Bebelusa de la Cronica

discutii pe care nu stii unde sa le incepi, haz de orice caz; ca intre prieteni

Moderator: anjin-san

Mesajde sohatzki » Joi Mai 15, 2003 10:27 pm

Initial trimis de drumplayer


Apropo stie careva cine a pus pozele pe net? probabil ca fara voia ei..:confused: ...sau? daca ea a fost de-acord sa apara ...atunci ..e grav!;B

cum naiba sa fie de acord sa apara???:confused:
adevarul nu doare, ci serveste dusuri reci prostiei calde...
Avatar utilizator
sohatzki
Junior Member
 
Mesaje: 173
Membru din: Sâm Apr 19, 2003 11:00 pm

Mesajde Ana_I » Joi Mai 15, 2003 10:40 pm

Nu cred ca cei de la LIBERTATEA au avut vreo clipa de ezitare in publicarea pozelor. Ambitia lor a fost sa publice primii, sa nu li se sufle din fata o asemenea "bomba gazetareasca." Sunt niste ipocriti. Tre sa faci o distinctie clara intre o revista de adulti, unde tinerele apar de bunavoie si un ziar ca LIBERTATEA ce se vrea respectabil, care dezechilibreaza pentru o peroada lunga de timp viata si cariera Roxanei.
Toate lumea din jurul nostru ne intreba "Cum ti se par pozele? Sunt sau nu la limta decentei?". Stiu un singur lucru - MU MA INTERESEAZA gusturile persoanelor din jurul meu. Exista cumva in tara asta vreo lege care sa impuna limitele intimitatii dintre un barbat si o femeie? In schimb, exista legi care pot face dreptate in cazul Roxanei.
Ana_I
 

Mesajde bhuttu » Joi Mai 15, 2003 10:46 pm

Si cand ziceam eu ca vreau sa desfiintez Libertatea nu ma asculta nimeni. Ma repet asadar.

Lucruri pe care le-as desfiinta:
1. dimineata
2. piticii de gradina
3. mustarul cu hrean
4. Ziarul Libertatea

a, Libertatea s-o puneti pe locul 2. Iar aia 500.000 de mii(sau cati or fi) care-l citesc...:M
If there's a war, we'll all fight!
Avatar utilizator
bhuttu
 
Mesaje: 2510
Membru din: Dum Apr 21, 2002 11:00 pm

Mesajde Baluba » Joi Mai 15, 2003 11:05 pm

Hai, mah sa fim seriosi ... sigur n-a provocat ea scandalul (poate doar daca are tendinte sinucigase). Iar faza pe care o zicea Ire e chiar aiurea ... adica daca te stie lumea ai voie sa ti-o pui doar in pozitia misionarului sau mai bine sa spui o rugaciune inainte de sexul oral pentru iertarea pacatelor.

In plus autorul articolului, Florian Gheorghe, pe care nu pot sa-l numesc ziarist oricat as vrea, e un vanator de scandaluri ieftine, ba chiar banuiesc ca uneori le mai si provoaca ...
Baluba
 

Mesajde Ire » Vin Mai 16, 2003 12:54 am

Initial trimis de Unregistered
Ire, ori esti ipocrita, ori tii prea mult la aparente. La dracu cu toata teama si rusinea asta, toata lumea (sau aproape) face sex si majoritatea in cam toate pozitiile. Ce faci daca esti personaj public, te castrezi sau o faci numai sub plapuma si lumina stinsa in pozitii 'decente'? Pai atunci nu merita sa fii persoana publica daca nu poti sa iti traiesti viata (si daca trebuie sa te cenzurezi in halul asta inseamna ca nu o traiesti). Si vedetele sunt oameni, fac sex, fac sex oral (vezi Clinton sau Kenedy), cred ca unii sunt si celebri dar si homosexuali si lesbiene (ai o gramada de exemple).
Asa ca traieste-ti viata si baga-i undeva pe aia care te-ar vina sa-ti ia pozele sa le publice. Pina la urma, nu pierzi mare lucru.

