Ce-ai facut Kantemire?

discutii pe care nu stii unde sa le incepi, haz de orice caz; ca intre prieteni

Moderator: anjin-san

Mesajde jl_rona » Vin Apr 04, 2008 10:15 pm

kant emir scrie:dute

ca parca daca nu te duci, ce realizezi? asa iaca, te mai dai umpic in spectacol, mai dai niste autografe (sigur or sa fie si fro doi-trei provinciali d'ajtia fara viza)


ma duc bre, ca maine o sa am mai multa celulita decat azi, da cre ca regia e goala ca le-a dat Putin concediu la studenti.

sa vezi cum o sa ma plimb io cu taxiu prin tot orasu, original.
“Love, work and knowledge are the wellsprings of our lives, they should also govern it.â€Â
jl_rona
Junior Member
 
Mesaje: 887
Membru din: Mar Mai 29, 2007 9:32 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde jl_rona » Sâm Apr 05, 2008 3:24 am

been into the disco, bossy, it was allll rightie, I've been the queen of the ball again. A-) ghertani bortosi aia de varsta mea, ce dracu sa mai faci cu ei ca erau terminati. pula nu, burta da.
“Love, work and knowledge are the wellsprings of our lives, they should also govern it.â€Â
jl_rona
Junior Member
 
Mesaje: 887
Membru din: Mar Mai 29, 2007 9:32 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde piskeshu » Sâm Apr 05, 2008 3:31 am

noa ma, futusi ceva? io o feteasca regala.
Prezumtia de prostie se aplica tuturor !!!
"This used to be a fun house, but now is full of evil clowns..."
Avatar utilizator
piskeshu
banned
 
Mesaje: 5692
Membru din: Vin Noi 14, 2003 12:00 am

Mesajde jl_rona » Sâm Apr 05, 2008 3:40 am

piskeshu scrie:noa ma, futusi ceva? io o feteasca regala.


nu ba pishky, ca nu m-am dus sa fut, m-am dus sa ma exhibitionez. am futut o apa plata totusi.

i-am zis ca am prieten lu ghertanu bortos (adica pe tine) :n:, ca oricum tot ce-a fost in stare sa scoata pe gura la varsta lui a fost ca vrea sa-mi bage mana-n pizda si intre tate.

am mai primit si o invitatie la hotel Ibis sa ma fut cu niste portughezi.
“Love, work and knowledge are the wellsprings of our lives, they should also govern it.â€Â
jl_rona
Junior Member
 
Mesaje: 887
Membru din: Mar Mai 29, 2007 9:32 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde kant emir » Sâm Apr 05, 2008 4:33 am

am futut o apa plata totusi

apa plata? suna cunoscut
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde cr3tz » Sâm Apr 05, 2008 7:43 am

eu am luat ban pe loco uz de emoticoane.
cr3tz
 
Mesaje: 3427
Membru din: Vin Dec 24, 2004 12:00 am

Mesajde jl_rona » Sâm Apr 05, 2008 8:28 am

cr3tz scrie:eu am luat ban pe loco uz de emoticoane.


~p Shaki, ce ziceam io? Pai sa-i mai baneze, poate vin toti incoa. :n:
“Love, work and knowledge are the wellsprings of our lives, they should also govern it.â€Â
jl_rona
Junior Member
 
Mesaje: 887
Membru din: Mar Mai 29, 2007 9:32 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde cr3tz » Sâm Apr 05, 2008 1:14 pm

pe loco am primit ban pana si pentru ca se plictisea adminu .
cr3tz
 
Mesaje: 3427
Membru din: Vin Dec 24, 2004 12:00 am

Mesajde piskeshu » Sâm Apr 05, 2008 1:40 pm

ai primit ca meriti, nu ti se pare surprinzator ca numa tu primesti banuri de astea? aidca nu e un semnal de alarma ca poate e ceva in neregula la tartacutza?
Prezumtia de prostie se aplica tuturor !!!
"This used to be a fun house, but now is full of evil clowns..."
Avatar utilizator
piskeshu
banned
 
Mesaje: 5692
Membru din: Vin Noi 14, 2003 12:00 am

Mesajde kant emir » Sâm Apr 05, 2008 2:46 pm

poate e ceva in neregula la tartacutza?

