Lovituri, cazaturi, accidente si beteshuguri

discutii pe care nu stii unde sa le incepi, haz de orice caz; ca intre prieteni

Moderator: anjin-san

Mesajde vali » Vin Sep 12, 2003 1:29 am

coboram cu bicicleta un deal. o piatra statea in drum. eu am incercat sa o evit. ea n-a vrut. am cazut si mi-am julit partea stanga a corpului.

in regie. dana se batea cu fratele lu gio si erau pe jos. eu voiam sa beau apa. m-am impiedicat de ei si am cazut si mi-amrupt nasul (si acum se vede). picaturile de singe sunt si acum pe perete (si au trecut aproape 2 ani)
some people deserve to die
Avatar utilizator
vali
 
Mesaje: 5729
Membru din: Mar Iul 03, 2001 11:00 pm

Mesajde paiacec » Joi Noi 13, 2003 2:30 pm

Sa zic shie io ceva!

Nici nu va dati seama cat poate influentza tv-ul viatza unui copil!Eram destul de shoarece shi tocmai vazusem filmul "Tarzan omul junglei"cum cutreiera el toata jungla calare pe liane.Pai io sunt mai prost?Ma duc in padure,gasesc frumusetze de liana,destul de lunga,o tai shi apoi o leg frumos dev un copac din marginea unei prapastii destul de abrupta cu tot felul de maracinish urzici altzi arbushti care mai de care cu tzepi mai frumoshi.Ma dau odata,2,3... ori mama!mishto.In locul unde se intorcea liana inapoi,deasupra prapastiei cred ca erau vro 15 metri inaltzime shi nu am cuvinte sa descriu senzatzia pe care oaveam acolo sus,cand,se supara odata liana de atata hatza-hatzashi se desprinde de unde o legasem shi m-am pomenit ca planez prin aer pana am atins maracinishul shi urzicile de care am pomenit mai sus.Toata chestia e ca nu mi-am rupt absolut nimic,cazatura fiind amortizata de tufele alea.In schimb, m-am zgariat shi urzicat de ziceai ca m-am batut cu ursu' dupa care m-am aruncat in abur incins la maxim.
In vino veritas!
In tzuica grades!
In bere ciucash!
Avatar utilizator
paiacec
 
Mesaje: 4901
Membru din: Dum Oct 12, 2003 11:00 pm

4204

Mesajde baixinho© » Sâm Noi 15, 2003 10:17 am

de la inceputul lui 1990 am facut arte martiale pana in august 1991, cand antrenoru meu a plecat in china. o luna am frecat duda si nu am facut pe cont propriu nimic, nici macar sa-mi mentin mobilitatea. ca urmare, la primul antrenament din septembrie am facut febra musculara. partea mai nasoala a fost ca pe 7 septembrie am jucat fotbal si nu m-am incalzit, ca eram smecher. la o faza, am incercat sa trec mingea pe langa unul cu calcaiul, iar individul mi-a pus o contra pe genunchiul stang. urmarea? am facut traumatism cu deplasare de rotula. evident, m-am lasat de arte martiale. am stat cu piciorul in gips vreo 3 saptamani, dar cand mi l-am scos era si mai umflat. am facut raze, dar efectul a fost sa mi se dezumfle genunchiul. pentru ca nu m-am operat, si acum am sechele. dupa cativa ani, jucam fotbal pe balta. am sarit sa dau cu capul in minge, iar cand am aterizat, mi s-a deplasat rotula dreapta. nu mi-am mai bagat piciorul in gips, nu m-am operat, dar si in ziua de azi imi fuge rotula (mai rar, ce-i drept). probleme am si cu gleznele, dar asta este din lipsa de claciu. ca o concluzie, am genunchii si gleznele de pomina.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde Weet-weet » Dum Noi 16, 2003 10:12 pm

Miss disaster is my midle name ... si e pe bune ...
De cand sunt aici cred ca am facut cunostinta cu vreo 10 cutite .. Ma tai mereu ; cred ca in fiecare saptamana cel putin trebuie sa ma tai altfel nu ma simt bine ; vroiam sa tai o bagheta , s-a dus cutitul un pic mai mult si m-a taiat destul de frumos . Acum vreo doua saptamani vroiam sa spal o cutie de alune si m-am taiat in ramasitele de la tzipla care acoperea cutia .. nici nu am avut timp sa zic au si toata mana mi-a fost zgariata profund ..
Cand aveam vreo doi ani , chiar de ziua mea , am vrut sa ma " dau mare " ca ma descurc cu un cutit si am vrut sa decojesc o portocala ... si azi mai am cicatricea la degetul :fuck: .. si am si poza cu degetul bandajat ca il tineam in sus , sa nu curga matzele ...
Nu stiu cati ani aveam , dar am alunecat pe o bomboana si m-am lovit cu capoul de calorifer , am ajuns la spital de urgenta .. inca se vede cicatricea , deasupra sprancenei stangi .
Alt semn de buna purtare , pe fata , e la buza superioara ... eram afara , "la leagane" cum ii ziceam si tocmai un leagan m-a lovit .. in gura , am buza un pic umflata , asa ca sa imi aduc aminte .
Cel mai " frumos " semn e pe picior .. ce m-ar cam impiedica sa port fusta ... Tocmai terminasem a sasea , cred , si am fost la una din bunicile mele , cu tata si cu sora mea , cu bicicleta ... si am decis ca vreau si eu sa incerc sa merg cu bicicleta .. Curtea era prea mica pentru un om mare ca mine , asa ca am iesit , pe drum ... Totul a fost bine , pana am ajuns la o panta destul de mica si nu am mai avut timp sa franez ... decat cand am ajuns intr-un gard cu sarma ghimpata ... si ruginita . Ajunsa la bunica , mi-a pus sare :cry: ca altceva nu avea si am stat asa pana s-a oprit sangerarea si .. asa m-am ales cu o cicatrice superba ...
Cam atat .. deocamdata ...
Anti pro-ana
Avatar utilizator
Weet-weet
 
Mesaje: 2682
Membru din: Joi Iun 19, 2003 11:00 pm

Mesajde dirklady » Lun Noi 17, 2003 11:43 am

Tocmai ieri mi-am facut o taietura la aratator de toata frumusetea. La fel ca weet-weet, taiam o bagheta. Pe degete am 11 cicatrici de la taieturi. De pe vremea de cand lucram la un fast-food si asa in general prin casa.
O mare durere sa iubesti, o mare nenorocire sa scapi de aceasta durere.
Nu exista secrete pe care timpul sa nu le dezvaluie.
dirklady
Junior Member
 
Mesaje: 119
Membru din: Joi Noi 14, 2002 11:14 pm
Localitate: italia

Mesajde memetshot » Lun Noi 17, 2003 12:00 pm

povestiri din ciclu "io te-am facut io te omor "

- vacanta clasa a 5-a clasa a 6-a. A primit tata o bucata pulpa vitel si s-a apucat sa o macelareasca prin bucatarie. Io stateam si ma uitam. A luat al meu tata una bucata topor cu care tot macelarea oasele pana cand capatana de la topor sa desprins de coada si a aterizat pe unul dintre destele mele de la piserul stang...rezultat buba mare, ceva sange, dar din fericire destul e tot acolo cu o mica cicatrice.

- acu vro doi anisori. Craciun, taiatul pigului. Dupa ce se prajeste bine porcul trebe curatat astfel inloc de sorici mananci periute de dinti. Si neavand ce face, io intotdeauna am spus ca "cand te manaca scarpinate", sa dau si io cu mana pe porc. Nefericita idee pentru ca in acelasi loc a mea mama voia sa curete cu cutitu. Astfel mi-a curata bine un anume dest, iar acu cand arat si io un semn mai obscen cu mana stanga apare si cicatricea
I'm sorry, but the position of annoying, incoherent talking animal has already been taken
meropi, ramane cum am stabilit
Avatar utilizator
memetshot
 
Mesaje: 7050
Membru din: Mar Iul 01, 2003 11:00 pm

Mesajde Weet-weet » Mar Noi 18, 2003 12:07 am

Sa continui un pic ce a zis animaloo ... oarecum ...
Nu stiu cati ani aveam , nici macar nu imi aduc aminte , ai mei mi-au povestit ; stateam in brate la tata si mama spala aragazul si a luat unul din ochiuri si la pus pe marginea chiuvetei . tata mi-a zis la misto sa pun mana pe el ... si am refuzat .. cand nu a mai insistat , am sarit din bratele lui si am pus mana .. nu stiu cat de tare m-a durut , nu mai am nici o cicatrice , dar acu' " mi-e frica de soacra " :(
In liceu , print-a zecea parca , aveam sport si nu aveam papucii obisnuiti , aveam unii cu talpa inalta .. Nu stiu cum naiba am calcat ( culmea , era sfarsitul orei ) si mi-am aranjat glezna , am luxat-o si pana am ajuns acasa ajunsese frumoasa tare .. si tata , dragutul de el , a insistat sa traga glezna ;P mai bine ma lipseam
Altfel , nu mi-am rupt nimic .. dar am genunchi plini de cicatrici si coatele sunt la fel ... La tara aveam obiceiul de a umbla desculta , asa ca mereu calcam pe cioburi , cremene , sau preferatele mele , tiglele sau tigarile aprinse ...
Si mi se mai intampla si mie sa am vanatai care habar nu am de unde au aparut :confused: m-am obisnuit sa ma lovesc ...
Anti pro-ana
Avatar utilizator
Weet-weet
 
Mesaje: 2682
Membru din: Joi Iun 19, 2003 11:00 pm

Mesajde Invincible » Dum Iul 05, 2009 6:41 am

vali scrie:coboram cu bicicleta un deal. o piatra statea in drum. eu am incercat sa o evit. ea n-a vrut. am cazut si mi-am julit partea stanga a corpului.

in regie. dana se batea cu fratele lu gio si erau pe jos. eu voiam sa beau apa. m-am impiedicat de ei si am cazut si mi-amrupt nasul (si acum se vede). picaturile de singe sunt si acum pe perete (si au trecut aproape 2 ani)

:D: saracu zoso! nu face fata deloc gravitatiei...
ia, Zoso, povesteste-ne noutatile. :n:
Imagine Imagine Imagine
Avatar utilizator
Invincible
 
Mesaje: 2145
Membru din: Lun Iun 19, 2006 11:00 pm

Anterior

Înapoi la Mai in gluma mai in serios. mai mult in gluma

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 17 vizitatori