CENZURA la romani

discutii pe care nu stii unde sa le incepi, haz de orice caz; ca intre prieteni

Moderator: anjin-san

CENZURA la romani

Mesajde Arhanghell » Joi Iul 03, 2008 9:32 am

A devenit o obisnuinta in Romanica cenzura de ceva vreme. Pe toate forumurile sunt cenzurate texte, facute disparute ca in vremea securitatii. Zic asta acum si aici pentru ca asta este locul unde aseara un text apartinandu-mi zburda liber sa fie citit de oricine insa astazi nu mai este de gasit. Simplu de spus ca nu avea nici o injuratura, cuvinte triviale ce ar putea insulta, doar fapte... si concluziile trase de mine.

Asta este motivul, mi-am amintit pentru care evit forumurile romanesti si de peste 6 ani n-am mai postat pe nici un forum in limba romana din tara asta minunata. Singurul lor unde este de scris este propriul blog si forumuri de specialitate externe. Alt loc bun de scris comentarii mai este youtube. Va incurajez pe toti sincer sa faceti la fel pentru a-i aduce pe acesti cenzori de idei si probleme reale la faliment...

Este o tara trista cu o populatie trista... De undeva din secolul 18.
I hold you in my arms, yeah that's when it starts
I seek faith in your kiss, and comfort in your heart
I taste the seed upon your lips, lay my tongue upon your scars
But when I look into your eyes, we stand worlds apart
Arhanghell
Junior Member
 
Mesaje: 105
Membru din: Sâm Ian 19, 2002 8:57 pm
Localitate: Bukarest

Mesajde kant emir » Joi Iul 03, 2008 9:41 am

daca tu n-ai alta slujba decat sa iti rezolvi problemele personale pe forum, afla ca asta se cheama ca abuzezi de acel forum

asta ai citit? nu, ca tu n-ai treaba cu forumul decat in masura in care poti sa faci publicitate (chiar si negativa cuiva)

fa bine si adu si pe acea persoana aici, ca sa stie ce spui despre ea si sa poata sa se apere de acuzatiile tale si apoi vorbim

ca altfel se cheama simpla cleveteala, nu stim daca sa te credem sau nu


poate ca ti-a respins avansurile sexuale si acuma incerci sa-i faci rau - eu de unde sa stiu?



trist esti tu, ca in loc sa-ti rezolvi problemele ca un barbat, ori ca un cetatean, vii si bocesti pe forum

paraciosule!
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde Daimon » Joi Iul 03, 2008 11:53 pm

fascinant cum apare din cand in cand cate un eprsonaj interesant D:
Avatar utilizator
Daimon
 
Mesaje: 5074
Membru din: Mie Noi 26, 2003 12:00 am
Localitate: timisoara

Mesajde kant emir » Vin Iul 04, 2008 3:06 am

dabre

nijmacar nujda seama ca io mam certat cu alde liviu si pijke casai apar treadu unde incerca sa faca umban cu bilete la suprapretz la metalica


stie numa so faca pe victima si sa tzipe ca ie cenzura
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde cr3tz » Vin Iul 04, 2008 7:29 am

A devenit o obisnuinta in Romanica cenzura de ceva vreme.
de cand ana pauker si cu dej au bagat spaima in burgheji.
cr3tz
 
Mesaje: 3427
Membru din: Vin Dec 24, 2004 12:00 am

Mesajde Arhanghell » Vin Iul 04, 2008 9:15 am

pai nu-ti face griji ca persoana respectiva stie, ca doar nu am scris aici ca sa nu stie...
si le-as rezolva ca un barbat fara nici o indoiala insa cum?! asta e singurul mod in care poti, plangere nu am unde sa fac ca nu tot ea citeste plangerile acolo, la politie ce as putea sa zic? ca e una pe un site care nu-si face logic treaba si-si baga picioarele? asa fac si ei la politie, nu e o noutate...

sa angajez detectiv privat sa aflu unde sta si sa port o discutie cu ea sau ce sa fac?...
da-mi tu un sfat... daca cineva isi bate joc de tine intr-un mod in care nu e nici ilegal si in care nici nu poti face plangere nicaieri, tu ce ai face? astea-i intrebarea, ce se poate face??



kant emir scrie:daca tu n-ai alta slujba decat sa iti rezolvi problemele personale pe forum, afla ca asta se cheama ca abuzezi de acel forum

asta ai citit? nu, ca tu n-ai treaba cu forumul decat in masura in care poti sa faci publicitate (chiar si negativa cuiva)

fa bine si adu si pe acea persoana aici, ca sa stie ce spui despre ea si sa poata sa se apere de acuzatiile tale si apoi vorbim

ca altfel se cheama simpla cleveteala, nu stim daca sa te credem sau nu


poate ca ti-a respins avansurile sexuale si acuma incerci sa-i faci rau - eu de unde sa stiu?



trist esti tu, ca in loc sa-ti rezolvi problemele ca un barbat, ori ca un cetatean, vii si bocesti pe forum

paraciosule!
I hold you in my arms, yeah that's when it starts
I seek faith in your kiss, and comfort in your heart
I taste the seed upon your lips, lay my tongue upon your scars
But when I look into your eyes, we stand worlds apart
Arhanghell
Junior Member
 
Mesaje: 105
Membru din: Sâm Ian 19, 2002 8:57 pm
Localitate: Bukarest

Mesajde Arhanghell » Vin Iul 04, 2008 9:22 am

lasa astea cu suprapretul ca asta nu e ilegal. pot sa vand ce vreau eu la ce pret vreau. si chiar nu ma intereseaza de oamenii astia cu valori morale de conjunctura care vin cu gura mare... e plina tara si lumea de moralistii lui peste de ocazie...

si nu fac pe victima, expun o poveste care nu face altceva decat sa fie un mic exemplu intr-un ocean de rahat numai romania.

as incuraja alti oameni sa-si spuna intamplarile de genul asta, cred ca ar arata bine un thread unde fiecare si-ar spune macar un episod gen zona crepusculara intamplat in tara asta.

ca astea-s meleagurile unde cel putin in europa asta e cel mai posibil


kant emir scrie:dabre

nijmacar nujda seama ca io mam certat cu alde liviu si pijke casai apar treadu unde incerca sa faca umban cu bilete la suprapretz la metalica


stie numa so faca pe victima si sa tzipe ca ie cenzura
I hold you in my arms, yeah that's when it starts
I seek faith in your kiss, and comfort in your heart
I taste the seed upon your lips, lay my tongue upon your scars
But when I look into your eyes, we stand worlds apart
Arhanghell
Junior Member
 
Mesaje: 105
Membru din: Sâm Ian 19, 2002 8:57 pm
Localitate: Bukarest

Mesajde kant emir » Vin Iul 04, 2008 10:40 am

Arhanghell scrie:lasa astea cu suprapretul ca asta nu e ilegal. pot sa vand ce vreau eu la ce pret vreau.

ce vorbesti?
mai gandeste-te

Arhanghell scrie:si nu fac pe victima, expun o poveste care nu face altceva decat sa fie un mic exemplu intr-un ocean de rahat numai romania.

nu expui o poveste, ci expui varianta ta

iar daca nu-ti place oceanul asta de rahat (asta in care te-ai format, adica), esti liber sa pleci, sa demigrezi si sa denigrezi de departe
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am


Înapoi la Mai in gluma mai in serios. mai mult in gluma

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 26 vizitatori

cron