Clinton si-a suspendat campania electorala

discutii pe care nu stii unde sa le incepi, haz de orice caz; ca intre prieteni

Moderator: anjin-san

Clinton si-a suspendat campania electorala

Mesajde jl_rona » Dum Iun 08, 2008 5:34 pm

E timpul sa lansam un nou thread:

Mrs. Clinton si-a suspendat campania electorala

Ce parere aveti?
“Love, work and knowledge are the wellsprings of our lives, they should also govern it.â€Â
jl_rona
Junior Member
 
Mesaje: 887
Membru din: Mar Mai 29, 2007 9:32 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde ella87 » Dum Iun 08, 2008 5:42 pm

Fara discutie e mana CIA, care vazand ca Obama a castigat alegerile democratilor s-a gandit (securisti destepti!) ca nu-si mai are rost campania.
Eu am vorbit cu niste americani (albi) cu care ma inghesui prin metro. Surprinzator de multi sustinatori are acest Obama. Seems like Bush jr. gave a bad name to republicans
ella87
Junior Member
 
Mesaje: 125
Membru din: Lun Noi 27, 2006 12:00 am

Mesajde jl_rona » Dum Iun 08, 2008 6:02 pm

bai, eu vreau sa aud ce zice si mentorul nostru Kantemir si abia dupa aia o sa-mi pronunt parerea de analist politic, asta ca sa nu zic maestru, ca poate ma fac dreaq de cacat in final. Om vedea.

EDIT: si tu te inghesui prin metrou? :(
“Love, work and knowledge are the wellsprings of our lives, they should also govern it.â€Â
jl_rona
Junior Member
 
Mesaje: 887
Membru din: Mar Mai 29, 2007 9:32 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde kant emir » Dum Iun 08, 2008 7:16 pm

jl_rona scrie:bai, eu vreau sa aud ce zice si mentorul nostru

mentoru vostru (de fabt, numa gazada de pe caterinci) zice asa: nui departe ceasu cand o sa strangem pe un singur tread toate aburelile astea fara noima, care isi pierd firu si ideea si ajung toate la pijke si la reveneagu si la bucurejteni si la putin si la vadimache


in rest: ce conteaza ca-i mana cia, alu angelina, alu bono or ie chiar manutza ronei? tot deo labutza ie vorba, nu de alceva
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde jl_rona » Dum Iun 08, 2008 7:28 pm

labar esti tu sefu si mai esti si razbunator aiurea. pai vezi ca eviti un raspuns?

In loc sa colaborezi cu mine in ale politicii, psihanalizei si medicinei hormonale, ca e interesant, tu te oftici aiurea si zici ca imi suspenzi threadurile, ca pe campania electorala a lu Clintona.

Io nu te acuz ca stai in munti. Poti sa stai si in pula, nu e treaba mea. Io te acuz de pasivitate, de asta te acuz, daca ai inteles.

Madam Clinton n-are nici un gand sa se retraga DE TOT, asta-i limpede.

Suspend nu inseamna end!

O sa o labareasca in umbra un timp, pana ii pune pistolul in ceafa lu papagalul de Obama ca sa zica o tampenie mai mare decat el si atuncea sa vezi ce-o sa straluceasca steaua lu Clintona prin comparatie cu negru handicapat, mai ceva ca acuma.

Cine crede ca un cioroi poate sa iasa presedinte intr-o tara de albi mofturosi si rasisti, se inseala rau.

Io am 5 hobbiuri: politica, psihanaliza, medicina, poezia si barbatii, asa ca astea sunt cele 5 tipuri de threaduri pe care pot sa le deschid.

CITATE despre Clintona:

In deciding to "suspend" her campaign, Clinton kept some options open.

She retains her delegates to the nominating convention and she can continue to raise money.

It also means she could reopen her campaign if circumstances change before the Denver convention. But she gave no indication that was her intention.

http://ap.google.com/article/ALeqM5g-qGLDs-gAnZiUXD2NU51ry3j3dwD915G2J81

Doug Hattaway, her campaign spokesman, told The Sunday Telegraph: [B]“She has no plans for the convention yet.â€Â
“Love, work and knowledge are the wellsprings of our lives, they should also govern it.â€Â
jl_rona
Junior Member
 
Mesaje: 887
Membru din: Mar Mai 29, 2007 9:32 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde Shaki » Dum Iun 08, 2008 7:38 pm

mi-a placut ca ai lasat barbatzii la urma :D
aliatzi, right? :D

A little girl went out to play, lost in the marketplace as if half-born...
Avatar utilizator
Shaki
 