AdiB

Draga Adi, inainte sa ma acuzi de ipocrizie, citeste BINE (CASCA OCHII) ce am scris. Pot sa ma dau peste cap CIT VREAU, dar cind accept sa mai fiu si fotografiata/filmata in asemenea ipostaze, poate doar mama sa nu-mi vinda fotografiile la cel mai bun licitant, deci IMI ASUM PROPRIA RASPUNDERE si nu ma duc sa pling cind imi apar ziarele pe internet sau pe un ziar.

De cind lumea si pamintul barbatii s-au laudat cu ce le-au mai facut ei femeilor si in ce pozitii le-au pus. Eu nu accept sa ma mai si fotografieze chit ca apar in televiziune sau ca vind ziare la chioscul din coltul strazii: í¨ perfect egal!

In schimb, daca vreau sa-mi fac o cariera in "domeniu", de ce nu???? Ca doar n-o sa pun in curiculum mileurile facute la croseta....
Sau daca sint perversa, sint pina la capat si-mi sustin evolutiile sexuale.

Cit despre aparenta la care asi tine eu, mi se pare ca nu am deschis eu threadul asta si a ajuns deja la a treia pagina. Daca voi nu tineti la aparente, de ce stati sa dicutati despre bebelusa, despre libertatea, despre cine a gresit si cine nu?
E normal ce-a facut? Pai atunci lasati-o in boala ei si nu mai discutati atita!

Eu am spus de vreo 3 ori si asta e a patra ca e o manevra publicitara a carei autoare este ea insasi. Singurul lucru care ma scandalizeaza in poezele alea e aia cu sticla.
E de prost gust sa bei direct din sticla, pe oricare parte ai bea...

Mai vorbim peste citiva ani.... sau cine stie?
Avatar utilizator
Ire
Junior Member
 
Mesaje: 169
Membru din: Mie Apr 30, 2003 11:00 pm

Mesajde Ire » Vin Mai 16, 2003 12:59 am

Initial trimis de Baluba
Iar faza pe care o zicea Ire e chiar aiurea ... adica daca te stie lumea ai voie sa ti-o pui doar in pozitia misionarului sau mai bine sa spui o rugaciune inainte de sexul oral pentru iertarea pacatelor.

Fa-mi un quote unde am afirmat asa ceva...
Avatar utilizator
Ire
Junior Member
 
Mesaje: 169
Membru din: Mie Apr 30, 2003 11:00 pm

Re: COOL !

Mesajde Unregistered » Vin Mai 16, 2003 3:11 am

Initial trimis de Unregistered
OAAUUU ! COOL !
..........................Acum caut pe net sa vad !
Se vede ca era rupta de beata !
[b]Carcotasii nu au dat-o afara ci a renuntat singura

Da, sigur ! Sunt foarte sigur de asta ! :o Mai degraba "au ajutat-o sa renunte" ! Le strica imaginea ! Sunt curios cine si cum o sa faca misto de carcotasi, asa cum faceau ei de altii :con: ?!
...................................
Oare carcotasii au "iubit-o" ? Se vede treaba, ca e tare primitoare :o !
........... cu ea, acum nu o mai pot pune in revista "in exclusivitate" :o !
P.S. Oricum interesante poze ! Le-am salvat si eu :o ! Asa ... pentru ... culturta generala :o si de dragul artei :o ! [/B]


Culturta...asteptam sa apara si gresala asta, dupa ritmul alert si a la Romania Mare in care ai inceput...vehement dom'le, bine ! Ca bine mai combati ! Zi-le cu iubitu'...cu una, cu alta ! Ashea. Da' tu dragule - drago ce oi fi, matale sa zicem, in adolescenta macar, ai avut oaresce fantasme ? Erea ele legate de femei sau de anemale ? lolo ! Dea dracii, du-te tata la anu' una mie sese sute si arde-te singur pe rug ! Sa mor yo, navighezi pe net si ai o morala de maicuta....:( Uf...
In fine, nu ca ma excita boratura, da' e FIX TREABA EI - dk ei i-a placut... Corect ? Dom'le, dk tie iti place piure cu carne, e treaba ta ? Este. Cui ii mai pasa ? Nimanui. Asa o sa fie si cu astea peste ceva vreme...fa si tu 2 pasi inainte la anticipatie !;-)
Unregistered
 

