Bebelusa de la Cronica

discutii pe care nu stii unde sa le incepi, haz de orice caz; ca intre prieteni

Moderator: anjin-san

Mesajde Bortzianu' » Mie Mai 14, 2003 11:21 pm

Initial trimis de sohatzki
pt. Bortzianu': la esca nu i se futu casca decat la figurat.. :)


..stiu ca am pe calc. si avi-ul cu esca , si pe cele cu jimnastele roamaniei ... si cu pasarin ...

... oricum, definitia femeii perfecte parca era (inca de pe vremea lui caragiale): in societate la locul ei, acasa mama si gospodina buna si in pat stoarfa ... p' acilea...
Avatar utilizator
Bortzianu'
Junior Member
 
Mesaje: 1145
Membru din: Vin Ian 24, 2003 12:00 am

Mesajde Mr Hyde » Joi Mai 15, 2003 4:01 am

Initial trimis de Unregistered
Daca ai fi citit articolul [...]Si da, sa stii ca Libertatea poate fi data in judecata de fatuca, pentru ca in urma articolului din Libertatea si-a pierdut jobul.


Hai sa vedem cine a citit de fapt articolul: "Pe de alta parte, Huidu a confirmat faptul ca colaborarea dintre ,,bebelusa,, si emisiunea ,,Cronica carcotasilor,, e de domeniul istoriei." Data viitoare documenteaza-te mai bine.

initial trimis de Nightwish
eh, era o chestie de morala. dar, in presa noastra, nu exista sa ceva.


Lol, morala??? La un ziar de scandal??? Si banii de unde mai vin? Nightwish, tu esti totusi studenta la ASE, uitam ce-am invatat in primul an la macroeconomie?! Rusinica
Sunt insatiabil. Mananc par, ceara din urechi, cocolosi de sange inchegat, tot si toate pe care le numesti ale tale.
Avatar utilizator
Mr Hyde
 
Mesaje: 1284
Membru din: Mie Sep 25, 2002 11:00 pm

Mesajde Unregistered » Joi Mai 15, 2003 7:46 am

"Daca nu dadea Libertatea, dadeau altii! Si daca esti cat de cat persoana publica nu-ti faci asa poze, sau macar le ascunzi si tu mai bine"
Daca ea...era beata...cum draq sa le ascunzi??? aaa....shi nu ea a facut pozele(daca nu atzi observat!)
Saraca fata...acu voi ce credetzi ca face?
Unregistered
 

Mesajde nocturna » Joi Mai 15, 2003 10:18 am

Initial trimis de Mr Hyde
Lol, morala??? La un ziar de scandal??? Si banii de unde mai vin? Nightwish, tu esti totusi studenta la ASE, uitam ce-am invatat in primul an la macroeconomie?! Rusinica

mda. ce sa fac si eu. cateodata uit si ca sunt la ASE. :) asa ca, mea culpa, Hyde. :D morala n-are ce cauta intr-o ziar de scandal. doar ca Libertatea a cam "muscat mana" ce le-a facut (le facea) publicitate, candva. ceea ce e urat din partea lor. da' ce mai e frumos si moral in ziua de azi?! nimik...;P
"Sunt un om. Mi se pare ca e de ajuns"

A.K.M. powered by another.ro
Avatar utilizator
nocturna
 
Mesaje: 8725
Membru din: Mie Dec 04, 2002 12:00 am

Re: COOL !

