Nu exista femei urate

discutii pe care nu stii unde sa le incepi, haz de orice caz; ca intre prieteni

Moderator: anjin-san

Nu exista femei urate

Mesajde jl_rona » Lun Mai 26, 2008 10:29 pm

Ci doar sarace, sau mai bine zis sarace cu duhul.

Asta e un exemplu pe care l-am primit recent pe mail: cum au fost ele transformate (din jegurile care erau), in divele de mai jos:

http://bp2.blogger.com/_1ymr9DLlsXw/SDsdDL3lZdI/AAAAAAAABvU/OthUGSUB3wk/s1600-h/untitled.bmp
“Love, work and knowledge are the wellsprings of our lives, they should also govern it.â€Â
jl_rona
Junior Member
 
Mesaje: 887
Membru din: Mar Mai 29, 2007 9:32 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde the_scavenger » Lun Mai 26, 2008 11:01 pm

mlizcochico.wordpress.com/2007/10/20/thanks-doc/\" scrie:It’s really amazing to see what science and money can do. Cosmetic surgery is now booming in Asia, clinics have mushroomed in Metro Manila. Having a total transformation or just a simple face or body enhancement is now very easy... if ... you have the money."


Frumusetea vine cum iti dezvolti firea, cum cunosti si vezi lumea: e o chestie de durata si trebue intretinuta si cu un schelet spiritual. Defecte avem toti, ca d-ar fi sa ne tragem prin bisturiu si din experimente dintr-astea de sablonare, devenim doar masti. Nu zic, le-or fi schimbat pe "mamici", dar ajunsesera cum erau inainte pentru ca au avut un trecut parcurs (familie, boala, restriste, izolare bla-bla - o viata normala). Deci au fost rupte doar pentru a dovedi ca se poate, o propaganda cantitativa.

E drept ca muierii ii sta bine sa se ingrijeasca si eu apreciez asta, dar nu sa se schimbe complet doar pentru a deveni o coperta de revista. Sa fie sanatoasa, cu solduri bune, gospodina, posnasa si descurcareata, dar nu o adunatura de polimeri si incizii. Parerea mea de la ora 24, luni. :D
[url=picasaweb.google.com/cgcmsu][size=-2]pozne!
[/size][/url]
[url=picasaweb.google.com/mihaela.maresoiu][size=-2]pozne!![/size][/url]
Avatar utilizator
the_scavenger
Junior Member
 
Mesaje: 169
Membru din: Mie Mai 10, 2006 11:00 pm

Mesajde kant emir » Mar Mai 27, 2008 5:43 am

uratele is tot urate, oricat leai coafa si aranja si machia si scarpina

ca ecsista
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde piskeshu » Mar Mai 27, 2008 8:28 am

nu exista femei urate, numa' bautura putina.
Prezumtia de prostie se aplica tuturor !!!
"This used to be a fun house, but now is full of evil clowns..."
Avatar utilizator
piskeshu
banned
 
Mesaje: 5692
Membru din: Vin Noi 14, 2003 12:00 am

Mesajde Daimon » Mar Mai 27, 2008 6:37 pm

epzista, firejte. numa ca uratenia nu ie neaparat fizica. adica alea-s duar cazurile fe triste
Avatar utilizator
Daimon
 
Mesaje: 5074
Membru din: Mie Noi 26, 2003 12:00 am
Localitate: timisoara

Mesajde jl_rona » Mar Mai 27, 2008 9:42 pm

ba, io NU sunt pentru bagat silicon, ca de ala as avea si eu nevoie, nu sunt pentru bagat bisturiul, dar alea din poze nu aveau neaparata nevoie de bisturiu ca sa arate cat de cat.

Initial

- nu aveau un sutien ca lumea pe ele
- nu aveau o bluza ca lumea pe ele
- nu aveau un machiaj cat de cat
- parul nu era de nici un fel: nici lung, nici scurt, nici coafat, nimic.

(piskeshu o sa zica acuma ca nici parul meu n-are nici o forma, da oamenilor al dreaq le place, ca toti pe unde ma duc si intru in vorba cu ei, de la ciorditori de bani care fac reclama la agentii de publicitate si care imi zic ca as fi buna sa prezint produse pentru par si pana la vanzatori, toti spun ca am par frumos, altceva nimeni nu-mi lauda, asa ca piskeshu sa ma lase).

- nu aveau nici o bijuterie: cerceii si alte zorzoane te pot inveseli si eventual iti pot modifica si forma fetzei si chair si varsta. mie de ex. nu-mi sta bine cu cercei lungi d-aia atarnatori. ma imbatranesc cu 10-15 ani. de ce credeti voi ca port eu doar talangi rotunde? iar cerceii mici sau lipsa lor, imi dau un aspect de baiat mediteranean.

Deci numai cu retusurile astea de bun simt si femeile alea ar fi putut sa arate altfel.

Motivul pentru care multe arata asa sunt de fapt 2:

1. prostia in sensul de non-imaginatie
2. lipsa de timp si de motivatie

Femeile au copii, au probleme, nu mai au timp de retusare, din pacate.

Pai io de ce pledez pentru statul femeilor acasa sau macar pentru un program redus?
Ar fi si mai sanatoase, ar arata si mai bine si ar putea sa-si creasca si copiii mai ca lumea.

Asa, avem copii vagabonzi sau emori care cad de pe bloc si femei cum vedeti mai sus. Daca voua, barbatilor, va place asa, io ce pot sa va mai spun? Dati-i bice-n continuare ca o sa aratam si mai misto de la o zi la alta.

Femei frumoase sunt foarte putine (io personal nu am vazut decat una - tipa era din ardealul vostru, iar aia avea aprox. 16 ani, plus ca si aia, chiar daca nu era machiata de loc, era bronzata si imbracata la excitatie cu niste pantaloni scurti de blugi de i se vedeau buzele de la pizda.

Acum o sa vedeti ca si barbati frumosi sunt foarte putini, la fel ca si femei frumoase. Bine, ei au dezavantajul ca nu se pot machia (cel putin nu atunci cand se duc la munca).

Asta e un tip deosebit de frumos, dupa parerea mea (si e in genul lui reveneagu, numai ca mai stilat, mai finutz, dar seamana bine la freza). reveneagu e mai poetic totusi. Asta e un plus.

I-am pozat ieri poza lu asta. Era intr-o vitrina la un magazin de ochelari.

Splendid gagiul, uite-asa unu d-asta si nu-ti mai trebuie nimic, nici mancare, nici somn, ba chiar nici pula nu-ti mai trebuie. E ravasitor gagiul. Mi l-am facut desktop.

http://bp1.blogger.com/_1ymr9DLlsXw/SDxi_r3lZnI/AAAAAAAABwk/NVVfP4xdARA/s1600-h/IMG_1471_1.jpg
“Love, work and knowledge are the wellsprings of our lives, they should also govern it.â€Â
jl_rona
Junior Member
 
Mesaje: 887
Membru din: Mar Mai 29, 2007 9:32 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde kant emir » Mie Mai 28, 2008 7:34 am

Motivul pentru care multe arata asa sunt de fapt 2:

1. prostia in sensul de non-imaginatie
2. lipsa de timp si de motivatie

Femeile au copii, au probleme, nu mai au timp de retusare, din pacate.

vorbejt prostii - daca lasai prostia sinpla ezplicai mai multe cu cuvinte mai putine

io am vazut mueri trecute binisor de varsta tineretzii, si cu ploz si cu tuate alea, si frumuase foc


da lumea ie plina de tute urate
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde Shaki » Mie Mai 28, 2008 10:13 am

e, chiar prostii-prostii nu vorbeste, are oleaca de dreptate cand spune ca sunt multe femei care ar arata mult mai bine ingrijite, insa nu se preocupa de ele din lipsa de timp :)

da nu cred ca statu acasa e raspunsu, ba dimpotriva. daca stai, te delasi si mai mult :) (sau cum plm se conjuga vb a delasa, ca ascult dance acu si nu ma mai exprim corect :)))
aliatzi, right? :D

