Intalniri forumiste (sezonul 2)

discutii pe care nu stii unde sa le incepi, haz de orice caz; ca intre prieteni

Moderator: anjin-san

Mesajde K-gula » Vin Mai 09, 2003 4:11 pm

si pana la urma pe la ce ora se ne vedem la ruine?


K-gula
Dreapta In Univers Centru In Intuneric
Avatar utilizator
K-gula
 
Mesaje: 951
Membru din: Dum Mar 31, 2002 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Vin Mai 09, 2003 5:28 pm

pai sa zicem un 17:30 ! mai zicetzi si voi ...cum va convine..in seara asta...sa stiim deja.

Kgula..adu-o si pe Raicu ! Nu ne suparam ! :yD
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde bhuttu » Vin Mai 09, 2003 10:55 pm

io o sa ajung probabil pe la 5 pana la urma. Beau o bere si daca nu apareti ma car.
If there's a war, we'll all fight!
Avatar utilizator
bhuttu
 
Mesaje: 2510
Membru din: Dum Apr 21, 2002 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Vin Mai 09, 2003 11:37 pm

La ora 17:30...ne adunam in fatza la Sheriff's . 3 oameni e deja singur. In ordinea inversa a inaltimii : Leo Grozavu , Mihail Majaru si Gabi Balint. :p

atzi ghicit..este vorba despre bhuttu , Decret si Oribilul Mosh

cine vrea sa vina...sa vina. ne gaseste acolo...intre 17:30 si 17:35. Dupa aia ne deplasam in spatele Sheriffsului...adica La Ruine. Bere si mici.

BabyGirl....ea stie ce face. In seara asta nu i-a mers x-netul..si n-am apucat sa vorbesc cu ea.

Guinevere...bhuttu abia asteapta sa te cunoasca. Ne gasesti in fatza la Shefiffs daca vrei sa vii. Te uitzi si tu dupa un dwarf gras si inalt , dupa alt dwarf gras si scund ...si dupa un elf desirat. Nu se poate sa nu ne gasesti ! Si cine mai vrea sa vina...si nu ne cunoaste...tot dupa semnalmentele de mai sus sa se ghideze.

Sper sa vina multa lume. :)
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Eu cred ca turcul are sa vie prin padurea bradului

Mesajde bhuttu » Vin Mai 09, 2003 11:41 pm

Asa e, ba, cum a zis OM, asa e.
"I'm Aragorn son of Arathord, this is Gimli son of Gloin and Legolas from the Wooden Realm"
If there's a war, we'll all fight!
Avatar utilizator
bhuttu
 
Mesaje: 2510
Membru din: Dum Apr 21, 2002 11:00 pm

Mesajde marian jan » Sâm Mai 10, 2003 11:15 am

o sa vin si eu.s-ar putea sa intarzi.
bravo baixule!
Avatar utilizator
marian jan
 
Mesaje: 2100
Membru din: Dum Mar 10, 2002 12:00 am

Mesajde ckride » Sâm Mai 10, 2003 11:30 am

yea. ajung si io pe la 7 sper
ckride
Junior Member
 
Mesaje: 566
Membru din: Lun Noi 12, 2001 12:00 pm
Localitate: Colentina Bucuresti Romania

