Michael Jackson: Cum cred ca trebuie vazuta moartea lui

discutii pe care nu stii unde sa le incepi, haz de orice caz; ca intre prieteni

Moderator: anjin-san

Michael Jackson: Cum cred ca trebuie vazuta moartea lui

Mesajde Dan_20 » Dum Iul 12, 2009 5:48 pm

RAZBOI INTRU CUVANT
http://www.razbointrucuvant.ro/

Michael Jackson: Cum cred ca trebuie vazuta moartea lui din punct de vedere Ortodox

Cum ai căzut tu din ceruri, stea strălucitoare, fecior al dimineţii! Cum ai fost aruncat la pămant, tu, biruitor de neamuri! (Isaia 14, 12)


[ATTACH]20915[/ATTACH]

Avem, putem spune, probleme mult mai grave decat sa comentam sfarsitul jalnic si demn de toata mila a “super-mega-starului”, a “Regelui” Pop-ului, Michael Jackson. Istoria sa este insa cumplit de pilduitoare - pentru ca este istoria unui om. Si a ceea ce pot face ambitia si succesul dintr-un om, acolo unde nici darurile primite nu sunt putine. Avand toate talentele artistice posibile, omul acesta a promis. Si nu a inselat promisiunile. Ca o stea a diminetii, s-a aratat fulgerator pe firmanentul gloriei omenesti. Cu sclipiri puternice a atras privirile tuturor. A fost idolul tuturor neamurilor globalizate, creand pe oriunde trecea, la modul propriu si literal, cele mai infricosatoare isterii colective. A fost pus, deseori, in locul icoanelor, umpland peretii si mintile adolescentilor, a facut sa vuiasca ziarele, televiziunile si tot vazduhul se cutremura de faima sa!

[ATTACH]20916[/ATTACH]

Iar toate acestea nu i-au ajuns regelui (jalnicul rege al grotestii vanitati…). Nu i-a ajuns ca este idol, ca are glorie, bani si un nume pe celebrul “walk of fame”, culmea impopotonata a desertaciunii cu sclipici, nu i-a ajuns nici palatul sau intitulat Neverland… Nici macar cununa supremei (si desartei) glorii umane nu i-a ajuns “stelei de dimineata”, luceafarului nostru. A vrut mai mult, si-a spus in cugetul sau: “eu vreau mai mult! eu sunt mai frumos decat sunt! Eu sunt mai mult decat sunt si decat am ajuns!"; Betia visului luciferic care te inalta mai presus si de Dumnezeu Insusi…

Nesuportand invelisul omenesc si tern care ii acoperea, credea jalnicul rege, stralucirea gloriei sale, a inceput sa se jupuiasca de viu. Jenat de negreala pielii sale, a devenit alb. Jenat de fata sa, si-a mutilat-o, taindu-si nasul, buzele, fruntea, pometii. S-a mutilat pentru totdeauna, pe viata, cautand stralucirea si frumusetea. Si a devenit un monstru. Un rege al grotescului. Un om care nu mai putea sa iasa din vizuina sa, de rusine sa nu i se risipeasca protezele faciale.

Vai, nebunie a slavei desarte!

Dar nu trebuie sa ramanem cu gandul ca Michael Jackson este doar un fenomen al nebuniei unde duce faima in vremurile noastre. Si sa nu osandim pe acest om care a devenit inca de la sapte ani vedeta pop. Sfarsitul sau este prea jalnic si chinuit ca sa mai ai altceva decat mila fata de soarta sa. Nu putem spune decat, din inima: Dumnezeu sa-l ierte!

Mai important este ca toti putem fi, in ascuns, o stea a diminetii, visand la succese si biruinte inalte (fie si religioase, “duhovnicesti”), nazuind cu ambitie primejdioasa catre aerul tare al inaltimilor… Tuturor, si mai ales acelora dintre noi care mergem, intr-o oarecare masura, pe “walk of fame”, pe calea slavei omenesti, riscam sa ni se spuna, in tanguire: Cum ai căzut tu din ceruri, stea strălucitoare, fecior al dimineţii! Si noua, celor infiati prin harul lui Hristos de Dumnezeu-Tatal, ne va fi mai greu la Judecata decat celor azvarliti de caruselul desertaciunilor omenesti de pe cel mai inalt pisc direct in abisul chinurilor si al mortii.