Mesajde Unregistered » Vin Mai 16, 2003 9:48 am

ce naiba a facut bebelusa atata de grav???..ce ,daca esti vedeta nu mai ai voie sa tragi o basina la tine in casa ca maine apari in ziar:...unii fura milioane de dolari, alti ucid si violeaza, Nastase ne zice sa-i numaram ouale si pe noi ne f.. grija ca ceea ce face bebelusa e "imoral"...ce naiba e imoral?..ca practica sexul mai putin conventional?ca se imbata la ea acasa?ca vomita pe covor?...aaaa am uitat noi nu ne-am imbatat niciodata..nu ne-am masturbat niciodata...noi nici nu facem sex..si nici nu am vomitat niciodata..hai sa va spun un secret..da oamenii astia care apar la televizor sunt oameni..si oamenii se caca si se pisa si din cand in cand mai si vomita sau au diaree....cam scarbos nu?..dar e absolut normal..nimeni nu arata bine cand face sex..de aceea exista intimitate..si in intimitatea ta ai dreptul sa ai fantezii cu diverse obiecte sa te pozezi sa te filmezi sa faci sex in grup daca vrei!...si chestia asta se aplica la toti oamenii..problema nu e CE a facut bebelusa..problema e ca i-a fost violata intimitatea..si din pacate ea nu este Andrei Gheorghe ca sa stie cum sa iasa bamsa curata din toata procaria asta..si Ire chestia asta cu "eu n-o sa ma las niciodata fotografiata" e treaba ta...unora poate le place...si cum vine asta nu ma mai fotografiez ca poate mi le ia cineva(fotografiile) si le publica in ziar?..aici e vorba de furt..sunt fotografii personale si nimeni nu are dreptul sa ti le ia..

adica daca am chef sa imi cumpar un televizor nou imi asum raspunderea ..si atunci cand mi-l fura nu ma mai duc sa fac plangere la politie ca doar l-am luat pe raspunderea mea..io-s de vina ca nu mi-am pus sapte lacate la usa, nu???

mi-e lene sa ma mai inregistrez
semnat: NUM-NUM
Unregistered
 

Mesajde b0mber » Vin Mai 16, 2003 9:57 am

lol...ai avut in general dreptate,in special la alea cu nastase si cu andrei gheorghe...
b0mber
 

Mesajde drumplayer » Vin Mai 16, 2003 4:14 pm

Initial trimis de sohatzki

cum naiba sa fie de acord sa apara???:confused:


pai n-ar fi mare lucru.. in hustler cum apar o gramada de tipe misto... numai ca alea iau bani.. oricum eu nici ptr bani n-as face-o ... daca as fi femeie ..:D ..dar nu sunt! ce bine!..:p
..eu totusi vreau sa cred ca e "nevinovata" si a facut pozele intr-un moment cand se simtea "bine"..si ...;P
Intotdeauna e mai tarziu decat crezi..
Avatar utilizator
drumplayer
Junior Member
 
Mesaje: 199
Membru din: Lun Feb 03, 2003 12:00 am

Mesajde Unregistered » Vin Mai 16, 2003 9:26 pm

joi 15 pe antena1 la 8:30 cand a fost invitata Selena a facu un pleonasm zicand ca a fost l petrecerea data de ea multa mass-media,multa presa.
apropo,il cunosc pe varul tau care e la pictura (pt Huidu)
Unregistered
 

How horrible...

Mesajde Dreamy_Girl » Vin Mai 16, 2003 9:52 pm

Nu mai exista oare respect nici atatica fata de intimitatea persoanei? Doamne iarta-ma, fatta aia e doar majora, si vaccinata, nu-i treaba intregii mahalale ce, cum si cu cine. Don't you think so?
Merg mai departe-acum------------Dac-ai sti
Sa caut iar lumina sa caut iarasi--Ce-i iubirea
Ce-am pierdut----------------------Poate-ai gasi fericirea
DIRECTIA 5-"Merg mai departe/Dac-ai sti"
Avatar utilizator
Dreamy_Girl
Junior Member
 
Mesaje: 305
Membru din: Sâm Ian 11, 2003 12:00 am

Re: How horrible...

Mesajde Bortzianu' » Vin Mai 16, 2003 10:44 pm

Initial trimis de Dreamy_Girl
Nu mai exista oare respect nici atatica fata de intimitatea persoanei? Doamne iarta-ma, fatta aia e doar majora, si vaccinata, nu-i treaba intregii mahalale ce, cum si cu cine. Don't you think so?