Mesajde Dia » Sâm Mai 10, 2003 11:55 pm

dupa ce am initiat o intalnire forumista si l-am bagat pe moshu in fata stiind k el aduna mai multi oameni decat as putea aduna eu... era sa nu mai ajung! :) noroc cu moshu k m-a luat cu el in ultimul moment! a fost super mishto si de data asta! Pe langa cei deja cunoscuti : moshu evident (doamne cat poti sa bagi in tine?? atatia mici si atata bere...ma uimesti...) , alin pe care l-am lasat la plecare intr-o forma de zile mari (noroc k era cu prietena... foarte dragutza prietena ta alin... ;D ) , neamtzu ( mult mai vorbaretz decat data trecuta... imi place de el din ce in ce mai mult :) ) si ultimul dar nu cel din urma K-gula (nu-l mai laud k si-o ia in cap :) oricum mersi k ai mers cu mine :) ) am cunoscut si alti forumisti de vaza cum ar zice moshu : SOD ...cel mai bun prieten al oribilului, au fost nedespartiti toata seara, s-au sorbit din priviri, si-au adus aminte de plimbarile lor in parcul operei si cu greu am dezlipit mana lui SOD dupa piciorul oribilului (by the way SOD... sa-ti traiasaca fata... :) ) , dinu (pe care il stiam din poze... dinu nu este k-gula mai bun decat voi, pur si simplu il mai vazusem o data si logic ca am vorbit cu el mai mult; iar la faza cu moshu... o sa-l las totusi pe SOD ... nu are sens sa i-l fur) , Jaja (ar fi bine sa te apuci de lucrarea de diploma...asta am auzit si io cand vorbeai cu Alin.. :) ) si inca 3 baieti...foarte de treaba dar carora nu le-am retinut numele...sorry guys!! :) cam asta a fost! il las pe moshu sa abereze in continuare :)
like a soul without a mind
in a body without a heart
i'm missing every part
Avatar utilizator
Dia
 
Mesaje: 1052
Membru din: Dum Mar 31, 2002 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Dum Mai 11, 2003 12:14 am

Da , multumesc pentru legatura , Dienutza.

In primul rand..scuze pentru intarziere. Stiu ca trebuia sa ajung la 17:30 la Sheriff's...dar din multiple cauze acest lucru nu a mai fost posibil. Am ajuns pe la 20....dar am ajuns.

M-am intalnit cu Dienutza , aceasta fata admirabila imbracata ca o mare tenis-mana , la noi in cartier in statie la 16. Si vreau sa va spun un fapt de neimaginat. Stia toate rezultatele din etapa de divizia B. M-a informat cu mare bucurie ca Petrolul a invins pe Buzau cu 3-0....si de la anul va fi in A. Cu toate astea....sunt un pic suparat pe ea...deoarece m-a pocnit in burta...in timp ce eram in tramvai. Un crosheu....la stomac. De ce , Dienutza ? De ce ? Nu sunt si eu un suflet ? De ce sa ma lovesti in halul acesta ?

La Ruine ...pe cine gasim ? Primul care mi-a sarit in ochi a fost Jaja....cu o freza de James Dean. Langa el Dinu....care era nebarbierit. In fatza celor 2....Alin si Dora. In capul mesei...SOD. In cealalta parte...Kgula, Gyno , Red , Neamtzu si inca un baiat pe care nu il cunosc. Cine era neamtzule ?

Am mancat 8 mici...facutzi de Fane. Marfa bucatar Fane asta. Si la revelion..tot mancare gatita de el am mancat. Dienutza...nu a dorit sa manace nimic. Cred ca s-a rusinat de Kgula. Cand s-a intalnit numai cu mine a mancat ca un :@) . Nici nu ma auzea ce ii spuneam. :)

Pai si cam asta am facut. Sa zica altzii mai multe.

am plecat impreuna cu SOD...pe la vreo 22:30....spre parcul operei. prietenul nostru eye...era in tura. am zis sa-i ducem si lui un suc pe caldura asta. dar din pacate era cu un client...asa ca nu l-am gasit.....si am plecat spre casele noastre

Sa vedetzi spre casa ce am patit. In statie la 16 , la Sf. Vineri....era ca in gara. Vreo 300 de oameni. Cu chiu cu vai m-am urcat in tramvai. Am stat ca in sardina. Parca era luni dimineatza...la 7...cand pleaca lumea la munca. Mi-a placut ce a strigat un baiat la un moment dat : "baaa..daca imi furatzi banii....macar lasati-mi si mie de o bere" . :p A fost distractiv in tramvai....vorbeam cu totzii intre noi....ca niste mari prieteni.


Cam asta a fost intalnirea de astazi...asa in rezumat.
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Dia » Dum Mai 11, 2003 12:26 am

sunt convinsa k de acum inainte numai Dienutza o sa-mi spui! ma bucur k faci mishto de felul in care eram imbracata..!!! ma bucur k te-am lovit in burta ;) de ti-a tremurat mana juma de ora si te aparai speriat cu ea! :) (ah ce bine lovesc...i still got it :D ) !! ai mancat moshule.. eu am vrut sa fac impresie (da las` ca mergem noi la Mc si ne luam iar happy meal k atunci si cat ma dau eu pe tobogan tu te joci cu jucaria aia cadou si dupa aia facem schimb si te duci tu pe tobogan...!!!) ca un porc ha?! pai din cate am aflat de la forumistii tai de vaza...dintre noi 2 altu` e porcu ;) bine am facut k am plecat inaintea ta...am avut numai de castigat : 1. m-a duc k-gula ;) 2. am stat pe scaun , 3. a fost tramvaiul liber! ma bucur k dupa atata mancare te-ai dus sa te recreezi cu prietenu SOD in parcul operei!! :) love is all around and u deserve it ! daca tu esti fericit si eu sunt! :D
like a soul without a mind
in a body without a heart
i'm missing every part
Avatar utilizator
Dia
 
Mesaje: 1052
Membru din: Dum Mar 31, 2002 11:00 pm

Mesajde Love2Fly » Dum Mai 11, 2003 12:34 am

Sa vedetzi spre casa ce am patit. In statie la 16 , la Sf. Vineri....era ca in gara. Vreo 300 de oameni. Cu chiu cu vai m-am urcat in tramvai. Am stat ca in sardina. Parca era luni dimineatza...la 7...cand pleaca lumea la munca. Mi-a placut ce a strigat un baiat la un moment dat : "baaa..daca imi furatzi banii....macar lasati-mi si mie de o bere" . A fost distractiv in tramvai....vorbeam cu totzii intre noi....ca niste mari prieteni.


Mi se intampla si mie faze din astea....deobicei se intampla cand e mult tineret in mijlocul de transport....:) Acest fenomen face parte din "spiritul glumetz" al romanului.
Anyway....in timp ce voi ati mancat bere si ati baut mici :) eu am stat si am tocit la Mecanica....:) ca deh! sunt mai tocilar!

P.S:
M-am intalnit cu Dienutza , aceasta fata admirabila imbracata ca o mare tenis-mana , la noi in cartier in statie la 16

love is all around and u deserve it ! daca tu esti fericit si eu sunt!


Dar unde dragoste nu eeeee nimic nu e, nici soare nu-i nici, nici.....
Nivelul I a fost atins!:)
Avatar utilizator
Love2Fly
Junior Member
 
Mesaje: 3608
Membru din: Joi Feb 14, 2002 12:00 am

Mesajde SOD » Mar Mai 13, 2003 9:31 am

Initial trimis de BabyGirl
ma bucur k dupa atata mancare te-ai dus sa te recreezi cu prietenu SOD in parcul operei!! :)

auzi ma?vezi-ti de gastele tale,sau cu alte cuvinte nu ma provoca!
Rape me tender 'cos I'm verry sensitive
FOUR OF A KIND
Avatar utilizator
SOD
 
Mesaje: 6035
Membru din: Mar Apr 23, 2002 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Mie Mai 14, 2003 11:30 pm

Vreau sa va instiintez ca astazi am cunoscut in premiera un forumist celebru si cu mare priza la public pe acest minunat portal. Este vorba de Mr Hyde. Un baiat cu aliura de play-maker in NBA , imbracat la un impecabil tricou produs de aceiasi firma ca ghetele mele , un mare fan al trupelor ASIA si Candy ...si bineinteles un mare cunoscator si practicant al sportului.

Mai multe despre el nu va spun...deoarece viatza sa este invaluita in mister...si m-a rugat insistent sa nu o fac publica.

Alaturi de Hyde , am cunoscut si un alt personaj..mai putin celebru la noi pe forum , dar destul de celebru pe alte forumuri. El se numeste helguera88 ...sau ...salgado88 . O fire glumeatza si zapauga. Un mare clasic...iubitor al tenisului din anii 30 , un fan al boxerilor din vechimi , un ascultator de Creedence.

Va mai spun doar ca intalnirea s-a consumat la KFC , localul de intalnire al fetitzelor de clasa a IX a , dupa cum bine remarca Aliosha.
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Mr Hyde » Joi Mai 15, 2003 3:29 am

Da, o zi de referinta pentru mine, ziua in care l-am cunoscut pe cel mai prolific forumist din Romania... un mosh oribil, cu suflet de copil :p Am discutat timp de vreo 2 ore ca marii intelectuali... despre sport si femei, subiecte la care ( aparent) se pricepe oricine. Cu ocazia asta am aflat si eu mai multe despre fetele si femeile de pe acest "minunat portal"... din pacate nu am reusit ( inca) sa-l conving sa-mi trimita poze cu deedee si Nightwish :D Nu-i nimic, mai incercam...
Sunt insatiabil. Mananc par, ceara din urechi, cocolosi de sange inchegat, tot si toate pe care le numesti ale tale.
Avatar utilizator
Mr Hyde
 
Mesaje: 1284
Membru din: Mie Sep 25, 2002 11:00 pm

Mesajde marian jan » Sâm Mai 17, 2003 3:16 pm

va fut cu aberatiile voastre.

maine la ora 5 la ruine,ca va sparg capu!
bravo baixule!
Avatar utilizator
marian jan
 
Mesaje: 2100
Membru din: Dum Mar 10, 2002 12:00 am

Mesajde K-gula » Sâm Mai 17, 2003 3:20 pm

sunt de acord cu alin.


K-gula.
Dreapta In Univers Centru In Intuneric
Avatar utilizator
K-gula
 
Mesaje: 951
Membru din: Dum Mar 31, 2002 11:00 pm

Mesajde vali » Sâm Mai 17, 2003 3:47 pm

maine, adik duminica, nu?
la ruine (..le lu cata) ?
some people deserve to die
Avatar utilizator
vali
 
Mesaje: 5729
Membru din: Mar Iul 03, 2001 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Sâm Mai 17, 2003 3:48 pm

Probabil ca dupa ce se va termina marele premiu de Formula 1 al Austriei...va aparea si Gabriel pentru a bea 1 bere si a servi niste mici facuti de Fane !
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde gabuba » Sâm Mai 17, 2003 4:24 pm

sal, vreau si eu sa vin maine la ruine, ma primiti?

cum ajung acolo din dr. taberei? cu 69, 71? cu ce schimb? cam cate statii :con:?
- S-a strans toată lumea?
- Toţi in păr!
Avatar utilizator
gabuba
 
Mesaje: 6847
Membru din: Mie Noi 21, 2001 12:00 am

Mesajde Oribilul Mosh » Sâm Mai 17, 2003 4:32 pm

vii cu 69 pana la Universitate. si pe urma...pe jos pana la Ruine. (prima la stanga cum intri pe Lipscani)


am curatat si subiectul de off-topicuri. sa ziceti merci ca n-a mai intrat Hera demult...ca va dadea si avertismente. va rog sa pastrati decentza si bunul simt pe acest subiect si pe acest forum. multumesc
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde gabuba » Sâm Mai 17, 2003 4:56 pm

merci mosule, mi-a explicat si kgula, ca e vis-a-vis de BS nu?
Maine la 17 La Ruine, Love2fly, vii si tu?
- S-a strans toată lumea?
- Toţi in păr!
Avatar utilizator
gabuba
 
Mesaje: 6847
Membru din: Mie Noi 21, 2001 12:00 am

Mesajde Love2Fly » Sâm Mai 17, 2003 11:32 pm

din pacate nu am reusit ( inca) sa-l conving sa-mi trimita poze cu deedee si Nightwish


Don't touch sweet Deedee, she's mine!

Love2fly, vii si tu?


