Ce planuri aveti pentru viitor?

discutii pe care nu stii unde sa le incepi, haz de orice caz; ca intre prieteni

Moderator: anjin-san

Ce planuri aveti pentru viitor?

Mesajde jl_rona » Joi Iun 05, 2008 12:37 am

Pentru viitorul apropiat, indepartat. How do you plan to shape yourself up? Sorry, nu am gasit expresia cea mai potrivita in romana pentru asta.
“Love, work and knowledge are the wellsprings of our lives, they should also govern it.â€Â
jl_rona
Junior Member
 
Mesaje: 887
Membru din: Mar Mai 29, 2007 9:32 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde Ayala » Joi Iun 05, 2008 9:16 am

io planuiesc sa ma mut intr-un apart tot de 3 camere da fara nici o imbunatatire in ultimii 20 de ani, intr-un cartier cu tigani din buc, imi vand masina si de la 10 min pana la munca o sa fac 2 ore in metrou in fiecare zi, imi las paru pana la fund, si o sa incerc sa ma imbrac din obor, ca sa agat toti taximetristii din buc, poate ma marit si io. ha? ce zici rona? am sanse sa-ti ajung la dejtu mic?
Ayala
 
Mesaje: 540
Membru din: Dum Iun 18, 2006 11:00 pm

Mesajde kant emir » Joi Iun 05, 2008 9:23 am

bai, ce rea posa fii si tu!


nam mai pomenit asa ceva
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde Shaki » Joi Iun 05, 2008 9:43 am

Ayala scrie:imi vand masina
ai mashina? :D
aliatzi, right? :D

A little girl went out to play, lost in the marketplace as if half-born...
Avatar utilizator
Shaki
 
Mesaje: 7089
Membru din: Lun Mar 10, 2003 12:00 am

Mesajde kant emir » Joi Iun 05, 2008 9:49 am

are doo, stiu io
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde Ayala » Joi Iun 05, 2008 10:02 am

bai, ce rea posa fii si tu!


asa cum ai fost si tu cu gigel? sau totusi putin mai intelegatoare?

sa fim seriosi, rona e in alt film, filmu ei, am incercat si io sa o aduc la realitate
Ayala
 
Mesaje: 540
Membru din: Dum Iun 18, 2006 11:00 pm

Mesajde kant emir » Joi Iun 05, 2008 10:03 am

asa cum ai fost si tu cu gigel?

ala era extraordinar de prost si de obraznic, fara pauza, fara respirat, fara baut apa

rona nui totinpu nesuferita cum o fo ieri

si nai ce sa aduci la realitate
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde Ayala » Joi Iun 05, 2008 10:07 am

ala era extraordinar de prost si de obraznic, fara pauza, fara respirat, fara baut apa


io zic ca nu, da asa e facut omul, sa ii ierte mai multe sexului opus

si nai ce sa aduci la realitate


io verific, totusi
Ayala
 
Mesaje: 540
Membru din: Dum Iun 18, 2006 11:00 pm

Mesajde kant emir » Joi Iun 05, 2008 10:15 am

io zic ca nu

io zic ca da


bai, prostu obraznicit care sa apuca de dat lectii si de pus la punct

prostu care nu stie nimic, absolut nimic, si care e gata sa minimalizeze absolut tot (nui cazu sa mai precizez ca acest "tot" inseamna tot ce nu stie si nu intelege iel; adica tot tot)

nu cred sa se mai fi manifestat vreun idiot cu atata de ampluare pe forumurile cunoscute
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde Ayala » Joi Iun 05, 2008 10:19 am

kant emir, e ca faza aia cu patrunjelu intre dinti, oamenii se impart in doua categorii: unii iti atrag imediat atentia, sa nu te faci de ras toata ziua pe unde mergi, altii se bucura in sinea lor ca esti mai ridicol ca ei, macar in ziua aia

gigel era special, asta putini au inteles, dar rona nu e asa, insa mi se pare ca ea nu da lectii, pur si simplu iti e superioara, e un fapt incontestabil
Ayala
 
Mesaje: 540
Membru din: Dum Iun 18, 2006 11:00 pm

Mesajde Ayala » Joi Iun 05, 2008 10:26 am

da, stiu, am simplificat ca ma grabesc, poti sa detaliezi si pana la "patrunjelu e in ochii celui ce priveste"
Ayala
 
Mesaje: 540
Membru din: Dum Iun 18, 2006 11:00 pm

Mesajde kant emir » Joi Iun 05, 2008 10:28 am

gigel era special

probabil ca-mi lipseste mie organu cu care sa-mi imaginez ca un idiot sadea e special

nu, pentru mine prostu e prost, iar nenorocitu ala dadea peafara de tembel si de infumurat

daca nu ma crezi, reia la lecturat minunatiile lui in care invatza (cu atata seriozitate) lumea sa se imbrace, sa se poarte, sa bea berea, sa scuture trandafiru si alte rahaturi de pustan pre-puber

idiot, ma intelegi?

da' uita ca observ o treaba (btw de asta putini au inteles): si rona manifestase oarece sinpatie pentru tembel

o fi mah, o fi ceva ce vedetz voi si nu vad io; bravo voua, castigu vostru si paguba mea
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde Ayala » Joi Iun 05, 2008 10:45 am

ai intalnit idioti care simt asta si sunt retrasi pt ca n-au incredere in ei? da. si exista care nu pot accepta cu nici un chip ca ar fi prosti. e vorba de determinari externe.
vazand-o pe rona nu pot sa nu ma gandesc ce norocoasa am fost ca tatal meu nu m-a ironizat niciodata, nu m-a agresat in nici un fel, chiar daca nu face declaratii, nu m-am indoit niciodata de afectiunea lui
Ayala
 
Mesaje: 540
Membru din: Dum Iun 18, 2006 11:00 pm

Mesajde kant emir » Joi Iun 05, 2008 10:50 am

idioti care simt asta si sunt retrasi pt ca n-au incredere in ei?

poi s-ar zice ca isi cunosc lungu nasului
care nu pot accepta cu nici un chip ca ar fi prosti

sigur, si se cred buricii pamantului, si nu mai incapi de iei

bun, si carei legatura (acestor doua categorii de traitori) cu tine si cu rona? care si cum ie?
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde Ayala » Joi Iun 05, 2008 10:58 am

ronei nu i s-a permis niciodata sa fie proasta si ma opresc aici ca, futu-i, mi-am patat rochia bej cu capsuni
Ayala
 
Mesaje: 540
Membru din: Dum Iun 18, 2006 11:00 pm

Mesajde kant emir » Joi Iun 05, 2008 11:03 am

zici de rochie? patata?
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde Ayala » Joi Iun 05, 2008 11:11 am

am zis capsuni?
Ayala
 
Mesaje: 540
Membru din: Dum Iun 18, 2006 11:00 pm

Mesajde kant emir » Joi Iun 05, 2008 11:14 am

si frijca?
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde Ayala » Joi Iun 05, 2008 11:23 am

si castraveti
Ayala
 
Mesaje: 540
Membru din: Dum Iun 18, 2006 11:00 pm

Mesajde piskeshu » Joi Iun 05, 2008 12:19 pm

gigi e un dobitoc bolnav psihic si retard.

rona e doar nebuna.
Prezumtia de prostie se aplica tuturor !!!
"This used to be a fun house, but now is full of evil clowns..."
Avatar utilizator
piskeshu
banned
 
Mesaje: 5692
Membru din: Vin Noi 14, 2003 12:00 am

Mesajde jl_rona » Joi Iun 05, 2008 8:52 pm

kant emir scrie:probabil ca-mi lipseste mie organu cu care sa-mi imaginez ca un idiot sadea e special

nu, pentru mine prostu e prost, iar nenorocitu ala dadea peafara de tembel si de infumurat

daca nu ma crezi, reia la lecturat minunatiile lui in care invatza (cu atata seriozitate) lumea sa se imbrace, sa se poarte, sa bea berea, sa scuture trandafiru si alte rahaturi de pustan pre-puber

idiot, ma intelegi?

da' uita ca observ o treaba (btw de asta putini au inteles): si rona manifestase oarece sinpatie pentru tembel

o fi mah, o fi ceva ce vedetz voi si nu vad io]

eu nu am avut decat o discutie sporadica cu gigi, dupa care m-au dat afara de acolo (la fel ca si pe el, dar asta e alta treaba).

mie tipul mi s-a parut atat de simplu si de cumsecade, incat eu nu stiu cum tu kantemire poti sa te cobori la mintea unui pustan fara experienta de a conversa si fara nimic si sa faci atata tam tam despre el aicea pe forum. io nici nu l-am luat in calcul pe gigi, sa-mi fie cu iertare daca citeste postul asta, dar repet, io am avut doar o discutie sporadica cu el.

cam cum zice piskeshu e treaba cred.


