Scrisoare pentru Loco

discutii pe care nu stii unde sa le incepi, haz de orice caz; ca intre prieteni

Moderator: anjin-san

Mesajde Shaki » Dum Apr 27, 2008 9:26 pm

jl_rona scrie: cum poti sa asculti asa ceva? :(
cu extrem de multa placere, intreg albumul chair :D

imi plac side-projects, bine, atunci cand nu destrama trupa, cazul lui sentenced dupa care inca imi pare rau :(
aliatzi, right? :D

A little girl went out to play, lost in the marketplace as if half-born...
Avatar utilizator
Shaki
 
Mesaje: 7089
Membru din: Lun Mar 10, 2003 12:00 am

Mesajde jl_rona » Dum Apr 27, 2008 9:28 pm

kant emir scrie: ejt tzicnita, sarita de pe fix, ciudata, descentrata, decalibrata, apucata, zapacita, nauca, zmucita


SEFU, SEFU! Ce complimente mi-ai facut de Paste. :):):) Asa da, bre! A-)
“Love, work and knowledge are the wellsprings of our lives, they should also govern it.â€Â
jl_rona
Junior Member
 
Mesaje: 887
Membru din: Mar Mai 29, 2007 9:32 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde jl_rona » Dum Apr 27, 2008 9:30 pm

Shaki scrie:cu extrem de multa placere, intreg albumul chair :D

imi plac side-projects, bine, atunci cand nu destrama trupa, cazul lui sentenced dupa care inca imi pare rau :(


shakishor, poate ne faci si noua astora batranii o traducere. merci.
“Love, work and knowledge are the wellsprings of our lives, they should also govern it.â€Â
jl_rona
Junior Member
 
Mesaje: 887
Membru din: Mar Mai 29, 2007 9:32 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde kant emir » Dum Apr 27, 2008 9:34 pm

jl_rona scrie:Ce complimente mi-ai facut de Paste.

stem kit

tzeram dator de la treaba cu gionlenăn
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde Ayala » Dum Apr 27, 2008 9:45 pm

Studiezi si tu ceva? Ai vreo pasiune in afara de-a face pe doamna-n pula?

nu ti-ai dat seama? te-am studiat pe tine in ultimul timp. de ce mi-as impartasi pasiunile cu cineva egocentric si amarat ca tine?
nici macar nu mai esti amuzanta, acum incerci sa ma ataci, numa ca n-ai pe cine si nici cu ce
Ayala
 
Mesaje: 540
Membru din: Dum Iun 18, 2006 11:00 pm

Mesajde kant emir » Dum Apr 27, 2008 9:54 pm

sa ma ataci, numa ca n-ai pe cine si nici cu ce

aialo, nam nica cu tine si nijpe jeleruana nam motive so sustziu, da de la mine se vede alfel
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde Ayala » Dum Apr 27, 2008 10:01 pm

de la tine s*a vazut intotdeauna altfel, ti-am mai spus, gresit. important e cum se vede de la mine. acum, in contextul asta, nici macar nu-mi vine in minte ce ar putea sa se vada de la tine sa ma "incrimineze" pe mine.
da stii tu ca, din partea mea, poti sa crezi ce vrei, eu tot bine dorm
Ayala
 
Mesaje: 540
Membru din: Dum Iun 18, 2006 11:00 pm

Mesajde kant emir » Dum Apr 27, 2008 10:04 pm

si astai bun?
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde Ayala » Dum Apr 27, 2008 10:06 pm

da, somnul e cel mai bun. si dupa aia sexu

si rectific, m-am amuzat
Ce, de mine nu zic toti ca sunt toapa? Asta e pentru ca ei s-au invatat cu un singur sistem de valori, iar raportarea la altceva ii bulverseaza.
Ayala
 
Mesaje: 540
Membru din: Dum Iun 18, 2006 11:00 pm

Mesajde kant emir » Dum Apr 27, 2008 10:09 pm

la barbatz cel mai bun ie somnu de dupa secs

te faci ca ploo: pe forum si in orce fel de public interactzionezi, orce vorba pe careo adresezi cuiva tresa aiva un inpact

asa ca nui cinstit si intemeiat sami zici una si porma sam zici ca nutz pasa de ce zic io de ceai zis tu

ca nu te crede nimeni
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde Ayala » Dum Apr 27, 2008 10:15 pm

nu inteleg io ce zici, ca vorbele au impact? vorbele ronei asupra mea, ale tale asupra mea? vorbele au impact in functie de cat de mult creditez eu persoana cu intentia de impact. deci din punctul meu de vedere rona nu are discernamant, daca tu crezi altfel e pb ta.
si tu ce ai zis? mai nimic, daca te gandesti nici nu am ce sa combat. ai zis doar ca se vede altfel. io am ridicat din umeri, daca n-ai observat
Ayala
 
Mesaje: 540
Membru din: Dum Iun 18, 2006 11:00 pm

Mesajde kant emir » Dum Apr 27, 2008 10:20 pm

io am ridicat din umeri, daca n-ai observat

ai afirmat ca nutz pasa, ca blabla

adica raspunzandumi la o treaba (care nu teacuza, num te informeaza ca nimeni nui prefect) si porma ai pretentzia sa te si cred ca nutz pasa de ce zic io de ce zici tu

turco
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde Ayala » Dum Apr 27, 2008 10:23 pm

adica daca nu-mi pasa nu-ti raspundeam?

de ce zic io de ce zici tu


esti nemilos, a trebuit sa citesc de vreo 3 ori partea asta si tot nu-s sigura ca am inteles. macar eu ma stradui
Ayala
 
Mesaje: 540
Membru din: Dum Iun 18, 2006 11:00 pm

Mesajde kant emir » Dum Apr 27, 2008 10:28 pm

eu zic ceva de(spre) ce zici tu

zisa mea fiind ce zic io de ce zici tu

poi daca nutzar fi pasat, nu ziceai nica care sa provoace un raspuns, iar daca tot ai zis, ie iefident si in firea lucrurilor satz pese

daca ie raspunsu pe carel ajtebtz shitz convine itz pasa mai tare, daca ie un raspuns de alta natura ridici din umeri si zici ca nutz pasa

de fabtz itz pasa, numa ca nun directzia dorita
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde Ayala » Dum Apr 27, 2008 10:28 pm

deci da-mi voie sa ma indrept spre pat ca e mai atragator decat tine in momentul asta

daca se intampla sa iti raspund tie, ca si ronei, si cum raspund in general tuturor, nu e pt ca imi pasa de tine, de rona, sau de tuturor, ci de altii

daca n-ai inteles pana acu, eu sunt un fel de gigel care scrie pt publicu larg si pentru cei care ma citeste constant
Ayala
 
Mesaje: 540
Membru din: Dum Iun 18, 2006 11:00 pm

Mesajde kant emir » Dum Apr 27, 2008 10:30 pm

ma indrept spre pat ca e mai atragator decat tine

apoi un pat gol nare cum sa fie mai atragator decat mine

cu tuata modestia

(decat nah, numa pentru cine nu stie)


sau nah, daca nui gol, ci ie plin de "altzii" (aia de caretz pasa), atunci puate se ezplica
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde Shaki » Dum Apr 27, 2008 10:33 pm

Ayala scrie:deci da-mi voie sa ma indrept spre pat ca e mai atragator decat tine in momentul asta
hihihihihi emy =)))) te-a avut la faza asta... =))

rona, voiam sa spun mai sus ca imi plac cantaretzii care se implica in alte proiecte decat trupa din care fac parte, dar nu-mi place cand isi iau jucariile si pleaca de tot, cum s-a intamplat in cazul trupei sentenced, care s-a destramat pentru ca unul dintre membri a vrut sa infiintzeze formatzia poisonblack, inferioara imho
de fapt imi place sa vorbesc mult :))
aliatzi, right? :D

A little girl went out to play, lost in the marketplace as if half-born...
Avatar utilizator
Shaki
 
Mesaje: 7089
Membru din: Lun Mar 10, 2003 12:00 am

Mesajde Ayala » Dum Apr 27, 2008 10:33 pm

si da, recunosc ca de la tine, doar de la tine, am pretentii, ca esti mai breaz
Ayala
 
Mesaje: 540
Membru din: Dum Iun 18, 2006 11:00 pm

Mesajde jl_rona » Dum Apr 27, 2008 11:08 pm

Ayala scrie:nu ti-ai dat seama? te-am studiat pe tine in ultimul timp. de ce mi-as impartasi pasiunile cu cineva egocentric si amarat ca tine?
nici macar nu mai esti amuzanta, acum incerci sa ma ataci, numa ca n-ai pe cine si nici cu ce


pai n-am ba, ca esti palida ca zeama de pe pula. Semeni cu Oprescu, numa ca ala e domn din nastere, nu pseudo ca tine.
“Love, work and knowledge are the wellsprings of our lives, they should also govern it.â€Â
jl_rona
Junior Member
 
Mesaje: 887
Membru din: Mar Mai 29, 2007 9:32 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde jl_rona » Dum Apr 27, 2008 11:12 pm

Shaki scrie:hihihihihi emy =)))) te-a avut la faza asta... =))

rona, voiam sa spun mai sus ca imi plac cantaretzii care se implica in alte proiecte decat trupa din care fac parte, dar nu-mi place cand isi iau jucariile si pleaca de tot, cum s-a intamplat in cazul trupei sentenced, care s-a destramat pentru ca unul dintre membri a vrut sa infiintzeze formatzia poisonblack, inferioara imho
de fapt imi place sa vorbesc mult :))


i see... esti tare la muzica, ce sa-ti mai zic?

deschide o rubrica rock in forum sau ceva. fara misto.
“Love, work and knowledge are the wellsprings of our lives, they should also govern it.â€Â
jl_rona
Junior Member
 
Mesaje: 887
Membru din: Mar Mai 29, 2007 9:32 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde jl_rona » Dum Apr 27, 2008 11:15 pm

Ayala scrie:si da, recunosc ca de la tine, doar de la tine, am pretentii, ca esti mai breaz


Ayalo, treaba cu tine e ca ti-e tarsa rau ca nu reusesti sa te afirmi cu toate toalele alea de firma si d-aia il inviti pe Kante-n pat si pe mine pe subpat.

De la cine ai pretentii? Pai daca ai fi in stare sa-l testezi cum am facut io pe threadul ala cu Oprescu, nu l-ai mai privi ca pe Dumnezeu, da vezi tu cum e cu sistemul de valori la care suntem in stare sa ne raportam?
“Love, work and knowledge are the wellsprings of our lives, they should also govern it.â€Â
jl_rona
Junior Member
 
Mesaje: 887
Membru din: Mar Mai 29, 2007 9:32 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde Shaki » Dum Apr 27, 2008 11:34 pm

jl_rona scrie:i see... esti tare la muzica, ce sa-ti mai zic?

deschide o rubrica rock in forum sau ceva. fara misto.
mercic, da ie un subforum intreg deja :)
ma intereseaza shi pe mine nishte domenii, pana sa fiu tare in ceva insa mai este... :)
aliatzi, right? :D

A little girl went out to play, lost in the marketplace as if half-born...
Avatar utilizator
Shaki
 
Mesaje: 7089
Membru din: Lun Mar 10, 2003 12:00 am

Mesajde kant emir » Lun Apr 28, 2008 2:37 am

Pai daca ai fi in stare sa-l testezi cum am facut io pe threadul ala cu Oprescu

ma lasi? nu ma mai scotoci cu testatu si cu laudatu despre, ca o sa ma plictisejt in asemnea hal ca nosa ma vorbesc cu tine* o vreme

adica fa ce vrei, da tzine pentru tine, or laodate in privat






* au mai patzito si altzii, delfel
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde Ayala » Lun Apr 28, 2008 8:58 am

Ayalo, treaba cu tine e...


rona, daca eu am facut supozitii despre tine este pt ca te-ai dezbracat in public, nu numai de haine, dar tu chiar nu ai sficiente info despre mine ca sa faci asta. si ce nu stii tu e ca exista oameni care nu vor sa se afirme, poti sa intelegi asta? nu, asa-i?

oameni care sunt intr-o permanenta competitie, se raporteaza tot timpul la ceilalti si cauta, laude, admiratie, recunoastere, sunt obositori. plus ca se obosesc pe ei pentru ca cu cat le cauta mai mult cu atat sunt mai departe de respectul celorlalti. asta am observat in jurul meu, eu, doamna din penis

si acum lasa-ma sa tusesc, atentia ta ma face sa scriu posturi prostesti, pentru adolescenti
Ayala
 
Mesaje: 540
Membru din: Dum Iun 18, 2006 11:00 pm

Mesajde jl_rona » Lun Apr 28, 2008 2:05 pm

Shaki scrie:mercic, da ie un subforum intreg deja :)
ma intereseaza shi pe mine nishte domenii, pana sa fiu tare in ceva insa mai este... :)


hai lasa modestia, ca fatza de mine esti brici!


Ayala scrie:rona, daca eu am facut supozitii despre tine este pt ca te-ai dezbracat in public, nu numai de haine, dar tu chiar nu ai sficiente info despre mine ca sa faci asta. si ce nu stii tu e ca exista oameni care nu vor sa se afirme, poti sa intelegi asta? nu, asa-i?

oameni care sunt intr-o permanenta competitie, se raporteaza tot timpul la ceilalti si cauta, laude, admiratie, recunoastere, sunt obositori. plus ca se obosesc pe ei pentru ca cu cat le cauta mai mult cu atat sunt mai departe de respectul celorlalti. asta am observat in jurul meu, eu, doamna din penis

si acum lasa-ma sa tusesc, atentia ta ma face sa scriu posturi prostesti, pentru adolescenti


Oamenii care nu vor sa se afirme nu au cu ce. Deci nu exista oameni care nu vor sa se afirme. Pana si Eminescu si s-a afirmat si el pe la Viena.

Iar daca zici ca EU, subliniez, EU am devenit un obiect de studiu pentru tine, e foarte trist. Io ma simt flatata, ce sa zic.

Sefu, io vroiam sa ma iau de Ayala, nu de mata.

In momentul in care vrei sa te afirmi, asta te stimuleaza si devii mai exigent cu tine. Esti mai atent cu lucrurile cu care vrei sa iesi in fatza si asta te ajuta sa devii atat cat de bun poti sa fii intr-un anumit domeniu.

Oboseti, sigur, pentru ca muncesti, nu trandavesti.

Ca o doamna din penis, nu stiu unde ai cautat tu respectul si cu ce-ai iesit in fatza. Eu cand l-am cautat, l-am gasit intr-o oarecare masura.

In tot cazul, nu cauta respect in moda, ca n-o sa gasesti. Cauta-l in creier.
“Love, work and knowledge are the wellsprings of our lives, they should also govern it.â€Â
jl_rona
Junior Member
 
Mesaje: 887
Membru din: Mar Mai 29, 2007 9:32 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde Shaki » Lun Apr 28, 2008 2:52 pm

mie forumu imi merge, tehnic vb, k dracu, mi-am adus aminte de ce a fost parasit :)
aliatzi, right? :D

A little girl went out to play, lost in the marketplace as if half-born...
Avatar utilizator
Shaki
 
Mesaje: 7089
Membru din: Lun Mar 10, 2003 12:00 am

Mesajde jl_rona » Lun Apr 28, 2008 2:53 pm

Asa, hai c-a cazut si serverul (acuma inteleg eu de ce s-au dus papagalii pe loco).

Ideea era urmatoarea: falsa modestie e la fel de daunatoare si penibila ca si lauda pentru ceva ce de fapt n-ai realizat.

A te afirma (deci a realiza ceva in viata) e natural si de cele mai multe ori folositor semenilor tai. A sta in umbra pasiv nu inseamna altceva decat a capitula in fatza vietii si a refuza faptul de a-ti aduce aportul la progresul societatii.

Eu ma pot lauda cu cateva mici descoperiri pe care le-am facut pentru mine, dar care poate ca i-au ajutat si pe altii si cu care m-am laudat atat in viata reala, cat si pe net: teoria somnului si legatura ei cu sistemul glandular, pe care nu am descoperit-o eu, ci doar gasit-o pe net si tratamente naturiste contra cosurilor, care sunt chiar descoperirile mele (poate ca le-or fi descoperit si altii inaintea mea, insa eu n-am cunostinta de asta).

Politica nu stiu la ce ajuta, dar nici nu strica, asa ca e bine sa cauti sa iti ridici gradul de cunostinte si cu cat ai sa cauti sa te lauzi cu ele, cu atat ai sa realizezi ce la baza esti de fapt si o sa incerci sa ti le imbunatatesti.

