Discutie sau monolutie?

discutii pe care nu stii unde sa le incepi, haz de orice caz; ca intre prieteni

Moderator: anjin-san

Discutie sau monolutie?

Mesajde jl_rona » Vin Mai 30, 2008 8:55 pm

bai nene, io aveam de gand sa discutam subiectul ala aici, nu sa mi-l muti tu piskesh pe jurnal. da daca voi n-aveti nici o parere, atuncea da-l in mortii mei de subiect pe care-l deschisesem.

cacatul ala NU l-am scris io, asa ca nu mi-l pune mie in carca pe jurnal, te rog.

Asta e alta scrisoare. Stiu, sunt manifeste de 2 lei, dar sunt unii oameni care nu sunt multumiti de sistem, se vede treaba. Voi sunteti? Asta era intrebarea.

====================================



“Stii ca refuzul tau de a trai o viata normala(program inflexibil, ore suplimentare platite, week-enduri libere, iubita/sotie, copii, timp liber, dragoste, sentimente, viata, ce mai) inseamna ca refuzi si altuia sansa de a avea o viata?â€Â
“Love, work and knowledge are the wellsprings of our lives, they should also govern it.â€Â
jl_rona
Junior Member
 
Mesaje: 887
Membru din: Mar Mai 29, 2007 9:32 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde kant emir » Sâm Mai 31, 2008 4:15 am

Discutie sau monolutie?

po
lutie


am mai citit asta - e drept ca fara adaugirile tale

(tu-ti citesti mesajele private?)
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde jl_rona » Sâm Mai 31, 2008 9:58 am

Io n-am adaugit nimic. Ce crezi ca numai eu am auzit de Lennon?!

Nu mi le prea citesc. Eu n-am nici viata si nici discutii private. Si daca m-as fute, as face-o intr-un parc ca sa ma vada lumea. Secretele sunt pentru fraieri care cred ca viata lor de gandaci e foarte importanta. Secretele adevarate sunt numai in CIA/KGB. Restul e laba. Trebuie chiar sa ajungem la politica de fiecare data?

P.S.: O sa le citesc cand vin de la plaja.
“Love, work and knowledge are the wellsprings of our lives, they should also govern it.â€Â
jl_rona
Junior Member
 
Mesaje: 887
Membru din: Mar Mai 29, 2007 9:32 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde Ayala » Sâm Mai 31, 2008 10:14 am

si io care credeam ca nu ma mai poti surprinde
Ayala
 
Mesaje: 540
Membru din: Dum Iun 18, 2006 11:00 pm

Mesajde piskeshu » Sâm Mai 31, 2008 2:09 pm

mi-a luat kanti polutia nainte.
Prezumtia de prostie se aplica tuturor !!!
"This used to be a fun house, but now is full of evil clowns..."
Avatar utilizator
piskeshu
banned
 
Mesaje: 5692
Membru din: Vin Noi 14, 2003 12:00 am

Mesajde kant emir » Sâm Mai 31, 2008 4:03 pm

bine ca nu tzo loat polutzia din gura

rona:
Si daca m-as fute

unde nar da domnu!


da' asa?
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde jl_rona » Sâm Mai 31, 2008 7:00 pm

calm

--------------------------------------------------------------------------------

calmeaza-te

nu mai injura lumea, nu-ti mai varsa ofurile de pe loco - chit ca e singura cale prin care poti sa le zici si tu de la obraz

asteapta sa-ti expire banul si apoi iti faci de cap acolo, iti versi amaru si nadufu dupa regulile comunitatii careia i te-ai alaturat; nu mai visa tu forumuri unde faci tot ce vrei, ca asa ceva nu exista; te multumesti cu ce ti se ofera si basta



in plus: ai voie un singur jurnal, nu cate unul la fiecare suparare

nu mai deschide asa de multe treaduri (asta nu e asa de grav, da' orisicat)

tot ce faci, fa pe caterinci, altfel o sa ai probleme

cam atata, si incearca sa nu mi-o iei in nume de rau; vad ca iti place forumeala, vad ca iti umple si iti coloreaza viata - asta e ok, te cred si te inteleg

da' fa cumva si nu mai provoca reactii care iti ingradesc libertatea (asa marunta cum e ea), ca n-ai cu cine sa te lupti - adica nu e o lupta cinstita, niciodata





ti-am mutat eu pe jurnalul tau abureala de azinoapte, ca pe jurnal se permit umpic mai multe

cam ca si pe caterinci, mai putin atacuri directe, la persoane nominalizate


==================

Kante, un forum civilizat e ca o masa rotunda. Eu am avut unforum care se numea the round table. Fiecare spune ce vream cum vrea. Discutiile ON topic sunt plictisitoare si ingraditoare.

hai ca ma culc ca sunt chiauna iara. am dormit 6 ore si am fost si la plaja.
vb mai incolo daca am timp.

sper ca nu te superi ca ti-am postat PM-ul pe forum io n-am secrete, dupa cum am mai spus.

Io pe Loco nu ma mai intorc:

-unu ca nivelul mi se pare scazut acolo, nu stiu daca neaparat pentru ca oamenii ar fi cretini, ci pentru ca sunt obisnuiti cu prea multe canoane si autocenzurare din cauza moderatiei excesive care se aplica acolo. Lasa discutia sa curga liber frate si o sa ai un forum bun. Mai sunt si uscaturi, dar daca nu se incadreaza, pleaca singuri, ca n-o sa le placa un anumit stil.

-si 2 pentru ca io nu sunt papusa gonflabila a lu piskeshu pe care o umfla si o dezumfla el cand vrea ca sa isi bage pula-n ea la comanda si numai cand are el polutii.

Daca el crede ca e asa de breaz, se inseala. Io pot sa fac un forum functional si aicea. S-a vazut ca io si cu tine Kante putem sa adunam in jurul nostru cativa oameni la o adevarata masa rotunda, nu la un concurs de pronostic cum e pe alte forumuri.

