MTV Romania

discutii pe care nu stii unde sa le incepi, haz de orice caz; ca intre prieteni

Moderator: anjin-san

Mesajde Kayla » Mie Iul 10, 2002 4:11 pm

Hai, sorry ca am zis ca, practic, sunt plictisitoare emisiunile, nu stiu ce m-a apucat... imi plac... Uffff! Cred ca e de vina caldura!:D :D :D :D :D
Kayla
 

Mesajde Kayla » Mie Iul 10, 2002 4:12 pm

Opa! M-am trezit singura pe pagina! :a :confused:
Kayla
 

singura si dimineata?!!!

Mesajde lulutza » Mie Iul 10, 2002 8:32 pm

Initial trimis de Melutza
Opa! M-am trezit singura pe pagina! :a :confused:



pai in cazul asta ar trebui sa-ti spunem bun-venit, buna dimineata, sau ambele variante combinate..... ia-o cum vrei, dar numai buna sa fie!!!!! si eu am chef de vb .... dar de geaba: nimeni nu e.....;P
is somebody more happy than me???
i don't think so!!!
lulutza
Junior Member
 
Mesaje: 146
Membru din: Lun Iul 08, 2002 6:00 pm
Localitate: somewhere in the middle of nowhere.

Mesajde Josefine^ » Joi Iul 11, 2002 5:02 am

ma alatur si eu voua sa nu va simtiti prea stingheri :D
Till the roof comes off, till the lights go out, / till my legs give out, can't shut my mouth / Till the smoke clears out and my high burns out, / I'ma rip this shit till my bones collapse---'Till I Collapse---Eminem
Avatar utilizator
Josefine^
Junior Member
 
Mesaje: 208
Membru din: Mar Mai 07, 2002 11:00 pm

Mesajde Kayla » Joi Iul 11, 2002 12:50 pm

M-am mai linistit acum...:a
Kayla
 

Mesajde upsgirl » Vin Iul 12, 2002 2:49 am

Initial trimis de tre cool
cre ca tre sa ma uit mai des la stiri...



Wow, nu am fost demult pe acest forum, si acuma am vazut ca este MTV Romania..... MTV.cica.Mdea......am citit ce ati spus si parerile voastre.Faza este ca MTV Romania nu este si nu va fi niciodata cum este MTV-ul "normal" sa zic asa. Imi pare rau ca echipa este de la MCM pt. ca niciodata nu mi-a placut de ei.Daca MTV Romania inseamna manele si chestii din astea slabe, atunci imi pare rau de MTV. Nu stiu cine a scris despre negrii, si sa va zic ceva, economia americana nu ar fi asa cum ii , daca nu ar fi ei, si MTV-ul normal ca da muzica lor ca doar aia ii comerciala..... aici nu este un om care sa nu aiba CD-ul lui Nelly sau cine o mai fi faimos dintre negrii. Asa ca nu vorbiti despre ei in nume urat ca habar nu aveti nika despre ei!Daca aveti..... imi cer scuze.
Eu sper ca MTV rOmania va exista si va fi un post bun.....ca daca nu, chiar numai manele putem asculta.
Parerea mea...............nu o luati in nume rau.
upsgirl
 

Mesajde tre » Vin Iul 12, 2002 6:16 am

Initial trimis de upsgirl



Wow, nu am fost demult pe acest forum, si acuma am vazut ca este MTV Romania..... MTV.cica.Mdea......am citit ce ati spus si parerile voastre.Faza este ca MTV Romania nu este si nu va fi niciodata cum este MTV-ul "normal" sa zic asa. Imi pare rau ca echipa este de la MCM pt. ca niciodata nu mi-a placut de ei.Daca MTV Romania inseamna manele si chestii din astea slabe, atunci imi pare rau de MTV. Nu stiu cine a scris despre negrii, si sa va zic ceva, economia americana nu ar fi asa cum ii , daca nu ar fi ei, si MTV-ul normal ca da muzica lor ca doar aia ii comerciala..... aici nu este un om care sa nu aiba CD-ul lui Nelly sau cine o mai fi faimos dintre negrii. Asa ca nu vorbiti despre ei in nume urat ca habar nu aveti nika despre ei!Daca aveti..... imi cer scuze.
Eu sper ca MTV rOmania va exista si va fi un post bun.....ca daca nu, chiar numai manele putem asculta.
Parerea mea...............nu o luati in nume rau.



de-aici se desprind 2 concluzii:

1. americanii ie prosti
2. la ei nu ie manele ci r'n'b sau negri cu lexus-uri sau masini europene.

axioma: mtv (europe/world/romania) sux!
" it's the end of the world as we know it ''
Avatar utilizator
tre
Junior Member
 
