Fumatul

discutii pe care nu stii unde sa le incepi, haz de orice caz; ca intre prieteni

Moderator: anjin-san

Fumezi

da
98
49%
nu, n-am incercat niciodata
50
25%
foarte rar
23
12%
m-am lasat
27
14%
 
Voturi totale : 198

Fumatul

Mesajde Zgubilici » Mie Apr 10, 2002 10:27 am

Ia spuneti aici care din voi are viciul asta, cand s-a apucat, din ce motive, daca s-a lasat... Recunoasteti tot!
......noapte buna si pofta buna la masa...de Demostene Botez
Avatar utilizator
Zgubilici
Junior Member
 
Mesaje: 1938
Membru din: Sâm Dec 22, 2001 12:00 am

Mesajde Oribilul Mosh » Mie Apr 10, 2002 10:46 am

Eu..nu numai ca nu fumez....dar sunt un dusman al tutunului si al fumatorilor ! Mi se pare o prostie ! Dupa ce ca isi distrugi sanatatea.....fumatorii dau bani ca sa isi distruga sanatatea .
Eu...fumez asa de misto....pe la petreceri...cand sunt ametit...dar ametit rau de tot ! In toata viatza mea..am fumat....cam cat fumeaza un fumator notoriu in 24 de ore !
In rest...imi place camila de pe pachetul de Camel ! E o scumpa ! :p
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Sopra Tutt1 » Mie Apr 10, 2002 11:39 am

am cam aceeasi parere cu a moshului...numai ca eu nici macar nu suport sa stau la masa langa fumatori.
Sopra Tutt1
Junior Member
 
Mesaje: 2514
Membru din: Mar Sep 25, 2001 11:00 am

Re: Fumatul

Mesajde kris » Mie Apr 10, 2002 12:09 pm

Initial trimis de Zgubilici
Ia spuneti aici care din voi are viciul asta, cand s-a apucat, din ce motive, daca s-a lasat... Recunoasteti tot!


hehe
cu un oareshce sentiment de emotie (vazand raspunsurile celor de mai-sus) trebuie sa recunosc ca DA sunt fumator. aste e...
se spune oricum ca suma viciilor ramane constanta. :D
m-am apucat de fumat prin liceu (acu' ceva ani buni :)) si am facut o pauza de vreun an... dupa care... na.
Se spune ca nefumatorii sunt cei care mor sanatosi. Si daca stau sa ma gandesc si sa iau in calcul tot ce se spune: cum ca renuntarea la acest "nenorocit viciu" iti mai da vreo 5 ani de trait, si ma gandesc ca acei cinci ani sunt undeva intre 75 si 80 de ani din vitaza, chiar nu mi se pare ca merita... ce sa-i faci...
tutunul, stresul si computerele ne doboara:D
"cata luciditate atata drama; cata prostie atata melodrama"
Avatar utilizator
kris
Junior Member
 
Mesaje: 82
Membru din: Lun Aug 27, 2001 11:00 pm

Mesajde Sopra Tutt1 » Mie Apr 10, 2002 1:07 pm

da mai ... se spune ca daca fumezi traiesti cu 5 ani mai putin... dar ce nu se spune este ca cei care fumeaza nu au o moarte prea ushoara.
Sopra Tutt1
Junior Member
 
Mesaje: 2514
Membru din: Mar Sep 25, 2001 11:00 am

Mesajde kris » Mie Apr 10, 2002 1:36 pm

Initial trimis de Sopra Tutt1
da mai ... se spune ca daca fumezi traiesti cu 5 ani mai putin... dar ce nu se spune este ca cei care fumeaza nu au o moarte prea ushoara.