Io sunt o forumista cu experienta si asta pentru ca io aplic exact viata reala aicea pe forum, scriind ceea ce imi trece prin cap. Nu trebuie sa consideri ca e un forum, ci ca esti cu niste oameni ca si tine la o discutie. Detasarea, faptul de a-ti permite libertatea sa postezi ce-ti trece prin cap face un forum colorat si interesant.

Insa nu stiu cat o sa mai stau pe-aicea, ca piskeshu nu ma mai atrage sexual si asta era motivul principal pentru care stateam eu pe-aici.

Acuma m-am indragostit de poza aia si o sa caut un timp sa vad cine e tipul.

Am alta treaba prin alte forumuri de asemenea, asa ca nu promit nimic, nici ca o sa mai stau, nici ca n-o sa mai stau. Unii o sa-mi simta lipsa poate, altii nu, asa e lumea, diversa, tre sa o acceptam asa cum e, nu sa o cenzuram.

Iar io cand unu isi bate joc prea mult de mine, ca si orice alta fiinta unana, imi caut refugii sentimentale in altceva. Acuma l-am gasit pe frumosul blond din poza si probabil ca o sa am o o obsesie pentru el o vreme, nu stiu.

In orice caz, a jigni un om non-stop cum face piskeshu, nu funcioneaza non-stop. Omul respectiv oboseste de atatia pumni in cap si cauta autoaparare, refugii in alta parte.

In tot cazul, pishkeshu m-a cam dezamagit, sincer. Azi la plaja am avut o discutie ca de la om la om cu un tip care nu imi place la modul de o relatie sexuala, dar discutia a mers foarte lin, fara ofense, fara nivelul cortisolului si al adrenalinei ridicate de ofense. A fost ok. O discutie de oameni maturi si civilizati. Io asta vreau. Daca nu se poate, nu se poate.

Mizeriile alea de pe blogul meu si comentariile pe care le-am primit pe threadul moda contemporana sunt absolut iesite din orice norma de civilizatie. Imi pare rau.

Ayalo, io intotdeauna surprind. Am o minte deschisa si cu dorinta de orizonturi. Imi place viata foarte mult, e un dar divin, iar faptul ca nu mi-o pot trai asa cum visez eu ma baga in mormant incet-incet.

Ferice de cei care nu pretuiesc si nu stiu sa defineasca libertatea. Ei sunt sanatosi, noi ceilalti nu, pentru ca ne autodistrugem gandindu-ne tot timpul cu regret la ceea ce nu am avut timp si energie sa realizam.

De cate ori nu am plans eu de oboseala si de privarea de libertate la care sunt supusa in fiecare zi. Nu ma vait, doar iti spun ca in lacrimile alea le varsa Dumnezeu prin ochii mei, EL care ne injecteaza in sange legile lui si nu ale patronilor care ne asupresc si ne umilesc. Legi care sunt poate tot niste constrangeri, dar de alte natura si pe care ne-a facut sa le iubim atat de mult incat sa le consideram suprema libertate de a exista ca o fiinta umana decenta.
“Love, work and knowledge are the wellsprings of our lives, they should also govern it.â€Â
jl_rona
Junior Member
 
Mesaje: 887
Membru din: Mar Mai 29, 2007 9:32 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde kant emir » Sâm Mai 31, 2008 7:17 pm

jl_rona scrie:
sper ca nu te superi ca ti-am postat PM-ul pe forum io n-am secrete,

da'poate am io, la asta teai gandit? aici se vede jumatatea judecatii tale, ca nu mergi pana la capat

(bine, nu e cazul, n-am nici eu nimic de ascuns)

da' daca voiam sa-ti scriu in public, puteam s-o fac, nu? nu era nevoie sa te mai deranjezi tu sa faci c/p

pe unele forumuri se ia ban direct pentru postat pm, si eu cred ca pe buna dreptate





si sa spui tu lu mutu ca esti forumista cu experienta, ca vad ca nu pricepi deloc necesitatea regulilor de postare

cel putin pe un forum public, unde vine si posteaza oricine (si oriunde si oricum si haotic pana peste poate)

intelegi ca nu e piatza forumu? intelegi ca sunt teme de discutie cu adevarat importante si interesante? ei bine, ele trebuie protejate, ca e pacat sa se piarda un discurs cu argumente, subtilitati si umor rafinat printre niste balarii idioate ('cem asa: scrii tu un post lung si frumos despre putin - vine pijke si tzio trage in gura, vine aiala si zice ca ploo, vine oribiloiu si zica ca ah, ce bine era pe vremea comunistilor, si tot asa, pret de vreo trei pagini numa aiureli, unde scrie fiecare ce-i trece prin minte]
Unii o sa-mi simta lipsa poate, altii nu[/QUOTE]

ei, de murit no sa muara nimeni, mergi linistita in drumu tau
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde jl_rona » Sâm Mai 31, 2008 7:22 pm

kante, hai compara postul tau de mai sus cu postul meu (vezi ca i-am mai dat un edit).

