Ce parere aveti despre piesa subsemnatei?

discutii pe care nu stii unde sa le incepi, haz de orice caz; ca intre prieteni

Moderator: anjin-san

Ce parere aveti despre melodia "Soarele meu?"

este excelenta!
12
8%
suna bine!
12
8%
merge...
4
3%
e o piesa foarte nashpa.
115
80%
 
Voturi totale : 143

Re: Re: Re: Re: Partz shi de la kapat

Mesajde unu oarecare » Joi Mar 27, 2003 10:20 am

Initial trimis de Portnoy


Bai putulica... Ma doare-n cur de ce faci tu, dar se pare ca nuca aia pe care o ai in loc de creier nu prea te ajuta, intelegi tot aiurea... Daca [B]intr-adevar
nu ai formatie, sau prieteni cu formatie, sau nu te pricepi, NU COMENTA!!! Mai ales daca zici ca nu te intereseaza... Intamplator am avut o gramada de prieteni cu formatii de-a lungul timpului, am mai cantat si eu pe ici pe colo cu ei la Sighisoara (eu doar ca unul "de pe langa ei", nu am avut niciodata formatie), stiu cat de cat care e treaba... Am asistat chiar de multe ori la repetitiile unei formatii mai de succes de pe aici (nu-mi place deloc ceea ce canta, dar ii respect pentru ceea ce fac, mai ales deoarece "canta live"). Ma rog, astea ti le zic numai ca sa vezi ca stiu cate ceva, nu ma cac aiurea... In rest, ma doare-n pula de tine, nu ma intereseaza parerea ta despre mine. Si in nici un caz nu zic pentru a ma "da grande". Daca eram asa bun, aveam o formatie si castigam bani din asta... Dar, cat de cat, am ideile principale in cap.
"Parerile nu se discuta, te caci in ele..." Pardon, "te kaci"... In general, sau doar in cazul asta? Oricum esti varza daca gandesti asa... Pun pariu ca in alta ocazie o sa spui altceva... De "filozofi de doi bani" din astia m-am saturat. Pute in "Regie" pe aici...
Daca incerci sa ma contrazici, gaseste argumente mai solide, nu "pretexte" doar pentru ca ai "intrat in hora" si nu mai vrei sa dai inapoi din orgoliu... [/B]



De maine apuca-te de invatzat :))))))))
unu oarecare
 

Re: Re: Re: Re: Re: Partz shi de la kapat

Mesajde cubu » Joi Mar 27, 2003 11:58 am

Initial trimis de unu oarecare



De maine apuca-te de invatzat :))))))))


Cam repede ai ramas fara idei... ;m Te consideram un adversar mai puternic... :( M-am inselat...

"La revedere/Va spunem la revedere..." :bye:
indescifrabil
Avatar utilizator
cubu
 
Mesaje: 6237
Membru din: Mar Mar 18, 2003 12:00 am

Re: Re: Re: Re: Re: Partz shi de la kapat

Mesajde neatza » Joi Mar 27, 2003 4:39 pm

Initial trimis de Bortzianu'



3. Iainte de a lovi un caine ...fii destept si intreaba al cui este :))



he...he...he... mishto. m-am distrat. pana la treaba asta, threadu ma cam plitisise. mai baga bortziene!
AKM - powered by another.ro

Am trei alter ego, toti bonavi de schizofrenie.
Avatar utilizator
neatza
 
Mesaje: 5820
Membru din: Sâm Aug 24, 2002 11:00 pm

Re: Re: Re: Re: Re: Partz shi de la kapat

Mesajde basstard » Joi Mar 27, 2003 6:24 pm

Initial trimis de Bortzianu'


3. Iainte de a lovi un caine ...fii destept si intreaba al cui este :))



Ia aminte, baga bine la cap Mr. Portnoy
human being/being human
Avatar utilizator
basstard
Junior Member
 
Mesaje: 1542
Membru din: Sâm Feb 01, 2003 12:00 am

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Partz shi de la kapat

Mesajde unu oarecare » Vin Mar 28, 2003 2:01 pm

Initial trimis de Portnoy


Cam repede ai ramas fara idei... ;m Te consideram un adversar mai puternic... :( M-am inselat...