A little girl went out to play, lost in the marketplace as if half-born...
Avatar utilizator
Shaki
 
Mesaje: 7089
Membru din: Lun Mar 10, 2003 12:00 am

Mesajde memetshot » Mie Mai 28, 2008 10:23 am

nu exista femei urate, numa' bautura putina.

din fericire exista si coma alcoolica, metoda naturala de a preveni infartul de dimineatza
I'm sorry, but the position of annoying, incoherent talking animal has already been taken
meropi, ramane cum am stabilit
Avatar utilizator
memetshot
 
Mesaje: 7050
Membru din: Mar Iul 01, 2003 11:00 pm

Mesajde jl_rona » Mie Mai 28, 2008 8:10 pm

Shaki scrie:e, chiar prostii-prostii nu vorbeste, are oleaca de dreptate cand spune ca sunt multe femei care ar arata mult mai bine ingrijite, insa nu se preocupa de ele din lipsa de timp :)

da nu cred ca statu acasa e raspunsu, ba dimpotriva. daca stai, te delasi si mai mult :) (sau cum plm se conjuga vb a delasa, ca ascult dance acu si nu ma mai exprim corect :)))


ba, Diana statea acasa? Statea, da? Si cum arata? Bine, da?

Kantemire, arata-mi tu femeie de 40 de ani cu plozi si care arata tzais.

O fi cateva, da le numeri ca pe firele de par din capul lu Kojak. La fatza mai sunt cum mai sunt, da la corp ie problema mare.

Acuma zau, nu ca sa ma dau io mare, da am un coleg care s-a-nsurat cu o frumusete de femeie. Io cand am vazut pozele de la nunta am inlemnit si nu stiam ce catare are el la mine, ca se vede ca tipu, desi nu e un pizdar ordinar, are ceva bucurie la mine si ma miram, ce dreaq vede la mine, ca doar la fatza sunt uratica, pula mea.

Pai acuma cand am vazut niste poze recente am inteles de ce.
Pentru ca frumoasa s-a ingrasat si nici asa aranjata cum era nu mai e, ca n-are timp femeia si poate nici chef, nici energie, nu stiu.

Shaki, boala mea este datorata IN EXCLUSIVITATE programului prelungit de lucru+transportul INFERNAL.

Va invit pe toti astia care nu steti din Bucuresti prin tunelul groazei de la metrou de la unirea, ca asa-i zice mai nou.

De cate ori tre sa postez pozele alea frate?

http://byrev.net/wp-content/uploads/2007/12/bucuresti-metrou-2.jpg

asa ca nu-mi da tu mie lectii cum ma "motiveaza" pe mine munca. Io stiu cum arat si cum ma simt dupa ce dorm 12 ore si stiu cum arat si cum ma simt dupa ce dorm 4-5-6.

In cap ai niste lobi. Stiai asta? Eh, cand nu dormi, se duc in pizda masii lobii aia si aia iti creeaza senzatia aia de nor naspa in moalele capului.

Exista axa hypotalamus-pituitary-adrenal, numita HPA.

Cand lobii sunt obositi de nesomn, nu mai dau comenzile care trebuie si totul se propaga in tot corpul prin aceasta axa.

Io am probleme cu adrenalele, altii au cu altele, din cauza stresului si a lipsei de somn. Stresul NU MOTIVEAZA PE NIMENI. E doar nociv si periculos. Terminati odata cu legenda asta ca stresul e bun, pentru Dumnezeu, ca ma scoateti din minti!

Mi s-a spus: pai pentru ca sa ai timp sa dormi, renunta si tu la net. Pai asta e SINGURA mea distractie. Eu nu ma intalnesc cu nimeni, nu ma duc nicaieri, nu am timp nici macar sa ma duc intr-un magazin sa-mi cumpar ceva. NIMIC.

Lozinca: "renunta si tu la net" e o muie ordinara in gura aluia care o zice. Sa-si bage pula-m cur si sa si-o suga dupa aia analfabetii aia care imi sugereaza mie sa renunt la ORICE activitate intelectuala/discutie pe net si sa devin un robot ABERANT, ABERANT de idiot cum sunt ei.

