Lovituri, cazaturi, accidente si beteshuguri

discutii pe care nu stii unde sa le incepi, haz de orice caz; ca intre prieteni

Moderator: anjin-san

Lovituri, cazaturi, accidente: rani...

Mesajde Aliosha » Joi Mar 28, 2002 12:15 am

M-am gandit sa fac un thread despre chestiile astea: lovituri , accidente, cazaturi , maini -picioare rupte, capete sparte...
"Against modern football."
Avatar utilizator
Aliosha
 
Mesaje: 5042
Membru din: Sâm Oct 20, 2001 11:00 pm

Mesajde Aliosha » Joi Mar 28, 2002 12:31 am

Dupa cum e frumos o sa incep eu cu primul post.

Am sa ignor accidentele de ski, lovituri luate pe la cate vre-un "iures" si alte chestii de genul asta si am sa incep cu un accident de masina...

Acum 2 ierni plecasem la Muntele Rosu cu niste prieteni cu masinile pe o zapada infernala, ambele tractiune spate.
Eu initial nu am vrut sa merg pentru ca a doua zi la pranz aveam examen la ASDN (parca, cu Musca, Sopra tre sa stie) si stiam ca ne luam cu vin cu alte alea si cine stie cand ajung inapoi in Bucuresti.
Dupa cum spuneam oamenii trageau de mine si nu am mai rezistat. Am urcat cu greu pana sus, pe ultima parte ne-a tractat un tractor - dar nu asta e important.
Ne-am luat toti cu sprit puternic si din sticla in sticla mi-am dat seama ca ramasesem singuru semi-treaz, evident avand grija plecarii nu de altceva.
Pe la 3 AM am inceput sa ma rog de ei sa mergem inapoi dar de unde ca oamenii erau morti. Am tras cat am putut de ei ca mi-era frica sa nu ratez examenu si pana la urma i-am convins.
Am luat-o usor pe serpentine inapoi cand la un moment dat imi zice soferu: "Aliosha de aici conduci tu ca io nu mai pot". I-am zis:
"gata frate" dar omu a adormit in secunda urmatoare asa ca in loc sa mai luam curba ne-am dus drept spre rapa.
Noroc ca erau nametii mari si in loc sa picam in hau ne-am infipt intr-un copac, cu masina intr-o pozitie penibila.
Io eram pe bancheta din spate si m-am ales cu 2 coaste rupte si umaru dislocat.
Nici in fata nu au fost prea norocosi ca au sarit pernele din parti.
ma rog masina era pilaf, ne-am urcat in cealalta am ajuns la facultate via urgenta. Am copiat cu nesimtire si m-a prins seminaristu. I-am arata bandajele si i s-a facut mila de mine m-a lasat sa trec.
Happy end. Pentru mine.
In afara faptului ca vre-o luna nu am putut sa respir cum trebuie si ma dureau toate alea am tras o singura morala:

Este foarte greu, daca nu imposibil sa o faci cu coastele rupte.
Cine reuseste: respectele mele.
"Against modern football."
Avatar utilizator
Aliosha
 
Mesaje: 5042
Membru din: Sâm Oct 20, 2001 11:00 pm

Mesajde Sopra Tutt1 » Joi Mar 28, 2002 8:27 am

;i

Shocant....

PS: nu era asdn... ca ala era vara ;b (parca...)
Sopra Tutt1
Junior Member
 
Mesaje: 2514
Membru din: Mar Sep 25, 2001 11:00 am

Mesajde Aliosha » Joi Mar 28, 2002 8:40 am

Era ce faceam cu Musca. Asamblare nu?
Da.. PLAS mai mult ca sigur daca stau sama gandesc mai bine.
"Against modern football."
Avatar utilizator
Aliosha
 
Mesaje: 5042
Membru din: Sâm Oct 20, 2001 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Dum Mai 12, 2002 11:42 am

Poftim,Zgubi ! Aici e threadul potrivit pentru tine ! Zi-ne de buza sparta si de genunchiul lovit !
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Zgubilici » Dum Mai 12, 2002 1:22 pm

Pai daca publicu vrea sa auda de bubele mele, iata cum le-m obtinut:
Ma plimbam vineri seara pe la 12 noaptea cu catelu si cu rolele prin entrul frumosului oras. Si cum catelu e tampit stai tot timpul cu ochii pe el nu ma uitam pe unde mergeam si am intrat frumos intr-un cos de gunoi intial era ghiveci de flori dar incet incet s-a transformat in cos de gunoi.
Si astfel am reusit sa-mi fac o julitura de vreo 15 cm pe genunchi si sa-mi dau peste cap aratatoru de la mana dreapta.
Am ajuns acasa si am picat de somn, nu ininte de a trage un picior pe intuneric in rolele aruncate in milocul drumului.
Dimineata am descoperit o cutie neinceputa de Finetti in frigider si cand sa deschid cutia, nesimtitul de capac de plastic m-a taiat la deget si a inceput sa-mi curga sange.
pe urma am dat bot in boit cu catelu si mi s-a spart buza
hai ca m-am plictisit deja de vaicarerile mele, da' moshu m-a pus, cert e ca arata foarte ciudat!
......noapte buna si pofta buna la masa...de Demostene Botez
Avatar utilizator
Zgubilici
Junior Member
 
Mesaje: 1938
Membru din: Sâm Dec 22, 2001 12:00 am

Mesajde Oribilul Mosh » Dum Mai 12, 2002 1:37 pm

Ha,ha,ha...Zgubilici e un monument al durerii !

........
Sa va zic si eu de ce sufar. Acum 2 ani la mare...eram cu salteau in larg..si a venit un val urisha..care m-a daramat..avand grija sa imi luxeze si piciorul. Urmatoarele 5 zile..de mare ..mi le-am petrecut in pat..la hotel..de'abia tarandu-ma pana la WC sa ma pish.
Chestia e..ca si acum ma mai doare..de la vreme..etc. Si nu pot sta mult cu el intr-un loc ca imi amorteste.

De asemenea..aceiasi problema o am si cu mana ..dreapta...de la o fosta entorsa.

In gura..am 3/4 din masele plombate ca aveau carii..iar 1/4 scoase !

Cam astea sunt betesuguile mele ! Aaa...si putin cu capu' ...in rst sunt OK ! Ma simt bine !
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Mirela » Dum Mai 12, 2002 2:34 pm

Initial trimis de Oribilul Mosh
Cam astea sunt betesuguile mele ! Aaa...si putin cu capu' ...in rst sunt OK ! Ma simt bine !


numa'putin cu capu'???:D

eu am o boala cu usile sau muchiile ascutite de perete....frateeee...le cauta fruntea mea cu lumanarea

asa,si mai am o buba cu piciorul drept ca mi l-am luzat de vreo 6 ori pana acum si cateodata cand stau prea mult pe el se resimte...

ah,da...si cand eram mai mica aveam un mare talent sa ma frig sau sa ma oparesc.tin minte ca odata a sunat telefonul si m-am speriat si-am scapat din mana oala cu ceai(pe care tocmai o luasem de pe foc).m-am fript toata(maini,picioare,2 zile nu mai puteam de usturime) si am ramas vreun an de zile cu o cicatrice mare pe mana dreapta...se mai vad si acum unele urme...

si cam astea ar fi beliturile(sau mai bine zis beteshugurile) mele
Pink fluffy dynosaurs
Tremendously hardcore...
We are not born with the conviction that Pepsi is better than Coke and that heavy metal liberates the soul (Solomon, 2003). We try it out for ourselves...
Avatar utilizator
Mirela
 
Mesaje: 2566
Membru din: Joi Noi 08, 2001 12:00 am

eu eram la busteni

Mesajde Joao » Dum Mai 12, 2002 9:07 pm

si cu ochii la unii cu un frizbii,mi-am ingaurit falca-ntr-un cos de gunoi!
da tineam buzele stranse si trageam aer prin gaura din falca!
Aici sunteti cu totii: "de la maimute la pentium 8"
Joao
Junior Member
 
