Ce parere aveti despre piesa subsemnatei?

discutii pe care nu stii unde sa le incepi, haz de orice caz; ca intre prieteni

Moderator: anjin-san

Ce parere aveti despre melodia "Soarele meu?"

este excelenta!
12
8%
suna bine!
12
8%
merge...
4
3%
e o piesa foarte nashpa.
115
80%
 
Voturi totale : 143

Mesajde Amaterasu » Vin Ian 31, 2003 9:53 pm

Vreu sa va spun ca si eu am 15 ani asa ca varsta calendaristica nu conteaza!Cea biologica conteaza(ar spune Eliade)...Cat despre cele 2666 de piese scrise...Songbird, nu cred ca cea care conteaza e cantitatea ci calitatea....So...Think twice!
Avatar utilizator
Amaterasu
 
Mesaje: 1287
Membru din: Lun Aug 26, 2002 11:00 pm

Mesajde Bortzianu' » Sâm Feb 01, 2003 1:51 am

Initial trimis de crazy_felina
Vreu sa va spun ca si eu am 15 ani asa ca varsta calendaristica nu conteaza!Cea biologica conteaza(ar spune Eliade)...Cat despre cele 2666 de piese scrise...Songbird, nu cred ca cea care conteaza e cantitatea ci calitatea....So...Think twice!



..Pai..daca ai 15 si ..arati ca in poza .... esti chiar o felina innebunitoare... Si Nichita ar mai fi scris o poezie ..Leoiaca tanara partea doi...pe bune...

..AAA ..intr-adevar, cantitatea conteaza doar pentru bugetari...
Bortzianu'
 

Re: Re: Re: ASta este..

Mesajde Jezebel » Sâm Feb 01, 2003 7:48 am

PENTRU ALEXANDRA, FARA NICI UN FEL DE NIMIC SI DOAR CU URARI DE MAI BINE!



The 80's are over!
Incearca sa iubesti si tu putin...
Dupa aceea,totul ti se va parea altfel.....
Ai sa vezi tu!
Esti aproape de Cluj...Cauta o trupa numita SEVEN.

Serios.Ai ceva de invatat de acolo.
Si profesional.Si personal.
Jezebel
 

Mesajde Titina » Sâm Feb 01, 2003 11:26 am

Mie imi place.Ai voce,...pacat ca "in ziua de azi" nimeni nu mai apreciaza muzica de genul asta :( .Mie imi plac aproape toate felurile de muzica,deci....E SUPER!(e,bineinteles,ca atunci cand ai chef de distractie nu asculti melodia aia,dar cand :cry: dupa cineva-de exemplu-o poti asculta).
Titina
Junior Member
 
Mesaje: 3613
Membru din: Dum Dec 22, 2002 12:00 am

Re: Re: Re: Re: ASta este..

Mesajde unu oarecare » Sâm Feb 01, 2003 8:00 pm

Initial trimis de Jezebel
PENTRU ALEXANDRA, FARA NICI UN FEL DE NIMIC SI DOAR CU URARI DE MAI BINE!



The 80's are over!
Incearca sa iubesti si tu putin...
Dupa aceea,totul ti se va parea altfel.....
Ai sa vezi tu!
Esti aproape de Cluj...Cauta o trupa numita SEVEN.

Serios.Ai ceva de invatat de acolo.
Si profesional.Si personal.


mai exista Seven ?!?!?
daca fac "partz" si mie imi miroase bine ce dreaq va bagati voi sa spoonetzi ca poote ???
unu oarecare
Junior Member
 
Mesaje: 5
Membru din: Dum Ian 26, 2003 10:26 pm
Localitate: Bucuresti, Romania

Mesajde anonim trance » Dum Feb 02, 2003 2:18 am

am ascultat si eu melodia in cauza.... Nu este penibila cum afirma baietii si fetitzele (poate rautaciosi) Se poate observa ca ti-ai dat silinta sa canti cat mai bine, intr-adevar volum nu prea ai dar asta se poate rezolva in timp (cu ceva munca)....N-as vrea sa fiu prea critic pentru ca, critici se gasesc (nod in papura).

