Cea mai romantica melodie

discutii pe care nu stii unde sa le incepi, haz de orice caz; ca intre prieteni

Moderator: anjin-san

Mesajde Madalina » Mie Dec 05, 2001 9:58 pm

Initial trimis de lolitta1983
cea mai romantica melodie?poate elvis,mark antony,directia5,holograf...sunt foarte multe


melodie nu formatzii...
Coffee ... chocolate ... MEN ... somethings are better RICH
Madalina
Junior Member
 
Mesaje: 131
Membru din: Joi Noi 22, 2001 12:00 am

Mesajde lolitta1983 » Vin Dec 07, 2001 6:23 pm

vroiam sa zic ca respectivele formatzii au melodi romantice,dar imi cer scuze pentru ca nu am mai continuat...asta e..sunt si eu la inceput,ptr.ca nu am accesat de prea mult timp site-ul asta..nu am nici o luna..tie nu ti s-a intamplat niciodata?
Initial trimis de Madalina


melodie nu formatzii...
lolitta1983
 

Mesajde Vizitator » Sâm Dec 08, 2001 12:20 am

Mariah Carey - Without you!!!
Vizitator
 

Re: Cea mai romantica melodie

Mesajde apunake » Vin Dec 14, 2001 12:40 pm

Celelalte Cuvinte- Iarba prin par. Eheeeeeee.........
apunake
Junior Member
 
Mesaje: 35
Membru din: Mie Noi 28, 2001 1:03 pm
Localitate: bucuresti

Re: Re: Re: Cea mai romantica melodie

Mesajde apunake » Vin Dec 14, 2001 12:50 pm

ce legatura are asta cu "Barfe Online" ?? ...bah pe bune .... in forumul asta lumea doar se cearta si se injura ... incredibil ...


Se pare ca ai dreptate. Credeam ca birfim de zor si cind colo, ce vad? Impresii rasuflate despre formatii care oricum nu au succes p-aici si tone de inteligenta creatoare revarsate pe monitoare de indivizi care cred ca au ceva interesant de spus dar carora nu le-a facut nimeni semn ca pe aici se incearca altceva . Cred ca cei mai multi dintre cei care se agita site cred ca muzica a inceput acum citiva ani, de cind au aflat ei de MTV (si asta n-are legatura cu virsta biologica). Iar altii vor corespondenta, parca sintem pe f'un ceat de inimi sfarimate. Cred sincer ca este si o oarecare vina a adminilor (asta intra la critici constructive):) pentru ca nu incurajeaza DELATIUNEA.
apunake
Junior Member
 
Mesaje: 35
Membru din: Mie Noi 28, 2001 1:03 pm
Localitate: bucuresti

Mesajde Mirela » Sâm Dec 15, 2001 6:08 pm

melodia celor de la Estopa-"El Camaron",sau prima melodie de pe noul album al celor de la Noir Desir
Pink fluffy dynosaurs
Tremendously hardcore...
We are not born with the conviction that Pepsi is better than Coke and that heavy metal liberates the soul (Solomon, 2003). We try it out for ourselves...
Avatar utilizator
Mirela
 
Mesaje: 2566
Membru din: Joi Noi 08, 2001 12:00 am

Re: Re: Re: Re: Cea mai romantica melodie

Mesajde Madalina » Dum Dec 16, 2001 12:41 am

Initial trimis de apunake
ce legatura are asta cu "Barfe Online" ?? ...bah pe bune .... in forumul asta lumea doar se cearta si se injura ... incredibil ...


Se pare ca ai dreptate. Credeam ca birfim de zor si cind colo, ce vad? Impresii rasuflate despre formatii care oricum nu au succes p-aici si tone de inteligenta creatoare revarsate pe monitoare de indivizi care cred ca au ceva interesant de spus dar carora nu le-a facut nimeni semn ca pe aici se incearca altceva . Cred ca cei mai multi dintre cei care se agita site cred ca muzica a inceput acum citiva ani, de cind au aflat ei de MTV (si asta n-are legatura cu virsta biologica). Iar altii vor corespondenta, parca sintem pe f'un ceat de inimi sfarimate. Cred sincer ca este si o oarecare vina a adminilor (asta intra la critici constructive):) pentru ca nu incurajeaza DELATIUNEA.


