Ce planuri aveti pentru viitor?

discutii pe care nu stii unde sa le incepi, haz de orice caz; ca intre prieteni

Moderator: anjin-san

Mesajde Shaki » Mie Iun 11, 2008 10:49 am

sa ajung pe 11 iulie la bestfest aftershock, sa vad judas priest
apoi sa ajung pe 12-13 iulie la sibiu, in caz ca helloween se confirma
sami cumpar bilet la artmania si sa ma duc acolo: 18-20 iulie
sa ma duc la peninsula in ziua in care iubita de simonne concerteaza cu epica (inca nu shtiu ziua aia...)
eventual, pe 26 iulie sa vad si metallica live

grele :D
aliatzi, right? :D

A little girl went out to play, lost in the marketplace as if half-born...
Avatar utilizator
Shaki
 
Mesaje: 7089
Membru din: Lun Mar 10, 2003 12:00 am

Mesajde piskeshu » Mie Iun 11, 2008 1:53 pm

shaki, viitorul tau, in afara de cacaturi metaliste, mai inseamna ceva?
Prezumtia de prostie se aplica tuturor !!!
"This used to be a fun house, but now is full of evil clowns..."
Avatar utilizator
piskeshu
banned
 
Mesaje: 5692
Membru din: Vin Noi 14, 2003 12:00 am

Mesajde Shaki » Mie Iun 11, 2008 2:20 pm

da

altceva? :p
aliatzi, right? :D

A little girl went out to play, lost in the marketplace as if half-born...
Avatar utilizator
Shaki
 
Mesaje: 7089
Membru din: Lun Mar 10, 2003 12:00 am

Mesajde piskeshu » Mie Iun 11, 2008 2:42 pm

altceva nimic, restul e tacere ~p
Prezumtia de prostie se aplica tuturor !!!
"This used to be a fun house, but now is full of evil clowns..."
Avatar utilizator
piskeshu
banned
 
Mesaje: 5692
Membru din: Vin Noi 14, 2003 12:00 am

Mesajde Shaki » Mie Iun 11, 2008 3:13 pm

puteai sa taci de la inceput, atunci... :p
aliatzi, right? :D

A little girl went out to play, lost in the marketplace as if half-born...
Avatar utilizator
Shaki
 
Mesaje: 7089
Membru din: Lun Mar 10, 2003 12:00 am

Mesajde jl_rona » Mie Iun 11, 2008 9:51 pm

kant emir scrie:dabre

ud si rebegit si spaimantat de muarte

mai definit corect, de parca ai fi avut poza mea in mana

or peperete


kante creca s-a sictirit pe mine. :(

sefu, o matanie ceva? ~a
“Love, work and knowledge are the wellsprings of our lives, they should also govern it.â€Â
jl_rona
Junior Member
 
Mesaje: 887
Membru din: Mar Mai 29, 2007 9:32 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde kant emir » Mie Iun 11, 2008 10:28 pm

nu pe tine, ci pe obrazniceala care te apuca fromtaim tutaim, cande ejtu deasupra tutulor si totz ie projt in juru tau si tu le stii pe tuate si nu mai incape nimeni pe langa tine


si cu mataniile nu mere pila noi
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde piskeshu » Joi Iun 12, 2008 7:52 am

nu puteam deloc. m-am simtit un fel de kantemir dator sa te traga de maneca mintii.
Prezumtia de prostie se aplica tuturor !!!
"This used to be a fun house, but now is full of evil clowns..."
Avatar utilizator
piskeshu
banned
 
Mesaje: 5692
Membru din: Vin Noi 14, 2003 12:00 am

Mesajde jl_rona » Joi Iun 12, 2008 6:43 pm

ce sa poti ma? pai tu nu poti din principiu.

ba kante, uite-aicea ca io am mereu dreptate:

http://www.fanclub.ro/showthread.php?p=519692#post519692
“Love, work and knowledge are the wellsprings of our lives, they should also govern it.â€Â
jl_rona
Junior Member
 
Mesaje: 887
Membru din: Mar Mai 29, 2007 9:32 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde kant emir » Joi Iun 12, 2008 7:06 pm

mam uitat

nai dreptate, e doar punctu tau de vedere vs punctu de vedere al altora

de unde reese ca ai dreptate?
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde Shaki » Joi Iun 12, 2008 7:07 pm

cu mine vorbea, rona, se simtea dator sa ma previna despre pericolele metalului asupra mintzii mele fragede =))
aliatzi, right? :D

