Sinucidere

discutii pe care nu stii unde sa le incepi, haz de orice caz; ca intre prieteni

Moderator: anjin-san

Ce metoda de sinucidere alegetzi ?

prin impuscare
3
0%
spanzuratoare
1
0%
taierea venelor
1
0%
luat pastile (otravire)
7
0%
"hara-kiri"
1
0%
aruncare de pe bloc
1
0%
dat foc
1
0%
aruncat in fatza metroului /trenului
2
0%
curentare
1
0%
citind "Gardianul"
19226
100%
 
Voturi totale : 19244

Mesajde Nightmare » Sâm Mar 22, 2003 9:10 pm

Pai...chestia e ca eu nu vreau sa ma sinucid. Nu am nici o problema importanta. Am doar 13 ani, daca ar fi sa ma gandesc de la varsta asta la sinucidere...

Totusi, daca m-as sinucide as lua pastile s-au m-as impusca in cap.
The new rule is no rule...It's time to get outside and feel free again...Reinvent yourself...Be whoever you want to be...
Avatar utilizator
Nightmare
Junior Member
 
Mesaje: 952
Membru din: Lun Mar 03, 2003 12:00 am

Mesajde Jasmine » Dum Mar 23, 2003 11:49 am

intotdeauna mi-am pus diverse intrebari in legatura cu felul in care as prefera sa mor : inecata sau sufocata..arsa sau inghetata.. ma rog..daca ar fi sa ma sinucid cred ca mi-as taia venele.. am luat odata un flacon de diazepam dupa care am :bleah: si n-am mai avut absolut nimic..deci asta cu pastilele e mangleala :j
si oricum ...sunt blonda..si uneori am impresia ca tre sa mai tai din vene ca imi cresc prea mult :yD

quod me nutrit me destruit
Avatar utilizator
Jasmine
Junior Member
 
Mesaje: 2272
Membru din: Dum Mai 19, 2002 11:00 pm

Mesajde darkshines » Dum Mar 23, 2003 5:57 pm

hai mah de3a, daca la 13 ani te apuci sa te gandesti la sinucidere iti zic eu ca pana la 14 gasesti cateva motive bune.

intre timp, m-am gandit la altceva: sa angajezi pe cineva sa te asasineze. eventual undeva in public, un sniper sau ceva asemanator, pentru cei care vor sa capete putina atentie.

To speak is to be silent
The concept is dead. There's nothing death should interrupt,
I went to bed last night with one sip left in the cup.
Avatar utilizator
darkshines
 
Mesaje: 2260
Membru din: Joi Aug 02, 2001 11:00 pm

Mesajde Nightmare » Dum Mar 23, 2003 9:06 pm

Initial trimis de darkshines
hai mah de3a, daca la 13 ani te apuci sa te gandesti la sinucidere iti zic eu ca pana la 14 gasesti cateva motive bune.

intre timp, m-am gandit la altceva: sa angajezi pe cineva sa te asasineze. eventual undeva in public, un sniper sau ceva asemanator, pentru cei care vor sa capete putina atentie.


Chestia este ca NU vreau sa ma sinucid. Nici nu m-am gandit vreodata la asa ceva. Citeste mai bine mesajul meu anterior...
The new rule is no rule...It's time to get outside and feel free again...Reinvent yourself...Be whoever you want to be...
Avatar utilizator
Nightmare
Junior Member
 
Mesaje: 952
Membru din: Lun Mar 03, 2003 12:00 am

Mesajde bhuttu » Lun Mar 24, 2003 12:17 am

Initial trimis de darkshines

intre timp, m-am gandit la altceva: sa angajezi pe cineva sa te asasineze. eventual undeva in public, un sniper sau ceva asemanator, pentru cei care vor sa capete putina atentie.


