EUROVISIONul are vreun rost?

discutii pe care nu stii unde sa le incepi, haz de orice caz; ca intre prieteni

Moderator: anjin-san

EUROVISIONul are vreun rost?

Mesajde Bortzianu' » Vin Ian 24, 2003 5:08 pm

...Oare si anul asta vor asculta dinozaurii muzicii romanesti, aflati in juriul auto-ales, voci ca ale Monicai Anghel si ..nu-si vor da seama ca e ea? Sau tot laudandu-se unul pe altul, vor uita ca s-au strans sa ne reprezinte, nu sa se reprezinte??? ....
Oare cine castiga anul asta"???? dinozaurii sau muzica ceva mai noua???
Sau mai clar : ARE VREUN SENS EUROVISIONUL???

PS:... Adrian copilul minunii participa? Am auzit ca da.... cu ce piesa oare?

:sperm:
Avatar utilizator
Bortzianu'
Junior Member
 
Mesaje: 1145
Membru din: Vin Ian 24, 2003 12:00 am

Re: EUROVISIONul are vreun rost?

Mesajde PhaseR » Mie Ian 29, 2003 12:31 pm

In fiecare an la Eurovision au aparut si 1-2 melodii originale (sau daca nu originale cel putzin foarte bune) asa ca eu zic ca macar si pentru atat merita sa fie tzinut Eurovision.

Plus ca anu' asta alt Eurovision --- alte scandaluri :) pai ce mama draq mai vedem si noi ceva iesit din comun (sau cum preferi - vedem scandaluri mai mari decat in timpul anului :P ).

Si participa domne' si Adrian Minune (ca acum e mare :) ) si sigur trebuie sa iasa si de aici ceva polemici intre manelisti si restu' lumii (impartirea este facut conform preferintzelor muzicale).

Ce sa mai! Ce o sa fie? Ce o sa fie? O sa fie iar o porcarie... :)

P.S. Uite ce face omu' la plictiseala (si mai ales in timpul serviciului) :))
PhaseR
Junior Member
 
Mesaje: 18
Membru din: Joi Aug 15, 2002 8:53 am
Localitate: Cãlãrasi, România

EUROVISIONul are vreun rost?

Mesajde Bortzianu' » Mie Ian 29, 2003 12:51 pm

[i]
Ce sa mai! Ce o sa fie? Ce o sa fie? O sa fie iar o porcarie... :)

P.S. Uite ce face omu' la plictiseala (si mai ales in timpul serviciului) :)) [/B]


Asta asa-i ca ..de cand aSIa si-a cautat oaie (parca nu o puteau face in blocurile vecine...)...s-au cam terminat cu "noi de cine mai radem"...
.... Iar Bethoveen copilu'lu'minune ar face bine sa iasa si el la ciolan ..ca are destui pe care sa-i reprezinte...
..Si chiar asa, ce sa tot fac la servici? ... ca anul asta , plin de lene...nu am inceput niciunul... o fi ceva in atmosfera? ... :))) rusii si americanii. stiu .
Avatar utilizator
Bortzianu'
Junior Member
 
Mesaje: 1145
Membru din: Vin Ian 24, 2003 12:00 am

Eurovision

Mesajde nocturna » Mie Ian 29, 2003 2:10 pm

La noi, preselectia pentru Eurovision s-a facut total aiurea, de cele mai multe ori, si probabil asa se va face si in continuare. oricum conteaza destul de putin cine ne reprezitna acolo deoarece in mare parte Eurovision este mai mult un festival politic decat muzical. De cele mai multe ori premiile au fost acordate pe criterii si dupa interese politice. Eurovision un festival cu muzica usoara, pop si chestii soft in general si totusi, am fost un pic uimita sa descopar ca in anul 2000 Nightwish participa la Eurovision cu melodia "Sleepwalker"(nu versiunea heavy), reprezentand Finalnda. Melodia a castigat detasat prin televoting. Totusi Finlanda a luat locul 2 in ciuda publicului care a votat masiv formatia. Parerea publicului pe naiba. Asta e Eurovisionul. Interesele sunt peste tot si la orice nivel.
A noastra preselectie Eurovision va fi, din nou, un prilej de barfa, de invidie si mancatorisme, o noua ocazie de a "ne juca de-a televotingul", de a ne preface ca (virgula) cantam, de a mai umple pagini intregi in ziarele de scandal, si asa mai departe.
"Sunt un om. Mi se pare ca e de ajuns"

