Am calificare electronica si automatizari

discutii pe care nu stii unde sa le incepi, haz de orice caz; ca intre prieteni

Moderator: anjin-san

Am calificare electronica si automatizari

Mesajde alex77 » Vin Mai 13, 2016 8:06 pm

Am calificare electronica si automatizari si nu stiu cu ce se mananca.Am urmat profilul acesta dupa criteriile romanesti din invatamant.Nu am inteles ce e cu montajele si ma intrebam mai mereu de ce trebuie sa desenezi o schema daca tu nu stii ce se intampla in momentul actual cu piesele respective.Am trecut ca gasca prin apa la scoala si nu am stiut de ce am ales acest profil.Poate e din cauza denumirii sofisticate.Va intreb pe voi daca ma angajeaza cineva cu diploma dar fara cunostinte practice,adica scrii formule matematice si calculezi ce ai de calculat fara sa tii cont de a pune in functiune ceva.Partea proasta e ca nu avem sectia electronica la palatul copiilor la noi in oras ci doar sectia de electricitate.Tot ce stiu e ca manuiesc formulele de la kirchoff,legii lui ohm si ale intens+tensiunii.De asemena,diriginta noastra ne-a explicat la ora dansei ca tot ce trebuie sa stim e sa completam CV-ul si cam atat.Diriginta noastra fiind o profesoara de lb.romana.
alex77
Junior Member
 
Mesaje: 8
Membru din: Vin Mai 13, 2016 7:46 pm

Re: Am calificare electronica si automatizari

Mesajde kant emir » Vin Mai 13, 2016 9:11 pm

alex77 scrie:diriginta noastra ne-a explicat la ora dansei ca tot ce trebuie sa stim e sa completam CV-ul si cam atat.Diriginta noastra fiind o profesoara de lb.romana.

Nasol, ca nici CV n-ai aratat, nici prea romaneste n-ai grait.

Ce soi de reclama urmeaza sa faci?


LE - vad ca ai postat prostia asta de text agramat pe mai multe forumuri, asa ca presupun ca nu astepti raspuns.
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Re: Am calificare electronica si automatizari

Mesajde alex77 » Vin Mai 13, 2016 9:18 pm

Ce era sa fac daca nu stiam ce voi face cu viata mea?Ce voi deveni?
alex77
Junior Member
 
Mesaje: 8
Membru din: Vin Mai 13, 2016 7:46 pm

Re: Am calificare electronica si automatizari

Mesajde alex77 » Vin Mai 13, 2016 9:30 pm

Ba astept raspuns.Habar nu aveam de ce am ales acel profil si vad ca tu te crezi destept si eu prost.Asta e ceva de genul toti suntem destepti iar tu esti prost.Multumesc pentru sfat ai fost mult de folos.
alex77
Junior Member
 
Mesaje: 8
Membru din: Vin Mai 13, 2016 7:46 pm

Angajare cu diploma

Mesajde alex77 » Vin Mai 13, 2016 10:26 pm

Parintii mei mi-au explicat ca daca nu ai diploma esti un nimeni.Cum judecati acest fapt inutil?Eu sincer sa fiu am vrut sa fiu repartizat la un profil umanist de cand eram copil dar a intervenit o problema financiara cu bugetul familiei mele.Vedeti voi eu nu am resursele necesare pentru a cumpara piese sau pentru a fauri ceva.De cate ori ma revoltam de bani sau de alte chestii parintii mei se opuneau progresului meu de a deveni cineva si mereu ma tratau cu inferioritate.Va intreb pe voi,cu ce ma ajuta diploma daca nu e insotita de cunostinte profesionale?Ma ajuta la ceva?Ma ajuta sa trec de starea de infometare pe care o am zi de zi cand urmez cursurile liceului fara a stii ca profesorii nu au resurse financiare decente?
Explicati-mi si mie ce e cu diplomele astea pe care le primesti tot timpul.Ce semnifica ele?As vrea sa ma angajez la 18 ani dar nu stiu cu ce sa contribui la locul de munca.Ce ai nevoie la locul de munca?
alex77
Junior Member
 
Mesaje: 8
Membru din: Vin Mai 13, 2016 7:46 pm

Re: Am calificare electronica si automatizari

Mesajde kant emir » Dum Mai 15, 2016 12:22 am

alex77 scrie:Ba astept raspuns.

vad ca tu te crezi destept si eu prost.Asta e ceva de genul toti suntem destepti iar tu esti prost.



Repet: ai postat un text agramat (nu doar aici, ci pe mai multe forumuri) si cu mesaj destul de neclar, ceea ce ma face sa cred ca esti un soi de troll (sau asa te vrei tu?).

Daca e sa iau textul tau in serios, reiese ca esti un pusti dezorientat care a trecut degeaba prin niste ani de scoala (si da vina pe parintii lui pentru nestiinta si haosul din capul lui)- stai linistit, nu esti decat unul dintr-o multime mare. O sa-ti gasesti tu un drum in viata, indiferent de diplomele pe care o sa le acumulezi.

Insuccesul este si va fi numai al tau, nu mai da vina pe cei care au incercat sa te indrume dupa mintea si posibilitatile lor.
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am


Înapoi la Mai in gluma mai in serios. mai mult in gluma

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 7 vizitatori