Sinucidere

discutii pe care nu stii unde sa le incepi, haz de orice caz; ca intre prieteni

Moderator: anjin-san

Ce metoda de sinucidere alegetzi ?

prin impuscare
3
0%
spanzuratoare
1
0%
taierea venelor
1
0%
luat pastile (otravire)
7
0%
"hara-kiri"
1
0%
aruncare de pe bloc
1
0%
dat foc
1
0%
aruncat in fatza metroului /trenului
2
0%
curentare
1
0%
citind "Gardianul"
19226
100%
 
Voturi totale : 19244

Mesajde kant emir » Lun Dec 18, 2006 2:12 pm

(zilele astea inka skriu frumos mancatzash)

io tzaj raspunde asa:
skrii frumos olae, mancameai

da' nu vreau sa ramai cu inpresia ca te insult, asa ca am satz fac oferta: vrei sa ten vatz sa te sinucizi? ca pe mine ma cam plictisesc psihologii si consilierii care se strofuaca sa te convinga sa nusinu, ca ie mai bun asa (stiu iei ca ie mai bun, ce satz povestesc!)
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde ursu gri » Lun Dec 18, 2006 10:18 pm

Cea mai sigura metoda(de sinucidere evident) ar fi prin cancer, infarct sau supradoza de conserva de peshte ergo nu mai are nici un farmec sa-tzi maltratezi cutzitu , funia sau diferitele obecte cum ar fi armele de distrugere pe,dupa shi in masa. Aceste obecte care dupa oamenii de shtiintza care se preocupa cu studiul comportamentelor bizare cum ar fi comportamentul semenilor voshtri reprezinta o prelungire a mainii respectiv a tentaculelor celor afectatzi de preafericitul accident de la Cernobil. Concluzia pe care o trag este, deci, ca nu are rost sa trag cu Kalashul in mine deoarece inevitabilul se produce indubitabil(asta datorita recentei descoperiri a DEX-u;lui) shi ar fi un mare, mare pacat. Desigur este alta manacare de peshte(ironic,nu?) dak foloseshti aceste mijloace tehnologice sa ii sinucizi pe altzii...asta s-ar numi compasiune sau arta de a te face folositor degeaba. Voi reveni.Eu.
Cand privesc de aici de sus, sus de tot, ma trece pishu...
ursu gri
Junior Member
 
Mesaje: 33
Membru din: Lun Dec 18, 2006 9:13 pm
Localitate: ultimu' etaj(coltz cu parterul)

Mesajde ursu gri » Mar Dec 19, 2006 1:43 am

Foarte interesant subectu! Adekatelea vrea shi tineretu sa se educe...k peste tot vezi numa treburi de genu sex, thrilere, actziune violentza shi alte chestii dastea slabe...da mai nimik despre un subect atat de arzator cum ar fi topicu cesta de fatza. Care este cel mai bun mod de a ne sinucide? Evident cancerul, infarctul, supradoza de conserve de peshte indoneziene shi alte metode shi tehnici testate de-a lungul a mii de ani de existentza. Folosirea tehnologiilor noi aparute( funia, lantzul, ciobul de sticla, unghiera, firezul, otrava de shobolani, coca-cola sau a armelor de distrugere in/pe/langa/sub/dupa masa sunt se pare nu tocma eficiente shi denota(asta spun gurile rele shi lacheii culturilor iudeo-cretine) slabiciune shi lipsa de gust, elegantza shi bun simtz.De ce totushi cancerul sau trichineloza shi nu funia sau satarul?! Poa pt k viatza pe care o traim sau ce o fi este o continua sinucidere. Adeka cine ne omoara? Cancerul de ex? Si cine il provoaca? Tot noi evident. Subconshtientul nostru sado-maso ne sinucide in aceashi masura in care noi ii sinucidem pe altzii. Adika fara voia noastra dar cu acceptul lor shi viceversa. Ciudat nu? O mika schimbare de paradigma shi am gasit solutzia. Treaba asta e ceva spre zen: actiune prin nonactziune , ciorba de burta fara burta sau berea fara alcool. Intrebare: ce a fost mai intai- BEREA sau alcoolul???intrebarea e retorica asha k rog deshteptzii sa nu raspunda k fumez.
Cand privesc de aici de sus, sus de tot, ma trece pishu...
ursu gri
Junior Member
 