Io nu sunt breaza, dar incerc sa fiu OM inainte de a fi forumist, caci forumisti nu exista fara oameni. Da-ti catusele jos si fi tu, ca esti destul, de bine de rau, fatza de altii. Nu le mai lua apararea altora, ca n-ai de ce.
“Love, work and knowledge are the wellsprings of our lives, they should also govern it.â€Â
jl_rona
Junior Member
 
Mesaje: 887
Membru din: Mar Mai 29, 2007 9:32 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde Ayala » Sâm Mai 31, 2008 7:26 pm

imi pare rau kant emire, da nu ploua
Ayala
 
Mesaje: 540
Membru din: Dum Iun 18, 2006 11:00 pm

Mesajde kant emir » Sâm Mai 31, 2008 7:30 pm

Nu le mai lua apararea altora, ca n-ai de ce

ba am

asa cum iti iau tie apararea, cand altii cred ca esti nebuna si proasta si rea


de ce vrei sa compar posturile? nu e nimic de comparat
iti inteleg suferinta si neimplinirea, da' asta e viata ta, tu tresa tzo traiesti

cu pasiunile tale nebune, cu frustrarile cotidiene si cu speranta ca poate o sa iasa soarele si pe strada ta

eu (si nimeni de pe lumea asta) nu pot sa te ajut cu absolut nimic - decat sa iti arat oarece intelegere

si sa stii ca si altii au tristeti si neimpliniri, indiferent de cat de neciopliti si de rai se arata







taci tuh aialo, ca nu tzam folosit decat nicu, ca ezenplu de dujman de ista forumistic dealu rona
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde Ayala » Sâm Mai 31, 2008 7:58 pm

da da, si eu mi-am dat seama azi ca mai am o neimplinire de care nu eram constienta- sa-mi vorbeasca testosteronu frantuzesc

kant, je fe expre, il fo pa etr etone, il fo etr empresione
Ayala
 
Mesaje: 540
Membru din: Dum Iun 18, 2006 11:00 pm

Mesajde kant emir » Sâm Mai 31, 2008 8:28 pm

breh, daca libsejte actzentele, ie greu de indentificat ceai frut matale sa zici

da nare nica, io citesc si pintre randuri*























(vorba baicsului: pintre randuri nu scrie nica, deci nai ce sa cetejt)
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde Ayala » Sâm Mai 31, 2008 8:52 pm

am zis asa

l-am facut expres, i-am facut un pa impresionant
Ayala
 
Mesaje: 540
Membru din: Dum Iun 18, 2006 11:00 pm

Mesajde jl_rona » Sâm Mai 31, 2008 10:35 pm

kant emir scrie:ba am

asa cum iti iau tie apararea, cand altii cred ca esti nebuna si proasta si rea


de ce vrei sa compar posturile? nu e nimic de comparat
iti inteleg suferinta si neimplinirea, da' asta e viata ta, tu tresa tzo traiesti

cu pasiunile tale nebune, cu frustrarile cotidiene si cu speranta ca poate o sa iasa soarele si pe strada ta

eu (si nimeni de pe lumea asta) nu pot sa te ajut cu absolut nimic - decat sa iti arat oarece intelegere

si sa stii ca si altii au tristeti si neimpliniri, indiferent de cat de neciopliti si de rai se arata







taci tuh aialo, ca nu tzam folosit decat nicu, ca ezenplu de dujman de ista forumistic dealu rona


ba, cam nebuna sunt, nu vezi ca ma indragostesc de cai verzi de prin magazine?

proasta nu cred ca cele doua se cam exclud una pe alta, cum se zice in romaneste ca nu-mi vine acuma?

ayala e jealous on my virtual romance with pijke which could've become real if the wanker hadn't behaved like a boor.

ba, pai astia sunt rai pentru ca au senzatia ca io daca ma rad in poze si ma schimb de toale sunt fericita.

necioplirea e parte din educatie, parte din frustrare si parte din distractie pe seama altora, in lipsa de alte idei de entertainment.

nu iese nici un soare in pula mea, ca n-are de un sa iasa, asa ca am downloadat Somewhere in Time ceea ce va recomand si voua, generatia de emori zgomotosi, in cazul in care nu l-ati vazut pana acum.

O minunatie de film. Mie mi-a placut foarte mult si ma simt exact ca acolo, indragostita de o poza a carei mister trebuie sa il descopar.

Daca reusesc pana la urma sa aflu cine e tipu, da trecand prin incercari grele, tata, o sa fie una dintre cele mai frumoase romante din viata mea.

Am mai avut multe d-astea, BTW, d-aia creca sunt un pic nebuna. Viata reala nu ma satisface, nu e numai societatea de vina, O relatie cu un barbat normal nu ma satisface. Nici daca as fi cu divinul blond in pat, si-ar da ochelarii jos si m-ar fute ca chiorul, si tot n-as fi multumita, ca realitatea nu e fictiune si niciodata nu o sa aiba celestialul ei.

Poate d-aia nu ma dau eu nici cu parfum. Io am simtul vizual dezvoltat. Aia cu parfumul ma cam lasa rece, poate pentru ca imi place sa traiesc in halucinatii si halucinatiile nu au miros.

Aia cu parfumul e buna, dar imi aminteste prea crunt de ceva real si asta ma inhiba si de multe ori ma dezgusta chiar.

Parfumul e bun, da nu e cine stie ce. Nu-mi amintesc sa ma fi indragostit de mirosul cuiva vreodata, insa chipurile ma fac sa cad in cur, sa-mi rup si noada si tot.

Pentru mine imaginea e aproape totul. Un chip frumos face 90 % in viziunea mea ce a mai ramas pana la 100 % face mintea.

Bine, sa nu puta ca un hoit, da daca nu e dat cu aftershave nu e nici o problema pentru mine, ba chiar cu atat mai bine, miroase si el a om.
“Love, work and knowledge are the wellsprings of our lives, they should also govern it.â€Â
jl_rona
Junior Member
 
Mesaje: 887
Membru din: Mar Mai 29, 2007 9:32 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde kant emir » Dum Iun 01, 2008 2:55 am

am zis asa
which could've become real

uici laso balta

ca daca tentalneai cu iel in zioa in careatz facut primu schinb de posturi, macsim in prima saptamana, poate iesea ceva, puate sarfi ndurat de tine

da asa?

