Aberatia zilei

discutii pe care nu stii unde sa le incepi, haz de orice caz; ca intre prieteni

Moderator: anjin-san

Mesajde Shaki » Joi Aug 17, 2006 7:55 am

Serban30 scrie:Bine ai venit Dezmat ! Iata ca suntem din ce in ce mai multi iubitori de muzica adevarata ( a se citi italo ... ==D ).
ia lasatzi islamismele shi satanismele shi luatzi aminte aici :D
aliatzi, right? :D

A little girl went out to play, lost in the marketplace as if half-born...
Avatar utilizator
Shaki
 
Mesaje: 7089
Membru din: Lun Mar 10, 2003 12:00 am

Mesajde Shaki » Mar Aug 29, 2006 3:00 pm

i-auzi, meropi ~p ~p ~p

cosminflea scrie:Apropo d-ra Whatever la ce instrument cantati? poate facem o repetitie si promit ca nu mai sunt rautacios,dar tot am o obsesie cu by the way..mi-ar face placere cu conditia sa fii in romania..pa pa:)
aliatzi, right? :D

A little girl went out to play, lost in the marketplace as if half-born...
Avatar utilizator
Shaki
 
Mesaje: 7089
Membru din: Lun Mar 10, 2003 12:00 am

Mesajde Shaki » Joi Sep 07, 2006 8:20 am

Tatiana scrie:hmmm....mie mi-au placut Las Ketchup - Asereje & Kucha las payas (sau cum s-o scrie), T-rio - La chupeta (Mama yo quero), Chichi girls - Chichi girls (cred...)
chiar k chichi... ~p
aliatzi, right? :D

A little girl went out to play, lost in the marketplace as if half-born...
Avatar utilizator
Shaki
 
Mesaje: 7089
Membru din: Lun Mar 10, 2003 12:00 am

Mesajde gaga » Vin Sep 15, 2006 5:01 pm

hai ca de mult nu mai avuram d'astia

mirciox scrie: Eu zic ca biserica asta si-a cam dat in cap cu "inchizitia"...crezi: bravo tie, te respectam, nu crezi: atunci mori...evident ca s-a facut o propaganda pro biserica...si exista argumente despre existenta lui Dumnezeu la fel cum exista argumente contra, daca le pui in balanta cam pica biserica si daca citesti o tzra de filosofie si istorie vei vedea ca se infrunta cu inamicul ei: Loja Francmasona...acu cine domina mai bine lumea nu stiu si nu cred ca stiu numai cei in cauza, dar se pare ca biserica ca si instutie are ceva de spus si in ziua de azi...si e asa de bine facuta incat mai are adepti...e nevoie de ea pt echilibru, eu am echilibrul meu si nu am nevioe deloc de ea, pot sa spun chiar ca o urasc(nu de alta da a cam omorat juma omenirea).Acu multi o sa spuna ca aici nu e vorba de biserica ci de Divinitate...pai la noi divinitatea e Dumnezeu reprezentat prin biserica.


inchizitia ghilimelita iti da la cap ... argumentele pro si contra existentei divinitatii sunt egale ... (scuzati de punte punte da' e de suspans) ... balanta perfecta pica biserica (adica iei nijte biblie si pui un nietzsche in partea ailalta, normal ca e mai usor, cam putine pagini au scris anti bisericistii astia, tre' sa se mai indrepte) si BANG!

cine e dom'le plaga, buba dulce, pojarul, batatura din calcaiul neahilian al bisericii?
Loja domnii mei! Loja francmasona. nu e asa ca ati fi ghicit si la "suna acum! de ce nu suna nimeni! sunati! 10 bulioane! numai dati un telefon!"

e adevarat ca telijentul acar paun dupa ce a citit o tzra istorie si filosofie, a trecut lejer peste complexele eudipiene si s-a axat pe "nu stiu si nu cred ca stiu numai cei in cauza".

adica cum ar veni la otv: "ai draq prosti si nesimtiti ... si nu ma refer numai la dvs" ~p

trecand peste meandrele concretului biserica e buna, are ceva de spus, e nevoie de ea, da io, adica IO, adica IEL, o urasc/uraste pentru ca ia, biserica, a omorat juma de omenire.

nu, nu canalul dunare marea neagra, nu razboiul, nu, ia, biserica s-a dus in tzara celor un miliard de cretini si le-a zis: bah galbejitzilor, io-s biserica. si paf! i-a injumatatit.

dar sa nu divagam, la noi (romani, maghiari si alte nationalitati) divinul dumnezeu e reprezentat prin biserica. deci da, slayer, un pemeu la uomu aista repede sa nu piarda trenu' catre gara locomotivelor.
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Mesajde gaga » Mar Sep 26, 2006 6:00 pm

may.mie imi place rock-ul pt k prin el imi pot exprima liber sentimentele!in legatura cu rockeritzele bete:or fi ele bete si borasc prin w.c.-uri,dar toata lumea stie k cele mai mari curve sunt maneliste si din toata chestia asta,partea proasta e k p maneliste le duci d nas fara sa le imbeti k sunt proaste in schimb rockeritzele trebuiesc imbatate!da stiti kre e chestia?toata lumea zice k rockeritzele sunt asa si p dincolo:cred k va uitati la prea multe filme americane(nu de alta dar alea prostesc)!cunosc o gramada d rockerite kre consuma alcool dar nu ies in evidenta prin asta si nu au treaba cu sexul sau mai stiu eu c!culmea e k sunt foarte destepte!ma rog,e vorba d rock si k sa intelegi rock adevarat tre sa ai cap dar cum manelistii duc lipsa,n-ai c sa ceri k "d unde nu e,nici Dumnezeu nu cere"!ma deranjeaza k au aparut unii kre isi iau chitari in trupa tipa k niste fete si spun k sunt rockeri dar ma inknta ideea k lumea trage spre rock



~p~p

pi

sha


toooor
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Mesajde RajaF » Mar Sep 26, 2006 6:19 pm

may.mie imi place rock-ul pt k prin el imi pot exprima liber sentimentele!in legatura cu rockeritzele bete:or fi ele bete si borasc prin w.c.-uri,dar toata lumea stie k cele mai mari curve sunt maneliste si din toata chestia asta,partea proasta e k p maneliste le duci d nas fara sa le imbeti k sunt proaste in schimb rockeritzele trebuiesc imbatate!da stiti kre e chestia?toata lumea zice k rockeritzele sunt asa si p dincolo:cred k va uitati la prea multe filme americane(nu de alta dar alea prostesc)!cunosc o gramada d rockerite kre consuma alcool dar nu ies in evidenta prin asta si nu au treaba cu sexul sau mai stiu eu c!culmea e k sunt foarte destepte!ma rog,e vorba d rock si k sa intelegi rock adevarat tre sa ai cap dar cum manelistii duc lipsa,n-ai c sa ceri k "d unde nu e,nici Dumnezeu nu cere"!ma deranjeaza k au aparut unii kre isi iau chitari in trupa tipa k niste fete si spun k sunt rockeri dar ma inknta ideea k lumea trage spre rock


Era sa ma innec cu niste ceai. Mare e gradina.... ~p
Live fast, die young!
Avatar utilizator
RajaF
Junior Member
 
Mesaje: 596
Membru din: Dum Dec 04, 2005 12:00 am

Mesajde Invincible » Mar Oct 31, 2006 6:49 pm

Offtopic: abia acum mi-am dat seama ca n-am postat unde trebuia si mai am doar 2 min de stat. iar threadul "...mi-s mic, nu stiu nimic... "nu e de gasit



Cutzule, pe langa ciomagul ala administrat cu drag, stii tu, ala cu omul humanoid :) care intelegea si pricepea ce voiam sa spun si sa zic acolo, mai ia unu de la mine, cu dedicatie.
dai ceva mai mult tp sa ma departez


Si-acum ‘ars!, ca-ncep sa-mi intru in mana, si mi-e ca ma vad aia de la Protectia Animalelor.
Da, Cubete? ;)
Imagine Imagine Imagine
Avatar utilizator
Invincible
 
Mesaje: 2145
Membru din: Lun Iun 19, 2006 11:00 pm

Mesajde eyewitness » Sâm Noi 04, 2006 2:46 pm

s-a cam pus prafu p-acilea

iote ca minunata baga un post minunat (ca sa-i parafrazam pe comentatorii protv ai meciului real-steaua)

ce inseamna inteligenta? ce inseamna prostie? uneori cele doua notiuni se confunda (scufunda) in acelasi neant... in fine, se gasesc peste tot prosti care sa se intimideze de atata 'deshtaptziune', mereu se gasesc atatia dashpetzi sa se minuneze de atata prostie.......... diferenta o induce niste ghilimele........hm......, frate, desteapta mai sunt, nu?


minunato, in cazu tau, prostia se confunda duar cu prostia
cum plm handimania a ratat-o p-asta?
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde kant emir » Mie Noi 08, 2006 8:38 pm

demential, nu ca are potential!

adica (textul):
abarnache scrie:draga m-am referit ca eu am fost in insulele caribe dar nu ca sunt in spania si ca sa-ti mai zic un lucru pt cultura ta generala cine a descoperit America sa numit Cristobal Colon nu Cristofor Columb cum se zice in romania si insulele caribe au fost descoperite de un trib de caribeni de acolo ii vine si numele si nu ma mai freca la melodie pt ca no tienes ni puta idea de que se Caribe.adios

desprindem ca: romanii (numa cei din romania, ca aia din espania stie!) nu stie cine a descoperit america - care de fabt ar fi trebuit sa se cheme Colonia, si numele de America sa-i fie repartizat actualei Columbia]colon[/I] cu un anume capat al tubului digestiv; cu fuarte putina bunavointa, punem ordine: america ie de cacat (parere destul de raspandita - nu sustinem si nici nu con batem), si ar fi trebuit (pe svanta dreptate) sa se si cheme colonia, ceia ce se leaga

pe urma: si insulele caribe au fost descoperite de un trib de caribeni de acolo ii vine si numele linpede ca bunazioa! daca localnicii (bajtinashii, locuitorii insulelor) se chemau caribeni (pt ca locuiau in caribe), e normal ca au numit insulele dupa numele lor* - si asta explica si de ce se chemau ei caribeni (linpede - pt ca locuiau in caribe! sau am mai zis asta?)























*legenda raului Prut: " - cum se cheama raul asta, stolnice?" " - raul Prut, maria-ta!" "- mnobun, asa sa-i ramana numele, in veacul veacului"
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde Shaki » Vin Noi 17, 2006 9:38 am

cum se percepe literatura romana din caribe:

alex@ scrie:Mihai Eminescu(poet de geniu numit in anul 2000) sau Ion Creanga(povestitorul literarurii limbii romane)

~p ~p ~p ~p
mai e o singura sperantza... sa existe shi exorcishti de incultura :D
aliatzi, right? :D

A little girl went out to play, lost in the marketplace as if half-born...
Avatar utilizator
Shaki
 
Mesaje: 7089
Membru din: Lun Mar 10, 2003 12:00 am

Mesajde Sică » Sâm Noi 18, 2006 8:19 am

SAFATUL MEU: [-X sa nu ai incredere prea mare in femei...... k ai sa ;M ;M ;M ajungi asa.

ce a spus asta mi-a facut ziua mai buna :D:
bani nu sunt un scop, sunt un mijloc.
Avatar utilizator
Sică
Junior Member
 
Mesaje: 1927
Membru din: Lun Iul 04, 2005 11:00 pm

Mesajde eyewitness » Vin Noi 24, 2006 6:36 am

din ciclul "iarna nu-i ca vara"

Skip1 scrie:mey kant emir..vagina e vagina....poponetzu e poponetz...:)


sau hai duru, duru, ce-a mai buna pizda-i curu ~p
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde eyewitness » Mar Noi 28, 2006 11:45 am

black ivy scrie:Am iubit prea mult metafiica


aflaram cu aceasta ocazie ca eliade avu o fiica, si nu orice fel de fiica, ci metafiica :D
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde kant emir » Mie Dec 13, 2006 5:12 pm

zice tzontzo, pe jurnalu lu darchi:
nu o spun cu rautate,dar...numai tu ai scris pana acum la acest subiect)...daca iti face placere,go on

fain, nam mai vazut de multa vreme atata canduare
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde memetshot » Mie Dec 13, 2006 5:23 pm

acum 2 zile am descoperit si eu mel asta..nu sunt fan simplu,dar imi plac...am asc versurile..nu pot sa imi dau prea bine seama,dar cred k e vb de 2 tineri(bineinteles)care se afla intr-un loc unde e intuneric si probabil ei doar se simt,ci nu se vad...in fine..nu prea am inteles vrsurile,dar mel e tare :X

io abia acum am descoperit userul asta si deja ma mandresc cu el. bre, atata incoerenta, atat valuare a folosirii aberante a unor litere, atata lojica ascunsa in numa 4 randuri incat simt ca miar fi un uncenic bun. mersi tzontzo...
I'm sorry, but the position of annoying, incoherent talking animal has already been taken
meropi, ramane cum am stabilit
Avatar utilizator
memetshot
 
Mesaje: 7050
Membru din: Mar Iul 01, 2003 11:00 pm

Mesajde kant emir » Mie Dec 13, 2006 5:48 pm

iuhu!! \/ ombladon are 1% inaintea lui cheloo ....is tari toti trei..daca n-ar fi unu dintre ei ar fi de kkt...

tot de la iel, da
(care naiba trei, totz trei?)
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde memetshot » Mar Ian 09, 2007 4:13 pm

edward_alex scrie:Ma bucur si eu ca mai sunt oameni ca si mine, care ii place Faithless la nubunie :) Mie imi place cel mai mult, imi place tot de la ei toata muzica care au scoso pana acum! Sunt regi muzici electronice ( triphop ) au fost primi si sunt cei mai respectati! Din fericire nimeni nu au putut sa-i imite .. asta e un lucru bun !

Oricum sunt cei mai tari !!

P.S. cine vrea poate sa colaboreze cu mine sa facem un site oficial cu Faithless Romania


ma bucur ca exista uameni ca mine, care iei asculat logica incoerentei si nu foloseste al doilea i ca duar stie, al doilea i e ochiu dracului.
cine vrea sa facem colaborare realizam impreuna prin html si alte metode conoscute siteul care sa fie el siteu lu organizatia "Incoierenta salvagardeaza juma de Romania"
I'm sorry, but the position of annoying, incoherent talking animal has already been taken
meropi, ramane cum am stabilit
Avatar utilizator
memetshot
 
Mesaje: 7050
Membru din: Mar Iul 01, 2003 11:00 pm

Mesajde eyewitness » Sâm Ian 13, 2007 8:53 am

MoOnGiRl scrie:Stii de ce ataca israelienii?Au motive intemeiate.Atunci cand sunt provocati de arabi!Stii de ce sunt provocati de arabi?Pentru ca si arabii au motivele lor.Poporul evreu a ramas intr-un timp fara stat!Englezii au pus bazele statului evreu in Palestina si au inceput razboaiele.Din npu evreii intra intr-o perioada zbuciumata de crime fara rost.Pana la urma nu s-a rezolvat nimic in afara de oameni morti de partea tuturor baricadelor.Bun!In perioada holocaustului au fost state puternice care ar fi putut interveni.Nimnei nu a facut-o.Dupa ce dezastrul a fost deja consumat americanii s-au simtit vinovati pentru ignoranta lor si au propus infintarea uni stat pentru evrei.Ce stat au ales americanii?Israel.Dar Israelul a fostde mult pierdut de catre evrei, iar acum apartinea arabilor.Astfel Israel a devenit statul evreilor.Dar arabii considera ca este teritoriul lor si ii ataca pe evrei.Acestia raspund si astfel se ajunge la razboi, moarte si alte lucruri care nu duc la nimic bun, ci intorc civilizatia la inceputurile ei!


~p ~p ~p
memete te taie fatuca la incoierenta, esti junior pe langa ia :D
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde Invincible » Mie Ian 07, 2009 5:39 pm

http://www.scribd.com/doc/5107/They-didnt-study
Fluffy: aia cu spanzuratu de fractie am mai vazut-o.
Imagine Imagine Imagine
Avatar utilizator
Invincible
 
Mesaje: 2145
Membru din: Lun Iun 19, 2006 11:00 pm

Anterior

Înapoi la Mai in gluma mai in serios. mai mult in gluma

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 21 vizitatori