E foarte posibil ca jelerona sa castige mana lu... stim noi, nu mai dam nickuri

discutii pe care nu stii unde sa le incepi, haz de orice caz; ca intre prieteni

Moderator: anjin-san

Mesajde kant emir » Dum Iun 22, 2008 12:34 pm


ceea ce faceti voi, sa ma corectati la forma si sa-mi speculati anumite scapari inerente este o laba mare care denota faptul ca voi nu sunteti capabili sa purtati o discutie on topic cu mine, de la egal la egal, si sa ma contraziceti cu argumente valide.

dabre, tare stem projt si incapabili

neai prins iar
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde ella87 » Dum Iun 22, 2008 2:49 pm

Nu mi-ai raspuns la intrebarea a treia: cand absolvit-ai? La ce clasa? Ca mama zice ca e posibil sa fi fost colega de generatie cu tine. Desi din poze nu te recunoaste.
ella87
Junior Member
 
Mesaje: 125
Membru din: Lun Noi 27, 2006 12:00 am

Mesajde Ayala » Dum Iun 22, 2008 3:39 pm

MARELE liceu Lazar unde a studiat bacovia si alti MARI umanisti romani

marea gradinita unde am invatat eu sa spun poezii, unde a invatat si eminescu si alti mari oameni ca mine.

opa, greseala inerenta, eminescu o fi din bucuresti, ba nu ca gogu zice ca e moldovean. gogu, prietenu meu virtual care ma invata totul, e cel mai tare. si cel mai mare
ei, enervanti sunteti, un poet, o fi remes, ba nu, ala face politica, ca mine, asa e cand scrii mult, e firesc sa gresesti
ce bine e sa fii mare, sa stai la masa cu cei mari, sa calci pe urmele celor mari, grandoarea pluteste in aer
Ayala
 
Mesaje: 540
Membru din: Dum Iun 18, 2006 11:00 pm

Mesajde cr3tz » Dum Iun 22, 2008 4:09 pm

rona pe google caut diverse chestii. de la filme(de toate felurile, de la documentare la xxx), muzica pana la carti si lucruri statistice.

si eu am facut inot de performanta :))
cr3tz
 
Mesaje: 3427
Membru din: Vin Dec 24, 2004 12:00 am

Mesajde piskeshu » Lun Iun 23, 2008 10:39 am

sinella ti-e dor de offended? ~p o tempora ~p
Prezumtia de prostie se aplica tuturor !!!
"This used to be a fun house, but now is full of evil clowns..."
Avatar utilizator
piskeshu
banned
 
Mesaje: 5692
Membru din: Vin Noi 14, 2003 12:00 am

Mesajde sin ella » Lun Iun 23, 2008 12:55 pm

~p ~p ~p ~p ~p
............................
sin ella
 
Mesaje: 2033
Membru din: Vin Noi 26, 2004 12:00 pm
Localitate: pe alt forum

Mesajde jl_rona » Mar Iun 24, 2008 7:36 pm

[quote="sin ella"]Se pare ca rona nu a auzit inca de pactul Molotov-Ribbentrop, dar nu-i nimic, un google rapid si se rezolva. Cu ocazia asta o sa afle si de protocolul secret in care rusii si nemtii isi imparteau tari independente precum : Finlanda, Polonia, Romania si tarile baltice. Asta se intampla in 1939.


"eodorescu believes that the peace Paris Peace Treaty of 1947 determining borders of Romania is a “historical falsification and was signed because Romania was a defeated and occupied country.â€Â
“Love, work and knowledge are the wellsprings of our lives, they should also govern it.â€Â
jl_rona
Junior Member
 
Mesaje: 887
Membru din: Mar Mai 29, 2007 9:32 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde kant emir » Mar Iun 24, 2008 7:40 pm

tu vrei sa te desparti si de noi? mai vino cu chestii gen "cap de dovleac" ce esti, sau cu dintr-astea:
Acuma va rog sa ma scutiti cu problemele Romaniei care nu este, ca n-am timp de asta. Vorbesc foarte serios. Daca ati sti voi cate si mai cate tari importante sunt pe glob, cu resurse energetice, cu pozitii strategice, v-ar apuca ameteala si v-ati da seama ce cacat infim este romania.

ca din "cacatul asta infim", cu doojdoo de miliuane, tu nu esti nici presedinte, nici ministru, nici mitropolit, nici vedeta internationala

nu esti nimeni si nimic, decat 1 impartit la 22 000 000 din cacatu asta infim
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde sin ella » Mar Iun 24, 2008 9:38 pm

rona, lasa, tu sa fii sanatoasa. si altfel, ce ti-ai mai cumparat, ce ai mai modificat? care e ultimul racnet in materie de moda? te-a mai fluierat cineva pe strada? vreo curca sau vreo rama? ai mai descoperit gaura covrigului cu a opta minune a lumii, google?
............................
sin ella
 
