Ce-ai facut Kantemire?

discutii pe care nu stii unde sa le incepi, haz de orice caz; ca intre prieteni

Moderator: anjin-san

Mesajde Ayala » Dum Apr 06, 2008 2:48 pm

da, ai ghicit, totul se raporteaza la mine.
numai ca rona e mai amuzanta si dezarmant de sincera
Ayala
 
Mesaje: 540
Membru din: Dum Iun 18, 2006 11:00 pm

Mesajde kant emir » Dum Apr 06, 2008 3:06 pm

amuzanta si dezarmant de sincera

aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa...
si mmmmmmmmmmmmmmmmm...


lasa
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde jl_rona » Dum Apr 06, 2008 4:48 pm

kant emir scrie:da breh, daca nu te prinzi tu, inseamna ca ie ieftina

ai pus "extrem de cult", "teo determinat sa citejt ceva", "tzo trimis banda de albit dintzii"

da daca tresatz explic poantele...


pai nu e nici o poanta.

da ba, mi-a trimis si carti prin posta, ce vrei mai mult?
si am uitat sa-ti zic ceva. io l-am cunoscut PA NET, nu l-am vazut niciodata la fatza. Ce crezi ca omu are bani, chef si timp sa trimita carti oricui? Nu.

mersi de raspuns, caterinca scunpa ce ejti


asta-i invatat-o si tu de la pishky si ai adaptat-o nitel. slabut.
“Love, work and knowledge are the wellsprings of our lives, they should also govern it.â€Â
jl_rona
Junior Member
 
Mesaje: 887
Membru din: Mar Mai 29, 2007 9:32 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde jl_rona » Dum Apr 06, 2008 4:54 pm

kant emir scrie:poi da, preferential

prefer sa fac misto cand e de facut misto, prefer sa ma tavales de ras can nu se mai poate face numa misto




ce dureri inabushite mai ai? pe cine am iertat in mod nejustificat, iar pe tine nu?


ai facut doar o laba sinistra. un om ca lumea (vezi americanu jidan) ar fi iesit in fatza cu o padure de subiecte interesante daca vedea ca omu e interesat de vorba si forumu asta ar fi inflorit. insa tu arati ca un stanjenel uscat.

ayala scrie:numai ca rona e mai amuzanta si dezarmant de sincera


merci draga. poate ne imprietenim, asa cum m-am imprietenit si cu cele care-au fost refuzate de neagu.
“Love, work and knowledge are the wellsprings of our lives, they should also govern it.â€Â
jl_rona
Junior Member
 
Mesaje: 887
Membru din: Mar Mai 29, 2007 9:32 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde Ayala » Dum Apr 06, 2008 5:59 pm

io nu ma pricep la politica deloc pentru ca chiar nu vad la ce mi-ar folosi, deci reconsidera-ti propunerea.

in rest da, putem sa coalizam ca cele pe care kant emir nu le poate respecta si nu ar avea de ce sa le respecte, mai ales ca eu nu am picioare lungi
Ayala
 
Mesaje: 540
Membru din: Dum Iun 18, 2006 11:00 pm

Mesajde jl_rona » Dum Apr 06, 2008 6:10 pm

Ayala scrie:io nu ma pricep la politica deloc pentru ca chiar nu vad la ce mi-ar folosi, deci reconsidera-ti propunerea.

in rest da, putem sa coalizam ca cele pe care kant emir nu le poate respecta si nu ar avea de ce sa le respecte, mai ales ca eu nu am picioare lungi


lasa ba politica, aia n-are nici o treaba.

pai nu de kante era vorba ma. Kante e ok omu, poate el a citit Dostoyevsky si m-ar ingropa original cu ala, ca eu nu am reusit sa citesc, retine, nu am reusit sa citesc un roman de la cap la coada in viata mea.

io cu pishky am ce am, care acuma cica ma ignora. sa-l fut in gat cu ouale lui de prepelita pe care le-a cumparat cand era drops si cu grenade pe care le-a bagat in gura la metalisti. pai el cica e intelectual. e intelectual in pula, iar toapele alea de mana a doua din locomotiva ii sufla in cur. pai d-aia nu mai vine p-aici, ca acolo e lumea lui. sa stea acolo.

