Ultima piesa ASIA -"Hodoronk-Tronk"

discutii pe care nu stii unde sa le incepi, haz de orice caz; ca intre prieteni

Moderator: anjin-san

Mesajde Unregistered » Mar Mai 27, 2003 1:31 pm

bre domnu portnoy, manifestarile astea de individualism nu duce la nimica bun asha sa shtiiii.
da' in alta ordine de idei: bine mai cel care fi ar scrietzi sa mult p' fanii aici .... deshi stau io shi ma gandesc ca mai bine pastram aceeashi ordine a ideilor ca sa ne intzelegem shi noi ca oaminii care este. deci ce sentampla daca to matzi pus acilea piar io va zic ca daca vatzi vazut cu boiin carutza ce vatzi zis ca gata sa termenat shi nu mai trebe sa facetzi nimica cea ce nui adevarat care trebe sa vada shi aia care nu ie inca fani adevarata fatza a lu fetele de la asia care nu ie deloc asha cum crede nenorocitzii aia filear somnu greu. deci prima mea directiva ca piar ar fi sa punetzi mana de sa mai inshiruitzi litere pacilea ca sa se vada. parerea mea.
Unregistered
 

Mesajde neatza » Mar Mai 27, 2003 1:34 pm

deja au inceput sam sboteze mintea fragila cu delogatu. sa ne tzinem tari. traiascai noshtriii!
AKM - powered by another.ro

Am trei alter ego, toti bonavi de schizofrenie.
Avatar utilizator
neatza
 
Mesaje: 5820
Membru din: Sâm Aug 24, 2002 11:00 pm

Mesajde eyewitness » Mar Mai 27, 2003 1:39 pm

pai acu fiind noi organizati luarile de cuvant se fac numa in plenu adunarii generale a fanclubului nu mai ie fiecare de capu lui si teleu tanase sa friga duda pe carare cand vrea si cand nu vrea. acu vine naituisha ,dna presedinte, cu convocatoru si convoaca la convocare. pana cand nu zice ea data , ora si locu de sedinta precum si ordinea de zi clara si citeata nu ne mai convocam si nu mai luam luarile de cuvinte precum indraznisi mataluta mai devreme si inainte. aci trebe sa fie o disciplina ca de aia ne organizaram
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde nocturna » Mar Mai 27, 2003 1:47 pm

ca bine si mai ales clar ai mai grait. cat pe'ce sa nu te recunosc mah neatza. :D
ma gandesc zi si noapte cum sa-i fac p'astia sa-si canalizeze energia si pasiunea pentru muzica inspre talentatele fete de la ASIA. nu-mi da pace gandul ca lumea n-a inteles mesajul nostru, ca poate undeva am gresit si cu forumu' si reticenta asta exprimata de unii precum portnoy, siouz, fane state...

rolul nostru, sa fie bine inteles, este de promovare a fetelor. si o promovare serioasa! asa ca astept idei de promovarea din partea voastra.

neatza, ai fii bun sa le faci oaresce propaganda fetelor? ca io una deja nu mai stiu spre cine sa ma indrept...deja piesa a ascultat-o tot blocu' meu si i-am convins, imediat cum isi cumpara peceu' si-si baga net, vin aici sa dea cu subsemnatu'.
"Sunt un om. Mi se pare ca e de ajuns"

A.K.M. powered by another.ro
Avatar utilizator
nocturna
 
Mesaje: 8725
Membru din: Mie Dec 04, 2002 12:00 am

Mesajde cubu » Mar Mai 27, 2003 1:58 pm

Bai, hotarati-va cum ma convingeti, ca eu am primit deja alte oferte de la niste satanisti, unora dintrei ei cica la zice Drim Sií£tí£r... Si astia mi-au propus direct postul de presedinte... Inima nu ma prea lasa, dar daca vad ca sunteti asa reticenti, eu ma duc la ei, ca imi ofera multe chestii tentante... Oricum, chiar daca plec la ei, A.S.I.A. va ramane prima mea iubire!!! Sa ma iertati fetelor!!!
indescifrabil
Avatar utilizator
cubu
 
Mesaje: 6237
Membru din: Mar Mar 18, 2003 12:00 am

Mesajde neatza » Mar Mai 27, 2003 2:10 pm

asta ie! dute! sa vedem daca o sa mai ai fro polutzie datorita lor. (donshoara Sorana, sa va dea Du-zeu sanatate shi viatza lunga!)
AKM - powered by another.ro

Am trei alter ego, toti bonavi de schizofrenie.
Avatar utilizator
neatza
 
Mesaje: 5820
Membru din: Sâm Aug 24, 2002 11:00 pm

Mesajde Salma » Mar Mai 27, 2003 8:28 pm

Io am cam lipsit fro 2 zile, lucru rusinos si nedemn datorat din cauza de multa munca plus bere cu colegii dupa program, da si pe terasa sa stiti c-am ascultat tot Asia, eu vorbind in gura mare ca ce talentate sunt si ce frumos canta, lucru care i-a facut pe niste unii sa ciuleasca urechile si sa zica "bune-s astea", da nu-mi dau seama daca nu cumva vorbeau de beri. Va multumesc in alta ordine de idei pentru increderea acordata si ca n-ati plecat urechea la diverse zvonuri ale numitului Portnoy, care dupa cum v-am zis si cu alte ocazii se dadea mare fan da cu prima ocazie s-a si dus intins la aia de la Drim Sietar, pe care io i-am vazut, c-am mai dat ca proasta bani pe bilet la ei, si-n afara ca au paru lung nici nu se compara pe departe cu fetele noastre, in primul rand ca nici nu-ntelegi ce zic acolo. Acestea fiind zise, ma angajez sa fiu demna de minunata functie pe care o detin si sa nu mai ies aiurea la bere fara sa intru pe forum mai-nainte si rog pe preastimatii menbrii si presedinti sa nu puna la dosar aceasta abatere datorata de faptul ca ma batuse soarele-n cap.

PS. Mai vreau sa-i multumesc lui domnul aiuitnes ca m-a nominalizat la titlul de miss fanclub si daca crede ca aspectul meu fizic corespunde eu pot sa fac si sampling pentru fetele de la Asia, sa-mpart fluturasi si tricouri si poze.
Avatar utilizator
Salma
 
Mesaje: 774
Membru din: Sâm Mar 01, 2003 12:00 am

Mesajde nocturna » Mie Mai 28, 2003 10:48 am

Salma hai ca te disculpam ca ai lipsit tocmai de la primele intruniri ale fanclublui, si tocmai tu in calitate de vice. da’ sa nu se mai intample ca ne suparam si imediat convocam marea adunarea generala si supunem rapid la vot concedierea ta. Ca slava domnului candidati la post e cu sutele, de exemplu’ Mr. Hyde de’abia asteapta sa-ti ia postu’ :)

Si zici ca domnu’ eye te-a nominalizat la titlul de miss. hmm...da’ chiar asa, noi ce avem? ma gandeam sa punem mana sa ne facem niste poze d’alea artistice, sa ne remarce si pe noi forumistii, ca astia’s mari iubitori de frumos, si poate avem norocu’ sa ne gasim intre primele 5 din 4, ca si io am fost miss boboci de ratza cand am intrat in primu’ an la gradinitza si uite asa se lanseaza omu’ si poate, poate le conving pe fetele de le ASIA sa ne ia in turneu cu ele sa prestam figuratie pe scena.
sunt sigura ca eyeu' ne va sustine ca daca ne-a sustinut el intr-un lucru asa de serios precum fanclub ASIA asta deja e nimik. Salma io zic ca asta e sansa noastra de afirmare, poate ne facem si noi vreun Pops sau ceva... :D
"Sunt un om. Mi se pare ca e de ajuns"

A.K.M. powered by another.ro
Avatar utilizator
nocturna
 
Mesaje: 8725
Membru din: Mie Dec 04, 2002 12:00 am

Mesajde Salma » Mie Mai 28, 2003 11:59 am

Mersi frumos, sefa, stiam eu ca esti intelegatoare, promit sa nu se mai repete.:) Eu nu vreau sa ma fac vedeta sau sa cant si n-am castigat nici un premiu de frumusete pana acum, numai un concurs de tricicleta tot la grupa mica, tot ce vreau e sa le-ajut pe fete cum pot, si cu fizicu si cu psihicu, si daca vrei si tu eu ziceam sa mergem prin diverse locuri cu poze frumoase cu Asia si cu fluturasi si sa le-mpartim la lume, cum am vazut ca fac fetele alea cu tigari, si asa toata lumea o sa auda de trupa sufletelor noastre. Cat despre Mr.Hyde, eu zic sa-l cooptam fara discutie, ca l-am supravegheat de-a lungul vremii si s-a dovedit un sincer simpatizant, da ma mir de ce nu e si el p-aici. Cred ca trebuie sa-l anuntam, ca poate n-a aflat omu ca visul lui cu forumul Asia e pe cale sa se implineaca.
Avatar utilizator
Salma
 
Mesaje: 774
Membru din: Sâm Mar 01, 2003 12:00 am

Mesajde nocturna » Mie Mai 28, 2003 12:08 pm

Mr Hyde e inca distrus dupa ce vali a ruinat visu' lui de-o viata, si anume forumu' ASIA. in ultimele saptamani a sustinut o campanie asidua pentru strangerea de voturi pro forum da' se pare ca n-a reusit. asta e. unii oameni e clar impotriva calitatii in muzica romaneasca. o sa mai treaca ceva vreme pana-si va reveni, speram sa fie cat mai curand, pentru ca el sa se intoarca in randurile fanilor ASIA unde i-am pastrat un loc de onoare.
"Sunt un om. Mi se pare ca e de ajuns"

A.K.M. powered by another.ro
Avatar utilizator
nocturna
 
Mesaje: 8725
Membru din: Mie Dec 04, 2002 12:00 am

Mesajde Salma » Mie Mai 28, 2003 12:18 pm

Saracu om, ce-o fi acum in sufletu lui, si de la Vali nu m-asteptam chiar la asa ceva. E binevenit in mijlocul nostru unde speram sa-l putem consola si sa purtam cu el discutii placute ca-ntre adevaratii fani. Eo zic sa-i oferim, drept consolare, din partea noastra, a fanclubului, titlul de Membru de Onoare in Grad de Cavaler pe Viata.
Avatar utilizator
Salma
 
Mesaje: 774
Membru din: Sâm Mar 01, 2003 12:00 am

Mesajde neatza » Mie Mai 28, 2003 1:57 pm

deci vazand io ca sa strans neshte membriii paicia am crezut ca ie shedintz shi atuncea cer shi io cuvantu ca sa propun urmatoarili sugestii care este urmatoarili
deci io zic ca pe langa forumu asta sa stam de vorba cu oaminii pe strada shi sa le aratam adevarata valoare a lu formatzia asia shi nu in ultimu rand a lu donshoara Sorana (sai fie viatza ushoara). deci cum vedetzi careva frun om pe strada loatzil cu binishoru ademenitzil cu o bere o cinzeaca sau Doamnefereshte un suc shi vorbitziii rar shi pendelete despre sufletu lu fetele astea care shi la pus in slujba muzicii romaneshti.
shi doi care inafara de asta nu ar fii bine ca sa ratam nici cele mai micutze manifestari unde se strange oaminii care or sa le sponsorizam din bani noshtrii or sa ne implicam activ in ele ca reprezentantz ai lu fetele asia. uite bunioara io am dat bani de lamine ca sa se cumpere sos remulad pentru concurentzii invinshi la Concursu Internatzional De Melci De La Mizil sham vorbit shi cu un preten care a venit cu un magnetofon Kashtan shi a pus muzica de la asia tot concursu de sa bucurat totzi participantzii.
AKM - powered by another.ro

Am trei alter ego, toti bonavi de schizofrenie.
Avatar utilizator
neatza
 
Mesaje: 5820
Membru din: Sâm Aug 24, 2002 11:00 pm

Mesajde Salma » Mie Mai 28, 2003 2:53 pm

Eu sunt intrutotul si total deacord cu piaru nostru si ma ofer sa sponsorizez campania mea si a lu naituisa de sampling cu niste poze cu donsoara Sorana trase la imprimanta,cu toate ca am d-aia alb-negru si cu ace, dar frumusetea lui donshoara Sorana tot o sa razbeasca in ochii admiratorilor, si ca model va propun urmatoarea, astept parerea lui neatza.
Nu aveţi permisiunea de a vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj.
Avatar utilizator
Salma
 
Mesaje: 774
Membru din: Sâm Mar 01, 2003 12:00 am

Mesajde neatza » Mie Mai 28, 2003 2:56 pm

haba-haba!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
AKM - powered by another.ro

Am trei alter ego, toti bonavi de schizofrenie.
Avatar utilizator
neatza
 
Mesaje: 5820
Membru din: Sâm Aug 24, 2002 11:00 pm

Mesajde Mr Hyde » Mie Mai 28, 2003 6:49 pm

Mr Hyde e inca distrus dupa ce vali a ruinat visu' lui de-o viata, si anume forumu' ASIA. in ultimele saptamani a sustinut o campanie asidua pentru strangerea de voturi pro forum da' se pare ca n-a reusit


Mr Hyde si-a revenit si se duce s-o vada pe Diana :yD Revin cu impresii...
Sunt insatiabil. Mananc par, ceara din urechi, cocolosi de sange inchegat, tot si toate pe care le numesti ale tale.
Avatar utilizator
Mr Hyde
 
Mesaje: 1284
Membru din: Mie Sep 25, 2002 11:00 pm

Mesajde cubu » Mie Mai 28, 2003 11:37 pm

Bine am facut ca am parasit acest fanclub, care este condus de oameni cu interese meschine, numai la fetele noastre de aur nu se gandesc... Tot ce fac e de fatada, duc oamenii de buna credinta cu vorba si pe cei care incearca sa-i demaste ii dau la o parte... Mai mult urzesc planuri impotriva acestor oameni (e vorba despre mine bineinteles)... Am dat din intamplare peste inregistrarea unei convorbiri intre presedinta si vicea sa... Calitatea benzii nu este prea buna, trebuie sa fiti foarte atenti sa intelegeti ce se vorbeste...

Salma: B*i Naitu*o... *ortnoy asta ma enrveaza... Tr**uie facut ceva in leg**ura cu e*...
Nigtwish: Da, ai dreptate, ne *oa* face multe pr**lem*...
Salma: Pai si ce *acem?
Nightwish: M-am gandi* eu la *n plan... Oricum singur* sol**ie este lichid*rea lui...
Salma: Sunt de a*ord... Dar cum?
Nightwish: Am o cun*s*inta... Un om foarte *iscret...
Salma: OK, am increde** in t**e...

Si asta nu e tot... Cei interesati sa-mi trimita un mail si le pun la dispozitie intreaga convorbire...
indescifrabil
Avatar utilizator
cubu
 
Mesaje: 6237
Membru din: Mar Mar 18, 2003 12:00 am

Mesajde Mr Hyde » Joi Mai 29, 2003 3:41 am

Boon, m-am intors... si nu pot decat sa repet ce i-am spus si Moshului: nu am vazut in viata mea o fata atat de frumoasa ca Diana. Mai era si Gina de la B1 ( La Strada)... foarte draguta, dar palea in fata Dianei. Asa, acum am spus ce aveam pe suflet, astept mistourile...
Sunt insatiabil. Mananc par, ceara din urechi, cocolosi de sange inchegat, tot si toate pe care le numesti ale tale.
Avatar utilizator
Mr Hyde
 
Mesaje: 1284
Membru din: Mie Sep 25, 2002 11:00 pm

Mesajde neatza » Joi Mai 29, 2003 8:12 am

Deci in legatura cu cele scrise de portnoy vreau sa va zic ca eram de fatza shi cea ce afirma iel nu ie adevarat care de fapt toata discutzia era in legatura cu gandacul de bucatarie favorit al Salmei pe care il cheama Gortnoi. Ei bine, acest gandac a fost pentru multa vreme (sa ne amintim numai de experientza trista avuta de Salma in legatura cu un personaj al carui nume nu ni l-a dezvaluit, dar ale carui fapte le putetzi afla pe threadul cu telenovele) singura fiintza careia i sa putea confesa. Totushi, dupe ce acest gandac a fost hranit cu cele mai bune produse rezultate din mainile dibace ale Salmei, iel a avut tupeul sa ii umple casa de nishte preteni foarte nesimtzitzi, ba chiar recurgand la amenintzari de genu "sa shtii ca io o sa plec shi tzi las pe totzi ashtia aici. ma duc sa mai infestez pe cineva". era clar ca exterminarea este ultima solutzie viabila.
De asemenea, este foarte adevarat ca domnu portnoy (aflat in baza noastra de date drept un cunoscut misogin) are oarece diferende cu orice femeie ce poate ocupa o functzie de conducere, fapt ce il face atat singuratic, dar mai ales, nedemn de a fi membru al fanclubului Asia.
Ii rugam atat pe membrii noshtriii, cat shi pe simpatizantzi sa nu ia in considerare urmatoarele atacuri ale acestui personaj (avem informatzii sigure ca ele vor deveni din ce in ce mai multe shi mai grave). Toate diferendele se vor rezolva in instantza (daca nu poate fi voarba despre instantza juridica, macar despre cea a bunului simtz).

PR Fanclub ASIA
Neatza
AKM - powered by another.ro

Am trei alter ego, toti bonavi de schizofrenie.
Avatar utilizator
neatza
 
Mesaje: 5820
Membru din: Sâm Aug 24, 2002 11:00 pm

Mesajde Salma » Joi Mai 29, 2003 8:44 am

Aceste cuvinte ne doare, domnu Portnoy, si eu care eram cat pe ce sa-ti bag o vorba buna la Naituisa, sunt uluita si nu pot sa cred, unu ca ne-asculti convorbirile, maine poimaine poate vedem pe net si poze cu noi, doi ca interpretezi eronat, aducand acuzatii grave, nefondate, realitatea fiind cea dezvaluita de neatza. Din fericire nevinovatia mea a iesit la lumina si de aceasta data, multumita marturiei dezinteresante a lui neatza, dar nu mai stiu cat o sa suport asemenea atacuri marsave care-mi rapesc din timp si energie in loc sa ma ocup de probleme cu adevarat importante si anume fetele pe care le iubim cu totii atat de mult, eu dupa cum vedeti mi-am pus si avatar cu ele. Eu cam stiu de ce face Portnoy de-astea, ca m-am luat odata de idolul lui Pamela Anderson (nu Asia cum incearca sa ne pacaleasca) si dupa ce ca acolo m-a facut in fel si chip, aducandu-mi si amenintari cu moartea, citez, ca exista dovezi "ca o salma in drum spre cimitir" acum ma urmareste pe forum si incearca sa se razbune, ca sa-ntelegeti si voi ce fel de om este si ca nu mai merita in vecii vecilor titlul de membru.
Avatar utilizator
Salma
 
Mesaje: 774
Membru din: Sâm Mar 01, 2003 12:00 am

Mesajde eyewitness » Joi Mai 29, 2003 9:13 am

sa va spui ce mare bucurie imi facui io azi ca si acuma sunt emotionat. ascultam io bine mersi de dimineata si pe nepishatelea radioul coleasha la serviciu si cand de-odata, instantaneu si intempestiv si pe neasteptate ce-mi fu dat sa auz la postu respectiv? primele acorduri de flaut si trompeta de la piesa hodoronk tronk. ma pierdui cu firea cautand o caseta, si dupa ce-mi dadui cu stanga in dreapta si invers reusi sa bag o caseta si apucai sa apas simultan si in acelasi timp pe botonu rosu si pa plei. si acu ma desfat in acordurile piesei....chiar daca nu am prins inceputu.
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde neatza » Joi Mai 29, 2003 9:22 am

dupe ce am rezolvat pe moment problema cu atacurile sa trecem la o scurta informare a suceselor inregistrate in ultima vreme de fanclubu nostru:
Ieri am participat la Roshiorii de Vede la "Congresul Mondial Al Patiserilor Mici Fara Frontiere" editzia MMLCXVI unde, in cadrul seminarilor despre rolul telemelei in pateurile cu branza, am sustzinut o comunicare cu privire la contri butzia muzicii formatziei ASIA in creshterea foetajului. Rezultatele au fost uimitoare: spre deosebire de un foetaj preparat de nishte lucratori care au ascultat in timpul procesului de fabricare melodii ale formatziei vocal-instrumentale "Dream Theater", foetajul preparat de cei care s-au bucurat de frumosele cantece ale celor patru fete de la ASIA a avut urmatoarele calitatzi:
- era cu pana la 78% mai pufos
- cu pana la 69% mai gustos
- cu 21,7% mai crescut
- procesul de fragmentare a fost incetinit cu 32%
- shi cel mai important lucru, tolerantza la telemea a crescut cu 114%

In urma acestei comunicari, totzi participantzii la congres au fost de acord ca imnul urmatoarelor manifestari sa fie de acum incolo piesa "Hodoronk-Tronk".
Este fara indoiala un succes, dar nu unul personal, ci unul datorat tuturor membrilor fanclubului ASIA care m-au sustzinut shi au avut incredere in mine.

Va multzumesc,
PR Fanclub ASIA,
Neatza
AKM - powered by another.ro

Am trei alter ego, toti bonavi de schizofrenie.
Avatar utilizator
neatza
 
Mesaje: 5820
Membru din: Sâm Aug 24, 2002 11:00 pm

Mesajde nocturna » Joi Mai 29, 2003 11:24 am

va multumesc dragi fani si membrii ai acestui fanclub ca ati reusit sa va imobilizati intr-un numar fascinant de mare intr-un timp asa de scurt. Mr Hyde bine ai (re)venit printre noi, intr-adevar trebuie sa-ti dau dreptate: fata mai frumoasa ca Diana nici ca mai exista poate doar, febletzea lu' neatza, Sorana, cum bine a exemplificat vice-Salma in poza atasata. bravo Salmo asta-i spiritu'! :)
hyde-ule daca esti cuminte poate-ti aranjez o intalnire cu Diana, da' tre' sa promiti sa te porti cum trebe cu fata, ca ea e invatata doar cu gentelmeni. i-am mai vorbit eu asa de tine (in mare, ca nici io nu stiu multe), si cam e curioasa sa te cunoasca personal.

aiule, flaut era ala de la inceput? habar ai cat mi-am batut io capu' si mintea obosita sa-mi dau seama despre ce instrument e vorba. se pare ca fetele vor mai aborda in viitoarele lor piese astfel de instrumente necovnentionale precum flautu', cimpoiu', tzambalu', etc.

hyde-ule, ca se vezi numa ce buna sunt eu cu tine precum si in calitatea mea de presedinte al acestui minunat fanclub, atasez pentru sufletzelul tau indragostit o poza cu prea-frumoasa Diana.
Nu aveţi permisiunea de a vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj.
"Sunt un om. Mi se pare ca e de ajuns"

A.K.M. powered by another.ro
Avatar utilizator
nocturna
 
Mesaje: 8725
Membru din: Mie Dec 04, 2002 12:00 am

Mesajde neatza » Joi Mai 29, 2003 11:39 am

deci io in calitate de piar care trebe sa ma ocupez atat de reputatzia la fatele da la asia, vad cu dureren suflet ca trebe sa aduc la cunoshtintza catorva membriii ai fanclubului neshte trebi care trebe sa le faca iei ca sa shtie shi oaminii cine shi mai ales cu cine vorbeshte. drept care va propun la membriii care avetz functzi sa le scritzi dedesuptu la fiecare mesaj dupe cum fac io mai jos:

ezemplu:

Piar Fanclub Asia
Neatza


Pentru o cauza dreapta, tot inainte! Traiascai noshtrii!
AKM - powered by another.ro

Am trei alter ego, toti bonavi de schizofrenie.
Avatar utilizator
neatza
 
Mesaje: 5820
Membru din: Sâm Aug 24, 2002 11:00 pm

Mesajde eyewitness » Joi Mai 29, 2003 11:49 am

pai flaut iera ca chiar am shetit intr-o revista de circulatie autohtona ca unu anderson , un afon notoriu, care mai demult si-a injghebat o trupa de-i zicea getro tal, care nici macar nu au intrat in vreun top de la noi, a zis ca primele acorduri din hodoronk tronk ar fi furate de la o piesa de rahat a lor , ceva cu o locomotiva care respira si de care n-a auzit nici bunica-mea care era la curent cu tot ce aparea in domeniu ea fiind chiar abonata la festivalu de romante crizantema de aur mergand anual la targoviste sa asiste la premiile emtivi.
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde nocturna » Joi Mai 29, 2003 11:59 am

membru neatza ma vad nevoita sa te trag nitel de urechi, si sa-ti reamintesc, ca poate ti se tulburara mintiile de la poza lu' do'nsoara Sorana, ca io sunt presedinte si pe mine ma stie toata lumea, si aici toti ne stim intre noi si nu e nevoie sa ne semnam cu mai stiu eu ce piar sau denumiri pompoase. poate mai incolo, cand vom creste ca si institutie ce suntem, o sa ne punem insigne in piept cu sloganul Alege Doar ASIA.

*later edit: e incredibil aiule cum fetele au reusit sa imbine aceste acorduri atat de suave. io am auzit ca folosirea flautului a fost ideea Ancai. (de fapt, mi-a zis ea asa mie ca confidenta ce sunt)
"Sunt un om. Mi se pare ca e de ajuns"

A.K.M. powered by another.ro
Avatar utilizator
nocturna
 
Mesaje: 8725
Membru din: Mie Dec 04, 2002 12:00 am

Mesajde neatza » Joi Mai 29, 2003 12:08 pm

ca shi preshedinta ce iesht, dorintza lu matale este ca shi o porunca pentru mine.
AKM - powered by another.ro

Am trei alter ego, toti bonavi de schizofrenie.
Avatar utilizator
neatza
 
Mesaje: 5820
Membru din: Sâm Aug 24, 2002 11:00 pm

Mesajde Mr Hyde » Joi Mai 29, 2003 1:28 pm

Nightwish dixit
intr-adevar trebuie sa-ti dau dreptate: fata mai frumoasa ca Diana nici ca mai exista poate doar, febletzea lu' neatza, Sorana, cum bine a exemplificat vice-Salma in poza


Hmm, detectez oare o usoara ironie in spusele tale? Sper sincer ca ma insel, pentru ca eu eram cat se poate de serios. Poza e una dintre cele mai reusite... totusi in realitate e chiar mai frumoasa. Cat despre Sorana, va trebui sa-l dezamagesc pe neatza, fui coleg de liceu cu ea, nu e cine stie ce...

in mare, ca nici io nu stiu multe


Pai si cine-i de vina? Propun o intrunire cat mai urgenta a fanclub-ului ASIA, ne cunoastem, schimbam albume, autografe, postere, ce mai, o sa fie super fain!!!
Sunt insatiabil. Mananc par, ceara din urechi, cocolosi de sange inchegat, tot si toate pe care le numesti ale tale.
Avatar utilizator
Mr Hyde
 
Mesaje: 1284
Membru din: Mie Sep 25, 2002 11:00 pm

Mesajde eyewitness » Joi Mai 29, 2003 1:51 pm

bah haidule ,in primu si in primu rand pe noi acilea , ca membri marcanti ai fanclubului asia, ne intereseaza mai mult muzica fetelor, mesajul lor pertinent catre cei care le asculta, textele pline de sensuri si simboluri si mai putin ne intereseaza aspectu lor fizic. nu neg ca multi putem fi indragostiti lulea de una sau alta dar primordial este farmecul muzici pe care aceste fete modeste stiu sa-l ofere din plin. sa nu ne depasim conditia de fani devenind fanatici.

in al doilea rand io zic sa semnam si sa parafam o petitie si s-o inaintam forurilor competente , in special tovarasului vali, spre a protesta vehement impotriva ignorantei pe care o doveste fata de realele talente, fata de adevarata muzica, fata de barierele arbitrare puse in calea afirmarii muzicii de calitate, obligandu-l, la nevoie folosind chiar metode coercitive, in a gasi un loc si acestor fete, in ierarhia valorilor autohtone , precum il aiu teneteu ,animalics si multe altele care sunt inferioare din multe puncte de vedere fetelor de la asia.
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde Salma » Joi Mai 29, 2003 3:14 pm

Am venit intr-un suflet de la servici, cu taxiu, nici n-am mai pus gura pe bere, am baut numai doar o socata, sa nu cumva sa scap discutiile importante din sedinta de azi, si imi creste inima-n mine cand vad cat suflet se pune pentru fete, si de aiu, si de naituisa, si de neatza, numai haidu nu prea s-a dezmeticit destul dupa lovitura primita de la infamul Vali nu ca i-as nega, doamne fereste, daruirea, da se pare ca n-a patruns inca adevaratul spirit al fanclubului. Cat despre propunerea aiului eu in calitate de fina a lui Vali ma ofer sa-l santajez cu retragerea titlului de nash daca refuza macar sa ne asculte vocile exprimate intr-un grup organizat pentru infiintarea forumului dedicat frumoaselor Sorana, Diana si celelalte.
Avatar utilizator
Salma
 
Mesaje: 774
Membru din: Sâm Mar 01, 2003 12:00 am

Mesajde eyewitness » Joi Mai 29, 2003 3:21 pm

bah neata am primit un fax la sediu fanclubului cum ca la slobozia incepe maine un congres international pe tema "implicatiile muzicii in cresterea si dezvoltarea culturilor din epoca intai" . treci pe caserie pe la sediu sa-ti iei ordinu de deplasare si banii de diurna sa vezi la fata locului care ie discutiile si sa ne relatezi in amanunt cand te intorci...
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Mai in gluma mai in serios. mai mult in gluma

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 23 vizitatori