apoi nu pierde din vedere ca si avertele si banurile alea is date de niste uameni

care iei

puate are

la tartacutza

probleme
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde cr3tz » Sâm Apr 05, 2008 4:49 pm

keshule atat timp cat banurile alea imi sunt date de catre userul x , oribilu sau thyl ma doare fix la basca. cand o sa aplicati un regulament valabil asupra tuturor userilor atunci mai comentam.
cr3tz
 
Mesaje: 3427
Membru din: Vin Dec 24, 2004 12:00 am

Mesajde jl_rona » Sâm Apr 05, 2008 4:56 pm

kant emir scrie:apoi nu pierde din vedere ca si avertele si banurile alea is date de niste uameni

care iei

puate are

la tartacutza

probleme


:n:

asa e sefu.

aia din locomotiva sunt niste cretini, si-apoi, sincer, io nu stiu ce gaseste pishky interesant acolo.

mai posteaza si el cate-un bolovan din rasnov, isi mai posteaza chelia si cam asta e. acolo se vorbeste prin semne (a nu se intelege grestit "emoticoane" [-X ), iar discutiile cu adevarat serioase se tin in marea lor majoritate doar in sectiunea "avertismente si banari".

Io i-am luat doar la un misto extrem de soft si mi-au pus banul la loc. Nu vezi ca sunt weak ca pielea de pe pula? Forumu ala arata ca un teren accidentat.

Da d-asta a murit forumu asta in favoarea celuilalt. Asta ie calitatea oamenilor. Atata ii duce capu pe ei, doar sa posteze poze.
“Love, work and knowledge are the wellsprings of our lives, they should also govern it.â€Â
jl_rona
Junior Member
 
Mesaje: 887
Membru din: Mar Mai 29, 2007 9:32 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde kant emir » Sâm Apr 05, 2008 7:12 pm

Atata ii duce capu pe ei, doar sa posteze poze.

taci tuh, ca pun linc la veralanduri daca manerfezi
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde jl_rona » Sâm Apr 05, 2008 8:18 pm

kant emir scrie:taci tuh, ca pun linc la veralanduri daca manerfezi


PUNE sefu! As fi pus chair io, da m-au banat. Mie nu mi-e rusine cu mine. Cand or fi altii macar asa de wide-minded ca mine, atuncea sa vorbeasca. Pana una-alta, aicea e doar o caterica, iar in locomania e prostie pe paine. Io n-am nimica cu ei ca m-au banat, ma fut in ei, da pa bune ca suna RAU a provincie d-aia amarasteana acolo.

Si p-orma, cand or arata pustoaicele alea macar ca mine la 38 de ani, atuncea sa vorbeasca despre kitchu cu buricu gol.

O adunatura de loseri strambi.

Am scris un articol si deja ma simt mai bine. Ce-al dracu de bine ar fi daca as avea timp sa fac ce-mi place mie.
“Love, work and knowledge are the wellsprings of our lives, they should also govern it.â€Â
jl_rona
Junior Member
 
Mesaje: 887
Membru din: Mar Mai 29, 2007 9:32 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde jl_rona » Sâm Apr 05, 2008 9:02 pm

Cat despre blana roz, ma simt un fel de Jezebel.

she picks a flaming RED dress for the evening, much to everyone's shock and consternation. Did she dare to wear this dress to the ball when everyone else would be in WHITE? You bet!

http://www.epinions.com/content_73922481796
“Love, work and knowledge are the wellsprings of our lives, they should also govern it.â€Â
jl_rona
Junior Member
 
Mesaje: 887
Membru din: Mar Mai 29, 2007 9:32 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde kant emir » Sâm Apr 05, 2008 10:25 pm

Cand or fi altii macar asa de wide-minded ca mine, atuncea sa vorbeasca.

breh, lasa pe altzii (nu aceiash altzii, ci altz altzii) satz aprecieza latzimea mintzii
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde jl_rona » Sâm Apr 05, 2008 10:43 pm

kant emir scrie:breh, lasa pe altzii (nu aceiash altzii, ci altz altzii) satz aprecieza latzimea mintzii


da ce bre, crezi ca io sunt prost? daca nu pot spune ca sunt imbracata la marele fix in comparatie cu (cateva) altele, nu atata ca n-am gust, ci mai degraba pentru ca n-am bani, despre "latime" pot sa spun ca nu cunosc personal (net included) nici o femeie mai breaza ca mine. Barbati da, cunosc cativa.
“Love, work and knowledge are the wellsprings of our lives, they should also govern it.â€Â
jl_rona
Junior Member
 
Mesaje: 887
Membru din: Mar Mai 29, 2007 9:32 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde kant emir » Sâm Apr 05, 2008 10:47 pm

pot sa spun ca nu cunosc personal (net included) nici o femeie mai breaza ca mine.

de ce uare?
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde jl_rona » Sâm Apr 05, 2008 10:59 pm

kant emir scrie:de ce uare?


pentru ca nu sunt pe toate drumurile. as simple as it sounds.

nu e numai meritul meu (as putea sa spun ca meritul meu e maxim 10 % asa ca sa dau un procent). Meritul e al parintilor mei care amandoi au fost (unu mai e inca) destepti si care s-au ocupat in mod cu totul si cu totul special de educatia mea.

io am fost singura la parinti, iar maica-mea a fost pensionata medical ani de zile, asa ca o aveam in casa la orice ora din zi si din noapte ca sa ma ajute la lectii si sa imi spuna cate-n luna si in stele. nu toti copii au norocul meu (daca poate fi numit "noroc" sa ai o mama bolnava).

io nu ma dau mare sefu, ma dau exact asa cum sunt.

Pai pula mea, aveam un coleg de liceu care era olimpic pe tara la matematica, iar cand m-am intalnit cu el acu vreo cateva luni si am deschis un subiect politic oarecare, s-a dovedit complet afon nu numai ca cunostinte, ci si ca judecata geopolitica. Ce Eminescu stia matematica?

Io nu pot sa zic acuma ca colegu meu era prost, ca avea sclipirea aia cu matematica, da nici sa mi se spuna asa cum mi s-a spus tot liceul ca El si numai El era bun din clasa aia numai pentru ca stia sa deseneze 2 triunghiuri repede, ca-n rest era afon.

Lumea e monotona si marginita in general. Ce daca citesc si sunt "full-docti"? Cand e vorba sa-i scoti din ale lor si sa-i pui sa judece ceva, s-au pierdut (marea majoritate).
“Love, work and knowledge are the wellsprings of our lives, they should also govern it.â€Â
jl_rona
Junior Member
 
Mesaje: 887
Membru din: Mar Mai 29, 2007 9:32 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde kant emir » Sâm Apr 05, 2008 11:20 pm

care s-au ocupat in mod cu totul si cu totul special de educatia mea.

eh, au facut si iei ceau putut, nu tresai judecam prea aspru
s-a dovedit complet afon nu numai ca cunostinte, ci si ca judecata geopolitica.

da (stiu ca ma repet) poate nul intereseaza mah pe om! poti tu sa estimezi cate domenii si subdomenii pot fi abordate, cunoscute si iubite? pe mine, personal, politica m-a scarbit de nenumarate ori, asa ca n-o pot privi cu real interes, niciodata


Ce Eminescu stia matematica?

ai idee in cate domenii a stralucit omu asta? si in ce fel? si cat de vizionar a fost?

Io nu pot sa zic acuma ca colegu meu era prost, ca avea sclipirea aia cu matematica, da nici sa mi se spuna asa cum mi s-a spus tot liceul ca El si numai El era bun din clasa aia numai pentru ca stia sa deseneze 2 triunghiuri repede, ca-n rest era afon.

da mah, stii tu ca era "afon" la restu, la absolut toate

ca si ai tu competenta sa testezi pe careva! nu zic, poate ca esti un om informat in ce priveste politica (sau alte domenii, nam de unsa stiu), si paote ca esti inzestrata cu o judecata potrivita pentru politica*, da asta nu te califica, automat, sa judeci un om - decat strict pe parcelutza ta, aia la care te pricepi cu adevarat

pe restu lasa-le neanalizate, ca poate nici macar n-ai auzit de domeniile in care poate excela un om; pastreazatz rezerva ca se mai pricep si altii la cate ceva




























