MTV Romania

discutii pe care nu stii unde sa le incepi, haz de orice caz; ca intre prieteni

Moderator: anjin-san

Mesajde qeru » Dum Iul 21, 2002 8:47 am

Initial trimis de tre cool


am o intrebare la care sper sa poti sa raspunzi: mtv ro e franciza sau chiar e recunoscut de mtv?

...ca mcdonaldz ro m-au lamurit.....

mtv networks a venit cu numele shi programe shi are 51%, deci nu e franciza. ma rog, au pus ei nishte conditzii, legate de scule, reguli, etc, da' cine draq' crezi ca le baga in seama? :mad: dar pracitic ei ishi iau nishte bani gratis (n-au bagat nimic, dau doar programe pe care shi-au scos banii de mult).
pt melutza: uita-te shi tu la ce post-uri o sa raspund shi o sa-tzi dai seama.
sint mai batrin decit voi
Avatar utilizator
qeru
Junior Member
 
Mesaje: 162
Membru din: Mar Mai 21, 2002 11:00 pm

Mesajde tre » Dum Iul 21, 2002 11:56 pm

Initial trimis de qeru

mtv networks a venit cu numele shi programe shi are 51%, deci nu e franciza. ma rog, au pus ei nishte conditzii, legate de scule, reguli, etc, da' cine draq' crezi ca le baga in seama? :mad: dar pracitic ei ishi iau nishte bani gratis (n-au bagat nimic, dau doar programe pe care shi-au scos banii de mult).
pt melutza: uita-te shi tu la ce post-uri o sa raspund shi o sa-tzi dai seama.


da bun, dar cine 49%? (cine plateste licentele astea la mtv networks?)

scuza-ma ca te-ntreb atatea, e pura curiozitate.
" it's the end of the world as we know it ''
Avatar utilizator
tre
Junior Member
 
Mesaje: 1598
Membru din: Mar Mai 14, 2002 11:00 pm

Mesajde qeru » Joi Iul 25, 2002 1:56 pm

Initial trimis de tre cool


da bun, dar cine 49%? (cine plateste licentele astea la mtv networks?)

scuza-ma ca te-ntreb atatea, e pura curiozitate.

tgm. licentza e de proba 6 luni, daca intrunesc conditziile (calitate tehnica, audientza, etc) e pe inca 5 ani.
sint mai batrin decit voi
Avatar utilizator
qeru
Junior Member
 
Mesaje: 162
Membru din: Mar Mai 21, 2002 11:00 pm

Mesajde tre » Joi Iul 25, 2002 9:09 pm

Initial trimis de qeru

tgm. licentza e de proba 6 luni, daca intrunesc conditziile (calitate tehnica, audientza, etc) e pe inca 5 ani.


multumesc.
" it's the end of the world as we know it ''
Avatar utilizator
tre
Junior Member
 
Mesaje: 1598
Membru din: Mar Mai 14, 2002 11:00 pm

Mesajde java » Vin Aug 23, 2002 7:22 pm

MTV Europe era bun pe vremuri, in '92, '93. A inceput sa se beleasca prin '94, '95. Sa nu mai zic de ce a devenit acum MTV.
Ori de cate ori pun pe acest post, dau numai si numai blackotei, nu ca am ceva cu ei, dar mi se pare penibla muzica lor.

Asa ca prefer VH1 (chiar daca aia de la cablu nu l-au lasat prea mult, ca sa bage MTV). Oricum, o parte din fostii prezentatori de la MTV is acum la VH1, si pe buna dreptate !!!