A.K.M. powered by another.ro
Avatar utilizator
nocturna
 
Mesaje: 8725
Membru din: Mie Dec 04, 2002 12:00 am

Re: Eurovision

Mesajde Baluba » Joi Ian 30, 2003 12:58 am

E o laba trista cu premii date pe ochi frumosi si simpatii. Ce e trist e ca situatia nu tine doar de Romania ci e cat se poate de internationala.
Stii ca s-a nascut un om destept cand vezi prostii ca se-aduna sa-l doboare.
Baluba
Junior Member
 
Mesaje: 157
Membru din: Vin Oct 12, 2001 12:47 pm
Localitate: Bucuresti, Romania

Re: Re: Eurovision

Mesajde Bortzianu' » Joi Ian 30, 2003 10:13 am

Initial trimis de Baluba
E o laba trista cu premii date pe ochi frumosi si simpatii. Ce e trist e ca situatia nu tine doar de Romania ci e cat se poate de internationala.


...pai asta e dovada clara ca SPAGA/NEPOTISMul/etc ..nu sunt de sorginte balcanica..si chiar daca ar fi, nu exista numai la noi..doar ca occidentalii ...o fac mai pe ascuns .. adiac sistemul functioneaza mai bine, adica e mai vechi ...ADICA SPAGA DE LA EI VINE .. ("theo ria si evolutia balcanismului "-GH.GH-iu Dej)

..las' ca ne facem noi mari..:) ...
Avatar utilizator
Bortzianu'
Junior Member
 
Mesaje: 1145
Membru din: Vin Ian 24, 2003 12:00 am

eurovision....

Mesajde shmack » Joi Ian 30, 2003 10:33 am

Eurovision este un festival politic,rar castiga o tara din Balcani(doar daca melodia este chiar foarte buna)mereu au castigat cei din occident.Insa Eurovisionul a adus in prim plan si formatii interesante,si care nu cantau pop sau dance ,spre exemplu acum cativa ani au fost niste tipi din Latvia sau Letonia ,Brainstorm care au avut o melodie buna.Dar cea mai buna parte a Eurovisionului este sectia scandaluri,si sunt multe de zis ,daca o/il mai tineti minte pe Dana International(nici pana acum nu stiu sigur ce era).
Cat despre situatia din Romania ,e jalnic,rau de tot ,daca si ACM participa ,am devenit penibili.
Singurii care au de castigat de pe urma Eurovisionului,din Romania ,sunt ziaristi,ca de cand incep cu preselectiile o sa aiba si ei despre ce sa scrie..............;B ;f :cry:
it's dark or light,so decide and face.....PROJECT 86
shmack
Junior Member
 
Mesaje: 51
Membru din: Lun Iul 22, 2002 7:38 pm
Localitate: in nirvana

Dap

Mesajde AnDrEi » Joi Ian 30, 2003 11:39 am

Da ! Normal ca EUROVISION`ul are un rost .. de ce? deoarece participand ne putem da seama de valoare muzicii din Romania .. din cate am inteles eu .. Paula Selyng si Alexandra Ungureanu ( vocea de la Sistem ) vor participa , melodiile lor au fost facute la Mof Records ( http://www.mof-records.ro ) ... sper sa castige si .. cine stie? Muzica din Romania sa ajunga acolo unde cu totii ne dorim!
Multumesc!
Avatar utilizator
AnDrEi
Junior Member
 
Mesaje: 2513
Membru din: Mie Ian 30, 2002 12:00 am

Re: Dap

Mesajde Bortzianu' » Joi Ian 30, 2003 12:48 pm

Initial trimis de AnDrEi
... sper sa castige si .. cine stie? Muzica din Romania sa ajunga acolo unde cu totii ne dorim!
Multumesc!