vezi tu ... ca si asta este... cum sa spun... reprobabil. nu de alta, dar in orice ora din zi, cand mergi asa linistti pe Magheru sau te duci spre casa sau pana mea, o iei in zob pana' la matusha din Italia se poate intampla un nenorocit de accident. si in momentul ala mor fumatori mult mai ushor dcat le harazise soarta si nefumatori care nu erau programati. e faze cu hazardul. iar daca eu fumatorul o sa mor de caner in gat sau la plamani (Doamne fereste-ma) sau o sa mor din cauza unui sofer beat care da' pe ste mine cand mergi cu prietena de mana... n-am de unde sa stiu. fiecare isi joaca cartile dupa ce are in mana... dar tine totusi de... noroc :)
"cata luciditate atata drama; cata prostie atata melodrama"
Avatar utilizator
kris
Junior Member
 
Mesaje: 82
Membru din: Lun Aug 27, 2001 11:00 pm

Mesajde Aliosha » Mie Apr 10, 2002 1:40 pm

Cand eram prin clasa I am tras dintr-o carpata la bloc si mi s-a facut scarba. De atunci n-am mai pus gura pe tigari. Nu suport tigarile dar cred ca am fumat pasiv la plictis prin locurile prin care am stat.
A... si era sa uit. Nu suport sa imi miroasa hainele a tutun.
"Against modern football."
Avatar utilizator
Aliosha
 
Mesaje: 5042
Membru din: Sâm Oct 20, 2001 11:00 pm

Mesajde Rolf » Mie Apr 10, 2002 2:07 pm

Ba, io fumez! Dintr-a 8-a. 15-20 tigari pe zi. Gauloises Lights sau Pall Mall Lights. Da vad ca in sondaj sunt cam putini nefumatori, fata de ce s-a postat.
Rolf
Junior Member
 
Mesaje: 1517
Membru din: Vin Sep 28, 2001 12:00 pm
Localitate: Bucuresci (Tineretului)

Mesajde b0nechina » Mie Apr 10, 2002 2:22 pm

Si eu fumez dintr-a 10-a (adica de vreo 10 ani jumate).
Intentionez sa ma las de fumat, dar n-am stat niciodata sa ma gandesc cam cand anume preconizez ca se va intampla minunea. In orice caz, nu prea curand...
If this doesn't make you smile
You don't have to cry
If this isn't making sense
It doesn't make it lies
Avatar utilizator
b0nechina
 
Mesaje: 673
Membru din: Mie Feb 13, 2002 12:00 am

Mesajde Andrada The Dev » Mie Apr 10, 2002 4:24 pm

A... si era sa uit. Nu suport sa imi miroasa hainele a tutun. [/B][/QUOTE]

nici mie....

Aliosha... eu am incercat Kent intr-o tabara... BLEAAAAAAAAAAAAAAAHHHHHHHHHHHHHH :vomit:
Foul is fair and fair is foul, ladies and gentelmen of the audience:)
"You swear to tell the truth and nothing but the truth, so help you God?"
Does anyone (or did anyone) answer no to this question? That... I want to find out.....
Andrada The Dev
Junior Member
 
Mesaje: 442
Membru din: Mar Noi 27, 2001 1:00 pm
Localitate: Currently completing a mission in Nevernever

Mesajde Sopra Tutt1 » Mie Apr 10, 2002 4:44 pm

mai... deci eu nu ii sport pe fumatori... pentru ca in general fumatorii au o doaga lipsa in ceea ce fac...
nu am cunoscut pana acum fumator care sa imi explice la ce il ajuta sa fumeze, sa ii puta gura, sa ii abureasca pe altii a.i. sa nu poa sa stea langa el... si tot asa....
Sopra Tutt1
Junior Member
 
Mesaje: 2514
Membru din: Mar Sep 25, 2001 11:00 am

HELLOOO!

