Va place Marius Moga ? :-)

discutii pe care nu stii unde sa le incepi, haz de orice caz; ca intre prieteni

Moderator: anjin-san

De ce, de ce, de ce?( Sadismul dus la extrem nu e sanatos).....jk

Mesajde Unregistered » Vin Feb 21, 2003 10:08 pm

Eu zic ca mi-am exprimat destul de clar p.d.v. in legatura cu "creatiile" lui MM( fara a face aluzii la alte chestiuni)...si recunosc ca ma numar printre cei mai acerbi critici ai sai; nu-mi amintesc sa-i fi laudat pe-aici "piesele"....majoritatea nu prea ma incanta....desi exista si exceptii.
Domnu' Bortzianu' are chef de provocari( oricum, intre noi fie vorba, iti dau dreptate in leg cu ultimul mesaj pe care l-ai postat. Si eu astept sa vad ce ii poate capul cu adevarat...nu de alta, dar m-am saturat sa il tot cert) Eu am iesit...:D
Unregistered
 

De ce, de ce, de ce?( Sadismul dus la extrem nu e sanatos)

Mesajde usualflow » Vin Feb 21, 2003 10:12 pm

Eu zic ca mi-am exprimat destul de clar p.d.v. in legatura cu "creatiile" lui MM( fara a face aluzii la alte chestiuni)...si recunosc ca ma numar printre cei mai acerbi critici ai sai; nu-mi amintesc sa-i fi laudat pe-aici "piesele"....majoritatea nu prea ma incanta....desi exista si exceptii.
Domnu' Bortzianu' are chef de provocari( oricum, intre noi fie vorba, iti dau dreptate in leg cu ultimul mesaj pe care l-ai postat. Si eu astept sa vad ce ii poate capul cu adevarat...nu de alta, dar m-am saturat sa il tot cert) Eu am iesit...

numai bine. :a
usualflow
Junior Member
 
Mesaje: 646
Membru din: Mar Dec 17, 2002 12:00 am

Mesajde usualflow » Vin Feb 21, 2003 10:22 pm

Initial trimis de Draga
LOL, vreau si eu bilet la spectacolul asta... :p

[b] Piciulika
am si eu o intrebare: daca MM a cantat live cu TNT, inseamna ca CD-ul fetelor nu continea si partea lui de voce? Ma cam indoi... le insoteste la toate concertele si canta mereu cu ele live?! :con:

In alta ordine de idei: am ascultat zilele trecute "Fara gheata nu e viata", dar nu cred ca era varianta originala - e pe o compilatie "pirat" ( asta e :p nu dati cu pietre-n mine!) care mai contine si "Ani de liceu", piesa care aici suna destul de diferit de varianta single pe care o auzim peste tot. Asa ca ma bate gandul ca sunt modificate si puse pe ritmuri mai de discoteca...
Ce vroiam sa spun e ca mi-a placut foarte mult (cu notabila exceptie a versurilor, care mi se par neinspirate) si ca eu cred ca ar fi un single foarte bun pentru vara (poate ca la asta s-au si gandit), dar nu sunt convinsa ca varianta asta care-mi place mie (are un sound misto de tot, ritm, e foarte buna pentru dans) e originalul, sau s-a bagat "piratul" pe ea...

:con: [/B]


Nu stiu cat de live sau cat de "peste" a fost prestatia. Eu apreciez gestul lui. Adika daca nu gasea microfon deschis, nu canta. Clar.

Din cate stiu nu le insoteste in concerte..eu nu am asccultat allbumul TNT, asa ca nu stiu cum stau lucrurile. sunt mai multe variante ale piesei pe album....
usualflow
Junior Member
 
Mesaje: 646
Membru din: Mar Dec 17, 2002 12:00 am

Re: Moga = Part of Mof Records

Mesajde Cineva plictisit de muzica voastra » Sâm Feb 22, 2003 11:14 am

Initial trimis de AnDrEi
Marius Moga este unul din producatori cei mai renumiti la ora actuala din Romania .. el face parte dintr`un colectiv de prestigiu .. cel mai tari sunetisti .. producatori si managari sunt la Mof .. de ce spun asta? deoarece chiar daca studioul este printre ultimile ca valoare ( ma refer la suma de $ care s`a investit ) .. el are in componenta la productie trupe renumite in romania .. artisti renumiti ..
Cel mai tare studio este cel a lu` Kerestei ( cred ca asa se scrie .. nevermind , studioul lui valoareaza 80.000 $ ) dupa care studioul lu Costi Ionita & Duta ( circa 60.000 $ valoareaza studioul ) .. pe cand Mof .. circa 15-20.000 .. dar .. utiati-va pe piata muzicala .. si vetzi observa .. ce? Mof in mai putin de 2 luni .. a ajuns unde altii se chinuie de ani intregi !
Multumesc



Bai Andrei Moderator nu cumva esti Marius Moga ca prea iti iei apararea cu atata inversunare!!!!!!!
Cineva plictisit de muzica voastra
 

Mesajde aspyrin » Sâm Feb 22, 2003 11:22 am

Initial trimis de Draga
eu cred ca ar fi un single foarte bun pentru vara (poate ca la asta s-au si gandit), dar nu sunt convinsa ca varianta asta care-mi place mie (are un sound misto de tot, ritm, e foarte buna pentru dans) e originalul, sau s-a bagat "piratul" pe ea...

:con:


sa nu iti inchipui ca nenea piratii fac mai mult decat sa copie o piesa de pe un cd pe altul... exista o varianta club la "ani de liceu" si poate pe aia ai auzit-o...

da.. ne-am gandit :)
Tough ain't enough!
Avatar utilizator
aspyrin
Junior Member
 
Mesaje: 929
Membru din: Dum Ian 12, 2003 12:00 am

Mesajde aspyrin » Sâm Feb 22, 2003 11:24 am

Initial trimis de Piciulika


Nu stiu cat de live sau cat de "peste" a fost prestatia. Eu apreciez gestul lui. Adika daca nu gasea microfon deschis, nu canta. Clar.

Din cate stiu nu le insoteste in concerte..eu nu am asccultat allbumul TNT, asa ca nu stiu cum stau lucrurile. sunt mai multe variante ale piesei pe album....


In concerte partea lui marius o canta Dea si Lala :) ...
Tough ain't enough!
Avatar utilizator
aspyrin
Junior Member
 
Mesaje: 929
Membru din: Dum Ian 12, 2003 12:00 am

Mesajde baby blue » Sâm Feb 22, 2003 6:37 pm

mie mi se pare un baiat super dulce,simpatic si foarte destept.l-am vazut si in realitate,am vorbit cu el si e super de treba nu ca toti fitzosii de pe la noi!!!asa ca keep up the good work Marius!!!!:))))
baby blue
Junior Member
 
Mesaje: 32
Membru din: Sâm Dec 14, 2002 5:44 pm
Localitate: bucuresti

Mesajde Darec » Sâm Feb 22, 2003 6:59 pm

Initial trimis de baby blue
mie mi se pare un baiat super dulce,simpatic si foarte destept.l-am vazut si in realitate,am vorbit cu el si e super de treba nu ca toti fitzosii de pe la noi!!!asa ca keep up the good work Marius!!!!:))))


Si cam care ar fi fitzosii?
Darec
 

Mesajde baby blue » Sâm Feb 22, 2003 7:02 pm

pai sunt multi plini de fitze!cu care vrei sa incep?
baby blue
Junior Member
 
Mesaje: 32
Membru din: Sâm Dec 14, 2002 5:44 pm
Localitate: bucuresti

Mesajde Darec » Sâm Feb 22, 2003 11:00 pm

Initial trimis de baby blue
pai sunt multi plini de fitze!cu care vrei sa incep?