Mesaje: 2033
Membru din: Vin Noi 26, 2004 12:00 pm
Localitate: pe alt forum

Mesajde jl_rona » Mar Iun 24, 2008 10:38 pm

nici un contraargument, nimic. doar fluieraturi.

problema era alta: ca io speram ca oamenii sa inteleaga macar asa, in mare, cum merg lucrurile, ca-s logice, dar ce, eu le-am inteles la vremea mea? nicidecum. a trebuit s-o iau incet, conducta cu conducta, tratat cu tratat si sa vad pas cu pas cine are de fapt dreptate.

nici acuma nu stiu cine stie ce, doar mai mult ca voi, care nu v-ati preocupat ca mine in domeniu. nu e nici o smecherie, doar trebuie sa te preocupi si sa gandesti nitel, nu sa inghiti toate macaroanele pe care ti le arunca americanii.

iar tu kantemire, mai ameninta-ma tu, ca ma sperii rau.

io am fost ciuca batailor prin forumurile astea, iar pe aia care nu au stiut decat sa manance cacat pe seama mea nu i-a mai banat nimeni, ci flecaresc linistiti pana la adanci batraneti.

azi s-a luat o gagica de mine, dar n-am auzit ce-a zis, ca aveam castile in urechi. desfacuse mainile de parca vroia sa ma ia in brate. nu stiu ce era cu ea. straniu.

nimic nou in materie de moda. toate vechi.
“Love, work and knowledge are the wellsprings of our lives, they should also govern it.â€Â
jl_rona
Junior Member
 
Mesaje: 887
Membru din: Mar Mai 29, 2007 9:32 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde kant emir » Mar Iun 24, 2008 10:42 pm

nici un contraargument, nimic. doar fluieraturi.

numi vorbi tu mie de contraargumente

te tine sa te lupti in quote?
iar tu kantemire, mai ameninta-ma tu, ca ma sperii rau

mai insulta tu mult lumea si natia, si o sa mi se rupa daca teai speriat si daca o sa te simti iar nedreptatita si ciuca batailor

ti-am pretins io sa tii cont cu sfintenie de regulament? am fost frumpic nebun si absurd? ti-am zis ceva cand m-ai insultat pe mine?
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde jl_rona » Mie Iun 25, 2008 12:05 am

sefu, las-o dreaq de jmecherie. care quote ca io nu vad nici un quot?
“Love, work and knowledge are the wellsprings of our lives, they should also govern it.â€Â
jl_rona
Junior Member
 
Mesaje: 887
Membru din: Mar Mai 29, 2007 9:32 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde kant emir » Mie Iun 25, 2008 12:13 am

ca io nu vad nici un quot?

da daca o sa vezi, promiti sa raspunzi la fiecare?
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde jl_rona » Mie Iun 25, 2008 12:24 am

sefu, mata chiar vrei sa dau cu coatele-napoi?
“Love, work and knowledge are the wellsprings of our lives, they should also govern it.â€Â
jl_rona
Junior Member
 
Mesaje: 887
Membru din: Mar Mai 29, 2007 9:32 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde kant emir » Mie Iun 25, 2008 12:36 am

nu vreau nica

serios

da daca te avantz intro discutie, ie de bunsimtz sa vez ce zic oamenii si sa raspunzi* la tot, nu numa la cetz convine tzie, ca porma nu mai vorbejte nijdracu cu tine

decat la mijto, or imbataie de joc, or lan pins vaguane












*situatia in care se vorbeste cu tine, cand ti s-a raspuns tie
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde jl_rona » Mie Iun 25, 2008 1:29 am

sefu, io n-am timp sa raspund la toate coatele, crede-ma pe cuvant cand iti spun.

vezi si mata ca sambata si duminica raspund, da asa in cursu saptamanii nu e timp de frecat menta prin club.

si zici ca nu mai deschidem threaduri noi, nimica? tot cu Oprica, tot cu Oprica murim de gat?
“Love, work and knowledge are the wellsprings of our lives, they should also govern it.â€Â
jl_rona
Junior Member
 
Mesaje: 887
Membru din: Mar Mai 29, 2007 9:32 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde jl_rona » Mie Iun 25, 2008 1:33 am

ella87 scrie:Nu mi-ai raspuns la intrebarea a treia: cand absolvit-ai? La ce clasa? Ca mama zice ca e posibil sa fi fost colega de generatie cu tine. Desi din poze nu te recunoaste.


pai nu mai arat naspa ca la 18 ani ma.
“Love, work and knowledge are the wellsprings of our lives, they should also govern it.â€Â
jl_rona
Junior Member
 