* daca esti asa de mese, de ce nu te vad pe la teve? sa ai emisiune ta, sau daca nu la teve, la cotroceni, sa consiliezi prezidentu, sau macar pe frun ministru? ca nu teai mai plange ca nutzajung 8 buliuane, sai spargi in cluburi si la sala
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde jl_rona » Dum Apr 06, 2008 4:09 am

kant emir scrie:eh, au facut si iei ceau putut, nu tresai judecam prea aspru


Auzi tu? Daca despre taica-miu am vagi indoieli ca e suta in suta (cu toate ca omu stie si politica, si rock, scrie si poezii si iti recita si tot volumu de versuri al lu Eminescu, apoi cu siguranta tu nu esti nici la unghia mica de la picioru stang a lu maica-mea, care a terminat sefa de promotie si care era dintr-o familie mai speciala (frati-su a ajuns la campionate nationale de sah).

da (stiu ca ma repet) poate nul intereseaza mah pe om! poti tu sa estimezi cate domenii si subdomenii pot fi abordate, cunoscute si iubite? pe mine, personal, politica m-a scarbit de nenumarate ori, asa ca n-o pot privi cu real interes, niciodata


pai te scarbeste ca nu stii cum s-o privesti, sefule.

Si eu ziceam ca mata, da cand aveam 20-25 de ani numai. Pe urma cand am inceput io sa studiez si am vazut io CATE tre sa stie un rege ca sa conduca o tara am ajuns la concluzia ca nu e numai un subiect demn de tot interesul, ci si ca regii merita sa aiba tot ce vor macar pentru memoria uriasa pe care o au ca sa retina atatea si atatea date.


ai idee in cate domenii a stralucit omu asta? si in ce fel? si cat de vizionar a fost?


da tu ai idee ca si-a bagat picioarele in ea de matematica?

da mah, stii tu ca era "afon" la restu, la absolut toate


pai la stiintele exacte: matematica, gramatica, era brici, la restul era repetent. Nu poa sa le aiba omul pe toate (sau le are asa ca mine, mediocru la toate capitolele, incat nu se poate ridica intr-un anumit domeniu prea mult deasupra celorlalti incat sa fie nu numai aclamat (cum am fost eu de cateva ori cu politica), dar si remunerat pe chestia aia).

Bine, aicea e de discutat, ca nici colegul meu n-a ajuns nicaieri cu matematica, nu c-ar fi fost idiot, ci pentru ca nu avea tupeu si a stat in banca lui asa cum am stat si eu. Ca sa ajungi mare si sa fii remunerat bine si pentru ceea ce stii si iti place sa faci tre sa ai sansa.

nu zic, poate ca esti un om informat in ce priveste politica (sau alte domenii, nam de unsa stiu),


Le mai balmajesc si acolo, nu-i problema. Uite, am facut acuma o clasificare cu conductele de petrol din balcani pt cine intereseaza.

http://putinfreakshow.blogspot.com/2008/04/remember-trans-balkan-pipelines.html

Am facut-o ca sa imi aduc aminte eu in primul rand (ca se uita al dracu de repede) si in al doilea rand ca sa-l impresionez pe Pishky (io ti-am mai zis ca nu pot sa fac nimica daca nu ma stimuleaza un barbat - ca d-aia era bine pe vremuri cand barbatu punea pula pe femeie si o tinea la locu ei acolo cuminte - ca asa era de la natura - si iar scriu mult si iar n-o sa mai citeasca nimeni).

si paote ca esti inzestrata cu o judecata potrivita pentru politica*, da asta nu te califica, automat, sa judeci un om - decat strict pe parcelutza ta, aia la care te pricepi cu adevarat


nu stiu, imi place. cred ca am fost influentata si de taica-miu care e foarte "politicos" din fire.

bai, lasa-ma cu parcela, ca nu sunt idiot sa nu vad. cand unu-i prost e prost si sare-n ochi. Pana si la pictura, unde sunt total afona, pot sa zic cand si cand daca un pictor e mai bun sau mai prost.

pe restu lasa-le neanalizate, ca poate nici macar n-ai auzit de domeniile in care poate excela un om]

pai n-am auzit pentru ca nu "defilati" cu ele pe forum, asa-i?