Mesaje: 7089
Membru din: Lun Mar 10, 2003 12:00 am

Mesajde kant emir » Dum Iun 08, 2008 7:50 pm

mai esti si razbunator aiurea

mananci rahat de pomana, nu mam razbunat pe nimeni, niciodata; nam facut abuz de functziuara si butoane

iara pentru tine am avut pana acuma zeci de motive de ban (si ma gandesc numa la insultat aiurea oamenii si la discriminari) - da' daca team obisnuit cu ingaduintza, deamu mi te urci in cap si mai faci si gura ca nu teajut sa mi te urci mai iute
In loc sa colaborezi cu mine in ale ... ca e interesant

o fi interesant, numa ca io nus jelerona; cei interesant pentru tine nui interesant si pentru mine, mai ales ca tu ejdelabucu rejt si esti intelectuala. foarte intelectuala

sio colaborez cand vreau io si cu cine vreau io si daca vreau io, in niciun caz la comanda, si in niciuna caz dupa ce miai vorbit urat

tu te oftici aiurea

ba deloc; ios miserupist


zici ca imi suspenzi threadurile

nu le suspend, la unesc, fiindca nau nicio noima, nu curge discutia decat inspre ce tzam zis: reveneagu si cu pijke + maruntzishuri
Io am 5 hobbiuri: politica, psihanaliza, medicina, poezia si barbatii

poi: la politica (sa zicem ca) ma amuzi umpic, cu toate ca ai dato rau in bara cu mascariciu; in plus, poate nuzdaisama ca pana si la amerecani ie momentu sa demonstreze lumii ca is corectz si dreptz si ca negrul are sanse egale cu muerea si cu candidatu obisnuit (barbatul alb, insurat si crestin)

psihanaliza - apoi shaici ma inveselejt, sa ma ertz cas sincer

medicina - daca nai mai zice atata ca amerecanii stie de zece ani, pe cand doctorii romani nau aflat inca, fincas plafonatz, nici nash fi optservat ca te framanta asta

iar la ultimele doo deja ma tavalesc pe jos de ras

trebuia sa mai pui si muzica pe lista, si filmu (cai politica mascata shacolo, se stie: bono, angelina etc)
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde jl_rona » Dum Iun 08, 2008 10:15 pm

1. The Michigan and Florida deal:

Democrats Approve Deal on Michigan and Florida

WASHINGTON — To jeers and boos that showcased deep party divisions, Democratic Party officials agreed Saturday to seat delegates from the disputed Florida and Michigan primaries at the party’s convention in August but give them only half a vote each, dealing a setback to Senator Hillary Rodham Clinton.

The agreement, reached by the rules committee of the Democratic National Committee behind closed doors and voted on publicly before a raucous audience of supporters of the two candidates, would give Mrs. Clinton a net gain of 24 delegates over Senator Barack Obama.

Mrs. Clinton had hoped that the rules committee would uphold the elections in Florida and Michigan so as to confer legitimacy on their popular vote; if they were added to her national tally, she would lead Mr. Obama in the popular vote. Mrs. Clinton hoped that would stir the passions of the party’s superdelegates, who would then swing to her side and choose her as the party’s nominee.

http://www.nytimes.com/2008/06/01/us/politics/01rules.html?_r=1&em&ex=1212379200&en=393fad3614090350&ei=5087%0A&oref=slogin

2. Mc. Cain is out of the question:

McCain turns out to be the first presidential candidate not born in the United States. John McCain was born in Panama. Under the Constitution, a person not born in America cannot be the President. McCain overcame that hurdle only because in 1936 the Panama Canal Zone belonged to the U.S.

http://en.rian.ru/analysis/20080516/107581574.html
“Love, work and knowledge are the wellsprings of our lives, they should also govern it.â€Â
jl_rona
Junior Member
 
Mesaje: 887
Membru din: Mar Mai 29, 2007 9:32 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde jl_rona » Dum Iun 08, 2008 10:16 pm

Shaki scrie:mi-a placut ca ai lasat barbatzii la urma :D


pai aia nici macar nu-s barbati ba, sunt poze.
“Love, work and knowledge are the wellsprings of our lives, they should also govern it.â€Â
jl_rona
Junior Member
 
Mesaje: 887
Membru din: Mar Mai 29, 2007 9:32 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde jl_rona » Dum Iun 08, 2008 10:21 pm

[quote="kant emir"]mananci rahat de pomana, nu mam razbunat pe nimeni, niciodata]

sefu, ia sa fi curs discutia inspre mata, sa vezi cum le defalcai si le ingrijeai ca pe niste floricele pe threadurile alea.

vezi ca elevation e un clip cu bono si cu angelina la un loc, asta daca nu stiai. hai ca-i tarziu, ma mananca politica asta, tre sa-mi dau vopseaua jos din cap, sa ma pieptan, sa ma culc si sa visez la ce misto e sa fii jelerona care scrie politica si poezii si ii iubeste pe reveneagu si pe pijke, fiindca amandoi sunt intelectuali ca si ea. A-)

acuma fara misto, cand oi scrie si tu ceva, sa ne-anunti pe jurnal. ca asa, doar sa croncani ca un cioroi obosit, stie oricine.
“Love, work and knowledge are the wellsprings of our lives, they should also govern it.â€Â
jl_rona
Junior Member
 
Mesaje: 887
Membru din: Mar Mai 29, 2007 9:32 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde kant emir » Dum Iun 08, 2008 11:20 pm

asta daca nu stiai.

da daca nu ma interesa?