Fericiti cei ascunsi si nestiuti!

***

UPDATE1: Din pacate, chiar si pe bloguri ortodoxe, emotia mortii Lui MJ da expresie aceleiasi idolatrii oarbe, sinucigase spiritual :( Asta este MOARTEA pe care trebuie sa o plangem de fapt, moartea NOASTRA, moartea credintei si a luminii din noi! “Daca lumina din tine este intuneric…” (vezi si: [SIZE="4"]What Lies In Plain Sight[/SIZE] http://www.youtube.com/view_play_list?p=44CF6A72E1DDE294)

UPDATE2:

21. Si intr-o zi randuita, Irod, imbracandu-se in vesminte regesti si sezand la tribuna, vorbea catre ei;
22. Iar poporul striga: Acesta e glas dumnezeiesc, nu omenesc!
23. Si indata ingerul Domnului l-a lovit, pentru ca nu a dat slava lui Dumnezeu. Si mancandu-l viermii, a murit. (Faptele Apostolilor 12, 21-23).


Dupa asta puteti sa vedeti si alt post al meu:
[SIZE="3"]Mesaj SUBLIMINAL! Melodia "Beat it" a lui Michael Jackson inseamna de fapt MASTURBEAZA-TE![/SIZE]
http://proortodoxia.wikiforum.ro/video-audio-f21/mesaj-subliminal-melodia-beat-it-a-lui-michael-jackson-inseamna-de-fapt-masturbeaza-te-t284.htm



[ATTACH]20917[/ATTACH]

[ATTACH]20918[/ATTACH]

[ATTACH]20919[/ATTACH]


RAZBOI INTRU CUVANT
http://www.razbointrucuvant.ro/
Nu aveţi permisiunea de a vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj.
Avatar utilizator
Dan_20
Junior Member
 
Mesaje: 44
Membru din: Sâm Iul 11, 2009 11:00 pm

Mesajde Dan_20 » Dum Iul 12, 2009 5:52 pm

Sunt convins ca multi de aici nu vor fi de acord cu acest punct de vedere.

Unii chiar ma vor jigni.


Acelora le reamintesc faptul ca libertatea de exprimare inseamna ca oricine, are dreptul sa isi exprime parerea asupra oricarui eveniment CHIAR DACA CEILALTI NU VOR FI DE ACORD CU EL si vor spune ca "sunt ofensati".

Normal ca ceilalti spun ca sunt ofensati de ceva care nu le convine!

Totusi este libertatea cuvantului!
Asta este societatea libera!

Daca nu, atunci sub pretextul "de a nu jigni pe nimeni", nu o sa mai avem voie sa spunem nimic si ne vom intoarce la cenzura comunista.
Avatar utilizator
Dan_20
Junior Member
 
Mesaje: 44
Membru din: Sâm Iul 11, 2009 11:00 pm

Mesaj SUBLIMINAL! Melodia "Beat it" a lui Michael Jackson inseamna MASTURBEAZA-TE!

Mesajde Dan_20 » Dum Iul 12, 2009 5:58 pm

Mesaj SUBLIMINAL! Melodia "Beat it" a lui Michael Jackson inseamna de fapt MASTURBEAZA-TE!

Cu totii stim aceasta melodie... Este celebra.

Ceea ce nu stiam este ca "Beat it!" nu e folosit in melodie cu sensul lui propriu de "Sterge-o", "Fugi", ci e folosit cu sensul figurat de "Masturbeaza-te!"

Pe scurt videoclipul de fapt se traduce prin: [SIZE="3"]Un grup de homosexuali vor sa initieze un baietel intr-un joc sexual care implica masturbarea in grup si castiga cel care ..... ultimul!
[/SIZE]

Stiu ca suna socant, dar documentarul "What Lies In Plain Sight" arata foarte clar asta. Vei vedea aici explicate de catre Lenon Honor mesajele subliminale din videoclipul piesei "Beat it" a lui Michael Jackson .

http://www.youtube.com/watch?v=NM-eg-gegB8&feature=PlayList&p=44CF6A72E1DDE294&index=1

Am dat direct de la partea a-2-a. In partea 1 era doar o introducere si era aratat videoclipul.



Dupa asta puteti sa vedeti si alt post al meu:
Michael Jackson: Cum cred ca trebuie vazuta moartea lui din punct de vedere Ortodox
http://proortodoxia.wikiforum.ro/din-lumea-larga-f23/michael-jackson-cum-cred-ca-trebuie-vazuta-moartea-lui-dpdvd-ortodox-t283.htm


RAZBOI INRU CUVANT
http://www.razbointrucuvant.ro
Avatar utilizator
Dan_20
Junior Member
 
Mesaje: 44
Membru din: Sâm Iul 11, 2009 11:00 pm

Mesajde anjin-san » Dum Iul 12, 2009 6:05 pm

de fapt trebuie diferentiat cand vorbim de acest artist, michael ca om si michael ca rege al muzicii pop. despre ce fel de om a fost michael nu o sa comentez, dar ca artist are meritele sale (multe as spune yo, zeci si sute de melodii? )

era de asteptat sa se mediatizeze pana la extrem moartea sa (adica rating adica venituri). cat despre idolatrie deh fiecare dupa cat il duce capul, da daca stau bine sa caut prin istoria ortodoxiei cred ca gasesc destui criminali (adica oameni ce au comis crime nu vorbesc metaforic) trecuti in randul sfintilor si desenati frumos in diverse icoane carora se inchina prostimea, pardon credinciosii cei erecti.

edit: yo nu jignesc e punctul tau de vedere, asa cum mi l-am spus si yo pe al meu.
Avatar utilizator
anjin-san
 
Mesaje: 1045
Membru din: Lun Iun 22, 2009 11:00 pm

Mesajde Shaki » Dum Iul 12, 2009 6:27 pm

aceasta nu e o discutie despre muzica, este o propaganda crestina cu care nu sunt de acord pe muzica, prin urmare am s-o mut pe alt forum. parerea mea proprie si personala e ca orice comparatie intre michael jackson si lucifer e mai mult decat deplasata, a fost un om ca toti oamenii pana la urma, a murit, odihneasca-se in pace. de asemenea parerea mea proprie si personala e ca primul post de pe acest thread e ori o gluma nereusita, ori un semn grav de dezechilibru mintal. insa cum lucrurile pe acest forum se desfasoara intr-un fel bizar, ma multumesc sa il mut pe danutz pe meleaguri mai rabdatoare, cum spuneam aceasta nu e o discutie despre MUZICA, pentru muzica lui michael asteptam pe oricine cu pareri, informatii si date, pentru pareri de acest fel eu personal as sugera psihiatru. multumesc.

dit: adminii pot muta acest thread oriunde cred ei ca se incadreaza, repet nu pe muzica.
aliatzi, right? :D

A little girl went out to play, lost in the marketplace as if half-born...
Avatar utilizator
Shaki
 
Mesaje: 7089
Membru din: Lun Mar 10, 2003 12:00 am

Mesajde ZOROX » Dum Iul 12, 2009 6:31 pm

dan_20, opinia mea de crestin ortodox este ca michael [color="Red"]*********************************************************************[/color]

Sper sa ma intelegi si sa nu te superi, am dreptul la o opinie, nu-i asa? Altfel am fi in comunism, dupa cum ai spus si tu.


[color="Red"]baieti, sunteti obositori, la urmatoarea abatare, la cusca si la liniste va e locul. [/color]
ZOROX
Junior Member
 
Mesaje: 535
Membru din: Joi Dec 14, 2006 12:00 am

Mesajde noOne2 » Dum Iul 12, 2009 6:47 pm

[color="Red"]***********[/color], dan_20 =)) ce-as vrea sa se nasca un hitler al intelectului, sa te gazeze pt prostia ta.
.
Avatar utilizator
noOne2
Junior Member
 
Mesaje: 143
Membru din: Sâm Mar 10, 2007 12:00 am

Mesajde noOne2 » Dum Iul 12, 2009 6:49 pm

dupa cum spuneam si pe alt thread... [color="Red"]*************[/color].



[color="Red"]stii ca cei care se repeta sunt redundanti?[/color]
.
Avatar utilizator
noOne2
Junior Member
 
Mesaje: 143
Membru din: Sâm Mar 10, 2007 12:00 am

Mesajde viXen » Dum Iul 12, 2009 6:52 pm

e o propaganda, si nu are legatura cu muzica!

dar unii, n-au liniste!
Avatar utilizator
viXen
Junior Member
 
Mesaje: 715
Membru din: Vin Iul 03, 2009 11:00 pm

Mesajde viXen » Dum Iul 12, 2009 6:53 pm

asta-i culmea! pe toate thredurile aud acelasi lucru??
Avatar utilizator
viXen
Junior Member
 
Mesaje: 715
Membru din: Vin Iul 03, 2009 11:00 pm

Mesajde Shaki » Dum Iul 12, 2009 6:57 pm

sincer, ma nelinisteste teribil ca asemenea idei sunt propagate pe internet in zilele noastre. poate se asortau cu evul mediu intunecat, insa faptul ca acum exista si exista si urechi care le asculte e de natura sa ma sperie. nu e nicio diferenta intre ele si fundamentalismul musulman. acelasi iz de nebunie.
aliatzi, right? :D

A little girl went out to play, lost in the marketplace as if half-born...
Avatar utilizator
Shaki
 
Mesaje: 7089
Membru din: Lun Mar 10, 2003 12:00 am

Mesajde viXen » Dum Iul 12, 2009 7:03 pm

nu exista scuza, pentru astfel de idei alambicate, decat poate faptul ca ascund niste frustrari!

nu te speria, sunt si lucruri mai grave pe internet,depinde de noi toti sa nu le creditam!
Avatar utilizator
viXen
Junior Member
 
Mesaje: 715
Membru din: Vin Iul 03, 2009 11:00 pm

Mesajde Shaki » Dum Iul 12, 2009 7:11 pm

da, ai dreptate, dar oricat de mult nu le-am credita noi, exista destui nebuni pe lumea asta. intoleranta si intunericul o sa guverneze societatea - societatea noastra, moderna - cat vom trai, eu una nu intrevad un sfarsit curand. oameni ingusti, gata sa dea in cap celor de langa ei numai pentru ca sunt altfel :(
aliatzi, right? :D

A little girl went out to play, lost in the marketplace as if half-born...
Avatar utilizator
Shaki
 
Mesaje: 7089
Membru din: Lun Mar 10, 2003 12:00 am

Mesajde anjin-san » Dum Iul 12, 2009 7:15 pm

shaki nu exista altfel, singura religie dreapta, cuvioasa si care detine adevarul absolulut este cea ortodoxa, uite imediat ce revine sfantul dan de la trebile sale bisericesti( cateva paharele la cuvioasa carciuma din colt) o sa-mi confirme vorbele mele umile. singura mea grija este ca dan cel sfant sa-si aminteasca sa se inchine inainte si dupa fiecare paharel.amin+

edit: iar daca pasii sai vor fi cumva nesiguri in drumul spre casa, sfantul tivismoc ii va ghida drumul.
Avatar utilizator
anjin-san
 
Mesaje: 1045
Membru din: Lun Iun 22, 2009 11:00 pm

Mesajde Daimon » Dum Iul 12, 2009 8:14 pm

mai are maichal o melodie si mai subliminala give in to me
de fapt asta nu-i asa subliminal :D
Avatar utilizator
Daimon
 
Mesaje: 5074
Membru din: Mie Noi 26, 2003 12:00 am
Localitate: timisoara

Mesajde noOne2 » Dum Iul 12, 2009 8:44 pm

danute, tu esti ala pe care-l futea popa in cur pe la televizor? haaa? ase iti zicea barbosu acolo sub plapuma: beat it, beat it, naughty boy!!!

sper ca aceasta scarba numita religie sa piara o data de pe fata pamantului impreuna cu toti lingaii distrusi psihic care mai cred in ea.
.
Avatar utilizator
noOne2
Junior Member
 
Mesaje: 143
Membru din: Sâm Mar 10, 2007 12:00 am

Mesajde MYKA » Dum Iul 12, 2009 8:50 pm

Mda...Eu sunt de parere ca de la orice om trebuie sa luam ceea ce este frumos si bun.El , ca si artist a dat ceea ce foarte putini sunt in stare sa dea.Ca om nu avem dreptul sa-l judecam.Daca eu (e doar un exemlu), beau , . ma droghez , ma prostituez..sau cine stie ce mai fac...dar in schimb construiesc camine pentru batrani , dau de mancare copiilor orfani..va intreb ..care latura a mea ramane de admirat???Dar oamenii s-au invatat sa traiasca privind gunoiul din ochiul altuia , fara a vedea parul din ochiul lui.Santana spunea intrun interviu , ca el atunci cand compune , este inspirat de Divinitate.Eu cred ca toti marii artisti au acces la aceasta sursa .Incet , incet , va ramane doar ..MARELE MICHAEL.Se vor uita barfele .Va ramane muzica lui si ceea ce a vrut sa transmita .La fel ca si Fredy Mercury..si multi altii.Acestia sunt(la prezent, intotdeauna), niste colosi...
Avatar utilizator
MYKA
Junior Member
 
Mesaje: 115
Membru din: Mar Iun 23, 2009 11:00 pm

Mesajde baixinho© » Lun Iul 13, 2009 4:03 pm

dane, dar tu, folosind cuvintele tale, ce părere ai?
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde anjin-san » Lun Iul 13, 2009 4:12 pm

pai am impresia ca astea ar fi cuvintele si opiniile sale (sfantul dan cel ortodox)
Avatar utilizator
anjin-san
 
Mesaje: 1045
Membru din: Lun Iun 22, 2009 11:00 pm

Mesajde baixinho© » Lun Iul 13, 2009 4:16 pm

anjine, dincolo de miştoul ieftin aferent acestui subforum, sunt şi eu curios cum a reuşit el să scrie un post de 950 de semne in şase minute. adică trei semne pe secundă. hai, mă laşi?! şi dacă alea sunt ideile lui de ce nu le-a băgat pe toate intr-un post?
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde anjin-san » Lun Iul 13, 2009 4:21 pm

baixinho* la ce a postat nu cred ca imi poate cere cineva seriozitate.(si mijtoul meu e scump, am dat o caruta de bani pe el :D )

o sa-i gasesti aceasta insemnare si pe ceva forumuri ortodoxe , de fapt prin linkurile puse de el si este semnata tot dan_20, plm acu' nici yo nu sunt sigur ca nu am stat sa fac cercetari amununtite.
Avatar utilizator
anjin-san
 
Mesaje: 1045
Membru din: Lun Iun 22, 2009 11:00 pm

Mesajde eliana » Lun Iul 13, 2009 4:40 pm

eu am vizionat unul din videoclipurile "explicative", mai precis cel cu "beat it".

asa zisa cercetare stiintifica menita sa ne deschida ochii e facuta prost, si ridicol. e un fel de analiza a sensurilor unor cuvinte, intr-un context conspirationisto-analfabet.

nu tine.

pentru a demonstra veridicitatea unor mesaje subliminale, nu e nevoie de un studiu psihologic? un studiu statistic, care sa sustina ceea ce spune textul ala acolo?
Avatar utilizator
eliana
Administrator
 
Mesaje: 1939
Membru din: Dum Iun 14, 2009 11:00 pm
Custom user title: αλαξανδρα

Mesajde baixinho© » Lun Iul 13, 2009 4:42 pm

cred că dănuţ nici măcar nu ştie ce inseamnă mesaj subliminal.

edit: eliana, pe bune, ca să demonstrezi veridictatea unor mesaje subliminale, trebuie mai intai să arăţi că ele există.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde anjin-san » Lun Iul 13, 2009 4:43 pm

~p ~p ~p ~p ~p ~p ~p vba lu' shaki: ma scuzati, continuati. :D
Avatar utilizator
anjin-san
 
Mesaje: 1045
Membru din: Lun Iun 22, 2009 11:00 pm

Mesajde eliana » Lun Iul 13, 2009 4:48 pm

pai si eu cred asta.


in fine, poate el a preluat informatia de undeva. dar oamenii aia, care au facut filmulete insumand cateva ore de vizionare (e unu care vrea sa ne redescopere puterea de a "vedea" viata) nu au altceva de facut?

mergand la finalul videoclipului cu MJ, este unul despre Alice in Tara Minunilor.

e o condamnare a culturii. ciudat si trist.



edit: da. aia ziceam si eu. ca sa demonstrezi ca e ceva acolo, nu trebuie, totusi, ceva mai serios decat: "ala e un mesaj subliminal?OMG! e SUBLIMINAAAAAL!!!"?
Avatar utilizator
eliana
Administrator
 
Mesaje: 1939
Membru din: Dum Iun 14, 2009 11:00 pm
Custom user title: αλαξανδρα

Mesajde jl_rona » Lun Iul 13, 2009 6:56 pm

ce-aveti ma cu omu?

a muncit pana a murit. asta e societatea americana pe care multi o iubiti atata. l-au mutilat si p-orma l-au omorat. ce e asa de greu de priceput?

au vrut mai mult, mai mult: 10 concerte, 50 de concerte.

probabil ca omu pur si simplu s-a panicat si i-a cedat inima.

asta e versiunea mea. nu cred inca sa-l fi omorat cineva cu mana lui, ci mai degraba l-au omorat indirect.

omu a fost un mare talent si si-a jertfit viata si sanatatea pe scena. care dintre astia de aici e in stare sa faca ce a facut el? nimeni!

a murit virgin. nu tu mama, nu tu tata, nu tu femei, nu tu copilarie. a muncit ca un caine si cand sa stea si el linistit la batranete, lacomii l-au trimis din nou la munca, ca lasa ca mai poate. Nu a mai putut sarau, ca daca mai putea, facea singur, nu cu indemnuri si cu santaj de la spate.

Societatea Americana e MIZERABILA. Fie ca l-au omorat cu vestea celor 50 de concerte, fie ca l-au omorat printr-o injectie, l-au omorat. Asta e limpede.
“Love, work and knowledge are the wellsprings of our lives, they should also govern it.â€Â
jl_rona
Junior Member
 
Mesaje: 887
Membru din: Mar Mai 29, 2007 9:32 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde cr3tz » Lun Iul 13, 2009 10:06 pm

buna vera. ce mai faci?
ma scot cu: pe forumu de caterinca nu exista offtopice.
cr3tz
 
Mesaje: 3427
Membru din: Vin Dec 24, 2004 12:00 am

Mesajde jl_rona » Mar Iul 14, 2009 10:24 pm

eu nici n-am putut sa citesc chestia aia cu Lucifer de la inceput pana la sfarsit, dar pe bune, eu va invit sa va uitati un pic la un interviu cu MJ.

Cum dreaq pot spune unii ca a fost Lucifer or so? Tipul era suav, literally.

http://www.mtv.com/videos/?id=1615223

Eu am avut peretii tapetati cu MJ cand aveam 16 ani si nu regret nici un moment. Cum l-au folosit altii e pacatul lor, dar tipul a fost superb, suav, impecabil!

Ascultati si voi ce voce suava avea si ce figura de copil timid. A fost un inger. Dumnezeu sa-l odihneasca. Mi-a parut EXTREM de rau cand am auzit ca a murit. Era in dimineata cand ma pregateam sa plec la mare. Concediul meu n-a mai fost acelasi. Am scris pe nisip: "Michael, God bless you!".

L-am iubit mult cand eram adolescenta si imi pare rau ca n-am fost la nici unul din cele 2 concerte pe care le-a dat aici. La ora aia il vedem ca pe un securist care a venit aici si se tine de brat cu Iliescu, dar acum il vad ca pe o victima a celor care l-au impins sa-l tina de brat pe Iliescu.

MJ era un copil de a carui naivitate s-a profitat la maxim. Pacat!

hello cretule! n-am mai vorbit demult. :)
“Love, work and knowledge are the wellsprings of our lives, they should also govern it.â€Â
jl_rona
Junior Member
 
Mesaje: 887
Membru din: Mar Mai 29, 2007 9:32 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde cr3tz » Mar Iul 14, 2009 11:02 pm

poate ne auzim zilele astea :P

o seara faina.

eliana ar trebui sa o lasi mai moale cu amenintarile si sa treci la fapte.
ma scot cu: pe forumu de caterinca nu exista offtopice.
cr3tz
 
Mesaje: 3427
Membru din: Vin Dec 24, 2004 12:00 am

Mesajde kant emir » Mar Iul 21, 2009 9:39 pm

Cum cred ca trebuie vazuta moartea lui din punct de vedere Ortodox

dar cine se erijeaza in reprezantantul ortodoxismului?

cred ca e un punct de vedere care (daca ar fi demn de luat in seama) ar face de rusine o religie (si inca una blanda si toleranta!)


MJ a fost un megastar adevarat, a creat destula muzica (chiar de referinta - in segmentul cu pricina), si a influentat pe multa lume; daca mai punem la socoteala si perfectionismul de care a dat dovada niste decenii, reiese ca (fara sa-i fim fani sau consumatori!) a fost un artist adevarat
RIP
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Următorul

Înapoi la Mai in gluma mai in serios. mai mult in gluma

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 7 vizitatori

cron