Omul are nevoie de OPT ore de somn si de OPT ore de distractie, citeste-l in pula mea pe MARX, ori TOATA distractia mea e cat dactilografiez aici, si crede-ma, am viteza la dactilografiat.

Work until you drop: how the long-hours culture is killing us

With the longest working week in Europe, experts say Britain's health and productivity will decline unless something is done about it

http://www.guardian.co.uk/uk/2005/aug/20/britishidentity.health

EDIT: (pentru cei care vor sa mai citeasca si asta)

Am ajuns sa-mi cada unghiile de somn!

Ca donsoara Ayala care e un robot docil si care n-are nevoie de distractie si nici o ora jumate nu face prin tunelul groazei pana la servici, nu stie ca ciupercile n-apar numai in pizda si ca ciuperca e doar rezultatul dezechilibrelor din organismul hyperobosit, care nu mai stie sa distinga celulele bune de cele rele si se autodistruge.

Asta am eu, boala autoimuna. Si psoriazisul e la fel. Se autodistruge pielea (dar asta e doar ce se vede pe dinafara, ca pe dinauntru sa te fereasca dumnezeu ce e si cu ala).

Daca cineva crede ca oricine, femeie sau barbat, poate sa arate bine daca e nedormit, ala e un idiot.

Daca cineva crede ca oricine, femeie sau barbat, poate sa fie un om atragator daca e un robot cretin si stie sa discute numai problemele de servici, ala e un idiot.

Daca cineva crede ca eu sunt fericita facand laba asta sinistra si masturbandu-ma pe pereti, gasindu-mi fantome pe care sa ma masturbez la serviciu, ca in alta parte n-am unde, ca sunt ca intr-un lagar de munca fortata: servici-acasa-servici-acasa, ala e de asemenea un idiot.

Ceea ce traiesc eu nu e viata, e o supravietuire la limita si nu stiu cat o sa mai pot sa rezist asa pe muchie de cutit: ba trece ciuperca, ba apare ciuperca, ba trece infectia, ba apare infectia.

Am infectii peste tot, nu numai in pizda. Am si la ochi, si la unghii si peste tot.

Bolnava fiind deja, nu mai am nici weekend-uri mai nou, fiindca trebuie sa le dorm si p-alea. In starea asta m-a adus sistemul capitalist. BUN sistem. Perfect pentru familia mea pe care n-o s-o am niciodata.
“Love, work and knowledge are the wellsprings of our lives, they should also govern it.â€Â
jl_rona
Junior Member
 
Mesaje: 887
Membru din: Mar Mai 29, 2007 9:32 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde Shaki » Mie Mai 28, 2008 8:39 pm

rona...
-trage aer in pept :D calmeazate
-daca te streseaza serviciu, de ce nu-l schimbi? pe mine nu m-a stresat niciunul dintre servicii. primul era langa cismigiu si mi-am ales traseul astfel incat sa trec in fiecare dimineata prin parc. o placere.
- poate tie ti-ar face bine sa stai acasa, ceea ce inseamna k ai putea sa te orientezi catre o cariera de freelancer :)
- stresul poate sa apara si din alte cauze, nu numai de la serviciu :) da e prea complicat sa dezvolt
- eu ziceam la modul general ca e mai bine sa iesi in lume, sa interactionezi, sa cunosti cat mai multe, decat sa stai numai acasa :) te motiveaza si sa te imbunatatesti pe tine personal, si sa te aranjezi... eu una acord mai multa atentie machiajului, imbracamintii, etc acum decat atunci cand stateam acasa :)
aliatzi, right? :D

A little girl went out to play, lost in the marketplace as if half-born...
Avatar utilizator
Shaki
 
Mesaje: 7089
Membru din: Lun Mar 10, 2003 12:00 am

Mesajde jl_rona » Mie Mai 28, 2008 8:50 pm

Nu pot shaki. sunt intr-un cerc vicios. ca sa imi revin eventual cu glanda asta, tre sa renunt la tot si daca imi revin si urmez din nou programul de 6 ore de somn pe zi, revine la loc.