Mesaje: 33
Membru din: Lun Dec 18, 2006 9:13 pm
Localitate: ultimu' etaj(coltz cu parterul)

Mesajde incoherent » Mar Dec 19, 2006 11:59 am

Nu am inteles nimic. Se poate o diagrama pt aia mai prostuti? Sunt sigur ca e ceva interesant p-aici si-mi scapa mie!!
Gigi Becali e idolul unei generatii
Avatar utilizator
incoherent
Junior Member
 
Mesaje: 1176
Membru din: Dum Apr 18, 2004 11:00 pm

Mesajde Sică » Mar Dec 19, 2006 12:40 pm

nu vad nici o logica in postul lui ursache, nu am inteles nimic din el, nu stiu la ce se refera, ce naiba exprima postul ala? :D
bani nu sunt un scop, sunt un mijloc.
Avatar utilizator
Sică
Junior Member
 
Mesaje: 1927
Membru din: Lun Iul 04, 2005 11:00 pm

Mesajde incoherent » Mar Dec 19, 2006 1:51 pm

nu stiu bre, cred ca e ceva de genu - 'sinuciderea dauneaza grav sanatatii.' uite domne, am gasit pe cineva mai incoerent ca mine. deci se poate. deci da.
Gigi Becali e idolul unei generatii
Avatar utilizator
incoherent
Junior Member
 
Mesaje: 1176
Membru din: Dum Apr 18, 2004 11:00 pm

Mesajde piskeshu » Mar Dec 19, 2006 1:57 pm

Ursule, e fumat stilu asta, dinainte de-al fuma tu.
Prezumtia de prostie se aplica tuturor !!!
"This used to be a fun house, but now is full of evil clowns..."
Avatar utilizator
piskeshu
banned
 
Mesaje: 5692
Membru din: Vin Noi 14, 2003 12:00 am

Mesajde ursu gri » Mar Dec 19, 2006 5:03 pm

Nici io n-am intzeles o iota din ce o scris ursache asta. Dubios animal! Nush ce dreku cauta individu asta la rubrika " Kterinca & Aberatzii"--n-are nici o logika.
Piskeshule eshti bun in defensiva-- atitudinea matale se preteaza , probabil unchito' Nelu tza daruit foarte multa dragoste shi mangaieri corespunzatoare shi patrunzatoare. :-:
:U :U :U
P.S. Stilu asta e fumat, chiar io am tras ultimele fumuri
Cand privesc de aici de sus, sus de tot, ma trece pishu...
ursu gri
Junior Member
 
Mesaje: 33
Membru din: Lun Dec 18, 2006 9:13 pm
Localitate: ultimu' etaj(coltz cu parterul)

Mesajde ursu gri » Mar Dec 19, 2006 5:23 pm

piskeshu scrie:Ursuletzule ai auzit de cuvantu "sugi"? Da de cuvantu "pula"? Din unirea lor in ce ordine vrei tu rezulta ocupatia ta de baza, pe langa fumat.

~p ~p ~p
Interesanta conexiune ai facut: unchiu' Nelu VS "sugi"&"pula".
Nu te mai gandi atata la ce o fost, viatza merge inainte.
Fi iubit....upss.... ~p :U :U
Cand privesc de aici de sus, sus de tot, ma trece pishu...
ursu gri
Junior Member
 
Mesaje: 33
Membru din: Lun Dec 18, 2006 9:13 pm
Localitate: ultimu' etaj(coltz cu parterul)