Mesaje: 887
Membru din: Mar Mai 29, 2007 9:32 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde kant emir » Mie Iun 25, 2008 1:36 am

si zici ca nu mai deschidem threaduri noi, nimica?

daca ai impresia ca esti in stare sa deschizi un tread serios, unde sa se discute serios pe o tema serioasa, deschidel

sio il mut la locu potrivit, dupa 20-30 de posturi interesante

sau fa un tread de tot rasu, sa ne prapadim de rasu lui

da daca vrei sa faci iar abureli dastea care trec dintrunan tralta, mai bine scrie tot pe astea

n-am timp sa raspund la toate coatele,

poi atunci cum posa ai pretentia sa fii luata in serios, cand tu nu ne onorezi cu atentia ta si cu interesu tau si cumpic de deferentza?


vrei discutie serioasa, da sa discutz numa tu, exact ce vrei tu

si sa participe lumea cu sufletu la gura, da tu sa nu ne bagi in seama si sa nu ne raspunzi, ca nai tinp

tot cu Oprica, tot cu Oprica murim de gat?


vrei sai schinb numele? ca shasha nu mai ie de actualitate
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde jl_rona » Mie Iun 25, 2008 1:36 am

Ayala scrie:marea gradinita unde am invatat eu sa spun poezii, unde a invatat si eminescu si alti mari oameni ca mine.

opa, greseala inerenta, eminescu o fi din bucuresti, ba nu ca gogu zice ca e moldovean. gogu, prietenu meu virtual care ma invata totul, e cel mai tare. si cel mai mare
ei, enervanti sunteti, un poet, o fi remes, ba nu, ala face politica, ca mine, asa e cand scrii mult, e firesc sa gresesti
ce bine e sa fii mare, sa stai la masa cu cei mari, sa calci pe urmele celor mari, grandoarea pluteste in aer


ayalo, scrisesem o poezie cand eram in clasa a 4-a si nu stiam pentru cine. cand colo, pentru tine era:

Ele e un elefant
Imbufnat si elegant
Are haina tricotata
Cu ea-i mandru-n lumea toata.

:n:
“Love, work and knowledge are the wellsprings of our lives, they should also govern it.â€Â
jl_rona
Junior Member
 
Mesaje: 887
Membru din: Mar Mai 29, 2007 9:32 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde jl_rona » Mie Iun 25, 2008 1:39 am

kant emir scrie:daca ai impresia ca esti in stare sa deschizi un tread serios, unde sa se discute serios pe o tema serioasa, deschidel

sio il mut la locu potrivit, dupa 20-30 de posturi interesante

sau fa un tread de tot rasu, sa ne prapadim de rasu lui

da daca vrei sa faci iar abureli dastea care trec dintrunan tralta, mai bine scrie tot pe astea


poi atunci cum posa ai pretentia sa fii luata in serios, cand tu nu ne onorezi cu atentia ta si cu interesu tau si cumpic de deferentza?


vrei discutie serioasa, da sa discutz numa tu, exact ce vrei tu

si sa participe lumea cu sufletu la gura, da tu sa nu ne bagi in seama si sa nu ne raspunzi, ca nai tinp


sefu, sufletu pe net mi l-am dat. Nu mai pot sa nu dorm ca ma umplu din nou de ciuperci, asa ca lasa-ma in pace. :(

pai cum n-am deschis threaduri? am tot deschis, da daca masele-mi sar in gat ca sa ma tund si ca sa le dau Moldova, io nu pot sa le mai explic nimic, ca sunt agresivi si n-asculta.
“Love, work and knowledge are the wellsprings of our lives, they should also govern it.â€Â
jl_rona
Junior Member
 
Mesaje: 887
Membru din: Mar Mai 29, 2007 9:32 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde Ayala » Mie Iun 25, 2008 9:44 am

am scris si io vreo 5 poezii prin cls a 6-a, da macar io am fost lucida si mi-am dat seama singura ca-s banale si m-am lasat, desi profa de romana zicea sa continui, da tie vad ca-ti cam lipsesc simturi

rona, mie chiar imi pare rau pentru tine, cum crezi tu numa ce-ti place, da daca tu atata poti, nu mai insist
Ayala
 
Mesaje: 540
Membru din: Dum Iun 18, 2006 11:00 pm

Mesajde jl_rona » Mie Iun 25, 2008 6:26 pm

ba, io scriu poezii de la 4 ani. iti pare rau pa dreaq. ti-ai facut blogu ala sau nu?
“Love, work and knowledge are the wellsprings of our lives, they should also govern it.â€Â
jl_rona
Junior Member
 
