Discutie sau monolutie?

discutii pe care nu stii unde sa le incepi, haz de orice caz; ca intre prieteni

Moderator: anjin-san

Mesajde Ayala » Mie Iun 04, 2008 2:42 pm

competitivitatea asta pe voi


shak, nu ma supara
Ayala
 
Mesaje: 540
Membru din: Dum Iun 18, 2006 11:00 pm

Mesajde Shaki » Mie Iun 04, 2008 2:48 pm

pai va ciondanitzi chiar de pomana... :) nu vad finalitatea
aliatzi, right? :D

A little girl went out to play, lost in the marketplace as if half-born...
Avatar utilizator
Shaki
 
Mesaje: 7089
Membru din: Lun Mar 10, 2003 12:00 am

Mesajde Ayala » Mie Iun 04, 2008 4:47 pm

asta nu inseamna ca nu exista. sau ca e vorba de vanitate. e vorba de principii si rona ma acuza de-o seama de tampenii, ca are minte fecunda, da pacat ca numa intr-un sens, ala de la ea inspre ceilalti.
pe mine oamenii tre sa ma placa pt ceea ce sunt, de aia nu suport ca cineva sa ma suspecteze de falsitate, eu nu ma ascund in spatele minciunii ca sa obtin avantaje
Ayala
 
Mesaje: 540
Membru din: Dum Iun 18, 2006 11:00 pm

Mesajde jl_rona » Mie Iun 04, 2008 9:36 pm

piskeshu scrie:is porc manelist snob si fara pula. ~p de aia vrei sa-mi sugi pula nu?


nici la supt nu e lucru sigur ca ti se scoala. asta e temerea mea cea mare. da nu ie nici din cauze fiziologice si nici maneologice, ca sa-l parafrazez pe kantemir. ie numai deuarece tzuoapele de bucurejti nu poa sa scoale puli de piskesh ferchesh.

Shaki scrie:de fapt era policlinica, nu spital, trebuia sa iau niste retzete pt tata, mirosea cumplit acolo, a medicamente si transpiratzie :( cat pe-aci sa fac aseara o criza de nervi. am adormit cu o lumanare aprinsa, parfumata, roshie, in forma de cub, pe care am primit-o cadou de ziua mea :) zici ca e un cub roshu luminos cand o aprind...

nu prea intzeleg competitivitatea asta pe voi, fiecare isi are locul ei, fiecare e frumoasa in felul ei si are calitatile ei :) chiar nu trebuie sa va denigratzi reciproc atata, adica eu una ash obosi sa tot fac asta...


ba, nu mai dormi in arome. aia-i drog si nu e bine. poti sa nu te mai scoli!

pai io am cam obosit, da nu vezi ca anonymous e la datorie pe blog? :n:

cica nu se poarta ghete la pantaloni de vara. ~p

io si la mare port ghete ca e mai interesant si in ghete pot sa dansez incomparabil mai bine decat in orice altceva, ca imi tin gleznele. niciodata nu plec la mare fara macar o pereche de cizme/ghete la mine.

se vede ca toapa e nitel mai tanara ca mine , ca n-a prins moda cand se purtau ghete pe plaja.

iar de competitie, nu e nici o competitie. unu posteaza poze, versuri, politica si ce mai stie si el, iar celalalt doar barfeste pe uscat, la o lumanare de paie, ca sa nu i se vada fatza si posteaza o broasca printre crapi, zicand ca-i ea. O fi. :nesigur:

Ayala scrie:pe mine oamenii tre sa ma placa pt ceea ce sunt, de aia nu suport ca cineva sa ma suspecteze de falsitate, eu nu ma ascund in spatele minciunii ca sa obtin avantaje


stai ca p-asta n-o citisem. ~p
“Love, work and knowledge are the wellsprings of our lives, they should also govern it.â€Â
jl_rona
Junior Member
 
Mesaje: 887
Membru din: Mar Mai 29, 2007 9:32 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde Ayala » Mie Iun 04, 2008 9:42 pm

rona, esti nebuna, ti-am spus ca nu eu iti scriu pe blog dar da, sunt de acord cu tot ce iti scrie ala/aia, doar ca tu nu ai gatul scurt cat gros, si te mai si strangulezi cu gablonturi de 2 lei

deci o nu imi mai bat capul cu tine, esti genul de om care ma dezgusta cel mai mult: prostu care se cred destept
Ayala
 
Mesaje: 540
Membru din: Dum Iun 18, 2006 11:00 pm

Mesajde jl_rona » Mie Iun 04, 2008 9:46 pm

Ayala scrie:rona, esti nebuna, ti-am spus ca nu eu iti scriu pe blog dar da, sunt de acord cu tot ce iti scrie ala/aia


~p criminala seara asta.

