Ultima piesa ASIA -"Hodoronk-Tronk"

discutii pe care nu stii unde sa le incepi, haz de orice caz; ca intre prieteni

Moderator: anjin-san

Mesajde Tunatu' » Vin Mai 23, 2003 1:24 pm

Mai,io nu-s fan ASIA?
Tunatu'
 

Mesajde nocturna » Vin Mai 23, 2003 1:38 pm

mah tunatule io cand am vrut sa te fac responsabil cu imaginea fetelor in teritoriu ai zis nu. si cum bine zicea si aiu' nu stii sa apreciezi muzica fetelor, n-ai ce cauta printre noi.
piesa ai ascultat-o macar?

ochisor, io care mi-s confidenta fetelor...eh? nu merit postu' de presedinte? a'ma ca n-am mai fost niciodata presedinte. promit sa te numesc consilieru' meu. :) Salma ramane, cum ziceam, membru de onoare cu drepturi absolut depline si cu drept de veto (da' io sper sa ma sustina in continuare)
"Sunt un om. Mi se pare ca e de ajuns"

A.K.M. powered by another.ro
Avatar utilizator
nocturna
 
Mesaje: 8725
Membru din: Mie Dec 04, 2002 12:00 am

Mesajde sioux » Vin Mai 23, 2003 1:40 pm

Io zic in mintea mea, ca daca tot sunt Gica Contra (ca asa zice unii) sa ma bagati in comisia de cenzori. Poate chiar safu' da comisie da cenzori.
sioux
 

Mesajde eyewitness » Vin Mai 23, 2003 2:27 pm

nocturno = ai votu meu pt postu de presedinte al fanclubului asia
salma = vice propun io
portocala mecanica = membru de onoare
tunatu= esti varza acu cand vezi ca ne organizam te bagasi si tu. aici suntem doar cei care gandesc, traiesc si mor pt asia.
sioux = mucles , avem cna nu ne trebe cenzori
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde sioux » Vin Mai 23, 2003 2:29 pm

da ? Bine ! Cand o sa vreti voi, n-o sa mai vreau eu !
sioux
 

Mesajde cubu » Vin Mai 23, 2003 3:15 pm

M-am decis... VREAU IN FAN CLUB!!! Si vreau daca se poate si e liber postul de paharnic... Sau vistier...
Si-i dau votul meu Naituisei ca presedinte, dar pe Salma n-o votez, propun sa fie doar un membru cu drepturi depline, ATAT!!!

P.S. aiule, daca Naituisa e presedinte tu pana la urma ce esti?
indescifrabil
Avatar utilizator
cubu
 
Mesaje: 6237
Membru din: Mar Mar 18, 2003 12:00 am

Traiasca America!!!!!!!

Mesajde Tunatu' » Vin Mai 23, 2003 3:21 pm

multam,ca mi-ati deschis ochii!!! raman fan STATE.....
Tunatu'
 

hodoronk-tronk

Mesajde Tunatu" » Vin Mai 23, 2003 3:46 pm

si inca ceva:asa trupa...=asa melodie...cat despre fani nu mai zic nimica.....
Tunatu"
 

Mesajde eyewitness » Vin Mai 23, 2003 3:53 pm

ce tari e unii bah ca sunt in state ... bah daca in state mi-ar creste si mie aichiu sa mor io ca maine as pleca...

si ia zii-ne tunatule cum e aeru acolo la inaltime prin state...noi aici ne vedem mici nu?
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde cubu » Vin Mai 23, 2003 3:54 pm

Dar cu mine cum ramane?
indescifrabil
Avatar utilizator
cubu
 
Mesaje: 6237
Membru din: Mar Mar 18, 2003 12:00 am

Mesajde eyewitness » Vin Mai 23, 2003 3:56 pm

bah tobosare io gata is simplu membru cotizant...depinde de dna presedinte acuma si de dna.vice...
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde cubu » Vin Mai 23, 2003 4:00 pm

Ce doamna vice? Ca inca nu s-a votat...
indescifrabil
Avatar utilizator
cubu
 
Mesaje: 6237
Membru din: Mar Mar 18, 2003 12:00 am

Mesajde Salma » Vin Mai 23, 2003 10:31 pm

Mai pseudo-fanule, cand am fost fata finutza si ti-am promis ca te fac secretara, ba, ca proasta, iti mai dadeam si jumate din pozele mele ai facut pe nebunu, ba acum imi mai faci si anti-campanie, io care toata viata mi-am dorit sa-mi dovedesc in fata intregii lumi iubirea mea pentru Asia. Bineeee!!!X-( Nu ti-ai dat seama, cu ochii incetosati de pizma, ca ma bucur de simpatia publicului, cucerit de dovezile mele de devotament. Sa zici mersi daca te-om mai primi si ca simplu membru cotizant, si asta dupe ce te-om pune sa faci un referat de 50 de pagini cu tema "Motive poetice in creatia formatiei Asia". Si poti sa te rogi de mine cat vrei, ca nu-ti dau meditatii. Draga Naituisa, bineinteles ca postul de presedinte nu poate fi ocupat decat de tine, ca o recunoastere a eforturilor depuse cu abnegatie pe altarul culturii, in incercarea de a raspandi in lume valorile incontestabile ale muzicii romanesti. Ai votul meu oferit cu sinceritate deplina din adancul sufletului. Eu pe aui l-as propune pe posturile de consilier si de secretar cu propaganda, cu sarcina precisa de racolare de noi membri, ca vad ca are mult entuziasm si talent innascut.
Avatar utilizator
Salma
 
Mesaje: 774
Membru din: Sâm Mar 01, 2003 12:00 am

Mesajde cubu » Vin Mai 23, 2003 11:13 pm

Eu v-am mai spus ca sunt fan ASIA dezinteresat, asa ca ramane la latitudinea voastra... Faceti ce vreti... Mi-e tot una...

Vivat ASIA!!!
indescifrabil
Avatar utilizator
cubu
 
Mesaje: 6237
Membru din: Mar Mar 18, 2003 12:00 am

Mesajde Salma » Vin Mai 23, 2003 11:23 pm

Vrajeala, vrea sa ne manipuleze, zice ca nu vrea ca sa ne-nghesuim noi sa-i dam. Asta-i psihologie inversa. Nu ti-a mers, domnu Portnoy:j
Avatar utilizator
Salma
 
Mesaje: 774
Membru din: Sâm Mar 01, 2003 12:00 am

Mesajde cubu » Vin Mai 23, 2003 11:25 pm

Ma supun la testul cu detectorul de minciuni...
indescifrabil
Avatar utilizator
cubu
 
Mesaje: 6237
Membru din: Mar Mar 18, 2003 12:00 am

Mesajde Unregistered » Sâm Mai 24, 2003 1:32 pm

bravos! halal! deci observ ca m-atzi lasat pe dinafara. sam facetzi voi mie una ca asta! nu ma ashteptam! marog... nu ma intereseaza sa capat cine shtie ce cashtiguri de pe urma admiratziei ce io port lu donshoara Sorana so tzina Du-zeu in sanatate. da io alceva voiam sai rog pe cei care vatzi adunat in grupu ala ca sa vina vreo trei 4 baietzi mai sanatoshi sa ma ajute shi pe mine intro problema care o am. deci io mam gandit sai dau lu donshoara Sorana de zioa iei un cado mai special shi cum shtiam ca ia ie mai de pe la mare mam gandit ca iar place sa aiba un delfin pitic care sal ia cu ia in turneu s-ai aduca aminte de casa. deci nu shtiu pe ce cale se obtzine delfinii pitici de borcan da' io am incercat sa imperechez un pechinez care lam primit de la o matusha din techirgiol care shtia sa inoate cu un rechin dala alb. deci ce sentampla io vreau sa ma ajute neshte baietzi sa tzin pechinezu ca mia mancat trei rechini panacuma shi doo laditze de scule de dacia. nu de rechini m-ie mie ca mai am fro 6 in pod da shtitzi shi dumneavoastra cat de greu gaseshti scule de dacia care sa se potriveasca. po sa contez pe ajutoru lu dumneavoastra?
Unregistered
 

Mesajde neatza » Sâm Mai 24, 2003 1:36 pm

nu mai intzeleg nimic! mai intai sunt lasat pe dinafar shi dupaia nici numele num mai apare dupe ce mam chinuit sa scriu atata care voi nici nu shtitzi.
AKM - powered by another.ro

Am trei alter ego, toti bonavi de schizofrenie.
Avatar utilizator
neatza
 
Mesaje: 5820
Membru din: Sâm Aug 24, 2002 11:00 pm

Mesajde Salma » Sâm Mai 24, 2003 5:16 pm

Ma neatza, iti dau un sfat prietenesc, asa, ca te cunosc: decat sa-ti bati capu sa freci la salata de vinete sau, doamne-fereste, sa te mai haleasca pechinezu ala fioros, doar-doar iti arata Sorana strungareata, mai bine pune tu mana si fa un comentariu frumos, asa ca mine, sa te pui bine cu Naituisa si sa vada ca ai potential, ca pana la dumnezeu te mananca sfintii. Nu vezi ce-a patit Portnoy daca n-a stiut sa se orienteze? Parerea mea.
Avatar utilizator
Salma
 
Mesaje: 774
Membru din: Sâm Mar 01, 2003 12:00 am

Mesajde neatza » Dum Mai 25, 2003 1:41 pm

nu pot! daca nu pot nu pot shi pace. deci io ceam avut de spus am spus ca nam de demonstrat nimic la niminea shi sa obtzin vreo functzie doar pe baza faptului de sentimente mari care le am io. Care daca vretzi sa shtitzi da sa nu mai spunetzi la niminea shi nici sa nu lasatzi pe toata lumea sa citeasca ce o sa spun io acuma ca io am shi o alta pasiune inafara de donshoara Sorana adica traforaju. Miam facut panacu la traforaj doo caroserii de aro sport, cinci televizoare deeuu, 6 periutze de dintzi, 243 de colace de vece shi multe alte alea. Da io mai miam facut ca sa fiu aproape de amandoo pasiunile pe donshoara Sorana din traforaj care am lipit pe deasupra la placaju ala un afish din revista aia de muzica de zici ca ie ia in carne shi oase decat ca mult mai slaba. Shi sa mai shtitzi ca deshi ash putea face ce vreau io ca ia orcum nu poa sa zica nimica noi dormim in paturi separate ca pana la nunta nici nu ma gandesc. Deci daca nici asta nu ie pasiune atunci io cred ca niminea nu mai shtie ce ie iubirea.
AKM - powered by another.ro

Am trei alter ego, toti bonavi de schizofrenie.
Avatar utilizator
neatza
 
Mesaje: 5820
Membru din: Sâm Aug 24, 2002 11:00 pm

Mesajde cubu » Dum Mai 25, 2003 8:58 pm

Propun ca Salmei sa i se ia titulatura de vicepresedinte si sa i se acorde cea de "Deanna Troi"... Si-asa a terminat psihologia... Ca vice e foarte impartiala...
indescifrabil
Avatar utilizator
cubu
 
Mesaje: 6237
Membru din: Mar Mar 18, 2003 12:00 am

Mesajde Salma » Dum Mai 25, 2003 10:16 pm

Carcotas ca intotdeauna. Te faci ca uiti ce fata buna am fost eu cu tine, m-am oferit sa impart cu tine pozele cu autograf si sa te pun secretara in ture cu neatza, si tu drept rasplata ai inceput sa ma vorbesti pe la spate si sa ma sapi, ca ce vice, ca cine m-a pus vice? Da asa e oamenii, rai si nerecunoascatori, daca ai vazut ca nu-ti merge tertipurile tale manipulante te apuci sa ma numesti in fel si chip, ma faci denatroaie, da lasa, Portnoyule, ca cine are ochi de auzit si urechi de vazut isi da seama de mishculatiile tale si adevarul iese la iveala ca uleiu. Io nu ma tem, ca mi-s fata cinstita, de la tara, si nu tin cu nimenea, numa cu aia care merita.
Avatar utilizator
Salma
 
Mesaje: 774
Membru din: Sâm Mar 01, 2003 12:00 am

Mesajde cubu » Lun Mai 26, 2003 2:43 am

Auzi mai Salmo, lasa textele astea, ca stim amandoi ce gandesc eu, ce devotat sunt cand e vorba de A.S.I.A.... La voi pe Betazed nu v-au invatat parintii sa nu interpretati sentimentele si trairile umanoizilor intr-un fel in care i-ar discredita? Sau jumatatea ta umana te face sa cazi in pacatul de a discredita un om onest si integru? Propun din nou sa fiu supus testului cu detectorul de mincinuni pentru a dovedi buna mea intentie...
indescifrabil
Avatar utilizator
cubu
 
Mesaje: 6237
Membru din: Mar Mar 18, 2003 12:00 am

Mesajde nocturna » Lun Mai 26, 2003 10:53 am

va multumesc din tot sufletul pentru sprijinu' si increderea acordate. mi-s tare emotionata, nu m-am mai sitmtit asa de pe vremea cand eram soim al patriei :D ...nustu' ce sa mai zic. vb lu' eyeu' o lacrima se rostogoleste incet, da' sigur...ma simt foarte onorata.
va multumesc dragi fani ASIA. in calitatea mea de presedinte si ca confidenta, de incredere, a fetelor promit sa nu va dezamagesc.
eyeule tre' sa depun vreun juramant, ceva? care-i procedura? ne legalizam undeva statutu' de fanclub?

neatza scuzele mele ca te-am lasat p'afara, bineinteles ca si tu esti un membru al fanclublui ASIA, da' sper ca nu te astepti sa primesti si bani pe chestia asta.

ba asta 'fan STATE', ce nu-ti convine mah la melodie? argumenteaza!

portnoy, salma, certurile si invidia nu-si au rostu' in acest fanclub. orice diferente ar exista intre voi va rog sa le tratati in afara orele de program.

acestea fiind zise, declar aceasta prima sedinta a fanclublui incheiata.
"Sunt un om. Mi se pare ca e de ajuns"

A.K.M. powered by another.ro
Avatar utilizator
nocturna
 
Mesaje: 8725
Membru din: Mie Dec 04, 2002 12:00 am

Mesajde neatza » Lun Mai 26, 2003 11:16 am

bani? eu? da la ce sam trebe? io fac toata treaba asta doar din simplu motiv care nul am ca decat io miem place de donshoara Sorana fiei ghiersu cristalin care mam gandit ca sa facem shi un fel de sectziuni cum ie la partide shi normal io o sa fiu la sectziunea Donshoara Sorana care daca mai prind vrun membru pacolo ii iau jugulara. da in rest io va ajut cu cea mai mare dragoste care totzi pretenii lu donshoara Sorana ie shi pretenii mei shi o sa va invit pe totzi la mine sa facem o agapa cu muzica dans antren ca in vremurile bune. vinetele le dau io. shi mai am nishte otzet pentru salata din vinu de la reveilonu trecut.
RSVP! (í§a veut dire: Repondez s'il vous plait!)
AKM - powered by another.ro

Am trei alter ego, toti bonavi de schizofrenie.
Avatar utilizator
neatza
 
Mesaje: 5820
Membru din: Sâm Aug 24, 2002 11:00 pm

Mesajde eyewitness » Lun Mai 26, 2003 11:27 am

completare la prima adunare generala a fanclubului asia.

io pe tobosar l-as propune in fonctie da secretar sa scrie procesele verbale la fiecare sedinta ca are scrisu fromox si citet. neata nu-i bun de secretar ca scrie dezlanat si parca scrie retete ca de doftori ca trebe sa ne luam dictionar neata/roman si invers. pe neata io il propun derector cu pablic rileishan ca are vrajeala si abureste precum cubu de gheata azvarlit in uischi...
in ciuda protestelor unor fani neavizati salma ramane in fonctia de vice presedinte si se va ocupa de recrutarea de noi membri si membrane in cadru fanclubului asia. io o sa ma ocup in continuare de promovarea in lume a imaginii fetelor si a pieselor lor de succes.

asia rulz!!!
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde neatza » Lun Mai 26, 2003 11:38 am

booon! deci in calitate de piar (ia te uita frate cum se brodi!) io va zic ca sa avetzi grije cum vorbitzi cu oaminii care intra pacia care sa nui loatz din prima cu cuvinte grele ci mai intai sa le dam un sherbet de gutui care facea bunicamea de ieshea shoarecii de pin ascunzatori ca sa vie sa miroasa cu pretzu vietzii cand desfacea borcanu shun pahar cu apa rece shi daca so dovedii ca nu ie dai noshtrii le dam la cap sa tzina minte ca ie mitocani.

amendament: orice intrus va fi tratat cu o raceala demna, astfel incat sa intzeleaga chiar shi cel mai nesimtzit ca prezentza lui este inoportuna!
AKM - powered by another.ro

Am trei alter ego, toti bonavi de schizofrenie.
Avatar utilizator
neatza
 
Mesaje: 5820
Membru din: Sâm Aug 24, 2002 11:00 pm

Mesajde cubu » Lun Mai 26, 2003 12:18 pm

Draga Polifem, am mai zis ca functia de secretara nu mi se potriveste, iti trebuie anumite calitati pentru a indeplini cu succes aceasta functie... Calitati pe care numai o fata poate sa le aiba... Doua sus, si trei jos... Asa ca mai bine un membru neinsemnat dar devotat al fetelor... Eu ma retrag din jocurile astea de culise, pentru ca nu vreau sa stric imaginea Asiei...

Vivat ASIA!!!
indescifrabil
Avatar utilizator
cubu
 
Mesaje: 6237
Membru din: Mar Mar 18, 2003 12:00 am

Mesajde eyewitness » Lun Mai 26, 2003 12:32 pm

tobosare mare mahnire imi invada sufletul citind cuvitele-ti pline de reprosuri si dojene ceea ce inca o data ma face sa cred ca pendulezi periculos intre a fi fan adevarat sau un surogat de fan al fetelor. acum inteleg indoiala salmei la acceptarea ta in randurile noastre. noi aici in clubul nostru ,inainte de a ne angaja plenar in sustinerea fetelor, ne-am debarasat de toate interesele meschine de inavutire si parvenire, intrand in acest fanclub curati, cu un profil moral si etic propice eliminarii oricarei umbre de indoiala asupra credibilitatii noastre.

totusi ceausescu nu a fost secretar general? ce legatura e intre doua sus si trei jos , in a face o munca utila si dezinteresata ? nimic nu e josnic atunci cand esti ghidat de o cauza mareata.
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde cubu » Lun Mai 26, 2003 12:39 pm

Imi mentin declaratia... Voi decideti...
indescifrabil
Avatar utilizator
cubu
 
Mesaje: 6237
Membru din: Mar Mar 18, 2003 12:00 am

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Mai in gluma mai in serios. mai mult in gluma

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 16 vizitatori