am downloadat Somewhere in Time ceea ce va recomand si voua, generatia de emori zgomotosi


cu cine vorbejtu acolosha?
(filmu ie misto si interesant, ca orce poveste despre amestecatu timpului si timpilor; am sa-l caot, ca io l-am vazut, mai demultisor, in cinema, si creca si pe la frun tv; da' nul mai confisca tu numa pentru tine)

d-aia creca sunt un pic nebuna. Viata reala nu ma satisface

vezi? asta ie primu pas, si cel mai important: sa intelegi ca esti umpic sarit, sa intelegi si sa accepti ruptura

de vindecat nu cred so vindeci frodata, da macar iti faci viata mai ushuara

ceea ce ma conduce la gandul ca relatia ideala pentru tine ie asa: gasesti pe net unu cu mutra pe placu tau, te tzii de capu lui sa te bage in seama, or numa il stimulezi sa se tzie iel de tine

si nu treci de pragu masturbarii, casa nu rupi vraja


(acuma un tip shun tric: asa cum pe tine nu te satisface viatza reala, tot asa sar putea sa no satisfaci nici tu pe ia - deci nu te mai desvalui in deplinatatea ta, ca s-ar putea sa shochezi si sa sperii potentialu virtual mire)
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde Shaki » Dum Iun 01, 2008 10:49 am

foarte interesant ce zice rona ca nu o satisface viata reala si prefera imaginatia :) can't say i blame her...

dit: da mie tot imi place sa ma parfumez :D
aliatzi, right? :D

A little girl went out to play, lost in the marketplace as if half-born...
Avatar utilizator
Shaki
 
Mesaje: 7089
Membru din: Lun Mar 10, 2003 12:00 am

Mesajde jl_rona » Dum Iun 01, 2008 11:06 am

auzi? mai las-o cu pijke si cu "mila" lui de mine. pijke e doar un mistocar de cativa lei. nu-i nici mai frumos ca mine, nici mai elegant ca mine, nici mai erudit ca mine, nici mai inventiv ca mine, n-are nimic in plus, nici macar umor. Umorul lui e chinuit, seamana cu mine acum ani de zile cand imi incepusem activitatea pe net si cand singurul lucru pe care stiam sa il fac era sa fac misto de altii.

pijke era doar un om cu care as fi vrut poate sa fac o relatie, in lipsa de altceva.

m-a prins intr-o faza de disperare ca ma refuzase reveneagu si mi-a placut ca vorbea scarbos. dar asta-i tot about him. n-are prea multe de spus baiatu, cel putin din punctul meu de vedere. io nu am simtit ca am reusit sa comunic cu el e un manelist redus la cartierul lui acolo si atat, in timp ce eu sunt avida dupa a intelege globalizarea si alte faze de genul asta.

io nu spun astea pentru ca mi-a spus el ca noi n-o sa avem nici o relatie niciodata, dar sincer, in afara de varsta, nu vad ce calitati in plus are el fatza de mine, dar are cam multe in minus, asta poate si datorita experientei mele de 10 ani in plus fatza de el (chestie care il scuza si pe reveneagu mereu).

insa EXISTA teenageri chiar mai mici decat piskeshu (uite, amaratii aia care trimit manifestele alea, de exemplu) si care sunt si mai cititi si mai ales mult mai inventivi in a-si gasi hobbyuri interesante, inversunati impotriva sistemului si mai pe stilul meu.

nici pijke si nici reveneagu nu sunt printre ei. reveneagu pentru ca e un robot ordinar care ce-i spui aia face si nu comenteaza, crazandu-se marele hippiot englezit (de parca numai el stie engleza, mare frectie!), un docil de 2 lei care nu are poezie in el si nimic, iar pijke nu e prost si nici docil, dar ca trage la mizerie, asa cum i-am mai spus. maneaua e cea care-l caracterizeaza.

parintii mei au fost intelectuali, bunicul meu a fost intelectual si el, celalalt bunic a ajuns sa stea la masa cu Gheorghe Gheorghiu Dej si asta se cunoaste in viziunea mea despre lume si viatza.

Multi confunda felul meu liber de a-mi baga pula care face parte din viziunea nu deschisa ci NORMALA pe care incerc sa o am, sa vad pamantul asa cum e el, sa vad ce e important si ce nu e, cu faptul ca chipurile n-as fi o tipa educata, asa cum zice ayala care habar n-are nici unde ii e capul pe umeri pana la 31 de ani.

Mama a fost bolnava si a avut timp sa-mi dea educatie, ori asta se cunoaste. Sunt putini copii care au avut conditiile mele, ori asta se cunoaste. D-aia nu ma dau eu asa usor pe orice pula, ori varsta nu e chiar un handicap.

Toti imbatranim, dar depinde cum imbatranim si cum ajungem sa ne construim gandirea in ani: batem pasul pe loc pe manele sau ne cultivam personalitatea si incercam sa vedem globul asta rotund pe care ne-am nascut, sa il vedem global si cat putem de clar? Am ascultat si eu manele, dar asta nu a durat decat vreo 2 saptamani. M-am lamurit ce e cu ele si am trecut mai departe.

asta nu intelege piskeshu si probabil nici reveneagu, nici altii care se invart in cercul lor stramt, iar cand eu, bine intentionata, pentru ca vreau un barbat deschis la cap, le sugerez sa iasa de acolo ca nu aia e solutia, refuza.

nu tre sa vorbesti in cuvinte mari ca sa vorbesti adanc, trebuie doar sa te concentrezi ca sa poti sa intelegi ce esti de fapt, ce sunt ceilalti, de ce aia si nu aia, sa cauti logica in toate, ca toate au o logica pe pamant.

eu asta incerc, insa nu am timp s-o fac ca lumea. iara ajungem la timp, futu-i mortii masii.

vezi ca http://www.torrentbox.com e un site de downloadat grozav unde somewhere in time se downloadeaza intr-o ora numai.

Nu mai stati pe DC plus plus si alte cacaturi romanesti. Globalizati-va!

Io din punctul meu de vedere nu sunt sarita, poate doar extrem de pretentioasa in alegerea unui mascul si din cauza asta nu am avut multe relatii, din cauza asta m-am salbaticit si m-am refugiat in pozele care imi plac cu adevarat.

Nu merge ca hai sa inchid ochii si sa-mi placa de el. Mai bine stau singura dreaq.

Din punctul meu de vedere majoritatea oamenilor sunt de cacat. Fut pe unul/una si se gandesc la ala/aia din poza. Asta nu e relatie, mai bine o tai, da-o dreaq de relatie.

Asta-i laba in vagin.

Io sunt un om sincer. Imi place? Bun. Nu? Io nu-mi fac laba cu unu si ma gandesc la altu cum fac creca 90 % din oameni.
“Love, work and knowledge are the wellsprings of our lives, they should also govern it.â€Â
jl_rona
Junior Member
 
Mesaje: 887
Membru din: Mar Mai 29, 2007 9:32 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde jl_rona » Dum Iun 01, 2008 11:07 am

Shaki scrie:foarte interesant ce zice rona ca nu o satisface viata reala si prefera imaginatia :) can't say i blame her...

dit: da mie tot imi place sa ma parfumez :D


ba, mie parfumurile imi provoaca o stare nasoala, greatza, oboseala, d-aia prefer sa nu. Ma dau cu UDV d-ala roz inchis. Deodorant. Atat.
“Love, work and knowledge are the wellsprings of our lives, they should also govern it.â€Â
jl_rona
Junior Member
 
Mesaje: 887
Membru din: Mar Mai 29, 2007 9:32 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde Ayala » Dum Iun 01, 2008 11:26 am

ayala care habar n-are nici unde ii e capul pe umeri pana la 31 de ani.


ha? ti-am povestit eu viata mea? esti sigura de ce spui?

nu ma dau eu asa usor pe orice pula


tu vrei sa mori cu ea in gand, impulaita doar din vorbe? ca vad ca iti plac doar barbatii astia care iti vorbesc porcos si te sfideaza. eu am orientari mai sanatoase, deci capul meu e binemersi
Ayala
 
Mesaje: 540
Membru din: Dum Iun 18, 2006 11:00 pm

Mesajde jl_rona » Dum Iun 01, 2008 12:45 pm

tu esti o tipa comuna, dupa cum suni p-aicea.

nici a te indragosti de poze cum fac eu nu e foarte iesit din comun asa cum ar parea, doar ca eu nu fac compromisuri mari, asa ca tine.

tu le faci pentru ca nu-ti pasa si nu-ti pasa pentru ca nu gandesti.

nu tre sa-mi povestesti viatza ta ca sa vad ca nu ai nimica de zis. io nu sunt rautacioasa acuma, ca nu-mi pasa de tine, iar de cand nu-mi mai pasa nici de piskeshu imi esti total indiferenta.

io nu vreau sa mor cu ea in gand, ca nimeni nu vrea asta, dar daca "my chemical romance" nu merge, nu ma bag.

barbatii care au puterea sa ma sfideze sunt puternici. cei care nu au puterea asta sunt niste papagali inferiori mie. tie nu-ti place sa lupti pentru unu care "te sfideaza", se vede. iei o pula, oricare ar fi ea si da-i frate la ciocane. pentru mine ciocanul nu e primordial, cu toate ca recunosc ca mi-as dori si eu unul, da un ciocan care sa fie in stare ma loveasca si in cap, nu numai in col.
“Love, work and knowledge are the wellsprings of our lives, they should also govern it.â€Â
jl_rona
Junior Member
 
Mesaje: 887
Membru din: Mar Mai 29, 2007 9:32 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde Ayala » Dum Iun 01, 2008 1:28 pm

barbatii care au puterea sa ma sfideze sunt puternici. cei care nu au puterea asta sunt niste papagali inferiori mie. tie nu-ti place sa lupti pentru unu care "te sfideaza", se vede.


pe mine nu ma sfideaza nimeni. si daca e tentat, renunta repede. sunt convingatoare. oamenii care sfideaza sunt oameni slabi. oamenii care ma sfideaza sunt aia care vor sa-mi atraga atentia si nu au cum altfel, ca le e frica sa nu para slabi, pt ca se simt slabi. etc.


un om puternic are curajul sa-si recunoasca slabiciunile, ca sa fiu mai clara
Ayala
 
Mesaje: 540
Membru din: Dum Iun 18, 2006 11:00 pm

Mesajde jl_rona » Dum Iun 01, 2008 1:57 pm

nu, oamenii care sfideaza sunt ori prea marfa si isi dau seama de diferenta dintre ei si cei din jurul lor pe care ii sfideaza, asa cum fac eu cateodata, cum face piskeshu, cum face reveneagu, iar slabiciunea de care vorbesti tu poate sa fie de natura emotionala, ceea ce nu e neaparat slabiciune in catalogul meu.

eh pe dreaq pe tine nu te sfideaza nimeni. hai c-ai fost tare cu asta. :n:

poti sa fii foarte convingatoare cu unii (adica sa-ti mearga) si total neconvingatoare cu altii, adica sa nu-ti mearga. atitudinea are prea putin de spus. daca tipului respectiv ii plac genele tale, forget about attitude 'n' all, daca nu-i plac, poti sa-ncerci sa il convingi o mie de ani, ca tot nu reusesti nimic.

reveneagu si piskeshu fac parte dintr-o categorie mai aparte: aia de misogini labagii care cred ca femeia e doar o gaura in care EVENTUAL sa-ti bagi pula, aia daca ajungi sa ti se scoale vreodata. Poate ca au dreptate pe undeva si ei. Femeile in general sunt proaste, io sunt de acord cu chestia asta. Io sunt relativ ok printre femei, da barbatii ma fac praf multi dintre ei. Sunt dati dreaq ce mai.

