Ce-ai facut Kantemire?

discutii pe care nu stii unde sa le incepi, haz de orice caz; ca intre prieteni

Moderator: anjin-san

Mesajde Shaki » Vin Apr 04, 2008 4:09 pm

normal k imi pasa, doar nu credeai k intreb numa sa ma aflu in treaba :D
deci? :D
aliatzi, right? :D

A little girl went out to play, lost in the marketplace as if half-born...
Avatar utilizator
Shaki
 
Mesaje: 7089
Membru din: Lun Mar 10, 2003 12:00 am

Mesajde kant emir » Vin Apr 04, 2008 4:16 pm

lasa, discutam alceva

ma tem de rona, ca daca zis ca da, iar ma cauta peacasa; daca zic ca nu, imi tzine predici feministo-procurviste (din care sa reiasa ce cul is cordaciunile, si ca cea mai buna optiune posibila e sa convingi una sa se marite cu tine si satz faca ploz) de nu mai incap de ia
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde Ayala » Vin Apr 04, 2008 4:18 pm

iar cei de 25 de ani s-ar astepta sa fiu la manastire acuma sau in cavou (asa cum mi-a zis dragut Ayala)


eu am imediat 31, si nu ma refeream la tine, nu am nimic cu varsta ta sau felul tau de a te exprima, ca o faci prin haine, dans sau limbaj, am intalnit si femei de 75 care aveau blanita roz din iepure, cam ca si a ta, scurta si cu bordura, si nu era nici pe departe nebuna, doar depresiva, nefericita, dezamagita de amorurile pierdute si de cei din jur, inclusiv de proprii copii pe care i-a neglijat

nu te judec
Ayala
 
Mesaje: 540
Membru din: Dum Iun 18, 2006 11:00 pm

Mesajde kant emir » Vin Apr 04, 2008 4:34 pm

uhuhuhu, daca eram in aceeash incapere cu aiala, creca mash fi sufocat acuma
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde Ayala » Vin Apr 04, 2008 4:39 pm

esti prea subtil, nu inteleg ce insinuezi, nu ca as fi curioasa, dar am rabdare acu, sunt in proces de leneveala
Ayala
 
Mesaje: 540
Membru din: Dum Iun 18, 2006 11:00 pm

Mesajde piskeshu » Vin Apr 04, 2008 4:44 pm

mintea ta e-n continuu proces de leneveala.
Prezumtia de prostie se aplica tuturor !!!
"This used to be a fun house, but now is full of evil clowns..."
Avatar utilizator
piskeshu
banned
 
Mesaje: 5692
Membru din: Vin Noi 14, 2003 12:00 am

Mesajde jl_rona » Vin Apr 04, 2008 5:17 pm

Shaki scrie:normal k imi pasa, doar nu credeai k intreb numa sa ma aflu in treaba :D
deci? :D


shaki, io nu te-am vazut cum arati, asa ca nu prea ar fi cazul sa mananc cacat pe neve, si NU e vorba numai de cum arati, ci si de cum te misti.

io pun pariu asa pe neve-ul asta ca daca te-as pune pe bara aia te-ai face de cacat una-doua. si bara aia e o arta, sa stii, o mare arta!

io danzez de pe la 14 ani de mi-au sarit capacele si tot nu pot sa fac cum fac unele de pe bara aia (pentru ca am oarecari probleme cu spatele), asa ca nu-ti mai scoate tu capul ca musca din cacat degeaba.

chestia e ca oamenilor le e foarte greu sa-si schimbe mastile de la un caz la altul, ori nu au avut parinti care sa ii invete sa se joace in copilarie, ori sunt de-a dreptul prosti, or nu stiu ce sa cred.

e foarte amuzant sa te-mbraci ca o curva, sa te comporti ca o adolescenta chiar cand ai trecut de 35 de ani si in acelasi timp sa incerci sa fii serioasa cand e vorba de o relatie cu un barbat sau de o treaba (eventual intelectuala) pe care o ai de facut. E frumos sa traiesti in extreme, e viu, e altfel.

Blanita roz (asa cum zice si Ayala) poa sa-nsemne multe chestii, de la insuccese sentimentale pana la un rasfat exagerat pe care l-a primit persoana respectiva in copilarie, de la dorinta de a fi original (prin a experimenta si inventa noi costumatii -de ex) si pana la un exhibitionism nativ care se traduce prin nevoia exagerata de atentie din partea celor din jur, da daca nu cititi si voi Freud asa cum v-am propus si nici nu aveti un anumit grad de maleabilitate in a judeca oamenii (pe care eu il am de la parintii mei), normal ca ramaneti inchistati in prejudecati. Toate astea nu sunt neaparat atributele unui om nebun. Introvertitul care se-mbraca extrem de sters poate fi cu mult mai ciudat, mai periculos, mai ascuns este (prin definitie), si drept consecinta mai nesincer si oscilant.
“Love, work and knowledge are the wellsprings of our lives, they should also govern it.â€Â
jl_rona
Junior Member
 
Mesaje: 887
Membru din: Mar Mai 29, 2007 9:32 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde jl_rona » Vin Apr 04, 2008 5:20 pm

Ayala scrie:eu am imediat 31


pishky are bucurie la purisance, sa-nteleg. ~p
“Love, work and knowledge are the wellsprings of our lives, they should also govern it.â€Â
jl_rona
Junior Member
 
Mesaje: 887
Membru din: Mar Mai 29, 2007 9:32 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde piskeshu » Vin Apr 04, 2008 5:21 pm

in sfarsit mai zici si ceva inteligent. in loc sa te lauzi cu carpa aia, e mai bine ca dai explicatii.
Prezumtia de prostie se aplica tuturor !!!
"This used to be a fun house, but now is full of evil clowns..."
Avatar utilizator
piskeshu
banned
 
Mesaje: 5692
Membru din: Vin Noi 14, 2003 12:00 am

Mesajde Ayala » Vin Apr 04, 2008 5:26 pm

de la mine pishky nu are nici o bucurie si habar n-am ce e aia
Ayala
 
Mesaje: 540
Membru din: Dum Iun 18, 2006 11:00 pm

Mesajde kant emir » Vin Apr 04, 2008 5:31 pm

si bara aia e o arta, sa stii, o mare arta!

nam dubii

numa fete cu cate doo facultatz (din care una ie conservatoru, una medicina si una ie ceva de comunicare, nush ecsact ce; a doa ie la alegere) fac bara aia
e foarte amuzant sa te-mbraci ca o curva, sa te comporti ca o adolescenta chiar cand ai trecut de 35 de ani

da breh, da sa nu razi numa tu; iar daca mai rade cineva, sa fii sigura ca nu rade de tine
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde piskeshu » Vin Apr 04, 2008 5:32 pm

de la ayala bucuriile is pe bani, s-a obisnuit prost.
Prezumtia de prostie se aplica tuturor !!!
"This used to be a fun house, but now is full of evil clowns..."
Avatar utilizator
piskeshu
banned
 
Mesaje: 5692
Membru din: Vin Noi 14, 2003 12:00 am

Mesajde jl_rona » Vin Apr 04, 2008 5:37 pm

piskeshu scrie:de la ayala bucuriile is pe bani, s-a obisnuit prost.


jesus! pai atuncea tre sa-ntorc foaia cu tine. vezi ca n-am salariu mare, asa ca nu mi-ar mai strica un ban in plus.

am mai vazut io d-astia care se dadeau ca rupeau pizda si cand colo ei varau in gaura bani pe la spate.

io nu sunt pe bani, da sunt artagoasa si ma plistisesc repede si nici nu fut macar, doar mui.

Da in tot cazu, io n-am stiut ca ai o "prietena" care poate ca sta si pe-acolo prin cartier, asa ca cre ca ar fi cazu sa ma retrag.
“Love, work and knowledge are the wellsprings of our lives, they should also govern it.â€Â
jl_rona
Junior Member
 
Mesaje: 887
Membru din: Mar Mai 29, 2007 9:32 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde Ayala » Vin Apr 04, 2008 5:44 pm

pijke, cum bine imi stii parerea despre tine, esti un gunoi, asa ca nu o sa-mi mai murdaresc pantofii calcandu-te in picioare
Ayala
 
Mesaje: 540
Membru din: Dum Iun 18, 2006 11:00 pm

Mesajde jl_rona » Vin Apr 04, 2008 6:17 pm

si cand te gandesti ca cautand pe google dupa ayala + piskeshu am gasit asta:

pentru iubita mea vera jeleu:

Serge & Charlotte Gainsbourg - Lemon Incest

http://www.youtube.com/watch?v=LE06lqT0Y2g

De ce nu m-o mai iubi acuma? Numai pentr-o blana roz? :( O sa-i dau foc.

edit: da stai asa! In videoul ala zboara niste fulgi roz, sa-mi bag pula!
“Love, work and knowledge are the wellsprings of our lives, they should also govern it.â€Â
jl_rona
Junior Member
 
Mesaje: 887
Membru din: Mar Mai 29, 2007 9:32 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde Ayala » Vin Apr 04, 2008 6:21 pm

rona, lasa curiozitatea asta obsesiva, pe pijke l-am vazut doar o singura data si nu s-a pus pb de sex, deci eu sigur nu o sa va stau in cale, succes
Ayala
 
Mesaje: 540
Membru din: Dum Iun 18, 2006 11:00 pm

Mesajde jl_rona » Vin Apr 04, 2008 6:23 pm

Ayala scrie:rona, lasa curiozitatea asta obsesiva, pe pijke l-am vazut doar o singura data si nu s-a pus pb de sex, deci eu sigur nu o sa va stau in cale, succes


saru mana. acu po sa ma duc si io sa ma culc.
“Love, work and knowledge are the wellsprings of our lives, they should also govern it.â€Â
jl_rona
Junior Member
 
Mesaje: 887
Membru din: Mar Mai 29, 2007 9:32 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde Shaki » Vin Apr 04, 2008 6:39 pm

jl_rona scrie:shaki, io nu te-am vazut cum arati, asa ca nu prea ar fi cazul sa mananc cacat pe neve, si NU e vorba numai de cum arati, ci si de cum te misti.
n-are nicio relevantza cum arat sau cum ma mishc. nu ca ar fi un secret, este cateva poze cu mine... mai mult sau mai putzin reushite. nu tzin sa ma etalez, imi place discretzia :) arat normal, probabil cand dansez dansez binishor, cu nimic ieshit din comun.

nu le privesc nicicum pe fetele alea care danseaza la bara, in primu rand, da, bravo lor ca stiu sa faca asta, desi nu e mare branza, trebuie doar exercitiu. si in al doilea rand ca eu nu merg in discoteci / cluburi niciodata. sau cel putzin nu in alea in care se danseaza la bara... :)

pe urma, tzin sa te informez ca citesc, iar pe freud si jung i-am citit in perioada studentziei :)

n-am nimic cu blana ta roz, mie mi se pare ca arata de prost gust si ca nu e o idee tocma stralucita sa o portzi cu pantaloni roz, cizme roz etc in acelashi timp :)

in rest, scotzi nishte concluzii despre mine total aberante, care de obicei au daru sa ma amuze :)
aliatzi, right? :D

A little girl went out to play, lost in the marketplace as if half-born...
Avatar utilizator
Shaki
 