Am mai trecut prin experienta asta o data.

E infiorator sa stii ca nu ai decat 2 variante: lagar sau boala.

Nu mai pot, crede-ma. Vreau si eu un barbat pe care sa am timp sa-l iubesc, un copil. Asta nu e viata, e moarte.

Ciuperca mi-a aparut in Italia, ca apare la o suprasolicitare mare, ori odata aparuta, nu mai trece sau ramai cu sensibilitate.

Nu pot sa mi-l schimb asa usor. Crezi ca io n-as vrea? Da toata industria s-a mutat in pipera.

E vorba sa ne mute mai aproape de metrou cel putin, ca sa mai castig vreo 20 de minute pe zi si sa nu mai merg prin gropile alea. Sa ne mute odata.

hai ca tre sa ma culc. am o stare de cacat in pula mea.
“Love, work and knowledge are the wellsprings of our lives, they should also govern it.â€Â
jl_rona
Junior Member
 
Mesaje: 887
Membru din: Mar Mai 29, 2007 9:32 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde Shaki » Mie Mai 28, 2008 8:57 pm

:)
pai problema legata de barbat nu e neaparat aceeasi cu cea legata de serviciu...
nu shtiu ce sa zic. nu sunt in postura de a da eu sfaturi, sunt destul de varza eu insami :)) empatizez, daca te ajuta cu ceva...
ce incerc eu sa fac: identific problemele pe care le am, vad care e mai importanta si incerc sa le rezolv pe rand... :) cineva m-a sfatuit, bine, ca e mai bine sa-mi stabilesc obiective pe termen scurt :)
sa fiu in locul tau, mi-as lua un concediu medical, as incerca sa ma odihnesc/insanatosesc, si sa-mi caut alt serviciu, adica daca nu-ti place acolo nu vad de ce sa te obosesti cu el... sunt o gramada de servicii pe lumea asta :)

bine, nu ma lua in seama suta la suta, incearca sa nu te superi, nu te-am luat de sus, si eu nici nu am experienta de viata

edit: somn usor
aliatzi, right? :D

A little girl went out to play, lost in the marketplace as if half-born...
Avatar utilizator
Shaki
 
Mesaje: 7089
Membru din: Lun Mar 10, 2003 12:00 am

Mesajde kant emir » Joi Mai 29, 2008 1:06 am

Kantemire, arata-mi tu femeie de 40 de ani cu plozi si care arata tzais.

daca tu ai impresia o o femeie frumoasa ie numa aia care se incadreaza in anumite tipare standardizate, te cam inseli

am zis-o si o s-o repet la infinit, pana va intra in cap: frumusetile de coperta de revista is pentru natarai

frumusetea adevarata vine din interior (si nu se poate machia), si anume dintrun creer multilateral desvoltat (minte evoluata, destupata, libera de rahaturi si milioanele de clisee) si dintrun suflet sensibil

astea dau ochilor lumina si stralucire si fac privirea vie si apta sa armonizeze trasaturile unei fetze, nu coafatu si "ingrijitu"

deci repet citatu:
Kantemire, arata-mi tu femeie de 40 de ani cu plozi si care arata tzais.

nu care arata, ca aia care arata, arata si basta, cand o terminat cu aratatu nu mai ramane nimic
io ma gandesc la o muere care chiar este tzais


da creca vorbesc degeaba, pe voi va preocupa aratatu si mimatu si parutu

asa ca o mai repet si pe asta: lumea ie plina, arhiplina de femei urate (chiar si urate care "arata" tzais)

oameni uratzi, pentru ca ie o lume plina de oameni maruntzi si uratzi























(da' cui ii pasa de maruntz si de uratz? cand is atatia oameni faini, de care sa te bucuri - dai drec pe najpetz)
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde Ayala » Joi Mai 29, 2008 7:25 am

eu, parfumata ca o porumbita
Ayala
 
Mesaje: 540
Membru din: Dum Iun 18, 2006 11:00 pm

Mesajde kant emir » Joi Mai 29, 2008 8:22 am

porunbitza parfumata?