"La revedere/Va spunem la revedere..." :bye:



Te insheli in mai multe privintze... :))) mai uita-te in oglinda.... auzi tu... Portnoy.... looooooooooooool..... maine o sa fi Paul Reed Smith ? (ca si ala e un nume mare) :))))

hai pa shi pussy ;)
unu oarecare
 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Partz shi de la kapat

Mesajde Baluba » Sâm Mar 29, 2003 1:38 am

Ba unu labamare esti chiar bou. Vii si insulti pe toata lumea p-aici de parca esti la tac'tu pe mosie. Mai da-te-n pizda ma-ti de handicapat. Chiar nu stii cand sa renunti?
Stii ca s-a nascut un om destept cand vezi prostii ca se-aduna sa-l doboare.
Baluba
Junior Member
 
Mesaje: 157
Membru din: Vin Oct 12, 2001 12:47 pm
Localitate: Bucuresti, Romania

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Partz shi de la kapat

Mesajde unu oarecare » Dum Mar 30, 2003 2:36 pm

Initial trimis de Baluba
Ba unu labamare esti chiar bou. Vii si insulti pe toata lumea p-aici de parca esti la tac'tu pe mosie. Mai da-te-n pizda ma-ti de handicapat. Chiar nu stii cand sa renunti?



nu raspund provocarilor si labarilor. daca ai ceva interesant de zis atunci spune, nu mai toci tastatura aia degeaba. sunt curios daca vorbeshti la fel cu maica-ta ;). take five, esti inutil :))
unu oarecare
 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Partz shi de la kapat

Mesajde cubu » Dum Mar 30, 2003 7:44 pm

Initial trimis de unu oarecare



Te insheli in mai multe privintze... :))) mai uita-te in oglinda.... auzi tu... Portnoy.... looooooooooooool..... maine o sa fi Paul Reed Smith ? (ca si ala e un nume mare) :))))

hai pa shi pussy ;)


Vezi ca mai trebuia sa pui un "o", l-ai uitat pe drum...
Nu, maine mi-am propus sa fiu Lombardo... Cauta-l pe google, o sa afli tu cine e...

Nu vezi mai varzoiule ca esti pueril? Daca tu ai impresia ca eu ma cred Portnoy, esti cu nervii rau... Fiecare are o anumita persoana in muzica, literatura, film, etc, pe care o admira in mod deosebit... Tipul asta m-a impresionat pe mine in mod deosebit, mai ales ca l-am vazut si live... Dar poftim inca o dovada ca nu ma insel deloc "in mai multe privinte"...

Initial trimis de unu oarecare

[...] maine o sa fi [...]


Mai pune mana pe cartea de gramatica...
indescifrabil
Avatar utilizator
cubu
 
Mesaje: 6237
Membru din: Mar Mar 18, 2003 12:00 am

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Partz shi de la kapat

Mesajde cubu » Dum Mar 30, 2003 7:50 pm

Initial trimis de Bortzianu'
3. Iainte de a lovi un caine ...fii destept si intreaba al cui este :))
Initial trimis de Bassplayer


Ia aminte, baga bine la cap Mr. Portnoy


Daca acel caine te musca de picior fara preaviz, nu mai intrebi al cui este... Ii dai un sut in coaie si gata... ;)
indescifrabil
Avatar utilizator
cubu
 
Mesaje: 6237
Membru din: Mar Mar 18, 2003 12:00 am

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Partz shi de la kapat

Mesajde Bortzianu' » Lun Mar 31, 2003 9:37 am

Initial trimis de Portnoy


Daca acel caine te musca de picior fara preaviz, nu mai intrebi al cui este... Ii dai un sut in coaie si gata... ;)


..??? si daca e castrat? ..sau le are de otel??? (ca e caine cu stapan cu bani) ...Vezi ca nu le stii pe toate?
:)
Bafta!
(si daca te voi vedea cu piciorul in ghips... n-am sa rad de tine ..promit ! ) :)
Avatar utilizator
Bortzianu'
Junior Member
 
Mesaje: 1145
Membru din: Vin Ian 24, 2003 12:00 am

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Partz shi de la kapat

Mesajde cubu » Lun Mar 31, 2003 1:44 pm

Initial trimis de Bortzianu'


..??? si daca e castrat? ..sau le are de otel??? (ca e caine cu stapan cu bani) ...Vezi ca nu le stii pe toate?
:)
Bafta!
(si daca te voi vedea cu piciorul in ghips... n-am sa rad de tine ..promit ! ) :)


LOL!!! :) Si tu acuma... Unde ai vazut caine cu coaie de otel? Ce, e cainele lu' Robocop? Daca totusi e asa, i le tai cu flacara oxiacetilenica... Daca e castrat, ii dai un sut in coaste...
indescifrabil
Avatar utilizator
cubu
 
Mesaje: 6237
Membru din: Mar Mar 18, 2003 12:00 am

Mesajde cubu » Lun Mar 31, 2003 8:35 pm

Textul asta l-am postat si pe "FunClub", dar vreau sa fiu sigur ca o sa auda cine trebuie...