Pai cand l-am vazut pe reveneagu ce siguranta avea in el cand prezenta chestiile alea io mi-am dat seama ca io nu am puterea de barbat sa fiu ca el niciodata.

Cu toate ca poate am o minte mai zglobie si mai colorata decat a lui, ala are siguranta de sine, putere se cheama, ce mai, d-aia de mascul. Asa si piskeshu si multi alti barbati. Le-a dat-o dumnezeu, asta e.

cum sa-ti explic eu? reveneagu poate sa fie varza emotional, sa se cace pe el in fatza femeilor, ca altfel nu s-ar ascunde de mine, ci m-ar baga in pizda mamii in fatza.

insa in alte domenii se descurca bine ai dreaq barbati. cand era reveneagu fatza in fatza numai cu tabla si cu ingineria, s-a descurcat cum io niciodata nu o sa pot sa ma descurc.

emotia e una si valoarea, puterea e alta.

femeile sunt mai instabile psihic din cauza hormonilor care le intuneca mintea mai mult decat barbatilor, am observat eu. o femeie se invarte in jurul pulii ca un titirez, gandindu-se NUMAI acolo si nemaifiind in stare sa faca altceva. Barbatii trec repede peste "romante", isi descarca pula si merg mai departe sa contruiasca lucruri si filozofii, pe cand femeile mostly contruiesc copii si au nevoie de atasarea asta erotica probabil, de ceea ce ele numesc "iubire", mai mult decat barbatii, in orice caz, al caror rol nu e sa faca si sa ingrijeasca copii.

Barbatii, din moment ce nu fac copii si nu le dau tatza, trebuie sa le fi dat Dumnezeu altceva in compensatie: sa construiasca ceva pentru copiii si nevestele lor.

D-aia zic eu ca a trimite femeia la servici si a-i cere sa fie la fel ca un barbat dpdv profesional e o chestie artificiala, fortzata, care se vede clar ca a inceput sa se intoarca impotriva speciei noastre.

ba, inca o data, ca am inceput sa ma repet ca un papagal: io nu vreau sa stau acasa cu pizda-n sus si atat, m-as plictisi. dar vreau o activitate DE FEMEIE, nu sa trag tevi.

Sa fi existat pensioane sau cum se chemau, ca pe vremuri, unde femeile erau educate sa stie sa gateasca, sa cante la un instrument, sa danseze, sa se poarte bine in societate, chestii d-astea.

o femeie poa sa faca un servici gen tricotaj sau mai stiu eu ce, specific femeii, da nu servici de 12 ore la o "companie internationala" de petrol, asa cum fac eu, ori eu nu plec de aici pentru ca in alta parte gen cum as vrea eu, salariile sunt extrem de mici.

In presa ar fi ceva mai umanist, ca una e sa scrii folozofii si alta sa masori tevi, da si acolo e foarte instabil serviciul si bani putini.

NU se incurajeaza diferentierea muncii pentru femei si barbati, ba din contra. pai io cand vad o femeie vatman ma bufneste si rasul dreaq. arata naspa.

ar trebui sa fie munci pentru femei si munci pentru barbati cum era inainte, nu toti bagati la gramada, are ciclu, n-are ciclu, da-o-n pizda masii de femeie, sa munceasca, n-a vrut ea drepturi egale?>

asta e gresit, foarte gresit si nu femeile sunt de vina. ele saracele abia ar astepta sa le mai slabeasca nitel si sa aiba si ele timp de crescut copii etc, sa faca o munca placuta si feminina. dar nu, noi ne globalizam si in loc sa incercam sa intelegem diferentele dintre femei si barbati care sunt destul de mari, noi incercam sa masculinizam femeia, ceea ce nu prea merge, ca e impotriva firii.

hai ca vb foarte mult si n-o sa ma mai citeasca nimeni in curand.
“Love, work and knowledge are the wellsprings of our lives, they should also govern it.â€Â
jl_rona
Junior Member
 
Mesaje: 887
Membru din: Mar Mai 29, 2007 9:32 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde Ayala » Dum Iun 01, 2008 2:33 pm

rona, esti atat de obositoare cu prostiile tale, tu explici toate fenomenele in functie de persoana ta, iti dai seama ce mare prostie e asta? daca unu nu te vrea e pt ca-l intimidezi, daca altu are rabdare cu tine e pt ca te place, daca altu te injura e pt ca e vrea sa te seduca, esti ca un copil.

asta cu sfidarea se poate detalia, unii pot sfida pe toata lumea, altii doar anumite persoane, altii numai pe tine, pt ca il scoti din minti cu insistentele si atentia ta. da, si eu ii sfidez pe aia care nu-si cunosc locul si au impresia ca refuzul poate fi interpretabil si se poate transforma in acceptare. dar, in general, un om valoros si constient de valoarea lui, valoare confirmata de ceilalti, e un om puternic, isi cunoaste si punctele slabe si le accepta si nu va fi sfidator in mod gratuit, nici macar provocat, si ideal ar fi sa nu fie niciodata, dar, cum am mai zis, nici macar kant emir nu e perfect, cum as putea fi eu? imi pierd rabdarea

acuma cred ca o sa fie multi de acord cu mine cand o sa zic : saracu reveneagu, greu tre sa fie sa fii hartuit de una ca rona
Ayala
 
Mesaje: 540
Membru din: Dum Iun 18, 2006 11:00 pm

Mesajde jl_rona » Dum Iun 01, 2008 2:45 pm

ba, io nu l-am hartuit de nici un fel, ca nu m-am dus sa-i scot pula din slitz. io doar i-am scris niste poezii si i-am declarat ce mult il apreciez, ceea ce i s-a urcat la cap.

asa si lu piskeshu.

greseala mea e una singura: ca nu stiu sa joc teatru, da asta ma oboseste si n-am chef. ma pish pe ea de piesa, ca ajungem tot acolo daca e sa ajungem, daca nu, nu.

adevarul si pasiunea pe fatza sunt cele mai frumoase lucruri. io n-am avut parte de prea multi tipi care sa imi placa si mie si care sa imi arate pasiune, dar cu aia 2 cu care s-a intamplat asta, a mers foarte bine.

ne-am uitat unul la altul, ne-am apropiat unul de altul, ne-am sorbit din ochi si ne-am declarat iubire. e frumos asa. sa joci piese de teatru e obositor, plus ca ceva inseamna ca nu merge in relatia respectiva de e nevoie sa te prefaci.

a scrie poezii nu inseamna ca esti o carpa in amor. ce eminescu era vreo carpa? si le scria si ala si le baga pe sub usa poezii la gagici si suferea dupa aia de refuzuri de-l luau toti dracii si p-ala.
“Love, work and knowledge are the wellsprings of our lives, they should also govern it.â€Â
jl_rona
Junior Member
 
Mesaje: 887
Membru din: Mar Mai 29, 2007 9:32 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde Ayala » Dum Iun 01, 2008 4:29 pm

rona, revino-ti, numa la pijke am vazut cat poti fi de agresiva cu sentimentele tale, eu in locul lui m-as fi simtit agasata de atitudinea ta posesiva si bagacioasa, de indiscretia ta, de felul in care spionezi si cauti sa captezi atentia.
ti-am mai zis eu ca nu ai discernamant, deci parerile tale despre mine chiar nu au nici o valoare, nu te mai chinui
Ayala
 
Mesaje: 540
Membru din: Dum Iun 18, 2006 11:00 pm

Mesajde kant emir » Dum Iun 01, 2008 7:57 pm

eu in locul lui m-as fi simtit agasata de atitudinea ta posesiva si bagacioasa

auci? poftim? se simte un oftat?
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde Ayala » Dum Iun 01, 2008 8:48 pm

ce-ai patit iara? in amintirea vremurilor de demult simti nevoia sa ma critici iar? ca sa-ti recastigi credibilitatea?

ce oftat? doar am mai zis ca nu-mi plac oamenii care ma sufoca
Ayala
 
Mesaje: 540
Membru din: Dum Iun 18, 2006 11:00 pm

Mesajde kant emir » Dum Iun 01, 2008 9:16 pm

in amintirea vremurilor de demult simti nevoia sa ma critici iar? ca sa-ti recastigi credibilitatea?

ce prostii ai in cap? care amintiri, care vremi de demult, care criticat iar?

zici rautatzi moca, ca si aia cu creibilitatea

da' treaba ta, simtete bine: iate de mine, ca vezi cas bland




(muahaha, behehe, ecsact oftat se simte - fara apsolut nicio legatura cu ce incerci tu sam reproshezi;poi cum sa zici tu ca in locu lu pijke tear fi obosit si plictisit insistentza ronii? da' se puate?)
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde jl_rona » Dum Iun 01, 2008 9:59 pm

Ayala scrie:rona, revino-ti, numa la pijke am vazut cat poti fi de agresiva cu sentimentele tale, eu in locul lui m-as fi simtit agasata de atitudinea ta posesiva si bagacioasa, de indiscretia ta, de felul in care spionezi si cauti sa captezi atentia.
ti-am mai zis eu ca nu ai discernamant, deci parerile tale despre mine chiar nu au nici o valoare, nu te mai chinui


ba, nu mai copia citate din piskeshu. io n-am nici o agresivitate, ce dreaq vrei? pasivitate? io am pasiune, ce mortii mei vreti? prefacatorie? nimic? nu pot sa va ofer asta.

in alta ordine de idei, sa mor io daca imi doresc sa-l vad pe tipul asta vreodata. n-are el ce sa-mi ofere mie: nici spiritual, nici fizic si nici material, (cu chestia cu materialul nu trebuia jignit, ca nu merita, asta e sistemul, ar merita o viata mai buna, dar la cat m-a jignit si el gratuit, pentru faptul ca stia ca nu are ce sa-mi ofere de fapt, pentru faptul ca n-a fost sincer ca sa spuna de fapt cum stau lucrurile si a preferat sa dea in mine ca un caine las care musca pe la spate, si-o merita). Daca era franc si nu musca, altfel ar fi fost lucrurile acuma. Asa, s-a taiat maioneza din ambele parti.

Mie imi place de el, ca nici io n-am bogatii asa cum crede el, chiar daca sunt la capitala, plus ca placutul n-are nici o legatura cu capitala si cu banii, dar nu-mi plac atacurile gen "esti taranca fato", care n-au nici o legatura cu subiectul, sa fie clar asta. Am fi fost un sac si un petec. N-a vrut, n-a iesit, m-a scarbit, sa fie sanatos.

Tu ayalo minti si ii faci sa auda numai ce stii ca le place lor sa auda, doar ca sa primesti o pula-n pizda. io nu fac compromisuri d-astea. ma doare-n pizda de pula lor. pot sa ma fut si cu facaletul foarte bine.

le spun verde-n fatza daca ii iubesc, daca ii urasc, daca-mi sunt indiferenti si care sunt motivele atitudinii mele la un anumit moment.

D-aia ma evita pe mine lumea, ca spun ce gandesc.

Revenind la piskeshu, ca sa nu ma inteleaga gresit, ca io nu vreau sa jignesc pe nimeni, inclusiv pe el.

1. el, ca orice alt om care nu e de la capitala, are un pic de complex pe chestia asta, nu se poate sa nu aiba, ca asa cum au eu complex fatza de cei din vest si-i vad mai breji cu toate ca nu sunt, dar cat as nega eu, tot am o oarecare chestie fatza de ei, asa si el cu mine. nu e suta-n suta, da e posibil. Plus ca ii e frica ca nu o sa-si gaseasca servici p-aici. De asta io nu cred c-ar trebui sa-i fie frica, ca se gasesc servicii.