Kante tata, tu cand ai zis ca o sa m-absoarba locomotiva n-ai ghicit-o. Zau, e ca un tren d-ala personal plin de navetisti nespalati (sa ma scuze cei care mai posteaza si p-aici ca nu de ei e vorba).
“Love, work and knowledge are the wellsprings of our lives, they should also govern it.â€Â
jl_rona
Junior Member
 
Mesaje: 887
Membru din: Mar Mai 29, 2007 9:32 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde kant emir » Dum Apr 06, 2008 6:11 pm

jl_rona scrie:ai facut doar o laba sinistra. un om ca lumea (vezi americanu jidan) ar fi iesit in fatza cu o padure de subiecte interesante daca vedea ca omu e interesat de vorba si forumu asta ar fi inflorit. insa tu arati ca un stanjenel uscat.

ma scutesti? adica da, a aparut pe fanclubro distinsa jeleronica care da, merita toate subiectele din lume, plus covoru roshu plus o padure de masculi despuiatz, sa aleaga si sa se destrabaleze pe pofta inimii

adica da: ma scutesti? iartami sinceritatea asta aroganta, dar ar trebui sa fii bucuroasa ca te-am bagat in seama si ti-am dat prilejul sa mai schimbi o vorba-doua cu lumea, nu sa ai pretentia stupida sa omor paduchi cu artileria grea
un om ca lumea (vezi americanu jidan)

iartamaiartamaiartamaiartama, de trei ori iartama ca nus ca americanu jidov carele teo ridicat pe piedestalu feminitatzii evoluate

cele pe care kant emir nu le poate respecta si nu ar avea de ce sa le respecte

aialutzo, de cateva posturi incoace lasi impresia cami reprosezi si cami imputzi intruna ceva]
Kante tata, tu cand ai zis ca o sa m-absoarba locomotiva n-ai ghicit-o.[/QUOTE]

ba da

singurul motiv pentru care scrii tu acuma pe fanclub si nu pe locomania este ... iasa vedem, ghicesti? ca nus mai multe, e numa unu
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde jl_rona » Dum Apr 06, 2008 6:22 pm

kant emir scrie:
singurul motiv pentru care scrii tu acuma pe fanclub si nu pe locomania este ... iasa vedem, ghicesti? ca nus mai multe, e numa unu


bai nene, ma debanase pishky si puteam sa scriu din nou acolo, dar am anuntat ca-mi bag pula-n ei. scriu aicea din 2 motive: pentru ca (acuma sa nu ti-o iei in cap, da tu esti singurul cu care se poate discuta de pe cele 2 forumuri la un loc) si pentru ca aicea nu sunt banata, lucruri care sunt interrelated. cu pishky e doar o nebunie sexuala in capu meu, atat, ce nu se vede clar?
“Love, work and knowledge are the wellsprings of our lives, they should also govern it.â€Â
jl_rona
Junior Member
 
Mesaje: 887
Membru din: Mar Mai 29, 2007 9:32 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde Ayala » Dum Apr 06, 2008 6:46 pm

aialutzo, de cateva posturi incoace lasi impresia cami reprosezi si cami imputzi intruna ceva; daca e asa detaliaza, sa te pot lamuri


citisem zilele astea niste declaratii ale tale cum ca am eu niste defecte care-ti displac profund si ca, fara suparare, pentru mine nu poti nutri respectul pe care-l ai pentru altele

iar daca nu, detaliaza iar, casa pricepe si mintea mea ce ai cu mine

si daca n-as avea ce sa-ti reprosez relativ la atitudinea ta fata de mine din ultimul timp, de ce n-as putea sa ma iau de tine pentru cum te comporti cu altii? ha? zi mai tare ca am apa in urechi
Ayala
 
Mesaje: 540
Membru din: Dum Iun 18, 2006 11:00 pm

Mesajde kant emir » Dum Apr 06, 2008 7:31 pm

jl_rona scrie: scriu aicea din 2 motive: pentru ca (acuma sa nu ti-o iei in cap, da tu esti singurul cu care se poate discuta de pe cele 2 forumuri la un loc) si pentru ca aicea nu sunt banata, lucruri care sunt interrelated. cu pishky e doar o nebunie sexuala in capu meu, atat, ce nu se vede clar?

eu ma gandeam numai la unu singur, shanume primul

citisem zilele astea niste declaratii ale tale cum ca am eu niste defecte care-ti displac profund si ca, fara suparare, pentru mine nu poti nutri respectul pe care-l ai pentru altele

asa, si? unde e problema? cam ce fel de respect total si apsolutamente orbitor ai vrea sa am eu pentru tine, sau pentru x, sau pentru y?
nu te supara ca te intreb, asa, de la obraz, dar tu esti convinsa ca meriti cuadevarat mai mult decat capetz (nu neaparat de la mine)?