nu stiu ce te agitzi atata ... let them be who they are and shut up ca deja devii stresant
Coffee ... chocolate ... MEN ... somethings are better RICH
Madalina
Junior Member
 
Mesaje: 131
Membru din: Joi Noi 22, 2001 12:00 am

Re: Re: Cea mai romantica melodie

Mesajde Norexx » Joi Ian 24, 2002 9:25 am

Initial trimis de doua vorbe


As putea sa zic LL Cool J " Imagine that " dar aia e cam in alta directie :rolleyes: , sincer sa fiu e greu de zis , asa as stii multe dar nu pot sa aleg una , poate " romeo and juliet " de la Dire Straits , nu cred sa o cunoasca cineva dar e frumoasa oricum , cat despre ,de ce, nu prea pot sa-ti spun , odata m-ia cantat de pe suflet , si de atunci a ramas acolo .

---------------------------------
Cu putin noroc poate mai raspunde inca cineva lol .




Superba piesa!!! Da de "brothers in arms" ce zici? Sau poat Pink Floyd cu "wish u were here"? Oricum,neromantica da de inima albastra e ,poate cea mai buna,Oscar Benton cu "Bensonhurst blues";)
Norexx
Junior Member
 
Mesaje: 13
Membru din: Lun Dec 31, 2001 8:15 am
Localitate: Bucuresti

Mesajde dinu » Joi Ian 24, 2002 3:50 pm

Prima intentie a fost sa zic "Constipation Blues", da' ma abtin. Cea mai romantica melodie e "Tell Laura I Love Her" - Peterson Ray. Urmeaza "Wish you were here" - Pink Floyd
dinu
Junior Member
 
Mesaje: 843
Membru din: Mie Noi 21, 2001 12:00 am

Mesajde Vizitator » Joi Ian 24, 2002 11:03 pm

Categoric cea mai romantica melodie a unei formatii romanesti (care canta live 99.99999% din timp) este Jumatatea mea - TAXI ! sau Luna, Nebunia Furtunii, ea inca ma iubeste, sau mi-e dor si doare! -- tot de la TAXI!

TAXI rulez!
Vizitator
 

cea mai romantica?nu exista!

Mesajde scorpyuta » Joi Ian 31, 2002 8:12 pm

cea mai romantica melodie?parerea mea e ca asha ceva nu exista..fiecare melodie are farmecul ei,are modul ei propriu de ati aduce amintiri shi ati creea vise...fiecare melodie reprezinta 'cea mai romantica' pentru cineva anume,care trezeste un anumit sentiment magic pe care numai iubirea il poate trezi...pentru mine as zice ca acea melodie este :still go the blues for you-GARY MOORE nu conteaza oricum care este cea mai romantica melodie...conteaza ca mai sunt shi romantici ,visatori shi indragostitzi pe lume care sa inteleaga shi sa aprecieze acest gen de muzica...pentru ca merita...orice s-ar zice...merita!
scorpyuta
Junior Member
 
Mesaje: 20
Membru din: Joi Ian 31, 2002 7:22 pm
Localitate: pitesti

Mesajde CristiGhe/ VoIP » Lun Feb 04, 2002 2:15 am

Daca aveti o gagica de vrajit muzica mai la sentiment ca asta nu ie: ... (sau...??)

Counting Crows - Colorblind
Craig Armstrong - This Love

Paula Cole - I Don't Want to wait
......
CristiGhe/ VoIP
 

CEA MAI DE SUFLET MELODIE

Mesajde MIKAELLA » Dum Feb 10, 2002 4:52 pm

CEA MAI DE SUFLET MELODIE ESTE "DEPARTE" DE LA BODY&SOUL!! ASCULTATI-O SI SPUNETI-VA PAREREA!!
MIKAELLA
Junior Member
 
Mesaje: 21
Membru din: Dum Feb 10, 2002 11:36 am
Localitate: pitesti romania

Mesajde dyane » Joi Feb 14, 2002 12:18 am

Moody Blues- Nights in white satin
dyane
Junior Member
 
Mesaje: 179
Membru din: Lun Sep 24, 2001 8:24 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Cea mai romantica melodie

Mesajde Panshui » Joi Feb 14, 2002 12:42 am

Am vrut sa spun Eric Clapton - Wonderful Tonight, dar au ost oameni care au spus piese mai frumoase. Oricum, e melodia in care Clapton e cel mai romantic.

P.S: Mancati tarte cu pere!


Panshui
I'm just a regular guy from outer space.
Panshui
Junior Member
 
Mesaje: 49
Membru din: Mie Feb 13, 2002 1:08 pm
Localitate: Iasi

Mesajde Vizitator » Joi Feb 14, 2002 1:29 am

trecem peste imbecila de mai sus care ne-a pomenit de body and soul


rainbow - ariel
Vizitator
 

Mesajde Aliosha » Joi Feb 14, 2002 6:44 am

A fost cineva mai sus care a spus Eric Clapton cu Wonderful tonight. Sunt de aceeasi parere. Poate fi una dintre ele...
Si "Leyla" e foarte frumoasa.
"Against modern football."
Avatar utilizator
Aliosha
 
Mesaje: 5042
Membru din: Sâm Oct 20, 2001 11:00 pm

Mesajde Vixxen » Vin Feb 15, 2002 10:41 am

Initial trimis de kris
sincer sincer... cea mai romantica melodie mi se pare Joe Dassin: Et si tu nexistais pas. Este suprema declaratzie de dragoste.
P.S. subiectul asta mi se pare chiar... inviorator. pana acum numai certuri pe forum :)


Nice pick, dar ai ascultat A toi si L'ete indien? Cred ca in trio fac o treaba mishto de tot!
Fools' names like fools' faces are often seen in public places :silly:
Vixxen
Junior Member
 
Mesaje: 156
Membru din: Joi Feb 14, 2002 10:06 am
Localitate: Ro

Re: CEA MAI DE SUFLET MELODIE

Mesajde Vixxen » Vin Feb 15, 2002 10:45 am

Initial trimis de MIKAELLA
CEA MAI DE SUFLET MELODIE ESTE "DEPARTE" DE LA BODY&SOUL!! ASCULTATI-O SI SPUNETI-VA PAREREA!!


what?!?!?!?!?!?!?!
Fools' names like fools' faces are often seen in public places :silly:
Vixxen
Junior Member
 
Mesaje: 156
Membru din: Joi Feb 14, 2002 10:06 am
Localitate: Ro

Mesajde Vizitator » Vin Feb 15, 2002 11:02 am

da, uitam se de joe dassin


shi mia era una, pe care cred ca o canta serge gainsbourg...in care, la un moment dat, o tipa soptea ..."je t'aime..."

da nu mai tin minte cum ii zicea
Vizitator
 

Mesajde Vixxen » Vin Feb 15, 2002 11:11 am

ce ziceti de Sade- No Ordinary Love? un txt mishto de amor Wilderness-Jim Morrison
Fools' names like fools' faces are often seen in public places :silly:
Vixxen
Junior Member
 
Mesaje: 156
Membru din: Joi Feb 14, 2002 10:06 am
Localitate: Ro

Mesajde Vizitator » Vin Feb 15, 2002 11:16 am

MOONLIGHT DRIVE ii cantam eu unei tipe pe plaja
Vizitator
 

Mesajde Vixxen » Vin Feb 15, 2002 11:25 am

Initial trimis de vali-nelogat
da, uitam se de joe dassin


shi mia era una, pe care cred ca o canta serge gainsbourg...in care, la un moment dat, o tipa soptea ..."je t'aime..."

da nu mai tin minte cum ii zicea


hehe...o melodie care la timpul ei a starnit multa valva
Fools' names like fools' faces are often seen in public places :silly:
Vixxen
Junior Member
 
Mesaje: 156
Membru din: Joi Feb 14, 2002 10:06 am
Localitate: Ro

Mesajde Kryszti » Vin Feb 15, 2002 2:45 pm

Starship - Nothing's gonna stop us now
INXS - Beautiful girl
De la noi: Semnal m - la fereastra ta sau Cantec pt. tine (eugen avram).
"Si nu stiu sa tac..."
cand e vorba de
"Un popor detergent incuiat in televizor"
Kryszti
Junior Member
 
Mesaje: 785
Membru din: Sâm Ian 19, 2002 12:00 pm
Localitate: Buftea

Mesajde onk » Sâm Feb 16, 2002 3:22 am

Initial trimis de vali-nelogat
da, uitam se de joe dassin


shi mia era una, pe care cred ca o canta serge gainsbourg...in care, la un moment dat, o tipa soptea ..."je t'aime..."