2. p-orma: el zice ca n-are casa, io am de bine de rau ca mi-au cumparat ai mei pe vremea lu Odi un apartament nenorocit de 3 camere pe care nu l-am zugravit de 20 de ani si care arata absolut jalnic, da e mare el asa si cu putina vopsea ar iesi chiar bine. (BTW, o sa-mi pun si centrala pe gaze zilele astea :n:, deci tre sa fac un pic de curatenie, cat de cat, asa ca n-o sa ma prea vedeti la fatza in urmatoarea saptamana).

El se streseaza prea mult ca "io nu am nimic", "io nu am nimic" (material vorbind). Pai ce crede ca io am multe? N-am nici io nimic decat apartamentul asta in Rahova, cartier de tigani. Asta e. Da m-am nascut in Balta Alba :n: (asta pentru cultura voastra generala).

3. Poate si pe buna dreptate sa-i fie

- frica de boala mea
- sila de ciuperca care se poate declansa oricand
- nu vrea o femeie care e deja bolnava oarecum si cu care nu stie sigur ce viitor o sa aiba. Un om bolnav e intotdeauna ocolit. Io nu am cine stie ce boala, dar nici suta-n suta sanatoasa nu sunt, iar daca mai duc viatza pe care o duc (SCULATA LA 7 FARA UN SFERT SI VENITA ACASA LA 7-8 JUMATE SI NEFIIND EFECTIV IN STARE SA IMI ASIGUR 8 ORE DE SOMN PE NOAPTE, NU 9 CAT DOARME AYALA CA O VACA!!!), eu pot sa ma imbolnavesc rau, iar el nu are nici chef si nici nici o vina sa aiba grija de un om bolnav). Aicea e un punct foarte slab si nevralgic al meu, io recunosc.

4. Poate sa ii fie tarsa sa umble pe strada cu o femeie imbracata genul meu (nu e naspa, degeaba ziceti voi ca e naspa, dar e "altfel" decat majoritatea oamenilor, sare in ochi si asta nu e de natura sa il faca foarte incantat pe piskeshu care nu e genul de tip caruia ii place si e mandru sa umble cu o parasuta ciudata dupa el). Asa si reveneagu, ca asta e un motiv pentru care m-a respins asa de categoric si ala, da io nu pot sa ma schib pentru ei, asta e.

Eu in Italia cand m-am imbolnavit, asta a FOST unul dintre motivele pentru care m-am imbolnavit: faptul ca nu am fost lasata sa ma imbrac cum vreau eu la serviciu, m-a facut sa ma simt ca un SCLAV DE ULTIMA SPETZA!! Asta m-a frustrat, m-a stresat, m-a enervat, m-a consumat si m-a imbolnavit (pe langa munca excesiva si altele). Omul trebuie lasat asa cum e el, nu contrans.

Nici nu va dati seama CE BUCURIE imi faceau weekendurile cand ma duceam si eu sa ma plimb si cand ma mai claxona cate unul pe strada, umbland mai mult dezbracata decat imbracata. Dar alea erau prea putine, iar in restul timpului NU MA SIMTEAM EU, imbracata ca un salahor cu o singura pereche de blugi care se lasasera si aia ca dracu, purtandu-i in fiecare zi numai p-aia, pentru ca poporul "civilizat" italian mi-a interzis sa port fuste scurte si pantaloni mulati, de parca eram la ARABI, frate!

5. Tipul e mult mai tanar ca mine. Asta e un mare plus pentru el fizic vorbind si un oarecare minus intelectual vorbind. E destul de greu sa ma inteleg ca de la egal la egal cu unul mult mai tanar ca mine. El n-are asa multa experienta de viata, dar are VIATA pe care eu poate ca n-o mai am la nivelul lui.

Cam astea sunt si asa vad eu de ce nu iese nimica cu piskeshu.

Cat despre Ayala, nu e innebunit nici dupa ea, sa fim seriosi. Tipul e intr-o deriva si deocamdata nu-si doreste o femeie stabila care sa-i stea in cap ca o remorca, io asta simt. El crede in tineretea si in naivitatea lui, spera chiar daca nu recunoaste aici ca spera, sa realizeze el nu stiu ce ca de ex.sa-si cumpere o casa, masina si gresie pe pereti si dupa aia sa-si faca familie.

Io-i spun de pe-acuma sa nu se mai strofoace cu astea, ca trece viata pe langa el aiurea si in final n-o sa realizeze nimic, sau daca o sa-si faca in sfarsit o casa si o gresie, o sa fie prea batran atuncea ca sa se mai bucure de ele.

Io nu incerc sa il atrag inspre mine, pentru simplu motiv ca nici EU nu sunt hotarata sa fac o relatie cu el. Sincer, oscilez.

Sunt salbatica, m-am obisnuit singura de atatia ani, imi dau seama ca boala asta nu o sa ma lase sa am timp de el asa cum s-ar cuveni si ca l-ar frustra ca el sa se uite pe pereti si eu sa trebuiasca sa dorm, sunt multe chestii aicea.

6. Creca e terifiat cum spun eu toate astea pe forum si nu sunt si eu putin mai privata. Da cu asta ar trebui sa se obisnuiasca, nu e nici o chestie. Daca ne-am fute, as veni aicea sa va povestesc cum a fost. Nu e nici o vrajeala asa de mare. E el speriat aiurea de exhibitionismul meu (posibil).

Hai ca ma culc si io.

Somn usor copii.
“Love, work and knowledge are the wellsprings of our lives, they should also govern it.â€Â
jl_rona
Junior Member
 
Mesaje: 887
Membru din: Mar Mai 29, 2007 9:32 pm
Localitate: Bucuresti

Următorul

Înapoi la Mai in gluma mai in serios. mai mult in gluma

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori