trupele rock...

discutii pe care nu stii unde sa le incepi, haz de orice caz; ca intre prieteni

Moderator: anjin-san

Mesajde Bortzianu' » Lun Iun 16, 2003 10:45 am

Initial trimis de aphextwinz

Bortziene, covariantza aplicata cunoshtintzelor tale este egala cu zero. Adica in limbaj laic, se conserva.
....oale, suntetzi la fel de proshti luatzi separat, shi impreuna. prin comparatzii, nu reushitzi sa va atentuatzi imbecilitatea.


Mare e gradina prostilor si mereu mai muta unul gardul ...

..mai gigi ce cauta laicul ori sacrul in discutia de fata? Dupa cum observ mai ai inca o mare calitate (pe langa cele de prea modest si prea lat in spate): esti si snob... mai lasa dictionarele si fa o clisma : ajuta la curatarea intru devenire .. cum spunea bietul Noica... sau incearca un Tutea ..de ex: "omul" ... sau lasa... :)

Iar apropos de Tutea si comparatii : o comparatie(la fel ca un exemplu), e pentru astia tampi ca tine, carora trebuie sa le desenezi...

..hai cu bafta .. daca ai intr-adevar ceva de spus, sunt pe Yahoo Mess . ... nu mai plictisi lumea cu vorbele tale de duh ...ca e mai mult duhul de ele ..si deja pute (nu miroase)...

Mult noroc in activitatile tale de cercetare ... cum spunea CINEVA: iti doresc sa ajungi DEPARTE si sa nu te mai intorci de-acolo....

Bafta!
Avatar utilizator
Bortzianu'
Junior Member
 
Mesaje: 1145
Membru din: Vin Ian 24, 2003 12:00 am

apropos de concerte

Mesajde Bortzianu' » Lun Iun 16, 2003 10:52 am

...si apropos de concerte rock, hai s-o fac si pe asta... :
Duminica, 22 iunie a.c., in Cismigiu , dupa ora 17, concert normal (adica nu EXTRAORDINAR) "Buricul Pamantului" ...

..macar mai tragem o barfa fata-n fata

Bafta!
Avatar utilizator
Bortzianu'
Junior Member
 
Mesaje: 1145
Membru din: Vin Ian 24, 2003 12:00 am

Salutare !

Mesajde Sioux » Lun Iun 16, 2003 1:09 pm

In primul si in primul rand bucuros sa va revad, mai nervosi si mai suparati pe viata decat erati atunci cand mi-am luat si eu cateva libere ! Apoi - Stefane, multam de sustinere. Angus frate, da ! Mai traim, desi sub diverse forme si deghizari :) . Poate strangem gasca la una bucata bere, de deschidere. Ca pe vremuri, ca dupa aia (deschidere)... Pana la ultemu' cleient :)

Aphex, parerea mea e ca va certati total aiurea si in afara subuiectului. De la trupele rock s-a ajuns la injurii mai mult sau mai putin voalate. Mie persoanal imi este cat se poate de clar - pe aici toata lumea e egala. Unii sunt insa mai egali ca altii....
Din pacate nu toata lumea pricepe ca daca vrei sa combati trebuie sa ai si alte argumente decat "asa vrea muschiu meu !" Si ar mai fi o faza pe care ar trebui sa o invete unii - sa mai lase sarcasmu' de o parte si sa fie in stare sa recunoasca anumite adevaruri, chiar daca nu le convin. Pot fi acuzat iar ca generalizez. Na, generalizez. Bad day !
Mozart was a punk. Signed : Salieri.
Sioux
Junior Member
 
Mesaje: 60
Membru din: Joi Sep 20, 2001 9:34 am
Localitate: Bucureshti

Mesajde aphextwinz » Lun Iun 16, 2003 1:24 pm

trei doamne shi totzi trei :rolleyes:
jucaushu' da nas-in-nas cu nenea Afex pe forum. speriat scapa betzele din mana shi urla catre frontmanu' formatziei "Bortzi, scapa-ma tzatzo de asta ca ma-neaca!". urletu ricosheaza in cartoanele de oua care impodobesc salashul celor trei trupetzi shi astfel unda vibreaza in timpanele (volumul mare al cavitatzii dintre ele permite aparitzia unor armonici superioare care suprapuse nasc o intreaga polifonie - iata muzica, domnilor, muzica!) lu' domnu' Goe al formatziei care intentzioneaza sa se suie in primu' tren catre Bucureshti cu ocazia zilei de 10 mai (dupa un calendar mai vechi). le ashtept cu deosebit interes pe mamitzica shi pe mam-mare care trebuie sa apara la sfarshitul primului act shi sa-i cheme pe cei trei viteji la blidele lor cu grish shi scortzishoara. criticii de arta spun ca maiestria actorilor in manuirea lingurilor de lemn este neegalata in intreaga Europa.

domnu' Goe, tzi s-a prelins lapticu' pe barbie shi ai inceput sa scanceshti shi tu? marsh la baie shi spala-te!

jucaushule, inteligentza ta n-are legatura cu nimic, intrucat este neutra din toate punctele de vedere :D

Bortziene, tu eshti capu' la formatzie intru prostie shi fudulie. eshti eshantionul reprezentativ al mediocritatzii, eshti viermele prins sub gardu' de care spuneai, n-ai scapare shi te mutzi odata cu gardu'.
te frustreaza orice termen care itzi depasheshte vocabularul, faci clabuci negri shi punctiformi pentru a-tzi descleshta falcile intzepenite de furia neputintzei, denumeshti snobism orice manifestare a intelectului care depasheshte nivelul cocinei tale cerebrale. nu intzelegi cuvintele shi nu le intzelegi valentzele, totushi raspunzi in spasme, dovedind un mimetism remarcabil. ai observat ca nu este nevoie sa intzelegi, copiezi franturi de idei, le alaturi folosindu-te de lejeritatea limbii romane shi gata!
vorbesc despre algebra tensoriala aplicata shi tu imi raspunzi cu un eliadism ieftin (de ce ieftin? un partener de discutzie, ceva mai rafinat, daca s-ar fi protzapit in acelashi cuvant care tzi-a julit tzie genunchii mi-ar fi facut poate o trimitere la gandirea aristotelica din evul mediu sau mai recent la un Berdiaev - intelectul de sursa divina) apoi, pentru a ma convinge (de parca mai era nevoie - epatare adolescentina, deh) de spiritualitatea ta semidocta ii decartezi pe Tzutzea shi pe Noica (presupun ca in mana mai ai un Cioran, un Coelho shi un Garcia Marquez). amice, eshti idiot!
aphextwinz
Junior Member
 
Mesaje: 2126
Membru din: Lun Iul 30, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Mesajde basstard » Lun Iun 16, 2003 2:15 pm

Ma dobitocule!
In caz ca nu ti-ai dat seama, in postul despre "tehnologia informatiei" faceam misto => esti ridicol ... cu posturile tale scoase din cartea de psihologie combinata cu cartile de colorat.
Nu te flata, weekendul urmator intr-adevar merg la Bucuresti, dar cu "treaba", nicidecum pentru un idiot cu capul mare ca tine.Cele cateva ore pe care le voi avea libere le voi petrece cu prietenii de acolo si poate cu vreunii din forumisti la o bere cu scopul expres de a ma simti bine. Nu sunt dispus sa imi stric cele cateva ore pe care le am la dispozitie in Bucuresti in vreo disputa verbala (sau fizica) cu un idiot cu capul mare (vezi, ma repet) ca tine. Daca tii neaparat putem face o plimbare impreuna sa discutam ce vrei tu: te leg dupa motor si cat ne plimbam imi spui ce ai de spus.

E aiurea sa faci misto de cineva si respectivul sa fie atat de idiot incat sa nu isi dea seama, asa ca o sa incerc sa nu iti mai raspund la provocari.
Iti mai spun un ultim lucru: degeaba ai citit o tona de carti daca nu stii sa porti o discutie lejera. Aici se discuta despre trupele rock, nicidecum despre Noica, Tutea, Kant, Nietzsche sau mai stiu eu pe cine ai tot pomenit prin posturile tale. Daca ai un pic de cap ramai la subiect sau retrage-te si vezi-ti de postat pe forumul de psihologie si filosofie
human being/being human
Avatar utilizator
basstard
Junior Member
 
Mesaje: 1542
Membru din: Sâm Feb 01, 2003 12:00 am

Mesajde aphextwinz » Lun Iun 16, 2003 2:38 pm

suntetzi chiar atat de nebagatzi in seama incat sa credetzi ca intereseaza pe cineva ce facetzi voi la Bucureshti? haide, bagatzi, bagatzi mesaje pe forum, doar doar o veni cineva la concertu' vostru' :rolleyes:


mucosule, s-a facut mishto de tine de cand te-ai nascut, insa dotat fiind cu un simtz al umorului ceva mai ascutzit decat termopanu', itzi manifeshti crizele de isterie la fiecare pata de culoare care itzi deranjeaza privelishtea mata.

discutzia este foarte lejera, don' Goe, numa' ca un incrancenat shi un irascibil ca tine nu vede aceste lucruri. de Noica shi de Tzutzea sa-l intrebi pe Bortzianu, ca el e cu vrajeala la femei, mai invata de la el shi poate o sa ai shi tu sa legi pe cineva de motoru' tau ca sa nu itzi mai faci laba cu gandu' la mine.

inca mai ai laptic pe bot, valea!
aphextwinz
Junior Member
 
Mesaje: 2126
Membru din: Lun Iul 30, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Mesajde drumplayer » Lun Iun 16, 2003 9:30 pm

Initial trimis de aphextwinz
trei doamne shi totzi trei :rolleyes:
jucaushu' da nas-in-nas cu nenea Afex pe forum. speriat scapa betzele din mana shi urla catre frontmanu' formatziei "Bortzi, scapa-ma tzatzo de asta ca ma-neaca!". urletu ricosheaza in cartoanele de oua care impodobesc salashul celor trei trupetzi shi astfel unda vibreaza in timpanele (volumul mare al cavitatzii dintre ele permite aparitzia unor armonici superioare care suprapuse nasc o intreaga polifonie - iata muzica, domnilor, muzica!) lu' domnu' Goe al formatziei care intentzioneaza sa se suie in primu' tren catre Bucureshti cu ocazia zilei de 10 mai (dupa un calendar mai vechi). le ashtept cu deosebit interes pe mamitzica shi pe mam-mare care trebuie sa apara la sfarshitul primului act shi sa-i cheme pe cei trei viteji la blidele lor cu grish shi scortzishoara. criticii de arta spun ca maiestria actorilor in manuirea lingurilor de lemn este neegalata in intreaga Europa.

