Ce ati face daca ati avea 1.000.000 $?

discutii pe care nu stii unde sa le incepi, haz de orice caz; ca intre prieteni

Moderator: anjin-san

Mesajde Dany_S » Mar Dec 21, 2004 7:21 am

tre scrie:mclaren f1 fara sa clipesc. e o opera de arta, pe cat de frumoasa pe-atat de rapida si gandita.

sau ii bag intr-o banca cu dobanzi avantajoase, ii las cam un an asa, ii scot, iau mclaren f1-u si am si bani de benzina. :D ...si ca a2a masina un dodge charger ca am auzit ca-s eftine.

sfadeg: chiar ma miram de ce nu-i in topu de la discovery mclarenu pana am vazut-o pe locu 1.


Nu cred ca se poate gasi vreun McLaren F1 la 1mil de para. Atat costa el cand era nou, acum sunt masini de colectie F F cautate si cred ca fara 2milioane nu scapi. Plus ca iti dai seama cat platesti Casco la un McLaren ? :D
Cu Chargeru scapi bine, il inmatriculezi ca masina de epoca in tzara (presupun ca tre sa te bagi in asociatia aia) si mergi cu el linistit. Si mai castigi si toate etapele de LegalRacing (ca tot ziceai tu ceva "pe ce alte forumuri mergeti") asta daca-l echipezi cu motorul cel mai puternic disponibil la Mopar.
Avatar utilizator
Dany_S
Junior Member
 
Mesaje: 1165
Membru din: Mar Apr 13, 2004 11:00 pm

Mesajde Cristy » Mar Dec 21, 2004 9:59 am

imi iau un bec !
Moved away.
Cristy
 
Mesaje: 888
Membru din: Joi Iul 08, 2004 11:00 pm

Mesajde theOffender » Mar Dec 21, 2004 10:05 am

bine ca nu-tzi iei o ridiche uriasha! :D
what is freedom of expression? without the freedom to offend, it ceases to exist - salman rushdie
Avatar utilizator
theOffender
 
Mesaje: 2094
Membru din: Lun Iul 19, 2004 11:00 pm

Mesajde nocturna » Mar Dec 21, 2004 10:21 am

ash mai face unu, cel putzin. ca sa nu se simta stingher primu.
"Sunt un om. Mi se pare ca e de ajuns"

A.K.M. powered by another.ro
Avatar utilizator
nocturna
 
Mesaje: 8725
Membru din: Mie Dec 04, 2002 12:00 am

Mesajde neatza » Mar Dec 21, 2004 10:31 am

bai ce egoista po sa fii ! adica ai un bulion de para shi nu dai shi matale o bere ? najpa !
AKM - powered by another.ro

Am trei alter ego, toti bonavi de schizofrenie.
Avatar utilizator
neatza
 
Mesaje: 5820
Membru din: Sâm Aug 24, 2002 11:00 pm

Mesajde nocturna » Mar Dec 21, 2004 10:37 am

ca sa vez ca nus chiar asha meshchina, dau chiar doo beri. eh? shi dupa al doilea milion, trei ! da' atata numa ca deja ma simt copleshita. :D
"Sunt un om. Mi se pare ca e de ajuns"

A.K.M. powered by another.ro
Avatar utilizator
nocturna
 
Mesaje: 8725
Membru din: Mie Dec 04, 2002 12:00 am

Mesajde Samy » Mar Dec 21, 2004 10:49 am

Se poate sa raspund cu o alta intrebare?
Da' ce n-ash face?
[color=black]Scurta descriere: frumoasa,deshtepata,cu bani shi modesta ! [/color]lol
Avatar utilizator
Samy
Junior Member
 
Mesaje: 551
Membru din: Sâm Ian 24, 2004 12:00 am

Mesajde v1n3ri » Mar Dec 21, 2004 11:10 am

Samy, at sigur nu ai mai fi modesta si harnica. Si daca iti lipseste antrenamentul, poate dispare si inteligentza :).
Io mi-ash lua un Trabant, un Mini Cooper, un Lastun, etc.... Si un stilou chinezesc.
Doar doua lucruri sunt infinite: universul si prostia umana. In legatura cu universul nu sunt sigur.
E o onoare sa fiu ignorat de gabuba.
Avatar utilizator
v1n3ri
Junior Member
 
Mesaje: 541
Membru din: Lun Noi 29, 2004 12:00 am

Mesajde tre » Mie Dec 22, 2004 2:05 am

Dany_S scrie:Nu cred ca se poate gasi vreun McLaren F1 la 1mil de para. Atat costa el cand era nou, acum sunt masini de colectie F F cautate si cred ca fara 2milioane nu scapi. Plus ca iti dai seama cat platesti Casco la un McLaren ? :D
Cu Chargeru scapi bine, il inmatriculezi ca masina de epoca in tzara (presupun ca tre sa te bagi in asociatia aia) si mergi cu el linistit. Si mai castigi si toate etapele de LegalRacing (ca tot ziceai tu ceva "pe ce alte forumuri mergeti") asta daca-l echipezi cu motorul cel mai puternic disponibil la Mopar.

pai ce adica nu mai e in productia de serie mclarenu? stiam ca la inceputuri era cam 870k usd si de vrun an toata lumea zice ca-i cam 1 mil.
da-l naibi de casco, merg cu ea doar prin parcare sau ies nuaptea cand nu e nimeni ;).

daca nu merge cu mclarenu imi iau un f50 (in enzo vizibilitatea nu pare buna, + ca e mai reusit ca design f50), un diablo sv (e mai reusita nitel partea din fata decat la diablo normal), chargeru si... hmm, un turbo as vrea.. hai gt3-u ca-i destul de frumusel si e si 4x4, sau nu tin bine minte? a ba nu, mai bine impreza wrc ca tine si la gropi si e buna de masina de zi cu zi :D.

poate din dobanda de la banca fac si-un garaj.
" it's the end of the world as we know it ''
Avatar utilizator
tre
Junior Member
 
Mesaje: 1598
Membru din: Mar Mai 14, 2002 11:00 pm

Mesajde Crazy Babe » Mie Dec 22, 2004 3:52 am

cu 100.000 de$ l-as plati pe william hung sa se lase de cantat, ca deja a ajuns la al 4-lea album
cu vreo 250,000 le-as lua la ai mei o casa prin toronto ca ei acolo vor sa locuiasca
si cu restu mi-as lua si mie o casa mare misto da in california ca eu nu pot sa suport frigurile canadiene
Some people are like Slinkies...not really good for anything, but you still can't help but smile when you see one tumble down the stairs.
Avatar utilizator
Crazy Babe
 
Mesaje: 722
Membru din: Vin Dec 13, 2002 12:00 am

Mesajde Dany_S » Mie Dec 22, 2004 7:49 pm

[quote="tre"]pai ce adica nu mai e in productia de serie mclarenu? stiam ca la inceputuri era cam 870k usd si de vrun an toata lumea zice ca-i cam 1 mil.
da-l naibi de casco, merg cu ea doar prin parcare sau ies nuaptea cand nu e nimeni ]

F1 nu se mai produce de ceva ani buni...din pacate, d'asta sunt acum masini de colectie foarte scumpe. F50 e cam aceeasi treaba, nu se mai face de mult timp si daca gasesti vreunu de vanzare o sa-ti ceara cat nu face :D Nici Enzo nu merge ca Ferrari impune niste "prerequisites" ca sa poti cumpara unul,tre sa mai detii 1 sau 2 (parca 2) alte Ferrari si daca nu ma insel tot modele mai rare. Am sa ma documentez sa vad cum e exact treaba :D

Diablo SV merge, gasesti pe la 300 mii cred. Daca vrei un turbo nu merge GT3u ca ala are motoru normal aspirat.STI e bun de daily driver :D
Avatar utilizator
Dany_S
Junior Member
 
Mesaje: 1165
Membru din: Mar Apr 13, 2004 11:00 pm

Mesajde Mtz » Mie Dec 22, 2004 8:03 pm

Mi-as lua masina, Mini Cooper, un apartament, ca sa nu mai fiu nevoita sa intreb pe nimeni daca ma lasa sa iau un Shar Pei (preferatul meu), un Golden Retriwer, un Chow Chow, un Ogar Afghan si cateva mtze, iar dupa ce-mi termin cursurile imi fac cabinetul meu si donez cat de multi bani pot Orfelinatelor, Bisericilor si oamenilor cu probleme de sanatate, apoi imi duc viata linistita la capat, cu un copil rasfatat, maxim unul si voi face cadourile pe care acum nu pot sa le fac celor dragi :(
*"Oamenii cer libertatea de exprimare ca o compensatie pentru libertatea gandirii pe care o folosesc rar"-Soren Kierkegaard
*"In order to understand something, you mustn't try to understand everything."-Weinberg - Lump Law


oPsedatii stiu de ce
Avatar utilizator
Mtz
 
Mesaje: 522
Membru din: Mie Iun 16, 2004 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Mie Dec 22, 2004 10:03 pm

sa am eu un milion de dolari...m-as duce la o intalnire forumista...as bea 3 beri..si m-as intoarce acasa cu un milion de dolari...si 50 000 lei :D
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde monk » Mie Dec 22, 2004 10:09 pm

io mi-as lua tanc
Tre sa ma apuc de karate sa nu ma bata Dumnezeu

The Wake Up Show™
Avatar utilizator
monk
 
Mesaje: 2747
Membru din: Sâm Mar 15, 2003 12:00 am

ce ash face cu un 1 000 000 $ ?

Mesajde Catalánul » Mie Dec 22, 2004 10:13 pm

Vorba lui Samy: ''Ce n-ash face'' :D
oricum cred ca i-ash investi in fotbal si cu siguranta ash scoate dublul :lol: ;h
Avatar utilizator
Catalánul
 
Mesaje: 625
Membru din: Mar Dec 07, 2004 12:00 am

Mesajde ValiEnte » Mie Dec 22, 2004 10:27 pm

si eu i- asi infesti in fotbal,in pariuri..si as scoate triplu ~y si cu bani facuti mi-asi campara o insula.. \:/
Istoria incepe sa se razbune...
Avatar utilizator
ValiEnte
 
Mesaje: 796
Membru din: Joi Sep 16, 2004 11:00 pm

Mesajde gabuba » Joi Dec 23, 2004 12:48 am

ai infesti?! asta promoveaza bolile, huo.

eu as mari numarul centrelor de retardati.
- S-a strans toată lumea?
- Toţi in păr!
Avatar utilizator
gabuba
 
Mesaje: 6847
Membru din: Mie Noi 21, 2001 12:00 am

Pei...

Mesajde Aurolacul » Joi Dec 23, 2004 3:15 am

Mi-as lua ultimu model Volkswagen Golf. Vreo £400.000 i-as investi shi restu sau cumpar casa, sau ii pun la mortgage. :U
"For evil men to succeed all it takes is for good men to do nothing"
Avatar utilizator
Aurolacul
Junior Member
 
Mesaje: 1753
Membru din: Vin Feb 15, 2002 12:00 am

Mesajde tre » Joi Dec 23, 2004 3:49 am

naspa frate...nu posa-mi iau masina nici daca am bani. is mai rau ca listele de asteptare la dacia de dinainte :D.

Dany_S scrie:Daca vrei un turbo nu merge GT3u ca ala are motoru normal aspirat.STI e bun de daily driver :D


stiam ca-i turbo. atunci care porsche pana mea are si turbo si 4x4?

ziceam de impreza wrc, adica world rally car, nu rahatelele astea de-s la 25k euroi. sau nici asta nu se vinde daca dai o spaga buna?

a, golfu ala de la dahlback racing cu 900 cp la motor de 2l ar mai merge, ca-i si 4x4 si turbo si scuipa si flacari intr-o veselie :D.
" it's the end of the world as we know it ''
Avatar utilizator
tre
Junior Member
 
Mesaje: 1598
Membru din: Mar Mai 14, 2002 11:00 pm

Mesajde Dany_S » Joi Dec 23, 2004 7:51 am

911 Turbo sau Cayenne Turbo. Ambele si 4x4 si turbo

io zic sa te bagi in lista la un Logan, cu ceva spaga, n-o sa trebuiasca sa astepti nu stiu cate luni, ca altii :D

merge un impreza WRC (nu stiu cat costa, sigur peste 100mii) dar ce draku faci cu o masina fara interior (relativ spus), rollbar, suspensie de curse (o sa simti gropile pana la maduva :D) si 2 scaune de curse, sa mergi la servici si la cumparaturi. STi-u cu ceva imbunatari si-ar face treaba foarte bine si te duce si ala la 50mii de euroi ca de, taxe pe masina din afara UE :D

monkule -ce tanc ?
Avatar utilizator
Dany_S
Junior Member
 
Mesaje: 1165
Membru din: Mar Apr 13, 2004 11:00 pm

Mesajde Necko » Joi Dec 23, 2004 8:12 am

ValiEnte scrie:si eu i- asi infesti in fotbal,in pariuri..si as scoate triplu ~y si cu bani facuti mi-asi campara o insula.. \:/


incredibil !!!

eu ii dau lui gabizzu, tot pentru centrele de retardati.
aizzz&co
only one animal kills just for the sport of it... guess which...
Bless the Beasts & Children (Glendon Swarthout)
Avatar utilizator
Necko
 
Mesaje: 4348
Membru din: Dum Noi 09, 2003 12:00 am

Mesajde paiacec » Joi Dec 23, 2004 8:34 am

rockoteca shi vreo zece caractere

hgugj: shi un motor bineintzeles
In vino veritas!
In tzuica grades!
In bere ciucash!
Avatar utilizator
paiacec
 
Mesaje: 4901
Membru din: Dum Oct 12, 2003 11:00 pm

Mesajde nocturna » Joi Dec 23, 2004 9:19 am

nenea neckooo, nu datz banii pe prostii shi centre de retardatz ca ashtia ish cunpara shaoarme de iei. :D
"Sunt un om. Mi se pare ca e de ajuns"

A.K.M. powered by another.ro
Avatar utilizator
nocturna
 
Mesaje: 8725
Membru din: Mie Dec 04, 2002 12:00 am

Mesajde tre » Vin Dec 24, 2004 3:38 am

Dany_S scrie:911 Turbo sau Cayenne Turbo. Ambele si 4x4 si turbo

io zic sa te bagi in lista la un Logan, cu ceva spaga, n-o sa trebuiasca sa astepti nu stiu cate luni, ca altii :D

merge un impreza WRC (nu stiu cat costa, sigur peste 100mii) dar ce draku faci cu o masina fara interior (relativ spus), rollbar, suspensie de curse (o sa simti gropile pana la maduva :D) si 2 scaune de curse, sa mergi la servici si la cumparaturi. STi-u cu ceva imbunatari si-ar face treaba foarte bine si te duce si ala la 50mii de euroi ca de, taxe pe masina din afara UE :D

lasa-ma bre cu cayenneu. a scazut mult in ochii mei porsche pentru faptu c-au facut si suv. cum ar fi acu sa se-apuce si ferrari sa faca un d-ala.

da, logan rulz. am auzit ca vocseaua metalizata are nu stiu ce pe ea de se exfoliaza la praguri si ca au fost cazuri de surupuri uitate aiurea prin diverse zone ale masinii.

esti prea pragmatic. da-le-n spuma de taxe, la 1 mil $ imi permit. si ce daca n-are interior? ce fac imi pun tablouri in masina sau o conduc? nimic nu se compara cu sunetu turbinei si rapiditatea secventialei. orcum nu merg la cumparaturi, iar pan la serviciu eu zic ca-i o binecuvantare sa conduci da real thing alea 10 minute, dimineata. o avea loc pt. scrumiera? macar nu ard mocheta + ca posa-mi atarn o groaza de pomisori parfumati de roll-cage :D.
" it's the end of the world as we know it ''
Avatar utilizator
tre
Junior Member
 
Mesaje: 1598
Membru din: Mar Mai 14, 2002 11:00 pm

Mesajde Dany_S » Vin Dec 24, 2004 6:40 am

bre, io zic s-o dam pe "Cars" c-o sa suparam nenea adminii cu prea mult oftopic d'asta.
Avatar utilizator
Dany_S
Junior Member
 
Mesaje: 1165
Membru din: Mar Apr 13, 2004 11:00 pm

Mesajde whatever » Vin Dec 24, 2004 11:45 pm

cubu scrie:...mi-as face dreaduri la preputza si mi le-as colora in roz turbat cu tenta de vaccin antirabic.



crezi ca esti primul ? :yD
Avatar utilizator
whatever
 
Mesaje: 2848
Membru din: Dum Feb 15, 2004 12:00 am

Mesajde shakti » Sâm Dec 25, 2004 12:57 pm

un motor si multe multe excursii!!! o sala de gimnastica cu profesor personal.
si pe whatever sa se ocupe de parul meu:P
don t hate me....
Avatar utilizator
shakti
 
Mesaje: 560
Membru din: Dum Dec 14, 2003 12:00 am

Mesajde v1n3ri » Sâm Dec 25, 2004 1:03 pm

As opta pt un BMW X5. E poate cea mai faina masina pt mine, chiar mai faina decat un Viper sau un Enzo. Si cre ca as lua un comp mai fain decat asta si un net pe fibra optica.
Doar doua lucruri sunt infinite: universul si prostia umana. In legatura cu universul nu sunt sigur.
E o onoare sa fiu ignorat de gabuba.
Avatar utilizator
v1n3ri
Junior Member
 
Mesaje: 541
Membru din: Lun Noi 29, 2004 12:00 am

Mesajde Tanase » Dum Dec 26, 2004 4:24 pm

As face o calatorie in jurul lumii. Sa trec si pe la taica-miu sa-l trag de urechi si apoi sa cumpar firma la care lucreaza si sa-l dau afara. Apoi probabil ca voi falimenta firma. Dupa aceea cred ca as cumpara un club in acre sa cante numai trupele care-mi plac mie si cu restul de bani imi voi cumpara o planeta pe care s-o numesc cum vreau eu si sa fie steaua mea norocoasa.
Glumeam!
Cred ca i-as folosi spre binele meu fara sa ma intereseze de prieteni sau dusmani.
Avatar utilizator
Tanase
 
Mesaje: 1238
Membru din: Lun Oct 13, 2003 11:00 pm

Mesajde kahlan » Dum Dec 26, 2004 4:38 pm

Mi'ash lua chitara shi tuate cele trebuincioase, o parte din bani le'ash da pe lectzii. Apoi le'ash lua alor mei o vila la munte , sa se mute acolo. Eu m'ash muta in Canada sau Italia, shi mi'ash continua studiile acolo, unde ash avea o vilutza, nu fuarte mare, dar cat sa imi placa, cu scara interioara, shemineu ,piscina(gen the croft manor:yD) shi neaparat trambulina.
kahlan
Junior Member
 
Mesaje: 5044
Membru din: Sâm Ian 11, 2003 12:00 pm

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Mai in gluma mai in serios. mai mult in gluma

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 22 vizitatori