Incepe cu cei care fac muzica pe la noi. In ce ordine vrei tu?
Continua cu artistii... Si tot asa... Daca poti da exemple ar fi perfect... Noi punem doua puncet si tu continui, k?
Darec
 

Mesajde Unregistered » Dum Feb 23, 2003 1:03 am

Initial trimis de Darec


Incepe cu cei care fac muzica pe la noi. In ce ordine vrei tu?
Continua cu artistii... Si tot asa... Daca poti da exemple ar fi perfect... Noi punem doua puncet si tu continui, k?


Se pun si dinozaurii !

..de exemplu Duta e fitos?
Unregistered
 

Mesajde aspyrin » Dum Feb 23, 2003 3:36 pm

e o discutie inutila asta...

in primul rand ce intelegeti prin fitze? pe urma, in ce context ti se pare x sau y fitzos?
sio pe orma, care e legatura intre fitze si muzica pe care o canta sau compune cineva?
Tough ain't enough!
Avatar utilizator
aspyrin
Junior Member
 
Mesaje: 929
Membru din: Dum Ian 12, 2003 12:00 am

LoL

Mesajde AnDrEi » Dum Feb 23, 2003 5:18 pm

Initial trimis de Mihai-MOF
e o discutie inutila asta...

in primul rand ce intelegeti prin fitze? pe urma, in ce context ti se pare x sau y fitzos?
sio pe orma, care e legatura intre fitze si muzica pe care o canta sau compune cineva?

Nu este nici o legatura .. dar stii tu .. tre sa iti placa muzica ca sa o poti comenta .. sa`i vezi partea buna sau partea negativa a ei .. dar .. no comment .. dupa cum bine atzi vazut .. cele 2 piese facute de Moga & Mof Records au intrat in finala la preselectia Eurovision .. asa ca .. mesajele postate anterior au fost inutile !
Heheheheh
Avatar utilizator
AnDrEi
Junior Member
 
Mesaje: 2513
Membru din: Mie Ian 30, 2002 12:00 am

Mesajde baby blue » Dum Feb 23, 2003 6:15 pm

faza cu fitzele nu are legatura cu muzica ai dreptate dar nu mi se pare corect sa vina o trupa sa scoata o melodie si dupa aceea sa nu-i mai poti ajunge la nas.prefer sa nu dau nume dar am cunoscut cateva specimene de acest gen,unele au invatat chiar la mine in liceu si le-am cunoscut destul de bine.n-am vrut sa sune rautacios pur si simplu spuneam ca Marius Moga e super tare si merita tot succesul de care are parte asa ca nu vad care-i problema?
baby blue
Junior Member
 
Mesaje: 32
Membru din: Sâm Dec 14, 2002 5:44 pm
Localitate: bucuresti

Mesajde Draga » Lun Feb 24, 2003 1:24 pm

Initial trimis de Mihai-MOF
sa nu iti inchipui ca nenea piratii fac mai mult decat sa copie o piesa de pe un cd pe altul... exista o varianta club la "ani de liceu" si poate pe aia ai auzit-o...
da.. ne-am gandit :)


Mihai-MOF ma gandeam eu ca ar fi un efort prea mare pentru d-nii pirati :p Intr-adevar, trebuie sa fi fost varianta club "Ani de liceu", pentru ca pe aceeasi compilatie era si "Libera din nou" varianta house (parca).
Da-mi pare rau ca la "Fara gheata nu e viata" unele versuri scartie cam rau, ca soundul e misto :o

Abia astept sa vina vara... BEACH PARTY!! ;b
A goal is a dream with a deadline :-?
Avatar utilizator
Draga
Junior Member
 
Mesaje: 213
Membru din: Joi Ian 30, 2003 12:00 am

Mesajde Bortzianu' » Lun Feb 24, 2003 1:43 pm

Initial trimis de Mihai-MOF
e o discutie inutila asta...

in primul rand ce intelegeti prin fitze? pe urma, in ce context ti se pare x sau y fitzos?
sio pe orma, care e legatura intre fitze si muzica pe care o canta sau compune cineva?


Pai: fitzos: jmecher postcomunist, cu aere de vedeta de telenovela (vezi Pepe) si filme-n cap (vezi duta si ozn-urile)..