Un singur raspuns: Restantza la Mecanica!:) presesiune: 21.05.2003!:)
Avatar utilizator
Love2Fly
Junior Member
 
Mesaje: 3608
Membru din: Joi Feb 14, 2002 12:00 am

Mesajde Mr Hyde » Dum Mai 18, 2003 12:12 am

Bine ma Sburatorule, f***e-le tu pe toate!
Sunt insatiabil. Mananc par, ceara din urechi, cocolosi de sange inchegat, tot si toate pe care le numesti ale tale.
Avatar utilizator
Mr Hyde
 
Mesaje: 1284
Membru din: Mie Sep 25, 2002 11:00 pm

:)

Mesajde Love2Fly » Dum Mai 18, 2003 12:48 am

Eh...nu toate....doar
DeeDee BadGirl si Oribilul Mosh!:)
Mai ales cea de pe urma!:)
Avatar utilizator
Love2Fly
Junior Member
 
Mesaje: 3608
Membru din: Joi Feb 14, 2002 12:00 am

Mesajde vali » Lun Mai 19, 2003 1:18 am

si ne-am intalnit
am ajuns la 5.15 si nu era nimeni acolo, noroc ca m-am intalnit cu 1 colega de facultate, pe care am stresat-o pana a aparut kgula. dupa aia a aparut si Jan, care era muncit rau...

anyway, lista, in ordiena sosirii...

kgula - vesel trist
alin marian jan - obosit
raiden007 - rocker, ajuns sub papuc
zgubilici - impresara :D
salma-alma-salma - o bruneta najpa, fina mea :D
dora
si alte fete

bah sod, aia tot se pisa in bere :D
some people deserve to die
Avatar utilizator
vali
 
Mesaje: 5729
Membru din: Mar Iul 03, 2001 11:00 pm

Mesajde K-gula » Mie Mai 21, 2003 1:44 pm

de_coriozitate.com ne vedem cumva sambata la ruine?
cred ca ora 18 ar fi ok. asa ca veni-tio cu mare, cu mic, mosule te asteapta mai multi mici, decat poti sa duci, sau sa imbuci ............. in falci :D alin cred ca va fi plecat din BUC, insa nu stam noi doar dupa el, asa ca adunareaaaaaaaaaaaa.


K-gula.
Dreapta In Univers Centru In Intuneric
Avatar utilizator
K-gula
 
Mesaje: 951
Membru din: Dum Mar 31, 2002 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Mie Mai 21, 2003 2:25 pm

Da' ce , Kgula....e ziua ta de ma asteapta multzi mici ? :p Faci cinste ?

Mah..sambata vreau sa ma duc la meci...in Stefan cel Mare....care inca nu stiu la ce ora este. Mai vad eu ce si cum.

Hyde ...la cat ne intalnim sambata ? vis-avis de stadion ...daca e.
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Mr Hyde » Mie Mai 21, 2003 9:03 pm

Mosh, sa vedem, ca am examen sambata. Daca e in nocturna vin sigur, daca nu o sa-mi fie cam greu.
Sunt insatiabil. Mananc par, ceara din urechi, cocolosi de sange inchegat, tot si toate pe care le numesti ale tale.
Avatar utilizator
Mr Hyde
 
Mesaje: 1284
Membru din: Mie Sep 25, 2002 11:00 pm

Mesajde ckride » Vin Mai 23, 2003 10:02 pm

O sa ajung pe la 5 jumate - 6, si nu stau mult.
ckride
Junior Member
 
Mesaje: 566
Membru din: Lun Noi 12, 2001 12:00 pm
Localitate: Colentina Bucuresti Romania

Mesajde cutuma© » Vin Mai 23, 2003 10:16 pm

pe la 18 aterizez shi eu deshi nu shtiu cat stau...
Prohíbanos que odiamos cuervos

Decret despre Steaua - Sevilla : http://decret.blogspot.com
Avatar utilizator
cutuma©
 
Mesaje: 3047
Membru din: Vin Mar 01, 2002 12:00 am

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Mai in gluma mai in serios. mai mult in gluma

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 48 vizitatori