dati un leu pentru jeleu

discutii pe care nu stii unde sa le incepi, haz de orice caz; ca intre prieteni

Moderator: anjin-san

Mesajde kant emir » Vin Iul 25, 2008 2:48 am

Parca-mi aduc si eu aminte de o discutie cu

faptele, nu vorbele

satz unple amintirile, ofcors


da-i numa treaba ta
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde Invincible » Vin Iul 25, 2008 12:56 pm

ia vez, niste asemanari, ceva?

:clovn: = http://www.fanclub.ro/image.php?u=13892&dateline=1074027792
:cow: = http://www.fanclub.ro/image.php?u=1665&dateline=1102488121 (da, stiu ca-i vaca, da eu multa vreme am crezut ca-i 'ipopotam. si mai stiu ca alu mosu ii rinocer, da nu e el asa razbelnic ca-i place sa se dea la scufund cand vine vorba)
Imagine Imagine Imagine
Avatar utilizator
Invincible
 
Mesaje: 2145
Membru din: Lun Iun 19, 2006 11:00 pm

Mesajde cr3tz » Vin Iul 25, 2008 3:17 pm

Shiva dai sau nu un leu?
cr3tz
 
Mesaje: 3427
Membru din: Vin Dec 24, 2004 12:00 am

Mesajde Invincible » Vin Iul 25, 2008 3:54 pm

un sut in cur nu vrei? :D
sau un bocanc in gura?
:D:
Imagine Imagine Imagine
Avatar utilizator
Invincible
 
Mesaje: 2145
Membru din: Lun Iun 19, 2006 11:00 pm

Mesajde jl_rona » Vin Iul 25, 2008 9:11 pm

da, si-o cauta. cu ayala cu astea. sa ma pupe-n cur, ca nu m-am dus io la el sa-l salut.

da uite-l si pa kantemir cum ii place sa dactilografieze in pustiu.
meajul privat scrie:sictirel sictirel sictirel sictirel sictirel sictirel sictirel sictirel sictirel sictirel sictirel sictirel sictirel sictirel sictirel sictirel sictirel sictirel sictirel sictirel sictirel sictirel sictirel sictirel sictirel sictirel sictirel sictirel sictirel sictirel sictirel sictirel sictirel sictirel sictirel sictirel sictirel sictirel sictirel sictirel sictirel sictirel sictirel sictirel sictirel sictirel sictirel sictirel sictirel sictirel sictirel sictirel sictirel sictirel sictirel sictirel sictirel sictirel sictirel sictirel sictirel sictirel sictirel sictirel sictirel sictirel sictirel sictirel sictirel sictirel sictirel sictirel sictirel sictirel sictirel sictirel sictirel sictirel sictirel sictirel sictirel sictirel sictirel sictirel sictirel sictirel sictirel sictirel sictirel sictirel sictirel sictirel sictirel sictirel sictirel sictirel sictirel sictirel sictirel sictirel sictirel sictirel sictirel sictirel sictirel sictirel sictirel sictirel sictirel sictirel sictirel sictirel sictirel sictirel sictirel sictirel sictirel sictirel sictirel sictirel sictirel sictirel sictirel sictirel sictirel sictirel sictirel sictirel sictirel sictirel sictirel sictirel sictirel sictirel sictirel sictirel sictirel sictirel sictirel sictirel sictirel sictirel sictirel sictirel sictirel sictirel sictirel sictirel sictirel sictirel sictirel sictirel sictirel sictirel sictirel sictirel sictirel sictirel sictirel sictirel sictirel sictirel sictirel sictirel sictirel sictirel sictirel sictirel sictirel sictirel sictirel sictirel sictirel sictirel sictirel sictirel sictirel sictirel sictirel sictirel sictirel sictirel sictirel sictirel sictirel


ba kante, cum dreaq ai putut sa scrii atatea randuri aiurea? tu esti baiat bun, sa mor io, da cateodata te apuca si vorbesti singur ca o moara hodorogita.

mie mi se rupe de merlucius, atata timp cat FC-ul merge, da din pacate io vad ca in ultima vreme n-a mai mers. Io vroiam doar sa mutam dialogul dintre mine si tine pe merlucius, daca FC-ul nu merge. atata tot. iar tu ma iei cu proprietarii de forum. buna asta. ~p pai stii cum e cu proprietatea pe net? aia care nu-s in stare sa se bage pe sub pielea americanilor sau macar a rusilor si sa se faca patroni, apasa pe niste butoane aicea si se cred sefi. penibil. mi-e mila de ei.
“Love, work and knowledge are the wellsprings of our lives, they should also govern it.â€Â
jl_rona
Junior Member
 
Mesaje: 887
Membru din: Mar Mai 29, 2007 9:32 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde kant emir » Sâm Iul 26, 2008 12:20 am

mnobun, daca nu te duce mintea la atata lucru, iatz adio de la amabilitati nemeritate


adica io nunteleg cum poti sa fii atata de ingusta la minte incat sa publici un mesaj privat? si inca de pe un forum pe altu?


bai, bagatz intre urechile alea: daca tu nai secrete, poate ca ala care iti da un mesaj privat ARE! ca altfel iti scrie pe forum direct, nu pe privat





si nah, as fi apreciat sa vezi ca am depus un efort sa te lamuresc despre mersul unui forum mic care nu se omoara cu firea sa atraga membri


da daca nui cu tzevi, nu te simti tu intelectuala destul
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde jl_rona » Sâm Iul 26, 2008 2:19 am

kantemire, privatiunea e pentru fraieri.

in plus, n-ai scris nimic rusinos acolo care sa nu poata fi publicat.

acuma hai sa facem teoria privatiunii. cine e privat? un om care nu cunoaste adevarata importanta a secretelor sale. de exemplu ayala. e o persoana foarte privata. ce poata sa ascunda? o pizda c-o pula-n ea. mare jmecherie.
“Love, work and knowledge are the wellsprings of our lives, they should also govern it.â€Â
jl_rona
Junior Member
 
Mesaje: 887
Membru din: Mar Mai 29, 2007 9:32 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde jl_rona » Sâm Iul 26, 2008 2:22 am

kantemire, privatiunea e pentru fraieri.

in plus, n-ai scris nimic rusinos acolo care sa nu poata fi publicat.

acuma hai sa facem teoria privatiunii. cine e privat? un om care nu cunoaste adevarata importanta a secretelor sale. de exemplu ayala. e o persoana foarte privata. ce poata sa ascunda? o pizda c-o pula-n ea, ca la mai mult n-o duce capu. mare jmecherie.
“Love, work and knowledge are the wellsprings of our lives, they should also govern it.â€Â
jl_rona
Junior Member
 
Mesaje: 887
Membru din: Mar Mai 29, 2007 9:32 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde kant emir » Sâm Iul 26, 2008 2:31 am

nu te freaca pe tine grija de rusinos sau nerusinos

daca eu am ales sa fie privat, tu tresam respecti optiunea, cei asa de conplicat?


ca alfel ramai de tzaranca fara tact
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde jl_rona » Sâm Iul 26, 2008 5:11 am

taran e ala care nu-ntelege ca cu cat formele de viata sunt mai putin evoluate, cu atat ne apropiem mai mult de mersul firesc al lucrurilor, unde notiunea de privatiune isi pierde sensul.

taran e de asemenea ala care nu realizeaza ca dumnezeu ii vede oricum orice miscare si ca parerea celorlalti despre el este o frectie la picior de lemn.
“Love, work and knowledge are the wellsprings of our lives, they should also govern it.â€Â
jl_rona
Junior Member
 
Mesaje: 887
Membru din: Mar Mai 29, 2007 9:32 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde Shaki » Sâm Iul 26, 2008 9:07 am

io zic ca dumnezeu nu exista
aliatzi, right? :D

A little girl went out to play, lost in the marketplace as if half-born...
Avatar utilizator
Shaki
 