Cat despre MTV Romania, e un post la fel de prost ca si MTV Europe.
java
 

Mesajde qeru » Sâm Aug 24, 2002 7:49 am

ba, mai terminatzi-va cu "mtv e un post de kkt, vreau vh1"
mtv e un post comercial, cu anumite standarde pt difuzarea unui clip (tehnice, artistice shi de pile). nu prea am vazut nici un clip care sa fi fost mai intii pe vh1 shi apoi pe mtv, sau chiar deloc pe mtv. de bine de rau, muzica se difuzeaza pe genuri, exista tot felul de emisiuni specializate samd. observ ca tendintza generala e de a sari din lac in putz. mai lasatzi deoparte snobismul shi avetzi shi voi putzin discernamint.

p.s. vorbesc de orice mtv din lume cu exceptzia mtv romania
sint mai batrin decit voi
Avatar utilizator
qeru
Junior Member
 
Mesaje: 162
Membru din: Mar Mai 21, 2002 11:00 pm

Mesajde Josefine^ » Mie Aug 28, 2002 4:06 pm

cred ca s-au simtit toti jigniti si nu ti-au mai raspuns la mesaj :))))
Till the roof comes off, till the lights go out, / till my legs give out, can't shut my mouth / Till the smoke clears out and my high burns out, / I'ma rip this shit till my bones collapse---'Till I Collapse---Eminem
Avatar utilizator
Josefine^
Junior Member
 
Mesaje: 208
Membru din: Mar Mai 07, 2002 11:00 pm

Mesajde tre » Joi Aug 29, 2002 2:35 am

teorie: mtv are rolul de-a filtra toate rahaturile iar bunatatile ajung pe vh1... ;)

ps: welcome back josephine.
" it's the end of the world as we know it ''
Avatar utilizator
tre
Junior Member
 
Mesaje: 1598
Membru din: Mar Mai 14, 2002 11:00 pm

Mesajde Andra C » Lun Sep 02, 2002 5:43 pm

Misto postul!
Este unul dintre preferatele mele...
Prezentatorii sunt draguti, dar cel mai tare ma seaca Raluca de la Alternative Nation shi alte emisiuni.
In rest imi place totul...!
Andra C
 

Mesajde Josefine^ » Sâm Sep 14, 2002 5:08 pm

Initial trimis de tre cool
teorie: mtv are rolul de-a filtra toate rahaturile iar bunatatile ajung pe vh1... ;)

ps: welcome back [b]josephine
. [/B]


toata vara am stat la eforie,dar am venit acasa si am vazut ca mi-au bagat si mie vh1 in sfarsit...

p.s.:acum ca m-am intors,o sa mai vedeti pe aici...
Till the roof comes off, till the lights go out, / till my legs give out, can't shut my mouth / Till the smoke clears out and my high burns out, / I'ma rip this shit till my bones collapse---'Till I Collapse---Eminem
Avatar utilizator
Josefine^
Junior Member
 
Mesaje: 208
Membru din: Mar Mai 07, 2002 11:00 pm

Mesajde Pirtea Sorin » Vin Sep 20, 2002 6:02 pm

Initial trimis de stefanp


Unde dracu mai prinzi Electric Light Orchestra in concert (storytellers), sau documentar despre John Lennon, despre "Hair" (Behind the Music) sau un grupaj de clipuri cu Pink Floyd? Ma indoiesc ca pe Mtv.

:o
Asa ca ia-ti repede televizor cu banda superextinsa, daca ai posibilitatea, sau fa ceva, ca nu se compara. Parerea mea (hac), vorba lui Vacaroiu.


E si parerea mea. MTV Romania nu este decat A(na)tomic TV 2. E ca si cum ti-ai cumpara o versiune mai recenta a unui soft de care n-are nimeni nevoie.
It all seems so stupid / It makes me want to give up / But why should I give up / When it all seems so stupid
Adevãrul absolut este cã totul e relativ
Pirtea Sorin
Junior Member
 
Mesaje: 223
Membru din: Vin Sep 13, 2002 4:58 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde motor » Joi Sep 26, 2002 10:05 pm

Initial trimis de Andra C
Misto postul!
Este unul dintre preferatele mele...
Prezentatorii sunt draguti, dar cel mai tare ma seaca Raluca de la Alternative Nation shi alte emisiuni.
In rest imi place totul...!


