Pai n-ar trebui sa-mi fac probleme

discutii pe care nu stii unde sa le incepi, haz de orice caz; ca intre prieteni

Moderator: anjin-san

Pai n-ar trebui sa-mi fac probleme

Mesajde jl_rona » Mar Apr 01, 2008 8:33 pm

Pai nu cred c-ar trebui sa-mi mai fac probleme ca n-am copii.

http://en.rian.ru/video/20080401/102654234.html
“Love, work and knowledge are the wellsprings of our lives, they should also govern it.â€Â
jl_rona
Junior Member
 
Mesaje: 887
Membru din: Mar Mai 29, 2007 9:32 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde kant emir » Mar Apr 01, 2008 10:07 pm

ba io creca ar cam trebui
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde jl_rona » Mar Apr 01, 2008 10:27 pm

kant emir scrie:ba io creca ar cam trebui


pai nu vezi ca acuma barbatii umbla cu ciorapi plasa ca sa le scoale pula la alti barbati? asa ca de ce sa-mi mai fac eu probleme. Noi suntem produsul societatii si nu invers.
“Love, work and knowledge are the wellsprings of our lives, they should also govern it.â€Â
jl_rona
Junior Member
 
Mesaje: 887
Membru din: Mar Mai 29, 2007 9:32 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde kant emir » Mar Apr 01, 2008 10:31 pm

asa ca de ce sa-mi mai fac eu probleme

nare legatura cu ciorapii purtatz de nebarbatz
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde the_scavenger » Mar Apr 01, 2008 10:33 pm

E, acuma.. Doamne fereste sa se schimba chiar in halul ala! Cu ciorapi sau alte "accesorii".

Dar trebuie facut ceva: jl_rona, pentru umanitate si indreptarea societatii, marita-te, fa copii si tricoseaza! :)
[url=picasaweb.google.com/cgcmsu][size=-2]pozne!
[/size][/url]
[url=picasaweb.google.com/mihaela.maresoiu][size=-2]pozne!![/size][/url]
Avatar utilizator
the_scavenger
Junior Member
 
Mesaje: 169
Membru din: Mie Mai 10, 2006 11:00 pm

Mesajde kant emir » Mar Apr 01, 2008 10:35 pm

laso breh impace
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde the_scavenger » Mar Apr 01, 2008 10:41 pm

Bre, da' nici rau nu-i face, asa ca de ce s-o las?
[url=picasaweb.google.com/cgcmsu][size=-2]pozne!
[/size][/url]
[url=picasaweb.google.com/mihaela.maresoiu][size=-2]pozne!![/size][/url]
Avatar utilizator
the_scavenger
Junior Member
 
Mesaje: 169
Membru din: Mie Mai 10, 2006 11:00 pm

Mesajde kant emir » Mar Apr 01, 2008 10:43 pm

breh, cum satz spui... e drept ca nui face rau


da nu te mai gandi numa la ia
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde jl_rona » Mar Apr 01, 2008 10:47 pm

the_scavenger scrie:E, acuma.. Doamne fereste sa se schimba chiar in halul ala! Cu ciorapi sau alte "accesorii".

Dar trebuie facut ceva: jl_rona, pentru umanitate si indreptarea societatii, marita-te, fa copii si tricoseaza! :)


sa tricosez scaviule? sau sa te cocosez.
“Love, work and knowledge are the wellsprings of our lives, they should also govern it.â€Â
jl_rona
Junior Member
 
Mesaje: 887
Membru din: Mar Mai 29, 2007 9:32 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde the_scavenger » Mar Apr 01, 2008 10:59 pm

Da, acum ar trebui sa ma gandesc la mine.. :)