Mesaje: 7089
Membru din: Lun Mar 10, 2003 12:00 am

Mesajde jl_rona » Vin Apr 04, 2008 7:44 pm

Shaki scrie:n-are nicio relevantza cum arat sau cum ma mishc. nu ca ar fi un secret, este cateva poze cu mine... mai mult sau mai putzin reushite. nu tzin sa ma etalez, imi place discretzia :) arat normal, probabil cand dansez dansez binishor, cu nimic ieshit din comun.

nu le privesc nicicum pe fetele alea care danseaza la bara, in primu rand, da, bravo lor ca stiu sa faca asta, desi nu e mare branza, trebuie doar exercitiu. si in al doilea rand ca eu nu merg in discoteci / cluburi niciodata. sau cel putzin nu in alea in care se danseaza la bara... :)

pe urma, tzin sa te informez ca citesc, iar pe freud si jung i-am citit in perioada studentziei :)

n-am nimic cu blana ta roz, mie mi se pare ca arata de prost gust si ca nu e o idee tocma stralucita sa o portzi cu pantaloni roz, cizme roz etc in acelashi timp :)

in rest, scotzi nishte concluzii despre mine total aberante, care de obicei au daru sa ma amuze :)


esti in stare sa-ti descifrezi propriile vise, sau l-ai citit pa freud ca pa untura de peste la scoala?

pai unde plm ai vazut blana mea roz cu pantaloni roz? blugii aia albastri sunt ca nuca-n perete, da n-am niste blugi negri ca lumea.

voiam sa-mi cumpar niste ghetute roz ca sa se asorteze cu blana, da nu am gasit.

pai ori mergi ori nu mergi in discoteci?

Office-ul e cel mai bun club din tara asta/ Kristalu e pe locu 2. Amandoua au animatoare, nu e vina mea si nici ca ma-ncanta sa vad ca unele dintre ele danseaza mai prost ca mine si stau cocotate pe cubu ala pe nemeritate.

Da cu alea din Kristal am facut concurs si am castigat. Am luat io servetelele in cap si nu ele. Barbatii n-apreciaza NUMAI curu cat mai gol, vad, ci si altele, (din fericire).

imi place discretzia :)


Mie NU! Discretia e pentru fraieri plati la cap.

arat normal


Io nu, sau cel putin asa-mi place sa cred.

probabil cand dansez dansez binishor, cu nimic ieshit din comun.


Pai cu nimic iesit din comun. Ia sa iesi tu din comun si sa vezi cum te-ar manca-n cur sa te exhibitionezi p-acolo prin cluburi.

Io ma duc acolo ca la lumina nu se vede cati ani am, iar facand asa cum fac, lumea e convinsa ca am 25 de ani cel mult. Ma simt bine acolo, stiu sa fac ceva, ies in evidenta si e lumea mea. Io nu dau din buric ca sa atrag masculi, io dansez energic pana mor acolo, un fel de rock-aerobic. Nu vreau sa par sexy, ci mai de graba electrica.

Ce nu-mi place in cluburi este fumul pe care il tai cu cutitul si din cauza caruia nu pot sa dansez asa de in forta cum as putea, ca mi se face rau si vomit, asa cum mi s-a mai intamplat.

Nu imi place de asemenea gagicareala ieftina, faptul ca cand iau o pauza de la dansare vin pe capul meu tot felul de ciudati libidinosi care vor sa-mi bage limba-n gura si mana-n pidza, lumea n-are notiunea de a vrea macar sa faci arta (io nu zic ca ceea ce fac io acolo e arta, ca n-am nici un fel de background de specialitate), da poti sa faci si fara background ceva daca te straduiesti.

Insa marea majoritate sa duc acolo ca sa se drogheze si, cine inca mai poate, sa futa.

New generation (UNLIKE old generation) nu mai danseaza deloc.

Pai sa vezi ce breakdance-uri se trageau prin anii 80-90!

Daca o femeie de 38 de ani poa sa acapareze spatiul intr-o discoteca pe o raza de cativa metri, inseamna ca generatia asta e de cacat. Imi pare rau pentru ei, da n-au vlaga, n-au moda, n-au nimic!
“Love, work and knowledge are the wellsprings of our lives, they should also govern it.â€Â
jl_rona
Junior Member
 
Mesaje: 887
Membru din: Mar Mai 29, 2007 9:32 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde Shaki » Vin Apr 04, 2008 7:52 pm

ma bucur ca faci ceva si din pasiune, nu numai ca sa atragi atentzia sexului opus :)

nu merg in discoteci. nu merg in office sau kristal. in cluburi poate merg dar nu in cluburi in care se danseaza. am facut o tentativa de a intra in temple cand eram tot in facultate, da am fugit repede de acolo :))

nu sunt sigura ca freud isi putea interpreta propriile vise corect 100%, daramite eu... :) e un domeniu in care probabil el a facut primii pasi si probabil inca se mai fac cercetari. nu prea mai sunt la curent cu subiectu :) oricum, freud a scris si despre altele, nu doar despre vise. psihopatologia vietzii cotidiene, depilda.. :)
aliatzi, right? :D

A little girl went out to play, lost in the marketplace as if half-born...
Avatar utilizator
Shaki
 
Mesaje: 7089
Membru din: Lun Mar 10, 2003 12:00 am

Mesajde jl_rona » Vin Apr 04, 2008 8:22 pm

Shaki scrie:ma bucur ca faci ceva si din pasiune, nu numai ca sa atragi atentzia sexului opus :)

nu merg in discoteci. nu merg in office sau kristal. in cluburi poate merg dar nu in cluburi in care se danseaza. am facut o tentativa de a intra in temple cand eram tot in facultate, da am fugit repede de acolo :))

nu sunt sigura ca freud isi putea interpreta propriile vise corect 100%, daramite eu... :) e un domeniu in care probabil el a facut primii pasi si probabil inca se mai fac cercetari. nu prea mai sunt la curent cu subiectu :) oricum, freud a scris si despre altele, nu doar despre vise. psihopatologia vietzii cotidiene, depilda.. :)


io n-am citit cu atentie decat "introducere in psihanaliza". E BETON cartea, nu ca ma dau eu c-am citit-o. Si io am zis ca-i o tampenie pana la sfarsitul cartii, dar dupa aia am avut un vis mai lung si mai complicat si cand am realizat de fapt cum s-a format el, am ramas inmarmurita. A fost un geniu gagiul. Om de stiinta cu adevarat. Probabil ca singurul pe felia asta cu psihanaliza, degeaba incearca unii si altii sa ii gaseasca nod in papura, mananca cacat.

Bine, a mai avut omu si el fixurile lui cu complexul Oedip si cu altele, da pe global a iesit foarte bine gagiul. Cinste lui.

edit: jung e slab, nu m-a convins, iar Reich scrie bine da e cam nebun.

P.S.: In locomotiva sau nu mai stiu pe unde, te-ar fi banat ca ai mai mult de 3 emoticoane. Tu nu-ti dai seama ce aberatie si cu banurile astea?
“Love, work and knowledge are the wellsprings of our lives, they should also govern it.â€Â
jl_rona
Junior Member
 
Mesaje: 887
Membru din: Mar Mai 29, 2007 9:32 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde Shaki » Vin Apr 04, 2008 8:59 pm

nu cred ca e ban la faza cu emoticoane :)

cmon, jung a fost continuatorul ideilor lui freud... :)

distractzie placuta la disco, eu mai stau paci k vreau sa dwld ultimu album clan of xymox si nu ma lasa muerapidshare
aliatzi, right? :D

A little girl went out to play, lost in the marketplace as if half-born...
Avatar utilizator
Shaki
 
Mesaje: 7089
Membru din: Lun Mar 10, 2003 12:00 am

Mesajde jl_rona » Vin Apr 04, 2008 9:03 pm

mai inchide tu threaduri ca ma fut in el de forum.

nu pot sa ma hotarasc daca sa ma duc singura in disco, asa ca mai atarn p-aici un pic. sefu unde e? mi-e dor de el.
“Love, work and knowledge are the wellsprings of our lives, they should also govern it.â€Â
jl_rona
Junior Member
 
Mesaje: 887
Membru din: Mar Mai 29, 2007 9:32 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde Shaki » Vin Apr 04, 2008 9:07 pm

futete daca iti face placere.... am mutat threaduri, am sters mesaje, acu le inchid. daca voi va purtatzi ca la gradi, pot si eu :p

uite, iti dedic un samsas traum : http://www.youtube.com/watch?v=pTuLjLzac0g
:)
aliatzi, right? :D

A little girl went out to play, lost in the marketplace as if half-born...
Avatar utilizator
Shaki
 
Mesaje: 7089
Membru din: Lun Mar 10, 2003 12:00 am

Mesajde jl_rona » Vin Apr 04, 2008 9:08 pm

Shaki scrie:nu cred ca e ban la faza cu emoticoane :)


ba io cred, am citit undeva, pa bune

cmon, jung a fost continuatorul ideilor lui freud... :)


n-a fost nici un continuator, a fost un cretin fara pl.
“Love, work and knowledge are the wellsprings of our lives, they should also govern it.â€Â
jl_rona
Junior Member
 
Mesaje: 887
Membru din: Mar Mai 29, 2007 9:32 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde jl_rona » Vin Apr 04, 2008 9:08 pm

Shaki scrie:futete daca iti face placere.... am mutat threaduri, am sters mesaje, acu le inchid. daca voi va purtatzi ca la gradi, pot si eu :p

uite, iti dedic un samsas traum : http://www.youtube.com/watch?v=pTuLjLzac0g
:)


merci.

----
“Love, work and knowledge are the wellsprings of our lives, they should also govern it.â€Â
jl_rona
Junior Member
 
Mesaje: 887
Membru din: Mar Mai 29, 2007 9:32 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde kant emir » Vin Apr 04, 2008 9:37 pm

am mutat threaduri, am sters mesaje, acu le inchid. daca voi va purtatzi ca la gradi,

care voi? si cu tredu cela trebuia asa: sters ce e in plus, dupa care lipit la alt anuntz similar
nam zis nica de averte

daca avea potential de caterinci, trebuia sai faci vant incuace


da nah, decizia ta
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde jl_rona » Vin Apr 04, 2008 9:49 pm

kant emir scrie:care voi? si cu tredu cela trebuia asa: sters ce e in plus, dupa care lipit la alt anuntz similar
nam zis nica de averte

daca avea potential de caterinci, trebuia sai faci vant incuace


da nah, decizia ta


ai venit sefu? :)

auzi, ia zi, sa ma duc in disco sau sa nu ma duc?
“Love, work and knowledge are the wellsprings of our lives, they should also govern it.â€Â
jl_rona
Junior Member
 
Mesaje: 887
Membru din: Mar Mai 29, 2007 9:32 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde kant emir » Vin Apr 04, 2008 10:03 pm

dute

ca parca daca nu te duci, ce realizezi? asa iaca, te mai dai umpic in spectacol, mai dai niste autografe (sigur or sa fie si fro doi-trei provinciali d'ajtia fara viza)
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde Shaki » Vin Apr 04, 2008 10:11 pm

kant emir scrie: daca avea potential de caterinci, trebuia sai faci vant incuace
v-am mai trimis unu, vajunge :p
aliatzi, right? :D

A little girl went out to play, lost in the marketplace as if half-born...
Avatar utilizator
Shaki
 
Mesaje: 7089
Membru din: Lun Mar 10, 2003 12:00 am

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Mai in gluma mai in serios. mai mult in gluma

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 31 vizitatori