--------
“Love, work and knowledge are the wellsprings of our lives, they should also govern it.â€Â
jl_rona
Junior Member
 
Mesaje: 887
Membru din: Mar Mai 29, 2007 9:32 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde Shaki » Mie Iun 04, 2008 9:56 pm

jl_rona scrie: ba, nu mai dormi in arome. aia-i drog si nu e bine. poti sa nu te mai scoli!
stai lini, n-am nici io nici voi norocu asta :))
aliatzi, right? :D

A little girl went out to play, lost in the marketplace as if half-born...
Avatar utilizator
Shaki
 
Mesaje: 7089
Membru din: Lun Mar 10, 2003 12:00 am

Mesajde piskeshu » Joi Iun 05, 2008 7:47 am

rona, in gura ta candida nu se scoala.
Prezumtia de prostie se aplica tuturor !!!
"This used to be a fun house, but now is full of evil clowns..."
Avatar utilizator
piskeshu
banned
 
Mesaje: 5692
Membru din: Vin Noi 14, 2003 12:00 am

Mesajde jl_rona » Sâm Iun 07, 2008 11:45 am

piskeshu scrie:rona, in gura ta candida nu se scoala.


n-am prea inteles-o p-asta, dar in gura n-am avut infectie cu candida deocamdata (se face si-n gura, uite):

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/en/thumb/6/6f/Oralcandi.JPG/280px-Oralcandi.JPG

Nu-ti spun asta pentru c-as mai vrea sa-ti sug pula, stai linistit, insa fiinca nu-l mai iubesc pe reveneagu si pentru ca pe modelul angelic nu-l gasesc, tot tu ai ramas aicea piua intai, deci tre sa te informez cum mai merge treaba.

Deci ca sa stii in ce teoretic ai putea sa-ti bagi pula: am o carie insa, se pare, si tre sa ma duc dreaq la dentist, ca am obsesie cu dintii.

Ma doare ceva p-acolo, dar creca s-a cariat pe sub smalt, ca nu vad mai nimic si NU am voie sa iau nici un fel de antibiotice, ca candida abia asteapta sa se lafaie-n ele. Daca mi se infecteaza maseaua, AM BELIT PULA EFECTIV! Oh God.

Apropo, io nu ti-am vazut niciodata dintii. De ce nu ti-i pozezi?

P.S.: Cica ar exista un vaccin contra candida, dar io nu mi l-as face, pentru ca candida saraca e un barometru foarte bun ca sa stiu cum imi mai merge glanda. Candida in sine e efectul, cauza e in alta parte, iar infectia cu candida e FOARTE buna, un semn de la Dumnezeu, ca sa ma culc dreaq odata si sa nu mai bat campii pe net.
“Love, work and knowledge are the wellsprings of our lives, they should also govern it.â€Â
jl_rona
Junior Member
 
Mesaje: 887
Membru din: Mar Mai 29, 2007 9:32 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde Ayala » Sâm Iun 07, 2008 12:00 pm

rona, exista ovule pentru candida pe care le poti lua in acelasi timp cu tratamentu antibiotic. am si eu un lomexin pe care mi l-a recomandat dr acu vreo 3 ani dar nu l-am luat ca nu a fost nevoie, expira in oct.
nu ma dramatiza atat
Ayala
 
Mesaje: 540
Membru din: Dum Iun 18, 2006 11:00 pm

Mesajde jl_rona » Sâm Iun 07, 2008 12:07 pm

bai ayala, tu tre sa intelegi ca eu am candida pe unghiile de la picioare si ca ovulele alea le evit pentru ca nu stiu in ani cum o sa evolueze chestia asta, la mine e cronica, s-ar putea la un moment dat sa am nevoie de ovulele alea si sa nu-si mai faca efectul. Intelegi tu? Merci mult oricum. Io am descoperit ZINCUL asta care ni-a reparat un pic glanda si de atunci nu am mai facut candidoza vaginala. Trebuie tratata cauza, nu efectul. In orice caz, daca mi se infecteaza maseaua o sa evit antibioticul cat o sa pot, cand n-o sa mai pot o sa trebuiasca sa-l asociez cu diflucan care e un medicament oral contra candida sau mai exista o chestie, nu stiu cum se cheama, dar diflucan + antibiotic = moarte curata pentru ficat. Io am luat diflucan simplu si mi l-a omorat. Era umflat ca un pepene.
“Love, work and knowledge are the wellsprings of our lives, they should also govern it.â€Â
jl_rona
Junior Member
 
Mesaje: 887
Membru din: Mar Mai 29, 2007 9:32 pm
Localitate: Bucuresti

Anterior

Înapoi la Mai in gluma mai in serios. mai mult in gluma

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori

cron