Taxi gratis - Ne implicam si ajutam

discutii pe care nu stii unde sa le incepi, haz de orice caz; ca intre prieteni

Moderator: anjin-san

Taxi gratis - Ne implicam si ajutam

Mesajde taxigratis » Dum Mar 24, 2013 11:19 am

Salut ,

Din anumite puncte de vedere , proiectul pe care o sa vi-l prezint este unul umanitar.

Descriere :
Ai cu adevarat o urgenta ?? Trebuie sa ajungi undeva si nu ai bani de metrou sau nu poti din alte cauze ? Suna-ne si te vom ajuta !

-> Serviciile sunt disponibile momentan doar in sectoarele 2 si 3 ( Bucuresti) !

De ce gratis ?
Acest serviciu este gratis deoarece vrem sa demonstram ca se poate si asa. Desigur , costuri exista , dar sunt suportate integral de initiatorii acestui proiect. Este un gest benevol , pentru ajutorarea acelora care chiar au nevoie de acest serviciu.

Chiar nu exista nici un cost pentru cei care vor beneficia de acest transport gratuit?
Absolut nici unul ! Transportul este 100% gratuit !

Au aparut totusi niste intrebari in primele zile , dar am creeat special o pagina pentru a lamuri lucrurile : (gen : VA sponsorizeaza cineva? Este asta `o teapa` ? etc.)

-> Intrebari frecvente - taxigratis.ro ( va raspunde la multe intrebari pe care le-ati putea avea)


Nu vrem ca acest mesaj sa fie considerat o reclama, este doar o `campanie` de informare.
Nu dorim sa lezam pe nimeni cu aceste mesaje si nu dorim deloc un topic plin de flame-uri. Lucrurile prezentate sunt cat se poate de sincere si reale.

Va rugam insistent sa lasati misto-urile deoparte.

Daca voi considerati ca aceasta iniativa este de apreciat, va suntem recunoscatori daca o distribuiti mai departe, prin orice mijloace posibile (facebook,link-uri etc.)

URL :
http://www.taxigratis.ro
Multumim pentru timpul acordat.
Avatar utilizator
taxigratis
Junior Member
 
Mesaje: 6
Membru din: Dum Mar 24, 2013 11:18 am
Localitate: bucuresti

Re: Taxi gratis - Ne implicam si ajutam

Mesajde Daimon » Dum Iun 02, 2013 5:37 pm

interesanta initiativa.

cum au evoluat lucrurile?
Avatar utilizator
Daimon
 
Mesaje: 5074
Membru din: Mie Noi 26, 2003 12:00 am
Localitate: timisoara

Re: Taxi gratis - Ne implicam si ajutam

Mesajde eliana » Dum Iun 02, 2013 5:47 pm

Cred ca vorbesti singur.
ghionoiul: sunt câteva domenii în care românul este în mod caracteristic atașat de tradiție - ritul bisericesc, raporturile cu familia și aspectul paginilor web

Imagine
Avatar utilizator
eliana
Administrator
 
Mesaje: 1939
Membru din: Dum Iun 14, 2009 11:00 pm
Custom user title: αλαξανδρα

Re: Taxi gratis - Ne implicam si ajutam

Mesajde grigorash » Mar Iun 25, 2013 9:39 pm

felicitari pentru intiativa si pentru tot ce faceti!
grigorash
Junior Member
 
Mesaje: 9
Membru din: Dum Feb 12, 2012 7:59 pm

Re: Taxi gratis - Ne implicam si ajutam

Mesajde taxigratis » Sâm Aug 24, 2013 11:28 am

Salut ,

Multumesc pentru mesaje. Proiectul inca exista , am ajutat aproximativ 60 de persoane pana acum.

Puteti urmari evolutia proiectului pe taxigratis.ro sau pe pagina de facebook.

Multumesc pentru sustinere.
Avatar utilizator
taxigratis
Junior Member
 
Mesaje: 6
Membru din: Dum Mar 24, 2013 11:18 am
Localitate: bucuresti

Re: Taxi gratis - Ne implicam si ajutam

Mesajde taxigratis » Mie Sep 25, 2013 4:28 pm

Salut,

Un mic update : @ Ajutand-o pe dna. Elena , care sufera de cancer ovarian. A venit in Bucuresti, la oncologie.

Imagine
Avatar utilizator
taxigratis
Junior Member
 
Mesaje: 6
Membru din: Dum Mar 24, 2013 11:18 am
Localitate: bucuresti

Re: Taxi gratis - Ne implicam si ajutam

Mesajde taxigratis » Mie Oct 02, 2013 5:23 pm

Nu imi place sa vad copii bolnavi, dar uneori viata e cruda. Astazi am ajutat-o si pe Roxana, transportand-o pana la o clinica.

Imagine
Avatar utilizator
taxigratis
Junior Member
 
Mesaje: 6
Membru din: Dum Mar 24, 2013 11:18 am
Localitate: bucuresti

Re: Taxi gratis - Ne implicam si ajutam

Mesajde taxigratis » Mar Feb 25, 2014 5:23 pm

Salut !

Cu toate că am avut şi am din păcate probleme destul de grave cu maşina (am găsit-o lovită nasol in parcare), am reuşit măcar temporar sa o pun pe picioare şi să continui proiectul.

Continuând "povestea" proiectului, am avut plăcerea astăzi să cunosc o persoană foarte specială, care chiar dacă este copleşită de probleme (medicale grave,financiare,de tot felul), continuă să lupte şi se străduieşte să-şi traiască viaţa, chiar dacă duce un trai enorm de greu. Ea este dna Daniela, de profesie doctor , acum pensionată pe caz de boală (pe o sumă mizeră). De multe ori mă intreb ce aş face eu dacă m-aş afla în situaţia oamenilor pe care-i ajut, dacă aş rezista... Am rămas foarte plăcut surprins de discuţiile pe care le-am avut cu dânsa şi sper să o mai pot ajuta şi în viitor.

Imagine
Avatar utilizator
taxigratis
Junior Member
 
Mesaje: 6
Membru din: Dum Mar 24, 2013 11:18 am
Localitate: bucuresti

Re: Taxi gratis - Ne implicam si ajutam

Mesajde taxigratis » Dum Mar 16, 2014 12:35 pm

Împreună cu Coca Cola, am realizat ceva frumos :

https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=y0rsdRCnxAs
Avatar utilizator
taxigratis
Junior Member
 
Mesaje: 6
Membru din: Dum Mar 24, 2013 11:18 am
Localitate: bucuresti


Înapoi la Mai in gluma mai in serios. mai mult in gluma

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 5 vizitatori

cron