domnu' Goe, tzi s-a prelins lapticu' pe barbie shi ai inceput sa scanceshti shi tu? marsh la baie shi spala-te!

jucaushule, inteligentza ta n-are legatura cu nimic, intrucat este neutra din toate punctele de vedere :D

Bortziene, tu eshti capu' la formatzie intru prostie shi fudulie. eshti eshantionul reprezentativ al mediocritatzii, eshti viermele prins sub gardu' de care spuneai, n-ai scapare shi te mutzi odata cu gardu'.
te frustreaza orice termen care itzi depasheshte vocabularul, faci clabuci negri shi punctiformi pentru a-tzi descleshta falcile intzepenite de furia neputintzei, denumeshti snobism orice manifestare a intelectului care depasheshte nivelul cocinei tale cerebrale. nu intzelegi cuvintele shi nu le intzelegi valentzele, totushi raspunzi in spasme, dovedind un mimetism remarcabil. ai observat ca nu este nevoie sa intzelegi, copiezi franturi de idei, le alaturi folosindu-te de lejeritatea limbii romane shi gata!
vorbesc despre algebra tensoriala aplicata shi tu imi raspunzi cu un eliadism ieftin (de ce ieftin? un partener de discutzie, ceva mai rafinat, daca s-ar fi protzapit in acelashi cuvant care tzi-a julit tzie genunchii mi-ar fi facut poate o trimitere la gandirea aristotelica din evul mediu sau mai recent la un Berdiaev - intelectul de sursa divina) apoi, pentru a ma convinge (de parca mai era nevoie - epatare adolescentina, deh) de spiritualitatea ta semidocta ii decartezi pe Tzutzea shi pe Noica (presupun ca in mana mai ai un Cioran, un Coelho shi un Garcia Marquez). amice, eshti idiot!



Ba tu chiar ai talent...:o Ce faci de meserie? inscriptionezi cripte? :hehe:
N-ai vrea sa ne compui versuri ca vad ca esti tare.. :p Sau poate sa ne fi manager, ca papagal ai :dir: ;f
Tine-o tot asa!
:o
Intotdeauna e mai tarziu decat crezi..
Avatar utilizator
drumplayer
Junior Member
 
Mesaje: 199
Membru din: Lun Feb 03, 2003 12:00 am

Mesajde drumplayer » Lun Iun 16, 2003 9:48 pm

Initial trimis de aphextwinz
suntetzi chiar atat de nebagatzi in seama incat sa credetzi ca intereseaza pe cineva ce facetzi voi la Bucureshti? haide, bagatzi, bagatzi mesaje pe forum, doar doar o veni cineva la concertu' vostru' :rolleyes:


mucosule, s-a facut mishto de tine de cand te-ai nascut, insa dotat fiind cu un simtz al umorului ceva mai ascutzit decat termopanu', itzi manifeshti crizele de isterie la fiecare pata de culoare care itzi deranjeaza privelishtea mata.

discutzia este foarte lejera, don' Goe, numa' ca un incrancenat shi un irascibil ca tine nu vede aceste lucruri. de Noica shi de Tzutzea sa-l intrebi pe Bortzianu, ca el e cu vrajeala la femei, mai invata de la el shi poate o sa ai shi tu sa legi pe cineva de motoru' tau ca sa nu itzi mai faci laba cu gandu' la mine.

inca mai ai laptic pe bot, valea!


Pai poate vii chiar tu la concertu nostru si o sa vrei sa sa-ti spunem si cand o sa cantam in club a, ca o sa-ti placa... :cool:
O sa-ti dam si autografe.. daca vrei.. (da o sa vrei :D)

(Eu cred ca tu ai suferit mult.... sufleteste mai ales... si nu te mai poate ajuta nimeni, nici macar un psiholog; poate ca o relatie cu o femeie ti-ar prinde bine, poate te mai "calmezi");P ;)
Intotdeauna e mai tarziu decat crezi..
Avatar utilizator
drumplayer
Junior Member
 
Mesaje: 199
Membru din: Lun Feb 03, 2003 12:00 am

Mesajde Bortzianu' » Mar Iun 17, 2003 10:15 am

Initial trimis de aphextwinz


..Dragi parinti: nu va mai legati progeniturile de calorifer atunci cand plecati la servici (din lipsa de dadaca) ..vedeti unde se ajunge : monstruleti cu glas pitigaiat, defuland intru disperare pe la toate intersectiile si in orice colt si la oricine le-ar acorda o clipa de atentie... aphex: dupa cum te rugam, intra pe yahoo mess ... daca vrei sa vorbim ... sau ne intalnim duminica in Cismigiu. Si cu asta gata...

...asta este .. Mister Sioux mare dreptate are in postul de mai sus... intr-adevar, lumea accepta scandalul ca divertisment ..dar ce-i prea mult strica.

...referitor la trupele rock? ... daca DINCOLO isi revin , se va intampla si la noi la fel. Adica: ce apare dincolo se promoveaza si la noi...
Bafta!
Avatar utilizator
Bortzianu'
Junior Member
 
Mesaje: 1145
Membru din: Vin Ian 24, 2003 12:00 am

Mesajde Bortzianu' » Mar Iun 17, 2003 11:04 am

inca ceva, apropos de concerte rock si ... organizari de concerte rock:
..cu parere de rau ..va anunt ca iarasi s-a anulat concertul de pe 22 iunie, din Cismigiu.. mama ei de Romanie .. ..eu imi cer scuze, desi chiar nu am nici o vina. ...
Avatar utilizator
Bortzianu'
Junior Member
 
Mesaje: 1145
Membru din: Vin Ian 24, 2003 12:00 am

Mesajde aphextwinz » Mar Iun 17, 2003 12:31 pm

jucaushule, v-am ascultat muzica pe site, ashtept sa trecetzi de stadiul de "demo" shi poate am sa vin la un concert. convingetzi-ma ;)
quote me on that: proshtii nu sufera, iar psihologii nu-i pot ajuta decat pe cei cu probleme. intretzin relatzii cu oamenii, cu femeile dezvolt alte treb'shoare :) (intime, nu intreba!).


Bortziene, ce sinapse neroade itzi dicteaza tzie exhibitionismu' de pe acest forum? cum naiba sa legi pe cineva de calorifer shi sa defuleze prin intersectzii? :rolleyes: baiete, inainte sa incerci sa imi calci pe urme, asigura-te de o logica shi o coerentza decenta a mesajului tau. tu tzi-o tragi singur in barba, you are no fun :(


shi o chestie de bun-simtz, data viitoare sa va abtzinetzi de la covorashe roshii in fatza potentzialelor concerte, mai ales in dispute. se pare ca domnul Goe ishi va ambala motoru'n curte, jucaushu' va exersa autografe pe peretzi, iar Bortzi' se va plimba duminica prin Piatza Mare. ashteapta-ma ca vin :p
aphextwinz
Junior Member
 
Mesaje: 2126
Membru din: Lun Iul 30, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Mesajde Bortzianu' » Mar Iun 17, 2003 12:56 pm

Initial trimis de aphextwinz
. ashteapta-ma ca vin :p


..nene n-o mai freca la rece .. las- o - n pana mea ... ca se numeste masturbare... stiu ca esti innebunit dupE astea dar ... fa-o-n baie... bafta. si punct . (adica PUNCT)

..desi ti-e greu sa crezi, unii chiar nu canta pentru a da autografe... imi pare rau nu pentru ca nu cantam noi .. ci pentru cei care se agita sa organizeze ceva si li se tot pun bete in roate... ADICA (si probabil are legatura si cu subiectul thread-ului) exista inca in Romania oameni care vor sa faca ceva ... Si e un lucru bun. Problema e ca exista SI MAI MULTI OAMENI carora nu le pasa, sau care daca nu obtin un profit astfel incat sa-si ia o vila din el, pun bete-n roate... refuza sa miste un deget....

...si rock-ul si alte genuri muzicale in romania se lovesc mereu de aceeasi problema : promovarea pe parai ... cine e lansat deja si imi spune ca n-a dat un ban grup pentru asta, e un mincinos.
Bafta!
Avatar utilizator
Bortzianu'
Junior Member
 
Mesaje: 1145
Membru din: Vin Ian 24, 2003 12:00 am

Mesajde sioux » Mar Iun 17, 2003 1:18 pm

Postul asta e izvorat dintr-o certa frustrare ... Ca sunt oameni, care nu sunt lasati, ca se pun bete in roate.... Revin la ideea mea (fixa ce e drept) ca in State , in Los Angeles sunt 10.000 de trupe inregistrate oficial, iar trupele care vor sa cante ( ma refer la cele de nivelul vostru) dau ele bani ca sa fie lasate sa presteze dupa ce in prealabil seful de club a ascultat caseta demmo. Chestia asta poate iti spune ceva ! In Romania pur si simplu nu va pune nimeni bete in roate. De cele mai multe ori vi le puneti singuri. Uite, chiar saptamana trecuta am fost la sala la un bun priten de-al meu, care lasase niste pustani sa repete, ca doua zi aveau "cantare". Sunau cat de cat, dar erau clar in faza de tatonari. Si ei ieseau pe scena ! Si nici macar nu voiau sa inteleaga ca e pura pripeala, ba chiar s-au simtit jigniti. Ei bine, daca eram in locul lu' Soiata, nu-i lasam sa presteze sub nici o forma. Educarea publicului trebuie sa o faca si trupetii... Da' pe cine mama dracu' sa educe, daca ei insisi sunt needucati ? Poate nu e si cazul vostru, dar la scara laraga in Romania cam asta se intampla !
sioux
 

Mesajde aphextwinz » Mar Iun 17, 2003 2:15 pm

ombilicel, lasa indignarea asta de tzatza, aici sunt 100% de acord cu Siouxu': vreau sa aud io trupa romaneasca care sa sune shi sa fie trasa la fund de ailaltzi invidioshi (trupetzi, organizatori, producatori)! - o sa spui ca trebuie bani, normal ca trebuie bani bagatzi in scule, in productzie, etc. De la o trupa de rock, ca ascultator pretind doua lucruri - compozitzie shi interpretare, unde in interpretare intra shi calitatea sunetului, imagine bla bla. Cate nume de trupe romaneshti pot sa puncteze la ambele capitole? Huh?

