Angajare doar cu experienta?

discutii pe care nu stii unde sa le incepi, haz de orice caz; ca intre prieteni

Moderator: anjin-san

Angajare doar cu experienta?

Mesajde AnduXX » Mie Oct 31, 2012 7:27 pm

Fratilor am si eu o problema.

Am terminat o facultate, da nu-mi gasesc nicicum de lucru in domeniu, ceea ce nu prea e de mirare dupa profilul pe care mi l-am ales dar nu mai conteaza acuma. Mi-am gasit ceva, unde trag de mine toata ziua si imi dau un salar de rahat sa o spunem pe a dreapta.

Pasiunea mea dintotdeaua sunt masinile si de cand sunt mic mi-ar placea de fapt sa fiu sofer (ai mei au protestat din greu la aceasta idee, m-au obligat mai mult sau putin sa ma duc la facultate, ma rog...). Ideea e ca am luat deja toate categoriile necesare ca sa lucrez pe TIR, ar mai trebui doar sa-mi dau niste atestate.

Ceea ce imi face griji este ca nu prea cunosc firme care angajeze tineri fara experienta (in orice domeniu), am auzit de o firma din Timisoara, Hartl parca ii zicea, care cica angajeaza, dar nu-mi pun baza in auzite pe ici si colo.

Credeti ca am vreo sansa sa gasesc de lucru ca sofer profesionist in conditiile in care nu am aproape deloc experienta? Sau aveti vreo idee cum as putea sa capat niste experienta?

Multumesc,
Andu
Avatar utilizator
AnduXX
Junior Member
 
Mesaje: 30
Membru din: Mar Oct 30, 2012 11:47 pm
Localitate: arad

Re: Angajare doar cu experienta?

Mesajde geo_pop » Joi Noi 01, 2012 1:32 am

pai hai la Hartl (si eu aici lucrez). Da, chiar angajeaza soferi de tir incepatori. Doar trebuie sa fii cateva luni cu unul cu experienta si apoi devii si tu titular (si salariul de dubleaza :dance3 )
fa-ti si tu dosarul si hai incoace, poate o sa fim colegi (eu pana atunci probabil o sa fiu titular)
bafta multa!! :drinks
geo_pop
Junior Member
 
Mesaje: 7
Membru din: Joi Noi 01, 2012 12:37 am
Localitate: timisoara

Re: Angajare doar cu experienta?

Mesajde AnduXX » Lun Noi 19, 2012 12:20 am

Mersi geo!

Pai hai ca imi trimit si eu acolo dosaru, da zi si mie daca stii ce trebuie sa trimit exact in el? Ai si vreo adresa? Sau nr de tel ca sun eu si intreb.

Mersi mult
Avatar utilizator
AnduXX
Junior Member
 
Mesaje: 30
Membru din: Mar Oct 30, 2012 11:47 pm
Localitate: arad

Re: Angajare doar cu experienta?

Mesajde AnduXX » Joi Oct 31, 2013 8:27 pm

Salutare inca o data!! Vroiam sa actualizez topicul :) Am fost intre timp angajat la Hartl, a fost un an activ pentru mine, in care am invatat multe lucruri noi. Daca mai e cineva care cauta de lucru in domeniul asta, Hartl chiar e firma la care sa incepi. Eu am fost promovat dupa 7 luni, si am castigat apoi dublu de suma initiala, care intr-adevar era cam mica. Dar oricum camioanele sunt super, mereu li se face vreo inspectie, si n-ai treaba cu ele. Am avut si o amenda luata din pacate, dar m-au ajutat si cu aceea, au platit-o ei pentru mine.
Acuma am trecut la alta firma si castig ceva mai bine, sunt fericit ca-mi traiesc visul :D
Avatar utilizator
AnduXX
Junior Member
 
Mesaje: 30
Membru din: Mar Oct 30, 2012 11:47 pm
Localitate: arad


Înapoi la Mai in gluma mai in serios. mai mult in gluma

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 10 vizitatori

cron