...asa e ..dar sincer: cam repede m-am dus sa vad pozele..de ce oare?
..c-asa-i rumanul mai ...
Avatar utilizator
Bortzianu'
Junior Member
 
Mesaje: 1145
Membru din: Vin Ian 24, 2003 12:00 am

Vorbe si iar vorbe

Mesajde conteaza » Sâm Mai 17, 2003 1:50 am

Va-ti gandit vreodata ca poate fata chiar a vrut sa-i futa pe carcotasi. De unde stiti ca nu a fost platita gros sa faca treaba aia. Chiar credeti ca cineva care apare la televizor s-ar lasa pozat in asemenea ipostaze? Poate ca sa imbatat critza ca sa reuseasca sa faca pozele, doar banii vorbesc. Mai ganditiva.
conteaza
 

Mesajde drumplayer » Sâm Mai 17, 2003 10:11 am

Initial trimis de Unregistered
Ultra TT a pus pozele pe net!


cine-i ultra tt asta?
Intotdeauna e mai tarziu decat crezi..
Avatar utilizator
drumplayer
Junior Member
 
Mesaje: 199
Membru din: Lun Feb 03, 2003 12:00 am

Mesajde b0mber » Sâm Mai 17, 2003 11:28 am

Initial trimis de drumplayer


cine-i ultra tt asta?


cica e unu care are un videoclip pe atomic si pe mtv...o muzica din asta electronica,mai underground asa....io nu l-am vazut,mi-a spus un prieten...
I slice nerds and melt icebergs in the north pole
You soft so, really awful, i rock the grand flow
Avatar utilizator
b0mber
Junior Member
 
Mesaje: 139
Membru din: Joi Noi 28, 2002 12:00 am

Mesajde the Zephyr » Dum Mai 18, 2003 1:10 am

Parca are o melodie "kamikaze"...sau asa ceva. Am retinut clipul ca apare un Audi TT in el....draguta chestie, masina asta. Credeam totusi ca e o formatie, nu un singur tip.
Sanest choice in the insane world...
Avatar utilizator
the Zephyr
Junior Member
 
Mesaje: 132
Membru din: Vin Dec 27, 2002 12:00 am

Mesajde Unregistered » Dum Mai 18, 2003 1:25 am

huidu_despre_bebelusa.mp3
libertatea_despre_bebelusa.mp3

cred ca astea le-ai uitat...:(((((((((( ca nu e ceea ce scrie...cand le corectezi vreau si eu sa ascul...si poate pui si filmuletul integral,k?
Unregistered
 

rusine

Mesajde ira_ » Dum Mai 18, 2003 2:50 am

Sa va fie rusine la toti cei care au avut ceva de comentat la pozele saracei fete. Care e faza, eu nu mai inteleg nimic... Dar toata lumea face asta acasa iar atunci cand o facem nici nu ne mai trece prin cap ca e "imoral". Oare nu toti am facut asta cep putin o data? Chiar am ajuns sa ne fie frica de ceea ce facem la noi acasa?
ira_
 

Mesajde b0mber » Dum Mai 18, 2003 12:57 pm

Initial trimis de Unregistered
huidu_despre_bebelusa.mp3
libertatea_despre_bebelusa.mp3

cred ca astea le-ai uitat...:(((((((((( ca nu e ceea ce scrie...cand le corectezi vreau si eu sa ascul...si poate pui si filmuletul integral,k?


eu decat am gasit siteul,nu pot sa pun filmuletu si chestiile alea pe care le vrei....
I slice nerds and melt icebergs in the north pole
You soft so, really awful, i rock the grand flow
Avatar utilizator
b0mber
Junior Member
 
Mesaje: 139
Membru din: Joi Noi 28, 2002 12:00 am

de ce a plecat bebelusa

Mesajde Unregistered » Dum Mai 18, 2003 1:08 pm

puteti sa-mi spuneti de ce a plecat belusa de la cronica carcotasilor.sau ati dato afara
Unregistered
 

