Cu cat reduc panourile solare costurile pentru incalzire?

discutii pe care nu stii unde sa le incepi, haz de orice caz; ca intre prieteni

Moderator: anjin-san

Cu cat reduc panourile solare costurile pentru incalzire?

Mesajde mihaitanase15 » Lun Mai 30, 2011 2:01 pm

Mi-am construit o casa si acum ma gandesc cum sa reduc costurile pentru incalzire. Am gasit si un site care comercializeaza panouri solare si alte solutii pentru incalzire http://www.teknofm.ro/ .
Panourile solare sunt o solutie pentru reducerea cheltuielilor cu incalzirea apei? Ce parere aveti?
mihaitanase15
Junior Member
 
Mesaje: 1
Membru din: Lun Mai 30, 2011 1:58 pm
Localitate: bucuresti

Re: Cu cat reduc panourile solare costurile pentru incalzire

Mesajde horiastancu32 » Lun Mai 30, 2011 6:07 pm

Sunt foarte multe avantaje: nu mai esti influentat de cresterile de pret ale surselor de energie conventionale, protejezi mediul inconjurator deoarece instalatiile solare sunt total nepoluante, folosesti energia solara inepuizabila si nu mai depinzi de accesul la celelalte surse de energie cum ar fi: gazele naturale, lemne, electricitate etc, sistemele functioneaza ca atare minim 20 de ani indiferent de conditiile atmosferice.
horiastancu32
Junior Member
 
Mesaje: 1
Membru din: Lun Mai 30, 2011 6:05 pm

Re: Cu cat reduc panourile solare costurile pentru incalzire

Mesajde kant emir » Lun Mai 30, 2011 9:49 pm

Ce coincidenta: v-ati inregistrat in aceeasi zi, preocupati de aceeasi arzatoare (sau macar incalzitoare) problema, si v-a gasit si conversatia!



(exista o sectiune careia ii se spune publicitate - acolo poti sa lauzi orice produs, fara sa mimezi interesul)
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Re: Cu cat reduc panourile solare costurile pentru incalzire

Mesajde Roxanna20 » Joi Iun 16, 2011 10:52 am

este o investitie de moment care isi merita toti banii. Absolut toti pe care ii cunosc au zis ca se merita
Roxanna20
Junior Member
 
Mesaje: 5
Membru din: Vin Apr 22, 2011 3:49 pm


Înapoi la Mai in gluma mai in serios. mai mult in gluma

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 8 vizitatori

cron