...Pai , dragul meu ... muzica romaneasca ar trebui sa se intoarca/duca IN ORIGINI ( :) ) inainte de toate .... apoi sa lipseasca vreo 25 de ani ... si apoi sa se reinventeze ....ca sa fie muzica ... :) ... Exagerez .. dar cam asta e ideea ...trebuiesc sterse cam multe creiere...
..AAAa era sa uit ...pai cei de la MOH nu sunt ex-HI in Quistii? ..pai nenea, daca ei au facut piesele ... sper ca nu vom auzi un nou "ma duc la discopolo / ma simt ca Marco Polo..." Eu o stiam pe Paula Seling fata serioasa...

Oftica e pentru creierele odihnite.
Avatar utilizator
Bortzianu'
Junior Member
 
Mesaje: 1145
Membru din: Vin Ian 24, 2003 12:00 am

Re: Re: Dap

Mesajde nocturna » Joi Ian 30, 2003 1:51 pm

Initial trimis de Bortzianu'


..AAAa era sa uit ...pai cei de la MOH nu sunt ex-HI in Quistii? ..pai nenea, daca ei au facut piesele ... sper ca nu vom auzi un nou "ma duc la discopolo / ma simt ca Marco Polo..."


ba chiar aia sunt. si probabil d-soarei Paula Seling ii vor face melodii gen TNT or somethin'. hmm...sinistru.
"Sunt un om. Mi se pare ca e de ajuns"

A.K.M. powered by another.ro
Avatar utilizator
nocturna
 
Mesaje: 8725
Membru din: Mie Dec 04, 2002 12:00 am

Re: Re: Re: Dap

Mesajde Bortzianu' » Joi Ian 30, 2003 1:55 pm

Initial trimis de Lady Killer


ba chiar aia sunt. si probabil d-soarei Paula Seling ii vor face melodii gen TNT or somethin'. hmm...sinistru.




puah! puah! puah! .. asa e cand stai in banca ta, nu faci nimic, preferi sa-ti vezi de viata ta si treburile tale... te trezesti reprezentat si condus de toti aburitii ... pai daca asta merit, asta sa am..:(
Avatar utilizator
Bortzianu'
Junior Member
 
Mesaje: 1145
Membru din: Vin Ian 24, 2003 12:00 am

Re: Re: Re: Dap

Mesajde Unregistered » Joi Ian 30, 2003 2:02 pm

Initial trimis de Lady Killer


ba chiar aia sunt. si probabil d-soarei Paula Seling ii vor face melodii gen TNT or somethin'. hmm...sinistru.


piesa e facuta de moga... si daca ai rabdare pana cand incepe ocncursul o sa afli si ce gen e...
Unregistered
 

Re: Re: Re: Re: Dap

Mesajde Bortzianu' » Joi Ian 30, 2003 2:35 pm

Initial trimis de Unregistered
..moga


..Moga e tanarul care a compus "hit-uri dupa hit-uri pentru multe trupe romanesti"? ...am citit ceva despre el ... hit-uri dance...
...macar stiu ca va compune un tanar -chiar si aberant - si nu un dinozaur ("Bine ati venit pe pagina mea . sunt marius teicu si la sectiunea premii veti putea vedea cateva din sutele de premii luat e de mine pe parcursul unei activitati glorioase in domeniul..." ..Si esti si modest .....chiar i-ati vazut pagina lui marius teicu?)