haha
cred ca te enerveaza si lenti de la superock :P
(fara suparare)
motor
 

Mesajde Josefine^ » Lun Mar 31, 2003 10:22 pm

acum ca a mai trecut ceva vreme si am avut timp sa ma obisnuiesc cu "noul program" , pot sa spun ca mai bine ramanea mtv europe ...parca era un pic mai interesant decat mtv romania :cool:
Till the roof comes off, till the lights go out, / till my legs give out, can't shut my mouth / Till the smoke clears out and my high burns out, / I'ma rip this shit till my bones collapse---'Till I Collapse---Eminem
Avatar utilizator
Josefine^
Junior Member
 
Mesaje: 208
Membru din: Mar Mai 07, 2002 11:00 pm

Mesajde cubu » Lun Mar 31, 2003 10:30 pm

Initial trimis de Josefine^
acum ca a mai trecut ceva vreme si am avut timp sa ma obisnuiesc cu "noul program" , pot sa spun ca mai bine ramanea mtv europe ...parca era un pic mai interesant decat mtv romania :cool:


Ia uita-te, avea fata thread cu "stelute"... ;h De-aia era ea asa indignata... De la ce pagina "l-ai adus incoace"? Hai ca meriti aplauze... Ai thread cu stelute... Bravo... :j

P.S. Vezi ca e "Zdob si Zdub", nu "Zdob si Zdup". "Zdup" ai facut tu cand te-a scapat popa in cadelnita cu capul inainte...
indescifrabil
Avatar utilizator
cubu
 
Mesaje: 6237
Membru din: Mar Mar 18, 2003 12:00 am

Mesajde Josefine^ » Lun Mar 31, 2003 10:37 pm

irelevant!

iar demonstrezi ca n-ai nimik de spus ... tu chiar crezi ca am stat sa caut 30 pagini ca sa-mi gasesc nu stiu ce thread ? am impresia ca esti foarte complexat ....

ti-am explicat,daca ai ceva personal cu mine nu ma supar daca-mi spui,dar asa .. sa umpli fiecare pagina cu porcarii care nu intereseaza pe nimeni .. mi se pare penibil ....

ps: ar trebui sa gasesti o alta explicatie in afara de "nu merita" ... daca n-ai destule argumente ca sa ridici o discutie,mai bine nu spui nimik,ok?
Till the roof comes off, till the lights go out, / till my legs give out, can't shut my mouth / Till the smoke clears out and my high burns out, / I'ma rip this shit till my bones collapse---'Till I Collapse---Eminem
Avatar utilizator
Josefine^
Junior Member
 
Mesaje: 208
Membru din: Mar Mai 07, 2002 11:00 pm

Mesajde cubu » Lun Mar 31, 2003 11:15 pm

Initial trimis de Josefine^
irelevant!

iar demonstrezi ca n-ai nimik de spus ... tu chiar crezi ca am stat sa caut 30 pagini ca sa-mi gasesc nu stiu ce thread ?

Nu, nu cred... Sunt sigur!!!
Initial trimis de Josefine^

am impresia ca esti foarte complexat ....

Complexat!!! :eek: ;h Ma faci sa rad... Ti-am mai spus... Daca tu gandesti asa cum gandesti, nu inseamna neaparat ca si ceilalti o fac la fel ca tine...
Initial trimis de Josefine^

ti-am explicat,daca ai ceva personal cu mine nu ma supar daca-mi spui,dar asa .. sa umpli fiecare pagina cu porcarii care nu intereseaza pe nimeni .. mi se pare penibil ....

ps: ar trebui sa gasesti o alta explicatie in afara de "nu merita" ... daca n-ai destule argumente ca sa ridici o discutie,mai bine nu spui nimik,ok?

Am ceva personal cu toti cei care sunt "bagatori de seama"... Si daca nu pricepi din cateva cuvinte, problema ta... Am fost cat se poate de explicit, mai mult decat meriti...