M-am saturat de artishti neintzeleshi care se zbat in anonimitate shi sunt marginalizatzi de producatori shi de organizatori. Intre doua non-valori, o aleg pe aia care imi da mai multzi bani - asta e filozofia in Romania.
aphextwinz
Junior Member
 
Mesaje: 2126
Membru din: Lun Iul 30, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Mesajde drumplayer » Mar Iun 17, 2003 9:20 pm

Initial trimis de aphextwinz
ombilicel, lasa indignarea asta de tzatza, aici sunt 100% de acord cu Siouxu': vreau sa aud io trupa romaneasca care sa [B]sune shi sa fie trasa la fund de ailaltzi invidioshi (trupetzi, organizatori, producatori)! - o sa spui ca trebuie bani, normal ca trebuie bani bagatzi in scule, in productzie, etc. De la o trupa de rock, ca ascultator pretind doua lucruri - compozitzie shi interpretare, unde in interpretare intra shi calitatea sunetului, imagine bla bla. Cate nume de trupe romaneshti pot sa puncteze la ambele capitole? Huh?

M-am saturat de artishti neintzeleshi care se zbat in anonimitate shi sunt marginalizatzi de producatori shi de organizatori. Intre doua non-valori, o aleg pe aia care imi da mai multzi bani - asta e filozofia in Romania. [/B]


..pai hai ca recunosc! cand am cantat inainte de bere gratis n-au vrut sa ne lase sa cantam cu doua chitari, cica nu se putea, sa zicem; dupa aia am inceput sa cantam si monitoarele de langa tobe erau stinse; dupa ce am cantat vreo 3 piese ne-au bagat in monitoare britney spears!!! mai mare sabotaj de asa ce vrei?
La alt concert la fel.. faceau experimente pe vocea lu bortianu, monitoarele de la tobe nu erau aprinse si cand le-au aprins era numa chitara solo auzibila ..deci nu-mi zi tu mie de bete-n roate!
..si iti mai dau exemple daca vrei! si la noi acasa ni s-au bagat bete in roate la greu! .... si recunosc ca experienta de scena mai trebuie sa strangem..
no pa ca am treaba.. :o
Intotdeauna e mai tarziu decat crezi..
Avatar utilizator
drumplayer
Junior Member
 
Mesaje: 199
Membru din: Lun Feb 03, 2003 12:00 am

Mesajde aphextwinz » Mar Iun 17, 2003 9:37 pm

mah baiete, asta este mania persecutziei. de foarte multe ori, baietzii de la mixer fac experimente pentru ca a) nu cunosc trupa shi in extrem de rare cazuri potzi sa mergi cu un mixaj cap-coada b) nu au prea mare interes s-o faca. daca nu faci un sound check ca lumea shi nu ishi noteaza individul tot ce atzi lucrat acolo nu o sa sune cum crezi tu, nici in monitoare, nici in fatza (e adevarat ca uneori nici trupele nu shtiu ce sa ceara). daca ai cantat prin locuri stramte unde imbecilii au dat sunetul la maxim, ai shtii ce efect meseriash are sunetu' cand se intoarce din peretzii salii/amfiteatrului de preferi sa nu mai auzi nimic in monitoare. la un festival am auzit shi pantera in timpul unui recital. patzanii pe scena sunt destule, a-tzi justifica insuccesele prin asta este josnic. shi vezi tu, exista shi postul de sunetist (intr-o trupa). la ultimele concerte la care am fost, trupele care au sunat bine au avut pe cineva la mixer. in celelalte cazuri, trupa a sunat cum s-a intamplat sa sune. o piesa rau, alta bine, alta asha shi asha.
aphextwinz
Junior Member
 
Mesaje: 2126
Membru din: Lun Iul 30, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Mesajde Salma » Mar Iun 17, 2003 10:03 pm

Initial trimis de aphextwinz

shi o chestie de bun-simtz, data viitoare sa va abtzinetzi de la covorashe roshii in fatza potentzialelor concerte, mai ales in dispute. se pare ca domnul Goe ishi va ambala motoru'n curte, jucaushu' va exersa autografe pe peretzi, iar Bortzi' se va plimba duminica prin Piatza Mare. ashteapta-ma ca vin :p