ia sa fi curs discutia inspre mata, sa vezi cum le defalcai si le ingrijeai ca pe niste floricele pe threadurile alea

iar ma plictisesti cu prostiile tale; tu nu pricepi ca tu nu ma poti insulta deadevaratelea?

acuma fara misto, cand oi scrie si tu ceva

io? adica ce sa scriu io sa fii tu multzumita de "prestatia" mea? papusica mica si tristutza, nu ma intereseaza satz plac, se te inpresionez, satz fac conversatie si sa te fac sa te simti bine si inportanta si valoroasa

daca pot sa comunic cu tine intrun mod relaxat, amical si amuzant, bine de bine; da satz fac sluj nai sa ma vezi, dupa cum nici sa ma apar cu prea mare hotarare de atacurile (atacutzurile) tale bazate pe presupuneri n-am motiv



reusesti sa intelegi ca nu pot sa comunic cuadevarat si la un nivel serios decat cu oameni cu care am multe in comun? reusesti sa intelegi ca tu faci parte dintr-o alta specie? asa ca nu mai cauta sa ma provoci, ca nam sa fac decat sa croncan nainte ca un cioroi obosit
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde jl_rona » Dum Iun 15, 2008 2:22 pm

sefu, io zic sa pregatesti sticla aia de Campari.
“Love, work and knowledge are the wellsprings of our lives, they should also govern it.â€Â
jl_rona
Junior Member
 
Mesaje: 887
Membru din: Mar Mai 29, 2007 9:32 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde kant emir » Dum Iun 15, 2008 3:22 pm

ie la rece

(da' care stecla? si de ce? si pentru cine?)
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde jl_rona » Dum Iun 15, 2008 8:41 pm

pentru Oprica, sefu. N-am vrut sa zic pentru cine, din superstitie, ca nu stii cum se intorcea dreaq ceva p-acolo pe firul rosu Bush-Putin si il dadeau deoparte. :D:

O sa primesc de la taica-miu unul, dar speram ca si de la tine, si de la pijke si de la Ayala care e o TOAPA cu T mare si care nu stie absolut nimic decat sa se cace in mod lamentabil pe blogul meu.

PROLETARI DIN TOATE TARILE, UNITI-VA! :D:
“Love, work and knowledge are the wellsprings of our lives, they should also govern it.â€Â
jl_rona
Junior Member
 
Mesaje: 887
Membru din: Mar Mai 29, 2007 9:32 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde kant emir » Dum Iun 15, 2008 11:05 pm

de la mine nu primejt nica

ar trebui sa te supermultzumeasca si sa te si flateze atentzia pe care tzo acord

asa ca nu mai spera si la altele

PROLETARI DIN TOATE TARILE, UNITI-VA!

da' unejtete tu cu totz proletarii, sa te vaz satula
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde cr3tz » Vin Iun 20, 2008 1:47 pm

si pozele unde sunt?
cr3tz
 
Mesaje: 3427
Membru din: Vin Dec 24, 2004 12:00 am

Mesajde Enemy » Joi Iul 10, 2008 12:22 pm

kant emir, tot n-ai terminat de invatat romaneste? Cat mai ai pana termini?
Consultanta de specialitate Protectia Muncii. Nu mai astepta. Nici legea nu asteapta!
Enemy
Junior Member
 
Mesaje: 30
Membru din: Vin Aug 29, 2003 11:00 am
Localitate: Earth

Mesajde kant emir » Joi Iul 10, 2008 1:43 pm

da tu tot nai priceput ca nai voe cu linc in semnatura? cand o sa reusesti sa pricepi lucrurile sinple?


(shin plus: stii tu gandu lu dabija?)
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde Enemy » Joi Iul 10, 2008 7:19 pm

ah, am inteles, ai ramas repetent
Consultanta de specialitate Protectia Muncii. Nu mai astepta. Nici legea nu asteapta!
Enemy
Junior Member
 
Mesaje: 30
Membru din: Vin Aug 29, 2003 11:00 am
Localitate: Earth

Mesajde kant emir » Joi Iul 10, 2008 11:19 pm

aham


si asta creca te face sa te simtz un personaj inportant, evoluat si plin de creer
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde jl_rona » Sâm Iul 12, 2008 12:10 am

cr3tz scrie:si pozele unde sunt?


maine cretulin. :* am fost in concerte puiule.
“Love, work and knowledge are the wellsprings of our lives, they should also govern it.â€Â
jl_rona
Junior Member
 
Mesaje: 887
Membru din: Mar Mai 29, 2007 9:32 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde cr3tz » Sâm Iul 12, 2008 9:52 am

oleeee, uite ca lumea se mai si distreaza.
cr3tz
 
Mesaje: 3427
Membru din: Vin Dec 24, 2004 12:00 am

Mesajde Shaki » Sâm Iul 12, 2008 2:32 pm

numi spune, ai fost la judas? :D
aliatzi, right? :D

A little girl went out to play, lost in the marketplace as if half-born...
Avatar utilizator
Shaki
 
Mesaje: 7089
Membru din: Lun Mar 10, 2003 12:00 am


Înapoi la Mai in gluma mai in serios. mai mult in gluma

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori