Lovituri, cazaturi, accidente si beteshuguri

discutii pe care nu stii unde sa le incepi, haz de orice caz; ca intre prieteni

Moderator: anjin-san

Belitura misterioasa...

Mesajde Mirela » Lun Mai 20, 2002 1:07 pm

ma trezesc eu la 7 azi si simt ca ma doare piciorul.ma uit eu sa vad ce pusca mea am...o vanataie maricica,foarte frumoasa,de un verde imaculat care nu stiu cum si de unde a aparut dar doare al naibii...ieri nu m-am lovit pe nicaieri,aseara am invatat pana la 3 dupa care m-am dus ca tot omu' la culcare...din pat nu-mi aduc aminte sa fi cazut... :con: si totusi de unde am capatat vanataia respectiva??
Pink fluffy dynosaurs
Tremendously hardcore...
We are not born with the conviction that Pepsi is better than Coke and that heavy metal liberates the soul (Solomon, 2003). We try it out for ourselves...
Avatar utilizator
Mirela
 
Mesaje: 2566
Membru din: Joi Noi 08, 2001 12:00 am

Mesajde Mirela » Sâm Mai 25, 2002 8:48 pm

Dimineata pe la 7 jumate a sunat telefonul.ma scol eu din pat morocanoasa,dau sa raspund....si pun mana fara sa-mi dau seama pe tocul usii,care 2 secunde mai tarziu s-a trantit zgomotos facandu-mi degetzelele piftie.....
Pink fluffy dynosaurs
Tremendously hardcore...
We are not born with the conviction that Pepsi is better than Coke and that heavy metal liberates the soul (Solomon, 2003). We try it out for ourselves...
Avatar utilizator
Mirela
 
Mesaje: 2566
Membru din: Joi Noi 08, 2001 12:00 am

Mesajde darkshines » Sâm Mai 25, 2002 11:29 pm

azi-dimineata pe la 4:30 suna telefonul si suna si suna si ma trezesc eu , in dureri incredibile de spate...de ce?la un moment dat cazusem din pat si am dormit frumos pe podea pana la respectiva ora.
a , si la telefon era my best friends spunandu-mi sa ma uit pt mtv ca era o melodie mai veche semnata ozzy osbourne dar fiindca era prea devreme ca sa se activeze memoria am uitat si melodia si tot pana acum...
p.s. mirela cred ca telefoanele sunt trimise de diavol!

To speak is to be silent
The concept is dead. There's nothing death should interrupt,
I went to bed last night with one sip left in the cup.
Avatar utilizator
darkshines
 
Mesaje: 2260
Membru din: Joi Aug 02, 2001 11:00 pm

Mesajde Aliosha » Sâm Mai 25, 2002 11:35 pm

ha ha ha
Bai darky dar ce fel de somn ai tu daca atunci cand cazi din pat iti continui odihna ?
Mi-e greu sa imi imaginez ce poti pati in somn fara stirea ta daca atunci cand cazi din pat nu te trezesti. (nu va ganditi la prostii doamnelor si domnilor pt ca darky este doar un copil de 14 ani)
"Against modern football."
Avatar utilizator
Aliosha
 
Mesaje: 5042
Membru din: Sâm Oct 20, 2001 11:00 pm

Mesajde darkshines » Sâm Mai 25, 2002 11:39 pm

eram obosita! ;n

To speak is to be silent
The concept is dead. There's nothing death should interrupt,
I went to bed last night with one sip left in the cup.
Avatar utilizator
darkshines
 
Mesaje: 2260
Membru din: Joi Aug 02, 2001 11:00 pm

Eveniment important

Mesajde Zgubilici » Dum Mai 26, 2002 12:39 am

Azi am avut primul meu accident de motocicleta, se cheama ca sunt om mare :D .
Din pacate a fost cam stupid, a iesit un nenea prost - sofer de duminica de pe o straduta cu interzis (sau din niste copaci, numi mai amintesc foarte bine) si a aparut usurel, fara sa se asigure daca are drum liber, timpul de franare a fost prea scurt si zbang trosc, bum, motocicleta putin busita, umarul julit si piciorul drept intepenit.
......noapte buna si pofta buna la masa...de Demostene Botez
Avatar utilizator
Zgubilici
Junior Member
 
Mesaje: 1938
Membru din: Sâm Dec 22, 2001 12:00 am

Mesajde Oribilul Mosh » Dum Mai 26, 2002 9:27 am

In clasa a VIII a...dupa terminarea banchetului,pe care l-am tinut in clasa noastra,trebuia sa mutam la loc bancile..ca le pusesem unele peste altele intr-un coltzi.
Si eu..neatent nu am apucat bine de o banca si pac mi-a cazut in cap. Eu nesimtit ...nu am sesizat nimic pe moment...si continuam mutarea bancilor. Dar imi zice un coleg : "Ba ! ce ai patit ? Nu vezi ca ai capu plin de sange ? "
Si de'abia atunci am observat...ca imi curgea sangele siroaie.....de ram murdar tot de sange...ca marii boxeri sau rugbisti !
Si asa am plecat eu de la banchet...si m-am dus direct la spitalul 23 august...unde dupa o injectzie anestezica in cap...am fost cusut la chirurgie plastica !


PS : darky nu inceteaza prin a ne uimi ! auzitzi si voi !....sa cada din pat ! :p
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Mirela » Dum Mai 26, 2002 3:01 pm

Moshule si eu am cazut din pat.si nu numai o singura data...am cazut o data,m-am trezit si am adormit la loc,iar dimineata nu intelegeam de ce sunt pe jos si ma doare spatele...
cand e prea cald,de asemenea,ma rostogolesc involuntar din pat si dorm pe covor...dar nu simt diferenta pana dimineata.

asa,si o patanie de anul trecut...
Era prima mea seara in Irlanda.Stateam pe marginea patului in semi-intuneric(era vreo 2 noaptea) si scriam ceva.La un moment dat am alunecat,dar patul fiind foarte inalt n-am picat in picioare,ci am cazut cu totul,cu mare zgomot,tragand dupa mine roba de pe scaun(roba mea de la uniforma in care ma simteam ca versiunea feminina a lui Batman) si o data cu ea,jumate din lucrurile scoase din gemantan si puse pe scaun si pe masa....si bineinteles scaunul insusi(care a aterizat drept la mine in cap....AUUUU!)
Pink fluffy dynosaurs
Tremendously hardcore...
We are not born with the conviction that Pepsi is better than Coke and that heavy metal liberates the soul (Solomon, 2003). We try it out for ourselves...
Avatar utilizator
Mirela
 
Mesaje: 2566
Membru din: Joi Noi 08, 2001 12:00 am

Mesajde darkshines » Dum Mai 26, 2002 3:08 pm

a mai fost o faza de genul asta , asta-vara cand era prea cald sa dorm in casa , am adormit frumos in hamacul din curte si la un moment dat a venit lupoaica mea si s-a suit si ea in hamac...si am cazut amandoua... dar atunci M-AM TREZIT :D

To speak is to be silent
The concept is dead. There's nothing death should interrupt,
I went to bed last night with one sip left in the cup.
Avatar utilizator
darkshines
 
Mesaje: 2260
Membru din: Joi Aug 02, 2001 11:00 pm

2572

Mesajde baixinho© » Vin Aug 01, 2003 5:08 pm

eram la gradinita, grupa mijlocie. intr-o zi in care n-aveam ce face (deh, nu eram la varsta la care sa-mi asum oaresce responsabilitati) mi s-a pus capsa sa-l alerg pe unu, care la randul lui il alerga pe altul, si ne alergam in ritmul asta in sir indidian, pana cand primul a cazut, al doilea a aterizat peste el iar eu am fost varful gramezii. din pacate, nu oricum, ci cu arcada in sandelele unui dintre cei doi de sub mine. astfel ca mi s-a spart barba (logic, nu) dupa care am ajuns glont la un spital (nu mai stiu care) sa-mi puna copci. patru fire au fost suficiente. seara, tata a avut un soc cand a venit sa ma ia. ma rog, i-am explicat ce si cum, nu a crezut nimic, motiv pentru care s-a apucat sa faca investigatii. cum-necum, cert este ca in aceeasi zi, o fata s-a lovit la sinus. e, si acum intervine partea interesanta: parintii mei si ai fetei au ajuns la concluzia ca ne-am lovit unul de altul si asa mi-am spart arcada.

eram in ajun de Sfantul Mihai si Gavril. ne jucam de-a Dacii si Romanii. pe mine ma "omorasera" dusmanii si ramasesera sa se lupte Decebal cu Traian. in timp ce astia se duielau intr-o veselie, eu am avut senzatia ca m-a strigat cineva si am luato la fuga spre locul cu pricina. din pacate, am trecut pe langa zona unde se luptau cei doi razboinici si am primito bata in gura de am vazut stele verzi. urmarea? buza sparta, gura - cat pompa de desfundat chiuvete si cateva zile mancat supe si cu paiul.

eram in clasa a treia, inainte de intrarea la ore. unul dintre colegii mei m-a impins si am aterizat cu barba intr-un alorifer, dar in timburul ala unde ar trebui sa fie robinetul. sangele a tasnit ca dintr-o jugulara de porc, iar eu am aterizat intr-o masina care m-a dus la cusut. vreo 2-3 saptamani am "mancat" numai lichide.