Re: Bebelusa de la Cronica

Mesajde Unregistered » Dum Mai 18, 2003 10:58 pm

[quote]Initial trimis de b0mber
nu stiu daca mai exista vreun subiect la fel ca asta sau daca am voie sa-l deschid pe asta,dar am un link catre pozele facute de bebelusa de la Cronica Carcotasilor,pentru care a fost data afara..
http://www.zoso.tv/bebelusha/index.php

voi ce parere aveti??
[/QUOTE

si-au batut joc de ea niste baietati asta a fost toata povestea

pacat ca era simpatica
si era drogata in ultimul hal

asta e fiecare are un inceput si un sfarsit
Unregistered
 

wow

Mesajde dagitus2002 » Lun Mai 19, 2003 2:03 am

Salut
Sa stii ca ce i-au facut bebelusei e o mare prostie
e treaba ei ce face la ea acasa
Nu stiu daca si lui i-ar fi placut sa-l prinda un paparazzo
in timp ce o dadea pe laba
dar asta e sunt si oameni tampiti pe lumea asta.
A link-ul tau nu e bun sau browserul meu sucks
nu pot vedea nici o poza.

Gaboné aka dagitus2002@yahoo.com
dagitus2002
 

Mesajde vali » Lun Mai 19, 2003 2:34 am

din ce am citit mai sus, suntem o tara de cacat si ne meritam soarta
some people deserve to die
Avatar utilizator
vali
 
Mesaje: 5729
Membru din: Mar Iul 03, 2001 11:00 pm

Re: dar asta stiati?

Mesajde Marco » Lun Mai 19, 2003 8:53 am

Initial trimis de off/on topic
Daca nu dadea Libertatea, dadeau altii! Si daca esti cat de cat persoana publica nu-ti faci asa poze, sau macar le ascunzi si tu mai bine.

Broblema e ca nu au mai dat si altii, ci numai acei dobitoci de la Libertatea... Si de ce ma rog sa nu iti faci poze cum vrei si unde vrei (in special la tine acasa)? Pentru ca s-ar putea ca unii frustrati sa considere evenimentul de importantza capitala si sa le publice? Asta nu tine de libertatea presei, accesul la informatie, etc., ci de bunul simt!! Cind esti ziarist ai in mina o oarecare putere si de aici si o responsabilitate pe masura puterii pe care o ai. Cu acea putere poti sa cladesti ceva nobil sau faci chestii mirshave. Se pare ca cei de la Libertatea au ales drumul chestiilor murdare...
Marco
 

Mesajde Unregistered » Lun Mai 19, 2003 12:26 pm

cum au mai zis si altii, treaba ei ce faci, rusine pentru libertatea caci nu s-au gandit la consecinte, asa pentru cultura voastra aflati ca tatal ei a paralizat la aflarea vesti, si asta nu este o gluma ci un lucru serios, poate indrepta cineva acest lucru, nu cred.....

un oarecare
Unregistered
 

Mesajde Unregistered » Lun Mai 19, 2003 1:35 pm

Initial trimis de Unregistered
Pentru inteput salut pe toti.
Sint strain asa ca as dori sa ma scuzati pt greseli ortografice care am sa fac.
Personal nu stiam de bebelusa pt ca pur si simplu era o fata care a lucrat ca coco-girl(animatoare) la o emisiunea asa cum sint o gramada de fete la majoritatea de emisiuni pe TV.
Acum.....a iesit un scandal.Intradevar este un scandal.si care este asta?SIMPLU...Nu ai voie sa ai viata personala intima,pt ca cineva sau "prieten" sau "foto-reporter" sau omul de la developarea filmului se poate sa faca publica viata ta.ASTA este scandalul adevarat.Si acum ca strain vin si intreb:Romania in anul 2007 o sa intra in UE.Cu ce legile?In Tara asta nu exista cod penal sau cod civil? Eu stiu ca exista.Cineva de la procuratura nu trebuie sa ia attitudine sa aplice legea?
Acum trebuie sa spum ca imi pare rau pt fata respectiva(roxana) dar asa cum e acum fiecare din voi inclusiv si eu putem sa fim usor in locul ei.Pt ziarul Libertatea am in spun urmatoarele:felicitari!!!Ati distrus o lumea interioara al unui om si ati obligat o familia sa se plimba cu capul jos fara sa aiba nici o vina nici omul nici familia respectiva(ma refer la parintii ei).Povestile de jenul "noi nu am publicat nici o poza" este ca si cum daca luati bastonul de la un schiop si el cade jos(nici atunti nu ati impins pe el).Ar fi bine sa invatati mai bine codul despre libertatea presei si coduri care trebuie sa respecte si sa aflati ca pt toate exista si o limita.
Acum pt Prima si emisiunea lor am sa zic:multumesc domnezeul ca nu lucrez la voi.adica toti angajati vostri sint exemplare la viata lor personala intima?toti fac dragoste si nu sex?si toti folosesc pozitia ierapostolica?si in sfirsit conteaza ce face fiecare acasa cu usile inchise? In loc sa luati sub aripe voastre pe fata si sa inaintati un process tare ca sa nu se mai intimpla asa ceva voi "ati ajutato sa da demisia" sau e mai bine sa zicem "ea a considerat ca nu mai are loc la post".povesti de copii ca probabil numai in Romania se poate fie ingitite.Culmea e ca fata vedea de treaba ei la emisiune si pina acum nu a reprosat nimen nimic inpotriva.
Cam asta am vrut si eu sa zic si am sa urmaresc discutia si sa mai scriu cite ceva daca e nevoie.
Ma numesc
Giorgos si sint Grec.
asta ca sa nu fie complet anonim reply.