..mai sunt si alte explicatii... :)

..legatura cu muzica pe care o canta e evidenta:
Cine asculta, cine are timp sa bage in seama pe altul(chiar si vedeta) mai prost ca el, dovedit pe fata???

ADica: consumatorii cauta intotdeauna produse MAI BUNE si idoli mai destepti ca ei... (ei-consumatorii)...off off ..iar ma-ncurc in limba asta romana...
...m-a inteles careva?
Avatar utilizator
Bortzianu'
Junior Member
 
Mesaje: 1145
Membru din: Vin Ian 24, 2003 12:00 am

Re: Va place Marius Moga ? :-)

Mesajde RalucaB » Lun Feb 24, 2003 2:07 pm

Initial trimis de AnDrEi
Ha ? Astept raspunsurile voastre fetelor ;-)


Este dragut shy compune bine!!
Nu este fitzos!!;P
3 maimute au scapat de la zoo. 1 a fost prinsa uitandu-se la TV, alta jucand fotbal, iar a treia… citind acest mesaj!
Avatar utilizator
RalucaB
Junior Member
 
Mesaje: 207
Membru din: Joi Dec 05, 2002 12:00 am

asculta mai atent

Mesajde usualflow » Lun Feb 24, 2003 3:34 pm

Initial trimis de Ascultator
Pe ultima melodie, dragul meu Marius Moga, "Sa zburam...", care este totusi per genere o melodie hitoasa...ai bagat 3 kile de Antares...si la tine si la Smiley...Se vede rau daca stai sa asculti bine...Ar trebui totusi sa bagi alte efecte...ma rog, dar sincer sa fiu nu cred ca ai intrat deja in posesia lor.


Nu, nu a folosit Antares Autotune in "Sa zburam spre cer". De folosit, l-a folosit la altii, care nu prea se descurca. Smiley are voce prea clara si puternica pt a avea nevoie de "imbunatatziri".
usualflow
Junior Member
 
Mesaje: 646
Membru din: Mar Dec 17, 2002 12:00 am

Concluzie

Mesajde AnDrEi » Lun Feb 24, 2003 11:20 pm

Initial trimis de Piciulika


Nu, nu a folosit Antares Autotune in "Sa zburam spre cer". De folosit, l-a folosit la altii, care nu prea se descurca. Smiley are voce prea clara si puternica pt a avea nevoie de "imbunatatziri".

Mai oameni buni .. la piesa "Sa zburam spre cer" Moga si cu Smiley s`au completat reciproc.. parerea mea nu?
Avatar utilizator
AnDrEi
Junior Member
 
Mesaje: 2513
Membru din: Mie Ian 30, 2002 12:00 am

Re: Concluzie

Mesajde copiutzu » Mar Feb 25, 2003 9:58 am

Initial trimis de AnDrEi

Mai oameni buni .. la piesa "Sa zburam spre cer" Moga si cu Smiley s`au completat reciproc.. parerea mea nu?


Ai dreptate! Fac o pereche minunata..... de cizme :p
V-am pupat pe chelie! ;e
Avatar utilizator
copiutzu
Junior Member
 
Mesaje: 362
Membru din: Mie Dec 04, 2002 12:00 am

Re: asculta mai atent

Mesajde Bortzianu' » Mar Feb 25, 2003 11:07 am

Initial trimis de Piciulika


Nu, nu a folosit Antares Autotune in "Sa zburam spre cer". De folosit, l-a folosit la altii, care nu prea se descurca. Smiley are voce prea clara si puternica pt a avea nevoie de "imbunatatziri".


...de la o voce CLARA si PUTERNICA..pana la una studiata si cu volum ..mai e cale lunga..:) ....sa-i ajunga ... d'aia e antares si mai sunt si alte tunere de voce...

..tot nu te-ai prins?..:)
Avatar utilizator
Bortzianu'
Junior Member
 
Mesaje: 1145
Membru din: Vin Ian 24, 2003 12:00 am

pentru a mia oara in ultimele luni!!!

Mesajde dadius » Mar Feb 25, 2003 2:58 pm

Bun sau Rau...consider ca se discuta prea mult despre acest om.Lasati-o mai moale si discutati si despre altceva. Zic ca e suficient cat s-a discutat despre el.Lasati-l sa-si traiasca viata si hai sa ne vedem noi de ale noastre.
Adica hai sa-i mai barfim si pe altii.:o
Spune-mi ce muzică asculţi, ca să îţi spun câţi sunteţi de mulţi!
Avatar utilizator
dadius
 
Mesaje: 779
Membru din: Dum Iun 16, 2002 11:00 pm

Hahah

Mesajde AnDrEi » Joi Feb 27, 2003 1:22 pm

Initial trimis de copiutzu


Ai dreptate! Fac o pereche minunata..... de cizme :p

Si tu reprezinti soseta?:)
Avatar utilizator
AnDrEi
Junior Member
 
Mesaje: 2513
Membru din: Mie Ian 30, 2002 12:00 am

Re: Hahah

Mesajde copiutzu » Joi Feb 27, 2003 1:49 pm

Initial trimis de AnDrEi

Si tu reprezinti soseta?:)


Cum ti-ai dat seama?
V-am pupat pe chelie! ;e
Avatar utilizator
copiutzu
Junior Member
 
Mesaje: 362
Membru din: Mie Dec 04, 2002 12:00 am

Mesajde Simona » Mar Mar 11, 2003 1:54 pm

salut!!!
E misto piesa........ce pot sa zic........."sa zburam spre cer".....sau mai bine spus ..sa zburam spre top.....
Simona....pa!
Simona
 

MARIUS MOGA

Mesajde FLORIN » Mie Mar 12, 2003 7:27 pm

E JJJJJJJJJJJJJALNIC
FLORIN
 

vreau sa te cunosc

Mesajde anca » Vin Mar 14, 2003 11:36 am

imi place ff mult marius maga si videoaclipul "sa zburam sper cer"e super misto! de mult am vrut sa am cel putin adresa lui marius moga ca sa ii scriu parerea mea personala despre el.acum am aflat ca o colega de-a mea se intelege ff bine cu fratele lui si sper ca in curand sa il cun personal pe el si pe marius.cred ca ra trebui sa isi scoata mai repede un album pt ca are o voce super si cred ca ar avea succes.
asta e!
ancutza
ps:adresa mea de mail este:anca_oana16@yahoo.com
anca
 

Mesajde Toxy » Sâm Mar 22, 2003 10:28 pm

Oameni buni, cred ca se-mplineste aproape o luna de cand umblu de nebun cu placa de surf in spate pe net , dupa un e-mail al celor de MOF records si iata , am ajuns intr-un loc de unde mai ca le-as putea obtine. Si cum stiu ca daca va rog frumos, sansele mele de-a primi aceste e-mail-uri (sau macar unul din ele) cresc simtitor am sa incerc sa zambesc pe cat de frumos :D pot si sa va spun : Va Rog...



P.S. Am incercat eu sa zambesc dar sa fiu al naibii
daca mi-a iesit ceva !
Toxy
Junior Member
 
Mesaje: 3
Membru din: Sâm Mar 22, 2003 10:01 pm
Localitate: Bistrita

Mesajde aspyrin » Dum Mar 23, 2003 12:22 am

Tough ain't enough!
Avatar utilizator
aspyrin
Junior Member
 
Mesaje: 929
Membru din: Dum Ian 12, 2003 12:00 am

Mesajde Toxy » Dum Mar 23, 2003 1:21 am

;a Ce simplu era ! Ahhhhh !!! Anyway...Thanxs, in special pentru promtitudine. I' m happy now \:/
Toxy
Junior Member
 
Mesaje: 3
Membru din: Sâm Mar 22, 2003 10:01 pm
Localitate: Bistrita

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Mai in gluma mai in serios. mai mult in gluma

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 36 vizitatori

cron