Despre falsa modestie, eu imi aduc aminte o faza cu un interviu luat lui Brian Molko de la Placebo.

Il intreaba: ei, si, cum e cu noul album "Sleeping with Ghosts"? La care el raspunde: este exceptional, mi-a iesit foarte bine, sunt mandru de mine.

Pai ce ar fi fost sa zica ca nu e, ca o fi, c-o pati?

Daca el chair credea ca nu e asa grozav si ca poate mai mult, trebuia sa spuna adevarul, insa albumul a fost grozav si asa ca el ce a crezut, aia a spus si a sunat de o mie de ori mai bine decat daca facea pe modestul.
“Love, work and knowledge are the wellsprings of our lives, they should also govern it.â€Â
jl_rona
Junior Member
 
Mesaje: 887
Membru din: Mar Mai 29, 2007 9:32 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde jl_rona » Lun Apr 28, 2008 2:56 pm

da Shaki, asa e, merge ca dracu, dar acest fapt nu ar fi trebuit sa-l faca sa scada din calitate - vezi Loco. Asta nu-si are explicatia in nefunctionarea forumului.

Iar daca vreti sa nu dublu postez, faceti ceva cum e in forumul ala pe care vi l-am aratat si unde, in momentul in care sunt mesaje noi, esti anuntat si invitat sa-ti modifici postul daca vrei.

eu dublu postez pentru ca, odata citit, acel mesaj nu va mai fi recitit pentru a vedea eventualele adaugiri.
“Love, work and knowledge are the wellsprings of our lives, they should also govern it.â€Â
jl_rona
Junior Member
 
Mesaje: 887
Membru din: Mar Mai 29, 2007 9:32 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde Ayala » Lun Apr 28, 2008 3:03 pm

pai de ce falsa, de ce nu cea adevarata? si eu sunt mandra de mine, dar e o informatie pe care o tin pentru mine. eram sigura ca o sa spui ca cei care nu cauta succesul si recunoasterea sociala de fapt nu au potential, asta e, atat poti tu sa intelegi. si a te afirma nu e tot cu a realiza ceva in viata. si pana la urma, ce ai realizat tu in viata? raspunde-ti tie, pe mine nu ma intereseaza

o sa-ti mai spun doar ca nu ma intereseaza competitia cu altii, poate doar cea cu mine insami, si gata, ca nu te scoate nimeni dintr-ale tale.

si vezi ca si in ce ma priveste kant emir nu a mai vorbit cu mine o vreme, am fost de-a dreptul deprimata si fara vlaga cateva saptamani
Ayala
 
Mesaje: 540
Membru din: Dum Iun 18, 2006 11:00 pm

Mesajde jl_rona » Lun Apr 28, 2008 3:13 pm

pai nu stiu de ce nu a mai vorbit cu tine.

mie imi place kante, iar cu politica eu nu ma dau mare, el intelege gresit, eu doar vreau sa ii explic (in cazul in care nu stie) niste puncte de reper pe baza carora trebuie sa gandeasca evenimentele politice): faptul ca lumea e bipolara de la WWII incoace, in consecinta faptul ca absolut toate evenimentele politice sunt puse la cale de americani si de rusi, in principiu la intelegere intre cei doi, faptul ca mult din ceea ce se prezinta la televizor sunt scenarii, astea sunt bazice.

iar in ceea ce priveste recunoasterea sociala, traim printre oameni, deci cu ei ne comparam, cu ei facem competitie, ca doar nu suntem in padure.

mi-aduci aminte de sefii mei care au spus ca nu conteaza ce salariu au colegii mei, deci ca salariile trebuie sa fie confidentiale si ca daca nu-mi place asa, pot sa plec.

pai eu poate cred ca sunt de salariu ca-n vest (unde cei de-acolo muncesc la fel ca mine, nici mai bine, nici mai prost, si sunt platiti de 5 ori mai bine), iar noi traim ca-n est, deci iti trebuie un punct de reper ca sa te poti evalua, nu merge asa, doar io cu mine.
“Love, work and knowledge are the wellsprings of our lives, they should also govern it.â€Â
jl_rona
Junior Member
 
Mesaje: 887
Membru din: Mar Mai 29, 2007 9:32 pm
Localitate: Bucuresti

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Mai in gluma mai in serios. mai mult in gluma

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 19 vizitatori