Nu pot sa nu ma bag, mai ales ca sunt implicata in acest subiect. Cei de la Buricul Pamantului au fost chemati la Bucuresti pentru ca au ceva de spus, dupa parerea unora, iar faptul ca se tot amana concertul e din cauza ca, dupa cum si-a dat seama si Bortzianu, nu e suficienta numai bunavointa. Un proiect care parea batut in cuie a cazut numai pentru ca o persoana importanta n-a avut chef sa semneze o hartie. Iar organizatorii au aflat de aceste schimbari cu 2-3 zile inainte, a urmat o amanare, apoi alta anulare. Poate oi fi eu batuta-n cap si surda, dar mie trupa asta chiar imi place si atata timp cat mai exista o posibilitate, o sa ma agit ca ei sa cante in Bucuresti si sa devina cunoscuti atat cat imi permit mijloacele pe care le detin. Nu-i cunosc, nu i-am vazut in viata mea, n-am nici un interes si n-o sa am nici un avantaj de pe urma lor, poate o bere dupa concert, dar experienta in domeniu ma face sa pariez pe ei. Mai ales ca inca mai cred, in prostia mea, ca facerea de bine nu inseamna obligatoriu f**ere de mama.
Bortzianule, imi pare bine ca ai inteles si nu te-ai suparat. :)
Avatar utilizator
Salma
 
Mesaje: 774
Membru din: Sâm Mar 01, 2003 12:00 am

Mesajde aphextwinz » Mar Iun 17, 2003 10:37 pm

Salma, foarte frumoasa initziativa ta de a-i aduce in Bucureshti, insa nu sunt singura trupa careia i se amana concertul shi nici singura trupa care are probleme de infruntat in lungul drum catre afirmare. Anu' trecut in februarie Iced Earth n-a concertat la Budapesta pentru ca nush' ce vamesh a avut nush' ce obiectzie impotriva instalatziei de lumini. Ar trebui shi "Buricul pamantului" sa se obishnuiasca cu astfel de intamplari shi sa accepte ironiile altora, mai ales cand anuntza cu pompa marele concert, amenintzand cu autografe shi cu motoexhibitzii.

Cred ca o mai mare shansa au sa cante in club A, dar aviz carcotashilor: sunetu' e de porc! Sau potzi sa incerci in Le Noir, dar unii zic ca tziganca care tzine localu' cam da tzepe.
aphextwinz
Junior Member
 
Mesaje: 2126
Membru din: Lun Iul 30, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Mesajde Salma » Mar Iun 17, 2003 10:44 pm

Stiam eu ca nu esti baiat rau si ca vrei doar sa-l sperii pe Bortzi si sa-l obisnuiesti cu lumea cruda:D
Noi avem locatia, dar nu mai avem bani de organizare, care oricum nu erau prea multi (semnatura e de vina). Totul se face cu munca patriotica, dar e nevoie totusi de un buget minim, chiar daca trupele vin pe banii lor. Oricum, exista foarte mult entuziasm si persoane care nu se lasa si dau cat pot din coate, asa ca la concertul baietilor esti invitat special din partea organizatorilor ;) Acum ramane sa aflam data. Sper sa fie totusi anul asta :)
Avatar utilizator
Salma
 
Mesaje: 774
Membru din: Sâm Mar 01, 2003 12:00 am

Mesajde basstard » Mie Iun 18, 2003 10:26 am

Ar trebui shi "Buricul pamantului" sa se obishnuiasca cu astfel de intamplari
Suntem obisnuiti. Eu, Borti si Vio (al 4-lea membru pe care inca nu l-am prostit sa intre pe forum) avem fiecare peste 8 ani de cantat prin trupe deci iti dai seama ca am luat pana acum o gramada de mui (asta e pluralul de la muie nu?) legate de sunet, organizare si altele.
Asta nu inseamna ca nu poate sa isi verse omul of-ul si frustrarile pe forum. Tu poti sa aderi la acest of sau sa faci misto pe tema asta... asta e ideea forumului in viziunea mea (mai de la tzara).
shi sa accepte ironiile altora completare: si sa raspunda la ele in acelasi ton.
mai ales cand anuntza cu pompa marele concert, era fara pompa, un simplu post aici. Cu pompa ar fi insemnat sa deschida un thread, sau macar sa il scrie cu litere de-o schioapa. amenintzand cu autografe shi cu motoexhibitzii. "amenintarile" iti erau adresate personal (si erau la misto..ti-am mai spus o data), nu aveau de a face cu concertul sau cu altcineva.

Cred ca o mai mare shansa au sa cante in club A, dar aviz carcotashilor: sunetu' e de porc! Sau potzi sa incerci in Le Noir, dar unii zic ca tziganca care tzine localu' cam da tzepe.
Merci
human being/being human
Avatar utilizator
basstard
Junior Member
 
Mesaje: 1542
Membru din: Sâm Feb 01, 2003 12:00 am

Mesajde aphextwinz » Mie Iun 18, 2003 11:56 am

ehe, pai asta e problema voastra, va varsatzi ofu', altzii va iau peste picior shi voi aruncatzi cu mushtaru'n sus, pravalind shi masa peste ceilaltzi. Cand ajungi sa te justifici, s-a terminat! nimeni in afara de voi nu m-a luat in serios cand am folosit cuvintele "pompa" shi "amenintzare". suntetzi infiptzi ca babele in usha metroului, mai relaxatzi-va shi voi sa nu vi sa innegreasca ceru' gurii :D


Salma, merci mult de invitatzie :) anuntza-ma din timp shi am sa incerc s-o onorez.
aphextwinz
Junior Member
 
Mesaje: 2126
Membru din: Lun Iul 30, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Mesajde basstard » Mie Iun 18, 2003 12:31 pm

Ba, cu tine nu se poate discuta... pe bune. Imi spui mie sa ma relaxez, da tu esti ala serios.
Cu restul userilor am reusit sa port discutii relaxate, chiar placute (aici vorbesc in numele meu nu al "buricului") chiar daca ne contraziceam. Am fost luat la misto, am raspuns la misto, suntem pe forum sa ne relaxam nu sa ne nevrozam. Eu postez pe forum din placere, nu sa fac marketing pt "Buric". Treaba cu cantatul e o dambla, ti-am mai spus o data. Daca exista oameni carora li se pare ca Buricul are ceva de spus nu pot decat sa ma bucur (e normal sa te simti bine daca esti bagat in seama la modul pozitiv) dar nu imi fac un scop in viata din a atinge celebritatea.

Tu esti psiholog de meserie sau iti face placere sa studiezi atent posturile si sa caracterizezi omul dupa ele.? Ca altfel nu inteleg de ce te legi de cate un cuvant dintr-un post si desparti firul in 4.
Pe mine nu m-ai prea nimerit cu domnu goe ;n Oamenii de stiinta care m-au studiat la Centrul pentru cercetarea sindromurilor (sau sindroamelor) oligofreniei mi-au spus ca am un profil psihologic mai apropiat de Ghio - taran autentic de la Ardeal.... atata numa ca is o tzara mai agitat.
human being/being human
Avatar utilizator
basstard
Junior Member
 
Mesaje: 1542
Membru din: Sâm Feb 01, 2003 12:00 am

Mesajde aphextwinz » Mie Iun 18, 2003 12:50 pm

Ar trebui shi "Buricul pamantului" sa se obishnuiasca cu astfel de intamplari
Suntem obisnuiti [...] mai ales cand anuntza cu pompa marele concert, era fara pompa, un simplu post aici. [...] amenintzand cu autografe shi cu motoexhibitzii. "amenintarile" iti erau adresate personal [...]

urmat de
Ca altfel nu inteleg de ce te legi de cate un cuvant dintr-un post si desparti firul in 4.

reprezinta culmea reflexivitatzii pe threadu' aista. Pai bai baiete, ce sa intzelegi ce fac io, cand nu intzelegi nici ce faci tu :D

Goe mama, am ras de voi pe marginea acestui thread in n-shpe discutzii private sau publice. Acu' tu potzi sa te amageshti cu faptul ca am vorbit serios cu voi, dar te insheli amarnic - eh, sunt vreo trei posturi pe pagina asta legate de trupele rock care sunt serioase, da' atat :) Ce inseamna discutzii relaxate? Alea in care toata lumea se pupa-n cur? No, thanx. Eu ma relaxez napustindu-ma asupra unor lutzi ca voi.
Io itzi zic "Goe" shi tu te nevrozezi, te-o fi trecut mamitzica pe lapte praf :D - daca te nevrozeaza shi asta, zi-mi naibii numele de familie shi discutam civilizat ;)
aphextwinz
Junior Member
 
Mesaje: 2126
Membru din: Lun Iul 30, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Mesajde Bortzianu' » Mie Iun 18, 2003 2:17 pm

Multumesc tuturor de sprijin si suturi. Toate au rostul lor..
..Eu cred ca la o bere vom deveni cu totii buni amici. E mai bine sa traiesti in iubire decat in ura..

..Referitor la ce facem pe scena, vorbele sunt de prisos: ne veti vedea si atunci veti putea da cu bata-n noi. Pana una alta, tot ce facem e doar pentru ca ne place .E la fel cum altii iubesc / isi doresc sa trag un fotbal dupa servici...

... Suntem poate prea-constienti de necesitatea educarii publicului si..credeti-ma ca la fiecare concert am reusit sa schimbam putin-putin publicul, in bine.

..Cum spunea si bass, suntem obisnuiti cu problemele de pe scena, suntem obisnuiti sa cantam pe check-sound-ul deja facut pentru alte trupe ... Nu astea sunt problemele. ..Oamenii cu care cant, trebuie sa recunosc, sunt printre cei mai buni din generatia noastra, in Sibiu.. Si stiu ce au de facut pe scena,din mers, atunci cand se intampla ceva..

... Si poate nici banii nu sunt chiar o asa mare problema (poate am avea banii pentru lansare) ...Dar trebuie sa mai cantam un an-doi, pentru ca trupa sa treaca prin mai multe... Singurul lucru deranjant e ca vrem sa cantam si sunt prea putine ocaziile ... intr-adevar nu avem un manager, dar nici nu ne permitem, inca, unul...

... Aphlex, iti inteleg perfect retinerea in legatura cu demo-ul nostru de pe site, as vrea sa pot pune si alte piese (care sunt multe la numar) noi, dar nu am decat inregistrari de la repetitii .. Anul trecut cand am inregistrat acel demo, trupa inca nu avea un stil al ei... referitor la mesaj si sound... ACUM insa, pot spune ca ne-am gasit drumul nostru ..si vei fii surprins sa constati ca trupa care iti canta in fata nu seamana deloc cu cea de pe site :) .. Sper ca in sensul pozitiv.