da nu mai tin minte cum ii zicea


"je t'aime...moi non plus"

romantice?
"For the good times" - Kenny Rogers
"....." - ale lui Paul Anka
"Lullaby" - Bregovic
" Standin On the Edge"- B.B. King
"Since I Don't Have You" - Guns'n'Roses
"...." - Leo Cohen
si "If I Were a Carpenter" - Robert Plant
in nici o ordine a preferintelor
Avatar utilizator
onk
 
Mesaje: 1841
Membru din: Joi Dec 13, 2001 12:00 am

Mesajde Vizitator » Sâm Feb 23, 2002 6:16 am

Eu zic ca nu exista nimic pe lumea asta la superlativ ("cel mai...")
Totul depinde de gusturi, de starea sufleteasca pe care o experimenteaza fiecare la un moment dat precum si de conjunctura in care a fost audiata piesa respectiva in momentul cind ea s-a inscris pe neuronul sensibil la muzica si amor :-)
Piesele mele favorite in momentul de fata (spun asta pt ca la 16 ani aveam cu totul altele...) sint Extreme cu piesa "More than words", "She's like the wind" de pe coloana sonora a filmului "Dirti dancing", George Michael - "One more try" si lista ar putea continua (e draguta si Directia 5 - "Am nevoie de tine"...etc)
Fiecare are trairi si experiente diferite, prin urmare pareri diferite. Noi aici nu facem altceva decit ne impartasim unii altora crezul despre...
Vizitator
 

Mesajde SatyR » Lun Oct 21, 2002 11:52 pm

hmmmmm pai ce ziceti de piesele "manhattan skyline,stay on this roads,summer moved on a lu celior de la a-ha
sau si mai simplu:take my breath away-berlin,o mel care chiar ca iti taie respiratia.
SatyR
 

Mesajde dadius » Mar Oct 22, 2002 8:04 am

A Tamas - De-oi muri' m-or pune'n groapa. :o
Spune-mi ce muzică asculţi, ca să îţi spun câţi sunteţi de mulţi!
Avatar utilizator
dadius
 
Mesaje: 779
Membru din: Dum Iun 16, 2002 11:00 pm

Mesajde Karina » Mar Oct 22, 2002 10:11 am

Initial trimis de FrozeN
My Dying Bride - To my fallen angel


da, intr-adevar superba melodia.
Si as mai adauga Nightwish-Forever Yours, Dream Theater-Wait For Sleep, WhiteSnake-Is This Love?, Anathema-The Silent Enigma, Annihilator-Phoenix Rising, Shadow Gallery-Hope For Us, Savatage-Alone You Breath, Savatge-Believe, Savatage-Desiree...

...sunt prea multe melodii incluse la aceasta categorie, nu poti alege doar una.
Karina
 

Re: Re: Cea mai romantica melodie

Mesajde X-Tina Aguilera » Sâm Dec 21, 2002 12:55 pm

Pai sunt mai multe:Britney S.-Where are you now?,Voltaj-Scrisoarea,Celine Dion-Goodbye's the saddest word,Kelly Rowland-Stole,Nelly ft.Kelly-Dilemma,The Calling-Wherever you will go,Sugababes-Shape,Christina Aguilera-I turn to you,Christina Aguilera-The voice within-I'm O.K.,Britney Spears-When I found you-That's where you take me,Jennifer Lopez-Should've never,Sarah Connor-Skin on skin-Imagining-Where do we go from here,Shakira-Inevitable-Underneath your clothes-Fool,
Avril Lavigne-I'm with you,Celine Dion-Right in front of you-Prayer,
Destiny's Child-Brown eyes-Emotions-Dangerously in love-The story of beauty,Kylie Minogue-Tight rope,Leann Rimes-I need you,Madonna-Frozen,Nicola-Langa mine,Mariah Carey-I still believe-Through the rain,P.Diddy ft.Usher-I need a girl(pt.1),Phill Collins-Can't stop loving you,Sarah Connor-The loving permision,Shakira-Rules,etc.:cry: (acum ai pe ce melodii sa plangi...)

Mai vrei,ca mai am!
X-Tina Aguilera
 

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Mai in gluma mai in serios. mai mult in gluma

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 27 vizitatori

cron