Mesaje: 998
Membru din: Dum Mar 24, 2002 2:52 pm
Localitate: Banie

Mesajde darkshines » Dum Mai 12, 2002 9:59 pm

accident cu rolele.vara trecuta la rampe :
erau niste indivizi pe-acolo si vroiam sa ma dau mare .desi habar nu aveam cum sa sar ,etc m-am bagat si eu pe-acolo.cu 1km/h a mers bine dar cand am mai bagat viteza am cazut intai in genunchi de credeam ca nu o sa mai am piele pe ei(in acest timp inaintam , in genunchi pe pietris) , apoi cand m-am oprit am cazut cu fata in jos de era sa-mi sparg nasul si mi-am luxat mana(nu stiu cum am reusit).
am ajuns acasa cu blugii rupti in genunchi , manecile ferfelita si cu cateva zgarieturi pe fata
superba faza. :D

To speak is to be silent
The concept is dead. There's nothing death should interrupt,
I went to bed last night with one sip left in the cup.
Avatar utilizator
darkshines
 
Mesaje: 2260
Membru din: Joi Aug 02, 2001 11:00 pm

Sa ma laud...

Mesajde Zgubilici » Dum Mai 12, 2002 10:32 pm

Cel mai stupid accident de care am avut parte se intampla in clasa a treia era iarna si frig tare afara si am iesit sa ma dau pe gheata, m-am atins foarte usor de mana cuiva, suficient ca sa imi ruo mana (era foarte foarte frig) si o luna am stat ca boieru cu suculet, fara teme, cu desene animate acasa.

Prin clasa a 8-a parca, dar nu mai stiu sigur am fost cu tata cu motocicleta la paulesti - la cativa km de Ploiesti restul familionului era in spate intr-o masina, cand sa ma dau jos, m-am lipit cu piciorul exact de teava de esapament, si astfel a iesit o foarte neapetisanta fripturica din carne de om, a doua zi am fost la slanic la apa sarata si nu cred ca va puteti imagina senzatiile care le ai cand bagi carne vie in apa sarata, am ramas cu o cicatrice rotunda in forma de moneda, poate se va vindeca peste cativa ani :( .
Anul trecut am repetat incidentul venind de la Campina de la Cross, numai ca nu a fost atat de grav si deja nu prea se mai vede.

In toamna anului trecut am plecat cu trei baieti mari rolleri sa jucam hockey intr-o sala de sport de la o unitate militara, ne-am dat putin pe acolo dar a trebuit sa plecam ca era inspectie si astfel am ajuns la Seciu (un deal unde creste Vita de Vie :).
Si ne-am dat ca tampitii pe dealuri cu rolele si era super misto, ne-am urcat pana sus si am zis sa ne intoarcem pe role pana jos.
o serpentina trecuta cu bine, a doua la fel, la a treia apare in raza vizuala un trabant, toata lumea sare de pe sosea in iarba, era super caraghios sa-i vezi pe unii cu role alergand prin iarba. A trecut trabantu, hai mai departe, la o curba lunga si cu pietris cade prima victima (EU) nimerisem pe pietricele multe, viteza era mare si m-am dus direct pe burta vreo 10 m suficient sa-mi rup niste super blugi si un tricou cu Kurt Cobain care nu era al meu.
Dupa 10 minute am inceput sa-mi pierd vederea si a inceput o durere usoara in incheietura de la mana stanga. Am plecat acasa, n-am spus nimic, si in mijlocul noptii imi curgea sudoarea pe frunte, si simteam ca inebunesc de durere. A doua zi am fost la spital si mi-am pus gips.
......noapte buna si pofta buna la masa...de Demostene Botez
Avatar utilizator
Zgubilici
Junior Member
 
Mesaje: 1938
Membru din: Sâm Dec 22, 2001 12:00 am

Mesajde gabuba » Dum Mai 12, 2002 10:50 pm

eu cele mai multe cazaturi le-am luat cu rolele... in skate. o sa va povestesc alta data deoarece acum sunt super-obosit, vb. cu aliosha, moshu' si dark pe yahoo... si dak o sa spun prostii iar o sa-mi sara-n cap!
- S-a strans toată lumea?
- Toţi in păr!
Avatar utilizator
gabuba
 
Mesaje: 6847
Membru din: Mie Noi 21, 2001 12:00 am

Mesajde MiG29 » Dum Mai 12, 2002 11:53 pm

Acum vo 6 ani treceam a 8a...eram in tabara la Vatra Dornei...in prima seara in camera(eram vo 8)era bataie cu sticel de plastic..io m aridic sa le zic sa termne k vroiam sa dorm..shi bang o sticla in gura(de aia de pepsi returnabila cu funda tareeee)...mi-a rupt un dinte shi mi-a spart buza...a doua zii antitetanos la dispensar in vatra dornei...shi acasa k a venit tata sa ma ia cand a auzit la telfon ce am patzit...i-a zis un prieten k io nu puteam sa vorbesc...shtiu k am facut vatra dornei-constanta in vo 8 ore ceea ce e un record tinand cont k eram cu un jaf de dacie...k a mea era in serivice shi tata a luat mashina de la un preten...m-am bucurat de tabar vo 36 de ore...da m-am bucurat in schimb de atentia stomatologului vo 2-3 saptamani...acuma am 1 dinte fals(da nu sa observa:D)
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Mesajde darkshines » Lun Mai 13, 2002 12:14 am

zgubs , :cry: THE KURT COBAIN T-SHIRT?! :cry:
*sniff* R.I.P. kurt and the kurt t-shirt

............
Darky..inceteaza cu asemenea mesaje ! Noi vorbim serios..si tu vii cu infantilitatzi !

To speak is to be silent
The concept is dead. There's nothing death should interrupt,
I went to bed last night with one sip left in the cup.
Avatar utilizator
darkshines
 
Mesaje: 2260
Membru din: Joi Aug 02, 2001 11:00 pm

Hop si eu

Mesajde bhuttu » Lun Mai 13, 2002 3:04 am

Deocamdata ultimu' si cel mai recent accident:
Anu' asta, dimineata de 1 ianuarie, veneam in camin sa ma culc. Va puteti inchipui ca nu eram tocmai treaz dupa noaptea de revelion(si nu vreau sa spun ca dormeam). Caminul era inchis, de', ca de sarbatori, asa ca trebuia sa escaladez peretele pana la unu si sa intru pe balcon. Ma urc eu la unu, balconu' blocat! Na beleaua! Hai pe la 2! Ma sui la doi, si cand sa fac pasul decisiv cu piciorul din spate pe balcon, ce sa vezi al dracu balcon: tusti, 2 cm mai in dreapta, de am devenit pret de cateva momente zburator! Cu o traiectorie puternic descendenta, ce-i drept! Busitura dracu', durere de nu se poate! Dupa vreo juma' de ora de incercari sa ma ridic, m-am suit iar(sontac-sontac) pana la unu si am spart geamu'! Undeva trebuia sa dorm si eu!
Consecinte: mai nimic. 3 saptamani de schiopatat, stres cu ai mei ca "ce ai facut, nenorocitule!" si cam atat. A si mi-a ramas si un pretext de post pe fanclub, tot de atunci!
If there's a war, we'll all fight!
Avatar utilizator
bhuttu
 
Mesaje: 2510
Membru din: Dum Apr 21, 2002 11:00 pm

schimbarile

Mesajde gabuba » Lun Mai 13, 2002 8:52 am

Pai sa va povestesc ce mi s-a intamplat.... Desi imi e tare greu sa-mi aduc aminte.... Nu ca ash avea amnezie dar... in fine nu va mai retin si incep.

Venisem si eu ca tot omu’ in Skate Parc, cu rolele, cu o prietena si Denis [;P ]. Noi nu shtiam cum e sa te dai pe rampa mare care are un nume cu “hâ€Â
- S-a strans toată lumea?
- Toţi in păr!
Avatar utilizator
gabuba
 
Mesaje: 6847
Membru din: Mie Noi 21, 2001 12:00 am

Mesajde Rolf » Lun Mai 13, 2002 10:57 am

Joao, nu te supara, m-am spart de ris cind ti-am citit postu de 2 rinduri!

Io, cel mai recent, simbata dinaintea Pastelui. Oradea, strandul cu valuri de la Baile 1 Mai. Intentie: sar in cap cu miinile la spate, ca e mai misto senzatia sa intri direct cu capu in apa. Buuun: intru in apa, cind deschid ochii mai apuc sa vaz fundu cum se apropie de mine si musc direct din ciment cu toata fata. Am simtit clar cum am dat cu dintii si nasu de fund, ma ustura toata fata, dar culmea: nasu n-are nimic, dintii la fel, numa ca am 2 mari pi**eli pe buza de sus si de jos. Cred ca in 2-3 zile trec...

Mai am 2 dinti ciobiti: cu unu am muscat din furculita, si in altu mi-am dat singur cu o sticla de bere (io am vrut sa-i dau peste ceafa unui pretenar, da ala tocma a aplecat capu si mi-am dat mie peste sticla de bere pe care tocma o duceam la gura cu ailalta mina).
Rolf
Junior Member
 
Mesaje: 1517
Membru din: Vin Sep 28, 2001 12:00 pm
Localitate: Bucuresci (Tineretului)

Mesajde K-gula » Lun Mai 13, 2002 1:32 pm

pai si eu pe 23 decembri 2001 am avut un nesemnificativ accident. in idiot a dat cu masina peste mine si dupa un zbor de 6m am ajuns in spital direct cu perfuziile puse. sau dus draq cracin revelion si toate bucuriile sarbatorilor.

dupa ce am aterizat in cap, am inceput sa scriu pe acest forum.

K-gula.:silly:
Dreapta In Univers Centru In Intuneric
Avatar utilizator
K-gula
 
Mesaje: 951
Membru din: Dum Mar 31, 2002 11:00 pm

Mesajde bhuttu » Lun Mai 13, 2002 3:18 pm

Pai in cazu' asta eu cel putin ii sunt recunoscator la idiotu' ala cu masina.
If there's a war, we'll all fight!
Avatar utilizator
bhuttu
 
Mesaje: 2510
Membru din: Dum Apr 21, 2002 11:00 pm

Mesajde Aliosha » Lun Mai 13, 2002 3:47 pm

Rolf o chestie asemenatoare am patit si eu pe strand la Tineretului la bazinele alea mici de 1.5 Era una dintre primele dati cand ma duceam acolo, cu fff mult timp in urma si un prieten statea in genunchi in apa si ma indruma sa sar. Am sarit exact in cap, aproape perpendicular pe apa si am vazut stele verzi.
"Against modern football."
Avatar utilizator
Aliosha
 
Mesaje: 5042
Membru din: Sâm Oct 20, 2001 11:00 pm

Mesajde K-gula » Lun Mai 13, 2002 3:59 pm

ehe. cine nu stie ca in acel strand s-au inamplat cele mai multe acceidente. pe vremea cand faceam polo, vedeam o scarba intreaga de acceidente. degete ramase in gard, capete sparte, pisioare rupte. tot felul de uratenii.

mai multa grija si mai putine glume de prost gust, cred ca nu ar strica.

K-gula.
Dreapta In Univers Centru In Intuneric
Avatar utilizator
K-gula
 
Mesaje: 951
Membru din: Dum Mar 31, 2002 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Lun Mai 13, 2002 5:29 pm

Initial trimis de Rolf


Mai am 2 dinti ciobiti: cu unu am muscat din furculita..


Nu ma mir...la ce viteza ai cand maninci ! :p
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Joao » Lun Mai 13, 2002 10:06 pm

cand eram mic am cazut de la etajul unu in constructii,ne jucam cu tubermanele!N-am avut nimic!
dar a doua zii,in urma unei batalii ce mi-o dadea frate-meu,m-am ales cu o mana rupta pt ca a alunecat covorul de sub picioare si am cazut pe incheietura!
asta asa,sa nu se zica ca scapi...............
Aici sunteti cu totii: "de la maimute la pentium 8"
Joao
Junior Member
 
Mesaje: 998
Membru din: Dum Mar 24, 2002 2:52 pm
Localitate: Banie

Mesajde Aliosha » Mar Mai 14, 2002 4:10 am

Bai cand eram mic ma urcam pe garaje si saream in zapada facand tumbe. Bagam deastea: triplu tulup cu intoarcere de 45 de grade si cadere in echer... intelegeti voi.

Intr-o zi eram cu astia de la bloc si saream in multa zapada de afara. Ma duc pe garajul meu ma uit in jos era destula zapada aparent, ma arunc si cad.... ajung la stratul de zapada cu fundu si realizez in acea fractiune de secunda ca bunicamiu luase zapada dimineata si era doar un strat de prost gust, afanat, care nu avea cum sa ma opreasca. Mi-am facut noada fundului praf. Nici sa ma ridic nu am mai putut. La scoala nu am fost peste o luna ca nu puteam sa stau pe scaun. in prezent , la 10 ani de la intamplare mi-a ramas un semn ca o vanataie... Ma intreb ce as fi patit daca aveam ghinionul sa cad pe coloana.
"Against modern football."
Avatar utilizator
Aliosha
 
Mesaje: 5042
Membru din: Sâm Oct 20, 2001 11:00 pm

Mesajde bhuttu » Mar Mai 14, 2002 7:01 am

Initial trimis de K-gula


mai multa grija si mai putine glume de prost gust, cred ca nu ar strica.

K-gula.


Scuze, K-gula, ma gandeam ca pentru tine nu e o amintire chiar placuta si ca s-ar putea sa te supere. Poate m-a luat gura pe dinainte. Inca o data, scuza-ma!
If there's a war, we'll all fight!
Avatar utilizator
bhuttu
 
Mesaje: 2510
Membru din: Dum Apr 21, 2002 11:00 pm

Mesajde gaga » Mar Mai 14, 2002 8:57 am

Initial trimis de Rolf
Io, cel mai recent, simbata dinaintea Pastelui. Oradea, strandul cu valuri de la Baile 1 Mai. Intentie: sar in cap cu miinile la spate, ca e mai misto senzatia sa intri direct cu capu in apa. Buuun: intru in apa, cind deschid ochii mai apuc sa vaz fundu cum se apropie de mine si musc direct din ciment cu toata fata. Am simtit clar cum am dat cu dintii si nasu de fund, ma ustura toata fata, dar culmea: nasu n-are nimic, dintii la fel, numa ca am 2 mari pi**eli pe buza de sus si de jos. Cred ca in 2-3 zile trec...

Mai am 2 dinti ciobiti: cu unu am muscat din furculita, si in altu mi-am dat singur cu o sticla de bere (io am vrut sa-i dau peste ceafa unui pretenar, da ala tocma a aplecat capu si mi-am dat mie peste sticla de bere pe care tocma o duceam la gura cu ailalta mina).


bwahahahaha :D rolf, buey, stop joc mah ca iar rad la monitor ca atunci cand postam io cu tine cu onka si afex in acelasi timp si ma duc astia la dilibau... :D

io nu va zic accidentele ca-s prea multe si diverse si ar insemna sa stau prea mult pe internet si zice lumea ca-s dependenta.

p.s. lol buey rolfi...
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Mesajde K-gula » Mar Mai 14, 2002 11:22 am

Initial trimis de bhuttu


Scuze, K-gula, ma gandeam ca pentru tine nu e o amintire chiar placuta si ca s-ar putea sa te supere. Poate m-a luat gura pe dinainte. Inca o data, scuza-ma!


nu m-am suparat bhuttule. spuneam de ce se intampla pe stranduri. nu mai idioti fara minte vin acolo si fac pe gozavi, iar dupa un timp daca sunt "norocosi" primesc o excursie la urgenta.

K-gula.
Dreapta In Univers Centru In Intuneric
Avatar utilizator
K-gula
 
Mesaje: 951
Membru din: Dum Mar 31, 2002 11:00 pm

Mesajde Rolf » Mar Mai 14, 2002 11:39 am

Mi-am adus aminte una. Duminica Pastelui '98. Mergem in famelie la unchiu din Mogosoaia. La un m'dat iau io un scuter sa ma trag prin sat; identificasem un drum care iesea din sat printre lac si o padure, zic pe acolo o iau ca o fi misto. Nu fac 300 metri ca se iau niste ciini dupa mine si sareau sa ma muste de pantofi. O calc cit pot si in prima sicana, drumu fiind si de pamint, derapez ca dracu si ma duc pe genunchiu drept. Imi rup niste pantaloni de abia mi-i luasem, da mai rau, sparg oglinda scuterului. Io ca babele, cind imi dau seama: 'aoleo, am spart o oglinda, si tocma de Paste, ce m-o astepta, 7 ani de ghinion'. Faza misto de-abia acu incepe. Intr-adevar mi-a mers cu curu fo saptamina sau 2, da nu mai stiu exemple. Dupa 1-2 saptamini (nu mai stiu exact) plecam la 1 mai. Ajung ca omu, ne cazam la Caraiman, cind incepe haosu mai mare hai sa-mi desfac si io bagaju sa ma schimb: stupoare: primu lucru scos din bagaj o sticla de sprite de 2l goala! Care la plecare fusese plina. Cind ma uit in bagaj, totu ud! Reusesc sa salvez un pulover, care fusese plasat cel mai departe de sticla. Gasesc blugii, iau un feon de la un pretenar si-l bag pe rind pe craci de la blugi. Dupa 45 de minute erau uscati. Cind sa trec si la uscarea unui tricou, vine ala disperat ca sa incetez cu feonu ca i-l stric. Adevaru ca se incinsese dupa 45 minute de functionare. Asa ca imprumut de la altu un tricou si asa am stat 4 zile la mare: ziua tricou (alternat ala de-l avusesem pe mine/ala imprumutat) si pantaloni scurti, iar seara puloveru ala si blugii. Si restul bagajului intins in balcon la uscat.

Mda, mergea si la povestiri de la mare, da are legatura cu accidentu. Dupa faza cu spriteul lucrurile au intrat in normal.

Italo! Postu 1000! Mai bine ma opream la 999 ca da bine!
Rolf
Junior Member
 
Mesaje: 1517
Membru din: Vin Sep 28, 2001 12:00 pm
Localitate: Bucuresci (Tineretului)

Mesajde Zgubilici » Dum Mai 19, 2002 8:24 am

Pot sa spun ca am vazut-o si pe asta!
Ieri pe la ora 22.00 dupa o zi in care m-am trezit la 6 dimineata sa alerg pe stadion de m-am intors acasa cu viteza melcului dupa doua ture, dupa o zi de stat la calculator cu geamul deschis langa mine, ascultat muzica tare, m-am trezit cu ditamai ochiul de parca m-as fi batut cu cineva. In loc de ochiul drept am acuma o para si am primit interdictie de calculator pana se remediaza situatia.
......noapte buna si pofta buna la masa...de Demostene Botez
Avatar utilizator
Zgubilici
Junior Member
 
Mesaje: 1938
Membru din: Sâm Dec 22, 2001 12:00 am

Mesajde alina » Dum Mai 19, 2002 10:39 pm

cele mai multe si grave accidente le-am avut cu rolele si cu bike
1.cel mai grav :fractura de rotula fara mers la doctor s-a videcat saraca singura intr-un an!si acum intamplarea:eram la avram (acolo se intalnesc skatari clujeni) imi trece mie prin cap ca pot sa fac un 180 peste vreo vrei scari mari si trec la fapte imi iau viteza trec printr-o balta(prima greseala) ajung la scari mi se face frica si vreau sa ma opresc nu pot viteza prea mare picoru stang loveste dreptu cad pe genunchiul stang toata lumea te-ai lovit io nu ma doare un pic dupa aia merg intr-un bar am stat vreo juma de ora pe acolo cand sa plec de acolo din parti numai puteam sa merg ma tarasc pana la un taxi ajung in sfasit acas maica mea la doctor cu tine io nuuuuu toata noapte am stat cu nu stiu ce draq de comprese reci ca draq si am tras o raceala de toata frumusetea!
2.cel ma funny:eram la primul meu concurs de mountainbike si erau cativa fotografi de profesie vad cama ocheste unu si iau pozitie smechera imi aranjez casca si in secunda urmatoare eram intr-un copac !penibil nici nu m-am dus sa-mi iau poza
3.cel mai stupid:aveam vreo 8 ani si am picat in cap de la 1 juma m-am trezit dupa cateva secunde in bratele unui vecin!urmarile le puteti obs. acum!
addio pirata!
Avatar utilizator
alina
Junior Member
 
Mesaje: 1248
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 pm

Următorul

Înapoi la Mai in gluma mai in serios. mai mult in gluma

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 14 vizitatori