Tehnici de sinucidere - retzete de succes-

Mesajde mobutu sandoval » Mie Dec 27, 2006 1:29 am

Propun o metoda de sinucidere! Functzioneaza! Efect garantat!
Aceasta metoda se numeshte metoda sinuciderii cu propria voma.
Ingrediente necesare: 300 vodka,240 tequila, una butelie sauvignon blanc( an 1988-- a fost un an bun), una bucata lada bere(eventual shi cu bere), 100 rom( rasishtii se pot abtzine), 250 cognac, 140 sake, 350 gin tonic fara tonic, una jumatate litru tzuica de prune, un pahar apa plata cu 2 felii lamaie+ una bucta cub gheatza. Putetzi sa le betzi in ce ordine doritzi(de preferintza in sensul acelor de ceasornic). Dupa ce ingurgitatzi licorile va punetzi in pat ,pe spate, neaparat. E foarte important sa ramanetzi pe spate. Oricat de mult atzi fi tentat sa va intoarcetzi sau sa boratzi in acvariul cu peshtishorii Gupi----abtzinetzi-va! Statzi pe spate, iar cand va vine primul jet de boratura ashteptatzi putzintel pana vi se umple gura- dupa care deschidetzi brusc guritza shi tragetzi adanc shi brusc aer in piept pana va umpletzi plamanii cu o combinatzie de voma+oxigen(formula chimica ar fi VO2). De aici incolo decesul va surveni instantaneu dupa o agonie de 2-3 ore.
Desigur mai exista shi alte metode, mai simple, dar la fel de eficace. De exemplu Metoda Mushuroiului. Va crestatzi pe corp cu lama( incizii mici de aprox. 0.5-0.8 cm) dupa care va ungetzi ranile cu miere de albina poliflora. Va ashezatzi pe un mushuroi de furnici( de alea roshii mari), dupa care luatzi 2-3 somnifere(la alegere). Aceasta metoda poate avea anumite efecte secundare cum ar fi: sa va trezitzi pe jumatate devorat de furnici-----in cazul acesta doar morfina mai ajuta.
Bineintzeles, daca doritzi, putetzi combina cele doua tehnici--- Cea cu voma+ mushuroiul. Va garantez o experientza de neuitat. Succes.
Ps- Daca reushitzi, sa-mi datzi shi mie de veste. De preferintza prin email shi nu prin mijloacele de comunicare specifice, cum ar fi bantuitul, poltergeistul sau mai shtiu eu ce!
mobutu sandoval
Junior Member
 
Mesaje: 1
Membru din: Mar Dec 26, 2006 9:57 pm
Localitate: unde ma aflu

Mesajde incoherent » Mie Dec 27, 2006 11:30 am

bre, am incercat io pe 24 cu 8 shituri de tequilla, 2 sticle de sangria si doua de pinot noir(interval - 2 ore), da din pacate is inca in viatza :D nemancat de doua zile, un pic palid, da inca in viatza
Gigi Becali e idolul unei generatii
Avatar utilizator
incoherent
Junior Member
 
Mesaje: 1176
Membru din: Dum Apr 18, 2004 11:00 pm

Mesajde kant emir » Mie Dec 27, 2006 12:04 pm

cu 8 shituri

apoi or nor fo destule shituri, or nor fo destul de mari, or ejt tunvatzat cu shitu

multzani
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde incoherent » Mie Dec 27, 2006 12:21 pm

bre io stiu numa de 6, da cica au fost 8 shituri :D
la fel si la matale.
Gigi Becali e idolul unei generatii
Avatar utilizator
incoherent
Junior Member
 
Mesaje: 1176
Membru din: Dum Apr 18, 2004 11:00 pm

Mesajde black-bk » Lun Ian 22, 2007 10:43 pm

taierea venelor...nuj da' asta mi'ar placea s fac....
black-bk
Junior Member
 
Mesaje: 3
Membru din: Lun Ian 22, 2007 9:58 pm
Localitate: In my fucking room...

Mesajde black-bk » Lun Ian 22, 2007 10:46 pm

taierea venelor...nuj da' asta mi'ar placea s fac....:)
black-bk
Junior Member
 
Mesaje: 3
Membru din: Lun Ian 22, 2007 9:58 pm
Localitate: In my fucking room...