Mesajde kris » Mie Apr 10, 2002 4:49 pm

Initial trimis de Sopra Tutt1
mai... deci eu nu ii sport pe fumatori... pentru ca in general fumatorii au o doaga lipsa in ceea ce fac...
nu am cunoscut pana acum fumator care sa imi explice la ce il ajuta sa fumeze, sa ii puta gura, sa ii abureasca pe altii a.i. sa nu poa sa stea langa el... si tot asa....

am si eu o intrebare: de ce acest topic nu s-a numit "hai sa-i injosim pe fumatori". nu inteleg care-i problema... nu-i suporti... asta e man, descurca-te dar este decizia fiecaruia. daca tu ai ales sa nu fumezi, este fix treba ta. pana acum nu am intalnit nici un fumator care sa zica ca nu-i suporta pe nefumatori :D... de ce? si sa-mi spui ca am o doaga lipsa pentru ca fac ceva ce nu-ti convine... e cam ciudat nu crezi......?
"cata luciditate atata drama; cata prostie atata melodrama"
Avatar utilizator
kris
Junior Member
 
Mesaje: 82
Membru din: Lun Aug 27, 2001 11:00 pm

Mesajde b0nechina » Mie Apr 10, 2002 4:50 pm

Sopra, cred ca exagerezi. Asta cu "fumatorii au o doaga lipsa" mi se pare prejudecata si atat.
Am cunoscut un nefumator care ne injura pe noi astia mai viciosi non-stop pana in momentul in care s-a apucat de fumat.
Daca crezi ca ai si niste argumente pentru cele spuse mai sus, mor de curiozitate sa le aflu. Dar sa pui la zid milioane de oameni si sa-i etichetezi doar pentru ca isi strica plamanii, e absurd.
Este strict problema mea daca imi put hainele si gura. Daca te deranjeaza, am sa te rog sa te asezi mai incolo.
If this doesn't make you smile
You don't have to cry
If this isn't making sense
It doesn't make it lies
Avatar utilizator
b0nechina
 
Mesaje: 673
Membru din: Mie Feb 13, 2002 12:00 am

Mesajde costasilviu » Mie Apr 10, 2002 6:12 pm

Va mai aduceti aminte de sloganul american powerflowerist: "nu calcati iarba, fumati-o!"? Era supercool!
Evident ca fiecare face ce vrea cu fratele-porc care este trupul si orice discutie pe tema asta e o maaare prostie.
(Asta n-a fost Sopra, seful nostru, e o clona de-a lu, probabili!)
costasilviu
 

Mesajde Mirela » Mie Apr 10, 2002 8:44 pm

sunt total impotriva fumatului.cu toate astea,am tras si eu ca tot omul cateva fumuri de curiozitate...prima mea tigara...a fost in Tara Galilor,intr-o seara frumoasa cand stateam noi un grup de romani la o mica discutie despre rostul vietii...eh,amintirile :)

tin sa va spun ca pe biroul meu sta o tigara rupta si mototolita(care s-a nimerit a fi si made in Romania).mi-a fost oferita cu toata bunavointa,acum cateva luni cand eram strasata avand prima sesiune."calmeaza",mi s-a spus...cred ca o sa stea acolo pana cand unul dintre fumatorii din apartament o sa fie disperat dupa un fum :)

dar daca am ceva impotriva fumatului,asta nu inseamna ca am ceva si contra fumatorilor(tinand cont ca 3 sferturi din familia mea fumeaza "profesionist":))
2 lucruri insa nu suport--sa fumezi ca asa vrea gasca...sau sa fumezi ca sa fii cool(si aici intervine autocritica!!)
in plus...e alegerea lor!!!
Pink fluffy dynosaurs
Tremendously hardcore...
We are not born with the conviction that Pepsi is better than Coke and that heavy metal liberates the soul (Solomon, 2003). We try it out for ourselves...
Avatar utilizator
Mirela
 
Mesaje: 2566
Membru din: Joi Noi 08, 2001 12:00 am

Mesajde Mirela » Mie Apr 10, 2002 8:53 pm

ps:mi-am adus acum aminte...cea mai socanta intamplare legata de fumat mi s-a intamplat asta vara....eram cu mama pe balcon si tocmai ii facusem morala ca fumase 4 tigari in decurs de 15 minute cand mi-a intins brusc pachetul,zicandu-mi: Hai,fumezi o tigara cu mine??Iti fac si o cafea daca vrei...
cateva secunde am ramas de-a dreptul cu gura cascata...

morala era ca,decat sa ma stie fumand pe ascuns si mintind-o in fata...mai bine sa stau cu ea,la o cafea,o discutie....
dar am observat ca majoritatii pustilor le place sa fumeze pe ascuns si sa scorneasca minciuni care mai de care mai trase de par(placerea de a face ceva interzis)
Pink fluffy dynosaurs
Tremendously hardcore...
We are not born with the conviction that Pepsi is better than Coke and that heavy metal liberates the soul (Solomon, 2003). We try it out for ourselves...
Avatar utilizator
Mirela
 
Mesaje: 2566
Membru din: Joi Noi 08, 2001 12:00 am

hmmm

Mesajde Joao » Mie Apr 10, 2002 10:35 pm

eu ,mai mult decat sopra,nu suport sa am o prietena fumatoare!Gustul ma inebuneste,mi se scorojeste limba!;s o pun sa manance pachete de guma pe zi!
iar voi,astia care ziceti ca va incercati norocul,nu ati vazut oameni distrusi de tutun ca mine!V-ati schimba parerea rapid(idem cu alcoolul)
Joao
Junior Member
 
Mesaje: 998
Membru din: Dum Mar 24, 2002 2:52 pm
Localitate: Banie

Mesajde gabuba » Mie Apr 10, 2002 10:44 pm

am votat cea de-a 2 varianta. SINGURA data cand am incercat sa fumez , a fost atunci cand ma "dadeam" la pachetul de monte carlo al unei prietene de-a mamei in clasa a 2 a. Ea vazandu-ma curios mi-a aprins o tzigare shi a zis sa trag [de fatza cu mama!] m-am inecat atat de tare incat am jurat ca nu voi mai pune niciodata gura pe-o tzigare, shi asha a fost!
- S-a strans toată lumea?
- Toţi in păr!
Avatar utilizator
gabuba
 
Mesaje: 6847
Membru din: Mie Noi 21, 2001 12:00 am

Mesajde onk » Mie Apr 10, 2002 10:59 pm

stii la ce ma gandeam? la "distrusii" pe care ii stiu, care au murit de cancer, si au murit in chinuri, dupa o viata in care n-au stiut ce este nu excesul, dar nici macar consumul de otravuri (tutun, cafea, alcool...)
era un banc odata "doctore, ce sa fac sa traiesc 100 de ani? -Fumezi? - cine, io, nu... - Da bei? - vai de pacatele mele, nu.... - Mananci de toate? - nu, cumpatat si sanatos... - Da cate femei ai? - Numa nevasta-mea.... - Bine, daca nu ai nimic din astea, la ce pana mea vrei sa traiesti 100 de ani?"

de ce fumez? pai stai sa vezi
_de mult timp
_ca imi permit
_ca imi da de lucru mainilor, stiut fiind faptul ca in carciuma nu poti sa fi pervers, iar a face goblenuri in timp ce beau...
_proverb: "o pipa da unui intzelepttimp de gandire, iar unui prost ceva de tzinut in gura" - acu credeti ce vreti
_nu-mi pute gura ca io obisnuiesc sa ma mai si spal pe dintzi, exista ciunga a, ca mi-am adus aminte, buey, da probabil ca voi nu mancatzi: ceapa, usturoi, ficat inabusit, lapte fiert, crema de zahar ars, urzici cu hrean si usturoi, salata de salata, ceapa,etc, si altele,finca va pute gura... asa e?
_a, daca fumezi pall mall nu e chiar asa cum va imaginati
_mai fumez deoarece m-am lasat intr-o singura zi de fumat, m-a tzinut 3 ani, si asa cum am zis "de azi nu mai fumez" asa am zis" am facut-o si pe asta, de azi ma apuc din nou de fumat..."
_prima tzigara mi-am luat-o intr-a 4-a, neimpresionata, m-am apucat de fumat exact la inceputul clasei a 9-a intr-un liceu superpermisibil fuamatorilor, si anume Sf. Sava...
_nefumatorii? nu cunosc in cercul meu de cunostinte nici un om care sa-mi fi spus "vaaaaaai, fumatul.... nasol..." si care sa nu se apuce ulterior de fumat...
_pai mai am si altele, da m-am plictisit...
Avatar utilizator
onk
 
Mesaje: 1841
Membru din: Joi Dec 13, 2001 12:00 am

Mesajde Sopra Tutt1 » Mie Apr 10, 2002 11:54 pm

mai... eu prin mesajul anterior am incerca sa creez o disputa... si sa va fac sa imi spuneti motivul pentru care fumati (se pare ca dintre fumatori numai onk s-a prins de chestia asta)... shtiu si eu ca am exagerat ;b
Sopra Tutt1
Junior Member
 
Mesaje: 2514
Membru din: Mar Sep 25, 2001 11:00 am

a, mi-am adus aminte

Mesajde onk » Joi Apr 11, 2002 8:55 am

era chestia aia celebra: de ce? finca vreau, ca pot si ca-mi permit...

si mai stiu una: neputintza naste virtute

mda...
Avatar utilizator
onk
 
Mesaje: 1841
Membru din: Joi Dec 13, 2001 12:00 am

Mesajde Rolf » Joi Apr 11, 2002 4:54 pm

Zgubilici, da tu fumezi? Ca nu zisasi nimic de matale...

Io fumez ca m-am obisnuit cu aceasta activitate si sunt dependent. E un viciu ca si altele, o activitate ca si bautul cafelei, una din desfatarile vietii.

Cel mai mult imi place sa trag narghilea. Mi-am si procurat una, acum 2 ani, din Damasc, dar e migalos si mult de lucru pina o pregatesti. Plus ca trebe sa stii ca sa iasa ca lumea si sa fumezi cit mai mult din tutunu ala, altfel o strici, fumezi jumate, sau se arde prea repede. Mie nu imi iese perfect, da pe aproape. In oras e o cafenea in gangul din spatele BNR (ala de se bifurca si iese in calea victoriei), ii zice Valea Regilor, acolo au narghilele, si excelenta cafea arabeasca, cu hell. Mai au si la Sahara, mai sus pe girla de Hanu lu Manuc, un bun restaurant arabesc. Si in Iasi m-am bucurat de binefacerile narghilelei, pe strada Lapusneanu, undeva vizavi de terasa aia mare, cine e de prin partea locului sa-mi improspateze memoria, va rog - cum ii zice terasei aleia (in spate la Hotel Traian)? Si cum ii zice barului cu narghilele?
Rolf
Junior Member
 
Mesaje: 1517
Membru din: Vin Sep 28, 2001 12:00 pm
Localitate: Bucuresci (Tineretului)

Mesajde b0nechina » Joi Apr 11, 2002 5:25 pm

Imi amintesc ca aveam doua colege de clasa care s-au tinut de capul meu juma' de an sa incerc o tigara. Dupa ce s-au convins ca sunt catar si n-au ce-mi face, m-au lasat in plata mea.
Intr-o seara stateam cu una din ele in curtea liceului si o asistam la fumat... m-am trezit zicand: "ia da-mi si mie sa trag!".
Acum fumez, vorba lui Rolf, ca-s dependenta, am facut o singura data o pauza mai lunga (vreo doua luni), eram in vacanta, singura, la cucurigu, si n-aveam chef sa fumez, da' in general fumez din obisnuinta, de nervi si plictiseala...
Nu stiu, e posibil sa ai un motiv mai putin ridicol decat asta? Poti sa fumezi pentru ca te ajuta la ceva, de exemplu? Cred ca nu, motivele sunt in general aceleasi, nu pricep ce-i asa de deosebit la fumat si de ce ma tot justific... But then again, is multe lucruri pe care nu le pricep in ultima vreme...
If this doesn't make you smile
You don't have to cry
If this isn't making sense
It doesn't make it lies
Avatar utilizator
b0nechina
 
Mesaje: 673
Membru din: Mie Feb 13, 2002 12:00 am

Cu riscul de a mai cadea putin in ochii vostri...

Mesajde Zgubilici » Joi Apr 11, 2002 6:06 pm

Iata si istorisirea mea:
Prima data cand incercat gustul tutnului a fost prin clasa a sasea, cand scapasem toti de la ora de geografie si am plecat intr-un bar unde chelnerita nu se uita prea ciudat la noi, astia de gradinita...
Au inceput sa-mi lacrimeze ochii si am tusit groaznic de tare si am zis ca sportul asta nu-i de mine.
Dupa ceva vreme, eram intr-o tabara la Satu-Mare si acolo toti fumau, toti! directorul taberei cot la cot cu restul si eu eram singurul personaj diferit de restul in privinta asta...
Am mai avut o tentativa seara intr-o "discoteca" unde era dedicatia 2000 si cu putin noroc am reusit sa ascultam o caseta cu vama veche, muzica mai buna nu ocncepeau aia pe acolo. Si ma enerva la culme ca nu reuseam sa..."trag in mine", mi-am cumparat un pachet de Marlboro si cand am ajuns acasa am tot aprins tigari si am luat decizia ca o sa fac asta pana o sa invat cum se face si treaba asta dupa care o sa le arunc si n-o sa mai intereseze, era un fel de antrenament pentru orice eventualitatea.
Decizia asta am respectat-o pana in clasa a 11-a, eram atat de anti-tutun incat lumea se ferea din calea mea pentru ca aveam obiceiul de a le rupe tigarile :p .
Apoi s-a schimbat totul, am inceput sa merg la concerte si la primul miros de libertate deplina a venit si primul miros ("serios") de fum.
Ca animalele scapate de la gradina zoologica facem toate tampeniile posibile.
Acum fumez destul de rar, mai mult de plictiseala, pe la vreo reuniune sau seara dupa o zi foarte foarte lunga.
Nu stiu cum dar la mine tigarile s-au asociat intr-un fel cu muzica, o tigara fara muzica nu are nici un haz.
Nu prea am o explicatie foarte logica pentru "de ce faci asta?" dar sunt multe lucruri pe care le facem foarte des fara sa stim de ce.
Iar la treaba cu "iti scurteaza juma' de viata", foarte posibil sa fie adevarat desi am uuna bucata bunic marca 85 de ani care fumeaza, merge cu motocicleta si nu are nici pe dracu'.
......noapte buna si pofta buna la masa...de Demostene Botez
Avatar utilizator
Zgubilici
Junior Member
 
Mesaje: 1938
Membru din: Sâm Dec 22, 2001 12:00 am

Mesajde alina » Sâm Apr 13, 2002 12:01 am

recunosc sunt dependenta fumez de 4 ani de zile imi place si de un an de zile am renuntat la ideea de a ma lasa de fumat!nu mai concep dimineata fara o tzigara si o cafeaa tare fara zahar!fumez pall mall lights only!

cum ,de ce m-am apukat de fumat!

-prima tenetiva pe la 10 ani am luat un BT de la bunicul meu m-am asezat frumos in sezlong n-am tras decat un fum si am aruncat-o.
-primul pachet de tzigari mi l-am luat pe 6 ian 1998 tin minte f bine ziua veneam de la biserica am intrat intr-un magazin si mi-a sarit in oki un pachet de memphis l-am cumparat drept ca l-am terminat in vreo 3 luni.
-de fumat serios m-am apukat in a 9-a din motiv de depresie nervoasa la vederea noilor colegi asa mi-am fakut o gramada de prieteni in scoala!
-de ce nu ma las pt ca toti prietenii mei fumeaza chiar ttoottzziiiii
-am avertisment pt fumat in incinta scolii !singura mea infractiune nici macar amenda pt lipsa de bilet n-am!
-in plus fumatu activ e mai nociv decat cel activ deci incerc sa-mi protejez sanatatea :D !
That's all folks!
addio pirata!
Avatar utilizator
alina
Junior Member
 
Mesaje: 1248
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Sâm Apr 13, 2002 12:29 am

Frumos itzi sade,Alino ?? Cand vii de Boboteaza de la Biserica sa itzi cumperi tzigari ??
Pai tu in loc sa vii cu inima curata...cu apa sfiintita..sa stropesti casa...ce-mi faci ? Itzi iei tigari ??

..........
Si eu mi-am luat odata un pachet de tzigari ! Numa' si numa' pt. mine ! Un Gauloise Blondes (iertati-ma ca nu stiu sa scriu corect) . Foarte bune si aromate tzigarile ! Le-am fumat pe parcursul a doua luni !
In rest..am mai tras cate o tigara -doua..pe la vreo petrecere....dar numa' d'alea bune...Camel,Marlboro,Kentane d'alea kerocal..care sunt oribile la gust !

Posed in colectzie..un frumos pachet de Benson & Hedges. Auriu ! Format mic..de 10 tzigari !
Exista aceasta marca de tzigari pe piatza ,in Romania ? (Benson & Hedges)
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Zgubilici » Sâm Apr 13, 2002 8:33 am

Sunt cateva magazine ascunde de ochii lumii unde gasesti tigari J&B, Benson&Hedges, o gramada de fineturi, nu le-am descoperit inca dar stiu ca exista.
......noapte buna si pofta buna la masa...de Demostene Botez
Avatar utilizator
Zgubilici
Junior Member
 
Mesaje: 1938
Membru din: Sâm Dec 22, 2001 12:00 am

?

Mesajde Game Over » Sâm Apr 13, 2002 12:52 pm

Initial trimis de Rolf
Si in Iasi m-am bucurat de binefacerile narghilelei, pe strada Lapusneanu, undeva vizavi de terasa aia mare, cine e de prin partea locului sa-mi improspateze memoria, va rog - cum ii zice terasei aleia (in spate la Hotel Traian)? Si cum ii zice barului cu narghilele?


La terasa Iasi cred, sau terasa Corso, sau langa baruletul de langa cinematograful Republica ?!
zbing zboing zobing
Avatar utilizator
Game Over
Junior Member
 
Mesaje: 976
Membru din: Lun Mar 04, 2002 12:00 am

Mesajde alina » Sâm Apr 13, 2002 3:56 pm

Initial trimis de Oribilul Mosh
Frumos itzi sade,Alino ?? Cand vii de Boboteaza de la Biserica sa itzi cumperi tzigari ??
Pai tu in loc sa vii cu inima curata...cu apa sfiintita..sa stropesti casa...ce-mi faci ? Itzi iei tigari ??


sa fumezi nu e pacat oricum io nu ma spovedesc din principiu!

---------------------------
ati fumat jonny player special (cu si fara filtru) niste minunatii!nu e de ignorat nici lucky strike fara filtru!
a si urasc kentul lung imi da senzatia infinitului da nu prea am che face tata din astea fumeaza !
addio pirata!
Avatar utilizator
alina
Junior Member
 
Mesaje: 1248
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Sâm Apr 13, 2002 4:08 pm

Eu am glumit ,draga Alina ! Nu mai tzii la glume ???
Nici eu nu ma spovedesc...ca daca ar fii sa fiu sincer..si sa-i zic lu popa tot ce fac..m-ar da in suturi afara din biserica !
...............
Intrebare : de unde este adus tutunul pt. tigarile din Romania ?? Kentanele si toate alea de marca..din ce tutun se fac ??? ...ca noi nu prea avem cine stie ce mare recolta de tutun !
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Următorul

Înapoi la Mai in gluma mai in serios. mai mult in gluma

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 23 vizitatori

cron