Adrian C. Minune

discutii pe care nu stii unde sa le incepi, haz de orice caz; ca intre prieteni

Moderator: anjin-san

Adrian Copil' Minune.

Mesajde gabone » Lun Dec 03, 2001 5:13 pm

Am incercat sa ma abtzin dar nu mai pot. Daca cineva poate compara rock-ul cu manelele eu zic ca ca nu trebuie bagat in seama.
Fiecare e liber sa asculte ce "vrea mushchii lui". Este ca la gay, nu ma intereseaza pe mine ce face ala sub plapuma (si nici ce il doare) atata timp cat nu ma deranjeaza. Insa bag de seama ca atzi luat-o razna din moment ce-i raspundeti unuia care compara muzica cu manelele. Ca sa nu mai zic de faptul ca ma loveste cu ranga in timpan "muzica" ce se aude prin pietze, prin curtzile tziganilor (pardon, a romilor), pe la diferite nuntzi etc.
Domnule "original", lasa-ne tata in pace. Tu n-ai vazut ca sus, la adresa, scrie MUZICA. Fa-mi o analiza legata de originalitatea zgomotelor care itzi plac tzie si sunt gata sa te ascult. Da-mi argumente tata, de unde provine chestia aia pe care o canta Adrian? Dupa mine e un amalgam de culturi, altfel "ca lumea": turcisme, orientalisme shi alte tziganii. E bine ca baiatul ala nu papa bani de la buget pt. mai shtiu eu ce pensie de hanicapat. Atunci traia pe banii mei, ca majoritatea etniei, shi m-ar fi deranjat:D Asha ma lasa rece pt. ca e sustzinut de altzi "handi" care "nu shtie sa cante" da' le place.
Shi ultima "cestiune": de ce "aia zbuciumatzii" care asculta muzicí£ "shtie" sa scrie romaneshte mai bine ca manelishtii? "E" mai deshteptzi, d-aia;)
gabone
Junior Member
 
Mesaje: 15
Membru din: Mar Noi 27, 2001 12:25 pm
Localitate: Bucuresti (inca)

Re: Adrian Copil' Minune.

Mesajde Vizitator » Lun Dec 03, 2001 5:42 pm

Initial trimis de gabone
Am incercat sa ma abtzin dar nu mai pot. Daca cineva poate compara rock-ul cu manelele eu zic ca ca nu trebuie bagat in seama.
Fiecare e liber sa asculte ce "vrea mushchii lui". Este ca la gay, nu ma intereseaza pe mine ce face ala sub plapuma (si nici ce il doare) atata timp cat nu ma deranjeaza. Insa bag de seama ca atzi luat-o razna din moment ce-i raspundeti unuia care compara muzica cu manelele. Ca sa nu mai zic de faptul ca ma loveste cu ranga in timpan "muzica" ce se aude prin pietze, prin curtzile tziganilor (pardon, a romilor), pe la diferite nuntzi etc.
Domnule "original", lasa-ne tata in pace. Tu n-ai vazut ca sus, la adresa, scrie MUZICA. Fa-mi o analiza legata de originalitatea zgomotelor care itzi plac tzie si sunt gata sa te ascult. Da-mi argumente tata, de unde provine chestia aia pe care o canta Adrian? Dupa mine e un amalgam de culturi, altfel "ca lumea": turcisme, orientalisme shi alte tziganii. E bine ca baiatul ala nu papa bani de la buget pt. mai shtiu eu ce pensie de hanicapat. Atunci traia pe banii mei, ca majoritatea etniei, shi m-ar fi deranjat:D Asha ma lasa rece pt. ca e sustzinut de altzi "handi" care "nu shtie sa cante" da' le place.
Shi ultima "cestiune": de ce "aia zbuciumatzii" care asculta muzicí£ "shtie" sa scrie romaneshte mai bine ca manelishtii? "E" mai deshteptzi, d-aia;)


Bravo tzie! In sfarshit un om normal care shtie ca manelele nu au valoare culturala shi nu reprezinta natia romana ci este de fapt muzica populara rroma... o imitatie dupa muzica turceasca care a ieshit mai mult decat prost.... (Vai! daca erau melodii greceshti alea mai erau ceva mai ca lumea!!!) Nice nickname! ;) Manelele suck :p:p:p since 1918 dupa cum a zis un intzelept candva (manelesux)
Vizitator
 

Mesajde n3aGabitz » Lun Dec 03, 2001 8:48 pm

ma dezgustati....cu raspunsurile voastre mai mult decat ne-intelectuale....argumentele "pizdii" ce mi-ati dat voi mie....

what'eva....
Avatar utilizator
n3aGabitz
Junior Member
 
Mesaje: 1048
Membru din: Lun Oct 29, 2001 12:00 am

Mesajde Vortex » Mar Dec 04, 2001 9:34 am

Sincer, dupa raspunsurile si mai intelectuale si mai respectuoase decat cele de mai sus am o intrebare pentru dvs. mr. original:

GABI?
tot ceea ce am scris reprezinta pareri pur personale. nu luati nici o vorba ca pe o ofensa, e doar o discutie.
Vortex
Junior Member
 
Mesaje: 159
Membru din: Joi Oct 04, 2001 12:00 pm
Localitate: Everywhere

mars d'aici

Mesajde n3aGabitz » Mar Dec 04, 2001 11:01 am

da mami....el
Avatar utilizator
n3aGabitz
Junior Member
 
Mesaje: 1048
Membru din: Lun Oct 29, 2001 12:00 am

zat pe gard

Mesajde Vortex » Mar Dec 04, 2001 11:07 am

OK tati, era evident... nu te poti obisnui cu aerul din alte parti, hai recunoaste sportiv ca putinul iz de romanie pe care-l simti prin monitor ti-a creat dependenta. Oricum recunosc, abilitatile tale verbale sunt greu de invins chiar de unele caiafe de pe aici ( you are so predictible... )
Vortex
Junior Member
 
Mesaje: 159
Membru din: Joi Oct 04, 2001 12:00 pm
Localitate: Everywhere

Re: zat pe gard

Mesajde n3aGabitz » Mar Dec 04, 2001 8:12 pm

mami ...da' de ce am eu impresia ca esti pe undeva pe aproape?

poate imi deschizi si mie ochii la faza asta....ca sunt in dubii mari...daca esti in canada sau in state! (poate ma insel...cine stie)!
Avatar utilizator
n3aGabitz
Junior Member
 
Mesaje: 1048
Membru din: Lun Oct 29, 2001 12:00 am

Re: Re: zat pe gard

Mesajde Vortex » Mie Dec 05, 2001 9:17 am

Initial trimis de original
mami ...da' de ce am eu impresia ca esti pe undeva pe aproape?

poate imi deschizi si mie ochii la faza asta....ca sunt in dubii mari...daca esti in canada sau in state! (poate ma insel...cine stie)!


Nu cred ca are vreo importanta, eu ma refeream la ardoarea ta de a te agata de forumul asta si de cea cu care iti sustii punctele de vedere, chiar daca nu sunt de acord cu argumentatiile tale in general.

Daca vrei sa-mi gasesti o locatie fie:

Ma numesc Vortex si locuiesc aici, in calculator ( I'm a computer virus mwahahahaha :) )
Vortex
Junior Member
 
Mesaje: 159
Membru din: Joi Oct 04, 2001 12:00 pm
Localitate: Everywhere

yo

Mesajde n3aGabitz » Mie Dec 05, 2001 1:48 pm

:( iar esti rea cu mine!
Avatar utilizator
n3aGabitz
Junior Member
 
Mesaje: 1048
Membru din: Lun Oct 29, 2001 12:00 am

Mesajde hypnos_ro » Mar Dec 11, 2001 4:18 pm

:p sunteti fantastici cu adrian & companii. adevarul e ca nu stim cat de greu e sa faci o manea dar stiu ca are efect vomitiv asa ca ar putea sa isi mute studiourile la fabriciile de medicamente.
hypnos_ro
 

Mesajde n3aGabitz » Mar Dec 11, 2001 8:31 pm

alt specimen pierdut in lumea barfelor...frate uite ce facem iti dau eu clapa mea....si 2 ore la dispozitie ca sa faci o solistica de "manea" ,daca tu reusesti atunci esti MARE!

cine stie poate ca oi stii si "cheia arabeasca"......

pace
Avatar utilizator
n3aGabitz
Junior Member
 
Mesaje: 1048
Membru din: Lun Oct 29, 2001 12:00 am

Re: Re: Re: zat pe gard

Mesajde DrSlam » Mar Dec 11, 2001 9:01 pm

Initial trimis de Vortex


Daca vrei sa-mi gasesti o locatie fie:

Ma numesc Vortex si locuiesc aici, in calculator ( I'm a computer virus mwahahahaha :) )


Cred ca asta a fost cea mai prosta gluma facuta vreodata pe acest forum.... :mad:
DrSlam has left the building!
DrSlam
Junior Member
 
Mesaje: 90
Membru din: Lun Iun 25, 2001 7:30 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde DrSlam » Mar Dec 11, 2001 9:04 pm

Initial trimis de original
frate uite ce facem iti dau eu clapa mea....si 2 ore la dispozitie ca sa faci o solistica de "manea" ,daca tu reusesti atunci esti MARE!


Lasa-ma sa inteleg. E mai greu de facut manea decat hip-hop, nu? Cata vreme tu ai deja un album de hip-hop din cate stiu, si manelele sunt asa de greu de facut, putem sa banuim ca daca ai fi putut face manele nu te-ai fi apucat de hip-hop?
Asta inseamna oare ca maneaua e mai complexa, mai deosebita si mai dificil de abordat / inteles decat hip-hop-ul?

explica-ne.
DrSlam has left the building!
DrSlam
Junior Member
 
Mesaje: 90
Membru din: Lun Iun 25, 2001 7:30 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde n3aGabitz » Mie Dec 12, 2001 1:03 am

hai ca o dai in diverse si tu pana la urma...maneaua nu are nici o treaba cu hip hop-ul! Daca vroiam sa ma fac lautar ma faceam indiferent de hip hop intelegi??? oka, ma bucur atunci!

nu inteleg de unde pana unde a ajuns topicul de la acm la nea gabitz?

inca ceva, nu imi amintesc sa fii comparat maneau cu hip hop-ul in nici un fel....asa ca nu vad de unde pana unde ai ajuns la ideea cu complexitatea manelei.....la albumul meu hip hop, si la faptul ca eu fac hip hop! nu ti se pare ca deja intri intr-un subiect personal?
daca ai vreo intrebare poti sa imi trimiti mesaj personal nu tre sa vb public....despre ce e legat de mine...k?

merci de intelegere


pace
Avatar utilizator
n3aGabitz
Junior Member
 
Mesaje: 1048
Membru din: Lun Oct 29, 2001 12:00 am

Mesajde Vortex » Mie Dec 12, 2001 9:48 am

Initial trimis de original


nu inteleg de unde pana unde a ajuns topicul de la acm la nea gabitz?



poate ca cineva a remarcat asemanarile fara deosebiri intre tine si wonderkid, cam cum seamana hip hopu' cu maneaua.

virtute
Vortex
Junior Member
 
Mesaje: 159
Membru din: Joi Oct 04, 2001 12:00 pm
Localitate: Everywhere

Re: Adrian C. Minune

Mesajde Vizitator » Mie Dec 12, 2001 2:16 pm

DUTE BAAA DRACULUI DACA II TII PARTEA LU COPILU
AIA E MUZICA ce face el ????
Multedin melodiile lui , se stie , sunt FURATE
EXACT FURATE
AI AUZIT BAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA
Vizitator
 

hmmm

Mesajde Vortex » Mie Dec 12, 2001 2:32 pm

Initial trimis de DrSlam


Cred ca asta a fost cea mai prosta gluma facuta vreodata pe acest forum.... :mad:


Cu tot respectul domnul moderator, nu aveti simtul umorului (culmea e ca pe alte forumuri a prins, oare pentru ca suna mai bine in engleza?).
Lui gabi i-a placut ;)
Vortex
Junior Member
 
Mesaje: 159
Membru din: Joi Oct 04, 2001 12:00 pm
Localitate: Everywhere

Re: hmmm

Mesajde Vizitator » Mie Dec 12, 2001 6:04 pm

Initial trimis de Vortex


Lui gabi i-a placut ;)



Asta ar trebui sa spuna destul de mult despre calitatea glumei.... No offense ;)
Vizitator
 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Adrian C. Minune

Mesajde Vizitator » Mie Dec 12, 2001 9:39 pm

O sa-l felicit pe Adrian personal cand o sa-l intalnesc pe culuoarele conservatorului...

Dusmanii imi poatra pica ca n-au valoarea mea...


Am fost intr-un studio de inregistri ba chiar mai mult...


Dar ma plec in fata banului (poporului)... a fost intotdeauna mai puternic decat mine.


Unu' care nu'n'tzelege de ce va consumati neuronii...
Vizitator
 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Adrian C. Minune

Mesajde n3aGabitz » Joi Dec 13, 2001 3:16 am

vreau sa rog moderatorul acestui forum sa stearga topicul asta deoarece depaseste inteligenta multor membri, si nu doresc ca topic-ul meu sa le provoace in vreun fel dureri de cap....

multumesc pentru intelegere!
Avatar utilizator
n3aGabitz
Junior Member
 
Mesaje: 1048
Membru din: Lun Oct 29, 2001 12:00 am

aha

Mesajde Vortex » Joi Dec 13, 2001 9:09 am

Initial trimis de Dl. Problema



Asta ar trebui sa spuna destul de mult despre calitatea glumei.... No offense ;)


;) S-ar putea sa ai dreptate ;) Chiar ai ;)


p.s. ne consumam neuronii pentru ca avem destul de cosumat...
Vortex
Junior Member
 
Mesaje: 159
Membru din: Joi Oct 04, 2001 12:00 pm
Localitate: Everywhere

bravo Zeus!

Mesajde Andrada The Dev » Sâm Dec 15, 2001 10:45 pm

io n-am mai fost da mult p-aici da tzin sa zic una shi buna: ZEUS ARE DREPTATE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Adrian C. Minune ar trebui sa fie mai original shi sa nu scrie versurile futandu-se ci traind viatza cu toate ale ei..... Bune shi rele
Foul is fair and fair is foul, ladies and gentelmen of the audience:)
"You swear to tell the truth and nothing but the truth, so help you God?"
Does anyone (or did anyone) answer no to this question? That... I want to find out.....
Andrada The Dev
Junior Member
 
Mesaje: 442
Membru din: Mar Noi 27, 2001 1:00 pm
Localitate: Currently completing a mission in Nevernever

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Adrian C. Minune

Mesajde gabuba » Dum Dec 16, 2001 12:08 pm

[quote][i]Initial trimis de original [/i
sa scrie ei ce stie......mi-e sila dde voi!


Frate tu cine mai eshti, verishoru' lu' minune, ce pana mea scrii shi tu, se vede destul cat e el de analfabet, in melodii numai anomalii spune"ei zice de noi" mama ma apuca totzi dracii cand il vad la tv., iar tu ii calci pe urme 1analfabet+inca1 fac=2
ia zi ma cum sta treaba care e prostu', noi tot forumu' gresheshte, nu?
sorry da shi mie imi este scarba de tine!!!
Beah, piei! piei, drace....



P.S am ascultat o melodie de-a copilului in care recunoshtea cu stoicism ca el shtie de greshelile pe care le produce, dar tre' sa aiba ritm melodia...ca daca nu-l mai face lumea analfabet inseamna ca numai se danseaza pe ea.....
Mada nu-mi sari in cap...nu e vina mea ca ei 'e' analfabetzi!(ei e ca e sub 50)
- S-a strans toată lumea?
- Toţi in păr!
Avatar utilizator
gabuba
 
Mesaje: 6847
Membru din: Mie Noi 21, 2001 12:00 am

mare dreptate mai ai Gabytzule!

Mesajde Andrada The Dev » Dum Dec 16, 2001 6:00 pm

frrateeeeeeeeeeee bine le mai zici mey!!! Nu shtiu daca el recunoashte ca melodiile lui sunt greshite din pct de vedere gramatikal dar este cert ca aia de la muzica home ro au spus de multe ori ca omu asta n-are nici o notiune de gramatik romana... Dar ce sa zik are relatzii shi a ajuns akolo sus... Mda ce sa mai spun ca deja ai zis tu ce-am mai zis io in paginile precedente ca d-aia m-am luat in gura cu original shi cu cei care-i tzin partea.:D Hai sa nu ne mai uram atata!
Foul is fair and fair is foul, ladies and gentelmen of the audience:)
"You swear to tell the truth and nothing but the truth, so help you God?"
Does anyone (or did anyone) answer no to this question? That... I want to find out.....
Andrada The Dev
Junior Member
 
Mesaje: 442
Membru din: Mar Noi 27, 2001 1:00 pm
Localitate: Currently completing a mission in Nevernever

Re: mare dreptate mai ai Gabytzule!

