existenta mea.
Pampalau
Junior Member
 
Mesaje: 12
Membru din: Mie Mai 03, 2006 1:29 am
Localitate: Pampas

Mesajde kant emir » Mie Mar 26, 2008 11:53 pm

bine mah, bine, mucles, casa nu deviu jenant si sa ma obosesc cunva

numa ca nu mai pupat

(si iatz gandu si de la sfincterele mele)

duar o vorba satz mai spun:
Da atunci de ce te bagi? Eu nu tie ma adresam in postul ala.

nu mi te adresai mie, ci comunitatii; asa ca m-am bagat pentru ca eram de fatza
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde cr3tz » Joi Mar 27, 2008 12:21 am

pampalau esti ruda cu jl_rona? lucrati in acelas loc?
cr3tz
 
Mesaje: 3427
Membru din: Vin Dec 24, 2004 12:00 am

Mesajde kant emir » Joi Mar 27, 2008 7:59 am

nu breh

pampalau ie pampalau si basta
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde piskeshu » Joi Mar 27, 2008 10:18 am

kantmeir si tu esti pampalau in plm, ai scris la fel de mult ca el. mai bine va dati id-ul de mess, va dati seama ca nu s-a obosit nime sa citeasca demonstratiile alea de intelijentza.
Prezumtia de prostie se aplica tuturor !!!
"This used to be a fun house, but now is full of evil clowns..."
Avatar utilizator
piskeshu
banned
 
Mesaje: 5692
Membru din: Vin Noi 14, 2003 12:00 am

Mesajde kant emir » Joi Mar 27, 2008 10:59 am

ai scris la fel de mult ca el

ba creca mai mult
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde pacha » Joi Mar 27, 2008 12:41 pm

Da,ai dreptate,eu nu am citit.:)
Si asta trece !
pacha
 
Mesaje: 2042
Membru din: Vin Mai 14, 2004 11:00 pm

Mesajde Shaki » Joi Mar 27, 2008 6:21 pm

io am citit da n-am priceput nimic...
adica n-am priceput cu cine se cearta kanty si de ce
aliatzi, right? :D

A little girl went out to play, lost in the marketplace as if half-born...
Avatar utilizator
Shaki
 
Mesaje: 7089
Membru din: Lun Mar 10, 2003 12:00 am

Mesajde whatever » Joi Mar 27, 2008 7:40 pm

si eu am citit si m-am luat cu mainile de cap. amandoi va purtati de parca ati avea 5 ani!
impreuna. :D

in orice caz, nu s-a mai scris atat de mult pe fc de cand a aparut bacovianul ala pe threadul de literaturi.
Avatar utilizator
whatever
 
Mesaje: 2848
Membru din: Dum Feb 15, 2004 12:00 am

Mesajde pacha » Joi Mar 27, 2008 7:56 pm

Aproape ca a fost resuscitat :)
Si asta trece !
pacha
 
Mesaje: 2042
Membru din: Vin Mai 14, 2004 11:00 pm

Mesajde kant emir » Joi Mar 27, 2008 9:05 pm

amandoi va purtati de parca ati avea 5 ani!
impreuna.

de parnae? sau ce?
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde Daimon » Vin Mar 28, 2008 1:11 am

dej foarte interesant.

jl lona nush de unde a aparut si cum de ne tine noo lectii despre fanclub si ca sa facem sa dregem sa se scrie nush ce. plm sunt unii oameni care se plicti.

pampalau e un caz si mai aparte. bine.. io n-am priceput ce are emiru de impartit cu el, sau de fapt invers. dupa cum ziceam e unii oameni care se plicti, da' grav.
Avatar utilizator
Daimon
 
Mesaje: 5074
Membru din: Mie Noi 26, 2003 12:00 am
Localitate: timisoara

Mesajde cr3tz » Vin Mar 28, 2008 11:53 am

eu inca nu am citit. dar vad ca initiatoare subiectului nu mai are nimic de zis :(
cr3tz
 
Mesaje: 3427
Membru din: Vin Dec 24, 2004 12:00 am

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Mai in gluma mai in serios. mai mult in gluma

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 20 vizitatori