Metoda scumpa si nu intotdeauna sigura, mai ales intr-o tara ca Romania unde killeri profesionisti sunt rara avis. Plus ca nu stiu cat e sinucidere si cat e asasinat.
In tot cazul, metoda pentru d-aia de bani gata, oameni care in general nu se sinucid.
If there's a war, we'll all fight!
Avatar utilizator
bhuttu
 
Mesaje: 2510
Membru din: Dum Apr 21, 2002 11:00 pm

Mesajde afra » Lun Mar 24, 2003 2:36 pm

In general se spune ca cei care vor cu adevarat sa sa sinucida se impusca sau se arunca in fata trenului. Cei care i-au pastile sau isi taie venele, vor doar sa atraga atentia.
Avatar utilizator
afra
Junior Member
 
Mesaje: 67
Membru din: Mar Apr 30, 2002 11:00 pm

Mesajde basstard » Mar Mar 25, 2003 1:48 pm

O metoda faina si sigura e sa mori intr-o explozie. (cre' ca m-am uitat prea mult la Bin Laden pe CNN)
Eu daca as fi hotarat sa ma sinucid as face un ultim bine omenirii:
Mi-as vinde tot (motor,casti, echipament, bass, statie, un rinichi, sufletu, l-as lasa si pe Oribilem Mosuleinen sa ma fute in cur - pentru un pret demn de gaozu' meu neprihanit) si as tapeta cu explozibili puternici cate cladiri imi permit. In mod sigur una ar fi Polivalenta inainte de un concert Adrian Avortonu Minunat, Vali Vitejie etc... sa crape macar cativa exponenti ai prostiei si cativa consumatori de prostie.
(Nici macar nu sunt original, - cei ce au vast Fight Club stiu ce vreau sa zic - )
human being/being human
Avatar utilizator
basstard
Junior Member
 
Mesaje: 1542
Membru din: Sâm Feb 01, 2003 12:00 am

Mesajde Oribilul Mosh » Mar Mar 25, 2003 1:53 pm

Daca tot ai vazut Fight Club....decat sa ma lasi sa te fut in cur...mai bine mi-ai pune pistolul in ceafa...si m-ai ameninta ca daca nu termin facultatea intr-un an..vii dupa mine sa ma omori. :p
(mare film..Fight Club asta )

afra ,dar moartea aleasa de mine....cea prin spanzuratoare....nu tzi se pare barbateasca ? Gandeste-te ca nu totzi avem bani sa ne luam pistoale sa ne impuscam. Iar sa te arunci in fatza trenului..e cam naspa ! Nimeni nu isi doreste o inmormantare cu sicriul inchis. :p

Oricum..pana la urma nu e bine sa ne sinucidem....ca nu ne mai ingroapa la cimitir. Si iara....nu cred ca isi doreste nimeni sa fie ingropat in parc....sau in gradina din fatza casei.
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde basstard » Mar Mar 25, 2003 3:27 pm

Initial trimis de Oribilul Mosh
Daca tot ai vazut Fight Club....decat sa ma lasi sa te fut in cur...mai bine mi-ai pune pistolul in ceafa...si m-ai ameninta ca daca nu termin facultatea intr-un an..vii dupa mine sa ma omori. :p
(mare film..Fight Club asta )


Pai stiam doar ca esti homosexual (de pe prezentarea pe care ti-ai facut-o pe "sa ma introduc" nu si ca n-ai gatat facultatea ( sa nu imi zici ca si lucri intr-un supermarket ca viu cu pistolu' la Bucuresti- chinezoi hai ca stiu ca nu esti...).

Pai daca imi vand tot ce am (inclusiv rinichiu) nu cred ca adun bani pt mai mult de 2 cladiri, si ma gandeam ca iti fac si tie un bine (daca nu ai ghinionul sa fii la concertul de care pomeneam :D ) si mai rad un sediu pdsr.
human being/being human
Avatar utilizator
basstard
Junior Member
 
Mesaje: 1542
Membru din: Sâm Feb 01, 2003 12:00 am

Mesajde Matrashita » Mar Apr 01, 2003 6:45 pm

Cum se potriveste subiectul cu nickul, zic eu...dau si eu cu parerea.
Si cum Moshu` m-a poreclit Regina Matrasita sau ceva de gen ...;o
Eu am votat "aruncarea de pe bloc"...dar am cam ezitat la faza cu pastilele. Da` nu e prea rentabila aia,mai faci si paguba de pastile inainte de moarte,poate are nevoie careva. ;y
Mah,eu m-am gandit de muuuuuuulte ori la asta(sinucidere!!) si mereu imi venea sa ma arunc de la geam asha k..... ;B(in jos cu mine!!)
Daca vrei sa schimbi lumea incepe cu tine insuti!
Avatar utilizator
Matrashita
 
Mesaje: 804
Membru din: Joi Ian 02, 2003 12:00 am

Mesajde SOD » Mar Apr 01, 2003 6:56 pm

ReginoMatrasita, nu mai bine te sinucizi prin metoda ciociolina?
Rape me tender 'cos I'm verry sensitive
FOUR OF A KIND
Avatar utilizator
SOD
 
Mesaje: 6035
Membru din: Mar Apr 23, 2002 11:00 pm

Mesajde Matrashita » Mar Apr 01, 2003 7:30 pm

Cum adik?
Daca vrei sa schimbi lumea incepe cu tine insuti!
Avatar utilizator
Matrashita
 
Mesaje: 804
Membru din: Joi Ian 02, 2003 12:00 am

Mesajde SOD » Mar Apr 01, 2003 7:38 pm

io iti zic,da promiti sa nu te superi?
Rape me tender 'cos I'm verry sensitive
FOUR OF A KIND
Avatar utilizator
SOD
 
Mesaje: 6035
Membru din: Mar Apr 23, 2002 11:00 pm

Mesajde Matrashita » Mar Apr 01, 2003 7:46 pm

Nu ma supar,s`a sufocat cumva cu sanii prea mari sau asta`i alta?
Mi-am tras rinocer...:))
Daca vrei sa schimbi lumea incepe cu tine insuti!
Avatar utilizator
Matrashita
 
Mesaje: 804
Membru din: Joi Ian 02, 2003 12:00 am

Mesajde SOD » Mar Apr 01, 2003 7:52 pm

bine ma,iti zic!vezi ca ai promis!
ar trebui sa chemi la tine acasa pe sod,eye,mosh,nicolas,bass,aliosha,vali,mig,hyde si sa te fu**m pana mori!
Rape me tender 'cos I'm verry sensitive
FOUR OF A KIND
Avatar utilizator
SOD
 
Mesaje: 6035
Membru din: Mar Apr 23, 2002 11:00 pm

Mesajde Matrashita » Mar Apr 01, 2003 8:01 pm

Numa` atat? :o
Asta nu mai e sinucidere...nu`s intr`atat de sadika! :con:
Da` eu zic ca daca vine Moshu face cat toti(nu te supara Moshule!!)..asha k ce mai imi trebuie restu`? :)
Nu m-am suparat!
Daca vrei sa schimbi lumea incepe cu tine insuti!
Avatar utilizator
Matrashita
 
Mesaje: 804
Membru din: Joi Ian 02, 2003 12:00 am

Mesajde Oribilul Mosh » Mar Apr 01, 2003 8:04 pm

Nu ma supar. Sunt magulit. :p
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde SOD » Mar Apr 01, 2003 8:11 pm

hehehehehehehe!
pai daca vine numai moshu,mori virgina fata draga!ramai nefututa!pe mosh il luam cu noi sa tina socoteala pe carnetel,care din noi da mai multe numere!
hahahaha,auzi tu,doar moshu!chiar ca esti sadica!
Rape me tender 'cos I'm verry sensitive
FOUR OF A KIND
Avatar utilizator
SOD
 
Mesaje: 6035
Membru din: Mar Apr 23, 2002 11:00 pm

Mesajde basstard » Mar Apr 01, 2003 8:13 pm

Pai mosu nu se supara, ne suparam noi restu' :D

Eu zic sa te mai gandesti odata, daca alegi ce ti-a propus baiatul de pe strada din dos (sau era strada din sod?) ai niste avantaje: Poti spune ca ai avut niste experiente sexuale interesante cu mai multe tipuri de barbati, poate o sa iti placa, daca filmam treaba urmasii tai ar putea castiga niste bani buni... si poate ar mai fi avantaje dar nu imi vin in minte.
Singurul dezavantaj ar putea fi ca e o moarte lenta, dar tu nu te grabesti asa-i?


Sper ca nu te-ai nevrozat, glumeam bineinteles. Daca totusi alegi genul asta de moarte give us a call :D
human being/being human
Avatar utilizator
basstard
Junior Member
 
Mesaje: 1542
Membru din: Sâm Feb 01, 2003 12:00 am

Mesajde Matrashita » Mar Apr 01, 2003 8:20 pm

Nu ma mai sinucid.
Am decis!!
Daca vrei sa schimbi lumea incepe cu tine insuti!
Avatar utilizator
Matrashita
 
Mesaje: 804
Membru din: Joi Ian 02, 2003 12:00 am

Mesajde eyewitness » Mie Apr 02, 2003 12:39 pm

decizia a fost luata in urma faptului ca in baza moshului regina matrasita (btw este licenta sod si nu moshu: mai citeste clasicii in viata) ar fi ramas virgina...pana la moarte. moshule ai readus pe firmament un suflet ratacit care la orgiile propuse de sod s-a razgandit si a hotarat sa-si traiasca viata...sexuala printre forumisti...
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde Matrashita » Mie Apr 02, 2003 2:00 pm

Acu ` chiar m-am suparat!! ;P
Daca vrei sa schimbi lumea incepe cu tine insuti!
Avatar utilizator
Matrashita
 
Mesaje: 804
Membru din: Joi Ian 02, 2003 12:00 am

Mesajde eyewitness » Mie Apr 02, 2003 2:03 pm

bine mah gata nu mai plange il chemam si pe moshu da el o sa stea alaturi cu o bere si o shaorma ca chestiile astea cu sexu nu-l tenteaza si e mai paralel cu femeile...
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde Matrashita » Mie Apr 02, 2003 2:27 pm

Nu inteleg la ce am nevoie de toata "gloata" de oameni mah sa ma sinucid!
Ah,gata,stiu!!
K sa ma tragetzi de la fereastra e adevarat ca trebuie sa fiti o suta ca altfel nu puteti! :)
Daca vrei sa schimbi lumea incepe cu tine insuti!
Avatar utilizator
Matrashita
 
Mesaje: 804
Membru din: Joi Ian 02, 2003 12:00 am

Mesajde eyewitness » Mie Apr 02, 2003 4:45 pm

Initial trimis de DeathQueen
sa ma tragetzi de la fereastra

nu fata , de la fereastra nu te trajem ca poti raci sau sa iei dracu pneumonia chinezeasca ,noi te trajem o parte pe pat si o parte pe covor...pentru variatie ...acu tu trebe sa hotarasti daca vrei sa te sinucizi sau nu ca vad ca o dai cotita de la post la post...ah ca uitai ....cu moshu sa nu-ti faci probleme el va sta cumintel in bucatarie la infulecat shaorme si spart de seminte de bostan...
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

prin impuscare

Mesajde superbiggy » Dum Apr 13, 2003 9:57 pm

efectul este surprinzator .impactul se produce foarte repede iar prima senzatie este o arsura care devine din ce in ce mai fierbinte.in 10 secunde iti pierzi constienta si gata.supravietuirea depinde de cit de aproape esti de spital,...de care spital,...pe mina carui doctor pici,..si bineinteles locul plagii impuscate.
cine doreste sa moara prin impuscare sa se impuste in cerul gurii (in timpla ai sansa sa ramai doar tembel)
daca altcineva executa impuscarea sa tinteasca in piept la o palma sub git exact in centru.
bafta !
Profesional oricum oriunde oricind .
Avatar utilizator
superbiggy
Junior Member
 
Mesaje: 264
Membru din: Sâm Mar 29, 2003 12:00 am
Localitate: bucuresti

Mesajde darkshines » Mie Apr 16, 2003 6:59 pm

m-am taiat cu pisica ... pe undeva pe langa vene
Nu aveţi permisiunea de a vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj.

To speak is to be silent
The concept is dead. There's nothing death should interrupt,
I went to bed last night with one sip left in the cup.
Avatar utilizator
darkshines
 
Mesaje: 2260
Membru din: Joi Aug 02, 2001 11:00 pm

Mesajde Shaki » Joi Apr 24, 2003 3:57 pm

Eu nu vrea sa ma sinucid, dar daca as vrea, as lua suficient de multe somnifere incat sa nu ma mai trezesc...Si asa mi-ar placea sa mor in timp ce dorm si sa nu simt nimic. Celelalte metode mi
s-au parut prea violente, si e destul de greu sa faci rost de un pistol. Daca as avea unul acum, mi-as omora toti profesorii...

Stiu fete care au luat pastile sau au incercat sa-si taie venele, dar cred ca au facut-o doar asa... n-aveau de gand chiar sa moara... si oricum nu era nimic in capul lor.

Prietenul meu a avut un amic in liceu care era foarte inteligent, un tip special...Credea in Dumnezeu si chestii din astea, dar pana la urma a ajuns de 2 ori la Spitalul 9 si pana la urma s-a aruncat de pe bloc...Nu stiu exact de ce, nici prietenul meu nu stie, dar si acum sufera din cauza a ce s-a intamplat cu tipul asta... se gandeste ca poate ar fi putut sa faca ceva sa previna intamplarea asta ingrozitoare. Asa ca eu nu m-as sinucide, nu vreau sa sufere nimeni din cauza deciziilor mele pripite. altfel, life sucks! dar si asa si tot nu m-as sinucide... sa moara dusmanii:-)
Avatar utilizator
Shaki
 
Mesaje: 7089
Membru din: Lun Mar 10, 2003 12:00 am

Mesajde cubu » Joi Apr 24, 2003 4:48 pm

Initial trimis de bassplayer
O metoda faina si sigura e sa mori intr-o explozie. (cre' ca m-am uitat prea mult la Bin Laden pe CNN)
Eu daca as fi hotarat sa ma sinucid as face un ultim bine omenirii


Uite ca iar sunt de acord cu tine... Nu stiu cum... DA!!! As face un bine omenirii... Cred ca m-as duce in acel loc minunat din Regie Bucuresti, care se numeste "La Manele", cu o bomba prinsa de corp si cu un CD cu Cannibal Corpse in mana... Si i-as ameninta pe DJi ca daca nu-mi pun CD-ul ala ii arunc in aer... As lasa CD-ul sa mearga de la cap la coada (va dati seama ce tortura pentru maneloizi, daca nici eu nu pot sa ascult asa ceva), si apoi as activa bomba... O moarte onorabila zic eu...

P.S. Inainte sa fac asta as tocmi niste popi sa vina sa dea cu matauzu' dupa explozie, ca sa alunge dracii... PTIU!!! Piei Satana!!!
indescifrabil
Avatar utilizator
cubu
 
Mesaje: 6237
Membru din: Mar Mar 18, 2003 12:00 am

Mesajde Aliosha » Joi Apr 24, 2003 4:54 pm

Initial trimis de Shaki
Credea in Dumnezeu si chestii din astea, dar pana la urma a ajuns de 2 ori la Spitalul 9 si pana la urma s-a aruncat de pe bloc...


Poate era fan Arma Mortala 1 si a vrut sa vada daca se deschide vreo saltea deaia imensa de pompieri jos.
"Against modern football."
Avatar utilizator
Aliosha
 
Mesaje: 5042
Membru din: Sâm Oct 20, 2001 11:00 pm

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Mai in gluma mai in serios. mai mult in gluma

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator