Yahoo Messenger

discutii pe care nu stii unde sa le incepi, haz de orice caz; ca intre prieteni

Moderator: anjin-san

Mesajde Oribilul Mosh » Sâm Aug 24, 2002 1:28 am

Mi-am downlodat noua versiune de Yahoo Messeneger !
Rad in hohote ! Sa vedetzi ce emoticoane haioae are. Si pe deasupra sunt si animate !
Emoticonul care plange..plange cu lacrimi ..iar ala care rade..rade in hohote...de ii trosnesc falcile ! :p

Plus tot felul de enviromente shugubetze ! Ala cu frunzele cazatoare e foarte special. Ca tot se apropie toamna cu pasi grabitzi ! :p
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Da da da...

Mesajde MissBugMafia » Dum Aug 25, 2002 4:42 pm

Initial trimis de Oribilul Mosh
Mi-am downlodat noua versiune de Yahoo Messeneger !
Rad in hohote ! Sa vedetzi ce emoticoane haioae are. Si pe deasupra sunt si animate !
Emoticonul care plange..plange cu lacrimi ..iar ala care rade..rade in hohote...de ii trosnesc falcile ! :p

Plus tot felul de enviromente shugubetze ! Ala cu frunzele cazatoare e foarte special. Ca tot se apropie toamna cu pasi grabitzi ! :p


Ala cu frunzele si eu l`am "primit" intr`o noaptea cand si asa dormeam pe mine... ma tot derutau frunzele alea... imi alunecau ochii dupa ele.
Eheee..... trebuia sa scriu aici ca m`am simtit dupa ce am citit ce a scris moshu` prima data :D
Eu am avut ceva bataie de cap pana sa il instalez pt. ca merge ff. prost la mine netu` dar apoi.... eh... m`am descurcat cat de cat .
Moshule ...de ce nu incerci sa`ti stergi messengeru` si sa`l mai scoti odata? Cine stie...poate asa va merge. Sau nu are nici o legatura :confused: Habar nu am ...stiu numa` ca`i nasol:p

Dupa ce iti instalezi messengeru`...te duci la ...message (sau asa ceva) scrii sus cui vrei sa`i trimiti dupa care scrii mesaju`si ii ajunge in clipa aia. Nu`i greu deloc. Este acolo si ceva chat... da acolo ii mai misto daca ai boxe si microfon... ceea ce nu am decat in Cluj.
Apropo de schimbarea "nick`ului" ... in noaptea asta va voi informa cum se face ca acuma ma duc sa "butonez" pe acolo sa vad eu ce si cum....apai decopar eu ceva...
Keep in touch:rolleyes:
Codrutza
Avatar utilizator
MissBugMafia
Junior Member
 
Mesaje: 225
Membru din: Vin Feb 15, 2002 12:00 am

Mesajde Oribilul Mosh » Joi Sep 05, 2002 11:36 pm

Astazi voi inmana un premiu pentru cel mai caterincos om cu care vorbesc eu pe Yahoo Messanger !
Sa stitzi ca vorbesc cu vreo 40 de oameni....dar doar unul e cel mai caterincos !
Domne..rad de ma doare burta....la fiecare discutzie cu acesta persaoana !

Doamnelor si domnilor....premiul constand intr-o cola la 0.5 ....i se acorda Codrutzei ! (ea este cel mai caterincos om de pe YM )

Contactati-o si voi.....si va vetzi distra de minune alaturi de ea !
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Ioi

Mesajde MissBugMafia » Joi Sep 05, 2002 11:47 pm

Heheeeeee... tasty!
Mersi moshule....
PS. Sper sa fie d`ala light ca sa nu am ingras ca....imi zici si mie apoi ca am burta ca la ...nu`i zic numele ca poate apare
Codrutza
Avatar utilizator
MissBugMafia
Junior Member
 
Mesaje: 225
Membru din: Vin Feb 15, 2002 12:00 am

Mesajde Oribilul Mosh » Joi Sep 05, 2002 11:52 pm

Pai ar fi frumos sa apara ! Ca mie mi-a placut de ea ! Pacat ca e asa de departe !

Am uitat sa va spun ! Eu si cu Codrutza cantam pe YM !
ram-pam-pam ! :p tra-la-la :p
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Ram pam pam...

Mesajde MissBugMafia » Vin Sep 06, 2002 12:01 am

Am inteles moshule ca tie iti place cand "vorbesc" singura... asta fac eu chiar si cand is cu cineva ... comentez orice ....absolut orice chiar daca in soapta sa nu ma auda :D
Iar cand is acasa singura..... nici nu pot sa TAC
No way man!!;)
o sa`mi fie dor de tine cand voi fi la Cluj si nu voi mai prea intra... da ata ete... ti`o las pe grasutza
Codrutza
Avatar utilizator
MissBugMafia
Junior Member
 
Mesaje: 225
Membru din: Vin Feb 15, 2002 12:00 am

Mesajde Oribilul Mosh » Vin Sep 06, 2002 12:08 am

A...pai lasa ca vorbim la telefon...si va fi si mai mare k-terinca !
Plus...ca ..vorba aia...doar am promis ca vin la Cluj....sa salvez situatzia !
Sper sa iei aminte la sfaturile mele ! Ai grija !
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Aha

Mesajde MissBugMafia » Vin Sep 06, 2002 12:19 am

Apropo de salvat situatia...
Vezi ca ii frig afara ...sa`ti aduci un sac de dormit ..sau ...cine stie poate iti place sa pescuiesti la copca ( in Cluj toamna ploua cu galeata):D
Apropo de telefoane....mai ai numaru` meu? Stii tu... ala cu 898989898 si 3 de zero la sfarsit :D
Si in legatura cu sfaturile... eheheeeee....sfaturile moshilor sunt fff. intzelepte asa ca .... voi avea grija
Codrutza
Avatar utilizator
MissBugMafia
Junior Member
 
Mesaje: 225
Membru din: Vin Feb 15, 2002 12:00 am

Mesajde Hera » Vin Sep 06, 2002 1:34 am

eu cred ca nu as putea sta pe net fara YM.Si il folosesc de ff mult timp.Insa altceva vroiam sa spun.A intrebat ceva cum poti sa iti schimbi nickul pe YM.Poy, pt asta , av duceti in bara de meniuri la "login", apoi dati click pe "Edit my contact info...", si vi se deschide o casutza de dialog si acolo , in boxul "nick name " scrieti noul nick, apoi dati "add" , de jos in partea stanga.Asta e tot.Si asa, aveti un nou nick ,dar acelasi user name, insa in instant message apare noul nick.sper ca am explicat destul de bine.daca mai aveti si alte intrebari despre YM, poate va voi putea ajuta.

:)
Hera
Junior Member
 
Mesaje: 656
Membru din: Joi Sep 05, 2002 2:40 am

Mesajde Sopra Tutt1 » Vin Sep 06, 2002 3:14 am

eu am o intrebare. De exemplu id-ul cuiva este xxx... iar eu ii editez profilul si ii pun nick-ul yyy. Cum fac ca atunci cand vorbesc cu el sa nu imi apara in partea din stanga sus a imaginii si id-ul si nick-ul, de genul: yyy(xxx)... ci sa imi apara doar nick-ul: yyy?

thx
Sopra Tutt1
Junior Member
 
Mesaje: 2514
Membru din: Mar Sep 25, 2001 11:00 am

Mesajde Hera » Vin Sep 06, 2002 6:41 am

Initial trimis de Sopra Tutt1
eu am o intrebare. De exemplu id-ul cuiva este xxx... iar eu ii editez profilul si ii pun nick-ul yyy. Cum fac ca atunci cand vorbesc cu el sa nu imi apara in partea din stanga sus a imaginii si id-ul si nick-ul, de genul: yyy(xxx)... ci sa imi apara doar nick-ul: yyy?

thx

unde sa apara,mey sopra? in stanga sus? poy acolo, din cate studiez eu acuma apare id-ul celuilalt.Ia sa te uiti tu mai bine.sau unde apare si id-ul si nick-ul? la mine apare numa nickul. :con:
sau nu am inteles eu ce ai intrebat?? :confused: :confused:
Hera
Junior Member
 
Mesaje: 656
Membru din: Joi Sep 05, 2002 2:40 am

Mesajde Aliosha » Vin Sep 06, 2002 7:02 am

Initial trimis de Sopra Tutt1
eu am o intrebare. De exemplu id-ul cuiva este xxx... iar eu ii editez profilul si ii pun nick-ul yyy. Cum fac ca atunci cand vorbesc cu el sa nu imi apara in partea din stanga sus a imaginii si id-ul si nick-ul, de genul: yyy(xxx)... ci sa imi apara doar nick-ul: yyy?

thx


Din cate stiu eu nu este posibil.

offtopic (?) :
Pe msn daca vorbesti cu cineva care are spre exemplu email-ul , asgf2001@hotmail.com si vrei ca in fereastra de dialog sa nu iti apara adresa ci altceva configurat de tine, nu prea poti. Eu unul nu am reusit sa gasesc optiunea similara din yahoo, "edit contact info".
POate sa ma lamureasca vreun impatimit de msn ???
"Against modern football."
Avatar utilizator
Aliosha
 
Mesaje: 5042
Membru din: Sâm Oct 20, 2001 11:00 pm

Mesajde Sopra Tutt1 » Vin Sep 06, 2002 2:44 pm

Initial trimis de ella4ever

unde sa apara,mey sopra? in stanga sus? poy acolo, din cate studiez eu acuma apare id-ul celuilalt.Ia sa te uiti tu mai bine.sau unde apare si id-ul si nick-ul? la mine apare numa nickul. :con:
sau nu am inteles eu ce ai intrebat?? :confused: :confused:

pai la apare numai id-ul, dar daca editezi informatiile respectivului, ai sa vezi ca o sa apara nick(id). Ideea e ca eu vreau sa vorbesc cu cineva... iar cei care se mai uita pe monitorul meu sa nu shtie cine e respectivul... adica sa apara doar nick-ul pe care il pun eu, fara id. intelegi?
Sopra Tutt1
Junior Member
 
Mesaje: 2514
Membru din: Mar Sep 25, 2001 11:00 am

Mesajde Hera » Vin Sep 06, 2002 8:49 pm

Initial trimis de Sopra Tutt1

pai la apare numai id-ul, dar daca editezi informatiile respectivului, ai sa vezi ca o sa apara nick(id). Ideea e ca eu vreau sa vorbesc cu cineva... iar cei care se mai uita pe monitorul meu sa nu shtie cine e respectivul... adica sa apara doar nick-ul pe care il pun eu, fara id. intelegi?


mda.tu te referi la nickul interlocutorului, nu la al tau.Am studiat acum si nu cred ca se poate , apare in paranteza userul, asta poate si pt ca tre sa stie si el cui ii trimite IM-ul.am incercat ceva, in locul acela din casuta de dialog unde scrie TO: am bagat nickul celui caruia vreau sa ii trimit mesaj, insa nu a ajuns la el, ci la cineva care avea userul identic cu nickul celui pe care vroiam sa il apelez.So, nu cred ca se poate.:(
Hera
Junior Member
 
Mesaje: 656
Membru din: Joi Sep 05, 2002 2:40 am

Mesajde Sopra Tutt1 » Sâm Sep 07, 2002 12:03 am

mai am o intrebare... lista mea de prieteni e cam mare... si nu pot sa ii vad pe toti in aceeasi imagine... deci trebuie sa scrolez. Cum fac sa imi afiseze prietenii pe 2 randuri... sa incapa toti si sa nu mai fiu nevoit sa scrolez in jos ca sa stiu cine e online? :( (asta in cazul in care se poate... dar e greu de crezut ca cei care au facut messenger nu s-au gandit ca o sa aiba succes chatul si o sa apara o astfel de problema.
Sopra Tutt1
Junior Member
 
Mesaje: 2514
Membru din: Mar Sep 25, 2001 11:00 am

Mesajde Hera » Sâm Sep 07, 2002 12:53 pm

prieteni pe 2 randuri nu se poa' ,insa imi amintesc ca e pe undeva o optiune sa ti-i arate decat pe aia on lin. ma voi documenta! insa e o kestie pe care o poti face, adik dupa ce ai deschis ym, si ai vazut cine e on line, apesi click pe sagetutza aia din stanga cuvantului "friends" si se inchide, se "minimalizeaza " intr-un fel.mai ma gandesc si te anunt daca exista solutie la problema ta
Hera
Junior Member
 
Mesaje: 656
Membru din: Joi Sep 05, 2002 2:40 am

Mesajde Oribilul Mosh » Mar Sep 10, 2002 2:42 am

Am ras cu Aliosha...de nu mai stiam de noi ..la zambetele de pe Yahoo Messenger 5.5 ! Tari de tot ! Cel mai mult ne place "cealapadiu'"...care roteste ochii.

Cu aceasta noaua versiune de Messenger...compania Yahoo i-a pishat in cur pe baietzii de la Microsoft..si al lor MSN Messenger !

Tare de tot YM 5.5 ...si nu numai prin prisma emoticoaneleor animate !
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Dee Dee » Mar Sep 10, 2002 3:45 am

Si pe mine m-au amuzat foarte tare zambetele acelea :)
sunt kiar reusite :p

Gasiti mai multe la :
http://www.sector101.fsnet.co.uk/yahoo/
It's too bad, but that's me
what goes around comes around, you'll see that I can carry the burden of pain 'cause it ain't the first time that a man goes insane and when I spread my wings to embrace him for life I'm suckin' out his love, 'cause I, I'll never be NOBODY`S WIFE !!!
Avatar utilizator
Dee Dee
Junior Member
 
Mesaje: 1075
Membru din: Mie Iul 25, 2001 11:00 pm

10x , Pitesti !

Mesajde Oribilul Mosh » Mar Sep 10, 2002 9:51 am

Multumim frumos,deedee !
Eu chiar nu le stiam. Mi-am bagat link-ul la favorites ! :)

Ia uite Aliosha.....acum avem o gramada de clampai pt. YM ! Noptzile de toamna,parca nu vor mai fi asa triste ,nu ?
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Hm....

Mesajde MissBugMafia » Mar Sep 10, 2002 3:44 pm

Sigur moshule?
Mie imi va fi dor de ym si mai ales de un prieten de acolo pe care mi l`am facut.... ii zic "pinky pig" :D
Voi trece pe mesaje "off-line" cred ca :))
Codrutza
Avatar utilizator
MissBugMafia
Junior Member
 
Mesaje: 225
Membru din: Vin Feb 15, 2002 12:00 am

Mesajde Oribilul Mosh » Mar Sep 10, 2002 3:51 pm

Si mie imi va fi dor de o prietena de acolo....pe care mi-am facut-o. Ii zice ceva cu "rotund" ...nu mai stiu exact cum !

Eh...dar lasa...ca toamna vine cu multe surprize ! :cool:
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Sopra Tutt1 » Mar Sep 10, 2002 4:49 pm

hai mai... numai aici nu mai turnam o telenovela... ;P ... trahedia, trahedia
Sopra Tutt1
Junior Member
 
Mesaje: 2514
Membru din: Mar Sep 25, 2001 11:00 am

HAHA

Mesajde MissBugMafia » Mar Sep 10, 2002 6:39 pm

Da da sopra si sa se numeasca... "The pig & the appels" :D :D
Sau daca ii pe romana... "Purciu` shi merele"
:D :D
Codrutza
Avatar utilizator
MissBugMafia
Junior Member
 
Mesaje: 225
Membru din: Vin Feb 15, 2002 12:00 am

Mesajde Hera » Joi Sep 12, 2002 7:39 pm

am si eu o problema cu ym-ul si pe asta chiar nu shtiu cum sa o rezolv! vreau sa imi activez arhiva la mesaje .So, o activez, dar cand inchid calcu si il redeschid imi dispare si iara apare mesajul ala cu arhiva nu e activata ! si iara o activez, dar sta activata pana la urmatorul shutt down sau restart. Stiti cumva ce are sau doar tre' reinstalat?:confused:
Hera
Junior Member
 
Mesaje: 656
Membru din: Joi Sep 05, 2002 2:40 am

Am si eu o problema !

Mesajde Aliosha » Dum Sep 15, 2002 5:12 am

Nu am nici un mesaj nou sau necitit in inbox (sau in orice alt director) dar de cate ori deschid yahoo sau dau refresh imi apare mesajul "You have 1 new message !"

E deranjant pentru ca de multe ori chiar am un mail nou dar nu verific crezand ca este tot mesajul aiurea.

HELP
Avatar utilizator
Aliosha
 
Mesaje: 5042
Membru din: Sâm Oct 20, 2001 11:00 pm

Mesajde Sopra Tutt1 » Dum Sep 15, 2002 7:52 am

Hera - pentru arhiva: Login -> Preferences -> Archive -> selectezi totate casutele si pui si tu macar o saptamana. daca tot nu mere... te sfatuiesc sa il reinstalezi

Aliosha -> parerea mea e ca trebuie sa reinstalezi messengerul sau sa iti citesti iar toate mailurile citite. e posibil sa fii citit un mail si acolo sa il afiseze ca citit... dar sa nu il gandeasca ca pe unul citit... sper ca te-ai prins ce vreau sa zic.
Sopra Tutt1
Junior Member
 
Mesaje: 2514
Membru din: Mar Sep 25, 2001 11:00 am

Mesajde Aliosha » Dum Sep 15, 2002 7:32 pm

L-am reinstalat - nici o schimbare. O sa incerc sa "citesc" din nou mailurile mai vechi.
thx
Avatar utilizator
Aliosha
 
Mesaje: 5042
Membru din: Sâm Oct 20, 2001 11:00 pm

Mesajde dEpEchEmIND » Dum Sep 15, 2002 7:45 pm

Azi am stat de vb. cu Oribilul Mosh pe YM de vreo 2 ori si acum este pe lista de prieteni.
Si cand ma gandesc ce ne scuipam acum vreo 3 zile..... :D
Subscriu.

Oribilul Mosh is on your ignore list.
Avatar utilizator
dEpEchEmIND
Junior Member
 
Mesaje: 2020
Membru din: Mie Aug 21, 2002 11:00 pm

Mesajde Hera » Dum Sep 15, 2002 9:38 pm

Initial trimis de Sopra Tutt1
Hera - pentru arhiva: Login -> Preferences -> Archive -> selectezi totate casutele si pui si tu macar o saptamana. daca tot nu mere... te sfatuiesc sa il reinstalezi

Aliosha -> parerea mea e ca trebuie sa reinstalezi messengerul sau sa iti citesti iar toate mailurile citite. e posibil sa fii citit un mail si acolo sa il afiseze ca citit... dar sa nu il gandeasca ca pe unul citit... sper ca te-ai prins ce vreau sa zic.

mey sopra,m-am prins ce s-a intamplat cu arhiva mea,adik asa cred, eu am deep freeze-ul ala pe calculator, ca sa nu iau virusi de pe net , si eu cand salevez ceva daca salvez pe partitzia E, ramane ,daca salvez in alta parte, pe C sau desktop, de exemplu, dupa un restart se sterge, nu ramane salvat,ca de-aia am bagat deep freeze-ul pe C, ca sa nu imi intre vreun virus in system. si eu cred ca arhiva mea se salveaza cumva pe C, ca in C am programs, nu stiu cum dreaq sa fac sa imi gabe arhiva pe E, ca acolo ramane.
:con: are cineva idee?
Hera
Junior Member
 
Mesaje: 656
Membru din: Joi Sep 05, 2002 2:40 am

Mesajde Sopra Tutt1 » Dum Sep 15, 2002 9:48 pm

pai poti sa instalezi yahoo messenger pe alta partitie... sau poti sa salvezi manual toate log-urile inainte sa inchizi sau sa resetezi... destul de neplacut.
Sopra Tutt1
Junior Member
 
Mesaje: 2514
Membru din: Mar Sep 25, 2001 11:00 am

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Mai in gluma mai in serios. mai mult in gluma

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 10 vizitatori

cron