Cum va traiti viata?

discutii pe care nu stii unde sa le incepi, haz de orice caz; ca intre prieteni

Moderator: anjin-san

Cum va traiti viata?

Mesajde maximilian » Mar Oct 27, 2009 8:09 pm

voi cum va traiti viata? ce faceti in afara de forum? iesiti cu la un suc, mergeti in parc, iesiti la agatat, mergeti la munte, la mare, va plimbati cu motocicleta...? deci?



eu unul din start pot sa spun ca ma consider un luzar din perspectiva faptului ca sunt medic rezident pe sanatate publica si management (pe scurt spm). zic asta ptr ca salariul e mic iar viitorul e neclar si mare branza nu poti sa faci(dar alta alternativa nu am). salariul e jenant. dar hai sa zic. cu bonuri de masa ajunge la 11milioane. bani din care nu te poti descurca daca nu primesti un ajutor de la parinti (care nu-s bogati). la institut, unde fac cursuri, activitatea tinde spre zero, adica am in general 2 cursuri de cate 3 ore pe saptamana. prieteni nu prea mai am ca acum nu mai suntem in facultate, pe prietenii din facultate i-am pierdut ori ptr ca au plecat in tari straine, ori ca am rupt legatura cu ei din pricina bolii, care a fost. in general am mult timp la dispozitie, citesc ptr scoala si cam atat. de iesit in oras nu ies. uneori mai merg la pescuit, dar acum s-a cam terminat sezonul. si nu stiu ce sa mai zic. pot sa adaug mai incolo.

sper ca nu mai exista un topic asemanator.
Avatar utilizator
maximilian
Junior Member
 
Mesaje: 134
Membru din: Vin Oct 23, 2009 11:00 pm
Localitate: bucuresti

Mesajde kant emir » Mar Oct 27, 2009 8:34 pm

iesiti cu la un suc, mergeti in parc, iesiti la agatat, mergeti la munte, la mare, va plimbati cu motocicleta...?

motocicleta n-am, iar cu agatatul e asa, cam "restrictionat"

in rest, cam de toate: si pe la munte, si pe la mare, mai o floare, mai o scoica, mai un melc; ne mai bucuram de-o carte, de un film, de o muzica, de o poza, de cate si mai cate - adica nimic iesit din comun

adesea nu ca ne-o traim noi pe ea, ci ne traieste ea pe noi - dar nu ne lesam, o traim si noi pe ea, apoi iar vine randul ei si ne traieste ea pe noi si tot asa

[color="White"](da' de sex de ce n-ai amintit nimic?)[/color]

si da, leafa mica, bonuri de masa, plus pupat
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde maximilian » Mar Oct 27, 2009 8:42 pm

ai fost totusi cam zgargit in a mentiona fiecare lucru care-ti umple viata pe la colturi (ca inteleg ca ai nevasta sau prietena) si la detalii. dar nu te plangi, deci stai binisor cred.

eliana astept cu nerabdare sa ne spui si despre viata ta, chiar daca ai mai spus-o rasfirat pe alte topice.
Avatar utilizator
maximilian
Junior Member
 
Mesaje: 134
Membru din: Vin Oct 23, 2009 11:00 pm
Localitate: bucuresti

Mesajde kant emir » Mar Oct 27, 2009 8:51 pm

dar nu te plangi, deci stai binisor cred

vorba crestinului (de pe celalalt tread): slavă Domnului!

(pacat mi-ar fi sa ma plang; stii tu: n-avem bani, dară iubirea ... - ups, ca iar ajung la sex!)
ai fost totusi cam zgargit in a mentiona fiecare lucru care-ti umple viata

foarte nimerita formularea cu umple viata

(sa nu te superi, dar foarte multe detalii - si anume concrete - nu obisnuiesc sa pun asa, pe forum. pentru ca nu pot)

nah, niste "lucruri": n-am avut de treaba si, desi nu-s betivan, am pierdut o gramade de vreme si mi-am mai si intors casa cucurunsus si mi-am construit un teasc mititel si un zdrobitor, ca sa pot sa fac must; si am cumparat struguri si am facut si am umplut frigiderul de sticle si am baut toamna asta must (trebuie sa recunosc ca a si iesit fenomenal!) cat n-am baut in viata mea de pana acuma

adica imi place si sa lucrez, cu mainile mele, diverse flecustete (mai mult sau mai putin tehnice)


[color="White"]si imi place teribil si sa fac sex[/color]
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde maximilian » Mar Oct 27, 2009 8:54 pm

si nu ai mers des la wc?
Avatar utilizator
maximilian
Junior Member
 
Mesaje: 134
Membru din: Vin Oct 23, 2009 11:00 pm
Localitate: bucuresti

Mesajde anjin-san » Mar Oct 27, 2009 8:54 pm

emire yo am citit numai must si struguri. mai estem vin? :D
Avatar utilizator
anjin-san
 
Mesaje: 1045
Membru din: Lun Iun 22, 2009 11:00 pm

Mesajde kant emir » Mar Oct 27, 2009 9:03 pm

nu ai mers des la wc?

nu, absolut nicio problema digestiva

si am baut mult, si am baut des, si am baut si dimineata si seara si ziua si noaptea

mai estem vin?

a ramas ceva, dar inca nu e limpezit, si e acru ca borsul (desi strugurii erau dulci; bine, mustul pe care l-am laudat si aspirat a fost din alti struguri decat asta care a ramas; din ala fain am lasat doar putintel, si asta numai de curiozitate, sa vad cum e si ca vin)


sa-l lasam sa se hotarasca si sa vedem ce iese din el, ca daca ramane acru, nu-l cunosc
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde eliana » Mar Oct 27, 2009 9:17 pm

pai, ce sa zic.

serviciul imi ocupa mare parte din timp. in speta pana pe la ora 6.00 seara.


dupa asta, in amestec neomogen am asa:

pe primul loc, relatia cu prietenul meu. fie ca vorbim la telefon, fie ca ne plimbam (film, parc, vizite, ai mei, ai lui, etc. ) fie ca stam pe mess, timpul nostru e timpul nostru, si nu il dau pe surogate. cel putin incercam.

apoi vin partile pe cre le fac eu pentru mine: radioul (sunt realizator la un post de radio pt tineri, de aproape un an si jumatate, si ma bucura mult). scoala de arta (iau lectii de canto - specializarea muzica clasica) e pur pasiune, nu voi profesa vreodata :).

apoi ar mai fi biserica si activitatile de acolo, prietenii si rudele - care ocupa si ele restul de timp (in general in WE).


in rest, imi place sa citesc, sa ascult muzica si sa cant ce aud :D, sa ma uit ocazional la un film...sa fac o poza doua (am in plan un DSLR), sa scriu (desi blogul e relativ parasit de ceva luni) sa forumesc si sa conversez cu oamenii (pe mess sau in viata reala).


cam asta e viata mea acum. :)
ghionoiul: sunt câteva domenii în care românul este în mod caracteristic atașat de tradiție - ritul bisericesc, raporturile cu familia și aspectul paginilor web

Imagine
Avatar utilizator
eliana
Administrator
 
Mesaje: 1939
Membru din: Dum Iun 14, 2009 11:00 pm
Custom user title: αλαξανδρα

Mesajde maximilian » Mar Oct 27, 2009 9:22 pm

am uitat si eu sa mentionez ca stau pe forum. am stat mult timp pe imed (forumul medicinei bucuresti), am fost banat (stiti voi ptr ce :( ) si acum vorbesc cu voi. pe alte forumuri nu mai intru. nici pe bloguri nu intru.

vreau sa va intreb si eu o chestie: ce e cu gabuba? nu am vrut sa intru pe topicul omului. am vazut ca doar el scrie acolo. sub numele userului scrie schizo. l-ati bagat la izolare, care e faza? saracu. pare ca mine.
Avatar utilizator
maximilian
Junior Member
 
Mesaje: 134
Membru din: Vin Oct 23, 2009 11:00 pm
Localitate: bucuresti

Mesajde kant emir » Mar Oct 27, 2009 9:41 pm

ce e cu gabuba?

e un flacaiandru care a crescut (printre alte locatii si comunitati) aici, pe forumul asta
acolo und epoasteaza el de ceva vreme e si interzis sa posteze altcineva, ca e jurnalul lui

sunt multe asemenea (adica asemanatoare) jurnale
l-ati bagat la izolare, care e faza? saracu. pare ca mine

au-au-au iniiiimaaaaameaaaaa
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde maximilian » Mar Oct 27, 2009 9:45 pm

credeam ca i-ati facut topic omului sa scrie si el pe forum, ca nu se mai putea sa-l vedeti pe toate topicele cum se manifesta. ma speriasem ca si eu sunt un specimen cu anxietatea mea.
Avatar utilizator
maximilian
Junior Member
 
Mesaje: 134
Membru din: Vin Oct 23, 2009 11:00 pm
Localitate: bucuresti

Mesajde kant emir » Mar Oct 27, 2009 9:49 pm

ca nu se mai putea sa-l vedeti pe toate topicele cum se manifesta

ohohoh, asta a fost in urma cu multi ani (poti sa zici, in termenii lui, ca acu' juma' de viata)

iar zona "unde sa sa manifeste unii care polueaza si spurca tot ce ating" avem, dar nu-i recomandat sa intri acolo
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde antonia89 » Mie Noi 04, 2009 9:35 pm

well..am o viata destul de agitata,si ma bucur.e plina :)
in cea mai mare parte a timpului sunt in preajma fetitei mele.deci o mare parte din zi o ocup astfel.e minunat :)
dupa intra activitatile personale.in general ies cu prietenii.pe motoare sau nu,in bar sau parc,citesc etc
in orice caz de plictiseala nu se pune problema.
sunt o fire energica,agitata,vesela deci...ma bucur de viata pe deplin :) sunt nebunie curata :D
daca nu acum,atunci cand? :D
Avatar utilizator
antonia89
Junior Member
 
Mesaje: 30
Membru din: Mar Oct 20, 2009 11:00 pm

Mesajde maximilian » Joi Noi 05, 2009 2:58 pm

azi am fost la conferinta europeana de management sanitar unde erau numai secretari de stat din europa. si m-am simtit super penibil cand am intrat in camera aia de la mariot (amenajata ptr conferinta) si s-au uitat la mine si colegul cu care am fost ca la niste extraterestri. plus ca nu le am cu engleza si a trebuit sa ma prezinte colegul meu. pe englezi nu-i intelegeam, vorbeau repede si cu accent si foloseau si un limbaj tehnic(ptr ca ei stapanesc cel mai bine engleza) pe care nu-l intelegeam.
Avatar utilizator
maximilian
Junior Member
 
Mesaje: 134
Membru din: Vin Oct 23, 2009 11:00 pm
Localitate: bucuresti

Re: Cum va traiti viata?

Mesajde Daimon » Lun Feb 22, 2010 11:53 pm

ce-o mai face maxi. cred ca s-ar intelege cu beni :P
Avatar utilizator
Daimon
 
Mesaje: 5074
Membru din: Mie Noi 26, 2003 12:00 am
Localitate: timisoara


Înapoi la Mai in gluma mai in serios. mai mult in gluma

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 15 vizitatori

cron