toate aceste semne de buna purtare se mai vad si acum.

multumesc pentru atentie

ps: am senzatia ca aceste chestii le-am mai povestit pe undeva, dar nu mai tin minte unde.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde Oribilul Mosh » Vin Aug 01, 2003 8:16 pm

deci d'aia are baixo gropitza in barbie. :p

Eram cam pe la vreo 11 ani. Singur acasa. Gasesc in camara o cutie de compot de ananas. Iau cel mai mare cutit pe care il gasesc in gospodarie...si incerc sa o desfac. M-am gandit ca ar fi bine sa infig cutitul in capacul cutiei..dupa care sa o crestez usor-usor. Si infig eu cutitul cu toata puterea...si cu multa ura.....dar din pacate l-am infipt in mana mea stanga....de mai avea putin si se rupea mana in doua. Urland si plin de nervi...am luat cutia de compot..la juma de kil....si am aruncat-o pe geam. Bine ca n-a cauzt in capul cuiva....ca omoram omul cu zile.
Dupa ce m-am mai linistit , m-am bandajat si eu cu ce am gasit prin casa....si m-am culcat cu burta goala , ca ananasul il aruncasem pe geam.

Mai am si acum cicatrice.
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde gabuba » Vin Aug 01, 2003 9:41 pm

cand eram puradel, cadeam ingrozitor de mult. Ma zbenguiam toata ziua afara, dupa care, ca o incununare a zilei luam o cazatura si imi juleam genunchii fini.
Odata jucam leapsa si am cazut fix cu capu'n intr-un garaj, pt ca alergam cu spatele. :D

una dintre cele mai groaznice cazaturi le-am suferit tot in Skate Park, cazatura ce m-a determinat sa renuntz definitiv la acest loc. invatzasem sa ma dau pe un rahat, si sa sui pe altul. dezavantajul e ca acolo au voie plozii la 1.40 de 9 ani, cu role de plastic. la un moment dat, cand am vrut sa ma urc pe al doilea aparat, mi-a zbucnit in fatza o pushtoaica care mergea cu picioarele departate, iar eu frana nu mai am, si exact cand m-a urcam sus pe aia, i-am tras o rola in cur fetitei, din cauza vitezei, si a zburat plangand vreo 30 de cm, am crezut ca o sa cad in cap pe aparatul ala de fier. si mi-am tinut echilibrul incredibil, cand am coborat, intr-o viteza de neintalnit aceeasi fetita, se tara in patru labe din mijlocul terenului. am crezut ca nu e adevarat, am sarit peste ea, neatingad-o si am cazut in genunchi, burta, barbie, si cam prea tarziu maini. Eram plin de julituri, iar barbia era plina de sange, cum de altfel imi rupsesem pantalonii. evenimentul cu pricina s-a petrecut anu' trecut in iulie. de atunci nu am mai calcat in skate park.
- S-a strans toată lumea?
- Toţi in păr!
Avatar utilizator
gabuba
 
Mesaje: 6847
Membru din: Mie Noi 21, 2001 12:00 am

Bucuros de subiect ma vait...

Mesajde Love2Fly » Vin Aug 01, 2003 10:33 pm

Ma bucur ca am gasit acest subiect ca sa ma vait si eu o leaca.
:con:
Oare am mai postat pe subiectul asta? sa nu fac vreun mesaj duplicat.
Cea mai mare patzanie de care am avut parte a fost legata de bicicleta mea:)
Desi la viata mea nu am avut nici maini rupte si nici capul spart nici operatii....s-a intamplat ca intr-o seara cand mergeam linistit cu 30 la ora cu bicicleta sa fie solul moale si intr-o curba sa ma dezechilibrez si sa cad. Daca ar fi fost doar atat era bine...insa am cazut cu mana intr-o mare tabla ruginita astfel incat mi-am facut o taietura super adanca la baza degetului mic de la mana stanga....stiu ca incremenisem de spaima caci nu mai puteam sa-mi misc degetul mic ce atarna fara viatza....:( a fost nashpa....mi-au trebuit 3 copci...
p.s: Am crezut ca o sa-mi iasa matzele prin rana aia:)
Avatar utilizator
Love2Fly
Junior Member
 
Mesaje: 3608
Membru din: Joi Feb 14, 2002 12:00 am

Mesajde ballooba » Vin Aug 01, 2003 10:44 pm

e bine sa cazi cu capul in jos ca sa nu itzi rupi picioarele...
butzi butzi!!
Avatar utilizator
ballooba
Junior Member
 