* daca esti asa de mese, de ce nu te vad pe la teve? sa ai emisiune ta, sau daca nu la teve, la cotroceni, sa consiliezi prezidentu, sau macar pe frun ministru? ca nu teai mai plange ca nutzajung 8 buliuane, sai spargi in cluburi si la sala


Pai pentru ca esti un cretin (sau complet neinformat ca sa zic asa macar).

Am scris la Global Research, ti-am mai zis. E un site Canadian unde o echipa de securisti selectioneaza articole scrise pe gratis de fraieri ca mine si le publica, impreuna cu articolele scrise de ei.

Da stii ce vor ei? Mesajul e urmatorul: Da domne, nu (prea) exista Bin Laden, Americanii si-au daramat blocurile, sigur, da tot America e cea mai mare si cea mai tare si deci NU TRE SA APARA nici o informatie despre Rusia acolo pe site-ul ala.

Pai cand io am scris un articol bun despre cum se misca Rusia pe harta, cu ce mai vrea ea si cum ze mai zbate Putin si ce-a realizat, nu mi l-a publicat nimeni.

Ei vor sa auda numai ce le place, drept pentru care, cu riscul de a ma muta pe forumurile astea "de mana a doua", i-am bagat in pizda masii, scriind articolul asta si trimitandu-l lor:

http://osdir.com/ml/culture.discuss.cia-drugs/2005-08/msg00603.html

si gata!

Pai io nu sunt maimuta lor ca sa scriu ce le convine lor acolo. Ori imi publica tot (ceea ce e valoros si bun de publicat), ori nu, da nu imi publica mie un cacat de articol cu Basescu despre cacatul ala de alegeri (care era foarte slab, dupa parerea mea), si p-orma cand ii trimit articolu asta scandalos despre ei imi raspunde un CIA-ist ca e "mildly deflamatory" sau cum pizda masii a zis.

Asa ca i-am bagat in pizda masii. Pai de ce crezi mata ca nu ma duc io sa lucrez in presa? Pai pentru ca nimeni nu vrea sa scrii adevaruri acolo (macar putzinul ala de adevar pe care il vad si io de aici, citind pe net si uitandu-ma la Euronews).

Pai pe Cristoiu de ce l-a demisionat de la Realitatea? Nu tot d-asta? Ca nu le placea la Americani ca manca prea mult cacat anti-American. Si rusii fac la fel.

Io nu sunt anti-american si nici pro-rus. Io sunt anti-globalist, ori de d-astia n-are nevoie nimeni, ca ii iau cu parul din ambele parti dupa cum vezi si tu bine.

------------

Si-apoi mai e o chestie. Lumea face confuzia GROSOLANA dintre ziarist si politruc!

Pai una e sa scrii DESPRE ce se intampla, si alta e SA FACI sa se intample.

Matale AI SENZATIA ca ORICE vezi mata la teveul ala ca se intampla in Romania e facut de vreunu d-aici?

Sa fim seriosi!

Ai nostri sunt niste maimute dresate care fac NUMAI ce li se spune la telefon pe firu rosu si pe firu-nstelat. Nimic altceva!!

Poate, POATE ca sunt cativa oameni care fac ceva cu-adevarat, iar astia sunt in special cei de la EU: Severin, Daianu, Alistar, chestii d-astea, da stii mata ce-s astia?

Pai astia-s securisti batrani si vechi si care POATE mai misca si ei un fir mic de ata din tot angrenajul asta mare, ca sa-i mai degreveze pe Bush si pe Putin de treaba.

Da astia sunt barbati toti, ori io nu cunosc nici o femeie (cel putin in Romania) care sa fie de talia celor 3 enumerati mai sus.

Pai cu politica asta treaba se-mparte-n doua:

unii care stau in umbra si fac ceva, cum sunt securistii aia de la EU

si altii care mananca cacat pentru mata la televizor si te plictisesc de ajungi sa zici ca nu-ti place politica.

consilier? care consilier? pai lu handicapatu ala oligofren de Basescu tre sa i se faca discursu cuvant cu cuvant si sa i-l mai si citeasca cineva macar o data- de doua ori, ca sa poa sa fie si el in stare sa il citeasca dupa aia.

si cine-i face-acest discurs? Romanii? Romanii doar il traduc in romaneste, sefu.

ori io nu vreau nici sa ii traduc discursu lu basescu din engleza-n romana, nici sa fiu maimuta lu Chossudovsky de la Global Reasearch.

As scrie politica externa la un ziar, asta as face, da' la un ziar de stanga, ca alea mint mai putin, sau in orice caz mint asa cum imi convine mie, ori ziare de stanga sunt asa putine si cu un tiraj asa de mic, incat n-as scoate bani nici de tampoane pe un articol d-ala.
“Love, work and knowledge are the wellsprings of our lives, they should also govern it.â€Â
jl_rona
Junior Member
 
Mesaje: 887
Membru din: Mar Mai 29, 2007 9:32 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde Shaki » Dum Apr 06, 2008 10:43 am

jl_rona scrie: io am fost singura la parinti, iar maica-mea a fost pensionata medical ani de zile, asa ca o aveam in casa la orice ora din zi si din noapte ca sa ma ajute la lectii si sa imi spuna cate-n luna si in stele. nu toti copii au norocul meu (daca poate fi numit "noroc" sa ai o mama bolnava).
gresheshti, de pilda mama a fost casnica si s-a ocupat de mine :)

in rest am dat link pe ultimul tau link, unpic de curiozitate ca tot asa, nu ma intereseaza politica, si ce vad ochishori-mi...:
'she's quite lovely, for a romanian.'

scuzama vera da pentru asta eu il bagam foarte adanc undeva pe personajul respectiv, mult mai mult decat te-ai hartzuit tu cu baetzii paci :)
aliatzi, right? :D

A little girl went out to play, lost in the marketplace as if half-born...
Avatar utilizator
Shaki
 
Mesaje: 7089
Membru din: Lun Mar 10, 2003 12:00 am

Mesajde jl_rona » Dum Apr 06, 2008 12:55 pm

Shaki scrie:gresheshti, de pilda mama a fost casnica si s-a ocupat de mine :)

in rest am dat link pe ultimul tau link, unpic de curiozitate ca tot asa, nu ma intereseaza politica, si ce vad ochishori-mi...:
'she's quite lovely, for a romanian.'

scuzama vera da pentru asta eu il bagam foarte adanc undeva pe personajul respectiv, mult mai mult decat te-ai hartzuit tu cu baetzii paci :)


darling, ala e prietenul meu american care m-a sustinut si m-a indrumat in tot acest timp cand eu nu stiam nici de global research si nici de altele. Eram un taran de Bucuresti care traiam in cercul meu stramt si atat.

are simtul umorului foarte dezvoltat (vorbeste exact ca Pishky si raliaza in jurul lui gagigi ca un magnet), dar in acelasi timp e EXTREM de cult, cum eu nu am mai intalnit in viata mea. El m-a determinat sa citesc Freud si Reich (pe care eu nu i-am studiat in scoala), el mi-a trimis benzi de albit dintii si alte medicamente cand am avut nevoie si a facut multe altele pe care n-am de ce sa le mai postez aici.

Daca exista prietenie adevarata, apoi in el eu am gasit unul.

E un tip extraordinar de simpatic, viu, inteligent si dornic de a invata tot timpul. E o minune de baiat (si crede-ma, nu am nici o bucurie la el dpdv erotic).

Io iti doresc sa gasesti asa ceva care de la mii de km distanta sa se dovedeasca cu mult, mult mai ok decat toti care-ti sunt prin preajma.

Probabi ca daca nu ii placea cum arat, nu s-ar fi strofocat sa faca atatea pentru mine, adevarat si asta (cu toate ca nu sunt convinsa).

Tipu e, cum sa-ti spun eu: un copil mare cu un creier foarte mare, un idealist, e o raritate pentru lumea in care traim.

Relatia mea absolut virtuala cu el dureaza de aproximativ 6 ani. El e cel mai bun prieten pe care l-am avut vreodata.