Mesaje: 7089
Membru din: Lun Mar 10, 2003 12:00 am

Mesajde ZOROX » Sâm Iul 26, 2008 12:46 pm

kantemir e o oaza de mister.
.................g....................
ZOROX
Junior Member
 
Mesaje: 535
Membru din: Joi Dec 14, 2006 12:00 am

Mesajde Ayala » Sâm Iul 26, 2008 1:07 pm

de exemplu rona, daca stia si ea sa fie mai discreta acum ne puteam totusi imagina ca e inteligenta, da asa se straduie degeaba sa simuleze inteligenta
Ayala
 
Mesaje: 540
Membru din: Dum Iun 18, 2006 11:00 pm

Mesajde kant emir » Sâm Iul 26, 2008 1:33 pm

jl_rona scrie:taran e ala care nu-ntelege ca cu cat formele de viata sunt mai putin evoluate, cu atat ne apropiem mai mult de mersul firesc al lucrurilor

ca cu cat ie ca cacofoniile de urat


deci tu ce ejt, telectual evoluat shin departat de mersu firesc? ca fixuri ai, sex nu faci, partener de viatza nai, prieteni nai
nu mai bine ramaneai tzaranca si te maritai cun tractorist cu 10-12 clase si facei ploz si d'abea pe urma sa vii pe forume sa te dai dejteabta?

jl_rona scrie:taran e de asemenea ala care nu realizeaza ca dumnezeu ii vede oricum orice miscare si ca parerea celorlalti despre el este o frectie la picior de lemn.


tzaran ie ala care daca nare alta solutzie, il baga pe dumnezeu in ecuatie, scotzandui (binentzeles) pre semenii lui din aceeash ecuatzie, ca iei ie projt

ai satz spui io: semenii tai is langa tine, te vad si te judeca, iar rezultatul este imediat - esti acceptata sau respinsa

dumnezeu ie un banc, ie un concept oarecare, numa bun sa te folosesti de el casatz aratz superioritatea fatza de semenii care teau respins


numa ca iel nu intervine niciodata si in niciun fel

jl_rona scrie:unde notiunea de privatiune isi pierde sensul.

poi tzaran ie si ala care nu pricepe ca privatziunea ieste "lipsirea de ceva", finca nai si nui de unde

intimitateai alt borsh

iar daca tu vii shimi fluturi bancuri casatz scuzi crasa nesimtzire (ertatz termenu dur, da esti la a doua asemenea porcaciune, ca miai mai postat un pemeu! si tzam ezplicat shatunci) de a publica o chestiune personala a altcuiva, ai oarece probleme cu pricepatuarea]ma justific[/I]


ca ma lipsesc mintenash de conversarea cu tine, si porma se plictisejte si zorocselu, si si alte piticanii rejectate care saliveaza de emotia asistarii
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde jl_rona » Sâm Iul 26, 2008 3:05 pm

nu trebuie neaparat sa te futi si sa faci copii ca sa intelegi ce se intampla cu tine. kant pare-mi-se, s-a futut cu o singura femeie in toata viata lui cand avea vreo 60 de ani si a facut-o ca sa nu moara si sa nu stie si el cum e. asta nu-l face sa fie in urma ta in ce priveste intelegerea lucrurilor.

dumnezeu intervine intotdeuna in toate felurile, nu niciodata in nici un fel.

cu totii suntem acceptati de catre unii, respinsi de altii. a-ti schimba firea de hatarul altora e cel mai mare cretinism.

privatiunea e lipsirea de ceva. adevarat. nu stiu la ce te-ai referit in mod special. la faptul ca eu nu ma fut probabil? eu nu ma lipsesc de nimic. pentru mine futerea nu-i sport, iar cand o sa fiu sanatoasa si o sa am timp si conditii ca sa fac un copil, o sa ma si fut. daca nu o sa am, probabil ca nu o sa ma fut. e simplu.

insa eu nu ma joc de-a privatiunea ca doar-doar oi fi mai interesanta.

si aici nu ma refer neaparat la tine, ci la toti retardatii de pe net care cred ca daca isi ascund moaca au ceva de castigat.

in general privatiunea asta ii face sa castige pe termen scurt si sa piarda pe termen lung, pentru simplu fapt ca privatiunea atunci cand este constient si atent cultivata, e impotriva lui dumnezeu.

una e sa nu ma fut chiar in fatza casei poporului si alta e sa ma ascund in spatele a tot felul de masti construite pentru a induce in eroare. si eu fac acelasi lucru cand imi pun cele mai bune poze pe net si cand ma fardez si cred ca sunt mai frumoasa decat sunt in realitate si ca as merita un barbat mai aratos decat as merita de fapt.

cretu nu m-a placut pentru ca nu eram imbracata sexy ca-n pozele de pe net, pentru ca eram obosita si cu parul strans si eram eu, imbufnata si absenta, nu masca ranjita pe care am afisat-o pe blog.

de aia oamenii care se cunosc pe net nu prea au sanse in realitate. pentru ca mint pe net, iar unii mint mult.

eu eram urata poate fatza de pozele de pe blog, iar cretu era de 3 ori mai gras decat in poze, insa arata mai intelectual decat in poze.

si eu mint prin omisiune, dar nu asa de mult ca altii care nu-si pun pozele de loc si spun ca au 38 de ani cand ei au de fapt 58, asa cum mi s-a intamplat mie cu un tip de pe net.

poza e o idee despre cum arati, iar daca omul nu e chitit pe fizic numai, o sa te placa daca arati oarecum ca in pozele postate.

in tot cazu, creca piskeshu m-ar fi placut mai mult asa, pentru ca sunt mult mai serioasa in realitate decat in poze. n-am fatza de parasuta oricat m-as stradui.

unu tampit are mai multe sanse decat unu perfectionist pe net, pentru ca tampitu nu sta sa-si aleaga pozele, ci pune una la intamplare in care arata poate mai naspa decat in realitate. mie mi s-a intamplat sa vad unu d-asta si sa fiu placut surprinsa cand m-am intalnit cu el, dar pentru faptul ca era prost gramada, n-a iesit nimic.
“Love, work and knowledge are the wellsprings of our lives, they should also govern it.â€Â
jl_rona
Junior Member
 
Mesaje: 887
Membru din: Mar Mai 29, 2007 9:32 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde kant emir » Sâm Iul 26, 2008 4:33 pm

bai, tzam dat, linc, sa vez si tu cei aia privatiune!

ofoofof, telectualo care ne ejtu

si lu cretzu poate ca chiar nui placi, cei asa de greu? si poate ce nici lu pijke, si poate ca nici altora

mai cauta
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde ZOROX » Sâm Iul 26, 2008 4:51 pm

jil_rona, singuru lucru de care o sa te apropii tu este mersul firesc al trenurilor
ZOROX
Junior Member
 
Mesaje: 535
Membru din: Joi Dec 14, 2006 12:00 am

Mesajde kant emir » Sâm Iul 26, 2008 4:59 pm

asa grait-a sainfeldu
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde jl_rona » Sâm Iul 26, 2008 6:36 pm

kant emir scrie:bai, tzam dat, linc, sa vez si tu cei aia privatiune!

ofoofof, telectualo care ne ejtu

si lu cretzu poate ca chiar nui placi, cei asa de greu? si poate ce nici lu pijke, si poate ca nici altora

mai cauta


las ca te-am gasit pe tine.

pe cretu ma pish, iar piskeshu ma iubeste intru catva si io pe el, da e tarsaros, ma considera pra batrana pentru el, da si el face tot o laba, ca nu gaseste el alta mai desteapta asa usor. piskeshu imi iubeste creeru si io p-al lui. cu fizicu ne descurcam noi.

cine-a zis ca e nevoie sa ma iubeasca toata lumea? apropo, cand mi-l debanati pe piskeshu?

tocmai postai niste poze unde plangeam dupa el.
“Love, work and knowledge are the wellsprings of our lives, they should also govern it.â€Â
jl_rona
Junior Member
 
Mesaje: 887
Membru din: Mar Mai 29, 2007 9:32 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde kant emir » Sâm Iul 26, 2008 7:33 pm

piskeshu imi iubeste creeru si io p-al lui.

auleu, mii frica de tine

(betu pijke, carele ie debanat da ie suparat ca nu mai ieste albastru, face secs mai des decat faci tu mamaliga. or omleta)
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde Invincible » Sâm Iul 26, 2008 7:36 pm

Ayala, poti sa faci asa? da tu, Titino? :D


rona, mr. :clovn: n-are creer.
Imagine Imagine Imagine
Avatar utilizator
Invincible
 
Mesaje: 2145
Membru din: Lun Iun 19, 2006 11:00 pm

Mesajde jl_rona » Dum Iul 27, 2008 4:00 am

ba, io tot zic ca are, pana spune ca maneaua + mertanu e iubire si pana posteaza versuri d-alea de cartier la rubrica versuri de suflet.

kantemire, ce te tot iei de pizda mea? ti-e pofta? uite ca nu ti-o dau.

io omleta fac o data pe an. iar mamaliga nu-mi place.

io nu pot sa fac asa, da pot sa fac in alte feluri.

shiva, spune-i lu ala care-a zis ca aia e curva de calitate sa se uite
aici
“Love, work and knowledge are the wellsprings of our lives, they should also govern it.â€Â
jl_rona
Junior Member
 
Mesaje: 887
Membru din: Mar Mai 29, 2007 9:32 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde Invincible » Dum Iul 27, 2008 6:39 am

da-l ma... e otreapa!
vezi ca ti-ai atras cateva zeci de antipatii numai cu declaratiile pro-kesu.

daimon:
dati un leu pentru jeleu
dupa cum banui ca ati realizat cu totii jelerona are nevoie grava acuta si imediata de un psihiatru.

daimoane, ca tot veni vorba, aia care dau Ban pt injuraturi (indreptatite) pe privat, n-au nevoie de psihiatru? :D
Imagine Imagine Imagine
Avatar utilizator
Invincible
 
Mesaje: 2145
Membru din: Lun Iun 19, 2006 11:00 pm

Mesajde Enemy » Dum Iul 27, 2008 5:28 pm

ati patit ca-n bancul cu surdu' si prostu
Consultanta de specialitate Protectia Muncii. Nu mai astepta. Nici legea nu asteapta!
Enemy
Junior Member
 
Mesaje: 30
Membru din: Vin Aug 29, 2003 11:00 am
Localitate: Earth

Mesajde Shaki » Dum Iul 27, 2008 8:16 pm

emy, numa cine se marita e realizata sau cum?
siapoi de cand conteaza ce cred altii? sunt altii mai breji, sa ma judece pe mine, ayala sau rona ca nu suntem maritate? :)
ca ai zis ceva pe threadu asta - parca - care nu mi-o placut
aliatzi, right? :D

A little girl went out to play, lost in the marketplace as if half-born...
Avatar utilizator
Shaki
 
Mesaje: 7089
Membru din: Lun Mar 10, 2003 12:00 am

Mesajde kant emir » Dum Iul 27, 2008 9:10 pm

nam de unsa stiu io ce nu tzo placut tzie din ceam zis io


da vorbeam cu tine cunva? sau am generalizat (cu precizari gen "fara exceptie")? sau ejt rona cunva?



si nui de brej sau nebrej, da ezista unele trebi de mare notorietate, cum ar fi ceasu biologic, carele incepe sa dea alarma, pe la o anume varsta






da' orcum, sa stii ca tarem place cand sare ca fript cate unu ca cum, adica io daca nus maritata sau nam ploz sau alte alea... ca duar asa ai zis

cand de fapt io nam zis asa
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde jl_rona » Dum Iul 27, 2008 11:36 pm

Shiva scrie:da-l ma... e otreapa!
vezi ca ti-ai atras cateva zeci de antipatii numai cu declaratiile pro-kesu.


daimoane, ca tot veni vorba, aia care dau Ban pt injuraturi (indreptatite) pe privat, n-au nevoie de psihiatru? :D


n-o sa ma fac acuma peste noapte anti-piskesh, ca eu am crezut in feelingul meu, dar chiar acuma ma gandeam ce labagiu trist e cand imi tot zicea de blana roz, de florile mele din par si de ciorapii mei plasa cu care "arat grotesc".

Chiar acuma mi s-a prezentat una pe un forum imbracata ca la scoala generala, cu camasuta pana-n gat, cu cravetica si cu ghiozdanel, vrand sa-mi dea mie lectii de moda. Pai n-are cui sa i le dea! Ori ea nu realizeaza asta. Mie imi place sa arat ca o prostituata, iar ei ii place sa arate ca o eleva.
Diferenta e ca eu am perceput diferenta de stil, am inteles ca nu are rost sa incerc sa-i dau lectii de moda ei, pentru ca nu o sa le urmeze niciodata, ea nu.

Asa si cu piskeshu. Ce s-a mai speriat el de blana mea si nu numai de ea. Ce labagiu trist mai e si el fredonand-o pe versuri de canal si crezand ca stie ce e stilul. E fortat si in vorbire si in aprecierea designului, ca un snob chinuit.

E worthless. Si asta n-o spun la nervi, pentru ca sunt foarte calma si nu il mai astept. Daca n-a batut fieru cat a fost cald, acuma s-a cam stins. Imi cumpar bilet sa ma mai duc o data in Bulgaria si se intoarce si Reveneagu din Italia in curand.

De fapt nici nu stiu de ce mai bat aicea campii despre el. Doar ca sa fac animatie-n forum.

Te-ai intors Shaki? Cum a fost plimbarea?
“Love, work and knowledge are the wellsprings of our lives, they should also govern it.â€Â
jl_rona
Junior Member
 
Mesaje: 887
Membru din: Mar Mai 29, 2007 9:32 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde cr3tz » Lun Iul 28, 2008 6:46 am

sa ma pupe-n cur, ca nu m-am dus io la el sa-l salut.
eu zic sa citesti mai bine. ai avut o mare problema in a intelege alea 2 randuri care le-am zis eu, cu google cum naiba te descurci?
cr3tz
 
Mesaje: 3427
Membru din: Vin Dec 24, 2004 12:00 am

Mesajde Shaki » Lun Iul 28, 2008 8:16 am

buna rona. da, m-am intors. a fost foarte mijto, cu exceptia faptului ca oamenii pe la sat cam cu barfa isi duc zilele. dar, asta e, nimeni nu e perfect...

uite si o poza in care ma ascundeam in iarba :)) poze cu peisaje nutz dau k ai zis ca nu itzi plac

http://i196.photobucket.com/albums/aa158/shaki_rechina/chiojd117.jpg
aliatzi, right? :D

A little girl went out to play, lost in the marketplace as if half-born...
Avatar utilizator
Shaki
 
Mesaje: 7089
Membru din: Lun Mar 10, 2003 12:00 am

2,900 pentru ella87

Mesajde cr3tz » Lun Iul 28, 2008 11:41 am

cretu nu m-a placut pentru ca nu eram imbracata sexy ca-n pozele de pe net, pentru ca eram obosita si cu parul strans si eram eu, imbufnata si absenta, nu masca ranjita pe care am afisat-o pe blog.
acum am apucat sa citesc mai bine.

unde anume am zis eu ca nu te plac?

am zis doar ca ayala arata mai bine decat tine. am avut placerea, zic eu, sa va cunosc personal. :-:

ca tu acum te pisi pe mine pentru ca nu te ridic in slavi si ti se pare ca nu imi place de tine , asta e. eu am zis sa fac un gest frumos si sa te salut. daca te stiam asa, nu te mai salutam.
cr3tz
 
Mesaje: 3427
Membru din: Vin Dec 24, 2004 12:00 am

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Mai in gluma mai in serios. mai mult in gluma

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 25 vizitatori