Discutie sau monolutie?

discutii pe care nu stii unde sa le incepi, haz de orice caz; ca intre prieteni

Moderator: anjin-san

Mesajde Shaki » Lun Iun 02, 2008 9:10 am

io am unpic de complex acum ca nu sunt in sibiu :D sunt doua festivaluri de rock anu asta, scuteam nishte drumuri. plus ca imi si place sibiu... :))

rona, tu realizezi ca keshu e un tip pe care l-ai cunoscut de pe net, de f putin timp, si vb despre relatii cu el ca si cand v-ati fi plimbat in parc sau la un suc de nushtiucate ori?... :)
aliatzi, right? :D

A little girl went out to play, lost in the marketplace as if half-born...
Avatar utilizator
Shaki
 
Mesaje: 7089
Membru din: Lun Mar 10, 2003 12:00 am

Mesajde kant emir » Lun Iun 02, 2008 9:54 am

laso breh, ca ia ie fuarte rapida in construit povejt si iubit poze, cum sa nu fie buni niscai uameni carei raspunde shonjura?


shapoi hu ghivză şit ăbaut old feşăn? daca pana si secolu trecut era numit secolu vitezei, dapoi aista? mai sarim peste etape, ca ne prinde pauza si porma canci ploz
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde Shaki » Lun Iun 02, 2008 12:30 pm

nuncepe si tu cu plozii, pritipliz...
aliatzi, right? :D

A little girl went out to play, lost in the marketplace as if half-born...
Avatar utilizator
Shaki
 
Mesaje: 7089
Membru din: Lun Mar 10, 2003 12:00 am

Mesajde piskeshu » Lun Iun 02, 2008 1:46 pm

rona, candva, acum cateva luni, poate mai bine de-un an, nu mai stiu, eu cu ayala am fost prieteni. atat. nu te mai obosi sa presupui altceva.

in al doilea rand, ma pish pe bucuresti.
Prezumtia de prostie se aplica tuturor !!!
"This used to be a fun house, but now is full of evil clowns..."
Avatar utilizator
piskeshu
banned
 
Mesaje: 5692
Membru din: Vin Noi 14, 2003 12:00 am

Mesajde cr3tz » Lun Iun 02, 2008 3:39 pm

Ayala scrie:ha? ti-am povestit eu viata mea? esti sigura de ce spui?


ahahahaah mor de ras. lasa mai nici tu nu esti departe cateodata. si mai sunt cativa ~a
cr3tz
 
Mesaje: 3427
Membru din: Vin Dec 24, 2004 12:00 am

Mesajde Ayala » Lun Iun 02, 2008 5:17 pm

kant emire, nu stiu ce oftat simti tu, da io m-am plictisit sa tot argumentez degeaba, pana si cretz se compara cu mine, care el are de cel putin 10 ori mai multe posturi in care deci a vorbit de 10 ori mai mult si mai multe si are pretentia ca nu s-a dezvaluit deloc, ca e misterios si joaca teatru in toate. nici macar in pozele postate nu e el, sunt cosmetizate

rona, esti de-a dreptul proasta, ce sa ne mai ascundem cu eufemisme, cand o sa-ti povestesc eu relatiile mele cu barbatii sau cu pozele lor, atunci sa vorbesti, deci limiteaza-te la informatia pe care o scriu eu pe forumuri, da? orice om cu o inteligenta medie are atata bun simt
Ayala
 
Mesaje: 540
Membru din: Dum Iun 18, 2006 11:00 pm

Mesajde kant emir » Lun Iun 02, 2008 6:05 pm

am fost prieteni. atat. nu te mai obosi sa presupui altceva.

si
nu stiu ce oftat simti tu

apoi cand tuata lumea neaga hotarat, cum sa nu simt io nevoea sa ma bag in seama?


can rest mise rupe, calmatziva
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde Ayala » Lun Iun 02, 2008 7:28 pm

doar poti sa intelegi ca ma contrariaza cand altii gandesc in locul meu neganditul si simt nesimtitul
Ayala
 
Mesaje: 540
Membru din: Dum Iun 18, 2006 11:00 pm

Mesajde kant emir » Lun Iun 02, 2008 9:16 pm

pot breh, pot


desi nus deacord - poi nu asta nii slujba? sa murim de grija altuia?
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde cr3tz » Mar Iun 03, 2008 9:47 am

Ayala scrie:pana si cretz se compara cu mine, care el are de cel putin 10 ori mai multe posturi in care deci a vorbit de 10 ori mai mult si mai multe si are pretentia ca nu s-a dezvaluit deloc, ca e misterios si joaca teatru in toate. nici macar in pozele postate nu e el, sunt cosmetizate


mai vreo 700 de posturi pana fac de 10 ori mai multe ca tine.

nu ma compar cu tine.

nu am pretentia de dezvoltat nimic sau ceva de genu, ori ca nu sunt eu in poze. dar cu mine cand ai vorbit nu ai vorbit cu argumente clare, "din cate am auzit eu" si "stiu eu" nu m-ai scos. nimic concret la astea.

p.s. pot sa iti dau un test fulger despre mine? A-)
cr3tz
 
Mesaje: 3427
Membru din: Vin Dec 24, 2004 12:00 am

Mesajde piskeshu » Mar Iun 03, 2008 9:49 am

test cu cretz.

este cretz prost?
1. da
2. sigur
3. nu incape indoiala
Prezumtia de prostie se aplica tuturor !!!
"This used to be a fun house, but now is full of evil clowns..."
Avatar utilizator
piskeshu
banned
 
Mesaje: 5692
Membru din: Vin Noi 14, 2003 12:00 am

Mesajde Ayala » Mar Iun 03, 2008 9:54 am

cretz, io n-am auzit nimic de tine si intelege ca parerile mele se formeaza de la ce scrii, io nu stiu nimic, eu judec sau intuiesc si sa terminam cu discutia asta care din cauza ta numai nu se mai termina
Ayala
 
Mesaje: 540
Membru din: Dum Iun 18, 2006 11:00 pm

Mesajde cr3tz » Mar Iun 03, 2008 2:55 pm

ayala hmmm...
io n-am auzit nimic de tine
o sa caut ceva sa vad daca ai sau dreptate.


keshule nu te mai baga nimeni in seama sau in origini in ultima vreme? vad ca ma urmaresti peste tot. daca eram asa voma virtuala cum ziceai tu , nu te mai luai de mine cu fiecare ocazie. mersi de atentie, dar esti cam prost si plictisitor.
cr3tz
 
Mesaje: 3427
Membru din: Vin Dec 24, 2004 12:00 am

Mesajde piskeshu » Mar Iun 03, 2008 3:00 pm

da, voma trebe ignorata, daca nu calci in ea toata ziua. tu te-ai autovomitat din pacate peste tot. hai bashti si castiga 1000 de para ~p
Prezumtia de prostie se aplica tuturor !!!
"This used to be a fun house, but now is full of evil clowns..."
Avatar utilizator
piskeshu
banned
 
Mesaje: 5692
Membru din: Vin Noi 14, 2003 12:00 am

Mesajde cr3tz » Mar Iun 03, 2008 3:45 pm

este ca te cand te ignora pana si emiru te guduri si tu pe unde apuci?
cr3tz
 
Mesaje: 3427
Membru din: Vin Dec 24, 2004 12:00 am

Mesajde piskeshu » Mar Iun 03, 2008 4:12 pm

iar esti prost bre. ~p un prost anost? ce poate fi mai rau pe lumea asta?
Prezumtia de prostie se aplica tuturor !!!
"This used to be a fun house, but now is full of evil clowns..."
Avatar utilizator
piskeshu
banned
 
Mesaje: 5692
Membru din: Vin Noi 14, 2003 12:00 am

Mesajde jl_rona » Mar Iun 03, 2008 6:14 pm

piskeshu scrie:eu cu ayala am fost prieteni. atat.


asta pentru ca n-ai pula.

in al doilea rand, ma pish pe bucuresti.


iar io de la un timp ma pis pe tine, nu stiu daca ai observat.
“Love, work and knowledge are the wellsprings of our lives, they should also govern it.â€Â
jl_rona
Junior Member
 
Mesaje: 887
Membru din: Mar Mai 29, 2007 9:32 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde jl_rona » Mar Iun 03, 2008 6:39 pm

cretz e un copil, un tip de cartier cu o inteligenta medie, care nu minte prea mult. alea sunt pozele lui si nu creca e nici o cosmetica acolo.

ayala nu e foarte proasta, dar nu e in stare sa fie o doamna adevarata, ceea ce ar presupune sa aiba dorinta si putinta pentru un hobby inteligent, si atuncea a devenit un fel de fiara, sperand ca asa o sa poa sa iasa si ea in fatza. din pacate chestia asta se intoarce impotriva ei si arata cat de disperata este ca sa para si ea o pizda buna de mancat.

piskeshu e un manelist snob, e ferches el asa si nu e taran, da duce prea in extrem asta cu facutul mistoului si, in consecinta, isi pierde cu fiecare post din substanta, oarecum dezamagind pe parcurs.

kante are avantajul varstei, cel putin, deci nu se poate compara cu nici unul din cei 3. omu nu e vreun einstein, nu stie el prea multe, nu pare sa fie chitit pe vreun hobby anume, sa fie disperat de cunoastere in vreo directie, da e singuru care stie sa poarte o discutie pe un forum si, implicit, si in viata reala.

shaki e desteapta si civilizata, dar din pacate m-am lasat io de rock ca sa pot avea o discutie cat de cat cu ea aicea pe forum.

cat despre faptul ca am vorbit eu despre nu stiu ce relatii, voi prea delimitati: asta-i net, asta nu e net. ceea ce nu e net sunt doar chipurile noastre.
“Love, work and knowledge are the wellsprings of our lives, they should also govern it.â€Â
jl_rona
Junior Member
 
Mesaje: 887
Membru din: Mar Mai 29, 2007 9:32 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde Shaki » Mar Iun 03, 2008 7:02 pm

cretzu are momente cand e putzin cam libidinos si face presupuneri aiurea, altfel nu ar fi un baiat rau
ayala doar vrea sa para dura dar nu cred ca e chiar asa, si sunt singura ca are hobbyuri, insa nu ne-a spus prea multe despre ele :)
keshu e un om dintr-o bucata, care-tzi spune in fatza ce are de zis, din cate am remarcat eu, ceea ce uneori e bine, uneori ma deranjeaza daca ma prinde intr-un moment sensibil :)
kanty e exceptzional punct :)
shaki e obosita rau shi scarbita acu, shaki a fost prin spitale care miroseau oribil shi a auzit lucruri care nu i-au placut. plus ca shaki are shi alte hobbyuri nu numai muzica rock - muzica in general, cartzile, concertele, aromaterapia si alte prostioare :) shaki are defecte multe, e copil, e impulsiva, e incapatanata, e imatura, e timida, nu are rabdare, e egocentrista...
shaki se duce pana la magazinu de la parter sa-si ia un suc si mai forumareshte dupaia... :)

rona, lucrurle nu sunt intotdeauna cum par a fi si eshti de prea putin timp pe forum ca sa-ti poti dea seama bine cum sunt oamenii ashtia :)
aliatzi, right? :D

A little girl went out to play, lost in the marketplace as if half-born...
Avatar utilizator
Shaki
 
Mesaje: 7089
Membru din: Lun Mar 10, 2003 12:00 am

Mesajde jl_rona » Mar Iun 03, 2008 7:20 pm

ce spitale shaki?

ba, io un lucru pot sa-ti spun sigur: kante nu e exceptional. :n: punct si de la capat.

hai ca tre sa-mi fac de mancare ca nici nu pot sa ma culc fara sa mananc, sa-mi bag pula.

pula mea, nu pot sa gasesc cum il cheama pe tipul ala. cum dracu sa mai caut? da-ti-mi si voi o idee. hai, aia desteptii, sa va vad.

ah, apropo de ala, acuma stiu de ce am visat ca a plecat Neagu in Germania: aseara cand cautam ce e cu Mr. Winchester, am gasit unu care cica poarta ochelari d-aia si care cica e celebritate. Un neamt. Deci d-aia am asociat io toata chestia cu Germania.
Vezi ma ca totul are sens? MARE om a fost Freud ala, MARE DE TOT!

El a zis ca asociem nume altor chipuri si ca preluam imagini din ziua precedenta si le punem cap la cap, transformandu-le in simboluri.

Deci Germania era simbolul pentru Neagu, de fapt, ca ala din poza aia care mi-a placut mie seamana cu el, iar neamtu seamana cu ala. E destul de simplu ce va spun eu aicea, dar tre sa citesti cartea ca sa intelegi simbolistica asta. E foarte interesant. Io n-am citit multe carti, da asta sunt convinsa ca e una din cele mai tari din lume. Decat 20 de romane de-ale lu Balzac, mai bine citesti tata un Freud si intelegi ce se intampla cu tine.
“Love, work and knowledge are the wellsprings of our lives, they should also govern it.â€Â
jl_rona
Junior Member
 
Mesaje: 887
Membru din: Mar Mai 29, 2007 9:32 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde Ayala » Mar Iun 03, 2008 7:27 pm

rona, inca nu ai inteles ca a fi fiara e un defect, ca numai un om slab ajunge fiara?
Ayala
 
Mesaje: 540
Membru din: Dum Iun 18, 2006 11:00 pm

Mesajde jl_rona » Mar Iun 03, 2008 7:34 pm

~p ayalo, pai io ce pula mea spuneam?
“Love, work and knowledge are the wellsprings of our lives, they should also govern it.â€Â
jl_rona
Junior Member
 