Nu ca nu ti-as da dreptate in ceea ce priveste viata intima, insa de ce trebuie sa faci atata pe moralistul ? Nu Romania este inventatoarea revistelor de scandal, dar mai ales nu Romania a inventat Papparazzi. De fapt vezi tu ? Cam nimic din ce se intampla in tara asta la ora actuala nu este inventat de noi.... Vezi tu Giorgios ? Nu romanii au inventat apa calda. Ci altii, la care acum tre' sa ne rugam sa ne primeasca si pe noi. Altii carora pana mai an si voi v-ati rugat !
Pe bune - NU NE MAI TINE PREDICI DE MORALA, PENTRU CA NU AI DREPTATE ! NU TU !
Unregistered
 

Mesajde ROBAKITA » Lun Mai 19, 2003 3:04 pm

Poate nu o fi inventat romanii paparazii sau apa calda si poate sau rugat si grecii sa intre acolo unde viseaza si Romania,dar asta ramine un vis deocamdata pentru romani,in schimb nu stiu in ce alte tari se fac astfel de poze si mai ales persoane publice de la care speri sa inveti ceva,sint mai mult ca sigura ca acea ''bebelusha'' a fost super drogata si ca ceea ce a facut acum o mustra constiinta,nimeni cu mintea libera si clara nu ar face asa ceva ,fie si pentru colectia ei personala si,nu numai cica o mai tinea si in arhiva calculatorului la care aveau acces inca n persoane.
Mie personal mi se par dezgustatoare si nu vad la voi unde vedeti ca ar fi ceva normal si cica unora le-ar place sa aiba asa o femei,normal doar cei ''fara minte coapta'' ,pentru ca din experienta mea de viata,un barbat atunci cind iubeste e in stare sa omoare daca si-ar vedea iubita in astfel de ipoztaze si mai ales sa le mai si tina in calculator la vederea oricui:)
Si eu sint in strainatate ,iar cele aflate de la voi le stiu:)
''Pe masura ce aflu mai multe ,imi dau seama ca nu stiu nimic.'' SOCRATE
ROBAKITA
Junior Member
 
Mesaje: 316
Membru din: Mie Sep 18, 2002 9:41 pm
Localitate: in paradise :D

:)))))))))))

Mesajde Alex » Lun Mai 19, 2003 7:43 pm

vreau si eu ppozele cu bebelusha ca nu le am :) ..........asa pt cultura generala......mie mi se pare aiurea ce drq a s....... prima? nu....ci bebelusha...nuj de ce a renuntat...si aia care i`au facut pozele........sunt lakiosi....dupa ce ca fata le facea ce le facea.......eh ata ete :) :) :) :)
Alex
 

Mesajde cubu » Lun Mai 19, 2003 9:41 pm

Mai bine fa un dus rece...
indescifrabil
Avatar utilizator
cubu
 
Mesaje: 6237
Membru din: Mar Mar 18, 2003 12:00 am

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Mai in gluma mai in serios. mai mult in gluma

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 33 vizitatori