Mesajde n3aGabitz » Lun Dec 17, 2001 12:44 am

gabytu: ti-ai luat si tu buletinu acum si ai prins curaj? beshi d'aici ma.............

andrada: ia-ti toate conjunctiile gramaticale si bagatile in cur fata mea!

p.s.: cu toata analfabetia lui e cea mai mare vedeta din tara....se da in bmw-uri...RESPECTAT! dar voi Desteptzii...stati pe forum si criticati pe alti........eu unul nu ma pot abtine cand vad atata tampenie...la unii dintre voi! (doua exemple ar fii marionetele de mai sus)
Avatar utilizator
n3aGabitz
Junior Member
 
Mesaje: 1048
Membru din: Lun Oct 29, 2001 12:00 am

Adrian copilu' handicapat.

Mesajde gabone » Lun Dec 17, 2001 10:39 am

mi-am adus aminte de unde-l stiu pe ala mic si negru de-l doare inima. de la Antipa:) (mr. Original, Antipa e un muzeu)
totusi nu-mi explic cum puii mei a fugit din borcan
gabone
Junior Member
 
Mesaje: 15
Membru din: Mar Noi 27, 2001 12:25 pm
Localitate: Bucuresti (inca)

asha mey Gabone

Mesajde Andrada The Dev » Lun Dec 17, 2001 11:59 pm

Mey Original tu faci cumva muzica? Sau filme? Sau oricare alta arta????????????????? Io macar am termeni de comparatie si in lumea manelelor!:D Minodora la Maxxim e mult mai buna shi e foarte respectata! Daca Copilul e parvenit si ii place sa epateze.... treaba lui! Asha shi in legatura cu conjunctiile sa shtii ca n-ai decat sa mi le scoti de unde mi le-am bagat shi sa le mananci la micul dejun! Fratele Gabitzu are 15 ani nu 14. Adik kum, n-avem voie sa ne zicem parerea ca nu e aceeashi cu a inaltzimii tale??? Pentru ce stai mata pa forum dak nu-ti place ca noi ne spunem aici cu totii opiniile? Trebuie sa fim diferiti ca astia suntem noi oamenii.... A, shi muzeul Antipa e destul de interesant... Da, shi io ma intrebam cum de a fugit de-acolo: cred ca ashtia nu stau prea bine cu securitatea, Gabone. :D :D
Foul is fair and fair is foul, ladies and gentelmen of the audience:)
"You swear to tell the truth and nothing but the truth, so help you God?"
Does anyone (or did anyone) answer no to this question? That... I want to find out.....
Andrada The Dev
Junior Member
 
Mesaje: 442
Membru din: Mar Noi 27, 2001 1:00 pm
Localitate: Currently completing a mission in Nevernever

d

Mesajde Vizitator » Mar Dec 18, 2001 12:11 am

da, original aka gabi aka xtreme3k e cunoscut in lumea muzicantilor sub porecla nea gabitz , da nu iti doresc... :)
Vizitator
 

curiozitate

Mesajde Andrada The Dev » Mar Dec 18, 2001 12:16 am

ce gen de muzik face? vreau sa stiu din curiozitate ca io am plecat din tara acum 9 luni. Thx
Foul is fair and fair is foul, ladies and gentelmen of the audience:)
"You swear to tell the truth and nothing but the truth, so help you God?"
Does anyone (or did anyone) answer no to this question? That... I want to find out.....
Andrada The Dev
Junior Member
 
Mesaje: 442
Membru din: Mar Noi 27, 2001 1:00 pm
Localitate: Currently completing a mission in Nevernever

Mesajde Vizitator » Mar Dec 18, 2001 12:29 am

asta il las pe el sa spuna, ca eu nu ma pricep la categorisit
Vizitator
 

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Mai in gluma mai in serios. mai mult in gluma

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 4 vizitatori