buey, porunbitza miruase ca o gaina, geaba o parfumezi


sau io stiu? dacai dai pe axa hypotalamus-pituitary-adrenal, puate mere
sau daca ejt porunbel si apreciezi
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde Ayala » Joi Mai 29, 2008 8:39 am

da, porumbel
Ayala
 
Mesaje: 540
Membru din: Dum Iun 18, 2006 11:00 pm

Mesajde Shaki » Joi Mai 29, 2008 9:41 am

kant emir scrie: frumusetea adevarata vine din interior (si nu se poate machia), si anume dintrun creer multilateral desvoltat (minte evoluata, destupata, libera de rahaturi si milioanele de clisee) si dintrun suflet sensibil
daca tu crezi asta 100% si intodeauna ai tot respectul meu... :)

dar extrem, extrem de putine persoane o cred. cei mai multi se iau si dupa aparente, intr-un grad care variaza de la mic la mare. scuzama, dar ma indoiesc ca as fi considerata frumoasa numai pentru sufletul meu sensibil si deloc pentru rimelul meu albastru (exemple de moment)
aliatzi, right? :D

A little girl went out to play, lost in the marketplace as if half-born...
Avatar utilizator
Shaki
 
Mesaje: 7089
Membru din: Lun Mar 10, 2003 12:00 am

Mesajde kant emir » Joi Mai 29, 2008 9:53 am

daca tu crezi asta 100% si intodeauna ai tot respectul meu...

poi nu vad de ce nash avea respectu tau, plus inca ceva

da breh, cred cu toata sinceritatea si totinpu - ce crezi, ca mananc rahat casa ma pun bine cu uratele?


da nam sa neg ca ma uit pe strada dupa bunaciuni, ca un trup frumos-unduitor meatrage privirea mai ceva decat o masina faina si ca-mi diclesc ochii ca girofarele de cand soncalzit afara

numai ca la o femela secsuasa ochii mei se plinba numa de la gat in jos, pe cand la o femeie de femeie imi vine sa tzopai in juru iei si so sorb din ochi, nu so pipai si so desbrac dimpriviri
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde piskeshu » Joi Mai 29, 2008 9:57 am

oricum esti ipocrit, sa te vad indragostit de-o surda muta si apoi discutam.
Prezumtia de prostie se aplica tuturor !!!
"This used to be a fun house, but now is full of evil clowns..."
Avatar utilizator
piskeshu
banned
 
Mesaje: 5692
Membru din: Vin Noi 14, 2003 12:00 am

Mesajde kant emir » Joi Mai 29, 2008 10:22 am

oricum esti ipocrit

pe asta ai scapat-o din caruta, ai svarlito din lopata

ti-as rapsunde ca "oricum esti prost", dar n-ai vedea decat dorinta mea de a te insulta sau de a-ti da replica

nu-s ipocrit, iar pilda ta cu surdomuta este idioata

si stii de ce? pentru ca surdomuta e anormala, e handicapata, e "cu nevoi speciale"

nu ca n-ar fi femeie care sa poata sa aiba un "suflet minunat", ci doar ca nu e necesar sa cauti pilde extreme numai de dragul demonstratului

eu zic de normalitate, de cotidian - acolo intalnesti femei obisnuite, care pot fi frumoase sau urate (si io sustin ca frumusetea lor vine din interior, nu din machiaj, coafura si expresia studiata a mutrei; si nu confundam o femeie de care ti-e pofta cu o femeie pe care o admiri; adica tu poate le confunzi, ca esti rudimentar)
si apoi discutam.


da' de ce crezi tu ca ma omor io cu firea sa discut cu tine?
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde Shaki » Joi Mai 29, 2008 11:05 am

kant emir scrie:poi nu vad de ce nash avea respectu tau, plus inca ceva

ce? =))
sau mai bine lasa....


nu voiam deloc sa insinuez ca ai fi ipocrit, ci doar sa nuantzez putzin afirmatzia ta :)
aliatzi, right? :D

A little girl went out to play, lost in the marketplace as if half-born...
Avatar utilizator
Shaki
 
Mesaje: 7089
Membru din: Lun Mar 10, 2003 12:00 am

Mesajde piskeshu » Joi Mai 29, 2008 11:45 am

n-ai precizat faza aia cu normalitatea draga kantemir. o femeie cu mustata e normala sau anormala?
Prezumtia de prostie se aplica tuturor !!!
"This used to be a fun house, but now is full of evil clowns..."
Avatar utilizator
piskeshu
banned
 
Mesaje: 5692
Membru din: Vin Noi 14, 2003 12:00 am

Mesajde kant emir » Joi Mai 29, 2008 11:56 am

n-ai precizat faza aia cu normalitatea

poi normalitatea nu cere precizari, finca ie normala

femeia cu mustatzi, cu barba sau aia care sta agatzata de un pijkesh iese din discutie, baidifolt

finca or ie dereglata (si nu zic doar de hormoni, ci zic si de nebuna aia care sar uratzi cu buna stiintza, numa casa gaseasca pe unu care so iubeasca pentru sufletu ala minunat, nu pentru paru de pe fazta si pentru halena grea), or ie (la modu cel mai evident) intrun asemenea hal de semi~, ca n-are rost sa ma uit dupa ia decat ca dupa o femela din turma
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde piskeshu » Joi Mai 29, 2008 1:01 pm

incetu cu incetu ajungi sa vorbesti despre femeile bune de pl, fara sa mai conteze sufletu ala generator de lumina ~p
Prezumtia de prostie se aplica tuturor !!!
"This used to be a fun house, but now is full of evil clowns..."
Avatar utilizator
piskeshu
banned
 
Mesaje: 5692
Membru din: Vin Noi 14, 2003 12:00 am

Mesajde kant emir » Joi Mai 29, 2008 7:02 pm

incetu cu incetu ajungi sa vorbesti despre femeile bune de pl,

incetu cu incetu incepi tu sa intelegi ca nu intelegi mai mult decat apetit si foame si pofta

buey, nam zis niciodata ca numi plac femeile secsuase - imi plac chiar si pentru rolul (simplu, nu?) decorativ - iaca, as umple orashele de cordaciuni fara minte care sa umble numa in bichini (ehehe, ce primar bun as fi! as sta pe viatza la primarie, nash avea adversar cu asa politica!)

da sa taca si sa zambeasca

da placutu/poftitu ie una, si se refera la femele

pe cand respectu (si dragostea, ca avem obiceiu sa ne iubim prietenii) se adreseaza unui om (unei femei, care femeie ie alceva decat femela), nu unui posibil partener de sex
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde Shaki » Joi Mai 29, 2008 7:11 pm

pe posibilu partner de sex nu-l respectzi?
auleu =))
aliatzi, right? :D

A little girl went out to play, lost in the marketplace as if half-born...
Avatar utilizator
Shaki
 
Mesaje: 7089
Membru din: Lun Mar 10, 2003 12:00 am

Mesajde kant emir » Joi Mai 29, 2008 7:27 pm

poi de ce sal respect, daca nu ma entereseaza decat ca jucarie de care vreau sa ma folosesc? asta ie ca prostituata - o platesti, presteaza, o uitz

poso respectz pentru pricepere si indemanare


da cu o curva tzo tragi, nu te iubesti
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde jl_rona » Joi Mai 29, 2008 7:32 pm

kant emir scrie:daca tu ai impresia o o femeie frumoasa ie numa aia care se incadreaza in anumite tipare standardizate, te cam inseli

am zis-o si o s-o repet la infinit, pana va intra in cap: frumusetile de coperta de revista is pentru natarai

frumusetea adevarata vine din interior (si nu se poate machia), si anume dintrun creer multilateral desvoltat (minte evoluata, destupata, libera de rahaturi si milioanele de clisee) si dintrun suflet sensibil

astea dau ochilor lumina si stralucire si fac privirea vie si apta sa armonizeze trasaturile unei fetze, nu coafatu si "ingrijitu"

deci repet citatu:

nu care arata, ca aia care arata, arata si basta, cand o terminat cu aratatu nu mai ramane nimic
io ma gandesc la o muere care chiar este tzais


da creca vorbesc degeaba, pe voi va preocupa aratatu si mimatu si parutu

asa ca o mai repet si pe asta: lumea ie plina, arhiplina de femei urate (chiar si urate care "arata" tzais)

oameni uratzi, pentru ca ie o lume plina de oameni maruntzi si uratzi


(da' cui ii pasa de maruntz si de uratz? cand is atatia oameni faini, de care sa te bucuri - dai drec pe najpetz)