... :a
Avatar utilizator
Bortzianu'
Junior Member
 
Mesaje: 1145
Membru din: Vin Ian 24, 2003 12:00 am

Re: Re: Re: Re: Re: Dap

Mesajde Draga » Joi Ian 30, 2003 6:14 pm

M-am uitat si eu pe pagina web a TVR-ului, la piesele pentru Eurovision. Abia astept sa o vad pe Paula Seling cantand o compozitie Moga... crap de curiozitate, ca stilurile lor de pana acuma se potrivesc ca nuca-n perete... hehe. Doar daca nu cumva o fi vreun slow de crapa inima-n tine si te dai cu capu' de masa ca de ce te-a nascut mama fara noroc in dragoste... in cazul asta ar merge la vocea ei.

Daca n-o sa am altceva mai interesant de facut, cred c-am sa ma uit totusi la selectie, ca sa ma distrez putin :P

Ura si la gara.

PS - bine zisa faza cu dinozaurii.. lol.
A goal is a dream with a deadline :-?
Avatar utilizator
Draga
Junior Member
 
Mesaje: 213
Membru din: Joi Ian 30, 2003 12:00 am

Off.....

Mesajde Dilematica » Joi Ian 30, 2003 7:20 pm

Eu ce pot sa mai zic mai nenica..daca si Paula Seling a ajuns sa cante melodiile lui Marius Moga eu ma arunc de pe balcon ca nu-mi pot imagina nici decum pe ashtia doi "cuplatzi"...De ce?Hmm...pai sa ne imaginam o secunda stilul Paulei cu stilul lui Moga...:))Nici macar nu putem..Altceva..mor de curiozitate sa vad ce are sa apara din nou la Eurovizionul asta bre...ca..pe mine ma distreaza de fiecare data...si...cum sa nu aiba rost??Are ca..uite asa mai vedem si noi cum ne facem de ras chiar si pe scenele cele mai mari...E o prefacatorie si o mancatorie de-ti vine sa-ti dai palme numa' cand te gandesti ce e in spatele scenei....:bleah: ;a
....Off..incotro Romanie incotro??
~Viatza e o continua dilema..nu stii cand sa optezi spre un lucru sau altul..si de fiecare data speri sa faci alegerea cea buna...Chiar si asa invatza sa ieshi din situatziile dificile cu zambetul pe buze pt ca altzii sa nu creada ca suferi...Astfel itzi va fi mai simplu!!~:)
It's curious,it's scandalous,do't be so furious,Life is bad joke don't take it serious,When i feel myself doublecrossed,no loss,Nothing can make me swollow my words...
Dilematica
Junior Member
 
Mesaje: 28
Membru din: Mar Ian 07, 2003 6:57 pm
Localitate: .::>Bacau<::.

Raspuns

Mesajde AnDrEi » Joi Ian 30, 2003 7:24 pm

Deci melodiile lu Alexandra Ungureanu si Paula Selyng au fost facute la Mof Records , studioul nu il are numei pe Marius Moga .. acolo mai sunt si cei de la Hi-Q plus cei de la Unu` .. asa ca .. daca auziti de Mof Records nu sariti repede "Marius Moga Marius Moga" da? si eu va spun ca piesele sunt exceptionale .. versurile sunt in engleza in caz ca nu stiati .. iar Paula Selyng nu va aborda nici un gen pe care Moga l`a abordat pana acum .. eu va propun ceva.. nu va mai datzi cu parerea si jigniti pana nu vedeti/auziti da? clar?
Avatar utilizator
AnDrEi
Junior Member
 
Mesaje: 2513
Membru din: Mie Ian 30, 2002 12:00 am

Re: Raspuns

Mesajde Bortzianu' » Vin Ian 31, 2003 10:21 am

Initial trimis de AnDrEi
Deci melodiile lu Alexandra Ungureanu si Paula Selyng au fost facute la Mof Records , studioul nu il are numei pe Marius Moga .. acolo mai sunt si cei de la Hi-Q plus cei de la Unu` .. eu va propun ceva.. nu va mai datzi cu parerea si jigniti pana nu vedeti/auziti da? clar?


DA DA DA !!!! Hi in Qui !!! VREAU VREAU VREAU !! Vreau inca un vers cu : ma duc la discolo/ma simt ca marco belo/polo!!!!
..Asa fratilor, faceti in engleza versiunea asta ca e misto !!!! sa rada tot occidentul de voi si de noi implicit !

...Apucati-va de ce-aveti mai bun in voi!!!

Nu va agatati ca musca de kk ... Uitati-va in oglinda fiti sinceri macar o secunda cu voi si spuneti cu voce tare: "ce caut eu aici? "

Oftica e pentru mintile odihnite.
Avatar utilizator
Bortzianu'
Junior Member
 
Mesaje: 1145
Membru din: Vin Ian 24, 2003 12:00 am

Re: Raspuns

Mesajde Draga » Vin Ian 31, 2003 2:09 pm

Initial trimis de AnDrEi
Deci melodiile lu Alexandra Ungureanu si Paula Selyng au fost facute la Mof Records , studioul nu il are numei pe Marius Moga .. acolo mai sunt si cei de la Hi-Q plus cei de la Unu` .. asa ca .. daca auziti de Mof Records nu sariti repede "Marius Moga Marius Moga" da?


Citez de pe http://www.tvr.ro/euroviziune/piese_selectia_nationala.htm:

1. INCREDERE – “Let’s go take it straightâ€Â
A goal is a dream with a deadline :-?
Avatar utilizator
Draga
Junior Member
 
Mesaje: 213
Membru din: Joi Ian 30, 2003 12:00 am

Re: Re: Raspuns

Mesajde Bortzianu' » Vin Ian 31, 2003 2:23 pm

[quote]Initial trimis de Draga
[B]
Citez de pe http://www.tvr.ro/euroviziune/piese_selectia_nationala.htm:

1. INCREDERE í‚– í‚“Letí‚’s go take it straightí‚â€Â
Avatar utilizator
Bortzianu'
Junior Member
 
Mesaje: 1145
Membru din: Vin Ian 24, 2003 12:00 am

Re: Re: Re: Raspuns

Mesajde Draga » Vin Ian 31, 2003 2:55 pm

Initial trimis de Bortzianu'


Citez (dintr-un interviu cu Moga) : "uneori imi vin ideile pentru piese pe drumul pana la studiou... " ..Frate frate... esti thare tare...
Cineva dintr-o trupa chiar celebra spunea : ca artist ai nevoie de 5% talent , 10 % inspiratie si ..restul MUNCA!!!!
.... daca nu ..produci chestii pe banda rulanta ..le poti face si acasa, doar pentru prieteni... moguta..


Ah, sa-mi apar cea mai recenta pata... io nu le am cu muzica dar le-as cam avea cu scrisu' (daca n-as fi lenesa - I hate myself) si stiu din proprie experienta ca afurisita aia de inspiratie imi vine si la 2 noaptea cand incerc s-adorm, si cand ma uit la un reportaj/documentar, si cand ascult muzica, si cand ma uit la oamenii de pe strada sau aud vreo frantura de discutie... numai cand vreau eu nu vine. Na.

Cat despre melodiile pe banda rulanta... trebuie sa-si castige si el o paine, nu? Daca face numai arta de dragul artei risca sa moara de foame... cererea formeaza oferta in cazul lui si nu numai.

"Nu banii aduc fericirea ci numarul lor"
dar, ca precizare necesara
Daca n-ai prieteni, familie si sanatate "ca-i mai buna ca toate", degeaba ai bani...

Parerea mea.... :p
A goal is a dream with a deadline :-?
Avatar utilizator
Draga
Junior Member
 
Mesaje: 213
Membru din: Joi Ian 30, 2003 12:00 am

Re: Re: Re: Re: Raspuns

Mesajde Bortzianu' » Vin Ian 31, 2003 3:13 pm

Initial trimis de Draga
Cat despre melodiile pe banda rulanta... trebuie sa-si castige si el o paine, nu? Daca face numai arta de dragul artei risca sa moara de foame... cererea formeaza oferta in cazul lui si nu numai.
"Nu banii aduc fericirea ci numarul lor"
dar, ca precizare necesara
Daca n-ai prieteni, familie si sanatate "ca-i mai buna ca toate", degeaba ai bani...


Si mai e o chestie : in ultima clipa de viata ... ar trebui sa mori multumit de tine... si asa de mult ai vrea sa te poti intoarce in timp...
..
.. Fericiti vor muri cei saraci cu duhul...
Avatar utilizator
Bortzianu'
Junior Member
 
Mesaje: 1145
Membru din: Vin Ian 24, 2003 12:00 am

Re: Re: Re: Re: Re: Raspuns

Mesajde Draga » Vin Ian 31, 2003 3:25 pm

Initial trimis de Bortzianu'


Si mai e o chestie : in ultima clipa de viata ... ar trebui sa mori multumit de tine... si asa de mult ai vrea sa te poti intoarce in timp...
..
.. Fericiti vor muri cei saraci cu duhul...


Pai secretu' fericirii e (pe foarte scurt, ca de fapt e mai complicat decat pare :)) sa-ti asumi si accepti alegerile pe care le-ai facut in viata si sa inveti sa apreciezi ceea ce ai, sa nu visezi la luna de pe cer (bine, telurile trebuie sa existe, ca altfel ne plafonam, dar cu o masura) . Zic io.

"saraci cu duhul" nu se traduce prin "prosti"?!
A goal is a dream with a deadline :-?
Avatar utilizator
Draga
Junior Member
 
Mesaje: 213
Membru din: Joi Ian 30, 2003 12:00 am

Re: Re: Raspuns

Mesajde aspyrin » Vin Ian 31, 2003 3:32 pm

[quote]Initial trimis de Draga


23. MAKE THIS LOVE COME TRUE
muzica: Marius Moga...


Asta ultimu' m-a bagat in ceatza... cine canta?!
[/QUO


Alexandra Ungureanu.
Tough ain't enough!
Avatar utilizator
aspyrin
Junior Member
 
Mesaje: 929
Membru din: Dum Ian 12, 2003 12:00 am

Re: Re: Re: Raspuns

Mesajde Bortzianu' » Vin Ian 31, 2003 3:49 pm

Initial trimis de Mihai-MOF
Initial trimis de Draga
[B]
Alexandra Ungureanu.


Mihai
Pai hai arunca-ne un demo sa-l devoram si sa dormim cu burtile pline la noapte!..:)
..stai calm ... e foarte usor sa distrugi ceva..si ataaaaat de greu sa pui macar o caramida....
desi am turnat soda caustica peste voi, kilograme, mai ales peste AnDrEi ..:), in adancul meu sper sa aveti dreptate si imi doresc sa reusiti ..macar de data asta.

..PS: ptr. Draga : da prin prosti se traducea.. dar acum a capatat noi valente: inconstienti ,de ex.
Avatar utilizator
Bortzianu'
Junior Member
 
Mesaje: 1145
Membru din: Vin Ian 24, 2003 12:00 am

Re: Re: Re: Re: Raspuns

Mesajde Draga » Vin Ian 31, 2003 3:55 pm

Initial trimis de Bortzianu'


..PS: ptr. Draga : da prin prosti se traducea.. dar acum a capatat noi valente: inconstienti ,de ex.


Asta-mi aminteste de ce-mi zicea o prietena de Revelion... "fetele destepte n-au noroc"... dupa care ne-am apucat sa ne gratulam una pe alta cu apelativul "norocoaso"... lol. (Apropo de eufemisme).
A goal is a dream with a deadline :-?
Avatar utilizator
Draga
Junior Member
 
Mesaje: 213
Membru din: Joi Ian 30, 2003 12:00 am

Mesajde Ayrton » Vin Ian 31, 2003 4:01 pm

Atata timp cat o sa fim reprezentati de dinozauri si brontozauri ca Taxi si Monica Anghel tot in coada clasamentului o sa fim!
Pai cand ii vedeam pe cei de la Taxi cu rahatul lor de melodie acolo imi venea sa sparg televizorul, la cat se faceau de rusine pe ei si pe mine ca roman!
Si mai vine si cate un fan Taxi (sau Monica Anghel sau Dan Spataru) ca bogdan555 si imi spune ca sunt niste genii (?!?) si ca sunt eu prost ca nu-i inteleg imi dau seama ca ne meritam soarta: scoatem mereu in fata sa ne reprezinte niste ratati si apoi ne miram ca Europa nu ne baga in seama sau rade de noi.
Vremea voastra a trecut, la groapa cu voi Taxi!!!
Avatar utilizator
Ayrton
 
Mesaje: 1790
Membru din: Lun Dec 16, 2002 12:00 am

Mesajde Bortzianu' » Vin Ian 31, 2003 4:17 pm

Initial trimis de ayrton
Vremea voastra a trecut, la groapa cu voi Taxi!!!


Mie imi blace TAXI!!!!!!! toata ziuuua cant:

"Castrati-ma,castrati-ma

sau daca nu euthanasiati-ma

caci cea mai mare problema e clar,

sunt eu ,cainele comunitar!!!!"

CE ti se pare invechit??????? Sincer?


Sau "Mi-e dor si doare .." ...e fenomentala... Ma rog....
...bine n-au facut nici o piesa cu "HAI hai mainile suuuuusss!"
..te inteleg....
Avatar utilizator
Bortzianu'
Junior Member
 
Mesaje: 1145
Membru din: Vin Ian 24, 2003 12:00 am

Mesajde Ayrton » Vin Ian 31, 2003 4:25 pm

Nu-i suport, mi se face sila de ei numai cand il aud pe comunitaru' ala de Dan Teodorescu cu vocea lui de catel castrat! E PENIBIL!
Nu am nimic cu muzica rock (daca asta e genul pe care-l canta Taxi), imi plac si mie niste melodii Holograf, Vama Veche sau Iris, dar nu-i doresc nici pe astia la Eurovision.
Avatar utilizator
Ayrton
 
Mesaje: 1790
Membru din: Lun Dec 16, 2002 12:00 am

Mesajde Draga » Vin Ian 31, 2003 4:28 pm

Initial trimis de ayrton
Nu-i suport, mi se face sila de ei numai cand il aud pe comunitaru' ala de Dan Teodorescu cu vocea lui de catel castrat! E PENIBIL!
Nu am nimic cu muzica rock (daca asta e genul pe care-l canta Taxi), imi plac si mie niste melodii Holograf, Vama Veche sau Iris, dar nu-i doresc nici pe astia la Eurovision.


Nu prea e rock-rock ce canta ei acolo...

E drept ca vocea lui Dan Teodorescu ma cam zgarie si pe mine pe timpane, iar piesa cu comunitaru' ma enerveaza... Da' in rest n-am nimic cu ei, adica mi-s indiferenti. Bah.
A goal is a dream with a deadline :-?
Avatar utilizator
Draga
Junior Member
 
Mesaje: 213
Membru din: Joi Ian 30, 2003 12:00 am

Mdea

Mesajde AnDrEi » Vin Ian 31, 2003 4:43 pm

Ma oameni buni .. daca cineva arunca o pastila .. toata lumea sare dupa ea .. shit happens .. in poza atasata .. este.. u know.. o sa va datzi seama dupa numele pozei .. si inca ceva .. Moga poate sa faca muzica si cand sta pe budí£ .. dar daca suna kewl si totu e ok .. prinde la public .. no comment dudes .. apropos.. poate ca sunteti voi 10-20 oameni ( forumisti ) care nu adera la stilul Moga .. dar sunt mii care nu intra pe net si care il adora !
Nu aveţi permisiunea de a vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj.
Avatar utilizator
AnDrEi
Junior Member
 
Mesaje: 2513
Membru din: Mie Ian 30, 2002 12:00 am

Următorul

Înapoi la Mai in gluma mai in serios. mai mult in gluma

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 8 vizitatori