Scrisoare pentru Loco

discutii pe care nu stii unde sa le incepi, haz de orice caz; ca intre prieteni

Moderator: anjin-san

Mesajde Ayala » Lun Apr 28, 2008 3:16 pm

si io am descoperit multe, printre care pe colega mea c., o comoara. si am descoperit-o si pe m. , o ametita cu pretentia ca face performanta. si am mai descoperit ca daca mananci inghetata si porti ciorapi plasa faci faringita, laringita, etc.gita, da degeaba, nu mi-a folosit nici mie
Ayala
 
Mesaje: 540
Membru din: Dum Iun 18, 2006 11:00 pm

Mesajde Ayala » Lun Apr 28, 2008 3:26 pm

ca sa ma compar eu cu tine, am salariu 1000 ron, nu-s analist politic, nu-s ambitioasa, nu sar in ochii oamenilor (asa cred, ca nici nu-s prea atenta), nu discut cu libidinosi in cluburi, ce sa inteleg, iti sunt inferioara? pe scara ta de valori asa o fi, doar ca eu obtin cam ce vreau, de la oamenii care ma intereseaza. si mi-e de ajuns
papa
Ayala
 
Mesaje: 540
Membru din: Dum Iun 18, 2006 11:00 pm

Mesajde Shaki » Lun Apr 28, 2008 4:36 pm

rona - placebo au, poate, motive sa se mandreasca cu albumul pe care l-au produs, cel putin dintr-un punct de vedere, in opinia mea: au creat ceva care va ramane in urma lor si care, poate, va placea si altora dupa o vreme.
ar fi o copilarie mai mare decat mine sa ma mandresc ca cunosc o mica parte a muzicii - numai aia care imi place mie - si poate nici pe aia in totalitate. mai ales ca cunosc multi oameni care au cunoshtintze extinse in domeniul muzical shi mi-ar da oricand clasa :)
plus, am inceput sa ezit shi in a-mi impartashi admiratzia fatza de muzica, filme, arta, pentru ca sunt greshit intzeleasa, uneori din directzii la care nu m-ash fi ashteptat. de exemplu am auzit ca ascult muzica mai putzin cunoscuta shi vorbesc despre ea doar cu scopul de a epata :)

nu, fara falsa modestie, nu am de ce sa fiu 'mandra' de mine, nu vad realizarile alea care m-ar indreptatzi... :)
dar daca tu si ayala suntetzi, este bine (fara ironie), inseamna ca traitzi impacate cu voi insele, deci traitzi frumos, deci e de bine

nu shtiu daca m-am exprimat coerent, in mine se da o batalie cu gripa de o saptamana, pana acum scoru e echilibrat :)
aliatzi, right? :D

A little girl went out to play, lost in the marketplace as if half-born...
Avatar utilizator
Shaki
 
Mesaje: 7089
Membru din: Lun Mar 10, 2003 12:00 am

Mesajde jl_rona » Lun Apr 28, 2008 6:25 pm

Bai shaki, stii ceva muzica, asa ca io-ti propun sa-ncerci sa scrii la o revista, asta daca ai timp, sau sa faci un site de muzica, sau cel mai grozav ar fi sa te lipesti la unii cunoscuti care il au deja, chestii d-astea.

io am scris si e grozav sa-ti vezi articolele acolo si cum altii din toata lumea te citeaza. am scris si cronici muzicale, ca nu sunt afona, da' m-am lasat, ca politica e mult mai complexa, plus ca despre muzica nu puteam sa scriu prea multe, ca nu stiu nici notele.

altceva: io nu zic sa te lauzi aicea, da nici sa dai dovada ca nu stii nimic, dar sa sustii ca tu esti plin de subtilitati pe care nu ni le dezvalui, asa cum face ayala si prietenul ei piskeshu, care e mai dezghetat, dar are o inteligenta primara, necizelata, si p-orma sa zici ca alti-s tzopi, ca asta e demagogie ieftina si neacoperitoare.

ideea nu e sa iti gasesti neaparat un hobby in scopul de a face pe desteptul cu el!

Lucrurile merg de la sine si daca e sa faci ceva bun pe lumea asta, o sa faci, fara sa te gandesti de la inceput unde vrei sa ajungi.

Io asa am fost cu articolele alea, am mers din aproape in aproape si mi-au trebuit cativa ani ca sa ajung sa scriu si sa gandesc macar asa cum gandesc acuma.

Si nu sunt chitita numai pe politica.

Ideea e sa te agati de o idee care te pasioneaza sau te intereseaza de nevoie, oricare ar fi aia, si sa incerci sa afli cat mai multe lucruri despre ea. Cu netul la dispozitie, asta e simplu daca ai un creier ramificat si ambitie.

Ideea nu e sa realizezi tu cine stie ce care sa ramana peste veacuri, ca genii d-astea pustii sunt putine.

Ideea e sa ajungi sa stii cam pe unde sa cauti cand ai nevoie de un lucru, mi-e greu sa-ti explic, sa nu fii ignorant, asta e ideea, sa te descurci, cu un medicament, cu un diagnostic, cu un scenariu politic, cu o discutie oarecare si ca sa te descurci iti trebuie mult antrenament.

Iar pe Ayala s-o lasam, ca ea nu vede decat contul din banca si pula de director, se pare.
“Love, work and knowledge are the wellsprings of our lives, they should also govern it.â€Â
jl_rona
Junior Member
 
Mesaje: 887
Membru din: Mar Mai 29, 2007 9:32 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde Shaki » Lun Apr 28, 2008 6:48 pm

bre eu nu am zis ca nu shtiu nimic, am zis ca nu are sens sa fiu mandra de putzinul pe care il shtiu
(ptiu ca era sa ma inpinga berea la un dezacord :D)

am scris si articole pentru un site :) nu foarte de amploare si care, din pacate, a disparut. insa cred ca nici talentul meu nu ma recomanda pentru mai mult de atat. imi place sa scriu, insa cu totu shi cu totu alte lucruri :)
aliatzi, right? :D

A little girl went out to play, lost in the marketplace as if half-born...
Avatar utilizator
Shaki
 
Mesaje: 7089
Membru din: Lun Mar 10, 2003 12:00 am

Mesajde jl_rona » Lun Apr 28, 2008 8:44 pm

hai ca am reusit sa-i pun pe fuga si pe sefu si pe Ayala. Ai mai ramas tu, si gata forumu. L-am distrus.

Pe ayala o s-o aduc inapoi cand oi posta poze cu noi costumatii pe loco (care se vor comenta AICI, cine are chef).

Shaki, nu tre sa-ti dau eu idei.

Aici suntem pe net, pana una-alta si netul e mare, lung si lat, iar ideea de a cauta pe el e bazica.

Nu stiu, chestia asta in alte forumuri merge de la sine, oamenii se imbie unii pe altii la search, iar aici simt ca am venit si lumea imi cere sa le explic cum e asta cu search-ul interactiv, de unde poti sa inveti o gramada de lucruri si mai apoi sa le folosesti in alte scopuri nobile.

Unul mai da o idee, altul o alta idee si in final iese (sau nu iese) ceva si in consecinta cel care a reusit sa se apropie de adevar si sa caute cel mai bine, e apreciat. De aici si pana la a publica articole nu mai e decat un pas, care tzine strict de talentul tau de a-ti pune cunostintele in pagina.

E drept un lucru: ca eu ii trag cu politica, iar tu cu rockul, de care eu m-am cam lasat. Tu ar trebui sa-ti gasesti un forum de rock, unde sa traga aia de tine si tu de ei.

stai asa ca nu ti-am citit jurnalul. Cine stie cu ce poiata stau de vorba.
“Love, work and knowledge are the wellsprings of our lives, they should also govern it.â€Â
jl_rona
Junior Member
 
Mesaje: 887
Membru din: Mar Mai 29, 2007 9:32 pm
Localitate: Bucuresti

ce faci sefu?

Mesajde jl_rona » Lun Apr 28, 2008 8:48 pm

Ai secrete? Te-ai inchis acolo in camera secreta ca sa ce?

Hai ca esti tare. M-ai daramat cu asta.
“Love, work and knowledge are the wellsprings of our lives, they should also govern it.â€Â
jl_rona
Junior Member
 
Mesaje: 887
Membru din: Mar Mai 29, 2007 9:32 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde kant emir » Lun Apr 28, 2008 8:48 pm

jeleroano, daca omu iti zice si insista ca nu se agreaza consecutivu, ce ti-e asa de greu sa faci edit? chiar si asa, cand vrei sa se remarce ca post nou*: scrii, postezi consecutiv, introducand in postul nou si continutul postului vechi si porma il stergi pe cel vechi

ca ai trei ore in care poti sa faci asta

io nu-s de acord cu banul pentru orice fleac, numai ca mai sunt altii care-s mai iuti la manie


* nui vina nimanui ca nai putusa scrii dimprima tot, si ca tzo mai venit, pe urma, idei
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde jl_rona » Lun Apr 28, 2008 8:51 pm

sefu, bag seama ca ti s-a-ntors de la mielul de paste.
“Love, work and knowledge are the wellsprings of our lives, they should also govern it.â€Â
jl_rona
Junior Member
 
Mesaje: 887
Membru din: Mar Mai 29, 2007 9:32 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde kant emir » Lun Apr 28, 2008 8:57 pm

nup

da m-am cam saturat satz tzin partea, de pomana

ce dracu e asa de greu mah sa respecti regulile comunitatii careia i te alaturi? vezi cata lume se beshica pentru rahaturile astea de oftopic si de consecutive?
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde jl_rona » Lun Apr 28, 2008 10:05 pm

nu se basica d-aia sefu. [-X se basica c-am venit eu venetic sa scriu posturi de sute de caractere aicea si sa ma iau de ei ca nu-si aduc contributia la salvarea forumului.

asta cu consecutivu e o gaselnita ca sa ma baneze.

offtopic ai fost mata de data asta. :n:
“Love, work and knowledge are the wellsprings of our lives, they should also govern it.â€Â
jl_rona
Junior Member
 
Mesaje: 887
Membru din: Mar Mai 29, 2007 9:32 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde kant emir » Lun Apr 28, 2008 10:12 pm

asta cu consecutivu e o gaselnita

o fi, da ieste la regulament, de ani de zile

asa ca nai ce sa comentezi
se basica c-am venit eu venetic sa scriu posturi de sute de caractere aicea

iar te supraestimezi, nui pasa nimanui de tine

numa ca omu se simte dator sa pastreze curata bucatica lui de forum, si e foarte bine ca ie asa


asa ca am sa te rog sa nu mai postezi neam in alta parte decat pe Kterinca & Aberatzii, ca o sa iei banu
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde SEFU_SCARII » Lun Apr 28, 2008 10:24 pm

bai kantemire, uite de asta ma feresc eu sa scriu cu adevarat ce gandesc intreun post. adevaru pote jigni frustrati din astia fara un gram de creier, ca dacai vezi fata in fata nu dai doi bani pe ei. si atunci unde pleasca meai libertatea de exprimare? nu te poti beshi ca gata sare unu de cur in sus. hai gata , ca intru iar in silentzio stampa
SEFU_SCARII
Junior Member
 
Mesaje: 218
Membru din: Mie Iul 23, 2003 10:22 pm
Localitate: Europa Româneascã

Mesajde kant emir » Lun Apr 28, 2008 10:35 pm

tu esti cu capu? m-ai vazut pe mine sa fac taraboi si sa cer sanctiuni?

daca i-am recomandat sa posteze numa pe caterinci, e pentru ca aici nui alcineva moderator, ci numa io

sio o las sash faca de cap, nui zic nica

asa ca frustratu ala fara gram de creer reese ca nus io
hai gata , ca intru iar in silentzio stampa

apoi decat sa odorogejt de pomana p'aci, mai bine citeste nelogat
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde SEFU_SCARII » Lun Apr 28, 2008 10:37 pm

kant emir scrie:apoi decat sa odorogejt de pomana p'aci, mai bine citeste nelogat

:)))))))))) duten puii mei
SEFU_SCARII
Junior Member
 
Mesaje: 218
Membru din: Mie Iul 23, 2003 10:22 pm
Localitate: Europa Româneascã

Mesajde SEFU_SCARII » Lun Apr 28, 2008 10:46 pm

uite postu lu whatever de pe avertismente si banari. exemplu.

am 24 de ani, casa, masina, si nevasta. de la 14 ani sunt plecat din tara de unul singur, fara mamica si taticu. am facut de toate sa realizez asta, de la hamal pe santier, la dealer de droguri in discoteci, la studii si iar la munca. am intalnit o gramada de oameni, si o gramada de situatii, si un lachios ca asta ma face idiot pe un forum pt ca nui convine ce gandesc. un nimic, unu care nu mai deosebeste paru din cap de flocii de la cur. pad daca il vada fata in fata...

gata, silentio stampa, citesc nelogat :(
SEFU_SCARII
Junior Member
 
Mesaje: 218
Membru din: Mie Iul 23, 2003 10:22 pm
Localitate: Europa Româneascã

Mesajde Shaki » Lun Apr 28, 2008 11:45 pm

jl_rona scrie: stai asa ca nu ti-am citit jurnalul. Cine stie cu ce poiata stau de vorba.
degeaba il citeshti, intre 24 si 28 de ani am evoluat dramatic si ireversibil :) nu ma mai regasesc in copilariile alea...

nu intzeleg cine e shefu shi ce vrea sa zica
aliatzi, right? :D

A little girl went out to play, lost in the marketplace as if half-born...
Avatar utilizator
Shaki
 
Mesaje: 7089
Membru din: Lun Mar 10, 2003 12:00 am

Mesajde kant emir » Mar Apr 29, 2008 4:04 am

intre 24 si 28 de ani am evoluat dramatic si ireversibil

ievolutzie pe care treia so prestezi intre 11 si 14 ani (cand cu crescutu tzatzelor)

dai bun shacuma

si treaba cu "nu ma mai recunosc, nus a mele lutzizmele deacolo" nu trebe zisa in public

stii de ce? finca sar putea sa mai ai de evoluat, si shaki aia de peste 2-3 ani so renege pe asta de az




"sefu" is io, asa ma desmearda jeleruana p'aci


sefu_scarii ie altu, carele daca nu sar pripi cu cititu pe diagonale, nar zice prea multe prostii
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde Shaki » Mar Apr 29, 2008 9:25 am

bine ca am gasit expertu in evolutzii, daca ai shtii de cand te cautam......

nuntzeleg ciai. pnm, ma exprimam mai imatur shi gandeam mai putzin in profunzime atunci, poate. care-i treaba ta daca recunosc asta? :p
aliatzi, right? :D

A little girl went out to play, lost in the marketplace as if half-born...
Avatar utilizator
Shaki
 
Mesaje: 7089
Membru din: Lun Mar 10, 2003 12:00 am

Mesajde kant emir » Mar Apr 29, 2008 9:39 am

care-i treaba ta daca recunosc asta?

poi nui nicio problema

numa atata tentreb: peste doi sau trei sau 5 ani - o sa mai fie valabel ce zici az?

daca ai shtiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde piskeshu » Mar Apr 29, 2008 9:43 am

incredibil, senzational, nemaipomenit, groaznic.

am citit primu post si m-am ingrozit, cum plm mai vin io la bucuresti?
Prezumtia de prostie se aplica tuturor !!!
"This used to be a fun house, but now is full of evil clowns..."
Avatar utilizator
piskeshu
banned
 
Mesaje: 5692
Membru din: Vin Noi 14, 2003 12:00 am

Mesajde kant emir » Mar Apr 29, 2008 9:45 am

lasa mah, ca vine bucurejtu la tine:
ca asa se zice, ca femeia tre sa-si urmeze barbatul.
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde whatever » Mar Apr 29, 2008 11:30 am

rona, eu am doar o intrebare. unde a fost crima la Hutchence si la Marley? nu de alta, dar unul s-a sinucis si unul a avut cancer. te rog, explica ce voiai sa zici.
Avatar utilizator
whatever
 
Mesaje: 2848
Membru din: Dum Feb 15, 2004 12:00 am

Mesajde piskeshu » Mar Apr 29, 2008 12:36 pm

rona are ea o idee ca l-ar fi omorat CIA-ul pe marley ~p
Prezumtia de prostie se aplica tuturor !!!
"This used to be a fun house, but now is full of evil clowns..."
Avatar utilizator
piskeshu
banned
 
Mesaje: 5692
Membru din: Vin Noi 14, 2003 12:00 am

Mesajde whatever » Mar Apr 29, 2008 12:39 pm

sper ca e o gluma ~p
Avatar utilizator
whatever
 
Mesaje: 2848
Membru din: Dum Feb 15, 2004 12:00 am

Mesajde piskeshu » Mar Apr 29, 2008 1:29 pm

nu, e o banuiala de-a ei.
Prezumtia de prostie se aplica tuturor !!!
"This used to be a fun house, but now is full of evil clowns..."
Avatar utilizator
piskeshu
banned
 
Mesaje: 5692
Membru din: Vin Noi 14, 2003 12:00 am

Mesajde jl_rona » Mar Apr 29, 2008 7:09 pm

Pula mea, mie nu prea-mi pasa de cioroiul ala, da numa daca bagati pe google Bob Marley + CIA gasiti asta:

http://www.google.ro/search?hl=en&q=marley+CIA&meta=

Nu c-ar fi vreo garantie ceva, da lumea suspecteaza.

Da voi probabil ca inca credeti si-n Bin Laden si-n avionul fermecat care a daramat un bloc inalt.

Deci e posibil sa-l fi omorat vreun politruc pe Marley, nu stiu din ce tabara ca nu m-a interesat persoana lui afona, repet. Omu manca mult cacat politic, deci cineva l-o fi omorat ca pe Lennon care incepuse sa abereze si el.

Io nu m-am ocupat de cazul Marley si probabil ca nici n-o sa ma ocup in viitorul apropiat, ca am altceva de studiat acuma: tema aia a lu sefu e pentru saptamana asta, da astia care ati scris la ziare de muzica, poate ati putea sa faceti o figura frumoasa si documentata pe un caz Marley, Hutchence, Lennon si cati si mai cati.

Lumea s-a saturat sa le spuneti ca e o trupa buna si cu acorduri ample.

Chestii d-astea de care tineretul n-a auzit pot face sensatie si vanzare si mai pot deschide si ochii celor care se duc si se zgaiesc la cate unii si-i vad ca pe Dumnezeu, in timp ce aia le vand democratie pe banii lor.

- Metallica e un exemplu clar ca lumina zilei de CIA-isti, si n-au murit inca, chair mai bine, ca sa poti forma opinia pustiului care nu stie saracu si care ia banii si-i da la securisti.

- Bono, e altul, care e un securist sadea si care e in viata,

- Paul Mc. Cartney care da zilele astea concert gratis in Ukraine.

- Michael Jackson care e o paiatza securista si el,

Iacata:

"Reality Media" Michael Jackson, Bush and Iraq

http://www.counterpunch.org/landau12062003.html

Angelina Jolie despre care am scris eu un articol, iar banuiala mea s-a confirmat mai tarziu si am primit pentru asta aplauze si strangeri virtuale de mana ca fiind printre primii care a scris despre ea si Pitt ca sunt CIA-isti:

http://putinfreakshow.blogspot.com/2006/01/kings-are-kings-and-clowns-are-clowns.html

Da lumea n-are idei: nici de culori, nici de combinatii, nici de googleuri si nici de altceva. Se imbraca in toale de firma si-i face p-ailalti topi, atata stie ea, lumea care canta o manea.

Pe bune, asta e ironia sortii. Sa ai google-ul in casa si sa nu stii sa-l folosesti.
“Love, work and knowledge are the wellsprings of our lives, they should also govern it.â€Â
jl_rona
Junior Member
 
Mesaje: 887
Membru din: Mar Mai 29, 2007 9:32 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde Shaki » Mar Apr 29, 2008 7:17 pm

piskeshu scrie: am citit primu post si m-am ingrozit, cum plm mai vin io la bucuresti?
te ascund eu la mine in pivnitza =))

rona, shtiu ca suna superficial shi peste ani poate o sa recunosc asta, spre bucuria lui emy, da te-ai gandit ca poate pe noi nu ne intereseaza cine e securist sau cia-ist?
uite io jur pe roshu ca nu ma intereseaza deloc ce e angelina jolie, decat in filme, shi numai daca alea mi se par mie bune...
in ultimele poze pe care le-ai pus pe jurnal mi-au placut pantalonii (in special aia crem) :)
aliatzi, right? :D

A little girl went out to play, lost in the marketplace as if half-born...
Avatar utilizator
Shaki
 
Mesaje: 7089
Membru din: Lun Mar 10, 2003 12:00 am

Mesajde piskeshu » Mar Apr 29, 2008 7:21 pm

rona, opreste-te in plm cu aberatiile ca deja fac cu nervii. si abba is satanisti nu? ca e scris cu b invers? si daca asculti invers stairway to heaven zice ca vine satana nu?
Prezumtia de prostie se aplica tuturor !!!
"This used to be a fun house, but now is full of evil clowns..."
Avatar utilizator
piskeshu
banned
 
Mesaje: 5692
Membru din: Vin Noi 14, 2003 12:00 am


AnteriorUrmătorul

Înapoi la Mai in gluma mai in serios. mai mult in gluma

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 5 vizitatori