Mesajde Shaki » Mar Ian 23, 2007 12:25 pm

placut rau, sa muara bibi
aliatzi, right? :D

A little girl went out to play, lost in the marketplace as if half-born...
Avatar utilizator
Shaki
 
Mesaje: 7089
Membru din: Lun Mar 10, 2003 12:00 am

Mesajde 13aprilie » Vin Apr 06, 2007 3:32 pm

As vrea sa mor prin otravire, in orice caz, avand in vedere ca nu sunt credincios, deci neavand o baza spirituala care sa imi spuna ca voi intalni iadul dupa moarte, dandu-mi seama ca nu voi fi niciodata fericit din cauza pesimismului meu feroce, si fiind prea las, egoist si fricos m-am decis sa ies din jocul numit viata. Sper numai sa pot duce la bun sfarsit acest ultim act.
Si sa stiti, cei care cititi aceste randuri, poate da, fiecare isi are rostul lui in viata, analizand insa toate variabilele iti dai seama ca tot ce poti este sa joci, insa cand nu te simti in stare, fa un bine omenirii si scapa-i de povara de a te mai suporta.
Singurul lucru bun in viata este sa mergi inainte, sa ai puterea vesnica de a merge inainte si de a trece peste tot. Daca nu o ai, daca esti pesimist, aceasta stare iti intra in subconstient de la o anumita varsta si practic dorinta ta de sinucidere se manifesta in toate actiunile pe care le vei face, deci practic mergi in regres. Asa ca va spun, din experienta, decat sa pierdeti tot intr-o clipa cum am facut eu, si decat sa ii distrugeti si pe altii autodistrugeti-va de la varsta inca frageda, mai exact de cand ati avut prima tentativa serioasa.
13aprilie
Junior Member
 
Mesaje: 3
Membru din: Vin Apr 06, 2007 3:11 pm
Localitate: constanta

Mesajde 13aprilie » Dum Apr 15, 2007 11:53 pm

Pareri despre asta nu are nimeni?
13aprilie
Junior Member
 
Mesaje: 3
Membru din: Vin Apr 06, 2007 3:11 pm
Localitate: constanta

Mesajde kant emir » Lun Apr 16, 2007 12:35 am

despre care asta? otravire sau ce?
(ai apucat sa citesti toate cele 374 de posturi? sau vrei rezumat?)


si daca tot te sinucizi, ce mai conteaza parerile noastre?
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde useru_X » Lun Apr 16, 2007 10:00 am

bai 13 aprilie, apuca-te de un sport, o sa-ti limpezeasca mintea, garantat. Dupa aia, si numai dupa aia, vino sa continuam discutia :D
Avatar utilizator
useru_X
Junior Member
 
Mesaje: 224
Membru din: Joi Iun 08, 2006 11:00 pm

Mesajde Daimon » Mar Apr 17, 2007 1:43 am

X-ule esti demential, sa muara bibi.

copile, la 23 de ani nu prea stii tu ce si cum e cu viata asta. io zic sa mai astepti sa vezi ce se mai intampla s-ar putea sa descoperi ca e chiar mijto p'acilea pe pamant vb aia.
Avatar utilizator
Daimon
 
Mesaje: 5074
Membru din: Mie Noi 26, 2003 12:00 am
Localitate: timisoara

Mesajde beaker » Mar Apr 17, 2007 11:39 am

nu prea am citit toate post-arile si reply-urile de pe ici... da' sinucidere prin inec a propus cineva? ...Apropos, nu cred ca o sa ma crap vreodata... mi-e o frica si de umbra mea darmite de moarte... Asa ca astept criminalii, bolile, batranetea sau eventual apocalipsa sa ma "sinucida" ...
Ce plm kat yo peici?
Avatar utilizator
beaker
Junior Member
 
Mesaje: 4
Membru din: Dum Iul 09, 2006 11:00 pm

Mesajde 13aprilie » Joi Mai 10, 2007 12:51 pm

Intr-adevar, nici sa ma sinucid nu sunt in stare, cu alte cuvinte nu sunt bun de nimic. Am fost la o gramada de interviuri si am gafat-o ca de fiecare data. Mi-am pierdut prietena cu care vroiam sa ma insor, mi-am pierdut prietenii, toti ma considera un ratat, si pe buna dreptate. Partea mai proasta e ca incep sa o iau razna, am probleme grave de tinere de minte, practic sunt varza. Care ar mai fi solutia salvatoare?
13aprilie
Junior Member
 
Mesaje: 3
Membru din: Vin Apr 06, 2007 3:11 pm
Localitate: constanta

Mesajde kant emir » Joi Iun 07, 2007 1:21 pm

In opinia Ancai Munteanu, pentru sinuciderea copiilor nu trebuie incriminati doar parintii, ci intreg anturajul acestora: profesori, colegi si rude cu care copilul ar fi trebui sa interactioneze si de la care sa poata primi intr-o situatie de criza ajutor.
Adina Anghelescu,Andrei R. Dobrogea,A.N.


deci avetz grija ce scrietz p'aci, ca va da gardianu in judecata - numa voi stetz de vina ca se sinucide lumea in tara asta! sinucigatorilor!
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde memetshot » Joi Iun 07, 2007 2:32 pm

deci ia sa vedem

Sinucidetiva copchii. Se numeste selectie naturala.


ce zici cantemire. mere asa?
I'm sorry, but the position of annoying, incoherent talking animal has already been taken
meropi, ramane cum am stabilit
Avatar utilizator
memetshot
 
Mesaje: 7050
Membru din: Mar Iul 01, 2003 11:00 pm

Mesajde kant emir » Joi Iun 07, 2007 3:59 pm

mere (cu bere, ofcors)
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde Mariner101 » Vin Iun 08, 2007 4:31 am

baixinho © scrie:Am ales-o p-aia cu taierea mieilor, pardon, a venelor. Dar cand va fi sa fie, o sa imi tai venele in lung, sa fiu sigur ca fac o treaba ca lumea.


N-am stat sa citesc tot topicul, dar de la aia cu taierea venelor te mai pot recupera, dar daca iti tai arterele in schimb, (care au pereti elestici) nu te mai poate salva nimeni.

Eu am ales pistolul ptr ca e garantat sa termine treaba repede si sa o faca bine. Cam murdar cu sangele imprastiat pe pereti dar eficient. Moartea e instantanee. Cel putin asa se zice in CSI:Miami.
Mariner101
Junior Member
 
Mesaje: 68
Membru din: Sâm Mai 15, 2004 10:10 pm
Localitate: Montreal/Je me souvien

Mesajde kant emir » Vin Iun 08, 2007 5:03 am

N-am stat sa citesc tot topicul

rau ai facut!
asa au facut si cei de la gardianu lu peste, dupa care s-au repezit sa mai scrie o minunatie de articol

Cel putin asa se zice in CSI:Miami.

carevas'ca avem cultura - bravos, natiune!

e garantat sa termine treaba repede si sa o faca bine


daca ai sti tu cati prosti dau cu oistea-n gard (chiar si in cele mai simple chestii) nu te-ai mai baza pe filme americanesti!

deci nu, nimic nu-i simplu si garantat pentru natarai
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde ella87 » Vin Iun 08, 2007 5:43 am

Mariner101 scrie:N-am stat sa citesc tot topicul, dar de la aia cu taierea venelor te mai pot recupera, dar daca iti tai arterele in schimb, (care au pereti elestici) nu te mai poate salva nimeni.

Da, e vorba de presiuni aici, nu de elasticitatea peretilor, ca nici venele n-or avea pereti plastici. Si de fapt, peretii elastici opresc mai repede sangerarea, cred eu.
ella87
Junior Member
 
Mesaje: 125
Membru din: Lun Noi 27, 2006 12:00 am

Mesajde kant emir » Vin Iun 08, 2007 6:06 am

peretii elastici opresc mai repede sangerarea

te gandejt la secs, cunva?
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Mai in gluma mai in serios. mai mult in gluma

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 15 vizitatori