A little girl went out to play, lost in the marketplace as if half-born...
Avatar utilizator
Shaki
 
Mesaje: 7089
Membru din: Lun Mar 10, 2003 12:00 am

Mesajde piskeshu » Vin Iun 13, 2008 10:49 am

metalu nu-i un pericol, e doar un mijloc de spalare a creierului.
Prezumtia de prostie se aplica tuturor !!!
"This used to be a fun house, but now is full of evil clowns..."
Avatar utilizator
piskeshu
banned
 
Mesaje: 5692
Membru din: Vin Noi 14, 2003 12:00 am

Mesajde pacha » Vin Iun 13, 2008 10:53 am

Are dreptate,rockul e medicament!
Si asta trece !
pacha
 
Mesaje: 2042
Membru din: Vin Mai 14, 2004 11:00 pm

Mesajde piskeshu » Vin Iun 13, 2008 11:39 am

pacha, si melcii ar fi, asa zice la teleshopping.
Prezumtia de prostie se aplica tuturor !!!
"This used to be a fun house, but now is full of evil clowns..."
Avatar utilizator
piskeshu
banned
 
Mesaje: 5692
Membru din: Vin Noi 14, 2003 12:00 am

Mesajde pacha » Vin Iun 13, 2008 1:28 pm

Au-i la mare moda halitul de oo de melc.Le zice:icre de melc.Merluc.
Si asta trece !
pacha
 
Mesaje: 2042
Membru din: Vin Mai 14, 2004 11:00 pm

Mesajde piskeshu » Vin Iun 13, 2008 2:32 pm

ai de plm ce gretos, la fel ca metalarii.
Prezumtia de prostie se aplica tuturor !!!
"This used to be a fun house, but now is full of evil clowns..."
Avatar utilizator
piskeshu
banned
 
Mesaje: 5692
Membru din: Vin Noi 14, 2003 12:00 am

Mesajde Shaki » Vin Iun 13, 2008 3:25 pm

keshule, e parerea ta, care nu coincide cu a mea. atata timp cat eu ma simt bine...
aliatzi, right? :D

A little girl went out to play, lost in the marketplace as if half-born...
Avatar utilizator
Shaki
 
Mesaje: 7089
Membru din: Lun Mar 10, 2003 12:00 am

Mesajde jl_rona » Vin Iun 13, 2008 11:12 pm

ba shaki, acuma serios, tu iei trenul si te duci pana la Sibiu ca sa vezi nu stiu ce saltimbanci? E straniu. M-as duce in alt oras POATE, dar asta o pun cu un mare semn de intrebare, numai pentru unu pe care-mi frec lindicu si se intampla sa fie si cantaret, da asa sa ma duc la toti saltimbancii, asta nu fac.

imi esti superioara la capitolul asta, ce sa zic, la mine merge perfect zicala aia cu femeia e numai uter. pe mine daca nu ma stimuleaza sexual clownul, nu tine. sa vina el la Bucuresti, daca nu, sa fie sanatos ca pot sa traiesc si fara sa-l vad.

nici asa, repet, mi-e greu sa cred ca as lua EU trenul! ca sa ma duc in alt oras numai pentr-o laba.

=======================

Ba, am citit si io abia azi faza cu demisia lu Kante de pe Loco. E criminala. Am ras de m-am cacat pe mine, mai ales cand am citit condescendenta lu Piskeshu. Tre sa recunosc ca DIN NOU am dat peste un termen cu totul nou pentru mine care imi suna a transhumanta, nu stiu de ce. :n:

Ba, omu asta daca n-are nimic de spus, isi acopera BINE cacatul subtire cu cuvinte alese pe spranceana din recuzita intelectuala, sa-mi bag pula daca nu-i asa! ~p

Da lasa ca mai invat si io ceva nou, un cuvant-doo, nu strica, ca nu stii in ce cercuri inalte ma caca Dumezeu la un moment dat si s-ar putea sa am nevoie de ele, cu toate ca io am mai fost pusa in situatii d-astea si cu putine exceptii i-am adus in cacat pa snobi, cu limbajul lor cu tot. :)

Cand erau pusi in situatia sa judece ceva, logica aveau? Canci. Atuncea limbajul ala nu face mai mult decat un tablou abstractionist prin fatza carora se plimba niste prosti si mai inculti si mai ales mai putin smecheri decat pictorul, care ii duce de nas cu opera lui de mare arta. :n:

M-am distrat copios, asa ca mai baga piskeshule, o sa ma impresionezi pana la lacrimi de o sa mi se umfle lindicu mai ceva decat e acuma si o sa racnesc noaptea ca o tigroaica: fute-ma intelectuale!
“Love, work and knowledge are the wellsprings of our lives, they should also govern it.â€Â
jl_rona
Junior Member
 
Mesaje: 887
Membru din: Mar Mai 29, 2007 9:32 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde kant emir » Vin Iun 13, 2008 11:38 pm

ceai gasit asa de amuzant acolo mah? ca io nu mai tziu minte chiar asa de grozav

adica meamintesc, da nu tziu minte sa fi murit de ras, si nici nam acuma chef sa caot pacolo
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde jl_rona » Sâm Iun 14, 2008 11:02 am

nu stiu ba, era comic rau cum ii rasculasesi pe toti, cum ei nu vroiau sa recunoasca ca de fapt ii rasculasesi, cum se chinuiau ei sa dea definitia unui forum si cand a venit piskeshu si a bagat-o p-aia cu condescendenta, abia atuncea m-a apucat durerea de burta. ~p

un forum e un loc unde lumea discuta RELAXAT tot felul de chestii, nu un loc unde se imparte totul pe threaduri stricte si unde frica de banare ii face pe oameni sa nu mai spuna nimic. problema e ca acolo, in consecinta, dupa parerea mea, nu se discuta, ci se ataca unii pe altii / incearca sa se dea mari unii fatza de altii prin propozitii scurte dar jmechere, cica. Da' nu-i mai barfesc pe locomani ca mi-a promis piskeshu o banare aicea pe FC. Mi-e frica. :n:

un forum e o carciuma unde nu se bea. asta nu e a mea si cred ca am mai zis-o. pai si la carciuma tot asa faceti ma? vorbiti monosilabic?

io recunosc ca sunt obositoare cu posturile astea lungi, da nu pot sa exprim ceea ce gandesc in doua vorbe numai. nu se poate asta.
“Love, work and knowledge are the wellsprings of our lives, they should also govern it.â€Â
jl_rona
Junior Member
 
Mesaje: 887
Membru din: Mar Mai 29, 2007 9:32 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde Shaki » Sâm Iun 14, 2008 2:19 pm

jl_rona scrie:ba shaki, acuma serios, tu iei trenul si te duci pana la Sibiu ca sa vezi nu stiu ce saltimbanci? E straniu. M-as duce in alt oras POATE, dar asta o pun cu un mare semn de intrebare, numai pentru unu pe care-mi frec lindicu si se intampla sa fie si cantaret, da asa sa ma duc la toti saltimbancii, asta nu fac.

imi esti superioara la capitolul asta, ce sa zic, la mine merge perfect zicala aia cu femeia e numai uter. pe mine daca nu ma stimuleaza sexual clownul, nu tine. sa vina el la Bucuresti, daca nu, sa fie sanatos ca pot sa traiesc si fara sa-l vad.

nici asa, repet, mi-e greu sa cred ca as lua EU trenul! ca sa ma duc in alt oras numai pentr-o laba.
evident, e a treia oara cand ma duc in sibiu ca sa ma plimb shi a doua oara cand ma duc la artmania. ascult muzica. beau bere. ma plimb prin orash. mananc pizza. rad. fredonez pe strazi noaptea. ma sui in turnul bisericii evaghelice. fac imbratzishare de grup cu prietenii in timp ce canta cargo. imi cumpar bijuterii. ma duc prin muzee.

nu vad unde scrie ca fericirea - sau macar buna dispozitie - e legata de un barbat. sau de sex (macar de-ar fi buni la asta :p)
aliatzi, right? :D

A little girl went out to play, lost in the marketplace as if half-born...
Avatar utilizator
Shaki
 
Mesaje: 7089
Membru din: Lun Mar 10, 2003 12:00 am

Mesajde ella87 » Sâm Iun 14, 2008 2:40 pm

Shaki scrie:
nu vad unde scrie ca fericirea - sau macar buna dispozitie - e legata de un barbat. sau de sex (macar de-ar fi buni la asta :p)

Uite aici scrie:


Fericirea- sau macar buna dispozitie- e legata de un barbat. Sau de sex.
ella87
Junior Member
 
Mesaje: 125
Membru din: Lun Noi 27, 2006 12:00 am

Mesajde Shaki » Sâm Iun 14, 2008 2:41 pm

=))))
aham...
sex sex sex sex sex sex sex sex :D
aliatzi, right? :D

A little girl went out to play, lost in the marketplace as if half-born...
Avatar utilizator
Shaki
 
Mesaje: 7089
Membru din: Lun Mar 10, 2003 12:00 am

Mesajde kant emir » Sâm Iun 14, 2008 4:29 pm

aham, decord cu shak

sex sex sex sex

si nu cu umbarbat
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde jl_rona » Sâm Iun 14, 2008 5:06 pm

Shaki scrie:evident, e a treia oara cand ma duc in sibiu ca sa ma plimb shi a doua oara cand ma duc la artmania. ascult muzica. beau bere. ma plimb prin orash. mananc pizza. rad. fredonez pe strazi noaptea. ma sui in turnul bisericii evaghelice. fac imbratzishare de grup cu prietenii in timp ce canta cargo. imi cumpar bijuterii. ma duc prin muzee.

nu vad unde scrie ca fericirea - sau macar buna dispozitie - e legata de un barbat. sau de sex (macar de-ar fi buni la asta :p)


ba da multa energie ai! mie nu-mi place sa ma plimb nicaieri si nu mi-a placut niciodata, ca ma oboseste cumplit. daca ar putea cineva sa ma teleporteze la mare ar fi extraordinar.

n-am vazut nici un oras, nici Sibiu, nici Cluj, am vazut Targu Mures dar foarte sporadic, fiind trimisa cu fortza intr-o delegatie.

imi place sa filozofez in schimb, ca e politica sau teoria pulii, tot buna e, in lipsa de pula de-adevaratelea.

io-ti inteleg pasiunea dar e cam infantila as zice si creca te refulezi in ea, asa cum ma refulez si io in tot felul de dracii.

barbatii sunt centrul universului din punctul de vedere al femeii.

parerea mea e ca te refulezi in muzica, repet. baga o pula si o sa vezi altfel lucrurile. nu e neaparat de la prea mult Freud ce-ti spun, ci din experienta proprie. o sa vezi tu cum palesc TOATE in fatza pulii si a dorintei de a avea un copil. pe mine m-a apucat pe la 30 de ani. E fantastic si inspaimantator cum noi n-avem nimic de spus, ci ne duce un instinct de nas, efectiv.

pasiunea asta a ta pentru muzica o sa fie minimalizata si la un moment dat o sa realizezi ca toate sau, ma rog, o mare parte din trupele astea de rock carora le esti tu asa de fidela sunt niste saltimbanci angajati de mosul Bush ca sa promoveze "valorile" vestului. Ma pish pe ei. Am ratat multe concerte tocmai pe acest considerent.

Daca ar pleca cu tot cu trupe de aicea, cu baze si cu ore suplimentare, ar fi perfect!

televizorul e o minciuna care mananca timp, internetul la fel.

cel mai marfa e sa te futi cu unu in iarba ca un animal si sa nu-ti pese daca ramai gravida sau nu.

nu cu un metalar, nu cu un emor, cu un barbat, ca barbati sunt toti, iar dezbracati nu mai scrie nimic pe ei gen Iron Maiden sau The Evil Empire cum am vazut azi pe-un rocker cretin.

BACK TO NATURE! Da' nature tata, nu hippiotism d-ala ieftin.

Da tre sa mai cresti nitel. :-:


================

Cat despre rockeri, io ma pish pe ei. Sunt spalati la creier de Americani, multi din ei. Pai frate, hippiotismul simboliza PACE, NU? Ori ei tzin cu Americanii care numai pacifisti nu sunt.

S-a produs o inversiune aicea. CIA-ul, baieti destepti, s-au prins ca chestia asta prinde la oameni si au decis sa ii cumpere pe baieti ca sa le promoveze cacatul razboinic din cap.