Mesajde Unregistered » Joi Mai 15, 2003 10:34 am

Mie i- mi place de ea sa-i dau E mail meu si sa ma sune 0722526132 Rusi, pa te pupic dulce
Unregistered
 

Mesajde cubu » Joi Mai 15, 2003 11:40 am

Ce-ai mah, esti cu nervii? Te-au drogat si pe tine astia?
indescifrabil
Avatar utilizator
cubu
 
Mesaje: 6237
Membru din: Mar Mar 18, 2003 12:00 am

Re: Bebelusa de la Cronica

Mesajde drumplayer » Joi Mai 15, 2003 12:01 pm

Initial trimis de b0mber
nu stiu daca mai exista vreun subiect la fel ca asta sau daca am voie sa-l deschid pe asta,dar am un link catre pozele facute de bebelusa de la Cronica Carcotasilor,pentru care a fost data afara..
http://www.zoso.tv/bebelusha/index.php

voi ce parere aveti??



in primul rand JESUS CHRIST!!! si OH MY GOOD!!!
eu cred ca singura problema e ca pozele au aparut pe net... in rest vorba lu Ilicescu: cine n-ar vrea sa aiba o prietena cu care sa-ti poti trai sexualitatea din plin..... sau ce? ar tebui sa pretindem ca ne place doar sexul la orizontala sub plapuma cu lumina stinsa?
( .. ..cu toate ca tre sa recunosc ca e un pic cam exagerat...,parca,.. nu e bine nici daca da in latura aia de c***a ieftina)
Intotdeauna e mai tarziu decat crezi..
Avatar utilizator
drumplayer
Junior Member
 
Mesaje: 199
Membru din: Lun Feb 03, 2003 12:00 am

Re: Re: COOL !

Mesajde Baluba » Joi Mai 15, 2003 12:02 pm

Initial trimis de Unregistered
Mie i- mi place de ea sa-i dau E mail meu si sa ma sune 0722526132 Rusi, pa te pupic dulce


Ba esti tampit?

Ce boala am pe tampitii astia de 15-16 ani care au umplut internetul cu tampeniile lor. Sa mor io daca nu-s handicapati. Asta de sus e exemplu cel mai bun.
Baluba
 

Re: Re: Stupid

Mesajde drumplayer » Joi Mai 15, 2003 12:08 pm

Initial trimis de Bortzianu'


..bai sa fie ..ori a fost drogata ..ori a luat bani grei ..


....mai du-te mai calugare!:a
Intotdeauna e mai tarziu decat crezi..
Avatar utilizator
drumplayer
Junior Member
 
Mesaje: 199
Membru din: Lun Feb 03, 2003 12:00 am

Mesajde drumplayer » Joi Mai 15, 2003 12:13 pm

...da-i sta bine in poza 4 ..e draguta foc!:D
... pacat de poza cu boratura..:bleah:
Intotdeauna e mai tarziu decat crezi..
Avatar utilizator
drumplayer
Junior Member
 
Mesaje: 199
Membru din: Lun Feb 03, 2003 12:00 am

Mesajde drumplayer » Joi Mai 15, 2003 12:21 pm

Initial trimis de Bortzianu'


..stiu ca am pe calc. si avi-ul cu esca , si pe cele cu jimnastele roamaniei ... si cu pasarin ...

... oricum, definitia femeii perfecte parca era (inca de pe vremea lui caragiale): in societate la locul ei, acasa mama si gospodina buna si in pat stoarfa ... p' acilea...


..no vezi! cam asa ceva! combinatia perfecta.... cum ziceam problema e ca pozele nu trebuiau facute publice..(si poate ca unele nu trebuiau facute deloc!);P ..
Apropo stie careva cine a pus pozele pe net? probabil ca fara voia ei..:confused: ...sau? daca ea a fost de-acord sa apara ...atunci ..e grav!;B
Intotdeauna e mai tarziu decat crezi..
Avatar utilizator
drumplayer
Junior Member
 
Mesaje: 199
Membru din: Lun Feb 03, 2003 12:00 am

Re: Bebelusa de la Cronica

Mesajde Unregistered » Joi Mai 15, 2003 1:12 pm

Initial trimis de b0mber
nu stiu daca mai exista vreun subiect la fel ca asta sau daca am voie sa-l deschid pe asta,dar am un link catre pozele facute de bebelusa de la Cronica Carcotasilor,pentru care a fost data afara..
http://www.zoso.tv/bebelusha/index.php

voi ce parere aveti??

O iubesc si imi place de ea la nebunie vreau so am, sunama bebeluso si nu vei regreta am sa ma port cu tine ca un domn!!!
Rusi, Ploiesti tel. 0722526132
P.S. Te pup si te iubesc sunama daca citesti acest sait!
Unregistered
 

Mesajde Unregistered » Joi Mai 15, 2003 1:26 pm

Ultra TT a pus pozele pe net!
Unregistered
 

Mesajde Unregistered » Joi Mai 15, 2003 2:40 pm

e buna rau fata asta
Unregistered
 

Mesajde Unregistered » Joi Mai 15, 2003 2:44 pm

daca este cineva acum aici sa spuna ceva ca sa am cu cine sa vorbesc
Unregistered
 

Mesajde Unregistered » Joi Mai 15, 2003 3:26 pm

mie mi s epare ciudat un lucru, de ce pe jos prin casa era asternut un plastic peste tot, de parca se astepta cineva sa borasca p-acolo, de parca deja se pregatea de-o orgie, tare ciudata treaba ca vad ca sub plastic era o mocheta "bunicica", de ce sa fie pregatita asa in avans...?
Unregistered
 

Mesajde Unregistered » Joi Mai 15, 2003 5:29 pm

Pentru inteput salut pe toti.
Sint strain asa ca as dori sa ma scuzati pt greseli ortografice care am sa fac.
Personal nu stiam de bebelusa pt ca pur si simplu era o fata care a lucrat ca coco-girl(animatoare) la o emisiunea asa cum sint o gramada de fete la majoritatea de emisiuni pe TV.
Acum.....a iesit un scandal.Intradevar este un scandal.si care este asta?SIMPLU...Nu ai voie sa ai viata personala intima,pt ca cineva sau "prieten" sau "foto-reporter" sau omul de la developarea filmului se poate sa faca publica viata ta.ASTA este scandalul adevarat.Si acum ca strain vin si intreb:Romania in anul 2007 o sa intra in UE.Cu ce legile?In Tara asta nu exista cod penal sau cod civil? Eu stiu ca exista.Cineva de la procuratura nu trebuie sa ia attitudine sa aplice legea?
Acum trebuie sa spum ca imi pare rau pt fata respectiva(roxana) dar asa cum e acum fiecare din voi inclusiv si eu putem sa fim usor in locul ei.Pt ziarul Libertatea am in spun urmatoarele:felicitari!!!Ati distrus o lumea interioara al unui om si ati obligat o familia sa se plimba cu capul jos fara sa aiba nici o vina nici omul nici familia respectiva(ma refer la parintii ei).Povestile de jenul "noi nu am publicat nici o poza" este ca si cum daca luati bastonul de la un schiop si el cade jos(nici atunti nu ati impins pe el).Ar fi bine sa invatati mai bine codul despre libertatea presei si coduri care trebuie sa respecte si sa aflati ca pt toate exista si o limita.
Acum pt Prima si emisiunea lor am sa zic:multumesc domnezeul ca nu lucrez la voi.adica toti angajati vostri sint exemplare la viata lor personala intima?toti fac dragoste si nu sex?si toti folosesc pozitia ierapostolica?si in sfirsit conteaza ce face fiecare acasa cu usile inchise? In loc sa luati sub aripe voastre pe fata si sa inaintati un process tare ca sa nu se mai intimpla asa ceva voi "ati ajutato sa da demisia" sau e mai bine sa zicem "ea a considerat ca nu mai are loc la post".povesti de copii ca probabil numai in Romania se poate fie ingitite.Culmea e ca fata vedea de treaba ei la emisiune si pina acum nu a reprosat nimen nimic inpotriva.
Cam asta am vrut si eu sa zic si am sa urmaresc discutia si sa mai scriu cite ceva daca e nevoie.
Ma numesc
Giorgos si sint Grec.
asta ca sa nu fie complet anonim reply.
Unregistered
 

Mesajde Ire » Joi Mai 15, 2003 5:44 pm

Hai sa nu exageram Giorgos. In toata lumea, mai ales in cea capitalista - inclusiv in Grecia - exista presa scandalistica, in toata lumea personajele publice sint vinate in intimitatea lor. Mai mult, acestea sint folosite SPECIAL de persoanele respective, cind au nevoie de popularitate ("vezi ca diseara ies la restaurantul X").
Legi? Astept sa-mi pui aici textul de lege in vigoare in Grecia care interzice paparazzismul....

Cariera, daca se poate numi asa, d.rei cum-se-chiama si-a distrus-o singura: i-a placut sa se fotografieze!!! Ca in rest poate face orice vrea cu viata ei, poate sa se intoarca si pe dos. Pe cine ar interesa daca ar fi la baza numai povestiri ale unora care erau de fata, atita timp cit n-ar exista probe concrete?

Dar sa nu disperam, fata are un viitor, poate si un pic de talent. Eu cred ca deja s-a facut blonda si umbla pe la Diva Futura...
Avatar utilizator
Ire
Junior Member
 
Mesaje: 169
Membru din: Mie Apr 30, 2003 11:00 pm

Mesajde Unregistered » Joi Mai 15, 2003 5:59 pm

Ire nu am spus ca este interzis sa fii paparati.Dar scuza ma E cu totul alceva sa fii fotografiat acasa sia alceva undeva public.Adica dupa spusele tale este interzis sa fiu fotografiat acasa beat de exemplu pt ca o sa mie strice imagina si o sa fie facuta si cu mina mea.
Acum referitor la "cariera" nu a fost cariera nici nu exista cariera ca animatoare.eu vorbesc ca om.si in sfirsit intreb eu...pozele erau date intentionat sau nu?daca nu...atunti ar fi bine sa gindim mai bine ce a facut fiecare in viata lui acasa si ce fel de poze am facut pina acum pt ca ...exista ziarele si oameni care se poate sa stopeze cariera noastra.

Giorgos
Unregistered
 

Mesajde Ire » Joi Mai 15, 2003 6:34 pm

Giorgos, daca sint personaj public, nu accept sa mi se faca poze in halul ala nici de catre barbatul meu. Miine ma pot desparti de el (ca succesul da la cap) si el VINDE pozele la cel care ofera mai mult, ca ar fi fraier sa n-o faca! Si eu pot sa ma dau si-n fund si-n cap, daca am bani, pot sa dau in judecata pe cine le publica, dar atita timp cit sint ADEVARATE, sint facute cu consimtamintul meu, ma cam...agat de tramvai si suport consecintele.
Pozele alea nu mi se pare ca ar fi furate, ci facute cu buna stiinta a marei vedete...

Eu ramin la ideea mea, ca fata a facut-o intentionat ca sa provoace toata vilva asta in jurul ei.
Avatar utilizator
Ire
Junior Member
 
Mesaje: 169
Membru din: Mie Apr 30, 2003 11:00 pm

Mesajde Unregistered » Joi Mai 15, 2003 7:25 pm

1.in momentul care stau sa mie face cineva poze - faptul este cu accordul meu.Acum daca cineva puplica pozele mele trebuie sa aiba accordul meu,mai ales daca sint pozele persoanale intime facute acasa.Casa se considera locul protezat.Poza poate fie publicata cu accordul tuturor partilor implicate.
2.Toti sintem persoane puplice,pentru ca toti mergem pe strada.Cuvintul persoana puplica mai mult se refera la oameni care dau cu parere si poate influenta parerea publica.Daca ma duc la o emisiunea sau la un tele-joc la public sau sa partitipant asta nu ma face persoana publica mai mult de cit sint si acum.

Acum daca de exemplu tu divortezi sia X sotul publica poze facute acasa indiferent ce fel de poze sint nu cred ca iti trebuie bani ca sa dai in judecata pt daune morale.Pt toate exista Crima si Pedeapsa.NU este crima sa fac poze sau sa ma simt liber la mine acasa si sa fac de cap in momentul care nu deranjez vecinul.Daca nu este crima evident ca nu merita pedeapsa.
Ar fi bine sa ne gindim cu "open mind" si sa nu declaram indirect ca sintem "alba ca zapada".Puritanism si gindirile de tara insosite cu condamnarile rapide nu resolva o problema societatei.

In public care seamna AFARA de loc caracterizat particular orce e facut se poate publica si este condamnat sau criticat.fapte si persoane.Acum daca ea a publicat pozele singura sau cu accordul ei - este alta povestea si ramine de vazut.Eu dau parerea mea asa cum este acum situatia.Daca ea a hotarit ca asa se poate sa se descurce mai bine finantiar sau a considerat ca asa o sa ajuta "cariera" ei atunti sa iasa sa faca o declaratia sa termina toate discutii si toate problemele provocate.

In sfirsit totusi exista o intrebare care asteapta raspuns:
Sintem in pericol sa fim publicati pt faptele noastre acasa(care nu sint ilegale)?
Unregistered
 

Mesajde Unregistered » Joi Mai 15, 2003 7:26 pm

am uitat sa semnez reply de mai sus

Giorgos
Unregistered
 

Re: Re: Bebelusa de la Cronica

Mesajde drumplayer » Joi Mai 15, 2003 8:44 pm

Initial trimis de Unregistered

O iubesc si imi place de ea la nebunie vreau so am, sunama bebeluso si nu vei regreta am sa ma port cu tine ca un domn!!!
Rusi, Ploiesti tel. 0722526132
P.S. Te pup si te iubesc sunama daca citesti acest sait!


...asta e o gluma nu? ca ai uitat sa pui un smiley! .. TARANULE!
...aici nu e linea fierbinte! du-te la un bordel!
Intotdeauna e mai tarziu decat crezi..
Avatar utilizator
drumplayer
Junior Member
 
Mesaje: 199
Membru din: Lun Feb 03, 2003 12:00 am

Mesajde drumplayer » Joi Mai 15, 2003 8:56 pm

Initial trimis de Ire
Giorgos, daca sint personaj public, [b]nu accept sa mi se faca poze in halul ala nici de catre barbatul meu. Miine ma pot desparti de el (ca succesul da la cap) si el VINDE pozele la cel care ofera mai mult, ca ar fi fraier sa n-o faca! Si eu pot sa ma dau si-n fund si-n cap, daca am bani, pot sa dau in judecata pe cine le publica, dar atita timp cit sint ADEVARATE, sint facute cu consimtamintul meu, ma cam...agat de tramvai si suport consecintele.
Pozele alea nu mi se pare ca ar fi furate, ci facute cu buna stiinta a marei vedete...

Eu ramin la ideea mea, ca fata a facut-o intentionat ca sa provoace toata vilva asta in jurul ei. [/B]


...eu zic 50% ca le-a publicat intentionat
...si 50% a luat o teapa cat ea de mare!
Intotdeauna e mai tarziu decat crezi..
Avatar utilizator
drumplayer
Junior Member
 
Mesaje: 199
Membru din: Lun Feb 03, 2003 12:00 am

Mesajde Unregistered » Joi Mai 15, 2003 9:42 pm

Initial trimis de Ire
Giorgos, daca sint personaj public, [b]nu accept sa mi se faca poze in halul ala nici de catre barbatul meu. [/B]


Ire, ori esti ipocrita, ori tii prea mult la aparente. La dracu cu toata teama si rusinea asta, toata lumea (sau aproape) face sex si majoritatea in cam toate pozitiile. Ce faci daca esti personaj public, te castrezi sau o faci numai sub plapuma si lumina stinsa in pozitii 'decente'? Pai atunci nu merita sa fii persoana publica daca nu poti sa iti traiesti viata (si daca trebuie sa te cenzurezi in halul asta inseamna ca nu o traiesti). Si vedetele sunt oameni, fac sex, fac sex oral (vezi Clinton sau Kenedy), cred ca unii sunt si celebri dar si homosexuali si lesbiene (ai o gramada de exemple).
Asa ca traieste-ti viata si baga-i undeva pe aia care te-ar vina sa-ti ia pozele sa le publice. Pina la urma, nu pierzi mare lucru.

AdiB
Unregistered
 

Mesajde pacatoasa » Joi Mai 15, 2003 9:42 pm

Imi provoaca sila scandalu'...da' nu din cauza asa-zisei indecentze a pozelor...ci a circotelilor ieftine ale unora si ipocriziei...sa ridice piatra ala care nu s-a distrat vreodata cu prietena lui in felu' asta. Si daca ...totushi, exista careva....ala-i un ingramadit! Roxana, daca citeshti cumva...as vrea sa shtii ca-s o tipa care crede ca nu are de ce sa-ti fie rushine...capu' sus!
pacatoasa
 

Mesajde Unregistered » Joi Mai 15, 2003 9:47 pm

Initial trimis de Ire
Giorgos, daca sint personaj public, [b]nu accept sa mi se faca poze in halul ala nici de catre barbatul meu. Miine ma pot desparti de el (ca succesul da la cap) si el VINDE pozele la cel care ofera mai mult, ca ar fi fraier sa n-o faca! Si eu pot sa ma dau si-n fund si-n cap, daca am bani, pot sa dau in judecata pe cine le publica, dar atita timp cit sint ADEVARATE, sint facute cu consimtamintul meu, ma cam...agat de tramvai si suport consecintele.
[/B]


Si daca el le VINDE ce se intimpla? E chiar atit de grav? Crezi ca toti sunt timpiti in tara asta si o sa reactioneze aiurea? Nu cred ca daca as da de poze ale sotiei mele in ipostaze explicit sexuale m-as ataca foarte tare... Si oricum nu m-as supara pe ea ci pe cel vinovat (daca il descopar, daca nu - pe nimeni).
Unregistered
 

Mesajde Unregistered » Joi Mai 15, 2003 9:49 pm

Initial trimis de pacatoasa
Imi provoaca sila scandalu'...da' nu din cauza asa-zisei indecentze a pozelor...ci a circotelilor ieftine ale unora si ipocriziei...sa ridice piatra ala care nu s-a distrat vreodata cu prietena lui in felu' asta. Si daca ...totushi, exista careva....ala-i un ingramadit! Roxana, daca citeshti cumva...as vrea sa shtii ca-s o tipa care crede ca nu are de ce sa-ti fie rushine...capu' sus!


Imi place cum gindesti. Tine-o tot asa si o data cindva vei ajunge departe.

AdiB
Unregistered
 

Mesajde Ana » Joi Mai 15, 2003 9:59 pm

Am si eu o intrebare? Cum puteti spune ca a provocat scandalul intentionat? Puneti-va un pic in locul ei si intrebati-va daca ati crede vreodata ca un asemenea scandal va poate imbunatati cariera!!! E o mare idiotenie!
Eu cred ca nimeni, in afara de ea, nu a vea dreptul sa publice acele poze. Cineva, mai inainte, spunea ca ideea cu respectarea intimitatii e o abureala.. ei bine, nu e.. oricine are dreptul la o viata privata, inclusiv persoanele publice.. ca acest drept nu se respecta, asta e o alta problema.
Ana
 

Re: Re: Bebelusa de la Cronica

Mesajde sohatzki » Joi Mai 15, 2003 10:24 pm

Initial trimis de Unregistered

O iubesc si imi place de ea la nebunie vreau so am, sunama bebeluso si nu vei regreta am sa ma port cu tine ca un domn!!!
Rusi, Ploiesti tel. 0722526132
P.S. Te pup si te iubesc sunama daca citesti acest sait!

esti naspa. :M esti bolnav. ;f shoot yourself!:t
adevarul nu doare, ci serveste dusuri reci prostiei calde...
Avatar utilizator
sohatzki
Junior Member
 
Mesaje: 173
Membru din: Sâm Apr 19, 2003 11:00 pm

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Mai in gluma mai in serios. mai mult in gluma

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 14 vizitatori