Compozitia: slabuta din punctul de vedere al melodicitatii in sensul ca dupa ce ascult melodia 1 ora in continuare, nu o pot fredona... DA asa consider eu o piesa slabuta, una caruia nu ii pot memora macar refrenul, iar la genul muzical abordat de tine este NECESAR lucrul asta. Ideea este insa interesanta.

Versurile: 'Asa cum tu ma vezi, asa si eu te vad, in vis...."Tuesti" soarele meu .........&^*e....^*^&ca....rasarit' .....cam asta se intelege adica "tu esti" prea legat zic eu, iar partea cu "rasaritu" n=am reusit sa-mi dau seama ce zici(canti) acolo. Deci atentie la pronuntie.

Un defect tehnic ar mai fi ca instrumentatia e prea tare in comparatie cu vocea, deci chiar daca pronuntia era mai buna tot existau riskuri sa nu se inteleaga versurile.

Deci sa nu consideri ca te-am criticat acum ci doar mi-am spus parerea de simplu ascultator. Important este ca tu sa tragi invatamintele de rigoare (daca exista). Perseverenta duce la perfectiune.....

so keep working

Eu nu sunt nici muzicant nici muzician mai compun din cand in cand cate o piesa de cativa ani buni. Lumea zice ca ma pricep.

Deci baietei si fetitze "obraznici" mai lasati fata in pace. Ati ascultat primele piese ale unor artisti consacrati care nu au aparut pe album?????? Nici eu.... dar va pot spune cu siguranta ca nu au fost exceptionale. Totul are un inceput. Iar acest inceput in muzica se ia de la un anumit nivel in functie de talentul artistului (in devenire). Parerea mea este ca fata are talent. Nu trebuie sa luam in considerare faptul ca muzica ei nu e sau e comerciala, ca e un gen mai greu abordabil, etc. NU este nici genul meu, dar fiecare face ce simte. Hai sa fim toti rokeri! nu se poate asa ceva...gata ca iar deviez de la subiect :))


erepal@home.ro
anonim trance
 

Mesajde Titina » Dum Feb 02, 2003 5:54 pm

Initial trimis de anonim trance
am ascultat si eu melodia in cauza.... Nu este penibila cum afirma baietii si fetitzele (poate rautaciosi) Se poate observa ca ti-ai dat silinta sa canti cat mai bine, intr-adevar volum nu prea ai dar asta se poate rezolva in timp (cu ceva munca)....N-as vrea sa fiu prea critic pentru ca, critici se gasesc (nod in papura).

Compozitia: slabuta din punctul de vedere al melodicitatii in sensul ca dupa ce ascult melodia 1 ora in continuare, nu o pot fredona... DA asa consider eu o piesa slabuta, una caruia nu ii pot memora macar refrenul, iar la genul muzical abordat de tine este NECESAR lucrul asta. Ideea este insa interesanta.

Versurile: 'Asa cum tu ma vezi, asa si eu te vad, in vis...."Tuesti" soarele meu .........&^*e....^*^&ca....rasarit' .....cam asta se intelege adica "tu esti" prea legat zic eu, iar partea cu "rasaritu" n=am reusit sa-mi dau seama ce zici(canti) acolo. Deci atentie la pronuntie.

Un defect tehnic ar mai fi ca instrumentatia e prea tare in comparatie cu vocea, deci chiar daca pronuntia era mai buna tot existau riskuri sa nu se inteleaga versurile.

Deci sa nu consideri ca te-am criticat acum ci doar mi-am spus parerea de simplu ascultator. Important este ca tu sa tragi invatamintele de rigoare (daca exista). Perseverenta duce la perfectiune.....

so keep working

Eu nu sunt nici muzicant nici muzician mai compun din cand in cand cate o piesa de cativa ani buni. Lumea zice ca ma pricep.

Deci baietei si fetitze "obraznici" mai lasati fata in pace. Ati ascultat primele piese ale unor artisti consacrati care nu au aparut pe album?????? Nici eu.... dar va pot spune cu siguranta ca nu au fost exceptionale. Totul are un inceput. Iar acest inceput in muzica se ia de la un anumit nivel in functie de talentul artistului (in devenire). Parerea mea este ca fata are talent. Nu trebuie sa luam in considerare faptul ca muzica ei nu e sau e comerciala, ca e un gen mai greu abordabil, etc. NU este nici genul meu, dar fiecare face ce simte. Hai sa fim toti rokeri! nu se poate asa ceva...gata ca iar deviez de la subiect :))


erepal@home.ro


Chestia cu versurile...nici io nu prea le inteleg,dar...intr-un tarziu am reushit:da nu shtiu daca le-am interpretat bine:"Asha cum tu ma vezi,asha shi eu te vad,in vis...tu eshti soarele meu!Bine c-ai rasarit!"

O fi "bine c-ai rasarit",da nu's sigura.Alexandra,am inteles bine...?
Titina
Junior Member
 
Mesaje: 3613
Membru din: Dum Dec 22, 2002 12:00 am

erata

Mesajde Bortzianu' » Mar Feb 04, 2003 11:46 am

Initial trimis de X-Tina Aguilera


Chestia cu versurile...nici io nu prea le inteleg,dar...intr-un tarziu am reushit:da nu shtiu daca le-am interpretat bine:"Asha cum tu ma vezi,asha shi eu te vad,in vis...tu eshti soarele meu!Bine c-ai rasarit!"

O fi "bine c-ai rasarit",da nu's sigura.Alexandra,am inteles bine...?


Am facut pentru mai multe trupa muzica (de kkt in general ..ca asta le placea la consumatori) ..si pot spune ca voce ai avea

. ..Ai cumva probleme la pronuntia í…Ÿ -ului ??? sau s-ului? asa mi s-a parut...

..Dar daca vrei sa-ti faci o cariera in muzica .... multe nopti mai ai de pierdut.... :) ..de fapt nici un artist nu e definitivat vreodata ..toti aspira spre mai mult (nu zic perfectiune) ... dar trebuie depasit un anumit stadiu de amatorism

..A..si inca ceva: nu sta totul numai in tehnica vocii ...crede-ma ca inainte de voce se pune sufletul ..Iar al tau inca se formeaza, e normal pentru varsta ta ..

Cineva ... celebru de prea mult timp..:) spunea despre cum trebuie sa fie un vocal bun :
5% talent-vocatie, 45 % creier-inteligenta ..50 % MUNCA... :)


..Pe propria-mi piele am constatat ca ...are dreptate ..nasol ca stau mai prost cu intelighentia ..:( ..dar compensez cu munca..:)

Bafta!
Avatar utilizator
Bortzianu'
Junior Member
 
Mesaje: 1145
Membru din: Vin Ian 24, 2003 12:00 am

Mesajde Amaterasu » Mar Feb 25, 2003 3:29 pm

Se pare ca tanara noastra solista s-a speriat si nu mai posteaza...Imi pare rau ca te lasi atat de usor doborata....
Sunt ura falselor feline, surprinse-n perne adormite...
Oderint dum metuant.
Avatar utilizator
Amaterasu
 
Mesaje: 1287
Membru din: Lun Aug 26, 2002 11:00 pm

Mesajde dadius » Mar Feb 25, 2003 3:40 pm

Initial trimis de crazy_felina
Se pare ca tanara noastra solista s-a speriat si nu mai posteaza...Imi pare rau ca te lasi atat de usor doborata....


mai am urmarit cam tot ce ai scris tu pe threadu' asta si am ajuns la concluzia ca: esti cam tampita!

Nu mi-o lua in nume de rau.Asta e parerea mea si am simtit nevoia sa o zic.

Numai bine
Spune-mi ce muzică asculţi, ca să îţi spun câţi sunteţi de mulţi!
Avatar utilizator
dadius
 
Mesaje: 779
Membru din: Dum Iun 16, 2002 11:00 pm

Mesajde Baluba » Mie Feb 26, 2003 10:13 pm

Sunt de acord cu ce zice dadius - draga crazy_felina esti dobitoaca. Dar nu l-as uita nici pe "unu oarecare" care e la fel de idiot ca si tine.

Nu inteleg de ce dracu sunteti atat de rai cu saraca fata?! Dupa ce vine imbecilul de "unu oarecare" si o jigneste ce va asteptati - sa nu zica nimic?? N-ajungea un simplu "nu-mi place"? Trebuia sa scrieti fiecare cate 3 posturi la rand in care sa plangeti muzica de acu' 20 de ani?

Citez dintr-un clasic in viata: "tzu tzu... las-o balta... e penibil !!!!!!!! vezi-tzi de skoala, ca n-ai nici voce, nici timbru si nici volum. Pa ! (si pussy)". Ce te face mah pe tine asa o autoritate? Poate esti vreun mare talent si nu stim noi, un al doilea Costitza Ionitza, poate. Sper ca nu, ca nu stiu daca mai tine pamantul inca unu'

-------------------------

Piesa e mai mult decat decenta avand in vedere ca esti la inceput. Vocea nu e neaparat cea mai buna pe care am auzit-o, dar poate sa fie interesanta daca este pusa bine in valoare.
Stii ca s-a nascut un om destept cand vezi prostii ca se-aduna sa-l doboare.
Baluba
Junior Member
 
Mesaje: 157
Membru din: Vin Oct 12, 2001 12:47 pm
Localitate: Bucuresti, Romania

Mesajde Bortzianu' » Joi Feb 27, 2003 10:47 am

[quote]Initial trimis de Baluba
[
-------------------------

..Glia romaneasca tine oricati Costi Ionita ..daca ai vreun semn de intrebare in acest sens.

..Ma ..ea a cerut parerea altora.. a oamenilor de rand, a consumatorilor de muzica..de la manele la rock... tocmai asta e farmecul forumului... daca n-ai obs. Asa ca ..fiecare spune cum poate, cat poate , ce poate... Iar cel care a pus intrebarea ... invata sau uita ...

..ce te simti asa atacat? ... Tu chiar nu esti satul de ce vezi in jur? Serpii trebuie inabusiti in fasa..ca ne-au intrecut ca numar..de cam mult timp.

..Daca vrei o parere , o ceri. daca nu ..stai acasa.

...si inca ceva: apreciez un om sincer. Serpii ii strivesc/ignor/scuip.
Avatar utilizator
Bortzianu'
Junior Member
 
Mesaje: 1145
Membru din: Vin Ian 24, 2003 12:00 am

Mesajde Baluba » Joi Feb 27, 2003 10:51 pm

Nu m-au enervat opiniile ci tonul si faptul ca apoi au inceput sa bata campii.
Stii ca s-a nascut un om destept cand vezi prostii ca se-aduna sa-l doboare.
Baluba
Junior Member
 
Mesaje: 157
Membru din: Vin Oct 12, 2001 12:47 pm
Localitate: Bucuresti, Romania

Mesajde unu oarecare » Vin Feb 28, 2003 2:52 am

Initial trimis de Baluba
Nu m-au enervat opiniile ci tonul si faptul ca apoi au inceput sa bata campii.


Nu raspund provocarilor ieftine... uita-te la Eurovision si poate o sa realizezi despre ce vorbesc. "M-ai parasit", "Nu mi-o mai tragi", "Mi-e dor sa te foot" etc. Asta e imaginatia romanilor. L-ai vazut pe Costitza ? Da din buci si canta cu 2 parashute despre Dumnezeu :)). S-au ai vazut Centrul Civic ? Ai inteles ceva din piesa aia ? Ai retinut vreo piesa de la concursu ala de kakat ? Prietene, scuza-ma esti imbecil. Daca vrei sa ii iei apararaea micutei "talent zero", atunci comenteaza frate talentul ei, nu comenta parerile altora ca nu te-a facut nimeni avocat. Baga la cap ca maine o vezi la Eurovision cantand despre frustrarile sexuale ale unui compozitor onanist si atunci o sa schimbi postul si sper ca vei realiza unde se duc bani TVR... in coroorile pline de coshuri ale lui Temisan, Nicola si alte basini ieftine cu piese furate de afara si cu versuri de zici ca nu mai e unu fericit in tzara asta.

Si apropo, daca vrei sa ma enervezi sa sti ca nu ai reusit. Oricum se noteaza parerea ta si imi dau seama ca nu am fost de la inceput atat de concret pe cat trebuia sa fiu. deci:

PIESA E DE KAKAT. VOCEA E DE KAKAT. VERSURILE SUNT DE KAKAT.

Restu' o fi bun... da care e restu' ???
unu oarecare
 

Mesajde dadius » Vin Feb 28, 2003 8:28 am

Initial trimis de unu oarecare


Nu raspund provocarilor ieftine... uita-te la Eurovision si poate o sa realizezi despre ce vorbesc. "M-ai parasit", "Nu mi-o mai tragi", "Mi-e dor sa te foot" etc. Asta e imaginatia romanilor. L-ai vazut pe Costitza ? Da din buci si canta cu 2 parashute despre Dumnezeu :)). S-au ai vazut Centrul Civic ? Ai inteles ceva din piesa aia ? Ai retinut vreo piesa de la concursu ala de kakat ? Prietene, scuza-ma esti imbecil. Daca vrei sa ii iei apararaea micutei "talent zero", atunci comenteaza frate talentul ei, nu comenta parerile altora ca nu te-a facut nimeni avocat. Baga la cap ca maine o vezi la Eurovision cantand despre frustrarile sexuale ale unui compozitor onanist si atunci o sa schimbi postul si sper ca vei realiza unde se duc bani TVR... in coroorile pline de coshuri ale lui Temisan, Nicola si alte basini ieftine cu piese furate de afara si cu versuri de zici ca nu mai e unu fericit in tzara asta.

Si apropo, daca vrei sa ma enervezi sa sti ca nu ai reusit. Oricum se noteaza parerea ta si imi dau seama ca nu am fost de la inceput atat de concret pe cat trebuia sa fiu. deci:

PIESA E DE KAKAT. VOCEA E DE KAKAT. VERSURILE SUNT DE KAKAT.

Restu' o fi bun... da care e restu' ???


Ba .... dar periculos mai esti. M-ai spart la p**a! :eek:

Si totusi in general ai dreptate. Cam asa e!

Totusi legat de fata asta : o fii piesa si textul de cacat dar vizavi de voce nu cred ca ai dreptate. Eu zic ca are "teava" si ca se descurca destul de bine. Acum....ca nu o fii Celine Dion........Asta e frate. Romania nu produce nimic bun (la nivel european sa zicem) in nici un domeniu. De ce ar produce in muzica?
Spune-mi ce muzică asculţi, ca să îţi spun câţi sunteţi de mulţi!
Avatar utilizator
dadius
 
Mesaje: 779
Membru din: Dum Iun 16, 2002 11:00 pm

Mesajde Bortzianu' » Vin Feb 28, 2003 12:59 pm

Initial trimis de dadius

Romania nu produce nimic bun (la nivel european sa zicem) in nici un domeniu. De ce ar produce in muzica?



..pentru ca romanul s-a nascut poet..:)

...
Avatar utilizator
Bortzianu'
Junior Member
 
Mesaje: 1145
Membru din: Vin Ian 24, 2003 12:00 am

ai voce

Mesajde Unregistered » Vin Feb 28, 2003 8:13 pm

ai voce, insa mai ai mult de lucru la melodia asta, cat si la vocea ta... Cam atat vreau sa iti zic... dar in comparatie cu ce vad eu la televizor, mai bine ash asculta muzica ta :)
Unregistered
 

Mesajde Baluba » Sâm Mar 01, 2003 11:49 pm

Initial trimis de unu oarecare
[B]

Nu raspund provocarilor ieftine... uita-te la Eurovision si poate o sa realizezi despre ce vorbesc. "M-ai parasit", "Nu mi-o mai tragi", "Mi-e dor sa te foot" etc. Asta e imaginatia romanilor. L-ai vazut pe Costitza ? Da din buci si canta cu 2 parashute despre Dumnezeu :)). S-au ai vazut Centrul Civic ? Ai inteles ceva din piesa aia ? Ai retinut vreo piesa de la concursu ala de kakat ? Prietene, scuza-ma esti imbecil. Daca vrei sa ii iei apararaea micutei "talent zero", atunci comenteaza frate talentul ei, nu comenta parerile altora ca nu te-a facut nimeni avocat. Baga la cap ca maine o vezi la Eurovision cantand despre frustrarile sexuale ale unui compozitor onanist si atunci o sa schimbi postul si sper ca vei realiza unde se duc bani TVR... in coroorile pline de coshuri ale lui Temisan, Nicola si alte basini ieftine cu piese furate de afara si cu versuri de zici ca nu mai e unu fericit in tzara asta.


Nu apreciez scursurile pe care le vad pe atomic si la eurovision. De asemenea nu apreciez nici figuranti de doi bani ca tine. Nu-mi plac oamenii care critica ca sa se afle in treaba. Fata are VOCE si poate sa faca ceva bun in muzica romaneasca in viitor.

Si apropo, daca vrei sa ma enervezi sa sti ca nu ai reusit. Oricum se noteaza parerea ta si imi dau seama ca nu am fost de la inceput atat de concret pe cat trebuia sa fiu. deci:

PIESA E DE KAKAT. VOCEA E DE KAKAT. VERSURILE SUNT DE KAKAT.


Cu o asemenea atitudine singura concluzie pe care pot sa o trag este ca esti cretin. N-am incercat sa te enervez, pentru ca ma doare fix in c*r de persoana ta.

P.S.: Esti cumva o mare autoritate in domeniul muzical, ca altfel nu-mi dau seama cum de iti permiti sa ai opinii atat de radicale?
Stii ca s-a nascut un om destept cand vezi prostii ca se-aduna sa-l doboare.
Baluba
Junior Member
 
Mesaje: 157
Membru din: Vin Oct 12, 2001 12:47 pm
Localitate: Bucuresti, Romania

Mesajde Bortzianu' » Dum Mar 02, 2003 3:17 am

Initial trimis de Baluba
P.S.: Esti cumva o mare autoritate in domeniul muzical, ca altfel nu-mi dau seama cum de iti permiti sa ai opinii atat de radicale?


Este cineva care ..merita sa fie ascultat ..cand e vorba de muzica.
:)
Bortzianu'
 

Mesajde unu oarecare » Dum Mar 02, 2003 9:52 am

Initial trimis de Bortzianu'


Este cineva care ..merita sa fie ascultat ..cand e vorba de muzica.
:)


thx bortzi... :)
unu oarecare
 

Mesajde Baluba » Lun Mar 03, 2003 10:35 am

Initial trimis de unu oarecare


thx bortzi... :)


Hmm ... Penistocle Popa? Corina Chiriac? Ion Dolanescu? Xena printesa razboinica?
Stii ca s-a nascut un om destept cand vezi prostii ca se-aduna sa-l doboare.
Baluba
Junior Member
 
Mesaje: 157
Membru din: Vin Oct 12, 2001 12:47 pm
Localitate: Bucuresti, Romania

Mesajde Bortzianu' » Lun Mar 03, 2003 10:55 am

Initial trimis de Baluba


Hmm ... Penistocle Popa? Corina Chiriac? Ion Dolanescu? Xena printesa razboinica?


... esti bolnav de inutilitate fra'

:)

bafta!
Avatar utilizator
Bortzianu'
Junior Member
 
Mesaje: 1145
Membru din: Vin Ian 24, 2003 12:00 am

Mesajde Baluba » Lun Mar 03, 2003 10:46 pm

Initial trimis de Bortzianu'


... esti bolnav de inutilitate fra'

:)

bafta!


Eh, asta e ... fiecare cu bolile lui, unii cu inutilitatea, altii cu nesimtirea si lipsa de educatie ...
Stii ca s-a nascut un om destept cand vezi prostii ca se-aduna sa-l doboare.
Baluba
Junior Member
 
Mesaje: 157
Membru din: Vin Oct 12, 2001 12:47 pm
Localitate: Bucuresti, Romania

Mesajde Bortzianu' » Mar Mar 04, 2003 11:28 am

Initial trimis de Baluba


Eh, asta e ... fiecare cu bolile lui, unii cu inutilitatea, altii cu nesimtirea si lipsa de educatie ...


..Hai nu dramatiza acum. :) ... lasa ca e loc pentru toti. Nimeni nu e perfect. Dar din moment ce s-a cerut o parere, puteai si tu sa iti spui parerea vis-a-vis de dsoara si gata.. nu trebuia, cu o tona de subiectivism, sa critici pe altul.. Daca el si-ar fi deschis un thread (si si-a deschis pe acest forum) cu : ce parere aveti despre mine? ..ai fi putut sa ii spui ... si chestia asta tine to de educatie.. apropos la ce scriai mai sus..:) ..
..Iar domnisoara in cauza, oricum nu s-a mai aratat pe aici si nu a catadicsit sa raspunda la ce a fost intrebata ..sau sa multumeasca pentru sfaturi ..asta apropos de nesimitire..:)

..Multa bafta!
Avatar utilizator
Bortzianu'
Junior Member
 
Mesaje: 1145
Membru din: Vin Ian 24, 2003 12:00 am

Mesajde Zic shi io... » Mie Mar 05, 2003 2:28 am

Alexandra, esti prea increzatoare...Eu nu zic sa nu-ti urmezi visul, dar nu miza cu toata forta pe "meseria" asta...E pacat, ca nu poti sti niciodata daca e sa fie...E si o chestiune de noroc...

Te rog, nu-ti mai construi self esteem-ul singura, magulindu-te cu pana la ce nota ajungi...Am studiat canto 15 ani shi cam stiu cu ce se mananca aceasta meserie, mai stiu ca nu e mare scofala sa atingi in falset notele "alea" pe care incerci sa mi le explici mai ales daca inca ai vocea in schimbare.Mai bine spune-mi care este ambitusul, daca tot vrei sa te dai mare, ca din cate aud nu mergi in jos tare mult, chiar daca, dupa tine , ai o voce grava...

Piesa e dezastru...Iarta-ma, nu menajez pe nimeni!Vocea ta e frumoasa si cu potential.Dar trebuie sa muncesti...
Nu ajunge doar studiu de 2 ore zilnic ci...asculta multa muzica de diverse genuri, si...citeste mult.S-ar putea sa constati ca Marile probleme pe care tu le <dezbati> in poeziile tale nu le-ai descoperit tu si ti-ar prinde bine si viziunea ...altora asupra lor....

Si sa stii ca nu esti singura talentata din lumea asta care se trezeste noaptea sa scrie poezii...Doar saptamana trecuta am auzit vreo 5 fete la un casting cu voci bunicele...


In concluzie, putina modestie te va ajuta sa-ti depasesti limitele....Nu mai fi asa convinsa ca nu mai exista alta care sa cante, sa scrie , sa compuna ca tine...

Cat despre site-ul tau, mi se pare ...nereusit.Nu mai vorbi despre tine ca si cum esti o minune a lumii...Lasa-i pe altii s-o faca.LA 15 ani, iarta-ma , ar trebui sa fii mai ...matura.Nu te ajuta , in conditiile pietei in ziua de azi, sa fii visatoare.Priveste putin in jur.Trezeste-te!Stii cate fete sunt ca tine in lumea asta?
Tu cu ce crezi ca esti mai speciala?
Zic shi io...
 

Mesajde mazdrunka » Dum Mar 09, 2003 3:27 am

Simt 'nevoia' sa raspund si eu la acest.......sondaj.......
Am ascultat piesa... mai mult din curiozitate.
Sincer... iti urez bafta multa!
Si mult mai sincer... nu cred ca vei avea succes cu ceea ce faci. Oricum, bafta! Si nu mai visa atat. A spus bine cine a spus mai sus ca sunt multe ca tine. Si poate chiar mai bune. Trebuie sa privesti si din aceasta parte lucururile.
Asta e tot ce am vrut sa zic. Nu vreau sa te jignesc sau sa te acuz de ceva. Dar mai ai enorm de mult de munca.

Non Offendere!
mazdrunka
 

Mesajde basstard » Mie Mar 12, 2003 6:51 am

Un bun exemplu pentru cantatul degeaba.

Vis a vis de cele n-spe mii de piese compuse de fatuca asta: DECAT MULT SI FARA ROST, MAI BINE PUTIN SI PROST

Sfat: (ca doar nu ma doare tastatura sa dau sfaturi..) cand scrii o piesa gandeste-o! VEzi ce ai de spus in piesa aia, si cum o spui astfel incat ala care asculta sa priceapa ce era in capul tau cand ai scris-o. (asta daca era ceva in capul tau cand ai scris-o)
human being/being human
Avatar utilizator
basstard
Junior Member
 
Mesaje: 1542
Membru din: Sâm Feb 01, 2003 12:00 am

Mesajde unu oarecare » Mie Mar 12, 2003 10:21 am

Initial trimis de Bassplayer
Un bun exemplu pentru cantatul degeaba.

Vis a vis de cele n-spe mii de piese compuse de fatuca asta: DECAT MULT SI FARA ROST, MAI BINE PUTIN SI PROST

Sfat: (ca doar nu ma doare tastatura sa dau sfaturi..) cand scrii o piesa gandeste-o! VEzi ce ai de spus in piesa aia, si cum o spui astfel incat ala care asculta sa priceapa ce era in capul tau cand ai scris-o. (asta daca era ceva in capul tau cand ai scris-o)



In sfarsit un om cu capul pe umeri ! Bravo mah ! (vorbesc serios)
unu oarecare
 

Mesajde dinu » Joi Mar 13, 2003 1:23 am

Initial trimis de Bassplayer
DECAT MULT SI FARA ROST, MAI BINE PUTIN SI PROST


:o aplauze din tribune

am si io o intrebare, voi aveti multi prieteni imaginari cu cari vorbiti la persoana a 2-a ? Ca io n-am mai vazut-o pe fatuca prin zona de mai bine de o luna...
dinu
Junior Member
 
Mesaje: 843
Membru din: Mie Noi 21, 2001 12:00 am

Mesajde nocturna » Joi Mar 13, 2003 11:42 am

a'ma dinu ca esti rautacios. :p lasa mah oamenii sa se simta bine. :D
"Sunt un om. Mi se pare ca e de ajuns"

A.K.M. powered by another.ro
Avatar utilizator
nocturna
 
Mesaje: 8725
Membru din: Mie Dec 04, 2002 12:00 am

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Mai in gluma mai in serios. mai mult in gluma

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 7 vizitatori