Mesaje: 887
Membru din: Mar Mai 29, 2007 9:32 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde Ayala » Mar Iun 03, 2008 7:38 pm

spuneai asta

a devenit un fel de fiara, sperand ca asa o sa poa sa iasa si ea in fatza. ... si arata cat de disperata este ca sa para si ea o pizda buna de mancat.


deci facand asocierile logice de rigoare, io am vrut sa par slaba ca sa excit barbatii de pe forum?
Ayala
 
Mesaje: 540
Membru din: Dum Iun 18, 2006 11:00 pm

Mesajde jl_rona » Mar Iun 03, 2008 8:40 pm

si atuncea a devenit un fel de fiara, sperand ca asa o sa poa sa iasa si ea in fatza. din pacate chestia asta se intoarce impotriva ei si arata cat de disperata este ca sa para si ea o pizda buna de mancat.

minciuna prin omisiune se cheama asta, ayalo. nu merge puiule.

da stii ce vad io aicea totusi? cum 2 femei bune de pula, pentru ca si io si ayala suntem bune de pula, asta-i clar, se invart in jurul unui "nose picker" manelist care n-are altceva decat umor de confort 3 si abilitatea de a le face pe femei sa creada ca are pula mare.

in atari conditii, omul e in al noualea cer acuma. pictura rupestra, ce mai, in timp ce pe tipi decenti precum kante, useru sau thyl nu-i cauta nimeni.

concluzia: femeia vrea pula, asa cum si barbatul vrea pizda. prea putin conteaza eruditia, eleganta si buna cuviinta. daca arati ca esti un animal bun de futut, ai succesul asigurat.
“Love, work and knowledge are the wellsprings of our lives, they should also govern it.â€Â
jl_rona
Junior Member
 
Mesaje: 887
Membru din: Mar Mai 29, 2007 9:32 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde jl_rona » Mar Iun 03, 2008 10:07 pm

Shaki scrie:keshu e un om dintr-o bucata, care-tzi spune in fatza ce are de zis, din cate am remarcat eu, ceea ce uneori e bine, uneori ma deranjeaza daca ma prinde intr-un moment sensibil :)


asa, si pentru o incheiere cum se cuvine pe seara asta,

piskeshu e un porc fixist, din cate am remarcat eu.
“Love, work and knowledge are the wellsprings of our lives, they should also govern it.â€Â
jl_rona
Junior Member
 
Mesaje: 887
Membru din: Mar Mai 29, 2007 9:32 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde Aneka2 » Mar Iun 03, 2008 10:33 pm

" oamenii care sfideaza sunt oameni slabi "
"barbatii care au puterea sa ma sfideze sunt puternici."


n
0 = 0 ( n>0 )
Aneka2
Junior Member
 
Mesaje: 101
Membru din: Dum Apr 01, 2007 11:05 am
Localitate: Departe

Mesajde kant emir » Mie Iun 04, 2008 12:02 am

pe tipi decenti precum kante, useru sau thyl nu-i cauta nimeni.

naveam de gand satz raspund la aprecieri (mersi shak, nu trebuia, si si ecsagerezi), da ai facut doo gafe in enuntu asta

daca nu chiar trei
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde piskeshu » Mie Iun 04, 2008 9:13 am

is porc manelist snob si fara pula. ~p de aia vrei sa-mi sugi pula nu?
Prezumtia de prostie se aplica tuturor !!!
"This used to be a fun house, but now is full of evil clowns..."
Avatar utilizator
piskeshu
banned
 
Mesaje: 5692
Membru din: Vin Noi 14, 2003 12:00 am

Mesajde cr3tz » Mie Iun 04, 2008 9:17 am

face presupuneri aiurea
fac asta doar cand stiu adevarul :))
cr3tz
 
Mesaje: 3427
Membru din: Vin Dec 24, 2004 12:00 am

Mesajde Shaki » Mie Iun 04, 2008 9:23 am

de fapt era policlinica, nu spital, trebuia sa iau niste retzete pt tata, mirosea cumplit acolo, a medicamente si transpiratzie :( cat pe-aci sa fac aseara o criza de nervi. am adormit cu o lumanare aprinsa, parfumata, roshie, in forma de cub, pe care am primit-o cadou de ziua mea :) zici ca e un cub roshu luminos cand o aprind...

nu prea intzeleg competitivitatea asta pe voi, fiecare isi are locul ei, fiecare e frumoasa in felul ei si are calitatile ei :) chiar nu trebuie sa va denigratzi reciproc atata, adica eu una ash obosi sa tot fac asta...
aliatzi, right? :D

A little girl went out to play, lost in the marketplace as if half-born...
Avatar utilizator
Shaki
 
Mesaje: 7089
Membru din: Lun Mar 10, 2003 12:00 am

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Mai in gluma mai in serios. mai mult in gluma

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 23 vizitatori

cron