P.S. Daca vrei si traducere pentru ce am spus acum, iti stau la dispozitie...
indescifrabil
Avatar utilizator
cubu
 
Mesaje: 6237
Membru din: Mar Mar 18, 2003 12:00 am

Mesajde Josefine^ » Lun Mar 31, 2003 11:28 pm

"ce-or avea in cap copilasii astia ce se agita pe forumuri?" .... ca sa citez pe cineva
Till the roof comes off, till the lights go out, / till my legs give out, can't shut my mouth / Till the smoke clears out and my high burns out, / I'ma rip this shit till my bones collapse---'Till I Collapse---Eminem
Avatar utilizator
Josefine^
Junior Member
 
Mesaje: 208
Membru din: Mar Mai 07, 2002 11:00 pm

Mesajde cubu » Lun Mar 31, 2003 11:30 pm

Initial trimis de Josefine^
"ce-or avea in cap copilasii astia ce se agita pe forumuri?" .... ca sa citez pe cineva


Copilasi? ;h Zici tu, nascuta in '87 ;h Esti patetica...
indescifrabil
Avatar utilizator
cubu
 
Mesaje: 6237
Membru din: Mar Mar 18, 2003 12:00 am

Mesajde Josefine^ » Lun Mar 31, 2003 11:32 pm

te simti?
vorbea cineva cu tine? :P
Till the roof comes off, till the lights go out, / till my legs give out, can't shut my mouth / Till the smoke clears out and my high burns out, / I'ma rip this shit till my bones collapse---'Till I Collapse---Eminem
Avatar utilizator
Josefine^
Junior Member
 
Mesaje: 208
Membru din: Mar Mai 07, 2002 11:00 pm

Mesajde cubu » Lun Mar 31, 2003 11:41 pm

Initial trimis de Josefine^
te simti?
vorbea cineva cu tine? :P


Ai rude in Ploiesti? Ca o cam intorci "ca la Ploiesti"... Dar prost... Esti degeaba...

P.S. Ar trebui sa te bucuri... Uite, postez la tine in thread... Mai castigi niste stelute... :j
indescifrabil
Avatar utilizator
cubu
 
Mesaje: 6237
Membru din: Mar Mar 18, 2003 12:00 am

Mesajde Josefine^ » Lun Mar 31, 2003 11:48 pm

asa m-ai distrat in seara asta ... eu spun sa faci un thread special care o sa se bucure de mult succes .. un loc unde toata lumea sa se certe ca vad ca incepe sa-ti placa
Till the roof comes off, till the lights go out, / till my legs give out, can't shut my mouth / Till the smoke clears out and my high burns out, / I'ma rip this shit till my bones collapse---'Till I Collapse---Eminem
Avatar utilizator
Josefine^
Junior Member
 
Mesaje: 208
Membru din: Mar Mai 07, 2002 11:00 pm

Mesajde cubu » Mar Apr 01, 2003 12:02 am

Initial trimis de Josefine^
asa mai distrat in seara asta ... eu spun sa faci un thread special care o sa se bucure de mult succes .. un loc unde toata lumea sa se certe ca vad ca incepe sa-ti placa


Te-ai distrat zici, ha? Mie mi se parea ca vad o vena cum se umfla pe gatul tau... Tastatura aia cred ca e plina de sange... ;h Oricum, eu am toata noaptea la dispozitie, daca mai vrei "sa te distrez" ;h , sunt aici...
indescifrabil
Avatar utilizator
cubu
 
Mesaje: 6237
Membru din: Mar Mar 18, 2003 12:00 am

Mesajde Josefine^ » Mar Apr 01, 2003 12:07 am

crede-ma .. n-am mai ras de mult atat cat am ras in seara asta cu tine (no offence), si pentru asta iti multumesc .... te rog,continua ....
Till the roof comes off, till the lights go out, / till my legs give out, can't shut my mouth / Till the smoke clears out and my high burns out, / I'ma rip this shit till my bones collapse---'Till I Collapse---Eminem
Avatar utilizator
Josefine^
Junior Member
 
Mesaje: 208
Membru din: Mar Mai 07, 2002 11:00 pm

Mesajde cubu » Mar Apr 01, 2003 12:11 am

Initial trimis de Josefine^
crede-ma .. n-am mai ras de mult atat cat am ras in seara asta cu tine (no offence), si pentru asta iti multumesc .... te rog,continua ....


Inca astep replica ta... Raspunsul castigator... Tot imi ziceai sa vin cu ceva nou... Fa si tu la fel, nu repeta la nesfarsit o aberatie care stii bine ca nu e adevarata... :j
indescifrabil
Avatar utilizator
cubu
 
Mesaje: 6237
Membru din: Mar Mar 18, 2003 12:00 am

Mesajde Josefine^ » Mar Apr 01, 2003 12:14 am

ia lumineaza-ma ,care-i aberatia aia?
Till the roof comes off, till the lights go out, / till my legs give out, can't shut my mouth / Till the smoke clears out and my high burns out, / I'ma rip this shit till my bones collapse---'Till I Collapse---Eminem
Avatar utilizator
Josefine^
Junior Member
 
Mesaje: 208
Membru din: Mar Mai 07, 2002 11:00 pm

Mesajde cubu » Mar Apr 01, 2003 12:15 am

Initial trimis de Josefine^
asa mai distrat in seara asta ...

Oooooo... Cum am scapat-o pe asta? E din cauza nervilor sau de-a dreptul pur si simplu?
Initial trimis de Josefine^

crede-ma .. n-am mai ras de mult atat cat am ras in seara asta cu tine (no offence)

Ce e aia "no offence"? E cumva chineza antica? Am auzit ca snobii din Romania folosesc des aceasta limba doar ca sa para interesanti...
indescifrabil
Avatar utilizator
cubu
 
Mesaje: 6237
Membru din: Mar Mar 18, 2003 12:00 am

Mesajde cubu » Mar Apr 01, 2003 12:16 am

Initial trimis de Josefine^
ia lumineaza-ma ,care-i aberatia aia?


Incearca sa te upgradezi... Poate iti dai seama...

Sau daca vrei sa te luminezi, baga degetele in priza, poate, cine stie, merge... :j
indescifrabil
Avatar utilizator
cubu
 
Mesaje: 6237
Membru din: Mar Mar 18, 2003 12:00 am

Mesajde Josefine^ » Mar Apr 01, 2003 12:20 am

sa-ti spun ce-am folosit eu..... uite programul:

This programe will update your brain ... searching ... searching ... no brain found ....

oops ... se pare ca la tine n-a mers .. sorry
Till the roof comes off, till the lights go out, / till my legs give out, can't shut my mouth / Till the smoke clears out and my high burns out, / I'ma rip this shit till my bones collapse---'Till I Collapse---Eminem
Avatar utilizator
Josefine^
Junior Member
 
Mesaje: 208
Membru din: Mar Mai 07, 2002 11:00 pm

Mesajde cubu » Mar Apr 01, 2003 12:25 am

Initial trimis de Josefine^
sa-ti spun ce-am folosit eu..... uite programul:

This programe will update your brain ... searching ... searching ... no brain found ....

oops ... se pare ca la tine n-a mers .. sorry


:eek: Doamne Dumnezeule... Tu faci misto singura de tine... :eek: "Ce-am folosit eu..."... "No brain found"... Ca sa intelegi, cand vrei sa citezi pe cineva, pui intre ghilimele... Mai bine nu puteam nici eu sa iti zic... :j ;h ;m Of, Doamne...
indescifrabil
Avatar utilizator
cubu
 
Mesaje: 6237
Membru din: Mar Mar 18, 2003 12:00 am

Mesajde Josefine^ » Mar Apr 01, 2003 12:31 am

se pare ca tu intelegi mai greu,dar nu e nici o suparare .... poti sa recitesti mesajul de cateva ori pana intelegi ce-am vrut sa spun ... nu-i nici o rusine ... ;)
Till the roof comes off, till the lights go out, / till my legs give out, can't shut my mouth / Till the smoke clears out and my high burns out, / I'ma rip this shit till my bones collapse---'Till I Collapse---Eminem
Avatar utilizator
Josefine^
Junior Member
 
Mesaje: 208
Membru din: Mar Mai 07, 2002 11:00 pm

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Mai in gluma mai in serios. mai mult in gluma

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 27 vizitatori

cron