In alta ordine de idei, vad ca singurul vostru plan de viitor (al barbatilor) e sa il barfeasca pe gigi, iar al femeilor gen ayala, sa ma barfeasca pe mine, ingrozita fiind ca o sa-i iau pula de la gura si o sa o plimb cu metroul prin capitala.

planurile mele de viitor

-reading Freud
-reading Reich, a book that I started 2 months ago and I haven't yet finished
-reading Marx - Capital, which is an extremely difficult book to comprehend, the most difficult that I encountered by now
-making political analysis, something I am good at and which makes me indeed feel that I am someone
-reading about glands, I would love to know all that has been discovered about the hormonal system but the material to be read is so very huge
-going to the gym classes where I became the best, even though I got a lil fat; it could be both the age and the fact that I sleep very little; anyway, without gym I'd look worse, no doubt.
-and finally and most important, SLEEPING.
-and not finally, searching the name of the beautiful guy that made me forget both reveneagu and piskeshu


Ayala scrie:ce zici rona? am sanse sa-ti ajung la dejtu mic?


No way. Sa nu ne mai ascundem pe sub unghii, vorba lui Hagi.

Oricine citeste pe acest forum si nu e complet retardat, isi da seama de diferenta enorma dintre noi doua. In timp ce eu nu mai prididesc sa am activitati de tot felul, iar lipsa de timp imi mananca glandele, ayala, care are cel putin 3 ore libere pe zi in plus fatza de mine, sta in coltul ei si barfeste doar.

Dar asa da Dumnezeu: unuia creier si imaginatie da nu-i da timp, altuia timp da nu-i da creier si tot asa, ca sa nu mearga treaba, ca v-am mai spus io voua: ideea de baza a lu Dumnezeu e sa NU mearga treaba.

Pai dac-ar merge bine si toate ideile s-ar pune in aplicare si toti ar face munca care le place, lumea ar munci mai mult si mai cu spor, da asa, noi ne facem ca muncim, ei se fac ca ne lasa sa traim si in final nu iese nimic si nici resursele pamantului nu se consuma chiar in ritmul in care s-ar consuma daca fiecare ar munci cu pasiune, neconstrans de metrou, de badgeul magnetic de la poarta, de scularea de dimineata si de alte asemenea.
“Love, work and knowledge are the wellsprings of our lives, they should also govern it.â€Â
jl_rona
Junior Member
 
Mesaje: 887
Membru din: Mar Mai 29, 2007 9:32 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde jl_rona » Joi Iun 05, 2008 9:13 pm

Ayala scrie:ce zici rona? am sanse sa-ti ajung la dejtu mic?


Nu. Sa nu ne mai ascundem pe sub unghii, vorba lui Hagi.

Oricine citeste pe acest forum si nu e complet retardat, isi da seama de diferenta enorma dintre noi doua. In timp ce eu nu mai prididesc sa am activitati de tot felul, iar lipsa de timp imi mananca glandele, ayala, care are cel putin 3 ore libere pe zi in plus fatza de mine, sta in coltul ei si barfeste doar.

Dar asa da Dumnezeu: unuia creier si imaginatie da nu-i da timp, altuia timp da nu-i da creier si tot asa, ca sa nu mearga treaba, ca v-am mai spus io voua: ideea de baza a lu Dumnezeu e sa NU mearga treaba.

Pai dac-ar merge bine si toate ideile s-ar pune in aplicare si toti ar face munca care le place, lumea ar munci mai mult si mai cu spor, da asa, noi ne facem ca muncim, ei se fac ca ne lasa sa traim si in final nu iese nimic si nici resursele pamantului nu se consuma chiar in ritmul in care s-ar consuma daca fiecare ar munci cu pasiune, neconstrans de metrou, de badgeul magnetic de la poarta, de scularea de dimineata si de alte asemenea.
“Love, work and knowledge are the wellsprings of our lives, they should also govern it.â€Â
jl_rona
Junior Member
 
Mesaje: 887
Membru din: Mar Mai 29, 2007 9:32 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde Ayala » Joi Iun 05, 2008 9:18 pm

ce activitati ai tu in plus fata de mine? mergi la sala? la plaja? plangi pe marginea patului? mergi cu metrou?