Mesaje: 887
Membru din: Mar Mai 29, 2007 9:32 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde Ayala » Mie Iun 25, 2008 6:34 pm

draga rona, io nu-mi fac blog, n-am motive
Ayala
 
Mesaje: 540
Membru din: Dum Iun 18, 2006 11:00 pm

Mesajde kant emir » Mie Iun 25, 2008 9:21 pm

ba, io scriu poezii

ha? unde breh?
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde jl_rona » Joi Iun 26, 2008 12:13 am

unele imi plac si mie si sunt mai bune decat unele de-a lu katika. adica cele mai bune ale mele sunt mai bune decat cele mai proaste ale ei.

daca m-as fi ambitionat, as fi putut sa public si io, mai ales acu dupa revolutie cand publica tot prostu si oligofrenu, da nu m-a interesat.

ayalo, acu am realizat de ce e curat la tine-n casa. pai casa reflecta ce ai in cap.

daca n-ai nimic, n-ai dupa ce sa faci curat.

blog n-ai curaj sa-ti faci, da capu de la pula sa ti-l freci in pizda si sa-l aburesti dupa aia pa amaratu ala naiv de piskeshu cum ca ce doamna mare esti tu, asta ai. daca as fi barbat, maxim o pula-n gura ti-as trage, sa mor daca nu.
“Love, work and knowledge are the wellsprings of our lives, they should also govern it.â€Â
jl_rona
Junior Member
 
Mesaje: 887
Membru din: Mar Mai 29, 2007 9:32 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde kant emir » Joi Iun 26, 2008 12:38 am

auleu, ce ciuda tzii pe aiala!

(muahaha, si ce mila de bietu si amaratu de pijke!)

as fi putut sa public si io, mai ales acu dupa revolutie cand publica tot prostu si oligofrenu


















esti inepuizabila, jeleruanco


exceptand situatiile cand dai prin batz cu laudatu si cand insultz lumea, esti o comuara la casa fanclubului
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde Ayala » Joi Iun 26, 2008 9:26 am

ayalo, acu am realizat de ce e curat la tine-n casa. pai casa reflecta ce ai in cap.

daca n-ai nimic, n-ai dupa ce sa faci curat.

blog n-ai curaj sa-ti faci, da capu de la pula sa ti-l freci in pizda si sa-l aburesti dupa aia pa amaratu ala naiv de piskeshu cum ca ce doamna mare esti tu, asta ai. daca as fi barbat, maxim o pula-n gura ti-as trage, sa mor daca nu.


da rona, totul e gol la mine, capul e gol, sufletu e gol, privirea goala, eu sunt goala (asta e pentru pijke), buzunarele sunt goale, frigideru e gol, apartamentu gol, patu gol (sa vedem pentru cine e asta), apartamentu gol, mainile goale, stomacu gol, ma duc sa mananc.
e bine asa?
Ayala
 
Mesaje: 540
Membru din: Dum Iun 18, 2006 11:00 pm

Mesajde piskeshu » Joi Iun 26, 2008 9:28 am

ai fost goala. ~p
Prezumtia de prostie se aplica tuturor !!!
"This used to be a fun house, but now is full of evil clowns..."
Avatar utilizator
piskeshu
banned
 
Mesaje: 5692
Membru din: Vin Noi 14, 2003 12:00 am

Mesajde jl_rona » Joi Iun 26, 2008 8:57 pm

ayalo, eu sunt goala pe dinafara pentru toata lumea, iar pe dinauntru nu sunt goala pentru nimeni.

tu esti goala pe dinauntru pentru toti si pe dinafara pentru nimeni.

asta e diferenta dintre noi.

io joc un joc cu piskeshu. ma dezbrac, ma imbrac, totul e virtual si imi place sa ma joc. cand si daca s-o pune problema de realitate vreodata, n-o sa mai fie acelasi lucru, mai ales ca io de realitate fug ca de dracu.

la tine lucrurile sunt mai complicate, tocmai din cauza ca tu nu esti pe aceeasi pozitie de virtualitate cu el asa cum sunt io.

tu traiesti in realitatea lu piskeshu, o realitate care s-a plictisit sa te ridice pe piedestaluri.
“Love, work and knowledge are the wellsprings of our lives, they should also govern it.â€Â
jl_rona
Junior Member
 
Mesaje: 887
Membru din: Mar Mai 29, 2007 9:32 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde Ayala » Joi Iun 26, 2008 9:37 pm

rono, io un cap asa plin da in acelasi timp atat de gol ca al tau n-am mai intalnit
Ayala
 
Mesaje: 540
Membru din: Dum Iun 18, 2006 11:00 pm

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Mai in gluma mai in serios. mai mult in gluma

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 27 vizitatori

cron