Mesaje: 194
Membru din: Sâm Dec 22, 2001 12:00 am

Mesajde ROBAKITA » Sâm Aug 02, 2003 12:08 am

loool, sa vin si eu cu ceva nazdravanii din anii copilariei...eram prin clasa a 6-ea,tocmai ma transferasem in noua clasa,iar intr-o pauza inainte de teza de la mate,jucam o fugarita pe holul scolii si cum eu ma uitam in urma sa vad daca ma va ajunge colega de banca,am dat cap-n cap cu un alt coleg,de mi-a spart arcada de la ochiul drept,nu mai spun,ca nu am simtit nimic pe moment,doar ca incepeau sa curga picaturi de singe si nu stiam de unde,toata banca era plina de singe ...nu am mai sustinut teza si am aterizat la cabinetul medical,dupa care la urgente .

Si inca una,eram in ultimul an la liceu,la sala de sport si jucam basket,iar colegul cu care jucam,a dat un shut in minge de mi-a intors cele trei degete de la mina dreapta si unul mi l-a rupt,care se mai cunoaste si acum,in schimb m-am ales cu 10 zile de stat acasa ca sa mi se fixeze degetul...tipul isi tot cerea scuze ca mi-a rupt degetul,iar eu nu stiam cum sa-i multumesc pentru cele 10 zile de stat acasa :D
''Pe masura ce aflu mai multe ,imi dau seama ca nu stiu nimic.'' SOCRATE
ROBAKITA
Junior Member
 
Mesaje: 316
Membru din: Mie Sep 18, 2002 9:41 pm
Localitate: in paradise :D

Mesajde eyewitness » Sâm Aug 02, 2003 7:19 am

ballooba - avertisment pt off topic. acest thread este dedicat intamplarilor nefericite din viata userilor si nu bancurilor , fie ele bune sau mai putin bune.
multumesc pentru atentie (c.b.)
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

2574

Mesajde baixinho© » Sâm Aug 02, 2003 10:49 am

eram prin clasa a 5-6-a, nu mai tin minte. stiu ca mama a avut o problema de sanatate si trebuia sa consume bere (POATE FACE VREUNUL O GLUMA PROASTA CA-I DESURUBEZ CAPUL DE PE GAT, vorba lu Aliosha). cert e in fiecare zi ma duceam sa cumpar o sticla de juma. si cum eram deja client permanent la un nene care avea un boutique (uau), stiam ca acel individ imi opreste o sticla, dar intr-una dintre zile m-am luat cu niste treaba si am plecat cam tarziu. motiv pentru care am fugit spre le boutique (uau, uau), dar m-am impiedicat si am cazut. evident, sticla (goala) s-a spart, iar eu am cazut cu mana dreapta exact in cioburi (pe vremea aceea nu aveam centura neagra cu 13 dani si nu stiam sa cad). cert este ca mi-am facut in mana o ditamai gaura (io ii spuneam altfel, da nu pot sa reproduc de teama sa nu-mi iau ban). ca a curs sange ca dintr-o jugulara, asta nu se mai pune la socoteala. inteligentu n-a vrut sa se duca la doctor sa fie cusut la mana, asa ca m-am bandajat acasa (n-am mai cumparat bere, va imaginati, da?) si m-am cam chinuit fo cateva zile. dupa ulterior incepuse sa ma cam manance pielea acolo, ca nu se cicatrizase rana cum trebuia asa ca, vrand-nevrand, am luat calea Spitalului de Urgenta (nu ma refer la formatie, ca inca nu aparuse). nenea la care am aterizat ca era nefeu, ca a dezlipit bucatica de piele care se lipise najpa fara sa ma atentioneze in prealabil si anterior. am refuzat sa-i dau un pumn intre dinti, dar din reflex l-am lovit la tibie. daca va spun ca a venit un asistent sa-i acorde primul ajutor (ii dadusem sangele) si pe mine ma lasasera acolo, pe patul ala ma credeti? intr-un final si-au adus aminte de mine, dar nu m-au cusut. mi-ai pus bucatica aia de piele peste gaura din mana, au dat cu nu stiu ce porcherie de dezinfectant si m-au trimis acasa cu uratura: "Speram sa nu mai veniti pe la noi". nici nu m-am mai dus (cel putin nu la acelasi doctor, ca la Spitalul de Urgenta am mai aterizat o data, dar despre asta, vorta lui Pittis, intr-un episod viitor).

multumesc pentru atentie
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde memetshot » Mie Aug 06, 2003 12:55 pm

in vremuri nu de mult apuse eram si eu copchil cuminte. d-asta pe fatza mea sunt doar 7 semne de buna purtare + 3 de la o operatie. in restul corpului normal ca mai exista julituri si alte magarii d-astea.
sa va spun povestea a 3 "bubite"
mic copil fiind ma dadeam cu sania pe un deal de laga stadionul trivale (Pitesti). Era sup fain cu mici terase pe care le sareai cu sania, ce sa mai nebuneala. In nebuneala asta, la un moment in aer sania s-a suparat si a prins viteza mai mare decat curul meu care a ramas in aer dupa care am pus o frana pe ciment cu el. la final am vazut rezultatul: pantaloni rupti si o mandra gaura pe obrazul drept al fundului...:)
odata eram intr-o pauza mai lunga la generala. Si ies io cu un prieten si doua colege la un suc. pana la suc asteptam noi nu mai stiu ce si am observat o masuta. Intrecere intre mine si prietenul meu: cine sare pe ea de pe loc fara maini. el a pus mana io am aterizat pe tibie. nimic grav doar pielea sparta si ceva afara. m-am dus la spital, mi-au pus doua copci. show-ul a inceput dupa ce mi s-au scos atele, ca idioata aia de doctorita nu a lasat rana sa se inchida bine asa ca am stat o spatamana cu un vezuviu micut pe picior. partea buna: am scapat :)
I'm sorry, but the position of annoying, incoherent talking animal has already been taken
meropi, ramane cum am stabilit
Avatar utilizator
memetshot
 
Mesaje: 7050
Membru din: Mar Iul 01, 2003 11:00 pm

Mesajde zuza » Mie Aug 06, 2003 1:50 pm

Era acum vreo 4-5 ani intr-o vara ca aceasta. Ca de obicei a venit vacanta si Irene, adica eu, a plecat la tzara. Nici o problema pana aici. La mine la tzara se strang multi copii pe varful dealului care este f abrupt si pe deasupra si f aproape de casa mea. Si ma duc eu cu varul meu intr-o seara la "sedinta de comitet" sa mai punem satul la cale cu restul copiilor. Stam noi ce stam si la un moment dat ne striga matusa mea. OK. O luam noi doi la fuga, eu cu varul meu, si eu pe la jumatatea dealului ma-mpiedic de-un maracine si plonjez in genunchi vreo 3-4 metri de nu ma mai opream. Nu va spun ca aveam amandoi genunchii inecati in sange si dupa ce i-am curatat cu spirt (ideea matusii) mi-au ramas niste rani cat palma de mari.
Dupa incidentul cu pricina trec vreo 2-3 sapt si plecam tot eu cu varu-meo si restul copiilor la peste pe un raulet de la noi din sat. Alergam noi ca disperatii, prindem peste si intr-un final ne hotaram sa mergem acasa ca ne era faoame. Cand sa ies din apa dau cu piciorul intr-o sarma de vreo 3-4 cm care-mi intra toate in calcai. Nu mai tin minte exact ce s-a-ntamplat tot ce stiu e ca matusa-mea mi-a curatat gaura cu spirt, din nou, si cu siringa.
Si acum un semn obtinut de curand. Era in penultima ora de sport si imi mai trebuia un zece. Adica o nota. Ce sa facem eu si cu restul fetelor? Hai sa jucam baschet. 15 min au mers OK. Iau eu mingea si o pierd. Alerg dupa ea si o colega de-a mea iese in fata mea si eu ca sa nu dau in ea incerc sa fac o schema si plonjes frumos pe-o parte julindu-mi o parte din sold. Acum ce sa fac eu pt ca acea chestie incepuse sa se umfle si mai ales nu era nimeni la cabinet. Plec acasa. Am uitat sa spun ca sportul era prima ora. Cand am ajuns acasa nu prea mai avea ce sa-i fac pt ca se vedea clar ca va ramane un ditamai semn. Si asa a si ramas.
Cel mai frumos lucru care i se poate intampla unei persoane este sa fie iubit si sa invinga. Insa sa iubeasca si sa fie invins este al doilea lucru frumos care i se poate intampla
zuza
Junior Member
 
Mesaje: 265
Membru din: Lun Iul 08, 2002 4:38 am
Localitate: yep, still there

Mesajde BloodOnMoral » Vin Aug 15, 2003 8:02 am

Sa ma apuc sa le enumar :) ?

- mana stanga rupta in clasa a II-a, cand am cazut de pe un zid
(no comment, ma uitam la stele probabil)
- ambele coate cu cicatrice, dupa ce am cazut gratios de pe o bara de gimnastica si era sa imi rup coloana
- genunchiul stang are o cicatrice 'pe viata' in cruce (1 - cazut la tara, in timp ce alergam voioasa pe un pod si mi-au intrat pietre in rana :D ; 2 - izbit in anul glorios 2000 de o margine metalica si taiat pana la os)
- 3 degete rupte - actualmente degetul mare de la stanga, din cauza ca iar am jucat fotbal ;) (si, ca de obicei, iar s-a ajuns la penalty-uri, si, culmea, tot eu eram portar)
- capul spart cred ca nu se mai numara, precum si ambele incheieturi sucite, cotul anchilozat and so on :)
When you die the pain is over
Avatar utilizator
BloodOnMoral
Junior Member
 
Mesaje: 223
Membru din: Lun Aug 11, 2003 11:00 pm

mama, buba!

Mesajde angus » Vin Aug 15, 2003 8:19 am

dupe senzatzionalul post de doo randuri a lu joao, care ie unul din posturile mele favorite de pe fanclub, de il citez din memorie in felurite ocazii, nu am mai cutezat sa imi enumar umilele julituri personale. dar o fac acu, ca imi adusei aminte.

cand ieream io mica, ieream nadia comaneci la monreal. shi chinuiam batatoru de covoare din curtea blocului, inventand ecschibitzii spre a uimi juriul de ne punea note la gimnastica, ca deh, aveam un nume de aparat shi nadia trebia casa iasa mereu intaia. ashea ca, azvarlindu-ma io intr-o tzucahara spre a ateriza dreptzi shi cu calcaiele lipite, ma infipsei fix cu glezna dreapta intr-o gropitza in nisipul de aterizare. fiind dupemasa spre seara, tacui malc shi ma retrasei in casa, sa ma ascund shi sa-mi oblojesc piciorushul ranit. da nu putui casa ma ascund mult, io pe vremea aia dormind cu tati, ca imi spunea povejti fromoase cu alinutza (asta ierea papushea mea preferata, nu alinutza aia din bancurile sadice, deshi daca pun acum lucrurile cap la cap creca bancurile respective de la patzaniile alinutzei mele provin), shi nu puturam amandoi casa punem geana pa geana de durere, ashteptand ca pe nush ce zorile de zi, cand ma incarca tata in carca shi ma duse fix la ghips. de care tare mandra fui cateva saptamani, ca mi-l puse pana la genunchi aproape.

imi adusei brusc aminte de acest episod demult indepartat mai deunazi, cand faceam aprovizionarea anuala la metro cu bromocetzii atata de necesari lavarii parbrizelor cetatzenilor, shi cand dete carutzul plin oichi de bocsuri de diverse detergenturi peste glezna mea impricinata, de o auzii cum paraie shi scrajnejte. oricum, ceva ceva sechele au ramas, shi acum mai am mersu ushor leganatu, noroc ca multzi vad putzini cunosc.
lucrurile nu sunt ce par a fi
angus
Junior Member
 
Mesaje: 1537
Membru din: Joi Mai 30, 2002 12:00 pm
Localitate: in za grin forest

Mesajde punct » Vin Aug 15, 2003 5:00 pm

acum 7 ani am avut un accident cu .......carutza. eram la tara si imi placea la nebunie sa merg cu caruta. asa ca am plecat cu bunicul meu sa luam apa de la "tzutzuroaie", bineinteles cu caruta, la care inhamase un cal mai naravas de felu' lui. am pornit in viteza, pletele-mi fluturau in vant......bla bla... . am observat eu ca viteza creste din ce in ce pana cand am inceput sa coboram dealul, iar calul nu voia de fel sa incetineasca. pentru un moment, doua m-am crezut intr-un western pana cand am simtit mana bunicului meu izbindu-se se shalele mele si vocea-i tunatoare: "-- sari din caruta, 'tuzti soarele ...!!!!!!!" ..... si am sarit. m-am rostogolit, am dat cu capu' de un bolovan, doi si in sfarsit lesinai. am scapat cu bine, numai un deget rupt . da, chiar acel --> :fuck: deget , de la mana stanga, care si acum are o forma mai dubioasa..
X
Avatar utilizator
punct
Junior Member
 
Mesaje: 328
Membru din: Vin Mai 02, 2003 11:00 pm

Mesajde gropitzica » Mie Aug 27, 2003 2:21 am

Ok hai sa zic si eu ca sa rada altii de mine cum rad si eu. Pai accidenta petrecute la tara: pe la vreo10 ani m-a calcat un cal pe picior..eu cica sa ma dau mare si tare ca ma pot sui pe cal...calul naravas nu m-am putut sui si ca sa se razbune m-a calcat. Am ramas cu sechele de atunci si acum mai am dureri. Altul tot la tara: m-am intepat intr-o furca...si ghici unde? tot in picior of course! Si au fost si altele: intepat in sarme ruginite, m-am rasturnat cu caruta ( asta ar fi trebuit sa fie cel mai grav, din fericire nu s-a soldat decat cu cateva zgarieturi). Acum unul funny: eram in clasa a11a intr-o pauza intre ore. Imi cumparasem o cutie de cola si stateam in curtea scolii cu niste colegi. Exact in spatele meu un mic garduletz. Si ma chinui eu sa desfac cutia uit de garduletz, doi pasi in spate si hop... cazut pe spate frumos de tot, bineinteles aproape tot liceul era pe jos de ras.
gropitzica
Junior Member
 
Mesaje: 12
Membru din: Dum Aug 17, 2003 11:49 pm
Localitate: bucuresti

...

Mesajde Hades » Mie Aug 27, 2003 6:40 am

ieri era sa ma calce o masina... nu am scapat decat cu o 'conversatzie' plina de injuraturi si semne cu soferu unei dacii de varsta cu bunicamea...

PacE
There is no save game in real life...
Hades
 
Mesaje: 891
Membru din: Dum Iun 01, 2003 11:00 am
Localitate: ...

Mesajde Matrashita » Mie Aug 27, 2003 12:27 pm

Eu mereu ma lovesc la cap...Azi in supermarket m-am lovit la cap,acum o luna m-am lovit la cap de mi=am facut ditamai rana de am stat cu batista o ora sa nu mai imi curga sangele s.a.m.d.
Acum zici k sunt anchilozata ,ma doare spatele de mor ,abia pot sa ma misc din cauza...patului meu de acasa(Moshu stie ce vorbesc)...
Eu cand m-am nascut nu aveam picioarele egale si daca nu se intervenea imediat acum ma vedeati schiopatand...Noroc ca am stat ceva vreme cu ele in ghips(asha mi s-a spus,eu n-am de unde sa stiu) si acum sunt intreaga(la minte,nu!)
Daca vrei sa schimbi lumea incepe cu tine insuti!
Avatar utilizator
Matrashita
 
Mesaje: 804
Membru din: Joi Ian 02, 2003 12:00 am

Mesajde KoRn_bitch » Mar Sep 02, 2003 9:33 pm

Ohooo ... eu sunt campioana la cazaturi, lovituri si zgarieturi.

Sa va spun de cele care mi`au lasat semne vizibile si in ziua de azi. In primul rand am doua cicatrici in genunchi pt ca am cazut cu rolele ... In al doilea rand am o cicatrice destul de mare in spatele genunchiului drept ... aia am capatat`o prin clasa a 6 (cred). In fiecare pauza fugeam cu colegii intr`un parc de langa scoala noastra si ne dadeam in leagane :) ... eh si exact in spatele leaganului era un gard din care iesea o sarma ... tin sa spun ca sarma aia mi`a intrat in picior si mi`a facut o taietura de toata frumusetea (si nu m`am mai dus la scoala cateva saptamani pt ca 'cica' nu puteam sa merg ... era si greu avand in vedere ca scoala era la doi pasi .. ieseam din bloc si intram in scoala :) ...eh :a ) ... Ah si mai am o cicatrice pe obrazul stang (nu foarte vizibila) pe care o am din frageda pruncie ... cand am cazut de pe calorifer ...

Cand vine vorba de zgarieturi sunt plina ... mereu mai vad cate o zgarietura noua si nu stiu de unde apare ... Acelasi lucru si la vanatai ... apar din senin ( sunt sensibila domne`:D ) ... eh ... Ultima 'buba' destul de 'frumoasa' pe care am capatat`o a fost acum vreo doua saptamani cand mi`a cazut un geam pe mana ...

Sunt un pericol public ... ca sa nu mai spun ca soferii ma injura constant , pt ca pur si simplu nu sunt atenta la masini cand merg pe strada :)
A-Ur Attractive B-Ur Beautiful C- Ur Charming D-Ur Delicious E-Ur Exciting F-Ur Funny G-Ur Gorgeous H-Ur Heavenly I-Im J-Just K-Kidding L-Loser!!!! :fuck:
Avatar utilizator
KoRn_bitch
Junior Member
 
Mesaje: 231
Membru din: Lun Dec 02, 2002 12:00 am

Mesajde dj_jaxxx » Mar Sep 02, 2003 10:14 pm

Cel mai tare am cazut cu schiurile la vale vreo 200 de m da nu am patit absolut nimic. Miracol!

De fapt eu nu mi-am rupt niciodata nimic de cand ma stiu eu (vreo 21,5 ani) nici macar o unghie. Heh...
Concurs NBA 2004-2005

I'm not afraid of death, I just don't want to be there when it happens.
Avatar utilizator
dj_jaxxx
 
Mesaje: 1131
Membru din: Mar Oct 22, 2002 11:00 pm

Mesajde dirklady » Vin Sep 05, 2003 9:44 pm

Accidente am avut destule in acesti 26 ani ai mei. incepand cu atunci cand aveam 5 ani si jucam ascunsa cu fratii mei. M-am suit pe un dulap destul de inalt cu sora mea. Am vrut sa-i fac putin loc si am cazut. M-am ales cu o fisura la craniu...si o fire destul de "nervoasa". Un alt accident l-am avut pe la 5 ani si ceva. Fugeam dupa un pui de pisica , m-am impiedicat si am cazut cu buza de niste scari. M-am ales cu o frumoasa cicatrice care e vizibila si acum. Aveam 9 ani cand m-am suit pe o baraca de muncitori si am cazut de acolo de am lesinat. Pe la vreo 12 ani cica ma jucam de-a cofetaria si vroiam sa fac "bombonele" din sticla. Am facut rost de-o bucata de sticla...si am alunecat pe niste scari . Am cazut in fund iar sticla m-a taiat la tampla. Am si acum o cicatrice. Tot pe la vreo 12 ani nu stiu ce d-zeu cautam eu pe jos ca atunci cand am intors capul cam la 90° am dat cu nasul de un fier. Si acum am cicatrice pe nas. Ultimul accident care l-am avut cel mai recent dar si cel mai naspa a fost acum 2 ani. Eram pe bicicleta. Ma duceam la servici. Trebuiam sa trec strada. Vazusem ca se schimbase semafarul masinilor in rosu...si nu m-am mai oprit sa ma asigur. Am trecut dar spre mirarea mea vdedeam cu coada ochiului ca se apropia o masina si a dracului cu prea mare viteza . M-a luat in plin. Mi-au cazut toti dintii din fata.........hemoragie inghinala de la 2 taieturi destul de adanci unde si acum mai am cicatrici...picior luxat, nas , barbie , buze umflate. Si mi-au mai ramas cicatrici pe creier....nu reusesc sa ma mai urc pe bicicleta. In rest , asa cum scria si Mirela dau cu capul peste tot. Colturi de ferestre , de biroruri...etc. ciao
O mare durere sa iubesti, o mare nenorocire sa scapi de aceasta durere.
Nu exista secrete pe care timpul sa nu le dezvaluie.
dirklady
Junior Member
 
Mesaje: 119
Membru din: Joi Noi 14, 2002 11:14 pm
Localitate: italia

Mesajde cubu » Sâm Sep 06, 2003 3:28 am

Cea mai aspra cazatura am patit-o in anul de gratie 1999, cand am venit noaptea in camera de camin mort de treaz si m-am bagat in patutul meu "de la etaj"... Chestia e ca m-am trezit de dimineata pe jos si invelit cu paturica frumos, cu o durere groaznica de cap si de coaste si de multe altele... Am cerut detalii si mi s-a spus ca cica la un moment dat in noapte s-a auzit o bubuitura groaznica, toti din camera s-au speriat si au aprins lumina... Subsemnatul dormea in continuare pe jos ca un ingeras... Cel care dormea in patul de jos s-a ales cu o vanataie urata pe picior, caci eu in cadere am dat cu capul de piciorul lui... Picior care se afla pe marinea (de fier!) a patului... Cu alte cuvinte, daca nu era piciorul aluia acolo, probabil nu va mai scriam acum... Au incercat baietii sa ma trezeasca, si nimic... S-au chinuit cat s-au chinuit, si daca au vazut ei ca eu tot dau din maini si nu-i las sa ma ridice, m-au invelit frumos si s-au bagat din nou la somn... Cat am suferit dupa aceea nu pot sa va spun, ma ridicam din pat in cca. 5 minute si nu oricum, ci cu dureri crunte, cu gemete si blesteme... Si tocmai cand ma vindecasem eu cat de cat, am patit una si mai nasoala... Dar despre aceasta, in episodul urmator...
indescifrabil
Avatar utilizator
cubu
 
Mesaje: 6237
Membru din: Mar Mar 18, 2003 12:00 am

Mesajde Matrashita » Vin Sep 12, 2003 1:21 am

Chiar acum 5 minutzele mi-am taiat degetul cu cutitul,facandu`mi o rana f adanca.
Sangele meu e bun la gust si se pare ca e din plin,parca sunt o vampiritza care ishi suge propriul sange.
Vroiam s atai o felie de pepene si mi-a alunecat cutitul...eh ,se mai intampla!
Daca vrei sa schimbi lumea incepe cu tine insuti!
Avatar utilizator
Matrashita
 
Mesaje: 804
Membru din: Joi Ian 02, 2003 12:00 am

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Mai in gluma mai in serios. mai mult in gluma

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 6 vizitatori