De cand am fost la Deep Purple si mi-au proiectat steagul americii si grozaviile pe care le fac americanii, cum salveaza ei oameni de la foame si de la moarte, milostivii de ei, mie mi s-a facut greata.

Faptul de a ma duce pe un stadion si a urla acolo ca ce mult imi place mie laba lu Deep Purple e total echivalent cu manifestatiile lu Ceausescu unde ma ducea gratis si-mi mai dadea si o zi recuperare.

Da nu e ca le amestec cu politica, e simplu fapt ca pe mine muzica a inceput sa ma lase rece. Ascult daca e ceva frumos, dar nu mai fac o obsesie din asta, sa fim seriosi.
“Love, work and knowledge are the wellsprings of our lives, they should also govern it.â€Â
jl_rona
Junior Member
 
Mesaje: 887
Membru din: Mar Mai 29, 2007 9:32 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde kant emir » Sâm Iun 14, 2008 5:15 pm

sunt niste saltimbanci angajati de mosul Bush ca sa promoveze "valorile" vestului. Ma pish pe ei. Am ratat multe concerte tocmai pe acest considerent.

uite vezi? cand zice careva cate o d'asta, imi para rau ca nui nebun, sa aiba o scuza

iar dezbracati nu mai scrie nimic pe ei gen

ei nu
da' tatuaju la cei bun?



Da tre sa mai cresti nitel

de la o vreme, crescutu nu mai ie crescut dea binelea, ci ie taman des-crescut

ceea ce nui bun, indubitabil
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde jl_rona » Sâm Iun 14, 2008 5:21 pm

ella87 scrie:Uite aici scrie:


Fericirea- sau macar buna dispozitie- e legata de un barbat. Sau de sex.


evident. nu poti sa fii cu adevarat bine dispusa daca iti lipseste o pula care sa-ti umple gaurile.

era legenda aia de la antici cum ca oamenii erau un fel de siamezi cu 4 maini, 4 picioare, 2 capete si ca nu stiu cine, Dumnezeu, i-a separat si ca rostul lor e sa-si caute jumatatea aia pe care au pierdut-o.

astia mai culti, hai ziceti care e legenda, cum se cheama ca io nu-mi aduc aminte?
“Love, work and knowledge are the wellsprings of our lives, they should also govern it.â€Â
jl_rona
Junior Member
 
Mesaje: 887
Membru din: Mar Mai 29, 2007 9:32 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde kant emir » Sâm Iun 14, 2008 5:24 pm

ziceti care e legenda, cum se cheama ca io nu-mi aduc aminte?

legenda p*lii care unple gaurile
si exista si varianta prescurtata, "repovestita pentru copii"
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde jl_rona » Sâm Iun 14, 2008 5:29 pm

kant emir scrie:uite vezi? cand zice careva cate o d'asta, imi para rau ca nui nebun, sa aiba o scuza


kantemire, pai daca te fac incult acuma iar te bosumflii. tu stii muzica, stii ceva?

videoul asta l-ai vazut?

E GRETOS!

http://www.youtube.com/watch?v=seGhTWE98DU

Da pa asta unde huleste Metallica comunismul o stii? Asta pe care au lansat-o EXACT in 1989 ca sa spele tinerii din Est la creier.

For democracy, any man would give his only begotten son

Futu-va rasa-n gat de metalari! C-o iau pe urmele lu piskeshu acuma!

ei nu
da' tatuaju la cei bun?


Ai uitat ca nu umblu cu boi tatuati, sefu?
“Love, work and knowledge are the wellsprings of our lives, they should also govern it.â€Â
jl_rona
Junior Member
 
Mesaje: 887
Membru din: Mar Mai 29, 2007 9:32 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde jl_rona » Sâm Iun 14, 2008 5:30 pm

kant emir scrie:legenda p*lii care unple gaurile
si exista si varianta prescurtata, "repovestita pentru copii"


nu mai face misto aiurea ca e o legenda, am auzit-o la radio pa vremea lu Odi.
“Love, work and knowledge are the wellsprings of our lives, they should also govern it.â€Â
jl_rona
Junior Member
 
Mesaje: 887
Membru din: Mar Mai 29, 2007 9:32 pm
Localitate: Bucuresti

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Mai in gluma mai in serios. mai mult in gluma

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 11 vizitatori