ti-am aratat (inca de la inceput, de cand teai inscris pe fc) oarece respect (distant si preventiv), si mam harjonit cu tine ca si cu orice om (care nu trezeste repulsie, sa zicem), fara sa fiu, nicio secunda, magar.

pe urma ai scos ghearele la toata lumea (vorbim in special prietenii mei de pe fanclub), n-ai tinut la gluma si te-ai aratat destul de (cel putin in aparenta) rea si de nedreapta (nah, ce sa zic, te aparai si tu in felu tau) asa ca atitudinea mea s-a facut intrucatva mai distanta (nu distanta, ci numa intrucatva mai distanta](tzash mai aminti numa un lucru - ai grija cand spui ca nu vrei sa mai vorbejt cu mine. ca se ecsecuta) [/color]

as putea sa ma iau de tine pentru cum te comporti cu altii?

poi cine te impiedica? fa-o, iale apararea nevinovatzilor

ie dreptul lor sa beneficieze de sustinerea ta (si a oricui), ie dreptul tau satz manifesti opinia si sa iei atitudine

sau nu stii ca io apreciez asta?
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde Ayala » Dum Apr 06, 2008 8:16 pm

tu iti amintesti numai ce vrei, crezi numai ce-ti convine si mai ai si paguboasa impresie ca nu gresesti niciodata. iar aia cu vorbitu, sa zicem ca ti-am anticipat dorinta. si mai cred ca ma subestimezi daca reusesti sa gasesti energie sa scrii de atatea ori aceleasi lucruri ca si cum ar mai putea avea vreun efect, oricare: de clarificare, corijare (a mea, evident), justificare (a ta, da).

si nu am scos ghearele la nimeni fara motiv, nu pot sa cred ca tot sustii asta

nu te supara ca te intreb, asa, de la obraz, dar tu esti convinsa ca meriti cuadevarat mai mult decat capetz (nu neaparat de la mine)?

asa ti se pare tie ca astept ceva? pai asa pot sa spun si eu ca ai asteptari de la rona, de ex.
eu nu astept nimic de la nimeni cu exceptia celor in care am investit timp si energie. si, cum ai vazut, nu mai astept nici de la aia (vorbim de forumuri)
Ayala
 
Mesaje: 540
Membru din: Dum Iun 18, 2006 11:00 pm

Mesajde jl_rona » Dum Apr 06, 2008 8:41 pm

stii ce observ eu? observ ca cand se posteaza ceva unde tre sa citesti ceva, sa judeci ceva, sa asculti ceva, chair, nu intereseaza pe nimeni si threadul e mort.

da cand e vorba sa ne luam la injurat si la barfit unii pe altii nu ne-ntrece nimeni.

nu e nimic nemaipomenit si nici nemaiintalnit sa spui aceleasi lucruri over and over again, dar daca de la mine o sa auziti politica, freud, poezii scrise pentru tot felul de labagii si eventual rock over and over again, de la voi eu nu am auzit decat ca va reprosati cate ceva unul altuia si nici macar nu ziceti clar ce.

E un fel de discutie pe care o ai la tzigara cu unu cu care te-ai certat ca nu ti-a dat lingurita de cafea inapoi.

Io nu stiu ce asteptari are Kante de la mine (asta daca are), da stiu ca in afara ca stie destul de bine sa scrie in limba romana, eu altceva n-am vazut.

Vreau o sclipire, o discutie interesanta, hai sa vorbim despre filmul pe care l-au dat astia pe antena 3 ieri despre GPU Secret Services, a fost un documentar foarte interesant care a pus o groaza de semne de intrebare referitoare la WWII.

Io as deschide un thread cu ce parere aveti despre Hitler, despre evrei, despre lagarele alea pe care nu le-a bombardat nimeni. Da bine, o sa ziceti ca e tot politica.

Bun, la asta ma pricep eu intru catva, dar daca deschideti alte subiecte o sa ma duc si-o sa citesc ca sa nu ma fac de cacat cand dau un raspuns, ca d-aia e facut netul cu google in spate, E INTERACTIV, oameni buni!