daca ai creier de aia il ai, sa-l folosesti sa-ti faci viata usoara
Ayala
 
Mesaje: 540
Membru din: Dum Iun 18, 2006 11:00 pm

Mesajde jl_rona » Joi Iun 05, 2008 9:27 pm

aveam o colega de servici care zicea mereu:

fereste-te de mintea prostului, ca-i odihnita.
“Love, work and knowledge are the wellsprings of our lives, they should also govern it.â€Â
jl_rona
Junior Member
 
Mesaje: 887
Membru din: Mar Mai 29, 2007 9:32 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde Ayala » Joi Iun 05, 2008 9:50 pm

o sa-i zic si io colegei mele de serviciu:

fereste-te de rona ca lucreaza cu tevi, habar n-are ce inseamna sa lucrezi cu oameni
Ayala
 
Mesaje: 540
Membru din: Dum Iun 18, 2006 11:00 pm

Mesajde jl_rona » Joi Iun 05, 2008 10:04 pm

pai si tu tot cu tevi lucrezi, din cate inteleg.

ba, apropo, aseara l-am vazut pe handicapatu ala de Mircea Badea care nu imi e prea simpatic, atata doar ca-i comunist, in rest cacatul pe care il mananca el acolo e modest de tot. N-arata rau tipu, da nici bine, dupa gustul meu.

Si ce facea Mirciulica la emisiune?
Luase pozele lu Angelina Jolie si incepuse sa le comenteze, bucata cu bucata, cur cu tatze, burta cu maini, exact asa cum face anonymous pe blogul meu: ba ca tatuajele nu se potrivesc la rochia de seara, ba ca dragonul de pe curul ei seamana cu un leu pe care s-a asezat cand era bortoasa si i-a ramas acolo, ba ca numai un om nebun si-ar fi tatuat dracia aia pe cur, ba ca are degetele urate ca niste craci de copac si ca el n-ar fute-o, ca cum ar fi daca ar pune Jolie mana pe el cu degetele alea? Aoleo! Ce naspa! Bleah!

Substratul era de fapt altul. Asa cum v-am mai zis, gagica e in CIA si face propaganda pro-Americana prin Haiti si prin alte tari pe care America vrea sa le colonizeze(impreuna cu papagalul de Brad Pitt), iar jobul lu nataraul de Mircea Badea, fiind la un post anti-american, era sa incerce s-o denigreze, da era asa penibil cu comentariile alea de mahala, incat eu m-am pus in pielea unui om de rand care nu stie povestile despre Angelina si CIA-ul si m-am intrebat: ce-as fi zis eu auzindu-l pe Mirciulica cum i s-a facut lui sila de degetele lu Angelina si cum nu i se mai scoala baiatului?

As fi zis asa: da cine-a zis ca-l fute p-asta? Angelina Jolie?!
“Love, work and knowledge are the wellsprings of our lives, they should also govern it.â€Â
jl_rona
Junior Member
 
Mesaje: 887
Membru din: Mar Mai 29, 2007 9:32 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde cr3tz » Vin Iun 06, 2008 1:06 am

incat eu m-am pus in pielea unui om de rand care nu stie povestile despre Angelina si CIA-ul si m-am intrebat: ce-as fi zis eu auzindu-l pe Mirciulica cum i s-a facut lui sila de degetele lu Angelina si cum nu i se mai scoala baiatului?
iote ca eu am fost in situatia asta. si am zis : e parerea lui sa fie sanatos cu ea.
cr3tz
 
Mesaje: 3427
Membru din: Vin Dec 24, 2004 12:00 am

Mesajde piskeshu » Vin Iun 06, 2008 7:58 am

rona, tunde-te. era una aseara la diaconescu, cu paru ca al tau, numa ca aia avea 24 de ani. tot penibila.
Prezumtia de prostie se aplica tuturor !!!
"This used to be a fun house, but now is full of evil clowns..."
Avatar utilizator
piskeshu
banned
 
Mesaje: 5692
Membru din: Vin Noi 14, 2003 12:00 am

Mesajde Shaki » Vin Iun 06, 2008 8:01 am

- sa ajung la coafor in seara asta shi sa fie shi deschis :))
aliatzi, right? :D

A little girl went out to play, lost in the marketplace as if half-born...
Avatar utilizator
Shaki
 
Mesaje: 7089
Membru din: Lun Mar 10, 2003 12:00 am

Mesajde kant emir » Vin Iun 06, 2008 8:04 am

iti faci permanentu?

(vesca ai numar rotund)


pijke, da' tu te uitz la oteve?

sau mai bine nu intrebam
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Următorul

Înapoi la Mai in gluma mai in serios. mai mult in gluma

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 4 vizitatori

cron