Mesaje: 1598
Membru din: Mar Mai 14, 2002 11:00 pm

Mesajde Kayla » Vin Iul 12, 2002 9:42 am

Din totdeauna s-a stiut ca americanii sunt cam imbecilizati, nu? Imbecilizati de atata tehnologie, desi ei au cam fost asa de cand au mers europenii acolo si s-au "imperecheat" cu amerindieni!:a Sorry pentru fani.
Kayla
 

ieri(parca) la select

Mesajde Zgubilici » Sâm Iul 13, 2002 5:34 pm

invitati van noizz. mircea zara ala si cu blonda sunt pe zi ce trece mai dobitoci. el popo se screme 5 minute ca sa zica trei cuvinte care bineinteles si alea sunt de prisos.
cica sa anunte si saraca formatie singura si trista ca au si ei o adresa de mail, iar amabilul prezentator a facut o remarca deosebit de inteligenta, si anume ca si select are adresa de e-mail rugandu-si co-prezentatoarea sa spuna pe litere numele ei, ca deh! astia mai prostii nu intelege, dupa ce cu un minut inainte facuse acelasi lucru.
P>S> De mentionat: chelsiosu a recunoscut ca se MIRCUIESTE :hehe:
......noapte buna si pofta buna la masa...de Demostene Botez
Avatar utilizator
Zgubilici
Junior Member
 
Mesaje: 1938
Membru din: Sâm Dec 22, 2001 12:00 am

Mesajde qeru » Dum Iul 14, 2002 11:13 am

Initial trimis de Melutza
Eu zic ca MTV Romania este o copie nereusita a celebrului post de TV! De ce nu dau si ei muzica mai buna?!
:rolleyes:
Imi place ca au multe emisiuni, cu prezentatori tineri si "aratosi", dar ... Sunt cateva chestii lipsa. Ma mai gandesc si va spun si care!

shi cam care-ar fi muzica aoa mai buna? eu zic ca vama veche shi partizan shi iris intra in categoria asta, totushi. bine bine, o sa zici ca ai vazut 3surdfest, da' aici intervin interese mai puternice.
te rog, zi-mi shi mie care-s chestiile alea care lipsesc shi vrei sa fie pe mtv, ca ma fac producator shi le dau eu pe post...
sint mai batrin decit voi
Avatar utilizator
qeru
Junior Member
 
Mesaje: 162
Membru din: Mar Mai 21, 2002 11:00 pm

Mesajde Josefine^ » Dum Iul 14, 2002 5:28 pm

Initial trimis de qeru

shi cam care-ar fi muzica aoa mai buna? eu zic ca vama veche shi partizan shi iris intra in categoria asta, totushi. bine bine, o sa zici ca ai vazut 3surdfest, da' aici intervin interese mai puternice.
te rog, zi-mi shi mie care-s chestiile alea care lipsesc shi vrei sa fie pe mtv, ca ma fac producator shi le dau eu pe post...


Pot sa raspund eu?
am mai zis,mie imi lipseste "the oseburns" :a
Till the roof comes off, till the lights go out, / till my legs give out, can't shut my mouth / Till the smoke clears out and my high burns out, / I'ma rip this shit till my bones collapse---'Till I Collapse---Eminem
Avatar utilizator
Josefine^
Junior Member
 
Mesaje: 208
Membru din: Mar Mai 07, 2002 11:00 pm

Mesajde Josefine^ » Lun Iul 15, 2002 12:20 pm

am vazut aseara pe protv o emisiune..."zero" cred,cu un anume vlad craioveanu...chestia e ca emisiunea prea pare o combinatie intre "jackass" si "tom green show" de pe mtv,asta mi-a si atras atentia....bine ca se difuzeaza la ore tarzi din noapte... ;)
Till the roof comes off, till the lights go out, / till my legs give out, can't shut my mouth / Till the smoke clears out and my high burns out, / I'ma rip this shit till my bones collapse---'Till I Collapse---Eminem
Avatar utilizator
Josefine^
Junior Member
 
Mesaje: 208
Membru din: Mar Mai 07, 2002 11:00 pm

Mesajde Kayla » Lun Iul 15, 2002 1:52 pm

Prostia lor... Inca nu pot spune exact ce lipseste MTV-ului, dar cert este ca lipseste. Nu o sa zic ca i-am vazut pe 3surfisti, ca nu-i pot suferi. Oricum, nu este asa misto ca MTV "natural".;) Daca ai putea "aranja" MTV-ul eu insami te-as face, tot ce vrei tu, dar trebuie sa ma mai gandesc, nu stiu daca poti...
Kayla
 

Mesajde Josefine^ » Lun Iul 15, 2002 4:27 pm

pana la urma,se uita cineva la emisiunea "zero" ca sa-si dea cu parerea? ;)
Till the roof comes off, till the lights go out, / till my legs give out, can't shut my mouth / Till the smoke clears out and my high burns out, / I'ma rip this shit till my bones collapse---'Till I Collapse---Eminem
Avatar utilizator
Josefine^
Junior Member
 
Mesaje: 208
Membru din: Mar Mai 07, 2002 11:00 pm

Mesajde zuza » Lun Iul 15, 2002 6:02 pm

Eu m-am uitat si mi-a venit sa vomit!!!! Ce dracu aia e emisiune?:bleah:
Cel mai frumos lucru care i se poate intampla unei persoane este sa fie iubit si sa invinga. Insa sa iubeasca si sa fie invins este al doilea lucru frumos care i se poate intampla
zuza
Junior Member
 
Mesaje: 265
Membru din: Lun Iul 08, 2002 4:38 am
Localitate: yep, still there

Mesajde Josefine^ » Lun Iul 15, 2002 8:13 pm

Initial trimis de monikaisinlove
Eu m-am uitat si mi-a venit sa vomit!!!! Ce dracu aia e emisiune?:bleah:


hehehe..asta m-asteptam sa citesc :D :a
Till the roof comes off, till the lights go out, / till my legs give out, can't shut my mouth / Till the smoke clears out and my high burns out, / I'ma rip this shit till my bones collapse---'Till I Collapse---Eminem
Avatar utilizator
Josefine^
Junior Member
 
Mesaje: 208
Membru din: Mar Mai 07, 2002 11:00 pm

Mesajde tre » Lun Iul 15, 2002 8:33 pm

Initial trimis de Josefine^
pana la urma,se uita cineva la emisiunea "zero" ca sa-si dea cu parerea? ;)


e criminala ma emisiunea aia. daca n-ar fi craioveanu asa idiot in timpu cat e 'serios' (la radio) as fi fan craioveanu.e pur si simplu bestiala emisiunea, ma mir ca isi 'pateaza' imaginea mediapro-ul cu asa ceva :D .
" it's the end of the world as we know it ''
Avatar utilizator
tre
Junior Member
 
Mesaje: 1598
Membru din: Mar Mai 14, 2002 11:00 pm

Mesajde Kayla » Lun Iul 15, 2002 10:17 pm

Dar de ce nu o scot odata din program? Ar trebui sa se faca reclamatie!:mad:
Kayla
 

Mesajde tre » Mar Iul 16, 2002 12:30 am

Initial trimis de Melutza
Dar de ce nu o scot odata din program? Ar trebui sa se faca reclamatie!:mad:


asa de tanara si gandesti ca o pensionara...
" it's the end of the world as we know it ''
Avatar utilizator
tre
Junior Member
 
Mesaje: 1598
Membru din: Mar Mai 14, 2002 11:00 pm

Mesajde Josefine^ » Mar Iul 16, 2002 12:44 am

hehehe..mie chiar imi place emisiunea :o
Till the roof comes off, till the lights go out, / till my legs give out, can't shut my mouth / Till the smoke clears out and my high burns out, / I'ma rip this shit till my bones collapse---'Till I Collapse---Eminem
Avatar utilizator
Josefine^
Junior Member
 
Mesaje: 208
Membru din: Mar Mai 07, 2002 11:00 pm

Mesajde tre » Mar Iul 16, 2002 12:49 am

Initial trimis de Josefine^
hehehe..mie chiar imi place emisiunea :o


pai si mie!!

imi place si madam pasarin apropo ;).
" it's the end of the world as we know it ''
Avatar utilizator
tre
Junior Member
 
Mesaje: 1598
Membru din: Mar Mai 14, 2002 11:00 pm

Mesajde Josefine^ » Mar Iul 16, 2002 1:05 am

Initial trimis de tre cool


pai si mie!!

imi place si madam pasarin apropo ;).


int-adevar,madam pasarin arata foarte bine si stie ce vrea,numai ca poate devini enervanta uneori din cauza "fitzelor"(nu ca nu-i dau dreptate,dar...) :a
Till the roof comes off, till the lights go out, / till my legs give out, can't shut my mouth / Till the smoke clears out and my high burns out, / I'ma rip this shit till my bones collapse---'Till I Collapse---Eminem
Avatar utilizator
Josefine^
Junior Member
 
Mesaje: 208
Membru din: Mar Mai 07, 2002 11:00 pm

Mesajde Kayla » Mar Iul 16, 2002 10:51 am

Va place pasarina? Mie mi-e atat de antipatica... Dar cred ca m-am "pensionat" prea devreme...:D
Kayla
 

Mesajde qeru » Sâm Iul 20, 2002 9:18 am

ba, nu deraiatzi de latopic...:mad:
cam shtiu ce-i lipseshte lu mtv ca lucrez la ei...:( da's un biet editor video shi pina ajung io la aia de sus mai trece vreme.
nu pot sa laud programele mtv romania ca n'am de ce. da' pot sa spun ca trag sperantze, sint citziva oameni p-aici cu care potzi sa te-ntzelegi shi sa mai schimbam cite ceva. ceva imbucurator shtiu, da' nu pot sa zic in public (e de nashpa pt unii).
tehnica, se zvoneshte ca ar fi nishte bani bagatzi proaspat in scule, da' mai va pina ajung alea la noi. cit despre calitatea programelor, aici trebuie facute schimbari pe multe nivele, inclusiv la public, care marea majoritate nu shtie sa ceara ceva de calitate. ashtia de mai glasuim p-aici prin forum, sintem nishte ratacitzi care nu-i baga nimeni in seama, ca turma dicteaza. plus ca englezoii nu s-au implicat deloc pina acum. da', cine shtie...
sint mai batrin decit voi
Avatar utilizator
qeru
Junior Member
 
Mesaje: 162
Membru din: Mar Mai 21, 2002 11:00 pm

Mesajde Kayla » Sâm Iul 20, 2002 9:27 am

Misto ca lucrezi acolo... Cat despre public, este clar ca nu cere cat ar trebui... Imi pare rau, ar fi putut fi cel mai de succes program, nu?:a
Kayla
 

Bau

Mesajde PreferatA » Sâm Iul 20, 2002 11:19 am

eh .. /// pe mine ce ma deranjat kand m`am uitat la mtv romania .. este ca am vazut acelashi tricou pe kare il purta kitty la select .. pe tipa de la stiri mai apoi ...
ce naiba domne ? schimba hainele intre ei .. si se imbraka toate tipele la fel? kiar in aceeashi zi ?


ma asteptam makar la tzoale .. de la un concern ka MTV plus ka nu am inteles .. .. d c partea englezeaska nu s`a implikat inka ? pai ce asteapta ? sa intram in nato ?
While money can't buy love, It can buy a damn good imitation...
Avatar utilizator
PreferatA
Junior Member
 
Mesaje: 408
Membru din: Dum Ian 27, 2002 12:00 am

Mesajde Kayla » Sâm Iul 20, 2002 12:49 pm

Mai e mult pana atunci, deci...:a
Kayla
 

Mesajde qeru » Sâm Iul 20, 2002 7:36 pm

ashtept nishte reply-uri mai inteligente:(
sint mai batrin decit voi
Avatar utilizator
qeru
Junior Member
 
Mesaje: 162
Membru din: Mar Mai 21, 2002 11:00 pm

Mesajde Kayla » Sâm Iul 20, 2002 7:47 pm

Da-mi un exemplu si te umplu de reply-uri inteligente. :a
Kayla
 

Mesajde tre » Dum Iul 21, 2002 12:00 am

Initial trimis de qeru
ba, nu deraiatzi de latopic...:mad:
cam shtiu ce-i lipseshte lu mtv ca lucrez la ei...:( da's un biet editor video shi pina ajung io la aia de sus mai trece vreme.
nu pot sa laud programele mtv romania ca n'am de ce. da' pot sa spun ca trag sperantze, sint citziva oameni p-aici cu care potzi sa te-ntzelegi shi sa mai schimbam cite ceva. ceva imbucurator shtiu, da' nu pot sa zic in public (e de nashpa pt unii).
tehnica, se zvoneshte ca ar fi nishte bani bagatzi proaspat in scule, da' mai va pina ajung alea la noi. cit despre calitatea programelor, aici trebuie facute schimbari pe multe nivele, inclusiv la public, care marea majoritate nu shtie sa ceara ceva de calitate. ashtia de mai glasuim p-aici prin forum, sintem nishte ratacitzi care nu-i baga nimeni in seama, ca turma dicteaza. plus ca englezoii nu s-au implicat deloc pina acum. da', cine shtie...


am o intrebare la care sper sa poti sa raspunzi: mtv ro e franciza sau chiar e recunoscut de mtv?

...ca mcdonaldz ro m-au lamurit.....
" it's the end of the world as we know it ''
Avatar utilizator
tre
Junior Member
 
Mesaje: 1598
Membru din: Mar Mai 14, 2002 11:00 pm

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Mai in gluma mai in serios. mai mult in gluma

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 19 vizitatori

cron