Norocul lui insa e faptul ca in America ai posibilitatea de a alege. El traieste intr-un fel de ghetou (care ma rog, pentru noi arata ca o vila, da acolo tot ghetou ii zice), munceste putin pentru ca sa-si castige existenta aia fara pretentii materiale si are timp sa citeasca, unlike me care tre sa ma duc la serviciul asta imputin 13 ore pe zi si deci nu am sa pot concura cu el niciodata.

Omu are si sclipire si mi-a dovedit de n ori ca e mai inteligent ca mine, da l-as face mai des daca as avea timp sa citesc cat citeste el si sa-i dau un raspuns documentat.

E marfa jidanu, oricum!
“Love, work and knowledge are the wellsprings of our lives, they should also govern it.â€Â
jl_rona
Junior Member
 
Mesaje: 887
Membru din: Mar Mai 29, 2007 9:32 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde kant emir » Dum Apr 06, 2008 1:14 pm

dar in acelasi timp e EXTREM de cult, cum eu nu am mai intalnit in viata mea. El m-a determinat sa citesc Freud si Reich (pe care eu nu i-am studiat in scoala), el mi-a trimis benzi de albit dintii

tare de tot

nam acuma vreme (de fapt, nu prea am chef) satz raspund la postu ista si la celelaltu, da peste asta nam putut sa trec


ce talmejbalmej ie in capu tau? tu iti gasesti vreodata cheile si mobilul din prima?
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde jl_rona » Dum Apr 06, 2008 1:22 pm

kant emir scrie:tare de tot

nam acuma vreme (de fapt, nu prea am chef) satz raspund la postu ista si la celelaltu, da peste asta nam putut sa trec


ce talmejbalmej ie in capu tau? tu iti gasesti vreodata cheile si mobilul din prima?


auzi caterinca ieftina, io nu stiu ce te bulverseaza la citatul de mai sus pe care l-ai postat.

ca sa fac ceva (io personal), am nevoie de un barbat care sa ma stimuleze, sa traga de mine (la modul constructiv si frumos al cuvantului, sa ma incurajeze, precum am mai spus, da matale se pare ca nu stii sa citesti.

mobilul poti sa te pisi pe el, nu ma intereseaza taranii care umbla si-n WC-u cu telefonu la ureche ca "asa e cool", iar cheile de la casa mi le gasesc cu greu, pentru ca am alte chestii la care sa ma gandesc inaintea lor.
“Love, work and knowledge are the wellsprings of our lives, they should also govern it.â€Â
jl_rona
Junior Member
 
Mesaje: 887
Membru din: Mar Mai 29, 2007 9:32 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde kant emir » Dum Apr 06, 2008 1:28 pm

auzi caterinca ieftina

da breh, daca nu te prinzi tu, inseamna ca ie ieftina

ai pus "extrem de cult", "teo determinat sa citejt ceva", "tzo trimis banda de albit dintzii"

da daca tresatz explic poantele...
iar cheile de la casa mi le gasesc cu greu

pai da

si nu team intrebat cum scuzi/justifici tu asta


mersi de raspuns, caterinca scunpa ce ejti
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde Ayala » Dum Apr 06, 2008 2:15 pm

kant emire, esti carcotash, tie omu tre sa-ti scrie neaparat cearsaf ca nu cumva sa lase loc de interpretari
Ayala
 
Mesaje: 540
Membru din: Dum Iun 18, 2006 11:00 pm

Mesajde kant emir » Dum Apr 06, 2008 2:20 pm

kant emire, esti carcotash

adica abea acuma afli si tu?
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde Ayala » Dum Apr 06, 2008 2:28 pm

nu, dar am simtit nevoia sa mai punctez inca o data. poate si pentru ca esti carcotas preferential
Ayala
 
Mesaje: 540
Membru din: Dum Iun 18, 2006 11:00 pm

Mesajde kant emir » Dum Apr 06, 2008 2:40 pm

poi da, preferential

prefer sa fac misto cand e de facut misto, prefer sa ma tavales de ras can nu se mai poate face numa misto




ce dureri inabushite mai ai? pe cine am iertat in mod nejustificat, iar pe tine nu?
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Mai in gluma mai in serios. mai mult in gluma

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 12 vizitatori

cron