VORBESTI NUMAI TAMPENII CA SI CEI DE PE LOCO, HOVA PARE-MI-SE SI ALT NATARAU CARE A ZIS CA EL PLEACA-N VEST CA ROMANCELE SUNT CURVE CU PAR BLOND LA PIZDA (SI IO MA VOPSESC BLONDA LA PIZDA, BTW). CA EL VREA UNA URATA SI CU OCHELARI, DA SA SCRIE VEST PE EA. NUMAI CACATURI.

scuze pt caps, da asa era apasat butonu, fara intentie.

stii tu care e jmecheria dracu? la aia la care le da dumnezeu ceva fizic, le da si minte.

Io am iubit 2 Razi: unu in liceu si altu aicea la servici.

Pa primu cand l-am vazut am crezut c-a coborat din cer, asa frumos era, ca in picturile alea cu ingeri (poate am mai spus asta, nu stiu), iar p-al doilea la fel, cand l-am vazut mi-am zis: Doamne, cat e de frumos!

Ca sa aflu ca primu era premiant la clasa de matematica, cand noi ne scaldam ca niste gandaci in cacat la sectia de mecanica, iar cu-al doilea am fost la un curs si era cel mai controlat si mai istet dintre toti d-acolo.

Frumusetea aia care zici tu ca vine din interior, de cele mai multe ori se vede si pe exterior, si nu numai in ochi, si in cur si peste tot, nu stiu de ce e asta, dar asa e.

Merci mult tuturor pentru scrisuri. Am plans aseara de m-am umflat de soarta mea.

Pai Shaki puiule, e greu de gasit barbat mama, ca asa un futalau mi-as gasi si eu, dar am pretentii aiurea de mari, poate prea mari si atuncea sa iei pe cine oi gasi e exact cum cumpar io tot felul de cacaturi de la prima taraba ca n-am timp sa ma duc sa aleg si daca cu mancarea si cu toalele mai merge, de dumnezeu io nu-mi bat joc si de viata mea, sa-mi iau barbat de la prima taraba.

Hai ca v-am postat un mesaj electoral.

NU vreau sa mai scriu azi, ca iar ma culc la 12.

Hai pa.
“Love, work and knowledge are the wellsprings of our lives, they should also govern it.â€Â
jl_rona
Junior Member
 
Mesaje: 887
Membru din: Mar Mai 29, 2007 9:32 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde Shaki » Joi Mai 29, 2008 7:32 pm

uf, gandeshti ca un barbat :p
shi cand credeam ca ai un suflet poetic... *dezamagita*

faci nishte delimitari pe care eu una nu le folosesc. pnm, m-am iubit cu un om, poate n-au fost nishte sentimente la mijloc, insa mi s-a oferit ceva, au existat nishte momente, apreciez, nu mi-e indiferenta persoana respectiva, nu-l privesc ca pe o jucarie de plus...

asta imi aminteste ca intr-o anumita ocazie, o anumita persoana mi-a spus 'multumesc' :) m-a foarte impresionat treaba asta, mie mi se parea ca nu are pentru ce sa-mi multumeasca... dar sa n-o mai dau in destainuiri de-astea pe net ca nu cred ca e bine :)


buna rona. nu mai plange ca iti strici ochishorii :)
aliatzi, right? :D

A little girl went out to play, lost in the marketplace as if half-born...
Avatar utilizator
Shaki
 
Mesaje: 7089
Membru din: Lun Mar 10, 2003 12:00 am

Următorul

Înapoi la Mai in gluma mai in serios. mai mult in gluma

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 17 vizitatori