Aici ne stimulam unul pe altul si nu numai ca sa ne facem fizic laba unul pe altul de la distanta. Io nu trag de voi, inca o data va repet. Faceti ce vreti, da din punctu meu de vedere io nu cred ca e un approach constructiv ceea ce faceti voi, sa va luati la misto d-ala steril de un rand ca in locomotiva. Trece viata pe langa voi degeaba si nu va bucurati de nimic, doar asteptati sa treaca frecand mangalul, asta-i tot.
“Love, work and knowledge are the wellsprings of our lives, they should also govern it.â€Â
jl_rona
Junior Member
 
Mesaje: 887
Membru din: Mar Mai 29, 2007 9:32 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde kant emir » Dum Apr 06, 2008 9:09 pm

Io as deschide un thread cu ce parere aveti despre Hitler, despre evrei, despre lagarele alea pe care nu le-a bombardat nimeni. Da bine, o sa ziceti ca e tot politica.

orce forum are functzia search

giast iuzit

si porma sa vii sam zici carei tema pe care nu sa discutat inca

la restu nam ca satz raspund (ca sau discutat toate)
si mai cred ca ma subestimezi daca reusesti sa gasesti energie sa scrii de atatea ori aceleasi lucruri ca si cum ar mai putea avea vreun efect, oricare: de clarificare, corijare (a mea, evident), justificare (a ta, da).


bine mah, bine
io is ala care scrie de un milion de ori* aceleashi cacaturi - multzumita? uite, o recunosc public si in scris, dupa cum recunosc tot ce vrei tu

da' pe urma ma lesh? finca smorio ca ma obosejt ca o ora de chimie














* macar daca v-ar intra in cap, voua, astora care mi le tot reproshatz de miliarde de ori

shapoi io daca am de batut obrazu cuiva, macar am bunu simtz sai dau citat si linc, sa priceapa omu ce vreau de la iel
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde Ayala » Dum Apr 06, 2008 9:38 pm

io nu obosesc deloc, oare de ce? cred ca pentru ca e ordine in capu meu, pt ca asa cum tie ti se pare ca, spre deosebire de mine, ai fost constant si mie mi se pare ca am avut continuitate in atitudine spre deosebire de tine, vezi cat e totul de subiectiv?

insa eu totusi as putea sa spun ce nu am facut bine in sensul ca am stiut intotdeauna ce ar fi trebuit sa fac si n-am vrut. acuma treaba cu lincurile e solicitanta, si pana la urma pentru ce? ca daca tu nu vrei si nu vrei sa-mi dai dreptate, daca tu nu ma creditezi, nu vrei sa vezi ca eu sunt minunata, nici mai mult nici mai putin, toate eforturile mele sunt degeaba.

si eu care imi doream cu toata fiinta mea sa ma crediteze kanty, se pare ca nu mai pot face nimic ca sa ma transform intr-o forumista buna, blanda, iubitoare, sensibila si indatoritoare, rautatea mea tasneste din fiecare cuvant, oricat de duios ar fi
Ayala
 
Mesaje: 540
Membru din: Dum Iun 18, 2006 11:00 pm

Mesajde Daimon » Dum Apr 06, 2008 9:49 pm

io zic sa redenumiti treadu: emiru si fetele
Avatar utilizator
Daimon
 
Mesaje: 5074
Membru din: Mie Noi 26, 2003 12:00 am
Localitate: timisoara

Mesajde kant emir » Dum Apr 06, 2008 9:56 pm

esdetreaba, daimuane, merge asa cum ie:
ceaaaaa-aam facu io, vaivaivai!


vezi cat e totul de subiectiv?

vad, si? carei clenciu? schinba asta cu ceva datele problemei? fii nainte minunata si buna, blanda, iubitoare, sensibila si indatoritoare, iar din cuvintele tale duioase arputea sa tzjneasca (esdem daca ghicejt:

10


9


8


7


6


5


4


3


2


1









zero. ghicisesi si tu?)
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde cr3tz » Dum Apr 06, 2008 10:00 pm

fetele vesele care isi misca fesele :D
cr3tz
 
Mesaje: 3427
Membru din: Vin Dec 24, 2004 12:00 am

Mesajde kant emir » Dum Apr 06, 2008 10:01 pm

si cu fetele minunatele caresh mijca cuatele
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde Ayala » Dum Apr 06, 2008 10:08 pm

io misc doar pleoapele
Ayala
 
Mesaje: 540
Membru din: Dum Iun 18, 2006 11:00 pm

Mesajde kant emir » Dum Apr 06, 2008 10:11 pm

le mijt repejor ?
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde Ayala » Dum Apr 06, 2008 10:22 pm

cu o viteza invers proportionala cu viteza gandului, asa cum ai previzionat
Ayala
 
Mesaje: 540
Membru din: Dum Iun 18, 2006 11:00 pm

Mesajde kant emir » Dum Apr 06, 2008 10:24 pm

bun

apoi dara sa fii sanatuasa
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde jl_rona » Dum Apr 06, 2008 10:47 pm

Kantemire, nu am ce sa-ti spun decat ca esti batran si blazat. Mie imi sta bine cu blana roz pentru ca eu pot sa vorbesc la infinit pe o tema data, chair daca ma repet, ce are?! insa tu esti mort din punct de vedere psihic. Asta e.

Pai sa imi arati tu unde s-a lansat ideea in forumul asta ca Hitler insusi a fost un papagal (eventual angajat de serviciile secrete americane) si ca de fapt America a lansat WWII impotriva Estului. A fost un razboi West contra Est cum este si acum si cum va fi de-a pururi.

Hai sa vad la cati le-a mijit ideea asta in cap.

Paranoia? Posibil. Dar nici nu cred ca Hitler a fost nebun si ca n-a putun sa il opreasca o lume intreaga. Stalin a ramas perplex cand a realizat ca va fi atacat de Hitler (conform documentarului pe care tocmai l-am vazut si unde zicea clar ca lui Stalin cel mai teama ii era de Churchill si nu de Hitler.

Holocaustul este si el o mizerie inscenata tot de Americani, care, in loc sa bombardeze lagarele sau sa faca ceva, le-au adus "ajutoare umanitare" la spartul targului.

Da cum pe tine nu te intereseaza politica si mai nou nimic decat sa faci o laba pe-aici prin forum barfind cu Alaya si cu cine se mai intampla p-aici, io nu pot sa-ti spun decat un singur lucru: crezi ca le stii pe toate? Pai in cazu asta io zic ca tre sa-ti iei cosciug cat mai degraba, dar nu inainte de a printa toate cretinismele care s-au scris p-aici si cu care tu defilezi in chip de Bilblie si pe care sa ti le pui sub cap, bineinteles.

UNDE scrie pe forumul tau ca lumea e bipolara si ca jidanii sunt numai niste cover-uri pentru Americani ca sa zica ca nu sunt ei care fac toate relele, ci evreii? Pai ce Bush Senior e evreu?

Jidanii sunt peste tot. CATI au scris pe threadurile tale de "vaza" de sotii Rosenberg care i-au adus bomba nucleara lui Stalin?

Vrei sa stii ce sunt jidanii? Sunt niste antiglobalizatori. Ei au inventat comunismul, probabil ca ei au inventat si capitalismul, asta nu mai stiu.

Tu stii care a fost ultima vizita a lui Yieltsin inainte sa-l lase pe Putin succesor? In Israel.

Asa ca nu-mi zice mie ca nu mai e nimic de spus si ca tot pamantul e cuprins de la cap la coada in forumu asta al tau.

Esti minor si slab de ingeri daca crezi asa si mai e ceva. O continua cautare a adevarului poate sa dea rezultate cand nici nu te-astepti, dar tu abandonezi, abandonezi pentru ca ai fost si tu o data intr-un forum unde se vorbea mai mult (si nu neaparat mai bine). Se manca cacat ieftin copiat de pe alte site-uri, crezi ca sunt de azi de ieri in forumuri politice?

Hai, da-mi un citat din threadul cu jidani ci care sa ma impresionezi! Pai nu vezi ca handicapatii vorbeau despre Palestina si conflictele etnice, cand de falt nu exista nici o Palestina, nici un Israel ci doar America si cu Rusia?

Palestina e reprezentanta Rusilor, iar Israelul al Americanilor in acea zona, ca d-aia sunt si mai slabi Rusii si au fost intotdeauna.

Threadul tau cu jidanii e o balarie unde lumea ba ii injura pe jidani, ba ii apara. Nu sunt nici de injurat si nici de aparat, doar ca au demonstrat in decursul istoriei ca sunt un popor deosebit si capabil sa faca un echilibru planetar.

Io am fost acuzata ca le iau apararea, ca sunt jidanca, tot felul de aberatii d-astea. Nu tata, io doar incerc sa inteleg ceea ce vad si ceea ce citesc, asta-i tot.
“Love, work and knowledge are the wellsprings of our lives, they should also govern it.â€Â
jl_rona
Junior Member
 
Mesaje: 887
Membru din: Mar Mai 29, 2007 9:32 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde kant emir » Dum Apr 06, 2008 11:27 pm

Kantemire, nu am ce sa-ti spun decat ca esti batran si blazat.

asta ie, totz inbatranim
sa num mai zici si alceva
Mie imi sta bine cu blana roz

de ce ma silesti tu sa repet ca asta e doar parerea ta?
iartama, da mie mi se pare ca aratz ca dracu cu rahaturle alea roz



eu pot sa vorbesc la infinit pe o tema data, chair daca ma repet, ce are?!

nare nica, vorbejte
da cui foloseste? si la ce?