Sunt pe aici niste oameni... Par a fi oameni care au facut ceva pentru rock-ul romanesc... (asta daca e adevarat ce sustin). Numai ca nu permit NIMANUI sa-mi vb. de sus... Asta-s eu, si imi sustin punctul de vedere in fata ORICUI, pana in panzele albe, nu ma descurajeaza deloc chestia asta...

Cat despre "tactica" aia de a te da mai mic si nestiutor, pentru ca "oricum ma stiu astia pe aici CINE sunt si o sa-mi dea dreptate, nu astuia care ma contrazice", ce sa spun... Gradinita... Oameni care au inaintat in varsta degeaba si care daca au facut ceva vor sa para "zei" pe aici... Poate va ridic si o statuie...
De-aia nu-mi place sa stiu mai multe despre viata unor oameni de muzica... Pe mine ma intereseaza "munca" pe care o fac ei... Ca daca ajung sa-i cunosc mai bine ca oameni, nu ca muzicieni, o sa am probabil o mare dezamagire...

P.S. Vreau sa se inteleaga bine, eu vb. despre anumiti oameni de genul asta de aici, se stiu ei... Nu generalizez... Am intalnit o groaza de oameni din industria muzicala si majoritatea sunt de treaba...
indescifrabil
Avatar utilizator
cubu
 
Mesaje: 6237
Membru din: Mar Mar 18, 2003 12:00 am

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Partz shi de la kapat

Mesajde Baluba » Lun Mar 31, 2003 9:50 pm

Initial trimis de unu oarecare
nu raspund provocarilor si labarilor. daca ai ceva interesant de zis atunci spune, nu mai toci tastatura aia degeaba. sunt curios daca vorbeshti la fel cu maica-ta ;). take five, esti inutil :))


N-a fost o provocare ci o constatare.

Labar nu sunt, imi pare rau, n-avem preocupari comune.

Sa stii ca esti chiar un dobitoc oarecare. Eu mi-am prezentat argumentele mai pe la inceputul discutiei, insa tu ti-ai prezentat injuraturile si nesimtirea. Daca astea sunt singurele argumente pe care tu le intelegi ... ti le-am prezentat. Daca mai vrei argumente iti mai prezint.
Stii ca s-a nascut un om destept cand vezi prostii ca se-aduna sa-l doboare.
Baluba
Junior Member
 
Mesaje: 157
Membru din: Vin Oct 12, 2001 12:47 pm
Localitate: Bucuresti, Romania

Mesajde Amaterasu » Lun Mar 31, 2003 11:56 pm

Dupa parerea mea va certati toti degeaba... Observ un lucru absolut interesant... S-au format 2 tabere in jurul proaspetei si totusi controversatei noastre soliste... O tabara in care unii desi au pareri si idei, dupa parerea mea, bune le expun cu o oarecare ignoranta fata de regulile de comunicare (si aici nu ma refer doar la faptul ca va jigniti absolut gratuit...) si o tabara care se vrea un fel de "bun samaritean" incercand sa ia apararea unei ... "viitoare Celine Dion" care nu numai ca nu ar merita nici macar o mica cearta pe seama ei (pt. ca, sa nu uitam, reclama negativa tot reclama e) , ci ar trebui chiar ignorata. In al 2 lea rand, cum se face ca mai toti cei care au postat aici au spus ca au o oarecare leg cu muzica (muzica buna!) si cu toate astea se cearta... In plus, nu trebuie sa fim niste conservatoristi ca sa ne dam seama ca piesa este de cea mai proasta calitate, iar vocea... desi cu potential, banala (ma contrazic sg)...
Sunt ura falselor feline, surprinse-n perne adormite...
Oderint dum metuant.
Avatar utilizator
Amaterasu
 
Mesaje: 1287
Membru din: Lun Aug 26, 2002 11:00 pm

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Partz shi de la kapat

Mesajde unu oarecare » Mar Apr 01, 2003 12:24 am

Initial trimis de Baluba


N-a fost o provocare ci o constatare.

Labar nu sunt, imi pare rau, n-avem preocupari comune.

Sa stii ca esti chiar [b]un
dobitoc oarecare. Eu mi-am prezentat argumentele mai pe la inceputul discutiei, insa tu ti-ai prezentat injuraturile si nesimtirea. Daca astea sunt singurele argumente pe care tu le intelegi ... ti le-am prezentat. Daca mai vrei argumente iti mai prezint. [/B]



Pentru inceput da-mi voie sa te citez : "Initial trimis de Baluba
Ba unu labamare esti chiar bou. Vii si insulti pe toata lumea p-aici de parca esti la tac'tu pe mosie. Mai da-te-n pizda ma-ti de handicapat. Chiar nu stii cand sa renunti?"

1. Ok, sa spunem ca nu m-ai injurat.... deci, permite-mi sa te bag si eu in pizda ma-tii.
2. nu inteleg ce dreaq o poopatzi atat in koor pe imbecila aia de 14 ani... n-are nici un viitor decat poate la cirk.
3. inchid aici parerile mele legate de acest subiect. daca vreti neaparat sa aveti un loc al vostru unde sa ma injurati, va sfatuiesc sa deschideti un nou thread... asea... muie la unu oarecare... dar ganditi-va inainte de toate ca unu oarecare puteti fii chiar voi....

si un scurt mesaj pentru porkoi ca sa nu se supere ca nu i-am bagat ineptiile in seama:

Lakeule, si eu am fost la Dream Theater la concert, si am fost si la Steve Vai si la Deep Purple si la Whitesnake si la Led Zeppelin si la Metallica si la Iron Maiden si la Uriah Heep etc. nu te mai da rotund cu chestiile astea. Mai bine taci dreaq din gura si nu iti mai irosi timpul pe net degeaba. Nu esti primul fraier pe care il intalnesc pe aici si nici ultimul. Nu impresionezi cu nimic pe nimeni si nici nu etalezi ceva interesant pe masa discutiilor. Da-te cu parerea despre subiectele de aici si nu mai comenta parerile altor useri chiar daca nu iti convin.

Hai pa shi pussy !
unu oarecare
 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Partz shi de la kapat

Mesajde cubu » Mar Apr 01, 2003 12:32 am

Initial trimis de unu oarecare

Lakeule, si eu am fost la Dream Theater la concert, si am fost si la Steve Vai si la Deep Purple si la Whitesnake si la Led Zeppelin si la Metallica si la Iron Maiden si la Uriah Heep etc. nu te mai da rotund cu chestiile astea. Mai bine taci dreaq din gura si nu iti mai irosi timpul pe net degeaba. Nu esti primul fraier pe care il intalnesc pe aici si nici ultimul.

Hai pa shi pussy !


Mai talentatule... Iar dai rateuri... Iti explicam de ce m-a impresionat pe mine Portnoy, mai ales ca l-am vazut live... E greu sa intelegi ca nu ma dadeam rotund... Ceea ce vad ca faci tu acum... Cat o sa mai aberezi? Nu vezi ca nu tine?
Initial trimis de unu oarecare

nu inteleg ce dreaq o poopatzi atat in koor pe imbecila aia de 14 ani... n-are nici un viitor decat poate la cirk.

Crezi ca prin atitudinea asta fata de tine, ii iau apararea fatucii asteia? Nu ma intereseaza catusi de putin... Oricum subiectul thread-ului s-a incheiat de mult... Ma enerveaza atitudinea ta de increzut...

P.S. Ai vazut tu Led Zeppelin in Romania? Pe bune... Cand, in '78? sau era '77? Sau l-au inviat pe Bonham dupa '90 special ca sa vina in Romania? Si atunci s-au reunit toti 4...
indescifrabil
Avatar utilizator
cubu
 
Mesaje: 6237
Membru din: Mar Mar 18, 2003 12:00 am

Prosti...

Mesajde cubu » Mar Apr 01, 2003 12:58 am

Initial trimis de unu oarecare

Da-te cu parerea despre subiectele de aici si nu mai comenta parerile altor useri chiar daca nu iti convin.

De ce sa nu comentez? De-aia e thread... Ai vrea ca toti sa se arunce la picioarele tale si sa strige: "Invatatorule!!!"... Nu? Sa fim toti de acord, zambete, felicitari...
Initial trimis de unu oarecare
Nu impresionezi cu nimic pe nimeni [...]

Sa inteleg ca tu de-aia postezi? Pt. a impresiona?

P.S. Expresia e "da-ti cu parerea"... Ai incredere in mine...
indescifrabil
Avatar utilizator
cubu
 
Mesaje: 6237
Membru din: Mar Mar 18, 2003 12:00 am

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Partz shi de la kapat

Mesajde Unregistered » Mar Apr 01, 2003 9:31 am

Initial trimis de Portnoy


Mai talentatule... Iar dai rateuri... Iti explicam de ce m-a impresionat pe mine Portnoy, mai ales ca l-am vazut live... E greu sa intelegi ca nu ma dadeam rotund... Ceea ce vad ca faci tu acum... Cat o sa mai aberezi? Nu vezi ca nu tine?

Crezi ca prin atitudinea asta [B]fata de tine
, ii iau apararea fatucii asteia? Nu ma intereseaza catusi de putin... Oricum subiectul thread-ului s-a incheiat de mult... Ma enerveaza atitudinea ta de increzut...

P.S. Ai vazut tu Led Zeppelin in Romania? Pe bune... Cand, in '78? sau era '77? Sau l-au inviat pe Bonham dupa '90 special ca sa vina in Romania? Si atunci s-au reunit toti 4... [/B]



"Intelighentule".... No quarter iti spune ceva ? Bai nene cata prostie e pe lumea asta... Hai gata ca imi pierd vremea cu tine... ma faci sa ma repet.... esti inutil
Unregistered
 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Partz shi de la kapat

Mesajde Unregistered » Mar Apr 01, 2003 8:24 pm

Initial trimis de Unregistered



"Intelighentule".... No quarter iti spune ceva ? Bai nene cata prostie e pe lumea asta... Hai gata ca imi pierd vremea cu tine... ma faci sa ma repet.... esti inutil


In Romania au fost doar Plant si Page...
Unregistered
 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Partz shi de la kapat

Mesajde Unregistered » Mar Apr 01, 2003 8:29 pm

nu Led Zeppelin
Unregistered
 

Mesajde Gigi Contra » Joi Apr 03, 2003 1:23 pm

Bag de seama ca pe-aici s-au cam incins spiritele. Este drept ca din polemici se pot naste idei interesante, insa ceea ce se desfasoara intre "unu' oarecare" si Portnoy este la un nivel aproape grobian. Cat despre subiectul acestui thread ce sa mai discutam. Parca o si vad pe tanara compozitoare, autoare a peste 18 mii de piese, razand pana isi pierde vocea. Dragilor, (n.r. Portnoy & Unu' oarecare) va rugam insistent, dati-ne si niste paine. Nu ca zic, da' vreau sa spun ....
Gigi Contra
 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Partz shi de la kapat

Mesajde Baluba » Joi Apr 03, 2003 10:18 pm

Initial trimis de unu oarecare

Pentru inceput da-mi voie sa te citez : "Initial trimis de Baluba
Ba unu labamare esti chiar bou. Vii si insulti pe toata lumea p-aici de parca esti la tac'tu pe mosie. Mai da-te-n pizda ma-ti de handicapat. Chiar nu stii cand sa renunti?"

1. Ok, sa spunem ca nu m-ai injurat.... deci, permite-mi sa te bag si eu in pizda ma-tii.
2. nu inteleg ce dreaq o poopatzi atat in koor pe imbecila aia de 14 ani... n-are nici un viitor decat poate la cirk.
3. inchid aici parerile mele legate de acest subiect. daca vreti neaparat sa aveti un loc al vostru unde sa ma injurati, va sfatuiesc sa deschideti un nou thread... asea... muie la unu oarecare... dar ganditi-va inainte de toate ca unu oarecare puteti fii chiar voi....


1. Mi s-a parut mie ca ai injurat pe undeva, oricum in caz ca m-am inselat nu-mi cer scuze pentru ca meriti. sp.
2. Sunt sigur ca tu ai mai multa experienta si cultura muzicala decat toti la un loc.
3. Nu cred ca mai gasesti un [b]unu oarecare pe aici ... aglomerarea de prostie ar fi prea mare pentru un biet forum.

Poti sa-i spui prostului ca-i prost ca nu te crede :(
Stii ca s-a nascut un om destept cand vezi prostii ca se-aduna sa-l doboare.
Baluba
Junior Member
 
Mesaje: 157
Membru din: Vin Oct 12, 2001 12:47 pm
Localitate: Bucuresti, Romania

Anterior

Înapoi la Mai in gluma mai in serios. mai mult in gluma

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 33 vizitatori