Ce e rau in a tricosa? Am facut scoala in pulovere tricotate de mama - ca la ce frig era - si tare-mi plac muierile "tricotoare". Iar bunica-mea tricosa niste mileuri: munca de sclav al chitzibuselii! (respect si mandrie, deci!) :D
[url=picasaweb.google.com/cgcmsu][size=-2]pozne!
[/size][/url]
[url=picasaweb.google.com/mihaela.maresoiu][size=-2]pozne!![/size][/url]
Avatar utilizator
the_scavenger
Junior Member
 
Mesaje: 169
Membru din: Mie Mai 10, 2006 11:00 pm

Mesajde jl_rona » Mar Apr 01, 2008 11:06 pm

the_scavenger scrie:Da, acum ar trebui sa ma gandesc la mine.. :)

Ce e rau in a tricosa? Am facut scoala in pulovere tricotate de mama - ca la ce frig era - si tare-mi plac muierile "tricotoare". Iar bunica-mea tricosa niste mileuri: munca de sclav al chitzibuselii! (respect si mandrie, deci!) :D


pai tie-ti plac tricosoarele vad. bun asa.
“Love, work and knowledge are the wellsprings of our lives, they should also govern it.â€Â
jl_rona
Junior Member
 
Mesaje: 887
Membru din: Mar Mai 29, 2007 9:32 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde kant emir » Mar Apr 01, 2008 11:13 pm

breh, creca pana la urma ai dreptate: nu tresatz faci probleme

ce naiba, ejt bucurejteanca! si asta explica si rezolva tot
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde jl_rona » Mie Apr 02, 2008 12:19 am

kant emir scrie:breh, creca pana la urma ai dreptate: nu tresatz faci probleme

ce naiba, ejt bucurejteanca! si asta explica si rezolva tot


pana maine in mod sigur. n-a vazut neam de neamu tau elicoptere NATO zburand pe deasupra blocului.
“Love, work and knowledge are the wellsprings of our lives, they should also govern it.â€Â
jl_rona
Junior Member
 
Mesaje: 887
Membru din: Mar Mai 29, 2007 9:32 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde kant emir » Mie Apr 02, 2008 12:37 am

si daca neam de neamu tau vede acuma elicoptere nato pe deasupra blocului - cu ce ejtu mai breaza? vine frun elicopter la tine? or la "neamu tau"? ie meritu tau ca au venit elicopterele alea pe deasupra blocului tau?



sa manuntzi cand or sa sbuare in formatzie (ceva gen "rona", sau "vera")

or cand or sa sbuare pentru neamu tau de bucurejteni, or macar pentru neamu tau de romani (chiar si provinciali, ca restu lumii; ca banueschio ca ejt mai bucurejteanca decat tot bucurejtenii)
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde jl_rona » Mie Apr 02, 2008 1:19 am

pai sefu, io am luat si pula de american, lui i-am donat fecioria, ca daca eram acolo in cucuieti nu mai pupam io asemenea trufa exotica.

si n-am nici un chef sa-l barfesc, ca nu m-a lasat omu ca pe-o zdreanta, ci ma mai mangaie si-acuma cu cate-un gand bun.

pacat ca nu s-a legat, ca era mare, mare omu, se vede de la o posta civlizatia, sa-mi bag pula-n ea de civilizatie ca avea americanu niste toale pe el si un parfum si o vorba si-o fatza de intelectual de ti se scula instant paru de la pizda cand il miroseai.

da io recunosc ca omu mi-era superior, nu zic ca deh, a venit si asta din america sa-mi dea lectii mie aicea si sa zica ca-s din cucuieti, pizdaru dracu.
“Love, work and knowledge are the wellsprings of our lives, they should also govern it.â€Â
jl_rona
Junior Member
 
Mesaje: 887
Membru din: Mar Mai 29, 2007 9:32 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde kant emir » Mie Apr 02, 2008 1:31 am

pai sefu, io am luat si pula de american

oooooooooooo!
lui i-am donat fecioria

whoaaaaaa!
daca eram acolo in cucuieti nu mai pupam io asemenea trufa exotica.


vesce bine ie sa fii dimbucurejt? tencepe un adevarat, nu orce paduke din estu europei

presupun ca tea si aurit peacolo, si ca primii 10 (zece) ani dupa ce tea lasat in plata ta nai mai permis nimanui sa intre si sa mearga pe calea ce-a deschis iel

dupa care teai desmeticit ca vrei mascul si ploz, si ai zis dal drec, ca nu mai vine napoi
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde jl_rona » Mie Apr 02, 2008 1:33 am

kant emir scrie:oooooooooooo!

whoaaaaaa!

vesce bine ie sa fii dimbucurejt? tencepe un adevarat, nu orce paduke din estu europei

presupun ca tea si aurit peacolo, si ca primii 10 (zece) ani dupa ce tea lasat in plata ta nai mai permis nimanui sa intre si sa mearga pe calea ce-a deschis iel

dupa care teai desmeticit ca vrei mascul si ploz, si ai zis dal drec, ca nu mai vine napoi


pai n-am mai permis de-atuncea sefu. pai 10 ani s-au implinit chair acu, asa ca e cazu s-o mai dau si io prin urdinis.

auzi, chair, mata nu te mai culci?
“Love, work and knowledge are the wellsprings of our lives, they should also govern it.â€Â
jl_rona
Junior Member
 
Mesaje: 887
Membru din: Mar Mai 29, 2007 9:32 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde kant emir » Mie Apr 02, 2008 1:37 am

si ce inportantza are daca ma culc sau nu ma culc? daca nus din capitala, tot nare ce sa fie de capu meu
nici macar amerecan nam cum sa ajung, dapoi bucurejtean de trei generatzii, puiu!
nici acuma, nici in viitor
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde jl_rona » Mie Apr 02, 2008 1:39 am

sefu, de ce esti ofticos si-o tot repeti p-asta cu bucurestiu ca papagalu?

hai sa ne culcam ca maine am program incarcat si mai vroiam sa-l prind si pe pishky la pranz dac-o fi p-aici.
“Love, work and knowledge are the wellsprings of our lives, they should also govern it.â€Â
jl_rona
Junior Member
 
Mesaje: 887
Membru din: Mar Mai 29, 2007 9:32 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde kant emir » Mie Apr 02, 2008 1:47 am

de ce esti ofticos

nus
o tot repeti p-asta cu bucurestiu ca papagalu?


poi daca o repetz tu (ohohoh, da' de cate ori ai ziso! si din initiativa proprie si aroganta, si provocata de mine), ca o repetz ca pe o injuratura (si aici, si pe loco - am vazut io!), de ce nash repetao si io? ca mie mi se pare o prostie atat de mare si de evidenta sa te fudulesti ca esti din bucuresti (ca si cum asta tzar aducen plus, automat, o tzatza si un lob la creier si 8 miliuane de parai in cont; si fro doijpe masculi in trecutu si in viitoru tau amoros, neaparat)


punetzo si la semnatura, si la status, si la date personale

cacu pozele si cu poezelele pentru reveneagu poate agatz ceva, or puate nu; da cu originea ta uimituare sigur pica 15-20 de jucaushi

pe luna


hai sa ne culcam

ariu tochintu mi? rili?


maine am program incarcat

io nu
mai vroiam sa-l prind si pe pishky

io nu
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde jl_rona » Mie Apr 02, 2008 2:08 am

pai cand ne-o fi vazut ca vorbim atata s-o fi rusinat saracu si s-a dus. :(

si io care palavrageam cu mata in anticamera numa in speranta ca apare EL.

l-ai banat sau ce i-ai facut?
“Love, work and knowledge are the wellsprings of our lives, they should also govern it.â€Â
jl_rona
Junior Member
 
Mesaje: 887
Membru din: Mar Mai 29, 2007 9:32 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde jl_rona » Mie Apr 02, 2008 2:26 am

[quote="kant emir"]nus


poi daca o repetz tu (ohohoh, da' de cate ori ai ziso! si din initiativa proprie si aroganta, si provocata de mine), ca o repetz ca pe o injuratura (si aici, si pe loco - am vazut io!), de ce nash repetao si io? ca mie mi se pare o prostie atat de mare si de evidenta sa te fudulesti ca esti din bucuresti (ca si cum asta tzar aducen plus, automat, o tzatza si un lob la creier si 8 miliuane de parai in cont]

sefu, ti se pare. ai un complex neconstientizat. contu po sa-l lasi ca nu m-ajuta foarte mult, in alt forum vroiam de fapt sa fac figura asta, mai mult decat aici. merci oricum.
“Love, work and knowledge are the wellsprings of our lives, they should also govern it.â€Â
jl_rona
Junior Member
 
Mesaje: 887
Membru din: Mar Mai 29, 2007 9:32 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde jl_rona » Mie Apr 02, 2008 2:48 am

hai sa-ti explic cum e cu asta cu taranii sefu.

mama a venit aicea in urma asa-zisei "repartitii guvernamentale", pentru ca a avut medie buna la facultate.

Insa dupa 90 s-a dat bariera jos si au putut sa vina aicea toti taranii care n-aveau nici un rost p-acasa.

urmarea? una ca s-a bombat orasu de tot si a doua ca e o AGLOMERATIE de NU iti poti imagina.

Dimineata cand ma duc la servici nu am loc nici pe strada, daramite in metrou.

Cam asa arata metroul in fiecare dimineata (aia e la piata unirii)

http://byrev.net/wp-content/uploads/2007/12/bucuresti-metrou-2.jpg

ah, stai c-am mai gasit una.

Asta e din pasajul care trece de la unirii 1 la unirii 2 si pe unde trec in fiecare zi si eu.

http://neelucidat.oricum.ro/wp-content/uploads/2007/12/dsc04760-2.thumbnail.jpg

NU iti poti imagina ce inseamna sa mergi p-acolo. se fac vreo 15 minute prin pasajul ala cateodata.

e CRIMINAL! E un stres vecin cu NEBUNIA!

din cauza masinilor mici care se inmultesc in progresie geometrica eu fac o ora jumate pana la servici si o ora jumate inapoi. nu e de mirare ca nu am timp sa dorm si ca m-am imbolnavit de stres si de somn.

Asa ca cam asa sta treaba si de aia urasc eu pe maimutele astea care vin aicea fara nici un scop, ca nici de muncit nu muncesc nimica. Cica sunt agenti comerciali.

N-am nimic cu oamenii care stau unde le e locul sau daca chiar au merite deosebite, sa vina-ncoa, nici o problema, da aia nu sunt multi.

Asa am fost si io privita-n vest cand m-am dus: ca o maimuta si ce puteam sa nu le dau dreptate? Acolo era patratica lor iar eu eram venetic.

Nici nu voiau sa ma cunoasca de nici o culoare, ca la cati tigani vazusera care le-au ciordit din buzunar si se dadeau drept romani, erau convinsi ca si eu sunt tot asa.

Nu poti sa-l acuzi pe om ca si-a creat niste prejudecati in capul lui bazate pe fapte reale.

Io cu tine n-am nimica, ca cel putin stai la locul tau dupa cate inteleg.
“Love, work and knowledge are the wellsprings of our lives, they should also govern it.â€Â
jl_rona
Junior Member
 
Mesaje: 887
Membru din: Mar Mai 29, 2007 9:32 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde kant emir » Mie Apr 02, 2008 11:00 am

sefu, ti se pare. ai un complex neconstientizat

aham
ma simt deasupra tuturor, si asta din cauza ca nu mam nascutz negresa intrun ghetou din america (or din iohanezburg), ci mam nascut ditai bucurejteanca, din tata bucurejtean din tata bucurestenizat
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am


Înapoi la Mai in gluma mai in serios. mai mult in gluma

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori

cron