Pai sa imi arati tu unde s-a lansat ideea in forumul asta ca Hitler insusi a fost un papagal (eventual angajat de serviciile secrete americane) si ca de fapt America a lansat WWII impotriva Estului. A fost un razboi West contra Est cum este si acum si cum va fi de-a pururi.


mah, este unu bufnila care o scris o gramada de ciudatzenii (sub fro 5 nicuri) - numa iel daca so fi gandit la asemenea sefeuri

(secretu ie ca sefeu fie se baga in viitor - unde posa aberezi orce, supt scuza ca "cine stie ceosa fie", or in trecutu atata de indepartat - ca posai zici chiar si viitor, or in realitatz paralele; da' niciodata in trecutul atat de recent si de cunoscut)

si nu mai avea pretentia sa gasesti exat orice idee bolnava care ti-ar putea trece tie prin cap (chiar si numa dea naibii, casa aratz tu si sa demonstrezi); ai zis hitler - cauta treadurile pe care s-a scris despre diliu si o sa vezi o gramada de pareri (avizate sau exaltate) si de informatii

(blabla, mult blabla)

crezi ca le stii pe toate?

eee, pa dracu! de unde, ca io nici macar nam inpresia ca as fi frun supercitit si superinstruit!

si nici nu cunosc pe nimeni care sa le stie pe toate, finca "toate" e a dracului de multe
si io mai si tziu la mare pretz (desi - poate - nu se vede!) modestia

insa un lucru tot apreciez la lume (si imi place sa cred ca si la mine, finca deh, sio, in felu meu, care este): luciditatea breh! sa stii (degzenplu) sa te situiezi intro ierarhie ar fi un aspect (adica sa intelegi si sa acceptz fara sa crape maiun tine ca cutare stie mai multe decat tine in domeniu ics, or in domeniile ics si igrec, or chiar in tuate domeniile), cum ar veni satz cunojt lungu nasului; sa stii sa identifici pe abarnistu care vorbejte vorbe guale, fara sa inteleaga nici iel ce zice (si sal iei in shuturi si sal dai dea dura, ca nu trebe incurajat abarnismu fudul, supt nicio forma; prostu obrasnic trebe pus la coltz, in genunchi pe coj de nuci) - adica sa cunojt si lungu nasului altora, dupa ce lai invatzat bine peal tau

si si altele, din aceeash categorie a estimarilor corecte (zicem estimari, finca nai, intotdeauna, informatii exacte si conplete)



UNDE scrie ca lumea e bipolara si ca jidanii sunt numai niste cover-uri pentru Americani ca sa zica ca nu sunt ei care fac toate relele, ci evreii? Pai ce Bush Senior e evreu?

tu esti, indubitabil cu capu: te certz cu mine pe o tema care ie numan creeru tau - unde am zis io de "jidani", nesanatuaso?


...(adica iarash mult blabla oscilant)



Io am fost acuzata ca le iau apararea, ca sunt jidanca, tot felul de aberatii d-astea. Nu tata, io doar incerc sa inteleg ceea ce vad si ceea ce citesc, asta-i tot.

poi io nu zic nici ca esti jidanca, nici ca le iei apararea, nici ca nu incerci (sa intelegi, auzi!)

io zic atata: dupa parerea mea, esti o exaltata plecata deacasa; ai pretentia "sa intelegi", dar nu esti pregatita sa identifici, sa primesti si sa prelucrezi informatiile cu care vrei sa operezi
daca ai fi avut sansa sa traiesti in vremea comunismului timpuriu, n-am nicio indoiala ca ai fi ajuns in partea de sus a piramidei, ca ei apreciau grozav genul asta de ... (cum sa zic sa nu te supar? ca termenu care mise pare mie potrivit e cumva sinonim cu "urechist" - ai auzit una-alta, le pui cap la cap - dupa mintea ta, ofcors - si ce iese, folosesti neaparat, inca mai dai si altora; nu conteaza ca o iesit cu doua strazi mai incolo, asta nui decat un detaliu)

si legionarii tot de personagii d'astea au fost condusi

si si fsn (>fdsn>pdsr>psd - am sarit ceva? ca am inpresia ca nam zis tot), tot asa
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde jl_rona » Dum Apr 06, 2008 11:40 pm

kant emir scrie:mananci cuada ursului dimpadure, nu mai face cote integral la postu anterior

nu ca nar fi regulamentar, ci finca ie inutil si daunator!



nu-ti mai zic decat ca tre sa ma culc si ca unu ca tine care nu citeste nimic, ci doar ceea ce scrie Bufnila e trist, trist de tot.

Dovada ca nu sunt Bufnila e ca io am ajuns la Global Research, el nu!

Da nu poti tu sa stii cate dureri de cap mi-au dat mie conductele alea care mi se impaienjeneau in fatza ochilor si nu poti sa stii nimic cu ce se mananca daca nu incerci sa faci lucrul ala.

Asa ca eu cu tine (dpdv politic) si din pacate si din alte puncte de vedere, din moment ce nu-mi exalti inima si refuzi pur si simplu sa imi inhami mintea, nu am ce discuta.

Esti blazat si provincial (prin asta se intelege catar care nu vrea sa dea piept cu globalizarea!, nu faptul ca nu esti bucurestean). Un baiat bun de altfel, cu un suflet marisor, dar pierdut pe un forum pe care l-a omorat cu mana lui. Ce poate fi mai absurd si mai trist?
“Love, work and knowledge are the wellsprings of our lives, they should also govern it.â€Â
jl_rona
Junior Member
 
Mesaje: 887
Membru din: Mar Mai 29, 2007 9:32 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde kant emir » Dum Apr 06, 2008 11:50 pm

bai, nu mai da cote integral la postu imediat anterior, ca incarci de pomana pagina! si asa este postul meu deasupra postului tau, de ce dracu tresa mai apara si in postul tau, inca o data? am sa tzil editez mintenash


bun, acuma pe puncte:
culcate


nul citesc pe bufnila finca nu pot, da pe altzii (si nu zic de caterinceala or de ciondaneala) ii citesc cu mare interes
Dovada ca nu sunt Bufnila e ca io am ajuns la Global Research, el nu!

mai spart cu global risarciu ala, de parca ai fi ajuns director general acolo! tzai loat o casa din ce ai castigat din colaborarea cu gs? sau macar o masina noua? sau macar te-ai intretinut cateva luni? daca nu si nu si nu si nu si nu, nu te mai da dea dura, ca nu ma inpresionezi - nai facut niciun rahat, bagatz bine in cap
Asa ca eu cu tine (dpdv politic) si din pacate si din alte puncte de vedere, din moment ce nu-mi exalti inima si refuzi pur si simplu sa imi inhami mintea, nu am ce discuta.


poi nu mai dicuta, fomeea lu dumnezeo!

pierdut pe un forum pe care l-a omorat cu mana lui. Ce poate fi mai absurd si mai trist?


sa zic? creca jeleronica ar fi un raspuns dureros de evident


si nam omorat deloc fanclubu io, dinpotriva chiar, mam sbatut (in felu meu) sal tziu viu - pana cand mam lamurit ca io apus steaua
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde jl_rona » Lun Apr 07, 2008 12:06 am

kant emir scrie:babalacu obosit zice sa nu mai dai cote, ca nu demonstrezi nica nimanui


dau quote la ce vreau io si cat vreau io, daca nu-ti place, baneaza-ma, sa vad cu ce mai ramai decat cu basinile din locomotiva.

cel care n-a facut CHIAR nici un rahat esti mata si cu geniul ala pustiu care cica a avut bursa 4 ani, in urma careia n-a invatat decat sa injure, ca asea sa-nvata la scoala, si pe care-l ai aicea ca discipol.

io-mi iau si citesc si scriu chiar si pe scara la metrou, babalac obosit ce esti.

Io mi-am bagat pula-n ea de scoala, n-am avut nici bursa, nimic. Scopul era cum sa fac sa copiez ca sa trec clasa si sa am timp sa fac ce-mi place mie.

La scoala nu sa-nvata nimica. Io am fost autodidact, iar primii pasi mi i-a indrumat maica-mea.

Pasiunea e totul, ori ce ti se baga cu lingura pe gat la scoala e in contradictie cu termenul de pasiune insusi.
“Love, work and knowledge are the wellsprings of our lives, they should also govern it.â€Â
jl_rona
Junior Member
 
Mesaje: 887
Membru din: Mar Mai 29, 2007 9:32 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde kant emir » Lun Apr 07, 2008 12:22 am

La scoala nu sa-nvata nimica. Io am fost autodidact

poi asta se cam vede

stii ca de autodidactz (mai ales de cei plini de iei) se cam face bajcalie?

ofcors, daca ai trecut prin fro scoala de rahat (da io nu meam imaginat ca in capitala* tzarii nuastre ieste scuale de rahat! io credeam casa poleite tuate, cu aur alb si cu zvarovschi!) esti scuzata bai difolt



* de fabt, ie buricu intregului sistem solar, bucurejtu ista, nu?

ori ce ti se baga cu lingura pe gat la scoala e in contradictie cu termenul de pasiune insusi.

("termenu insush" nu pre da bine, finca termenu nui persuana, sa aiba sinele lui si egoul lui; si nici "ori", ci "or")

ce ti se baga cu lingura pe gat, la jcuala, ie strictul necesar, ie bagaju caretz face deschiderea casa posa alegi, in momentele de rascruce; si sa alegi in cunojtintza de cauza, nu ca autodidactu careo invatzat dupa ureche, ce i so parut lui enteresant si pasionatoriu)

si te mai si ajuta sa nu te faci de ras, in extrem de multe situatzii

cel care n-a facut CHIAR nici un rahat esti mata

se prea poate breh

da' macar nu ma laod cu asta
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde jl_rona » Lun Apr 07, 2008 12:33 am

kant emir scrie:QUOTE integral nui bun QUOTE integral nui bun QUOTE integral nui bun QUOTE integral nui bun QUOTE integral nui bun QUOTE integral nui bun QUOTE integral nui bun QUOTE integral nui bun QUOTE integral nui bun QUOTE integral nui bun QUOTE integral nui bun QUOTE integral nui bun


stii ceva sefu? se vede ca incerci sa ma contraataci fara sa stii, se pare, cauza starii mele de sictir agresiv.

pai mi-am facut iluzii ca gasisem si io un baiat cu facultate cu care sa ma iau la pula asa cum imi place mie mult, da nu a fost asa.

Baiatu intelectual a fugit de-aicea si s-a dus sa-si descarce coaiele intelectuale acolo in locomotiva, pentru ca l-a plictisit (probabil) discutia de-aici unde nu ne-am mai luat la pula-n seara asta, tre sa recunosti.

Baiatu nu e in stare decat sa se ia la pula, asta e cat se poate de evident, iar io, ca o femeie ce sunt, despre care de la romani incoace se spune ca gandesc numai cu pizda, sunt furioasa ca nu il mai vad pe aici sa imi arunce cate-o pula in bataie de joc.

Asta era de fapt figura si n-as fi vrut sa anunt aicea, da tare as fi parasit si io forumu asta si nu numai asta, ca sa vezi p-orma cum dadea din colt dupa mine si-mi punea manele si ma striga "vera jeleu".

Da ma rog, daca asa a iesit io n-am ce sa fac. Io am fost sincera si sinceritatea strica, dar ma pish pe el de teatru, io d-asta nu joc.

Asa ca, sefu, matale ai fost deosebit debun cu mine si n-as vrea sa te parasesc, da nu stiu ce-o sa fac de-acu incolo, tre sa vad cum ma scol maine dimineata, ca isteria femeii e mare si una zice seara cand se culca si alta dimineata cand se scoala ba cu curu-n jos, ba-n sus.

Asa ca noapte buna va doresc si realizari multe, nu pe bani, ceva de la care sa simtiti ca creste sufletul in voi, iar acu in nici un caz nu vorbesc de iubire, ca asta e doar o teapa.

Cand o sa fie vreunu din forumu asta in stare sa faca bascalie de mine, sa m-anuntati. Pana atuncea, un somn linistit si erotic va doresc.
“Love, work and knowledge are the wellsprings of our lives, they should also govern it.â€Â
jl_rona
Junior Member
 
Mesaje: 887
Membru din: Mar Mai 29, 2007 9:32 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde kant emir » Lun Apr 07, 2008 12:38 am

incerci sa ma contraataci fara sa stii,

adica de ce fara sa stiu? ai inpresia cas somnanbul?
n-as vrea sa te parasesc,

ei, nu te formaliza, nutz face probleme

Cand o sa fie vreunu din forumu asta in stare sa faca bascalie de mine, sa m-anuntati

da' promitz sa te prinzi?
















iar cu telectualu de pe locomania ie asa: daca vrei neaparat sa fii apruape de iel, iotz scot banu deacolo

numa sa promitz (si sa te tzii de promisiune) ca tzii cont de regulament - nu faci consecutive, nu dai cote integral - tot tacamu

si io am sa rog pe tuata lumea sa fie ingaduituare cu tine si sa nu mai tzie atata la terminarea pedepsei
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Mai in gluma mai in serios. mai mult in gluma

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 8 vizitatori

cron