Aventuri pe litoralul romanesc! [mesaj postat de KickAss]

discutii pe care nu stii unde sa le incepi, haz de orice caz; ca intre prieteni

Moderator: anjin-san

Aventuri pe litoralul romanesc! [mesaj postat de KickAss]

Mesajde DrSlam » Vin Iul 27, 2001 11:31 pm

Am zis si eu ca intre doua sesiuni, ar prinde bine o plecare cu prietenii la mare. Cum am fost si in alti ani la Costinesti, ne-am decis sa mergem tot acolo. Am dat peste ceva ce nici in cele mai negre vise nu va puteti imagina.

Mergi pe plaja - auzi manele, mergi pe strada - auzi manele, stai la o terasa - auzi manele, trece o masina - racnesc manele. Cred ca daca mai stateam o samtamana, reuseau sa-mi spele creierul. Versuri de tot cacatul la tot pasul. Spre exemplu "Balerina balerina/ Danseaza pe masa/ Esti periculoasa/ Da-ti chilotii jos/ Am bulanul gros" si toatea aste pe cel mai infect ritm care putea fi in vecii vecilor emis de o orga de cacat.

Totusi, pe undeva in Bazar, e un restaurant destul de scump, in care, in fiecare seara, cativa baieti, se chinuie cu niste intrumente sa cante un blues. Chestia frumoasa e ca faza chiar functioneaza, si baietii nu se scalda in figuri gen melodii proprii, ci canta chestii cunoscute, dar o fac bine. Degeaba, totul s-a dus dracu, cand duminica, vine sa cante la terasa de vis-a-vis, surpriza surpriza, cine credeti? Adrian Imbecilul Minune. Se da muzica astfel incat astupa orice orice umbra de decenta in muzica. Ne vedem nevoiti sa dam bir cu fugitii. Din intamplare, dam peste o terasa in care uimire nu se pun manele. Se asculta Prodigy. Ne asezam, comandam, si din senin aterizeaza la maso o tipa care ne intreba, tineti-va bine, ce muzica am prefera. Dar, inainte de a ne spune noi pasurile, continua ea si ne zice: Va urma Phoenix, Pink Floyd, Genesis, Smokie, Creedence Clearwater Revival.
Chestia era cam asa, tipii aveau o politica antimanele foarte bine definita, si cam odata la 10 melodii rock, dadeau si un house sau techno, sau alte chestii. Cu alte cuvinte ascultai Metallica cu One, si dupa aia, urma Eminem. Oricum, a fost superb. Chestia nasoala a fost ca noi am plecat joi, iar de sambata incepeau sa bage si concerte. Primul era Ducu Bertzi. Asa ca cine vrea sa plece la mare, are drup prin Costinesti, si vrea sa asculte muzica buna, sa treaca pe la White Horse, langa Teatrul de vara.

KickAss.
DrSlam
Junior Member
 
Mesaje: 90
Membru din: Lun Iun 25, 2001 7:30 pm
Localitate: Bucuresti

vecini

Mesajde Guppy » Sâm Iul 28, 2001 3:24 am

dar zi merci ca nu ai vecini care sa asculte asa ceva ! :eek: :mad:
Avatar utilizator
Guppy
 
Mesaje: 414
Membru din: Dum Iun 24, 2001 11:00 pm

Re: alte aventuri pe litoralul romanesc! [mesaj postat de KickAss]

Mesajde Vizitator » Sâm Iul 28, 2001 7:30 pm

am fost in vama veche. s-a schimbat mult. in rau. masini scumpe, femei fatale, in rochii de seara. un lucru a ramas in regula: lipsa manelelor. nu au intrat inca acolo. din nefericire, au venit niste imbecili de la profm, care isi bat joc de vama, organizand concerte house. nu neaparat ca as avea ceva cu genul in cauza (am, e drept si nu e de bine), dar in vama nu aveau ce cauta. a mai ramas o scapare. un loc care se numeste Portita. unde nu se ajunge cu masina. si de aici concluziile care se impun.

au non revoir.
Vizitator
 

Re: vecini

Mesajde KickAss » Sâm Iul 28, 2001 8:13 pm

Initial trimis de Guppy
dar zi merci ca nu ai vecini care sa asculte asa ceva ! :eek: :mad:

Nu zau! In stanga, am tigani. In dreapta am tigani. Vis-a-vis, sunt tigani. Culmea e ca stau foarte aprope de centru.:mad:
Avatar utilizator
KickAss
Junior Member
 
Mesaje: 473
Membru din: Joi Iul 26, 2001 11:00 pm

Mesajde Guppy » Sâm Iul 28, 2001 9:00 pm

oops .. deci tot maneluri sunt si pe capul tau :D
Avatar utilizator
Guppy
 
Mesaje: 414
Membru din: Dum Iun 24, 2001 11:00 pm

vand ieftin

Mesajde Vizitator » Mie Aug 01, 2001 3:58 am

vand ieftin mitraliera trhird hand, folosta, cu sange de manelisti pe ea, cumparata de la manelesux. pret negociabil. cartuse si detector de manele incluse.
Vizitator
 

Re: Re: alte aventuri pe litoralul romanesc! [mesaj postat de KickAss]

Mesajde raheem » Mie Aug 01, 2001 8:19 pm

Initial trimis de Eve
am fost in vama veche. s-a schimbat mult. in rau. masini scumpe, femei fatale, in rochii de seara. un lucru a ramas in regula: lipsa manelelor. nu au intrat inca acolo. din nefericire, au venit niste imbecili de la profm, care isi bat joc de vama, organizand concerte house. nu neaparat ca as avea ceva cu genul in cauza (am, e drept si nu e de bine), dar in vama nu aveau ce cauta. a mai ramas o scapare. un loc care se numeste Portita. unde nu se ajunge cu masina. si de aici concluziile care se impun.

au non revoir.


Uiti niste amanunte esentiale:
1. Este sezon
2. Era weekend
3. Compania a fost de litera a treia a alfabetului, cel putin comparativ cu cea la care ne asteptam.

In lumina acestor noi informatii furnizate de departamentul logistic, te sfatuiesc sa iti revizuiesti atitudinea si sa te pregatesti pentru un nou weekend la mare, mai exact peste 2 saptamini, mai precis in aceeasi locatie.
:D
raheem
 

Re: Re: Re: alte aventuri pe litoralul romanesc! [mesaj postat de KickAss]

Mesajde Eve » Vin Aug 10, 2001 9:58 pm

yea, don't i just love you, sometimes?
Eve
Junior Member
 
Mesaje: 68
Membru din: Sâm Iul 28, 2001 7:32 pm
Localitate: Bucuresti


Înapoi la Mai in gluma mai in serios. mai mult in gluma

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 10 vizitatori