..Cam atat . am vorbit prea mult despre noi si imi cer scuze moderatorilor si userilor, pentru aceasta mica monopolizare a thread-ului, promit sa nu o mai fac, chiar daca voi fi provocat..

..Sa ne intalnim prieteni.

Bafta!
Avatar utilizator
Bortzianu'
Junior Member
 
Mesaje: 1145
Membru din: Vin Ian 24, 2003 12:00 am

Mesajde basstard » Mie Iun 18, 2003 3:42 pm

Ultiml meu post pe acest thread:

Discutiile de aici sunt inutile. Putem discuta la nesfarsit si n-ajungem niciunde. Eu ma retrag.

daca te nevrozeaza shi asta, zi-mi naibii numele de familie shi discutam civilizat
1. Numele de famiie, precum si alte date le poti gasi la "detalii utilizator" ca e pe-acolo si adresa site-ului meu. Nu ma ascund de nimeni, cu atat mai putin de tine
2. Daca m-ai nevrozat sau nu vei afla cand/daca ne intalnim. Daca dupa intalnire vei avea un ochi vanat inseamna ca m-ai nevrozat.

Cu drag
Goe
human being/being human
Avatar utilizator
basstard
Junior Member
 
Mesaje: 1542
Membru din: Sâm Feb 01, 2003 12:00 am

Mesajde Salma » Mie Iun 18, 2003 3:49 pm

Bai, sa nu dea dracii sa va batetzi la concertu meu ca va caftesc eu inainte. Bassule, aphex nu e baiat rau, da crede ca esti lutza (se inseala, desigur). Eu zic ca poti sa i-o tragi subtil demonstrandu-i contrariul si subminandu-i tabelul axiologic al elementelor:D
Avatar utilizator
Salma
 
Mesaje: 774
Membru din: Sâm Mar 01, 2003 12:00 am

Mesajde aphextwinz » Mie Iun 18, 2003 8:14 pm

Goe, cand te retragi, fa-o odata shi numai arunca cu piatra-n geam doar-doar oi face shi tu o paguba.
1. Imi dai a n-shpea dovada ca eshti impermeabil la toate tipurile de umor la care nu trebuie mushchi
2. Mai papa nishte lapte poate creshti shi tu odata mare shi ai sa vii la Bucureshti. Cu mamitzica binentzeles. Batzi shi doi aurolaci din Gara de Nord, tzi-o furi de la restu' shi potzi sa te log-ezi a doua zi shi sa-tzi incepi "romanu' adolescentului idiot".

Bortzianule, Salma m-a invitat, eu ashtept ocazia ;)

Eu zic ca poti sa i-o tragi subtil demonstrandu-i contrariul si subminandu-i tabelul axiologic al elementelor

Ce faci fato, te coalizezi cu dushmanu' meu? :p
aphextwinz
Junior Member
 
Mesaje: 2126
Membru din: Lun Iul 30, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Mesajde cubu » Joi Iun 19, 2003 1:41 am

Bai aphex, da' rau mai esti tata... Nu-ti stiam si partea intunecata a fortei... Ce avusi mah cu ardelenii? Vezi ca si eu sunt jumatate sibian si fac moarte de om daca se ia cineva de orasul ala... ;) Oricum, baieti, pacat ca se terminí£ asa brusc... Ca in filmele rusesti, pe onoarea mea... Salmo, hai continuam noi cumva, te iei tu de Campina si eu iti injur cartieul tau drag si natal...
indescifrabil
Avatar utilizator
cubu
 
Mesaje: 6237
Membru din: Mar Mar 18, 2003 12:00 am

Mesajde Unregistered » Joi Iun 19, 2003 3:16 am

Cred ca s-a discutat pe thread prea mult despre alte subiecte .

Ori ne deschidem noi un forum separat (deocamdata nu e cazul - inca nu am ajuns vedete si sper sa nici nu ajungem vreodata ) ori discutam despre subiectul threadului , terminam cu glumele ieftine - ieftine si ne apucam de "barfe serioase" .....

..Sau mai putem sa punem punct aici ...

..ceea ce fac si eu ... din respect pentru timpul meu liber. ..si pentru unii care ma cunosc si ..asteapta mai mult de la mine.

(inteleg ca in ultimul timp a devenit cam sarac in subiecte serioase acest forum , chiar si eu m-am plictisit, de la 8-9 posturi pe zi ajungand la 1 - 2 maxim ... dar am ajuns sa ne barfim noi pe noi forumistii ..in loc sa ne luam de Guta si alte progenituri macabre, vedete ale "muzicii" romanesti... hai sa ne revenim)...

..apropos: a vazut careva Partizan astazi la Teo? .. Au fost fenomentali. ..au cantat piesa aia cu "sah mat" live, doar din gura (unii imitau instrumentele, altii cantau voce) ... Asa da.

Bafta!
Unregistered
 

Mesajde Bortzianu' » Joi Iun 19, 2003 3:20 am

...postul de sus imi apartine..
Avatar utilizator
Bortzianu'
Junior Member
 
Mesaje: 1145
Membru din: Vin Ian 24, 2003 12:00 am

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Mai in gluma mai in serios. mai mult in gluma

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 22 vizitatori